World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
 The beginning of friendship or business relationship? MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1  The beginning of friendship or business relationship? 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
 The beginning of friendship or business relationship? Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



Már napok óta járom az utat magam mögött hagyva a csizmám nyomát a porban, ami már lassan más bőrszínt ad nekem. A vöröslő tincsekről nem is beszélve, amik lassan egyé álnak össze a hátamon és szépen lassan kezd nőni a súlya is. Viszont akárhogy is forgatom a térképet a szélrózsa minden irányába, egyszerűen nem kerülök közelebb egy falúhoz sem útmenti fogadóhoz. Pedig most még egy kút is kifejezetten jól tudna esni, bár tény, hogy meg van ennek az állapotnak a hasznos oldala. A vadállatok elkerülnek, már ha ez egyáltalán jó pontnak mondható. Valahol biztosan hasznos dolog, hiszen így legalább rájuk nem kell figyelnem. Másrészt viszont kifejezetten irritáló, mivel már érzem a saját szagom. Ez pedig csak még inkább sürgeti a lépteimet, hogy valami folyóra leljen valamilyen utón módon. Kifejezetten nagy öröm lenne, ha ezt még ma sikerülne kivitelezni és végre némileg tisztábban haladni tovább.

Óhajom és vágyam végül beteljesülni látszik, amikor víz folyásának hangja csapja meg a füleimet. Meg kell álljak pár pillanat erejéig, hogy jobban felmérjen a forrás irányát. Elsőre meglepő módon ez nem sikerült, így aztán olyan 20 percnyi borongás után végül sikeresen ráleltem egy kis erdei tóra. Nem volt túl nagy, ám láthatóan kellően mély és a kis köves domból eredő forrás táplálta. Tehát piszkosul hideg lesz, ám most ez zavart a legkevésbé. Fáradt és elképesztően mocskos testemnek nagyon jól fog esni a mártózás. Így aztán levettem a hatamról a táskám, amiben szépen elrakva vannak a váltóruháim, az a két pár. Most kifejezetten hasznos lesz, hogy van ilyen is nálam. Nem mellesleg a szappan is, amivel meg tudom magam és a piszkos ruhám is tisztítani.

Miután kellőképpen eligazítottam a ruhákat, levetkőztem és elsőre csak a lábujjam raktam a vízbe. Kellemes meglepetésként ért, hogy nem is annyira hideg, mintsem meleg a víz. Pedig azt vártam, hogy fagyoskodni fogok egy darabig, amíg megszokom a hőmérsékletét. Legalább ettől megmenekültem, így nem is várok sokáig mielőtt teljesen belemennék. Mélység terén kicsit elszámoltam magam, ugyanis alig ér a hasam fölé, bár különösebben nem foglalkoztat. A lényeg, hogy végre meg tudok fürdeni és le tudom mostani az út porát magamról. Arról nem is beszélve, hogy végre ki tudom mosni a hajamat is, ami elképesztő módon összeállt. Nem mondanám magam túlzottan igényesnek ezen a téren, ám rendkívül zavaró tud lenni. Nyugodt és kényelmes játszadozásom viszont egy ág roppanása töri meg. Kapásból a hang felé fordítom a fejem, aminek hatására az összeállt vörös zuhatag jól mellkason ver.
- Bloede het. - csúszik ki a számon miközben a hátam mögé dobom a rakoncátlan fürtöket - Ki van ott? - szólalok meg már hangosabban és teszek pár lépést, hogy az ujjaim a kardom markolata köré tudjanak fonódni.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 13:02
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

A vadászat egy érdekes szakaszába értem. A vad, esetünkben őz, túl nagy fogás Ducipuffnak, így én megyek utána. Persze, nem átváltozva, nem. Nappal nem járkálok csak úgy, éjjel is csak erdőben. Igyekeztem közel kerülni hozzá, követni. Arrébb szaladt néhányszor, de közben legalább el tudtam gondolkodni az élet nagy kérdésein, mint például, miért csinálom én ezt? Miért ez az őz jött velem szembe, valami könnyebb vad helyett? Vajon hagyjam-e futni, vagy éhes maradok estére? A kis vendégemről nem is beszélve, akit kvázi felügyelet nélkül hagytam "otthon", és kissé zavar is a dolog. Bizalmatlan vagyok még. Macskák bizalmát nehezen érdemlik ki, na.

Már majdnem ott voltam, hogy elkapjam ezt a kis sutát, amikor rá lépett egy ágra. A fák közül egy hangos "Ki van ott?" kiáltás csendül, mire az őz neki iramodik a fák között, és elmegy.
- Hogy akadna a torkodon a következő gally, te szemét! - szitkozódok az őz után. Morcosan lépek ki utána a fa mögül, és figyelem, ahogy a tavat kerülve elszalad. A tekintetem ezután megakad egy rőt vörös, pucér nőn, aki csupaszon álldogál a bokáig érő vízben, kezében karddal.
- Miattad elfutott a vacsorám, szóval most meghívhatsz, ha van! - közlöm vele sóhajtva, és hanyag léptekkel lesétálok a partra, tőle pár méterre lépek a vízhez. Bele merítem tenyerem, de olyan meleg a víz, hogy ebből inkább nem iszok..


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 17:12
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



El nem tudnám mondani, hogy mennyire jól esett a kellemesen meleg víz a sajgó tagjaimnak. Végre meg mártózni, megmosni magam és a ruháimat, kicsit adni magamra. Néha azért kellenek ilyen napok is a sok harc és bolyongás közepette. Viszont sajnos ez a kellemes kis magamnak szánható kis idilli képet hamar összetörte egy őz, ami a semmiből robbant ki és szaladt el a kis tavacska mellett. Nem sokkal később feltűnt az is, aki elől menekült az állat. Egy sötét ruházatú és hajú lány, aki láthatóan morcos volt azért, amiért a vacsorája meglépett előle. Mintha én lennék a hibás, amiért ennyire pocsék vadászat terén. Akinek még egy őz is kihívás, az miért indul el vadászni, ahelyett, hogy valami mást keresne magának.

- Mégis miért én lennék a hibás? Nem én hagytam meglógni és elszaladni. - szólok vissza miközben a ruháim felé lépkedek, hogy legalább valami legyen rajtam. Ám mivel nem vagyok egy kőszívű egyén, ezért a tusákámból előveszek kettő összekötött szárított sózott húst, amit felé dobok. Nem érzem rajta azt, hogy nagyon ellenséges lenne, így kicsit megrázom és megtörlöm magam, majd elkezdek öltözködni. Rövid idő alatt eltakarom azon hegeket, amik megmaradtak a testemen, amolyan örök mementóként. Emlékeztetnek a múltamra, a hibáimra és arra, hogy ezért mit is kellett fizetnem. Szégyent nem érzek azért, amiért van pár sérülésem, de büszkeséget sem. Inkább csak egy kis keserűséget, ha arra gondolok, hogy mennyire könnyen meg tudtam volna előzni mindegyiket. Mindössze Dol Blathanna erdőjében kellett volna maradni és majd valahogy alakult volna az életem. Nem lett volna sem könnyű, sem egyszerű, hiszen árva voltam, de lehet, hogy most lenne tető a fejem felett és egy ágy, ami csak rám vár minden este.
- S te mégis ki vagy, hogy csak úgy a semmiből előbukkanva mást okolsz, amiért elszalad az őz előled. - szegezek hozzá egy kérdés, miközben a vörös zuhatagot szárítgatom.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 18:52
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Nyilván a nő nem látja az összefüggést a kiabálás a nyugalmas természetben, és az őz riadtsága között. Pedig van. Miután meggondoltam magam, és még sem iszom a vízből, figyelem, miként sétál ki a cuccaihoz. Engem nem zavar egy másik nő csupasz látványa, se a hegek, de azért azt letudom belőle szűrni, hogy nem épp a legbiztonságosabb életet élte - talán éli - a nő. Nagy meglepettségemre megdob egy kis étellel, amit el is kapok.
- A kiabálásod riasztotta el a vadat, de megbocsátok. Kösz! - pimaszkodok mosolyogva, aztán egy falatot bekapok, és figyelem.
- Egyedül? - kérdezem, körbe nézve nem látok senkit. - Nem vagy szívbajos, csak úgy a parton hagyni minden cuccod. Mi van, ha valaki elviszi? - kérdezem, aztán leülök egy nagyobb kőre, és tovább falatozok, érdeklődően figyelve. Sose fürödnék a szabadban. Inkább bűzlök három hónapig a vadonban, de magamból kiindulva, soha a büdös életben nem hagynám felügyelet nélkül, magamtól távol a ruhákat, kiszolgáltatott helyszínen. Most gondoljunk csak bele... Ha nem vadásztam volna, el is lophattam volna a cuccait, minden gond nélkül! De, jó fej volt velem, szóval nem fogom kifosztani. Amúgy is lehet, bele törne a bicskám, elég edzettnek tűnik a teste. Hmm... Hé! Hegyes a füle..?
- Mókus vagy? - bukik ki belőlem a kérdés.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 19:24
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Meglehet, ám ha abból indulok ki, hogy nem sikerült megfognod, így miután hangot hallok, szólok. - próbálok valamilyen érvelésnek mondható dolgot mondani, holott sejtem, hogy annak nagyon is kevés. Fölösleges lenne letagadnom azt, hogy a kiálltásom miatt szaladt el a vad. - Másrészt, ha meg nem kiálltok, akkor meg kilép a tó szélére és miután meglát szalad el. Bár gondolom akkor is szerény személyem lenen a hibás és nem ó fővadász úrihölgy. - gúnyolódok kissé vele. Miután ő is megzavart engem, bár ezt nem hozom szoba. Eleve ki gondol arra, hogy a semmi közepén és meleg vizű forrásnál valaki épp egy őzet cserkészik be, amit éppen erre terel. Kicsit le tudnám csapni azt a sorsot az iróniával.

- Mint láthatód, igen. - szólalok meg hajam szárítgatása közben - Kéne? Egy lélek semmi járja ezt az erdőt, csak az, aki elől meglógnak az őzek. - lehet nem kéne szurkálandóm, ahogy valószínűleg sok mindent nem kellett volna tennem mégis megtörténtek. Ráadásul lehet annyira gyerekes, hogy azt mondjam, ő kezdte. A következő kérdésére viszont megállok és szemeim szinte izzanak, ahogy ránézek.
- Scoia’teal? - kérdek vissza egy kis éllel a hangomban. Nem mondanám, hogy rossz viszonyban lennék velük, viszont azt sem, hogy kedvelném őket. Miattuk nézik le a fajtám annyira, hogy szinte mindenhol leköpnek amerre csak járok. Már, ha megtudják, hogy tünde vagyok. Nem sokat segítenek abban, hogy az emberek gyűlölete csökkenjen felénk, inkább csak dobálják a száraz fát a tűzre, hogy az még nagyobb lángokkal égjen.
- Nincs közöm a scoia’tael-hez. Azért, mert tünde vagyok, már kapásból egy lennék közülük? - kérdek vissza miközben elpakolok.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 20:40
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Nem igazán értem az első mondatát, de teljesen mindegy. Kifogásaira legyintek. Tekintve, hogy nincs íjam, és nem is nagyon tudom használni, nekem közel kell settenkednem az áldozatomhoz - esetemben őzhöz -, ráugrani, és leszúrni. És már majdnem meg volt, amikor megzavartak.
- Felesleges magyarázkodnom, neked meg felesleges kifogásokat találni. A kiabálásra megriadt, és elszaladt, én pedig nem tudtam elkapni. Történet vége. - mondom, aztán kérdéseimre is megkapom a választ. Még hogy nem jár erre senki.
- Már rögtön ketten is erre jártunk, hisz te is itt vagy. Egyébként meg három percnyi sétára van a főút arra, szóval a végén még megjelenik valaki. - bökök hüvelykujjammal a hátam mögé. Falatozgatás közben egyébként megfigyelem őt, és miközben igazgatja a haját, előbukkan a hegyes fül. Rá kérdezek, hogy mókusos-e, mire kifejezetten felháborodottnak tűnik.
- Nem, nem a tündeséged miatt kérdeztem. Hanem azért, mert tünde vagy ÉS kicsit messze vagyunk Dol Blathannától, ÉS a ruháid alapján se mondanálak kereskedőnek. Bár a híres kiegészítőt valóban nem látom. De nekem az is mindegy, ha az vagy, az is, ha nem. - vonom meg a vállam.
- Miből él meg a semmi közepén, "magányosan" fürdőző tündelány? - érdeklődöm, elfogyasztva az utolsó falatját az adott húsnak. Ejj, de jól esett.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Feb. 18 2020, 08:13
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Három percnyire?! - hökkenek meg - Hogy egy lidérc csókolná homlokon azt patkányarcú kereskedőt... - szitkozódok - Mégis milyen térképet adott el nekem... Csak találkozzak vele. - mondom némileg magamnak, miközben lassan végzek. Bár a vörös zuhatag még kissé nedves, ám már közel sem csöpög belőle a víz, így aztán úgy vélem, hogy ez majd megszárad. Szeretek adni magamra és valószínűleg el tudtam volna vele szórakozni, ha nem jelenik meg és zavar meg. Így viszont inkább megállok ennél a szintnél.

- Annyiszor kapnék egy erszény érmét, ahányszor ezt megkapom, akkor nem kéne csinálnom semmit az életem végéig. - felelek a kijelentésére és be kell valljam, hogy valóban nem nézek ki kereskedőnek. Azután, hogy látta a sebeket, még egyértelműbb, hogy nem éppen a fákon ugrálok. Így mondjuk teljesen jogos is volt a feltételezése, bár a scoia’tael-nél szokás a tetoválás, vagy mi.

- Leginkább az arénákból és abból, ami szembejön. - felelek miközben felveszem a táskám és megigazítom a kardom - S az erdőben vadászó leányzó mivel, ki a nevét még mindig nem mondta el. - rímelek egyet, mint akit megszállt a költi lélek. Eddigiek alapján nem tűnik túlzottan rosszakaró személyiségnek, mivel akkor már nem lenne mit felhúznom. De valahol mégis olyan érzésem van, hogy nem a helyi jófiú, vagy esetünkben, jólány klub tagja.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Feb. 18 2020, 19:28
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

A reakciói igen csak furcsák arra, hogy közlöm, három percre van a főút. A kirohanását felvont szemöldökkel hallgatom végig, aztán értetlenkedek egy sort.
- Rossz térképet kaptál? Hova akarsz eljutni? Temeriát úgy ismerem már, mint a tenyeremet. - mondom érdeklődően.
A kérdésemre, hogy mókus-e, kiderül, hogy nem, bármennyire is annak tűnik. Azért egy kicsit megnyugtató, hogy nem az, mert ha igen, akkor valószínűleg el kéne húznom a seggemet a környékről is. Nem éppen arról ismeretesek, hogy szeretik az embereket, vagy bárkit, aki embernek néz ki, és ahol egy van, ott van több is. Vele szerencsém van, ezek szerint.
- Jobb ha felkészülsz, sokszor fogod még ezt megkapni addig, amíg az embereket terrorizálják. - persze tudom, hogy ez a legkevésbé sem megnyugtató hír számára, de hát mit kezdjen ezzel az emberfia? Előítéletek mindenhol vannak.
- Aréna? - lepődök meg. Nem mondom, hogy kinéztem volna belőle, hogy napi szinten seggeket rúg szét. Jobb lesz vele vigyáznom.
- Azzal jól kereshetsz. Csak a harcból élsz? - kérdezem, aztán az ő kérdéséhez is eljutunk.
- Hívj Karomnak, már rám nőtt. És benned kit tisztelhetek? - kérdezem, lemosva kezemet a vízben az elfogyasztott hús után.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Feb. 18 2020, 22:41
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Ezek szerint rosszat. - felelek a kérdésére. Így belegondolva elképesztően kínos maga a gondolat is, hogy valaki így tud járni. Arról nem is beszélve, hogy mennyire idegesítő is egyben. A kijelentésére, hogy ismeri a könyékét csak egy keserű mosoly futja. Néha, annyira szerencsétlennek érzem magam, hogy az már komikus. Legszívesebben röhögnék magamon, de félek, hogy azzal tébolyultnak is nézne, nem csak egy szerencsétlennek. Aki ráadásul az úttól 3 percnyire fürdött egy kis tavacskában. Mi jön ezek után? Egy semmiből érkező elfogatóparancs ellenem, mert a magasságos tudja, hogy kinek léptem rá a lábára.

- Ezzel tisztában vagyok és pontosan ezért is szidom őket. Miattuk sehová nem mehetek köpeny nélkül a fejemen. Mindenhol az az első gondolatuk, mint neked. - felelek a kijelentésére. Tagadhatatlan, hogy ennek elkerülése érdekében sem teszek semmit. Valószínűleg nem is nagyon bírnék más ruhákban hosszabb ideig létezni, annyira hozzám nöt ez a viselet. A fegyvereimről már nem is beszélve.
- Igen, aréna. Talán ennyire meglepő és elképzelhetetlen, ha rám nézel? - kérdezek vissza. Bár tény, hogy aki elsőre rám néz, nem ezt mondaná elsőnek. Viszont az a fránya döntésemnek ez lett a következménye és szerintem még egészen jól meg is úsztam. Sokkal rosszabbul és végezhettem volna abban a rohadt sötét cellában. - Egész jól lehet keresni, ha túléled és nem is nagyon sérülsz meg. - teszem még hozzá.

A nevet hallva elsőre csak egy mosoly jelenik meg az arcomon. Biztos vagyok benne, hogy egy becenév és így én sem szívesen mondanám el a nevemet neki.
- Hívj Ary-nak. - mosolygok rá egyet - Ahogy látom, te sem éppen a helyi kereskedő céh tiszteletbeli tagja vagy. - teszem még hozzá és ujjammal a tőr felé bökők. Bár ez még nem zárja ki, ám valahogy kétlem, hogy az lenne. De mindenképp tovább puhatolózok vele kapcsolatban, hátha mond valamit. Az egyértelművé vált, hogy nagyon egyikünk sem mondja el, hogy ki vagy mi is valójában.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 19 2020, 21:57
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Halovány mosollyal figyelem, ahogy idegesíti a gondolat, hogy felültették. Ilyen az élet, kedves barátom, sajnos az emberek kihasználják a lehetőségeket, főleg, ha egy ilyen szép arcot látnak. Akkor aztán minden rossz az eszükbe jut a lenti bizsergéstől elkezdve a gonoszságokig a fejben. Azért majdnem rá talált a lány a főútra, talán csak egy kicsit kellett volna kitartóbbnak lennie.
Megvakarom az állam, mikor mondja, hogy ő nem különösebben kedveli a mókusokat, mert miattuk előítéletesek vele az emberek. Pedig a legtöbb embernek nem kell mókusfarok, hogy előítéletes legyen egy tündével. Lehet az dolgos, tisztességes, leszarják ezek.
- Soha ne hidd, hogy elfogadóbbak lennének, ha nem lennének a mókusok. Akkor is csak az okot kereshetnék, amivel beléd köthetnek, szóval ne haragudj oly nagyon a társaidra. Akkor is zavarná őket a füled, ha hirtelen megnyílna az ég, leszállna Melitele és kijelentené, hogy "egyenlőek" vagytok. - mondom, miközben figyelem, miként készülődik össze. Aztán elmondja, miből szerzi a kenyerét, ami meglep, és rá is kérdez.
- Nem nagyon jártam aréna közelében, de izomagyú lovagokat képzelek el benne küzdeni, nem szép arcú, finom rózsákat. - felelem a kérdésre. Nevet is cserélünk... nagyjából. Ő Arynak mutatkozik be, és felhozza, hogy én se éppen kereskedőnek nézek ki, mire kicsit elvigyorodok,
- Kereskedek én, csak kicsit másképp. Másoknak szerzek meg dolgokat, akkor is, ha birtokolja már azt valaki... ha érted, mire gondolok. - fedem fel kissé homályosan munkámat. Végül is, ő is őszinte volt, és akár fel is kérhet, hogy azt a térképészt képeljem fel neki, vagy legalább a pénzét szerezzem vissza. Bár lehet ebbe csak én látok bele ilyesmit.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Feb. 21 2020, 20:43
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Pontosan tudom, hogy az emberek milyenek és mennyire lenéznek minden mást. - felelek a kijelentésére, amiben van igazság bőven. Megvetem az embereket, amiért ilyen ostobák. Amiért nem értenek máshoz csak a pusztításhoz és más fajok kiirtását valami idióta hitre hivatkozva. Azon nagyon ritka eseteket viszont, amikor egy-egy másképp gondolkozik, hamar elrendezik.
- Sok lehetőségem nem is volt, amikor belekezdtem. - jegyzem meg és nem veszem fel a bókját. Kicsit már befásultam ezen a téren, hogy felfigyeljek ilyenekre, legyenek akármennyire ékesen csengőek. Bár, ha nagyon figyelek, akkor tudok megfelelő mosolyt és pírt varázsolni az arcomra. Valahogy kiölték belőlem ezt, amikor a hullámzó aréna véres porában álltam izzadságtól és vértől mocskosan. Közben a tömeget hallgatva, akik rólam zengtek minden szépen.

- Tehát tolvaj. Fölösleges szép szavak mögé rejteni. - szólalok meg arra, hogy mivel is foglalkozhat. Bár én se raktam az aréna mellé a bérgyilkosságot, ez tagadhatatlan. Nem éppen az a foglalkozás, amivel annyira kérkedni szoktak. Sokkal inkább bizalmas, amiről nem baj, ha kevesen, ám éppen elegen tudnak ahhoz, hogy megélj belőle. Nem éppen a hosszú életűek hivatás ez, de egy kicsit az is meglep, hogy átléptem a százat és karcolom a kétszázat. Sose gondoltam volna, hogy megélem ezen kort annak tekintetében, hogy mégis miképp éltem
- S van egy titkos barlangod is tele kincsekkel és egyéb érdekes dolgokkal? - vakarom meg kissé az államat, mint aki nagyon erősen gondolkozik.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Feb. 22 2020, 09:27
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Kifejtem neki az általános nézetet, miszerint lehet bármilyen állapot ember és tünde között, úgy sem fogják elfogadni egymást, ha van mókusparádé, ha nem, ő pedig jelzi, hogy tudja, mennyire megvetendő nép az ember, akik egocentrikus módon gondolkodnak a világról. Arra persze nem válaszol, hogy a saját fajtáját nem feltétlenül kéne megvetnie a harc miatt, de nem firtatom a témát, amúgy sincs közöm hozzá.
Az arénáról beszélve megjegyzem, hogy nem a hozzáhasonlókat vártam a harctéren, mire ő közli, hogy neki se volt beleszólása.
- Valóban? Ez egy érdekes történetnek hangzik. Ha rád erőltették, miért folytatod? - kérdezem kíváncsian. Nem tehetek róla na, minden lében kanál vagyok.
Saját foglalkozásom körbe írva röviden megnevezi, tolvaj vagyok. Elvigyorodok.
- Nos, igen, mondhatjuk ezt. De akkor te hóhér vagy, vagy gyilkos. hiszen az arénában valahogy nyerni kell, és ahogy említetted, a túl élés nem könnyű. - mondom, aztán megkérdezi, hogy kincses barlagom van-e, mire hangosan elkacagom magam.
- Medvének nézek ki, vagy micsoda? - kacarászok még egy kicsit, pedig az igazságtól nem áll annyira messze a lány. Van egy földalatti kikötőm, ami ha nincs is tele kincsekkel, azért vannak elrejtve itt-ott értékes dolgok.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Feb. 22 2020, 17:05
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Egy láncokra vertnek mégis milyen választása lehetett volna? - válaszolok érzelem mentes hangon, jelezve, hogy nagyon nem is várok választ a kérdésemre. Pontosan tudom, hogy milyen lehetőségeim voltak akkor. Azt is, hogy alapvetően milyenek lettek volna akárki másnak, aki nem tünde.
- Hóhér. Mészáros. - jelenik meg egy mosoly az arcomon egyfajta bánatos kifejezéssel párosulva. Nagyon is jól ismerem ezeket a szavakat, mivel nagyon sokszor hallottam a velem folytatott beszélgetések alkalmával, mint különféle jelzők, amikkel engem írtak le. Az első arénai harcomat nem sokkal éltem túl. Ami azt illeti nagyon csúnyán elvertek, napokig nem is bírtam felkelni. Ám valamiért megkímélték az életemet és amikor elősör öltem abban mocsokban, ott, abban a pillanatban, nem éreztem semmit. Se haragot, se megkönnyebbülést, se a győzelem örömét. Semmit. S ez a felismerés az, ami igazából megrémisztett. Elvettem egy életet, kioltottam és még csak a szemem sem rebbent. Valahol tudtam, hogy ez nagyon nincs jól, hogy valamit éreznem kéne. Sírnom, összetörnem, zokognom, tombolnom. Ám semmit nem tettem, semmit nem törtem össze, semminyire nem zuhantam magamba. Hóhér. Nem voltam se több, se kevesebb attól a pillanattól kezdve.

- Medvének elég kevés a szőr rajtad, jól megállsz két lábon és nagyon jól beszéled a közös nyelvet. - mérem végig szépen lassan a lábától a feje búbjáig. Tagadhatatlanul csinos teremtés áll velem szemben, de még mindig nem tudom, hogy mit is akarna. - Medve, mely csupasz, de elveszi azoktól, akik nem szolgáltak rá arra, amilyük van. - szólalok meg egy kis gúnyos mosoly kíséretében. Majd előveszem a térképet és módszeresen összetépem és szétszórom. Oh csak találjam meg és akkor megismeri, hogy mi is az isteni büntetés.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Feb. 22 2020, 22:36
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

- MOST nem úgy tűnik, mintha láncra lennél verve. - ismétlem meg a kérdésem másképp. Minek arénázik, ha már nincs felette senki egy korbáccsal a kezében? Elmehetne. Elhajózhatna, visszamehetne Dol Blathannába, vagy valami, erre Temeriát járja. Nem mintha sok közöm lenne hozzá, csak nem igazán értem. Azután, hogy kvázi letolvajozott, meg említettem neki, hogy őt is nevezhetném másnak, máshogy, nem úgy, hogy az "aréna hőse". Ettől persze láthatóan bánatos lesz, én meg elhúzom a számat. Keserűség attól, amit ránk kényszerített az élet, eh? Ismerős, de én már elfogadtam, hogy így kell élnem. Egyedül, magányosan, kihasználva a képességeim. Majd rájön ő is, hogy azt kell értékelni, hogy meghagyta az életünket a sors. Mindig van rosszabb.
Azután kinevetem az ötletet, hogy medve lennék, pedig úgy tűnik, hogy miután végig méri testem, még is az leszek.
- Jobb szeretek magamra macskaként gondolni, az hangtalan, mindenhova bejut, és tökéletes ragadozó. - felelem. Ezt a gúnyt ugyan nem értem az arcán. Ettől meg kellene sértődnöm? Vágtak már a fejemhez rosszabbat is, virágszál, kevés ez ahhoz, hogy magamra vegyem. Ezután figyelem, ahogy széttépi a térképet.
- Hova tartasz? - kérdezem. Ha egy az irány, talán egy ideig együtt utazunk majd.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls




A hozzászólást Niorodice összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 25 2020, 18:01-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 23 2020, 09:03
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Valóban nem vagyok, ám nem hiszem, hogy tudnék mást csinálni. Túlságosan jól beletanultam ahhoz, hogy mindezt eldobva visszamenjek Dol Blathanna-ba. - eleve abban sem vagyok biztos, hogy mennyire tudnék ott élni békében, elfeledve a múltam és azt amiket elkövettem. Azt ki tudja, ha megpróbálnám még a végén sikerülne valahogy megélnem. Találnom egy jóképű férfit és megházasodni. Ám jelenleg ezek egy gyermek álmai, amik mélyen el lettek temetve bennem. Kérdésére elgondolkozok, bár fölöslegesen, mivel mindenféle úticél nélkül tévedtem erre. A lábaim egyszerűen erre hoztak, mert nekik ez egyik ösvény jobban tetszett, mint a másik.

- Nincs kifejezetten olyan, hely ahová tartottam, így nem lenne egyszerű elkísérned. Bár, ha tudsz jobbat, akkor nem vagyok semmi rossznak az elrontója. - felelek neki. Való igaz, hogy érdekes változatosság lenne egy újdonsült társaság, akivel el lehet cseverészni. Bár az is tény, hogy nagyon sokat nem tudok róla, azt leszámítva, hogy tolvaj. Még a végén egy közös lopást is beiktat, akkor legalább megláthatom, hogy miképp is dolgozik. Mert a kaput, amin belépve elérhetünk oda, azt nyitva hagytam számára. Amúgysincs túlságosan messze tőlem ez a fajta tevékenység.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 23 2020, 20:17
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Nem igazán értem ezt a nőt. Azt mondja, arénázik, nem csinál mást, mert nem ért máshoz, aztán még is a világot járja. Csak a homlokomat ráncolom ezen az összeférhetetlenségen. Minek jött el, ha nem akar semmi mást kezdeni magával? Mi az, hogy csak úgy bolyong? Érthetetlen számomra a dolog.
- Szóval a világban járkálsz, profi harcosként és vársz a sült galambra, hogy a szádba repüljön? Értesz máshoz is egyáltalán? Bármihez, ami hasznossá tehet? - kérdezem, karba téve a kezeim. Igazából lehet, feltudnék ajánlani neki valamit, de ahhoz nem elég, hogy tud ölni, vagy mondjuk lopni. A színészi játék és a ravaszság, az okosság sem mindegy, Lopáshoz, gyilkoláshoz nem kell ész. Ügyesség, és erő kell. Ha neki több is van ennél, akkor még lehet, hogy eltudok vele képzelni egy közös munkát.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Feb. 25 2020, 18:10
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Repülő sült galambok, amik a szádba repülnek. Nem is lenne találni egy olyan tisztást, ahol ezek nagy számban fordulnak elő. – gondolkozok el a mondottatokon, bár tudom, hogy varázslat nélkül elég esélytelen lenne ilyet találni. Meg idővel megunnám a galambot is, így annyira nem is vonzó. De biztosan kipróbálnám, ki akarná kipróbálni. A kérdésén viszont kissé elgondolkozok. Vajon mennyit kéne mondanom neki, vajon elmondhatom-e neki, hiszen jó páran nem igazán kedvelnek. Bár egy tolvaj áll velem szemben, akinek valószínűleg nem igazán lenne semmilyen indoka, hogy rossz kezek közé dobjon engem. Az égre tekintek és egy ideig csöndben maradok, majd felé fordulok.

- Valóban mészáros és hóhér volnék, aki emberek tömegeinek dalol kardjaival és teste ritmikus mozgásával varázsolja el a szemeket. Ám mindezek mellett a kecses kardok megtalálják azoknak a torkát is, akik másoknak kárt, veszteséget, gondot okoznak. – válaszolok a kérdésére komolyan és némileg hideg hangnemben. Mintha egy teljesen más személyiség lennék, egy másik tünde, aki előtte áll. Nem, nem vagyok megtörve, mindössze néha túlzásba vihetem a megjátszást. Mindezek mellett biztosra veszem, hogy rájön mit is írtam le az előbb számára. Bérgyilkos, bérbakó, bérenc, aki megteszi azt, amire felbérlik. Aki a munka véres és csúf részét csinálja meg. Akinek a kezei a könyökéig véresek, amit már sosem fog lemosni, csak elrejteni. Bár lehet, hogy nem is akar megszabadulni ettől a csodás vörös színtől.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 26 2020, 11:48
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Meglepődök, hogy nem ismeri ezt a szólást. Aztán elmosolyodok, visszafojtok egy halk nevetést a szavaira. Vajon mit képzelhet el? Tényleg szó szerint vette, vagy csak a bolondját járatja velem. A gondolkodó arckifejezését figyelve azonban erős a gyanúm, hogy még soha nem hallott szólást és most értelmezni próbálja.
- Ez alatt azt értettem, hogy nem teszel semmit, de várod, hogy minden gondod megoldódjon magától. - magyarázom meg a dolgot, aztán figyelem, miként vívódik. Nézi az eget, forgolódik, rám néz. Éééééés egy bérgyilkos. Kicsit megrezzen a szám sarka. Nem ilyesmire számítottam. Úgy értem.. oké, jó harcos, ha az arénákban keresi a kenyerét, de ahhoz, hogy másokat meg bérgyilkolgassunk, több affinitás kell ehhez. Ha pedig ő tényleg képes ilyenre, akkor pedig sokkal több is leledzik az ő tudástárában, mint amennyit mond.
- Gondolom fűalatti munkákat is szoktál kapni? A "nézzen ki úgy, mintha baleset érte volna otthon" dolgokat értem ez alatt. - puhatolózok. Ugyan, egy gyilkossal túl sokra nem mennék csak úgy, de ha képes betörni helyekre, és kijutni onnan, mindezt ÉSZREVÉTLENÜL, akkor lehet, hogy érdemes lehet összedolgozni. Bár kérdéses, mennyire akar eltérni a munkájától, és a mostani... hivatásától, ha úgy vesszük.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 02 2020, 08:18
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Nem is tudtam. Azt hittem, hogy valóban létezik egy ilyen hely. - felelek egy kis butus arckifejezéssel. Természetesen pontosan tudtam, hogy mégis mit jelent ez a fajta mondás. Láthatóan ő viszont nem igazán érzi az iróniát és azt a szarkazmust, amit a mondatom kifejezett. Pedig nem olyannak tűnt, mint aki nem értené. Arról nem is beszélve, hogy láthatóan meglepte az, hogy néha napján bérbakót játszok. Bár ezt megpróbálta leplezni, láttam a kis rezdülést, ami gyorsan jött és távozott. Egy kicsit a szokásos reakciónak mondanám, ám az ő esetében valószínűleg némi félelem is felmerülhet. Mégiscsak egy tolvaj és őket bizony nem szokták szeretni, sőt, kifejezetten utálják őket. Egyedül a bitón látják az ö fajtáját nagyon szívesen és tárt karokkal.
- Van nem fű alatti munka? - kérdezek vissza jelezvén, hogy nem nagyon hallottam még olyanról. Talán, ha királyi játékba esem bele, vagy ránt be az egyik fél. Ám még ott sem hiszem, hogy nyíltan kimondanák az ilyet. Nem szokás, nagyon nem. Persze vannak kivételek, amikor valaki szinte az arcomba köpi, hogy öljek meg egy másik személyt. Esetek döntő többségében magamat persze.
- Előfordul az olyan is. Ám nem a megbízókat nem szokta túlzottan érdekelni az, hogy miképp végződik a megbízás. - nézek rá hidegen és fagyosan, pár lépést téve felé miközben a kardom végén lévő sötétlő markolaton játszanak ujjaim. - Olykor játszani kell nekik, hogy a bizalmukba férkőzz. Kurvát, szajhát, mocskos szolgálót, rabszolgát, amit csak el tudsz képzelni. - újabb lépés - Ám a végeredmény ugyanaz. A könyörgő tekintet. A szemek, amikben a félelem ül meg. A szavak, amik az életéért könyörögnek. S a hörgések, amik az átszúrt szív után bugyognak ki a vérrel teli ajkak közül. - a végére egy elég veszélyes mosoly jelenik az én vöröslő ajkaimon miközben fagyos szemek figyelik minden mozdulatát. - Ám rád nincsen megbízásom. Egy lányra a semmi közepén. Egy tolvajra, aki nem nyúlta le a táskámat. - mosolygokrá most már kissé kedvesebben.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Márc. 03 2020, 16:26
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Nem igazán jön át a szarkazmus a lánytól, de mindegy is. Mindenki más, a hangsúly, és a nem kifejezetten kiemelt mondatok közül nehéz kibogarászni, ki az, aki szarkasztikus, ki az, aki butácska. Úgy tűnik, nála jobban oda kell majd figyelnem erre, mert nem egyszerű eset. Eleinte tényleg úgy tűnt, mintha nem hallotta volna a szólást, most pedig rá játszik a dologra. Érdekes egy lány. A gyilkosságokra terelve a szót, kérdez valamit, amire határozott
- Igen. - a válasz. - Tudod, a fejpénzek nem számítanak fűalatti munkának. Amikor valakit láthatóan meggyilkolnak a saját otthonában, az sem számít annak. - mondom, majd erre fel elindul felém, kissé fenyegető hanggal, és testtartással. Kezemet a khopesh markolatgombjára teszem, hogy szükség esetén azonnal elő tudjam rántani, és habár izmaim kissé megfeszülnek, nem mozdulok a helyemről, farkas szemet nézek a lánnyal. Sejtem, hogy nincs rám megbízása, hiszen akkor ő talált volna rám, és nem fordítva, de sose lehet tudni. Végül még is csak kedvesebb arckifejezést ölt magára, és biztosít az előző gondolatomról.
- Ezt köszönömnek veszem. - vigyorodom el kissé az arcába hajolva aztán rákacsintok.
- Mi lenne, ha egy ideig együtt utaznánk? Ahogy látom, úgy is el kél neked egy térkép. - kuncogok pimaszul és rögvest el is indulok a legközelebbi fogadó irányába. Ha már nem sikerült a vadászat, akkor legalább normális tető legyen a fejem felett éjjel.
- Tolvajlások nem érdekelnek véletlenül a gyilkolászás mellett? - kérdezem, kezeimet a tarkómra téve, ujjaim nyakam mögött összefűzöm.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Márc. 08 2020, 20:43
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Való igaz, ám az nem is tartozik a bérgyilkolás körébe. Sokkal inkább fejvadászatnak mondanám. Ám amikor valaki felkér, hogy valakit tegyél el láb alól, azt nem szokták a hirdetőtáblára kitűzni, hogy lássa az egész világ. - korrigálom kissé, bár lehet, hogy ő csak másképp gondolja a dolgokat, másképp látja. - S gondolom számodra nem lehet túl meglepő, de ennek is megvan a maga kis szervezete, ahogy a tolvajok esetében is. - teszem még hozzá és ezzel nem is árulok túl nagy dolgot. Hiszen, aki egy kicsit is belegondol, annak egyértelmű lehet, hogy kell lennie valamilyen szervezetnek, ami fogadja és kiadja a megbízásokat. Természetesen mindent titokban és diszkréten, ahogy azt kell. Viszont a kis színészi alakításom, amin egy bárd a térdét csapva nevetve, valamilyen szintű reakciót kivált belőle. Bár nem annyit, mint azt vártam, de a semminél többet.
- Nincs mit, bár inkább nekem kéne, amiért megmaradtak a ruháim. - mosolygok rá szelíden miután jobban meg tudtam nézni az arcát a közel hajolás után. Határozott tekintet, játékos szemek, enyhén telt ajkak, amik csípős megjegyzéseknek adnak hangot. Meglehetősen érdekes figurába sikerült belefutnom az már biztos. De valahol kezd erősödni benne egy furcsa érzés vele kapcsolatban, ami általában olyanok esetén szokott elő jönni, akik rejtegetnek valamit. Bár lehet, hogy tévedek ezen a téren is, mint a térképpel, de lehet, hogy nem.
- Örömmel veszem a felajánlást, amit el is fogadok, mivel túl sokat a környékről nem tudok. - felelem neki és egy kicsit elgondolkozok. Bár már jártam erre régebben, ám az nem jelenti azt, hogy minden ugyanúgy van, mint akkor. Az emberek szeretnek pusztítani, így könnyen lehet, hogy teljesen új felfedezésekben lesz részem.
- Hmm... - gondolkozok el a kérdésén miközben követem őt a három percre lévő úthoz, ami egy fogadóhoz visz majd minket. - Túl messze nem áll tőlem a dolog. - szólalok meg - Bár attól függ, hogy mit. Egy novigradi bankot nem szívesen akarnék kirabolni. - teszem még hozzá.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 09 2020, 14:33
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

- Szóval egy bérgyilkos nem is vállal el kifüggesztett körözést? - kérdezem meglepve. Mert hát... Én úgy vagyok vele, hogyha elviszek valamit, és vele van még valami, amit zsebre tehetek, akkor könnyű munka, plusz pénz, miért ne? Ő, vagy ők ezek szerint úgy vannak ezzel, hogy csak konkrét megbízásokat fogadnak el? És ha nem lesz?
- Mi van, ha nem adnak neked több megbízást? - kérdezem, aztán legyintek.
- A tolvajok kérés nélkül is tolvajkodnak, ez nagy különbség. Nekünk kisebb a betevőnk, így ha enni akarsz, akkor folyamatosan "dolgoznod" kell. - mondom. Amikor azt mondom, hogy köszönömnek veszem a dolgot, azt hiszi, én köszöntem meg a dolgot, amitől ráncolni kezdem a homlokom. Fura ez a lány. Aztán mivel elfogadja, hogy együtt menjünk tovább, bólintok, és elindulok. A kérdésemre olyan választ ad, amin felkacagok.
- A rablás nem a tolvajok művészete, hanem a banditáké. Nem, semmi ekkora volumenű dolog nincs. Van egy lista, amit be kellene szerezni mihamarabb, de egyedül nekem sok időbe telne. Ha segítesz, megosztom veled a pénzt, amit kapunk. 50-50%-ban, ha a tárgyak felét összeszeded a listáról. - mondom, de persze egyelőre semmilyen listát nem mutatok. Majd ha megállapodtunk, csak akkor beszélek a megbízásról.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Márc. 19 2020, 10:40
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?



Niorodice

& Arryn



- Azok a munkák nem fizetnek annyira jól, mint a fű alattiak. - szólalok meg szárazon. Ráadásul az ilyen vérdíjak többnyire banditák fejére vannak kitűzve és azok ritkán mozognak egyedül. Ez pedig önmagában egy újabb kockázati faktor, amit jobb elkerülni, ha lehetséges. Egy úrhoz könnyebb bejutni, mint egy csapat közelébe kerülni.
- Akkor nem lesz számomra munka, amikor az összes fegyver megszűnik létezni. - felelek a kérdésére. Valahogy nem tudok elképzelni egy olyan világot, ahol ne lenne szükség bérgyilkosokra, ahol senki nincs semmi gondja a másikkal. Kizártnak tartom, hogy engem valaha is az fenyegessen, amit kérdezett. - Vagy majd akkor, amikor már nem lesz mit lopni. - kacsintok rá. Mindketten olyan hivatást választottunk, amik se nem egyszerűek, se nem olyanok, amikre ne lenne valakinek szüksége. A világ már csak ilyen és kizárt, hogy ez valaha is megváltozik. Idilli kép, de csak egy álom sok idióta fejében.
- Egy lista? - kérdezek vissza és elgondolkozok kissé. Biztosan nem egy tipikus bevásárló listára gondol, mert ahhoz nem hiszen, hogy segítség kéne neki. Tény, hogy az 50-50 egészen jól hangzik, sőt, kecsegtető ajánlat. Bár az, hogy nem tudom mi is lehet a fél lista tétele, kicsit aggaszt. Remélem, hogy nem szűz lány vére szerepel rajta, mert akkor komoly gondban leszek. Mivel kétlem, hogy a közelben tudnék olyan lányt találni, ráadásul gyorsan.
- S mégis mi kellene neked? - kérdezek egyet végül.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Márc. 20 2020, 21:46
Vendég
avatar

Vendég


 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

A szavain kissé elmosolyodom.
- Sok kicsi sokra megy. - felelek. Meg hát, azért láttam én súlyos fejpénzeket köztörvényes banditákon. Olyanokon, akikkel magam is dolgozni szoktam néha napján. Persze erről csak ők tudnak, mármint a haramiák. A köznépnek ritkán esik le, hogy a tolvajok és gyilkosok gyakran egymásból élnek. És erre itt vagyunk most mi, a legjobb példa.
- Én arra gondoltam, hogy ha tipikusan neked nem adnak munkát, mit csinálsz. Azt mondtad, megbízód van. Ha kiesel a nyeregből? Ha már nem favorizál? Mész vissza arénázni? - kérdezem rá nézve. Tény, hogy amíg léteznek emberek, mindig fognak kelleni gyilkosok és tolvajok. De van akinek magasabban van az orra, minthogy alattomos, vagy alávaló munkát vállaljon el. Erre vagyok kíváncsi, mennyire képes elmenni a pénzért.
Közben finoman pedzegetem a munkát, és lehet, hogy felkeltettem az érdeklődését.
- Igen, egy szép, kerek lista. - bólintok, majd a kérdésére rá pillantok, ravaszul elmosolyodom.
- Ó, nem nekem kellenek ezek, hanem ahogy említettem, a megrendelőnek. De csak akkor ismertetlek a lista tartalmával, ha megegyeztünk. - mondom mosollyal az arcomon, felé pillantva, lépteim közben. Lassan bekecmergünk a fák közé. Pár száz méter, és ott lesz a főút.


JEGYZET: Purr

ZENE: Bad Girls


Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 21 2020, 13:48
Ajánlott tartalom




 The beginning of friendship or business relationship? Empty
Re: The beginning of friendship or business relationship?

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: