World of Witchers ― and other nightmares

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Dettlaff van der Eretein

A legtöbb felhasználó (13 fő) Vas. Szept. 09 2018, 00:22-kor volt itt.
Latest topics

by Ciri
Pént. Dec. 14 2018, 22:58

by Auberon Muircetach
Pént. Dec. 14 2018, 22:11

by Ciri
Pént. Dec. 14 2018, 20:17

Tagjaink

Share | 

Vámpírok éjszakája (Emilia és Lucio)

Go down 
SzerzőÜzenet
Lucio Marcus Draegan

Hozzászólások száma :
35
Reagok száma :
27

TémanyitásTárgy: Vámpírok éjszakája (Emilia és Lucio)   Hétf. Nov. 26 2018, 22:18

Emilia & Lucio ©️️️️️️️
Vámpírok éjszakája
Gyönyörű éjivadat, ha vágysz,
sose keresd, ő vadászik rád.
elkap téged s nyakon csókol,
lelked onnantól neki hódol.
.

Némán figyeltem Novigrad nappali forgatagát a fogadó ablakából. Az emberek zaja, bűze fojtogatott. Undorodtam a helytől, mint udvarhölgyek a férgektől esőben. De nem.. ezek a férgek olyanok voltak, mint a legyek lárvái, akik ezrével ficánkoltak a hullák sebeiben. Gusztustalan, alattomos lények, akikre nincs szükség ezen a földön.
Még is tudom, hogy nem irthatom ki őket. Nem mindet. Fáj beismernem, de kellenek, egy bizonyos mértékig. Kellenek ételnek: az összes szörnynek és mocsoknak, akiket rájuk eresztek. Gondolataim, és az egész nap elfárasztott. A megbízható munkaerő ritka a vidéken. Mindenki jól akar keresni, de dolgozni nem hajlandó. Fattyak. Ha Nira megszerzi nekem, ami kell, akkor már csak a főpróba fog kelleni.
Apropó, főpróba. Novigradban van egy nagyszerű színház. Régebben néha eljártam a városba, de akkor még csak kerülgettük. Ma eldöntöttem, be is lépek a küszöbön. Este egy olyan játék lesz, amely talán nem csak felkelti, de megtartja az érdeklődésem. Ha másban nem is, legalább a művészetben tudnak alkotni ezek a disznók.
Persze fizetni nem óhajtottam a jegyért. Kíváncsiságom kielégítésére nem adok pénzt ezeknek az állatoknak. Így este, mikor elkezdődött az előadás és már mindenki a helyén volt, a küszöb alatt, ködként osontam be a terembe, észrevétlenül. A leghátsó sor mögött álltam és figyeltem a kivilágított színpadot. Csuklyám magamra húzva, a sötétben állva néztem az előadást, karjaimat karba téve, a falnak neki dőltem. Eleinte nem gondoltam volna, hogy elég intellektuális lenne a dolog hozzám, ám mielőtt kifordultam volna az emberi bárgyúság miatt a Pillangóból, valami olyat hallottam, amit soha azelőtt. Nem tudom körbe írni az érzést. Mint mikor tükörbe nézel és onnan önmagad egy másik formája néz vissza. A gondolatok... a hangok tartoztak valakihez. Na EZ már érdekel. Éles szemeimmel a nézőteret kezdtem kutatni, egyenként koncentráltam rá az emberekre, de nem, nem nem és egyik sem és már majdnem ideges lettem, mikor a színpadra siklott a tekintetem. Fogalmam sincs már, mi zajlik ott, a figyelmem régóta másnak szenteltem, és végre megtaláltam. Egy szőke, gyönyörű nő... emberi szemnek nem látható, de én látom, egymás szemébe nézünk egy pillanatra: két ragadozó találkozik. Akapjáraton feszült, szikrákkal teli pillanat ez a részemről, most viszont inkább van bennem kíváncsiság, mint düh és gorombaság.
~ Sosem gondoltam, hogy valaha fogok érezni ilyet. Hallani önmagam, mint egy visszhang... - gondolom, immár kifejezetten a nőt figyelve. Most már tudni akarok róla mindent... és azt is, hol állhat ebben a rejtett háborúban.

I have an interest in understanding evil. Who is the bad guy - the vampire who kills people and sucks their blood, or the survivalists who kill people to save their own lives?
Is evil merely a creation of people?
Or is there an evil nature?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Vámpírok éjszakája (Emilia és Lucio)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal