World of Witchers ― and other nightmares

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (13 fő) Vas. Szept. 09 2018, 00:22-kor volt itt.
Latest topics

by Ríviai Geralt
Yesterday at 22:44

by Yorick Driaga
Yesterday at 22:00

by Faithel Jieh
Szer. Nov. 14 2018, 21:08

by Ríviai Geralt
Szer. Nov. 14 2018, 12:20

by Ríviai Geralt
Vas. Nov. 11 2018, 12:55

by Ríviai Geralt
Szomb. Nov. 10 2018, 14:04

by Ciri
Pént. Nov. 09 2018, 22:09

by Vengerbergi Yennefer
Szer. Nov. 07 2018, 12:25

Tagjaink

Share | 

Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)

Go down 
SzerzőÜzenet
Lucio Marcus Draegan

Hozzászólások száma :
19
Reagok száma :
11

TémanyitásTárgy: Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)   Kedd Okt. 16 2018, 11:57

Az Első Szikra
Fénye kék, mint az ég,
Ereje ősi, elfeledték rég.
Hideg kristály tele élettel,
Ez lesz a szörnynek elégtétel.
Használja majd minden rosszra,
Ettől szökken majd szárba,
az élőholtak vad hulláma.
.

Nirával elkezdtük a terveket. A szekta egy-két tagjával már megterveztük az első próbát. El is kezdték építeni az oszlopokat, közel a faluhoz. Közel? Hogyne! Az egyik szektatag szobrásznak mondva magát egyenesen a főtérre építteti az oszlopokat, mondván, hogy dicsőségen Melitelének állíttatja. A falubeliek pedig nem visszakoznak. Pénzt kapnak azért, ha segítenek, később pedig mutogathatják az áthaladóknak. Ők látványosságot remélnek belőle.  Azonban hiába épülnek fel az oszlopok, ha nincs, ami megtöltse őket. Ezek a kristályok azonban ritkák. Bizonyos helyeken, bizonyos mértékekkel fordulnak elő. Mindenki ezek után kutakodik. Még én is kimozdultam Talgarból, hogy szerezzek ilyet... és persze azért, hogy közben növeljem a kört, akikre hatok.
A mostani megállóm Oxenfurt. Novigrádot már elhagytam, és Vizima felé tartok. A hegyek valahogy több sikerrel kecsegtetnek, mint a vizek, de hallottam, hogy itt is előfordulhat. Így hát eljöttem errefelé, hogy körbe nézzek. A fogadó, ahol megszálltam, egész hangulatosnak mondható. Nyilván nem egy grófi fogadtatást kaptam, de nem is vártam. Most nem várkapitányként voltam itt, hanem utazóként, hajóskapitányként. Az "álruhám" is ennek felelt meg. Az értékeimre persze ügyeltem, mert a város fénye azért elég mély sötétséget is rejtett.
Egyébként azon kívül, hogy itt alszom, más is a fogadóba vezetett. Itt aztán sok mindenki megfordul, és hátha van egy vállalkozó szellemű bárány, akit rá tudok venni szép szavakkal, vagy szépen csillogó koronával a keresésre. Magamhoz vettem egy korsó italt, leültem egy asztalhoz és körbe néztem a díszes kompánián. Kinézetemmel alig tűnhettem ki, hiszen elég sok errefelé a vándor, a halász, a tengerész, a szerencsevadász, kincsvadász, katona, bárd, színész, satöbbi. A lényeg, hogy voltak nálam szebben, fényesebben öltözködőek, és hangosabban beszélők.
Közben ki is néztem magamnak valakit. Egy tünde nő. Ő se nagyon emelkedik ki az oxenfurti kocsma, vagy is ahogy ők mondják, fogadó alaptagjaitól. És pont ez tetszik benne a legjobban. Ő is a háttérbe olvadva üldögél az asztalnál. Felkelek a saját asztalomtól, és a korsómat fogva oda sétálok a nő asztalához és megállok amellett.
- Szabad? - kérdezem, hogy leülhetek-e. Persze idebent nincs rajtam a csuklyám, hogy még se legyen azért gyanús, vagy sötét. Nyugodtan végig mérhet. Egy kard van még nálam, de azon látszik, hogy szépen karban van tartva. Ruhám kevéssé viseltes, övemen viszont a táskák nehezek, húzza őket lefelé a súly.

I have an interest in understanding evil. Who is the bad guy - the vampire who kills people and sucks their blood, or the survivalists who kill people to save their own lives?
Is evil merely a creation of people?
Or is there an evil nature?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Cenro

Hozzászólások száma :
10
Reagok száma :
8

TémanyitásTárgy: Re: Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)   Pént. Nov. 02 2018, 16:11

Követtem terveimet és nem töltöttem sok időt Norvigrad-ban. Igaz Cenro-nak hálás vagyok a segítségéért é, majd ezt vissza fogom fizetni, de most elkel kezdenem gondoskodnom magamról. Könnyű azt mondani. fogalmam sincs, hogy miképp működnek a dolgok a való életben. Nem tudom, hogy lehet pénzt keresni a legegyszerűbben. Vagy elég e az, hogy a harcokból próbálok megélni.
Most érzem csak igazán magam elveszettnek. Itt a kezemben a szabadságom, de mit kezdjek vele? Nem tudom mihez kezdjek. Úti célom is ismeretlen csak megyek és reménykedek, hogy pár katonával nem futok össze. Még, ha nem is azok lennének, akik keresnek azért ők is kíváncsiak lennének, ha egy nő egy maga sétálgat. Végül elértem egy várost. Megnéztem van e valami, amiből megtudhatom mi ennek a neve. O...Oxem..furt. Kíváncsi vagyok, hogy van e valami jelentése, vagy nem tudták, hogy kéne hívni a várost. Körbe néztem. Hol tudnék leülni elgondolkodni egy kicsit, hogy még is mi legyen. Nem is kerestem sokat. Egy kocsma szerű hely felé vettem az irányt és bementem.
Bent korsót szorongató emberek beszélgettek, üldögéltek. Én kinéztem magamnak egy árválkodó, üres asztalt és oda ültem. Nem kértem semmit csak magam elé bámultam és gondolkodtam. Próbáltam emlékeimből is előhalászni valamit, amit feltudnék használni. De csak a kiképzés és a verések jutnak eszembe. Sajnálom, hogy az utazások nem maradtak meg bennem pedig most azokra lenne most a legnagyobb szükségem.
Gondolataim és tervem szövését egy valaki zavarta meg. Egy férfi. Látszót rajta, hogy ő sem ide valosi.
- Csak tessék. - válaszolok kérdésére. Az arcát néztem. Fogságom során megtanultam, hogy melyik arc mit jelent. Az arcokról tájékozottam innen tudtam kiben bízhatók egy kicsit is. De ő más. Arca nem árul el semmit nekem. Talán jobb lesz vele vigyáznom. Főleg, ha nem akarok már most elveszíteni szabadságom.
Lucio Marcus Draegan

Hozzászólások száma :
19
Reagok száma :
11

TémanyitásTárgy: Re: Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)   Kedd Nov. 06 2018, 11:59

Az Első Szikra
Fénye kék, mint az ég,
Ereje ősi, elfeledték rég.
Hideg kristály tele élettel,
Ez lesz a szörnynek elégtétel.
Használja majd minden rosszra,
Ettől szökken majd szárba,
az élőholtak vad hulláma.
.

Amikor kiszúrok egy érdekes figurát a fogadóban, nem vagyok rest oda menni hozzá és szabad helyet kérdezni. Szerencsémre, - vagy épp szerencsétlenségemre, az később kiderül - a nő nem küld el, hanem megengedi, hogy leüljek. Ezt meg is teszem, kicsit körbe tekintek még a kocsmában, a korsómba igazán aprót kortyolva, majd a nőre nézek és kissé végig mérem. Egy kicsit szakadt, nagyon sovány és porlepte. Úgy néz ki, mint akinek most el kéne egy mankó.
- Egy tálat a menüből! - emelem fel a kezem a fogadósasszony felé, mikor az errefelé jár, hogy szétossza a rendelt sereket. Az asszony bólint és már döcög is maga zsíros, koca testével, hogy hozza, ami kell.
- Úgy néz ki, mint aki fél lábbal a sírban van. Engedje meg, hogy megvendégeljem egy vacsorára. Különben sem bölcs dolog üres asztal mellett, üres kézzel ülni. A fogadós csak kirakná, hogy foglalja a helyet, a kötekedők pedig könnyebben megtalálják. Bort, sert, vagy esetleg vizet kér? - kérdezem.
- Úgy néz ki, mint akinek kéne egy kis anyagi támogatás. Akar-e koronát keresni? És még csak nem is nehezen? - kérdezem, felkészülve arra, hogy igen hamar el lehet utasítva, vagy hajtva.

I have an interest in understanding evil. Who is the bad guy - the vampire who kills people and sucks their blood, or the survivalists who kill people to save their own lives?
Is evil merely a creation of people?
Or is there an evil nature?
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)   

Az első szikra nyomában (Cenro és Lucio)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Legendák nyomában 2. rész: Gyógyír a halhatatlanságra
» Konoha kórháza
» [Küldetés] Shinryu nyomában
» [Játékos Küldetés] Legendák nyomában 1. rész: A vadászat kezdete
» Bárpult az első helyiségben