World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Sub Rosa - Irvach & Enid MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Sub Rosa - Irvach & Enid 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Sub Rosa - Irvach & Enid Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Sub Rosa - Irvach & Enid Empty
Sub Rosa - Irvach & Enid










To:    Irvach










Amikor beléptem a Tor Aine* legfelső szintjén elhelyezkedő Feainn** terembe, még egyedül voltam. Szándékomban állt pár perccel korábban érkezni a találkozóra, mint hogy udvari tanácsosom is ideért volna a megbeszélt időpontra - pontos és precíz, mint mindig, mindenben - s e csöndes perceket kihasználni, hogy szertefutó gondolataim szálait rendezett sorokba szőjem. Oly sok minden történt a ríviai pogrom óta…
Ahogy az ajtó halk kattanással bezárul mögöttem, a szoba négy ablaka közül a kelet felé néző elé lépek. Újhold kelt fel, ma este csak a csillagok ragyogják be az eget, s vetnek tükörképet a kastély melletti tó vizének sötét tükrén. Egy kevés varázserőt merítek a levegőből, majd ujjaimmal néhány varázsjelet írok le magam előtt, s a szobában máris halvány derengéssel felsejlik néhány aprócska fénypont, akár a kinti csillagok - épp elég fényt adva ahhoz, hogy jól lássuk majd egymást bizalmasommal, de ennyi kevés ahhoz, hogy kint észrevegyék a torony legfelső szobájában pislákoló, gyér világot. A csöppnyi fénypászmák lágy ragyogása ezüstös fénnyel vonja be a szoba közepén, egy díszes szőnyegen álló, faragott diófa asztal lekerekített lapját, s a két oldalán egymással szemben elhelyezett, díszes kárpittal bevont karosszékek íveit.
E találkozóról kettőnkön kívül nem tud senki. Idát már beavattam mindenbe, amit szükséges volt tudnia, de sajnos a politika és a hadászat nem tartozik a szakterületei közé, s különben is lefoglalja, hogy szép lassan egyre növekvő mágikus védőpajzzsal vegye körbe a Virágok Völgyét. Nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy az a kaedweni féreg még egyszer bejelentés és engedély nélkül erre a földre merészelje tenni a lábát, akár ő űzi a legkiválóbban a portálkapuk nyitását a Kontinensen, akár nem. Van olyan mágikus blokád, amin még ő sem képes átjutni - Ida pedig a legalkalmasabb személy rá, hogy ezt a pajzsot létrehozza.
Mégis, vannak olyan dolgok, olyan ügyek, melyeket nem lehet megoldani egy védőpajzs kiterjesztésével. A kaedweni és aedirni, de még a lyriai és ríviai kémeink jelentései is hurrikánként kavarognak fejemben, s minél többet gondolkodom rajta egymagam, annál elkesítőbben fest a helyzet minden téren. ...Ideje, hogy végre megtárgyaljam ezeket az ügyeket olyasvalakivel, akiben bízhatok annyira, mint Idában, de legalább annyira ért a diplomáciához, mint Filavandrel. Irvach pedig többször bizonyította a hűségét és elkötelezettségét, s a rátermettségét is - de ami ennél is fontosabb: tisztában van vele, hogy Dol Blathanna most képtelen hadba szállni. Hiába vagyunk büszkék és eltökéltek, hiába fűti a tettvágyunkat az évszázadok során lelkünkben felgyűlt gyűlölet és bosszúvágy… S hiába harsogott minden aen seidhe ajkáról, hogy a tengerig szorítjuk majd vissza az embereket - amikor még ahhoz is csak éppen elegen vagyunk, hogy Dol Blathanna határait megvédjük. Most nem engedhetünk meg magunknak háborút, se felkelést - s ahhoz, hogy megoldást találjak az összes, egyre égetőbb problémára, olyan tanácsadóra van szükségem, aki mindezt elismeri.
Alig hogy utolér a gondolat, megüti fülemet Irvach óvatos lépteinek hangja. ...Topánka. Ha minden igaz, így gúnyolják az irigyei. Halk sóhaj hagyja el ajkaimat, de még nem lépek el az ablak mellől, hiszen úgyis azonnal észre fog venni, amint belép az ajtón. Újabbat merítek a levegőben örvénylő varázserőből, s halkan elsuttogok egy bűbájt, mely hangszigetelés alá vonja az egész helyiséget, a lépcső tetejéig. Ami ma este ebben a szobában elhangzik, az a kettőnk titka lesz, legalább is egyelőre feltétlenül. Aztán amint nyílik az ajtó, s hallom belépni, lassan az érkező felé fordulok, halvány mosollyal ajkaimon.

*Fény Torony
**Nap










@️️️Thriladien



A hozzászólást Francesca Findabair összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 10 2019, 22:47-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jún. 11 2019, 22:29
Vendég
avatar

Vendég


Sub Rosa - Irvach & Enid Empty
Re: Sub Rosa - Irvach & Enid

Enid an Gleanna hercegnőnek


A délutánt a kastélykertben töltöttem, s egy könyvet lapozgattam éppen, melynek lapjain már meglátszott az idő múlása. Talán a harmadik avagy negyedik alkalom volt életemben, hogy visszatértem hozzá. Voltak olyan, számomra klasszikus irományok, miket több alkalommal átnyálazhattam, sosem untam meg az élvezetüket. Nem voltam már fiatal, sőt, mégis előszeretettel másztam fel az egyik fa vaskos ágára, nekitámasztottam hátamat a törzsnek, lelógó lábaimat ide-oda himbáltam, miközben a szavak világában barangoltam. Egy udvari tanácsadóhoz talán nem illett efféle "bohém" viselkedés, azonban ilyen értelemben hidegen hagyott mások véleménye, szeretett királynőm kivételével. Hallgattam a szellőt, amiképpen összereszelte a leveleket körülöttem, az énekes madarak életteli csicsergését. Elfeledtette velem a gondokat, a tényt, miszerint az este leszálltával komoly jelentőséggel bíró megbeszélésre invitált Őfelsége, addig legalább kiszellőztettem a fejemet. A napnyugtakor egy ifjú szerelmespár kergetőzött a bokrok között, vidám nevetésük önkéntelenül mosolyra kényszerítette a számat, s valahol mélyen irigyeltem őket, ámbár mindig is gyűlöltem a féltékenység érzetét. Rövid időn belül Ellinor emléke ötlött fel bennem, hirtelen összeszorult a gyomrom, eltereltem gondolataimat, mert tartottam tőle, miszerint búskomor hangulatba keverném önmagam, amennyiben folytatnám életem egyetlen szerelmének felidézését. A hercegnőmnek teljes valómban lesz rám szüksége, én pedig nem fogom cserben hagyni! Őt nem. Ezúttal nem. A levegő kissé hűvösebbre váltott, a lenge, vajszínű vászoningemen át könnyen megéreztem ezt, s a napkorong is már félig eltűnt a horizont mögött. Ideje volt megszakítanom addigi tevékenységemet, visszaindulni lakosztályomba.
A szobámban a szekrényemhez lépdeltem, a szokásos hivatali öltözetembe burkolóztam, a vörösesbarna felsőmbe, elfedvén annak bizonyos részeit sötétkék tunikámmal. Megmostam az arcomat egy tál vízben, ezt követően elindultam a gyönyörűséges Francescához, ki a Fény Tornyában óhajtotta jelenlétemet. Mivel úgy ítéltem meg, nem voltam késésben, ezért megfontolt léptekkel haladtam előre, bólintottam néhány hölgynek és úrnak, kik szintén az udvar ellátását élvezték. Néhányan viszonozták a gesztust, mások elfordították tekintetüket, ámbátor olyanok is akadtak, akik mélyen a szemembe mélyesztették saját íriszeik világát, azt sugallván "Gyűlöllek, kutya!". Megértettem őket. Hogyha teljesen feleslegesnek gondoltam haragjukat, attól tisztában voltam indokaikkal. Felkapaszkodott szolga voltam, egy senki. Nemes tettek, származás, hősiesség híján. De sok mindent láttam, és az élet megannyi tapasztalat előnyével ruházott fel, tán a felük sem regélhetett volna magáról feleannyit sem, mint én. Ez a gondolatfoszlány mozgatta agyam fogaskerekeit, ameddig a tiszta, fényes padlón kopogott cipőm talpa, ámbár megkíséreltem fejben ugyanúgy szerénynek maradni, akárcsak a cselekedeteimben. A fontos ügyekre akartam inkább koncentrálni, megpróbálván felidézni minden mondandómat, véleményemet, amit a nagyon közeli jövőben az uralkodónőmmel kívánnék majd megosztani. A pillantásom az ablakra röppent, láttam az égen trónoló újholdat, a szolgálatában álló csillagok seregével együtt. Vajon én melyik csillag voltam Dol Blathannában? Reméltem, hogyha nem is a legkirívóbban világítók egyike, de a holdhoz leginkább közel állók csapatának tagja.
Az ajtó kinyílt, én pedig lassú, óvatosságot sugárzó léptekkel baktattam előrébb a terem közepének irányába. Felém fordult ő, a Völgyek Százszorszépe, akinek a közelmúltban életem értelmét szenteltem, akiben népünk vigyázóját és megmentőjét tudhattam. A mosolyát önkéntelenül viszonoztam. Gyorsan elraktároztam a képét a memóriámban, mivelhogy tartottam tőle, túlságosan sok alkalommal nem láthatom az este folyamán.
- Me Rhena!*- hajoltam meg illedelmesen. Nekem ő a királynőm, illessék bármiféle más titulussal.
- Bocsásson meg a tolakodásért, de Ön tündöklően szép ma este! - jelentettem ki, noha ő ezt a szerény bókot, bizonyára kecsesebbeket egyaránt, már több ezerszer megkaphatta, az igazságot nem ferdítette el. Hirtelen az jutott eszembe, esetleg megvárathattam Enid őfelségét, ezért egy másodperc erejére rövid kétség lett úrrá rajtam.
- Felség, ugye nem várattam meg túlságosan?- tettem fel a kérdést.- Sajnos a természet lágy ölében való időtöltésem kissé megzavarta az időérzékemet. A kötelességérzetem ettől függetlenül sértetlen maradt.
Összekulcsoltam magam előtt a két tenyeremet, lazán leengedve azokat az ágyékomig.
- Rendelkezésére állok, hogy megvitassuk az ügyeket, amikről értekezni kíván!- bólintottam mélyen.

*Királynőm!
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jún. 14 2019, 23:11
Vendég
avatar

Vendég


Sub Rosa - Irvach & Enid Empty
Re: Sub Rosa - Irvach & Enid










To:    Irvach










Amikor belépett az ajtón, halvány mosollyal üdvözöltem Irvach-ot, bizalmasomat, akit akkor ismertem meg, miután távozott a Scoia’tael soraiból. Nagy segítség volt Thanedd-en, amikor hajdani társait vezette a szigetre és amennyire a lehetőségek engedték, biztosította számukra a távozásukat is. Azóta sem csalódtam szolgálataiban és hűségében, még csak gondolatolvasó bűbájt sem kell rábocsátanom, hogy biztosan tudjam: megbízhatok benne.
Illedelmes meghajlását s a megszólítást tiszteletteljes fejhajtással viszonzom, bár mosolyomat nem tudom elrejteni a titulust hallva.
- Ceádmil, Irvach. Megtisztelsz a nekem adományozott titulussal, de sajnos nem áll módomban megfelelni e rangnak és címnek - mosolygok rá elnézést kérőn. Hiába, akik feltétlen nélkül fogadnak el uralkodójuknak, népem nagy része, nem lenne hajlandó másképp nevezni. Ez az ő módjuk arra, hogy ellenállásukat fejezzék ki a dh’oine uralkodók és rendelkezéseik irányába. S végülis, nincs igazuk? Ezek csak címek. Nevezzenek bárhogy, akkor is én vagyok Dol Blathanna és a Szabad Tündék vezetője.
Irvach dicséretét hallva hálásan mosolygok rá - teszem, amíg megtehetem, hisz beszélgetésünk során tartok tőle, hogy nem sűrűn lesz rá lehetőségem. Hosszú lesz az éjszaka, s a legsötétebb óra még hátra van.
- Köszönöm figyelmességed - biccentek, s egy pillanatra úgy tűnik, mintha ezt követően Irvach kissé elbizonytalanodna.
Mentegetőzését hallva csak legyintek.
- Egy pillanatot sem késtél, pontosan érkeztél, mint mindig. Én érkeztem csupán kissé korábban. Rendezni akartam a gondolataimat, s jól esett némi halvány, csöndes nyugalom itt. Remélem, nem találod túl homályosnak a megvilágítást, de nem szeretném, ha bárki megsejtené, hogy privát megbeszélést tartunk itt fent. Olyan ügyeket szándékozom megvitatni veled, melyek, bár nem titkosak, nem akarom, hogy alattomos álhíresztelések és kósza pletykák terjengjenek ezen ügyek kapcsán a kisebb rangú tisztek és tanácsadók, de akár még a köznép köreiben is a felsőbb vezetők és tanácsadók megosztottságáról, vagy arról, hogy Dol Blathanna úrnője esetleg döntésképtelen lenne, következésképp nem kompetens uralkodó - sóhajtok egy aprót. - Bízom benne, hogy a tanácskozásunk végére minden egyértelmű lesz.
Irvach szolgálatkész kijelentését hallva halvány mosollyal bólintok, s az asztal és a két szék felé intek jobbommal.
- Köszönöm. Foglalj helyet, kérlek - mondom, s én is az egyik székhez lépek, majd leülök, hogy ő is hasonlóképp tehessen velem szemben.
- Több olyan témát is szeretnék átbeszélni, melyek közül egyik sem kevésbé sürgős vagy kevésbé fontos a többinél. A ríviai események óta sok minden történt, rengeteg aen seidhe döntött úgy, hogy inkább elhagyja otthonát, és Dol Blathannába költözik, ennek felügyelete és biztosítása jelenleg is tart. Azonban többen vannak azok a társaink, akik a Ríviában történtek után inkább a Scoia’tael tagjai közé álltak be… - mondom keserű hangon, de ügyelek rá, hogy arckifejezésem ne árulja el érzelmeimet ennél jobban. - Alighanem ez számodra is ismeretes, illetve… sejtem, hogy téged még mélyebben érint ez a probléma, mint engem.
Hagyok egy kis szünetet, hogy feleljen, ha szeretne.
- Mindazonáltal, nem csak a társaink miatt kell aggódnunk. A cintrai béke, s az Északi Királyságok kincstárainak megcsappanása a háború után ugyan egy kissé biztosítja, hogy ne kelljen túl hamar szembenéznünk egy újabb offenzívával, ugyanakkor Kaedwen követének legutóbbi látogatása után abban is biztosak lehetünk, hogy az első adandó alkalommal kapni fognak az alkalmon, hogy hadba vonuljanak a Virágok Völgye ellen - sóhajtok. - Kaedwen és Aedirn nem fog nekünk békét hagyni, bár Demavenddel látok lehetőséget a békés és korrekt hangvételű tárgyalásokra. Henselt már megmutatta a kémfőnökén, Dethmoldon keresztül, hogy békés tárgyalásokra csak minimális, korrektségre pedig egyáltalán nem képes.
Ahogy az a gerinctelen féreg az eszembe jut, nem tehetek róla, de fintorba rándul az arcom egy pillanatra. Ha csak egy fikarcnyit jobban körülnéztem volna Thanedd-en, mielőtt vagy egy tucatnyi varázslót söpörtem volna le az épület egyik hídjáról egy bűbájjal, láttam volna, hogy ez a nyomorult is köztük van, és tettem volna róla, hogy ne élje túl.
- Az, hogy Kaedwennel az élen szinte minden Északi Királyság vadássza a Scoia’tael tagjait, elkeserítő, bár nem meglepő. Hisz Dol Blathanna kénytelen volt többször kinyilvánítani, miszerint nem vállal szellemi közösséget velük… - folytatom keserűen, lopva a csillagokat fürkészve a legközelebbi ablakon át. - De hiába próbáljuk meggyőzni a tagjaikat, hogy jöjjenek haza, igen kevesen hajlandóak belátni, hogy ha a Mókusokkal tartanak, semmi más nem vár rájuk a biztos halálon kívül… ...Valahol meg is értem őket… Harag dúl szívükben, amiért Nilfgaard elvesztette a háborút, és az uralkodójuk is elárulta őket… - sóhajtom. - Legalább is így éreznek. Nem csoda, ha nehéz őket meggyőzni.
Nem tudok elégszer bocsánatot kérni tőlük. És nem hiszem, hogy valaha is meg fognak bocsátani nekem azért, amit tettem…
- Ha már Nilfgaardnál tartunk… Bármennyire is óckodok tőle, előbb-utóbb szükséges lesz felvenni Emyhrrel a diplomáciai kapcsolatot. Nem úgy, ahogy a háború előtt, semmiképpen sem. De szorít az idő, és lépnünk kell valamelyik irányba.
Ahogy befejezem mondanivalómat, Irvachra pillantok, s óvatosan fürkészem tekintetét.
- Ezek most a legfőbb és legfontosabb problémák, amik aggasztanak, már ami a külpolitikát illeti. A belső konfliktusokról még nem ejtettem szót. Mint mondtam, mindegyik éppen ugyanolyan fontos és sürgős, így igazából nem számít, melyikről értekezünk előbb…
Kijelentésemet követően türelmesen tekintek bizalmasomra, s megengedem neki, hogy azzal a témával kezdjünk, amelyik számára megfelel - jelen pillanatban igazán mindegy, melyik problémát beszéljük meg elébb, mindaddig, amíg megoldást találhatunk rá.










@️️️Thriladien

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Júl. 11 2019, 14:53
Ajánlott tartalom




Sub Rosa - Irvach & Enid Empty
Re: Sub Rosa - Irvach & Enid

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: