World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Nira MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Nira 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nira Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Shani
Nira Vote_lcapNira Voting_barNira Vote_rcap 
Mirka Divis
Nira Vote_lcapNira Voting_barNira Vote_rcap 
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Nira Empty
Nira




Cintrai Nira




Becenevek:

-

Életkor

27

Látszólagos kor

30

Csoport/faj

boszorkány

Foglalkozás

Lucio segítése


Különleges képességek/faji adottságok


Mivel a fiatal boszorkányokhoz tartozik így kevés varázslatot ismer és a már az ismereteiben lévők irányításával is néha gondjai vannak sok tanulásra szorul még. De a legfőbb mágia amiben jártas az a helyszín-voodoo és a nekromancia sem utolsó.

Jellemrajz


Sokan nem tudják ki is vagyok valójában. Sokan csak egy egyszerű nőt látnak fekete hajjal, de ez csak a látszat. Valójában romlott vagyok akár csak a holtak, akiket visszahozok az élők soraiba. Lelkem már rég elveszett és ezért csak családom tehet. A családom, kik képesek voltak egy még ártatlan lány lelkét összetörni csupán az elvárásaik érdekében. Nem hiába nem beszélek róluk és inkább letagadom őket. Erről még otthonom sem kivétel, ám  mivel nem használom az eredeti nevemet így csak Cintrai Nira-nak mutatkozom be. Nem félek, hogy valaki megtudja eredeti mi voltom, hiszen ismerem őket. Képesek egy egész családot eltitkolni csak, hogy ne kerüljön ki, hogy miféle nő is élt ott.
A mágia az, amivel szívesen foglalkozom és mélyre is ásom magam ebben a témában. Bár még sokat kell tanulnom nem riadok vissza a kihívásoktól sem.

Megjelenés


Hosszú fekete hajam derekamig ér, amit felkötve is hordok, de inkább szabadon hagyom. Szemeim világosak, szürkésnek tűnnek. Mikor varázsolok lilán izzik a testemen lévő mintákkal együtt. Általában lila és annak árnyalataiban járok, fejemen pedig fejdísz pihen.

Előtörténet


Azt mondják a boszorkányoknak nem lehet gyerekük, nos az én őseim ezt nem így gondolták. Minden egyetlen nőből indult ki. Egy nőből, ki terhes volt még is egyedül volt és egy apró házban élt. Miután megszült elkezdet foglalkozni a mágiával és egy csoporthoz szegődött akik segítettek neki. Végül meg tanulta és ezt a tudást gyermekének is tovább adta. Később más gyerekek is tanultak a nőtől legfőképpen árvák. Ez ment évszázadokon keresztül egészen anyámig. A kis csoportból egy család lett. Lehet, hogy nem vagyunk vér rokonok, de úgy tekintünk egymásra, mintha azok lennénk. De minden családba kell egy fekete bárány és itt most én töltöttem be ezt a szerepet.
Bevallom már kicsi ként is elégé más voltam, mint a többi gyerek és nem csak a felmenőim miatt. Engem nem tudtak megrémiszteni azok a rém történetek, amikkel a többieket rémisztgették. Sokkal inkább érdekelt az egész. Mivel Cintra egy kissé elhanyagolt, így a lakosok sok olyan pletykát, meséket mondtak, amik a város közelében lévő temetőről , vagy a város melletti romokról szóltak. Persze egyeseknek nem is kellett több és egymás között versengtek, hogy ki mer éjszaka bemenni oda. Mivel eléggé magányos voltam így csak távolról figyeltem a többi gyereket. Anyám mindig is azt akarta, hogy legyek olyan, mint ők, hogy hamar találjak magamnak egy férfit, akivel tovább adhatom a családi vonást a gyerekeimnek. De én nem akartam olyan lenni, mint ők. Nem akartam olyan lenni, amilyennek elképzelt és azzá akart formálni. Ebbe beletartozott az is, hogy ő nem akarta, hogy én tovább vigyem azt a tudást, amit ő. Titkon mindig is egy olyan gyermekre vágyott, akiből nem lesz boszorkány és normális életet fog élni. Önmagam akartam lenni, még, ha ez nem is tetszett neki.
Mindig is lenyűgözött ahogy varázsol ezért én is megakartam tanulni. Titokban meglestem időnként anyámat és azokra a helyekre jártam el, amik tiltottak voltak, vagy senki nem járt oda. De szerencsémre a családunkban volt két olyan személy, akik megértették miért akartam én is ezzel foglalkozni. Így, amit tudtak azt megtanították nekem, leginkább az alapokat.
Mire elértem azt a kort, amikor már minden lány azon van, hogy férjhez menjen én inkább azzal foglalkoztam ami érdekel és ez a helyszín-voodoo volt. Anyám rosszallása miatt titokban kellett tanulnom, hogy azt a kettőt ne sodorjam bajba. Elkezdtem manipulálni a környezetemet és legbelül büszke voltam magamra, hogy ezt elértem. És idővel a szívemhez is hozzá nőtt. A nehézsége miatt nem kevés évembe telt mire némileg megtanultam irányítani és mivel még eléggé ingatag ezért jobban kellett ügyelnem arra, hogy nehogy valaki meglásson minket, vagy tudomást szerezzen arról, hogy mi mit is csinálunk egyedül mindenki tekintetétől fedve.
A városlakók nem nagyon kedvelték a családomat mivel hála nekik megnövekedett a hozzánk hasonlók száma. És ezt egyesek hangosan is kimondták. De egy nap történt egy baleset. A város közepén egy ház összedőlt és egy gyerek, aki ott játszott a romok alá szorult. Egyértelmű, hogy minket vettek elő és hosszú vitatkozás volt, hogy kinek is a hibája. Mivel én voltam az egyetlen, aki egyedül volt  így én lettem az, akit elítéltek. A családom kitagadott és elkergettek a faluból. Ez a büntetésem. De én ezt nem tudtam annak venni. Mindig is éreztem mindenhol azt a megvető pillantást főleg anyámét, aki nem tudta elviselni, hogy nem az vagyok, aminek ő akart. És éppen ezért nem is bántam, hogy elkergettek. Pedig próbáltam a kedvükbe járni, azt akartam, hogy ha nem is vagyok az, akinek akartak legalább fogadjanak el. De nem! Inkább hallgatásba kényszerítettek és elüldöztek, mint valami kutyát! Pedig én is érzek. Én is tudom mi az a fájdalom, mi az a boldogság. De inkább eldobtak és én próbáltam a dolog jó oldalát nézni. Hogy legalább az általam anyának nevezett személytől megszabadultam. De őket, akik segíteni próbáltak őket egy kicsit hiányolom. Távol tartottam magam a várósomtól egyedül a nevemből lehet tudni, hogy honnan jöttem, de nem vágyom vissza oda. Ha esetleg meghallom a családom tagjainak a nevét én letagadom őket. Letagadom, hogy valaha is közéjük tartoztam. Ezt az időt tanulással töltöttem el. Megtanultam a nekromancia alapjait és most azon vagyok, hogy az erőmet megerősítsem.
Hosszú út áll még előttem, de nem félek. Megszoktam, hogy egyedül próbálok helyt állni, de aztán találkoztam vele. Egy vámpírral, akit én nem ismertem, de azt az érzést keltette bennem, hogy ő viszont engem igen. Felajánlotta nekem, hogy segít abban, hogy tanulhassak, de cserébe megkel tennem neki néhány dolgot, amit cserébe kér. Kicsit meglepett az ajánlata, így nem siettem el a választ. Nem volt mit veszítenem, így elfogadtam ajánlatát hiába nem tudtam, hogy mellette mi fog rám várni, de a megérzésemre támaszkodtam és vele mentem.




Példareag

A reggel napsugarai világították meg a város még alvó utcáit. A korán kelők már  nyitották az ablakukat, hogy a még hűvös levegő átjárja még a szobájukat. Mi sem voltunk restek. A család nagyja a városba ment mikor már az is ébredezet és már néhány járókelő már járt az utcán. Én anyámnál korábban keltem. Ma semmi kép nem akartam eljátszani azt a rutint, ami már fárasztott. Anyám fölkelt, rám ad valami undorító ruhát és hiába mondom neki, hogy nem tetszik ő rám mordul és nem hagyja, hogy lecseréljem. De ennél én makacsabb vagyok és mikor elhajt, hogy a többi gyerekkel legyek átveszem a ruhám és egy biztos helyen hagyva ott marad estig.
De mivel most nem volt kedvem ezt eljátszani inkább hamarabb keltem és a kedvenc helyemre mentem. Oda felé egy botnak a végét végig húztam minden növényen , ami mellett elmentem, közben a távolban a gyülekező gyerekek hangját halottam, akik egymást várták, hogy elkezdhessék a játékot. Majd megnézem mit találtak ki, de most inkább megnézem a környéket hát, ha van e valami új. Igaz sosincs, de a remény az, ami arra késztet, hogy erre jöjjek. Meg, ha már ellettem zavarva otthonról egy kis séta nem árt.
Kicsit messzire mentem a várostól és már a Nap is fent volt az égen, de nem álltam meg és eljutottam a romhoz. A romhoz, ami már hosszú idők óta ott állt és arra várt, hogy kezdjenek vele valamit. Elidőztem ott egy kicsit és a kilátást csodáltam, de dél tájban mentem is vissza mert ekkor szokott anyám olyas valamit csinálni, ami engem érdekel. Varázsol. Hiába tilt el én akkor is meglesem.
Visszasiettem a házunkhoz és látom, hogy korán jöttem. Akkor elfoglalom magam úgy sincs semmi dolgom. Elmentem megnézni ki mit csinál. Az egyikünk épp főzött, a másikunk mosott, valaki meg a városban lófrált mert semmi dolga sem volt. Olyan, mint én. Én is bementem a városba lehet, hogy még össze is futok a tékozlóval. Mindenki a főtéren nyüzsgőt. Ki a pultoknál, ki épp a már megrakott kosarát cipelte. Sosem szerettem a nagy tömegeket túl könnyű bennük elveszni. Inkább odébb álltam és az egyik ház falánál megpillantottam rokonomat, aki ép a falat támasztotta a hátával. Oda mentem hozzá és rá néztem.
- Hát te? - kérdezte tőlem, mielőtt bármit is mondhattam. Felnézet az égre, hogy megállapítsa mennyi az idő. - Eridj haza! Anya már biztosan vár! - parancsolt rám és azzal elhajtott. Na szép! Pedig megakartam tőle kérdezni mit csinál itt egyedül.
Végül otthon meglestem, hogy miképp is csinálja anyám a mágia gyakorlását. Igaz nem nagyon használja az erejét, de, hogy megőrizze tudását sokszor gyakorol.
Lassan eltelt ez a nap is. Egyre jobban azt érzem, hogy a világ kezd egyre szürkébb lenni és e miatt sokszor nem tudom mi történt tegnap és mi történt ma.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Okt. 14 2018, 20:14
Vendég
avatar

Vendég


Nira Empty
Re: Nira




Kedves Nira!


Elfogadva!


Először is elnézést kérek, amiért megvárattalak és köszönöm, hogy a kért változtatásokat beleszőtted a történetbe.

Igazán érdekes karakterötletet dolgoztál ki, ami mind hátterében, mint képességeiben jól körülhatárolt, de ugyanakkor rendkívül egyedi is. Nagyon tetszik az ötlet, hogy a karaktered a hagyományos varázsló oktatáson kívüli, renegát szerveződésben kezdte el tanulni a mágiát. Bár ezzel korlátozod a karakter tudását, de nagyon frappánsan oldottad meg, hogy Nira fókuszált tudását ellenpontozzák a többi mágiaterületen való relatív felszínes ismeretei.
Nagyon örülök neki, hogy az első karakteredhez képest mertél egy merőben más és szokatlan koncepciót kibontani, amivel a világ másik aspektusában érvényesülhetsz.
Ez a fajta merészség mindig is elismerést váltott ki belőlem és ez ebben a helyzeteben sincs másképp.
Lucio egy remek szárnysegéddel fog gazdagodni Nira személyében, akit ügyesen kijátszva igen komoly kihívást fogsz jelenteni az oldal pozitív(abb) karakterei számára.

Nincs is más dolgod, minthogy lefoglald a az Avatarod és utána belekezdj a mestered gonosz terveinek előremozdításába.

Geralt

Avatarfoglaló

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Okt. 17 2018, 16:52
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cintrai Nira
» Is this our last meet? Rhage & Nira
» Rock n' Troll - Nira & Mesemondó
» Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel
» Kettős játszma - Nira & Fricska

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Törölt karakterek :: Törölt karakterek ET-i-
Ugrás: