World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Nightcall ''' Liliath & Grienath MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Nightcall ''' Liliath & Grienath 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nightcall ''' Liliath & Grienath Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Nightcall ''' Liliath & Grienath Empty
Nightcall ''' Liliath & Grienath


Liliath & Grienath

"Áldozat nélkül nem kaphatunk semmi szépet."


Egy perc. Két perc. Három perc. Nehézkesen a negyedik... Aztán nagy zihálással bukok fel a felszínre, számban egy vaskos hallal, amibe mélyen fúródnak bele a fogaim. Ezt a nyomorult dögöt már vagy fél órája kergettem a víz alatt, s gyorsaságom ide vagy oda, az a szemtelen mindig meglógott előlem. De nem most! Diadalittasan mászok ki a kis patakból meztelenül, s a hold sápadt fényétől enyhén csillogni kezd a bőröm. Lassan lépkedek a pislákoló tűzhöz, melyet pár fújással újra felélesztek, s fölé helyezem a halat, melyet időközben rászúrtam egy hosszabb ágra. Nem mintha szükségem lenne arra, hogy megsüssem, de hát az utóbbi napokban leginkább nyers húst fogyasztottam a véren kívül, s már borzalmasan kezdem unni. Fűszerre vágyom, sóra és cukorra, és... Ruhára. Mostanság nem igazán maradtam meg egy helyen, s leginkább a denevér alakomat öltöttem magamra. Fogalmam sincs, merre hagyhattam el a rongyaim mostanság, de azt hiszem, megint az az időszak kezd uralkodni, ahol épp unom a civilizálatlan formámat. Ezt pedig sürgősen kell orvosolnom.
Pár harapással eltüntetem a halat, s immáron teli gyomorral növesztem ki széles szárnyaim és öltöm magamra oly' szeretett alakom, hogy a halkan zúgó lombkoronák közt suhanjak tovább a következő faluba. Nincs kedvem jelenleg trükközni és becserkészni, így leszállok egy vastagabb ágra az erdőszélen egy fogadó mellett, s egész egyszerűen várok. Fél órán belül kijön onnan egy szajha egy férfivel, kinek színes ruhájától felfordul a gyomrom. Kibotorkál két hányástól átitatott felsőjű öreg, s végül egy fiatalabb társaság, pontosabban annak két tagja, akik részegen hasalnak el alattam a fűben. Ez még kihívásnak sem mondható, hiszen mindkettő húzni kezdi a lóbőrt, így én egész egyszerűen leugrok melléjük, egyikről lerángatom a térdig érő, fekete nadrágját, míg másikról az enyhén átlátszó, mellkasig kivágott, hasonló színű felsőjét. Ezek jók lesznek, legalábbis addig, míg meg nem unom őket. Felöltöm őket magamra, aztán immáron emberibb alakban állok odébb, s egészen addig szedem a lábaim órákon át, míg el nem érem azt a régi, öreg forrást, melynél már időztem párszor az éveim alatt. Sziklák ölelik körbe, s vize oly' kristálytiszta és gyönyörű, hogy még azzal is el tudom ütni az időm, hogy csak fekszek a partján, s figyelem gyengéd hullámait. De nem most! Más terveim vannak ezen a mai estén...
Felmászok az egyik vastagabb sziklára, s a hátamra feküdve arcom a hold felé emelem. Olykor megszoktak erre fordulni emberek, s reményeim szerint ma is ez fog történni. Persze, szükség van egy kis segítségre... Kieresztem hát mélyen búgó hangom, mely mintha valami varázslattal átitatott nóta lenne, úgy kezd száguldani a fák között, tovaviszi egy szelíd szellő, egészen a kíváncsi fülekig, melyeket nagyon könnyen megérinthet. Édes dallamnak hallhatják, olyan gyönyörűnek, melynek érdemes lehet utánajárni. S bizony ha így történik, s meghallom az első lépteket bárhonnan, egyből ábrándosan sóhajtok fel, s ujjaim beleérintem a meleg vízbe.
- Tán eltévedtél? - kérdem kíváncsian az érkezőtől.



Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Márc. 24 2020, 21:38
Vendég
avatar

Vendég


Nightcall ''' Liliath & Grienath Empty
Re: Nightcall ''' Liliath & Grienath



Grienath & Liliath/@
Legnagyobb örömömre kitavaszodott. Mindig is szerettem a tavaszt, amikor a természet új életre kel, és ismét mindent zöldbe borít a természet. Néha elgondolkodom, hogy az otthonomból kizárom a telet meg az őszt, mert szomorúak, de ilyenkor mindig eszembe jut tanítóim – mind az evilági, mind az otthonom béliek – szava, miszerint még ha olyan hatalmas is valaki, mint én, ne bolygassa a természet rendjét fölöslegesen.
Mivel épp költöztettem a nevezett helyet Novigrad környékéről a Virágok Völgyébe, így úgy döntöttem, hogy amíg a bűbájok dolgoznak mindkét helyen, körbejárom új választott „hazám” környékét, így ezúttal gyalog hagytam el Dol Blathanna területét Kaedwen emberek uralta királysága felé. Ha jól emlékszem a történelem óráimra, Hensel uralkodik itt, bár ha jól vettem ki, a tündér nem kedvelik őt, és ő se a tündéket. Megint ezek a hülye konfliktusok… Fehérváron is… A Virágok Völgyében kellett egy kis nyugalom. Így, ha lehet, kerülöm a településeket. Nem mondom, ha épp úgy ér az este, megszállok egy fogadóban, de nem egy alkalom volt, mikor inkább egy erdő mélyén egy elhagyott tisztás közepén talált a sötétedés, ahogy hallgattam a madarak énekét – vagy épp egy lesi „kergetett meg”, mikor behtaoltam a birtokára.
Az út során ismét belefutottam olyan lovasokba, mint akik azelőtt kergettek meg, hogy Kaer Morhenbe teleportáltam volna nagyjából egy éve, de ezúttal már tudtam, hogy kik és mit akarnak, így nem volt velük különösebb gondom. Informáltam őket, hogy a közeli erdőben tanyázik egy csapat bandita, akik kereskedőkre támadtak. (Igaz volt, láttam a feldúlt szekereket, meg is találtam őket, bár nem említem meg a lovasoknak, hogy a banditák valószínűleg halálra vannak rémülve, mert egy „démon” rátámadt a táborukra pár napja.)
Most… Nos, most épp két okból az erdőt járom. Az első: csöndes, nyugodt és nincsenek emberek, a másik, és sokkal fontosabb: érzek egy erőhelyet a közelben. Valószínűleg egy különösen tiszta vizű forrás lehet, mert rég éreztem ilyen erejű, vízhez kapcsolódó gócpontot a közelemben. Nem mondom, hogy olyan ritkák, mint a tűzhöz köthetők, igaz, azokat különösen nagy becsben tartom, hisz az otthonomat csak olyanok fölé tudom mozgatni.
Épp az egyik kedvenc esélyim van rajtam – tudom, hogy erdőbe nem a legalkalmasabb, de imádom ezt a ruhát. Egyike azoknak, amiket nem vettem, hanem magam teremtettem, így tökéletes az igényeimnek. Hátul nyitott, és nem ér fel a vállamig, így nem akadályoz, ha visszaváltoznék. A szoknya térd alá ér, pont elég hosszú, hogy melegen tartson, már amennyire nekem erre szükségem van, de nem elég hosszú, hogy mindenbe beleakadjon – amibe meg mégis, azt mágiával félre tudom hajlítani. Hozzá vastag, meleg harisnya és csinos, de kényelmes lapos talpú cipő. Természetesen mind zöld, mivel imádom ezt a színt, és megy a szememhez. És persze a tőlem szó szerint elválaszthatatlan nyakék, egyike azon kevés tárgyaknak, ami még az otthonomból érkezett velem, és egyértelműen a legértékesebb tulajdonom.
Gondolataimból olyasmi zökkentett ki, amit nem gondoltam, hogy hallani fogok ilyen órában. Valaki énekelt – és még milyen szépen, teszem hozzá! Szinte megbabonázott a dal, így úgy döntöttem, megnézem, ki lehet az. Főleg, hogy az úticélom felől jön a dal. Lehet, hogy már foglalt a hely? Vagy csak valaki fürdőjét fogom megzavarni? Kilépek a tó mellé, követve a hangot.
Egy férfi, teljesen feketében. Lehet, hogy gyászol? De olyan szépen énekel. Kedvesnek tűnik!
- Nem, a forrást kerestem… Amúgy gyönyörű a hangod… - válaszolok kicsit bágyadtan, majd leülök a partra. – Kérlek, folytasd! Nagyon tetszett a dalod!
Közben én is belelógatom a kezem a tóba, hagyom, hogy abból az energiák elkezdjenek belém áramolni, hisz tudom, hogy a másik esélyesen nem lát mást, mint egy valószínűleg nemes lányt. Remélem, nem akar kirabolni, vagy más gonosz dolgot művelni, kihasználva, hogy sötét van és egyedül vagyok – mert kellemetlen meglepetésben lesz része, annak ellenére, hogy nincs nálam fegyver…
De miket is gondolok…! Aki ilyen szépen énekel, az biztos nem akarhat semmi rosszat! És amúgy is kedvesnek tűnik.
- Hogy hívnak? Az én nevem Liliath – mutatkozom be, aztán hagyom, hogy elragadjon magával a gyönyörű dallam.


Jegyzet:642 szóZene: *Ide írj
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Ápr. 21 2020, 17:11
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: