World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
A nyeregtáska mélyéről MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 A nyeregtáska mélyéről 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A nyeregtáska mélyéről Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

A nyeregtáska mélyéről Empty
A nyeregtáska mélyéről



A hozzászólást Luna Smok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 12 2020, 19:14-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 31 2019, 17:07
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

A nyeregtáska mélyéről Empty
Re: A nyeregtáska mélyéről

Userként gyakorta firkálok elsősorban viccesebb, humorosabb kis párpaneles képregényeket, illusztrációkat. Nem vagyok profi, csupán magam és a társaim szórakoztatására művelem. Ofcourse a vajákvilág sem maradhat ki, és idővel talán az alakok is majd egyre jobban fognak sikerülni cat

Általában munkakezdéskor, első vásárlók megjelenése előtt születnek, olyan alig pár perc, max negyed óra alatt.

A nyeregtáska mélyéről Witcher01-20191231-0001

Avagy amikor a lengyel witcher-musical nyomán a Hirdetőtáblán lezajlott a következő:

"Lambert
Elképzeltem ahogy Geralt valami szörny tetem felett áriázik Very Happy
Geralt
Kökörcsin meg törölgetné a szemét a színpad szélén, hogy milyen szépen megtanította énekelni. xD"

A nyeregtáska mélyéről Witcher02-20191231-0001

Gabriel, Janka és Geralt szócseveje a Hirdetőtáblán.
(Gabriel, külön bocsánat, ígérem, megtanulok rajzolni)
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 31 2019, 17:15
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

A nyeregtáska mélyéről Empty
Re: A nyeregtáska mélyéről

A nyeregtáska mélyéről Witcher03-20200110-0001

Avagy amikor Lunának elfogy a söre és kezd besokallni egy bizonyos trolltól.
(Ruscot gyakorolnom kéne, hmm
A kezeket nem említem inkább. A kezek az ördög szülöttei rajzos énem számára)
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 10 2020, 17:05
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

A nyeregtáska mélyéről Empty
Re: A nyeregtáska mélyéről

Ismét a nagychaton elhessentett kis ötlet. Épp a multikról volt szó, számomra még kicsit szokatlan, ahogy a játékosok a chaton is váltogatnak a multik között, míg én néha csak ülök és hallgatom Luna és Erenore eszmecseréjét a fejemben és nem lenne energiám ugyanezt megcsinálni. Talán a sok kisebb messengeres játék miatt lehet, ahol egyszerre több karaktert is irányítottam.

Mindenesetre elfelejtettem lementeni, pontosan ki is közölte velem, hogy aztán nehogy egyszer véletlenül Luna másszon rá Vilkasra. Luna kapott az alkalmon, hogy szarkasztikusan elviccelődjön a dologgal, mire Erenore kicsit vehemensen válaszolt neki.

A nyeregtáska mélyéről Witcher-20200125-00012

(Hogy ne kelljen bogarászni a macskakaparásom:
Luna: Vilkas nem érdekel, báááár... Ha jobban megnézem, egész jóképű.
Erisz: LEVESZED RÓLA A KOSZOS MANCSOD!
Luna: Igenisbocsánat!
Rusco: Csináld még egyszer, légyszí OwO)
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 25 2020, 16:46
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

A nyeregtáska mélyéről Empty
Re: A nyeregtáska mélyéről

Olykor írok is mellékeseket. Időszakos, hogy épp milyen témában, de akkor rengeteget. A Witcher, még amikor az első játék piacra került, az egyik legtöbb írásomat segítette az életre, bár azok a mai szemmel már rém amatőrök még tőlem is, ráadásul erősen érződik bennük nem csak akkori gyerekességem, de az is, hogy a vaják univerzuma akkor még nem volt elég ismert kis hazánkban ahhoz, hogy elég forrásanyagom legyen (példának okáért valamiért akkor még meg voltam róla győződve, hogy az egész Kontinenst hívják Temeriának) (és igen, az angol wikipédiákhoz túl lusta voltam).
Egész sorozatokat írtam például egy igazi farkassá váló Geralt kalandjairól, elvittem a witchereket Silent Hill városába (és módszeresen legyilkoltam mindenkit) (négyszer is), regéltem három kis holdsárkányról, és még sok más.
Amióta pedig itt játszom, egyre többször támad kedvem írni valami hasonló ötperces apróságot az új Luna múltjáról például. Hisz még azóta is sikerült őt jobban megismernem, amióta megírtam az ET-jét és elindítottam az útján. Mégis csak közel száz éves, a nyeregtáskája mélyén biztos akad jópár izgalmas vagy szívbemarkoló történet. Csak neki nincs bárd barátja, aki elmesélhetné ezeket bárkinek.

A lenti egy átírt jelenet például, az eredetije az egyik Néma Domb fejezetben bukkant fel (ahol a vajákok Silent Hill városának borzalmait kell átélniük), mikor Luna már lassan kezdett idegileg felmorzsolódni, és Rusco hasonlóképp igyekezett kis lelket önteni belé.

Ha még érdekel titeket ilyesmi, hozhatok még, mikor megszületik egy. Az építő jellegű kritikát pedig kitörő örömmel fogadom. Nem titok, hogy valamikor a jövőben, persze saját témában, de írnék valami regényfélét. Komoly szándékokkal.


   

Szabad egy táncra?
   

-Vámpír... -Rusco szinte lehelte a szót, mintha valami csodás dolgot mondott volna. Lelki szemei előtt felvillant egy gyönyörű nő képe, hegyes szemfogakkal. -Nem is tudtam, hogy másféle vámpírok is léteznek. Azt hittem, csak a mesében lévők vannak, akik becsapják az embereket, akiket észre se lehet venni.
-Őket magas vagy nemes vámpíroknak hívják. -Luna a kényelmetlen ágyon hátradőlve, karjait széttárva a plafon gerendáit nézte. -Rajtuk kívül még sok alfaj létezik különböző mentális képességekkel. A nemesek valóban elég okosak ahhoz, hogy elrejtsék magukat, de a kisebb rangúak annyira sík hülyék, hogy simán előugornak a lámpafénybe is, amíg vért kaphatnak. A fléder is valami ilyesmi.
-Szívesen elbeszélgetnék egyszer egy ilyen nemes vámpírral. -mosolyodott el a fiú. -Ők is olyan sokáig élnek, mint a vajákok, igaz?
-Talán még többet is. Mi a munkánk miatt is relatíve hamar beadjuk a fogunkat. Mindenesetre nem ajánlom, nehogy aztán pár liter vérrel könnyebb legyél, aztán úgy kelljen elhurcolnom a hulládat a mezőre elásni. Utálok ásni.
Rusco kicsit mosolyogva figyelte a nőt, aki szemét lehunyva feküdt tovább. A fléder levágásáért járó aranyból végre telt nekik annyira, hogy kivegyenek egy szobát a helyi fogadóban, és ne a szabad ég alatt kelljen eltölteniük az éjszakát. A srác ennek többek közt azért örült legjobban, mert így volt indoka kihagyni a szokásos vívópárbajt, amit az első fél évben még botokkal, majd utána valódi kardokkal tettek meg minden este. Mai napig büszkén gondol arra, mikor két nappal ezelőtt sikeresen megütötte Luna combját a kard lapjával.
-Mit kell tudni a fléderekről? -döntötte félre kicsit a fejét a srác. Luna nem reagált azonnal, talán egy perc is eltelhetett, mire kinyitotta a szemét és a könyökeire támaszkodva, szigorú arccal Ruscora nézett.
-Miért akarod tudni?
-Kíváncsiságból. -vigyorgott a srác és vállat vont, mintha csak a holnapi időjárásra kérdezett volna rá. -Néha elképzelem, milyen lenne, ha én is vaják lennék. Akkor érdemes lenne tudnom ezt-azt, nem igaz?
-Ilyesmi eszedbe se jusson! -Luna, bár nem emelte fel a hangját, érezhetően szinte rácsattant a fiúra. -Ne akarj vaják lenni, se igaziból, se gondolatban. Azzal járnál a legjobban, ha felhagynál ezzel az egész hülyeségeddel, letelepednél valamelyik falucskában, kerítenél magadnak egy asszonyt és művelnéd a földet. -azzal Luna visszadőlt a hátára és ismét a plafont bámulta.
Rusco várt egy kicsit, amíg a csend elég nyomasztóvá nem vált, majd halkan megkérdezte.
-Miért nem akarod, hogy bárki is vaják legyen?
A nő hallgatott.
-Észrevettem már. -folytatta a srác. -Olyan érzés, mikor ez szóba kerül, mintha egyenesen azt akarnád, hogy kihaljanak a vajákok. Hogy nem akarod, hogy újakat képezzenek ki. Miért nem?
Luna ismét nem válaszolt azonnal. Látta maga előtt az aranyló búzamezőt és a kék szemű, szőke viráglányt, a koszorúval a fején. Hallotta a csendülő nevetését, azt az angyali kacajt. Egyik keze megmozdult és a vörös, már kissé kopott gyöngyöt kezdte piszkálni a hajában; mint minden alkalommal, mikor eszébe jutott az az időszak.
-Rusco, ez túl bonyolult. -sóhajtott végül. -De hidd el nekem, mindenki így járna a legjobban. Manapság a leghülyébb lovag is önkéntes szörnyölőnek áll már, ráadásul ingyen és bérmentve, a vaják pedig mindig is egy fertő volt az emberek szemében. Egy szükséges rossz, akit hívnak, ha kellenek, fintorogva kifizetik és tűnjön el minél előbb a francba. Nincs senki, aki szeretné a vajákokat, és ha már úgyis akad, aki elvégzi a munkájukat, jobb is lenne, ha senki nem lenne akkora őrült, hogy vajáknak álljon.
-Én szeretem a vajákokat. -közölte Rusco olyan hangsúllyal, mintha cuki kiscicákról beszélne. Felállt a székről és az ágy széléhez lépett, így Luna megláthatta a kisfiús mosolyt az arcán. -Szerintem hihetetlen, amit műveltek. Hogy mennyi mindennek alávetitek magatokat, hogy profik legyetek, hogy mennyi energiát és időt szántok rá. És hogy mindazok ellenére, hogy mennyire gyűlölnek titeket az emberek, fogjátok magatokat és tovább mentek, újabb megbízásokat vállalva el. Megmentitek az embereket, és ez az egyik legnemesebb feladat, amit bárki elvégezhet. Légy büszke magadra és a többiekre.
Luna nem bírt sokáig a csillogó, zöld szemekbe nézni. Elfordította a tekintetét, karjaival feltolta magát ülő helyzetbe és könyökét a térdeire támasztva előre hajolt.
-Mikor látod már meg a valóságot, te fiú? -sóhajtott.
-Szerintem már látom. -kuncogott Rusco, majd az ablakhoz lépett és kinyitotta annak ajtajait. -Úgy hallom, kezdődik a fesztivál a téren.
Messzebbről dobok ritmikus hangjait sodorta feléjük az esti szél, emberek kiáltásait, furulyák szólamát. Egy helyi, kisvárosi mulatság aromáját, aminek hallatán Luna gyomra görcsbe rándult. Magának se vallotta be, hogy szívesen részt venne a mulatságon, szívesen lemenne az emberek közé, táncolni, enni, inni, mulatozni, de mivel neki fehér haja és aranysárga macskaszeme van, ezt nem teheti meg. Ő nem ember, és az emberek ezért nem is tűrik meg maguk között. Még egy tanult nemes vámpír is többet ér nála, mert a nemes vámpírokat az emberek nem ismerik fel és maguk közé fogadják, testvérükként. De a vaják...
-Hölgyem?
Felpillantott. Rusco már előtte állt, derékban enyhén meghajolva felé, egyik kezét szorosan a háta mögé hajlítva, másikat lágyan felé nyújtva. Ravasz, rókáéra hasonlító mosolya és mindig csillogó tekintete várakozva nézett rá.
-Elvihetem egy táncra?
-Beléd meg mi a jó ég ütött? -fintorodott el a nő, de kissé megemelte egyik kezét. Rusco, mintha csak erre várt volna, megragadta azt és apró csókot lehelt Luna ujjaira.
-Gondoltam, ha már úgyse jössz le a mulatságba, idehozom neked a mulatságot. Gyere.
Nem tudni, vajon Luna volt-e túl gyenge, vagy Rusco lett volna erősebb, mint általában, de a srác könnyedén talpra húzta a nőt.
-Táncoltál már valaha is? -kérdezte a vajáknő.
-Én igen. -Rusco összefűzte az ujjait Lunáéval, a nő másik kezét a saját vállára húzta. -Tedd ide a kezed, én a derekadat fogom átfogni, és csak kövesd a lépéseimet.
-Ne essünk túlzásokba, keringőzni még én is tudok. -morogta a nő. Eleinte kedvetlenül, fintorogva dőltek ide-oda, lassan körözve egymás körül, ám Luna végül hagyta, hogy a távoli zene lassan betöltse a szobát, majd a fejét is. Félig lehunyt szemmel, kissé oldalra döntött fejjel érezte, ahogy a nyomás a mellkasában lassan felenged, mintha a teste egyre könnyebbé vált volna.
Rusco le sem vette szemét a nő arcáról. Végignézte annak minden apró változását, ahogy a mogorva vajáknőből lassan fáradt kisasszony lesz. Mintha egy maszkot nézett volna végig, ahogy lassan leolvad a mestere arcáról, és szívét elöntötte a büszkeség ennek láttán. Szép lassan, lépésről lépésre közeledett hozzá, kezét a nő hátára csúsztatva, hogy közelebb vonja magához. Mikor Luna a vállára dőlt és úgy keringtek tovább, Rusco átölelte őt a másik kezével is és megsimogatta a haját.
-Érzed, Luni? -suttogta, majd kicsit elkuncogta magát. -Te is ember vagy, akárcsak azok ott kint, vagy én. Egy kicsit vagy csak más, de egyébként nem különbözöl tőlük.. Ahogy a többi vaják sem különbözik az emberektől. Ez a világ és az élet a mienk, ki kéne élveznünk, amíg csak lehet.
-Buta vagy, te kisróka. -mosolyodott el Luna. -Nem várom a napot, mikor rájössz, hogy milyen is a világ valójában.
-Én viszont várom azt a napot, mikor te jössz rá ugyanerre. -mosolygott rá Rusco is. Egy pár másodpercig figyelték egymást, majd Luna halkan nevetve hátrább lépett.
-Ez nem változtat azon, hogy a földön aludj. Én szereztem a pénzt, szóval enyém az ágy. De... kivételesen kaphatsz egy plusz takarót.
-Igenis, asszonyom, köszönöm, asszonyom. -bólogatott nagy mosollyal Rusco.

   

   


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 21:10
Ajánlott tartalom




A nyeregtáska mélyéről Empty
Re: A nyeregtáska mélyéről

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: A játékon kívül :: Karakternaplók-
Ugrás: