World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
The old an the young MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 The old an the young 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The old an the young Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Djävulen már nagyon nem akart tovább haladni, fáradt volt már szegény. Nem is meglepő, hisz jó pár napja haladtunk már az utón, kicsit talán céltalanul, kicsit nem. Megesik az ilyen néha napján, hogy nincs különösebb oka az iránynak, csak amolyan megérzés. Többnyire azért van valamiféle fogalmam, hogy hová miért is megyek. Esetek többségében megbízások végett, vagy mert hallottam egy jó pletykát, ami az előbbihez vezethet. Bár, ha így nézzük, akkor hasonló miatt járom a vidéket, csak még nem tudok róla. Viszont most a lovamnak hála meg kell álljak egy fogadónál, mert már nagyon nem tűr meg engem magán, pedig nincs is olyan öreg, mint én. Ám nem kínzom azzal, hogy tovább megyünk, meg nekem is jól esne egy rendesebb alvóhely.
Pár perc elteltével már a jószágot látom el, mielőtt belépnék a fogadóba. Sodden egy kis falújában találtam meg végül ezt a helyet és mire ide értem már éjszaka lett. Beléptem hát és ezzel együtt el is hallgattattam az egész helyiséget. Ez leginkább azért sikerült, mert túl alacsony az ajtó és majdnem lefejeltem, ezt pedig szóvá is tettem egy halk szitkozódással. Na meg egy meglehetősen magas alak önmagában feltűnő jelenség lehet ezen parasztok számára. Hallom is, ahogy pár sugdolózik, de nem foglalkozom velük, van jobb dolgom is. Leülök az egyik asztalhoz, letámasztom a csatabárdom magam mellé, ami ismét felém vonzza szemeket.
- Mit adhatók? - kérdi a fiatal fogadós leányka.
- Egy sört és valami pörköltet. - felelek neki. Túlzottan nem vagyok válogatós, mármint egy vaják nem lehet. Az utazásaink alatt nem fogunk mindig 3 fogásos étkezésekben részesülni. Gyakoribb, hogy magának kell vadásznia és azt elkészíteni, így némi nemű tudás nem árt ezen a téren se. Viszont azért nem árt, ha egyszer-kétszer valami jó is kerül elénk. Jót tesz a hangulatnak és a ló sem bánja, ha rendes szénát ehet fedett istállóban. Ki is érkezik az ételem és hozzá is látok, úgysincs senki, akire várnom kéne.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 12 2020, 18:35
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Sodden. A Mahakam Hegységben fészkel egy sárkány, annak kincseit kéne megszereznie. Akárha valami kóbor lovag lenne a mesékből, aki majd megmenti a toronyba zárt hercegnőt a tűzokádó karmai közül.
Luna fel tudott volna forrni a dühtől, ráadásul aranytartaléka jócskán lecsökkent, amióta belekeveredett ebbe az egész színjátékba. Pedig a kisujját is levágná egy jó adag, ízletes sörért...
Egy nevét megjegyezni nem is érdemes kis fogadóba tért be; ezúttal ezt jelölték ki a számára, hogy majd itt fog találkozni a következő informátorral. Az egyik legtávolabbi asztal sötétlő sarkába húzta meg magát, köpenyét mélyen az arcába húzva, így csak az aranyszegény árulkodott szinte róla, hogy ő is jelen van egyáltalán. Nem volt előtte sem étel, sem ital, és a fogadós valószínűleg ezért már egy ideje igen szúrós pillantásokat vetett felé. Luna magasról tojt rá. Őt csak egyvalami érdekelte; minél előbb ennek az ügynek a végére jutni.
Minden alkalommal felnézett, mikor kinyílt az ajtó, de minden alkalommal csalódott, hogy senki sem indult meg felé. Hosszabb ideig csak egy érkezőt vett szemügyre; azt, aki beverte a fejét az ajtófélfába, és termetével egyébként is felkeltette mindenki érdeklődését. Szinte végignézi, ahogy az idegen rendel, majd megkapja vacsoráját, és Luna akaratlanul is nyel egyet, majd még mélyebbre húzódik a sarokban.
Éhes. Pokolian éhes, ezzel pedig általában csak egy gondja van.
Éhesen agresszívabb. Egyébként is elég csípős nyelvvel áldotta meg a sors, de ilyenkor ez még jobban ki szokott ütközni rajta.
Az ajtó végül ismét kinyílik, és ezúttal egy ismerős alak lép be rajta. Viseltes, de jól karban tartott fémpáncélt visel, valami furcsa, stilizált virágmintával díszítve. Köpenye mélysötét, nem ér a földig, hóna alá csapta rostélyos sisakját, haja rövid, úgy őszül, mintha rizsporral hintették volna be, a bal oldalán egy körben viszont teljesen kopasz volt.
Luna felpattant az ülőhelyéről, és ahogy az érkező rá nézett, szélesen elmosolyodott. Úgy tárta szét a karjait, mintha egyenesen meg akarná ölelni az egész fogadót.
-Nahát, Sárkány! Milyen régen találkoztunk!
-Mindjárt a kardommal fogsz találkozni, te rohadék! -Luna hátratolta a csuklyáját és kilépett az asztal mögül.  
-Ugyan, kérlek. Beszélgessünk nyugodt körülmények között. Avagy ugyebár, gondolom, nem szeretnéd, ha annak a bizonyos kardos megismerkedésnek egyéb következményei is lennének. -vigyorgott a férfi, mézesmázos hangjából szinte csöpögött a fenyegetés. Luna megállt az asztal mellett, felemelte a fejét, de szája végül csak a visszafojtott indulatoktól remegett, tekintetével pedig ölni is képes lehetett volna. A belépő katonavezér intett, mire két fiatalabb társa ugyanolyan páncélokban Luna felé indult.
Szinte egyértelművé vált, hogy hamarosan csetepaté fog kialakulni.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Majd nézek qwq


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 12 2020, 19:11
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Milyen régen is ettem már ilyenfajta ételt? Meg nem tudnám mondani, ám most tagadhatatlanul jól esett az, hogy valaki más által készített finomságot tudok elfogyasztani. A magam módján tettem mindeszt persze. Hiába vagyok vaják, azért megadom az ételnek a tiszteletet, ha már valaki elkészítette számomra. Ez láthatóan kicsit meglepte a kislányt, aki kihozta, de el is mosolyodott rajta. S ez a pörkölt kifejezetten finom, ahogy a sör sem rossz, de azért messze nem is a legjobb. Ám nem is vártam, hogy akármelyik is jó legyen. Közben szemem sarkából kiszúrtam a sarokban ülő és köpenyébe burkolódzó alakot. Vaják szemeimnek hála tökéletesen láttam, de ő nem akarta, hogy lássák. Nem is foglalkoztam hát vele. Ettem az ételem jóízűen.
Utolsó falatoknál tartottam, amikor páncél ismerős csörgésére lettem figyelmes. Néhány pillanat múlva nyílt is az ajtó és hárman léptek be rajta. Rövid pillantás vetettem feléjük, hogy tudjam kik is azok. Egy tiszt és kettő katona, páncélzatban és sötét köpennyel, meg persze a feltűnő virág a mellkasukon. Halk sóhajt engedtem a levegőben, mert éreztem, hogy hamarosan baj lesz nekik hála. Ezért hát megettem a maradékot a tányéromról és megittam a maradékot a kancsómból. Kitettem pár érmét az asztalra, némi borravalóval, hiszen nem volt rossz. Ma sem fogok ágyban aludni és Djävulen sem istállóban.
Megérzésem rövidesen beigazolódott, amikor a magát takaró alak köszöntötte a katonákat és levette a köpenyt a fejéről. Kapásból megláttam, hogy ő is vaják és ráadásul lány. Ez utóbbi kicsit jobban meglepett, mert a Medvék közt nem igazán emlékszem akár egyre is. Persze távollétem alatt könnyedén lehetett, hogy kiképeztek párat. Ám ezen sem időm maradt gondolkozni, mivel némi szóváltás után és fenyegetés után, a két katona a lány mellé lépett. Ekkor álltam fel, pedig megtehettem volna, hogy ülve maradok és megnézem, hogy ez miképp alakul, ám mégsem tettem. Felvettem a csatabárdom és a parancsnok mögé léptem.
- Mégis mit ártott magának ez a leány? - teszem fel neki a kérdést miközben a kezem a vállára teszem. Lassan ám biztosan kezdem megszorítani a férfit, amit a páncélján keresztül is meg fogja érezni, ebben biztos vagyok. Közben a másik kezemmel a fegyveremre támaszkodok. Egész megjelenésemmel azt sugárzom feléjük, hogy jobban járnak, ha nem húznak fel. Legalábbis megpróbálom és remélem, hogy sikerül.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 13 2020, 21:49
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


-...Már megint? -sóhajtott fel Luna az orra alatt, mikor, immár másodszor, jelent meg egy önjelölt megmentő. Annak mindenesetre örült, hogy ezúttal nem egy olyannal került szembe, aki először cselekszik és csak utána kérdez. A Vadmacska azelőtt még Vizimában igencsak megnehezítette a dolgát a heves vérmérsékletével, de...
Egy újabb vaják? Már nyitotta volna a száját - nem titok, azért, hogy inkább hátrálásra késztette az idősödő úriembert -, mikor meglátta annak szemeit, mikor megérezte a belőle sugárzó erőt.
Raum, a tiszt nem igazán hatódott meg a szorítástól, pont ellenkezőleg. Nem nézett hátra, nem nézett rá a hatalmas vajákra, de így is látni lehetett, ahogy mosolya szélesebbé válik, és halk, elégedett kuncogás tőrt fel a torkából. Fejét egy kicsikét félredöntötte, úgy nézett továbbra is Lunára, kezével alig láthatóan intett egyet, mire a két társa eltávolodott a nőtől.
-Oh, már értem. Elnézést, nem állt szándékomban megzavarni semmit.
-Oh, kérlek, nem zavartál meg semmit. -morogta Luna, egyik keze a csípőjén, a másik viszont látszólag lazán leengedve a teste mellett. Ebből a helyzetből könnyedén és gyorsan tud cselekedni, ha bárki támadna. -Csicseregj inkább, mint a jó kismadár.
-A csicsergést hanyagoljuk máskorra, mikor te is jobban ráérsz. -Raum már-már mézesmázos hangjától a nő gyomra szinte felfordult. Mikor a tiszt mutatóujjával megérintette a vén medve kezét és lassan megfordult, jelezve, hogy elengedheti, távozni készül, még vetett egy utolsó, ragyogó mosolyt Lunára, miközben két pribékje fürgén kislisszant az ajtón. -Jóuram, örvendtem. -biccentett Drathich felé, majd elindult kifelé.
Luna ugrott. Nem húzott fegyvert, csupán kezével megragadta Raum köpenyét, hogy megállásra késztesse. Talán az éhség, talán az aggodalom, talán minden együtt letompította érzékeit, és Raum hátraperdülő ökle találkozott a vajáknő arcával, aki úgy esett hátra, mint egy kolibrimadár.
-Nono, nincs nyúlkapiszka! -vigyorgott továbbra is a tiszt, majd meg sem várva a reakciót, elhagyta a fogadót.
Luna káromkodva, vérző orrát fogva tápászkodott talpra, majd dühös, szinte villámló szemeket vetett a öreg vajákra.
-Mi a jó ég esett mindenkibe, hogy állandóan beleszól a dolgomba? Majdénmegoldom! Basszus...



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Majd nézek qwq


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 08:47
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









A parancsnok láthatóan nem igazán hatódott meg tőlem és ha tippelnem kéne, akkor ebből lesznek gondjaim. Viszont mikor ne lennének? Elég csak megjelennem valahol és valaki belém fog kötni, vagy csak elkezd szidni, mint akinek én jelenteném a világ minden baját. Néha meg tud lepni, hogy az emberekben milyen szintű rosszindulat és gyűlölet alakult ki a vajákok felé. Ám mégis folyton keresnek minket, amikor valami bajuk van. Képmutató népség, akiken valamiért mégis segítünk, mert ez a kötelességünk. Néha napján nagyon tudom unni ezeket a dolgokat és olyankor szoktak törni az orrok és szerencséjük van, ha annyival megúszák a dolgot.
Viszont most úgy látom, hogy itt annyira nem kellett volna a közbelépésem, ám láttam a lánykán, hogy nem volt túl sok az az étel, amit a napokban elfogyasztott. Már, ha volt egyáltalán, mert abban sem vagyok biztos. Illetve a szóváltásukból az is kiderül számomra, hogy nem előszőr találkozott a parancsnokkal és hogy az utóbbi szereti mézes mázas szavak mögé rejteni az indítékait. Kifejezetten rühellem a fajtáját, ám mégsem üthettem le, nem lettem volna előrébb.
- Viszont és soha többet. - válaszolok a katonának, aki ezzel is hagyná a fogadót, ha lányka nem lépne utána, aminek egy szépen irányzott ütés az eredménye. Na meg a vérző orr, amit fogva szól hozzám nem túl kedves szavakkal. Ami azt illeti meg is értem a haragát velem szemben, ám láthatóan nincs abban az állapotban, hogy győztes harcot vívjon három katonával.
- Szívesen. - mosolygok rá, majd leülök az asztalhoz, ahol eddig várakozott és intek, hogy tegyen úgyanígy. - Egy nagy tál pörköltet és sört. - szólod oda a kiszolgálónak, aki tüstént el is kezdi összerakni a kért ételt és italt. - Éhesen ugyan mire mentél volna ezen hárommal? Mert még a legsüketebb szörny is felriadna gyomrod korgására. - adok neki némi okot. Illetve mostanra le is rakják a rendelt ételt és a sört elé, ha leült, ha nem, akkor az asztalra.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 09:57
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Amikor baljával megtörölte vérző orrát és a kesztyűjére nézett, elfintorodott. Végül még a földön ülve lehúzta a két kesztyűt a kezéről és oldaltáskájába csúsztatta őket, bár kicsit kilógott onnan pár ujjuk végül. A lány, hisz az öreg vajákhoz képest ő valóban csak ennek nevezhető, végül felkelt a földről, arcán még kicsit szétkent vérrel, de a sérülése nem lehetett túl komoly, lévén a vérzés szinte már el is állt, viszont nem szipogott, hagyta folyni még azt a kevéske vért. Kis hezitálás után visszaült az asztalához, ezúttal Drathich elé, és elfintorodott. Csak az orra alatt morgott, de a vaják fül éles, így a vén medve egész biztosan hallhatta, ahogy a lány annyit motyog, "micsoda egy bélpoklos", majd a következőket már hangosabban mondta, hisz ezúttal annak szánta, hogy hallja is.
-Nem volt szükség a beleszólására. -lehajtotta a fejét, de tekintete az öreg arcán nyugodott, dühösen, kár a sarokba szorított macskáé. Ám minden sértett büszkesége ellenére is megadta beszédével a tiszteletet a nálánál idősebbnek. -Ön már a második, aki miatt elszalasztom a lehetőségem. Az az ember egy rohadt kígyó.
Kissé elrebbenő, az asztalt pásztázó szeme elárulja, hogy akármit is gondol az iménti tisztről, valami nem stimmel. Az a katona valamivel dróton rángatja a vajáklányt, aki olyan kétségbeesett, hogy teljesen elvesztette a józan gondolkodásmódját. Utólag már ő is észreveszi, hogy az imént túl heves volt. Talán az öreg rámutatására a gyomra tényleg kiadja panaszos hangjait, mire Luna fintorogva félrefordul.
-Így is elbántam volna velük. Elég erős vagyok hozzá. -közli még mindig dühösen fújtatva, annak ellenére, hogy az orra alatt lassan száradó vér másról árulkodik. Mikor viszont elé kerül az étel és a sör, láthatólag megdöbben. Ajkai kissé szétnyílnak, a szemei elkerekednek, és kérdőn Drathich felé néz. Ki sem kell mondania a szavakat, a tekintetéből is egyértelmű. "Ez az enyém?"
Ám végül ez a tekintet olyanná válik, mintha a saját kérdését válaszolná meg. "Egész biztosan nem", és hátradől a székben, karjait összefonja a melle alatt és összehúzza a szemeit, vádlón.
-Nincs szükségem senki szánalmára. És... ezért úgyse tudnék semmit adni cserébe. Legalábbis pénzt semmiképp. Mit akar tőlem?
Kissé megemeli a fejét, és elmondva, picit mókás látvány, ahogy felfújt békaként próbálja mutogatni jelenleg igencsak nem létező erejét.


Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Majd nézek qwq


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 11:40
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Fiatal vaják lány nem meglepő módon nem volt túl hálás, ezt vártam is tőle. Bára még enyhén vérző orra és láthatóan gyengült állapota, amit igyekezett nem mutatni, mást mutatott számomra. A kijelentése a parancsnokról sem lepett meg túlzottan.
- Egy kígyó, ami egy macska elől próbál elfutni. Ám, ha az utóbbi legyengült és ingerülten igyekszik ráugrani, hibázni fog. Ezen hibákat pedig könnyű ellene fordítani. - adok neki egy tanácsot, amit ezek után biztosan kioktatásnak fog vélni. Egy kissé már belém ivódott, hogy igyekszem nevelni az fiatal generációt, hogy megéljék azt a kort, amit én. Vagy legalábbis megközelítsék ezt, hogy ne alig pár évvel a medáljuk megszerzése után haljanak meg. Persze nem is azt mondom, hogy végelgyengülésben találják meg az örök nyugalmat, bár egyre vonzóbbnak kezdem érezni ezt is. Valahol meg van a saját varázsa, főleg, ha van ott valaki, aki elkísér eme utón. Mert egyedül mindegyik lehetőség szomorú és magányos.
- Ahogy én látom, egy csapat fojtólidérc is elbánna most veled. - vetem oda neki a kijelentésére és ez már valóban kioktatás. Erősnek akar tűnni, erősebbnek, mint amilyen valójában. Annyiszor láttam ezt a fajta gőgöt és az eredményét, hogy megszámolni se tudnám. Sosem szabad elbízni magad, de ezt nagyon kevesen fogadták meg. Ezután a meglepődött arc az ételre is várható, bár kicsit reméltem, hogy belekezd és nem elutasít. Egy sóhaj kíséretében dőlök előre és dörzsölöm meg az orrnyergem.
- Miért gondolod, hogy ez a vén vaják akár tőled valamit? Egyél és ne duzzogj, vagy magam tolom le a torkodon. - hangom éles és nem tűr ellentmondást. Türelmem nem kicsi, volt időm edződni, de ilyenkor mégis hamar elfogy. - Duzzoghatsz, mint egy hatéves, aki nem kapta meg a babáját, de attól még erőtlen vagy és ez tény! Hiába próbálod az erős vaják képét mutatni a külvilág felé, azt könnyű összetörni és ezt a kígyó is nagyon jól látja. Szerinted miért akart elvinni téged? Gondolkodj az eszeddel az öklöd helyett, segíteni fog. - osztom ki, majd hatra dőlök a falnak. - Egyáltalán mibe sikerült keverned magad, amiért egy parancsnok két katonával jön érted? - teszem fel a kérdést neki, amire nagyon választ nem válok. - Drathich. - mondom még el neki a nevem és közben gondolkozok, hogy mihez is kezdjek vele.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 12:37
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna



-Griff... -végig sem várja szinte az öreg mondatának végét, mikor fogai közül sziszegi elő a szót. Nem macska, griff, bár jelen helyzetben Luna medálja nincs teljesen közszemlére téve. A céhjele csak épphogy kivillan a köpeny csatja mögül, ámbár azon, hogy egyáltalán kicsúszott száján ez az egy szó, igencsak meglepődik ő maga is. Eleddig mindig is tagadta iskoláját; avagy legalábbis nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy vannak egyáltalán külön iskolák, de amióta találkozott azzal a farkaskölyök vajáklánnyal, valahogy... eddig fel sem merült benne, de mintha egy griffmadár valóban elkezdte volna kitárni szárnyait valahol a lelkében és vágyódva tekint fel északra, a magas hegycsúcsok felé, amelynek egyik ormán ott kell állnia a romos, talán már megközelíthetetlen erődítmény felé.
Az a lány elültette a bogarat a fülében.
Az igazi arculcsapás, még ha szóban is, viszont következőleg éri. A fojtólidérc szóra látni, ahogy megfeszül minden izma mind a testében, mind az arcán, szemei megvillannak egy pillanatra, majd lehajtja a fejét és összepréseli az ajkait. "Egy csapat fojtólidérc is elbánna vele"... Végül keserűen elmosolyodik.
-A saját farkába harap a kígyó... -ismét csak az orra alatt motyog, majd megrázza a fejét. -Eh, semmi. Nem mondtam semmit.
Az étel pedig mindvégig csábítón fekszik előtte, illata meglegyinti az arcát, kecsesen simít végig rajta, és Luna szégyenkezik, de nem bírja elrejteni, hogy egyre gyakrabban kell lenyelnie felgyülemlett nyálát. Mikor Drathich még rá is szól, vet rá egy utolsó, mérges pillantást, végül megemeli a kezét és bőven elég nagy nehezen az első falaton túl esnie. Utána már gépies és egyre kevésbé merev mozdulatokkal kezd enni. Szervezete hálás melegséggel fogadja, amit már rég megtagadtak tőle, és mikor az első korty sör is lecsordul a torkán, Luna máris érzi, hogy a szíve is megnyugszik. Közben hallgatja az öreg vaják szavait, de elméje egyenlőre csak megfogja őket és félreteszi későbbre. Lelki szemei előtt szinte látja, ahogy egy hatalmas kígyó körbetekeri a fiatal griffmadarat és szép lassan egyre szorosabban tartja, megvillantva felé éles méregfogait.
-...Luna. Luna Smok. -feleli végül némi hezitálás után, mikor a vén medve bemutatkozik. Lenyeli az aktuális falat pörköltet, majd bár a gyomra még hevesen tiltakozik ez ellen, kicsit leteszi a kezeit az asztalra és ujjait szemlélve mintha gondolkodóba esne. Végül kinyitja a száját.
-Tudom jól, hogy mit akar tőlem. Elvett tőlem valamit, valami fontosat, és most... bábjaként rángathat, amíg nem adja vissza. -morogja dühösen, akár egy acsarkodó kutya. -Megörültem, mikor megláttam őt. Péppé akartam verni. Már nem is tudom, mióta küldözget ide-oda, miközben folyamatosan fenyegetőzik. Most elvileg egy, a hegyekben élő sárkány valami kincsét kéne neki megszereznem. De én már belefáradtam ebbe az egészbe. Ki akarom belezni és azoknál fogva felakasztani egy fára.
Hangja még ugyanúgy telve van dühvel, kezein, ahogy beszél, kifehérednek a bütykök, ahogy ökölbe szorítja őket. Végül inkább egy pár korty sör mellett dönt, hogy csillapítson magán.


Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Majd nézek qwq


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 13:53
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









- Párdon. - felelek a kijavításra, amit kaptam és ami teljesen jogos is. Nem láttam rendesen a medaliont, ami a nyakában lóg, így aztán rossz következtetésre jutottam. Griff. Velük se sikerült túl sokat találkozni. Valamiért a Farkasokkal többször hozott össze a sors, mint a többi iskolával. Magam sem értem, hogy ez miért alakult így, ám fölösleges is lenne. Pedig érdekes tapasztalatokat lehetne cserélni a másikkal, mint a harci stílus terén, mint az iskola terén. Természetesen jól tudom, hogy ez igazán nehézkes lenne a Viperákkal, hiszen ők teljesen más irányba terelődtek az évek során. Érdekes is, hogy miképp lesz szörnyvadászból bérgyilkos.
Közben a leány hozzálát az evéshez és szépen lassan kezd el feloldódni, ami kifejezetten jó jel. A nevét is elárulja és azt is, hogy mi a kapcsolata a parancsnokkal. Utóbbi hatására végig húzom a kezem a szakállamon. Mégis miféle elvetemült ügyletbe mehetett bele, aminek hatására báb lett egy katona kezében. Már késő lenne visszafordulni, hiszen azzal, hogy segítettem neki, belemártottam magamat is.
- Sárkány. - gondolkozok el egy pillanatra, miközben a szemeim a távolba merednek és kicsit elmerülök az emlékeimben - Fenséges és intelligens teremtmények és már jó ideje nem láttam egyet sem. - szólalok meg végül visszatérve az asztalhoz és a jelenhez. Közben rá kell jöjjek, hogy minél többet beszélek vele, annál inkább érdekel, hogy mibe is mártotta bele magát. Sosem jutottam el a szintre, hogy valaki irányítson úgy, hogy tenni se tudjak ellenne. Maximum nem akartam és kényelmesebb volt, főleg, ha egy varázslóról van szó. Ők aztán kifejezetten irritálóak tudnak lenni.
- Mond csak, milyen elvetemült üzletbe mentél bele, ami miatt ebbe a helyzetbe keveredtél? - teszem fel a kérdést szelíden - Talán még segíteni is tudok neked. - teszek mellé egy ajánlatot és remélem, hogy meg is fogadja. A saját érdekében. Leginkább azért, mert engem is dühít, ha egy vajákot így ráncigálnak, mindössze ezt nem mutatom ki, főleg nem neki.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 15:45
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Amikor bocsánatot kérnek, Luna csupán megrázza fejét; épp sokkal inkább leköti az, hogy pörkölt. Abban a rövid időintervallumban, amiben elkezdett enni és minden érzéke ennek hálát adott, csak nehezen tudja egyáltalán azt is visszafogni, hogy ne vadállatként essen neki a szaftos tápláléknak. Bár aztán az adag nem is fogyott el, mire lassított a tempón és figyelme egyre inkább a vén medve felé irányult, legalább folyamatosan tudott falatozgatni, amíg el nem jutott arra, hogy a maradék kenyeret alaposan a szaftba tunkolva teljesen tisztává varázsolja a tányért. A sör pedig, a mennyei manna, még ha ez a fogadó sem épp a legjobban büszkélkedhet, pedig az idegeire volt jó hatással. És mivel a beszélgetésen kívül más izgalmasabb esemény sem történt, lassan a körülöttük ülők is visszatértek saját dolgaikhoz és nem lesték őket továbbra is fél szemmel.
-Én sem. Egyszer láttam sárkányt, egy zöldet. Egy hegyen mentünk át, levágtuk az utat, mikor elénk került, de csak egy pillanatra. -von vállat. Szinte előtte van a jelenet, mikor a vad olyan gyorsan elbújt a sziklák mögé, amilyen gyorsan csak tudott.
"-Az... az mi volt?
-Egy sárkány. Szerintem zöld lehet. Ha jól tudom, még azokból akad a legtöbb.
-Hihetetlen! Luni, ugye nem fogják bántani? Mármint, a sárkányok olyan, veszedelmesek, nem igaz? Ugye nem fogják levadászni?
-Ha rejtekben marad, akkor semmiképp, és ha még egyszer Luninak szólítasz, levágom a nyelved!"

Akkor Rusco elnevette magát, incselkedett vele, hogy úgyse tenné meg, és igaza volt. Az emlékkép hatására Luna kezének szorítása a söröskorsón gyengül, a lány vállai kicsit ellazulnak, a feje előrébb billen és az asztallapot bámulva elmereng. Könnyen lehet az is, hogy csupán Drathich szavain elmélkedik egy sort, mielőtt válaszolna. Végül elmosolyodik, egyik kezével a hajába túr, félrehúzva a fonott tincset. Mikor az öregre néz, a szemei furcsán csillognak. Mintha a remény utolsó sugarai is csak alig pislákolnának benne már.
-Már így is túl sokaknak meséltem el az esetet, és félek, ha megteszem, minden alkalommal csak azt kockáztatom, hogy... hogy kudarcot vallok.
Szájának egyik sarka megrebben egy pillanatra.
-... Mi vajákok vagyunk. Nem kéne, hogy érzelmeink legyenek, igaz? Nem kéne kötődnünk senkihez és semmihez. Bár én mindig is egy vacak vaják voltam. Már az elején kudarcot vallottam. Ezért akarok erős lenni.
Vesz egy mély levegőt, és végül dönt. Lehunyja a szemét, és minél rövidebben, de lényegre törőbben mesélni kezd, halkan, nehogy bárki más is hallja az öregen kívül.
-Van egy társam. Kis bolond, aki harcosnak képzeli magát. Púp volt a hátamon, de nem akartam, hogy baja essen, szóval megtűrtem. Nemrég, még Északon, ez a kígyó elrabolta és fogságban tartja, de fogalmam sincs, hol. Én meg mint valami hülye, rögtön lóra pattantam és vágtattam, ahova a kígyó parancsolta. Én nem akarom...
Nem fejezi be a mondatot. Annyi mindent jelenthet hirtelen, hogy ő sem tudja, hogy kéne befejezni, már ha be kell egyáltalán.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Majd nézek qwq


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 18:37
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Luna, mint megtudtam, láthatóan nagyon örült annak a tál pörköltnek, amit neki rendeltem. Tisztára pucolta a tányérát, semmit nem hagyott benne, egy morzsát sem. Ebből látszik, hogy mennyire éhes is volt valójában. S a kevés pénz, amibe ez került, nekem megér egy jóllakót vajákot. Sört is szépen issza, mint a víz, úgy folyik le a torkán, ami kos mosolyt csal az öreg arcomra. Aztán megnyílik és belekezd abba a történetbe, ami idáig vezette őt. S fel is tesz egy nagyon jó kérdést, amin párszor elgondolkoztam már én is.
- Nem mondanám azt, hogy a vajáknak nem kéne érezniük semmit. Akkor miben lennénk különbek azon teremtményektől, akikre vadászunk. Talán ez az egyetlen emberi dolog, ami még bennünk van azelőttről, mielőtt megváltoztunk. Én nem mondanám rossz dolognak. - mondom el neki a véleményem, válaszolva a kérdésére. Természetesen azt is tudom, hogy vannak olyanok köztünk, akik megvetik a megmaradt érzéseiket és megszabadulnának tőlük. Viszont azt is tudom, hogy azért nem annyira nem bánom, hogy még megvannak.
Kis szünet után el is meséli azt, hogy mi miatt tudják ide-oda ráncigálni. Gondolkozva ülök, hogy mit is kéne tenni. A parancsnok tartja fogva, de biztosan nem a helyőrségen, sokkal inkább valami félreeső helyen. Tippelnem kéne, akkor az erdőben egy faházban, ahol tudja, hogy nem lóg meg senki. De egyben az is lehet, hogy más katonák is benne vannak és őrök is vannak ott. Előre dőlök, ahogy ő is tette.
- Van pár lehetőséged. Követed a parancsnokot, hátha elmegy oda, ahol a barátodat tartja. Ám ezt nem tartom túl valószínűnek. - kezdek bele a mondandómba -[/color] Vagy az egyik katonát, aki jóban vele, elkapod és kikérdezed, hátha tudja. Vagy elkezded feltérképezni a környéket, mivel nem hiszem, hogy messze lenne a barátod börtöne. Illetve még magát a parancsnokot is elfoghatod, hogy belőle szedd ki. Esélyesen ez az utolsó lenne számodra a legkellemesebb, ahogy kivettem a szavaidból.[/color] - dőlök ismét hátra és a kezem párszor végig húzom a fehér szakállamon. - Amennyiben gondolod, segíthetek neked. Mivel akármelyiket is választod, jól fog jönni valaki. Főleg ha harcra kerül a sor. Lehet, hogy vajákok vagyunk, de egy felfegyverzet helyőrséggel nem kéne még nekünk sem ujjat húzni. - ajánlok fel neki pár lehetőséget.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 20:17
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


~De nem vagyunk emberek~, Lunának szinte nyílna is a szája, hogy ezt mondja, de végül egy hang sem hagyja el a torkát. Becsukja a száját és hallgat. Drathich puszta jelenléte is sugároz agából valamit, egyfajta aurát, ami szép lassan kezdi lecsillapítani a benne háborgó tengert. Bár a hullámok ugyanolyan magasra törnek, mint annak előtte, a lány már nem mer annyi hangot adni nekik, a tajtékok nem érik el a partot. Egy épphogy a szárnyait próbálgató griffmadár most meghunyászkodik egy hatalmas, vén medve előtt, mert tudja jól, hogy bár a griff tud repülni, de a medve ha akarja, megfogja a lábát és lecsapja a földre maga mellé, hogy meséljen. A medve többet látott már, mint a griff, és most bölcsebb, ha meghallgatja a meséjét.
-Ezt már próbáltam. -feleli a szavába vágva, mikor a lehetséges módokat kezdi szavalni az ügy intézéséhez. Az, hogy elkapja Raum egyik emberét és megpróbálja kiverni belőle a választ, már megtörtént, de a fickó vagy nem tudott semmit, vagy minden tőrszúrás ellenére, amit a Vadmacskától kapott, hazudott. A közeli fogvatartásra pedig megrázza a fejét, az asztalra könyököl, összekulcsolja kezeit, homlokát az ujjaihoz támasztja és lehunyja a szemét.
-Erre nem vennék mérget, hacsak nem térek vissza Északra. Még ott, nem messze a Sárkány Hegységtől tűnt el mellőlem, és a parancsnok akkor küldött Temeriába, hogy majd ott megtudok mindent bővebben. Elkaptuk egy emberét egy másik vajákkal, a Vadmacskával. -Drathichre pillant, hogy lássa a reakciót, ismeri-e őt. -De a fickót rafkósan úgy vonta bele az ügybe, hogy azt se tudta, miről van szó. Csak ennyit tudtam meg, hogy tovább kell jönnöm Soddenbe. Azon a bizonyos hegyen várt az üzenet a sárkánnyal kapcsolatban, és hogy jöjjek ebbe a fogadóba. A többit már ismered.
Bár a történet rövid és velős, Luna belátja magában, hogy ennél részletesebben el sem tudná talán mesélni. Amióta csak elindult, a düh és a kétségbeesés elvakította. Vakon repült egész idáig, amíg neki nem ment a sziklafalnak. A farkas késztette a repülésre, minél gyorsabban. A vadmacska a dühét szította fel még jobban. És a medve most puszta jelenlétével is mintha nyugtatni akarná. Mi következik ezek után? Majd még jön a vipera, a mantikór meg az egyéb szerzetek? Melitele...
-Valóban az lenne a legcélszerűbb. -vigyorodik el, gonoszul, sötéten. -Elkapni és kiverni belőle a választ, de ez a legnehezebben járható. Jobban védik szinte, mint egy királyt, és az istenekre, van ereje még hátra fele is. Eddig úgy voltam vele, hogy rendben, megnézem magamnak ezt a sárkányt meg a kincsét, hát ha tényleg ez lesz az utolsó, de az, hogy kinyomozzuk, ő maga merre van, nem is rossz ötlet. -majd tekintete kicsit ellágyul, végül lesüti a szemeit és inkább a korsó sör utolsó kortyait bámulja, akár egy félszeg tinédzserlány. -Nem szeretnék olyan embereket ebbe belevonni, akiknek egyébként ehhez semmi közük. Még én sem tudom, mekkora a veszélyfaktor. És őszintén, inkább állnék ki egy tucat baziliszkusz elé, mint hogy jobban ujjat húzzak ezzel a bandával. Nem szokványos zsoldosok, és valami nekem bűzlik körülöttük, túlságosan is.
Ámbár a griffmadár igencsak töpreng azon, hogy elfogadja ezt a segítséget. Valahol mélyen azt súgja neki valami, hogy ezúttal jutna valamerre. Hogy Rusco valóban nincs messze.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 13:33
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Az ötleteim nagyrészét már kipróbálták és láthatóan nem jártak sikerrel. Pedig egészen jónak és könnyűnek tűnt egyik katonájának az elfogása és belőle kiszedni azt, amit tudni akarunk. Ám ezen katonákat semmilyen mélyebb információval nem tudnának szolgálni az elmondása alapján.  S a rejtekhely keresés sem tűnik járhatónak, tekintve, hogy a hegyekben foghatta el a barátját és azok nincsenek azért olyan közel. Idővel talán rálelnénk, ám lehet, hogy addigra elviszik onnét és gyanússá válik a keresgélésünk. Ezek után nem marad más, mint az utolsó lehetőség, ami egyben a legtöbb veszélyt tartogatja.
- Meg van annak is a módszere, hogy miképp lehet elkapni egy alaposan őrzőt személyt. - kezdek bele a mondandómba -Már bele kevertam magam, így segíteni fogok.- nevetek egyet, majd intek a fogadósnak és rendelek még kettő sört. Már túl késő lenne, ahhoz kibújjak ez alól. Az a nézés, amit a parancsnoktól kaptam, biztosított erről. Meg nem az lenne az öregek dolga, hogy segítsék a fiatalokat? Halvány mosoly kezd el játszadozni a szakállam mögött miközben kihozzák a kért nedűket. Rá is húzok egy jó nagyot, majd közelebb hajolok.
- Miután maradt az utolsó lehetőség, az újabb irányokat ad számunkra. Egy, nekik megyünk egy felkészülést követően. Ez kifejezetten véres és nehéz lenne. Kettő, kikémleljük őket és az éj leple alatt tesszük, amit tennünk kell. Három, elkábítjuk őket, ami némileg az előzőn alapul. Én az utóbbit találom a könnyebnek, ha engem kérdezel. - iszok még egyet és ezzel ki is ürítettem a korsót - Mindössze azt kell megtudni, hogy van-e szakácsuk és hogy az hol szerzi be az alapanyagokat. Onnantól már nem nehéz belerakni egy kis plusz fűszert. - vázolok fel neki újabb lehetőségeket és hagyom, hogy ő döntsön.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 17 2020, 21:39
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Amikor bajba keveredik, Luna akkor is hajlamos túlságosan is hevesen reagálni és nem átgondolni a dolgokat. A tervezés, a cselszövés sosem volt az erőssége, ha szörnyvadászatnál komolyabb dolgokról volt szó. A vajákok alapvetően sem vadásznak emberekre - természetesen ebbe nsi lehetnek kivételek -, és Luna csak erősíti ezt a szabályt. Ha valaha emberekkel is dolgozott, az inkább a védelmük volt, amennyiben rendesen megfizették. És a Holdsárkány nagyon jól tudja magától, hogy ő egyike lehet a legkevésbé képzett vajákoknak. Végül feljebb mer nézni, mintha csak most mérné fel alaposabban az előtte ülő vén medvét.
A Sors.
Az a furcsa, kozmikus erő, amelyről mindig annyit mesélt a mentora is. Az, ami miatt egyáltalán a szárnyai alá vette és kiképezte, ami miatt hitt abban, hogy Luna, még Lucyként, nem véletlenül került az ódon várba a hegy oldalán. Talán most is a Sors volt az, ami elé sodorta ezt a bajtársat...? Hogy segítsen neki?
Ez pedig csak azt jelentheti, hogy Rusco valóban nincs messze.
-Hallgatlak. -suttogja csak, le sem véve róla aranysárga szemeit, ujjait összefonja a söröskorsó felett, mintha a fűszálon ücsörgő imádkozó sáska lenne. Ahogy Drathich elmagyarázza az utolsó ötletét, a lány arcán átsuhan egy gonoszkás vigyor.
-Tehát méreg? Én úgy tudom, az inkább a nők fegyvere a magasabb körökben. -kuncog alig hallhatóan, ujjai szétválnak, hogy megfoghassa a korsót és ihasson belőle egy nagy kortyot. Az alkohol újabb friss lökete mintha megbökné az agyát egy pillanatra, de az érzés el is múlik, mire a korsó alja az asztal lapjához ér. -Ehhez viszont szükség lenne arra, hogy tudjuk, hol van a főhadiszállásuk. Habár, mikor a hegyen várakoztam, sokáig figyeltem a távozó katonát, aki hozta az üzenetet. Északnyugat felé tartott, egy kisebb táborhoz. Azt már nem tudom, Raum is ott tartózkodik-e.
A szemeiben valami csillan.
-Talán ott van Rusco is... -suttogja maga elé. A felismerés miatt érzi, hogy ismét úgy próbál kicsúszni a józan esze az ujjai közül, mint a homokszemek. Kicsit lehunyja a szemét és fogait összeszorítva igyekszik tudatosan uralkodni most magán, nehogy felpattanjon és rögvest az ajtóhoz szaladjon, hogy Varjú hátán olyan gyorsan lovagoljon oda, amilyen gyorsan csak tud.
-Miféle... fűszerre gondoltál pontosan? Nem vagyok otthon a főzésben... -nyitja ki ismét a szemeit.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 22 2020, 13:38
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Nem kellett sok, hogy meggyőzzem a leányzót, bár elsőre még az sem tetszett neki, hogy közbe avatkoztam. Bár gondolom számára idegen lehet az, hogy emberekkel kell elbánni. Ám a hosszú éveim alatt megtanultam, hogy ez sajnos többszőr fordul elő, mint azt szeretnénk. Azóta egy Viperával való találkozás alkalmával sikeresen tanultami s pár jó trükköt, aminek a segítségével ezt még könnyeben kivitelezhető. Ki gondolta volna, hogy az akkor megszerzett tudást itt fogom használni, ráadásul egy másik vaják megsegítésére.
- Én inkább azt mondanám rá, hogy azok fegyvere, akik nem akarják összevérezni a kardjukat. Másrészt nem méregről, hanem altatóról beszéltem és a kettő nem ugyanaz. Habár, ha túl sokat használsz, akkor már igen. - előjön a régi beidegződés és megint átmentem tanárba. Pedig igyekszem megszabadulni ettől, ám láthatóan nem megy egyszerűen. Amikor viszont megemlíti, hogy merre lehet a táboruk, elkezdek kutakodni és kis idő elteltével egy térképet bányászok elő, ami elég részletesen mutatja a környéket. Újabb régi szokás, ami talán annyira nem is baj, hogy nem veszett ki. Már van is rajta néhány jelzés és írás, amit útjaim során véstem fel rá. Az elmondása alapján elkezdem fürkészni és találok is egy ígéretes helyet.
- Erre van egy elhagyatott bánya. Jó pár éve jártam már ott egy megbízás miatt. Tökéletes búvóhely, kívánni se lehetne jobbat. - mutatok a helyre és már azon gondolkozok, hogy miképp tudnánk ezt a hasznunkra fordítani. Valószínűleg van több bejárata is, így az, hogy tüzet rakunk előtte, amivel bejuttatjuk az altatót, nem megoldás. Persze ezen járatokat be lehetne omlasztani, ám az feltűnést keltene és azt nem kéne. Így marad a szakács, vagy egy vad, még kiderül.
- Megtaníthatlak rá, ha érdekel. - szólok hozzá, majd felállok és közben ledobok néhány érmét az asztalra - Most viszont jobb, ha távozunk. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne itt maradni. - teszem még hozzá és ha egyet ért, akkor kimegyek a lovamhoz, aki azért annyira nem örül, hogy lát. Pihenni akart még és nem ismét útra kelni. Ám nem akarok nagy távot megtenni, mindössze keresni akarok egy helyet, ahol nem törhetnek ránk a parancsnok katonái, míg alszunk.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 22 2020, 19:46
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Ha tudta volna, mi jár az öreg medve eszében, megcsóválta volna a fejét. Az ő tanításai végül hiányosak voltak, ezen kívül mindig kifizetődő egy másik iskola tapasztaltabb tagjától tanulni pár dolgot.
~Ha mindennek vége, tényleg visszamegyek Északra, a hegy oldalába. Hát ha találok még arra valakit.~ gondolta magában a lány, ahogy felhajtotta és fenékig itta a sör maradékát. A térképet nézve szinte látta maga előtt a helyet, ámbár valószínűleg még sosem járt arra. Sötét éjszaka, pár fáklyás őrrel, és valahol a barlang mélyén Raum elégedetten, a száját nyalogatva, köti fel nyakába a fehér kendőt, hogy aztán jóízűen nekiessen a hatalmas sült vadkannak. Akár méreg, akár egy nagyobb adag altató, Luna elégedett mosollyal figyelné a reakcióját.
Ámbár ez az egész még csak képzelődés.
-Reméljük, ezt ők is így gondolták.
A Medve jól gondolkodik. Bár nem egy sima rablóbanda, hanem rendes zsoldosok, a székhelyük még ha városban van is, elrabolt embereket nem valószínű, hogy ilyen helyeken tartanának fogva. Ámbár ki tudja; ha valakit el akarsz rejteni, rejtsd nagy tömegekben. A Vadmacska szavai jutnak eszébe; vizsgáljon meg minden lehetséges fonalat, és ez is egyike nekik. Holnap majd odamennek, és ha a Medve tévedett is, majd meghálálja a segítségét pár arannyal, majd tovább áll, a legjobbakat remélve.
-Élnék a lehetőséggel. -biccent a felajánlásra, miközben felhúzza csuklyáját, ismét elrejtve hófehér haját. -Sosem lehet tudni, mikor minek veszi hasznát az ember. -majd kicsit mintha hezitálva, fejét lehajtva, hogy szinte csak az orra hegyét lehessen látni, alig hallhatóan még hozzáteszi. -és köszönöm...
Ebben a szóban minden benne volt. A megmentés, a vacsora, a térkép, az információk, de a jövendőbeli segítség miatti hála is. Minden apró érzelem, amit a lány bele tudott préselni, és pont ezért volt olyan halk, mert nem akarta, hogy bárki más meghallja. Bizonytalan volt, mintha maga sem hinné el, hogy egyébként kimondta, majd felállt és követte Drathichet a lovakhoz. Varjút tőle nem mesze kötötte ki, és a sötétszürke kanca csupán lehajtott fejjel tűrte, hogy gazdája ellenőrizze a felszerelését és útnak induljanak.
A környék csendes és békés, Raum katonái közül egyet sem látni a környéken. Legalábbis látszólag.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 30 2020, 17:02
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Sejtettem, hogy jobban fog neki tetszeni egy direkt megoldás, ami magát a parancsnokot is érinti. Biztos vagyok abban is, hogy szívesen verné lilára a férfit, vagy tenné el lábalól. Habár ez nem igazán illik egy vajákhoz, ám néha vannak ilyen esetek, amikor nincs mit tenni. Nem szeretem, ha ide fajulnak a megbízásaim, amikor a szavak már nem hatnak. Sajnálatos módon ekkor jönnek jól a Vipera iskola tanai, akik az emberi bőrbe bújt szörnyekre specializálódtak.
- Nem kell, kölyök. Szívesen segítek egy bajba jutott vaják társon. - borzolom meg a fejét kicsit a fejbe húzott ruhán keresztül. Bár valószínűleg nem szokott hozzá, hogy mások ennyire segítőkészek és igazából egyikünk se. Miután azok vagyunk, amik, az emberek félnek tőlünk és megvetnek, így aztán inkább elfordulnak és igyekeznek észre sem venni minket. Mintha nem is léteznénk a szemükben, egészen addig, ameddig találkoznak egy szörnnyel, akkor hirtelen nagyon fontosokká válunk. De ez már csak így van és nem hiszem, hogy nagyon javulni fog.
Kiérve a fogadóból a lovam láthatóan nem volt túl boldog, hogy ilyen hamar láthatott meg ismét, de pontosan tudom, hogy milyen. Nagy a szája, de hű társ, aki mindig elkísér az utamon. Miután ellenőriztem mindent felpattantam rá és útnak indultam Luna-val. Nem szándékoztam még ma eljutni a bányáig, így pár óra lovaglás után egy kicsit mélyebbre mentem az erdőbe. Alig pár perc elteltével meg is leltem azt, amit kerestem. Egy kis patakot, ami mellett egy egész jól elrejtett kunyhó állt. Láthatóan nem volt túl nagy, ám nekünk tökéletes és ráadásul a lóvaknak is volt alvó hely fedéllel a fejük felett.
- Itt alszunk. Nem lenne értelme egész este lovagolni és azzal kifárasztani magunkat. - szólalok meg miközben leszállok Djävulen-ről, aki minden szó nélkül megy be a helyére és kezdi el eszegetni a füvet. Csak mosolygok a jeleneten mielőtt belépnék a kis házikóba. Egy kicsit poros, de rend van, ahogy pár hónapja hagytam. Láthatóan nem járt itt senki és ez kifejezetten jó.
- Megkérlek, hogy rakj tüzet, addig elmegyek és vadászok egyet. - szólalok meg remélve, hogy úgy tesz, ahogy mondtam. Ám ha mégsem, akkor nem vagyok ellene, hogy velem jöjjön. Viszont, ha marad, akkor majd egy nyúllal térek vissza, amit el is készítek.
- Harcoltál már emberek ellen? - teszem fel a kérdést, miközben ügyködök.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 31 2020, 15:25
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Kicsit megdermed, mikor megborzolják a fejét. Igaz, a csuklya miatt nem nagyon válna szénaboglyájává tőle a haja, maga a gesztus, a mozdulat váratlanul éri a nőt. Egy pillanat törtrésze az egész, ahogy sárga tekintete kicsit kérdőn és meglepetten villan az öreg medvére. Érintették már meg őt valaha is így?
Igen.
Nagyon-nagyon régen. Akkor még vörös volt a haja, hó szállingózott az égből, és egy másik vaják borzolta meg így akkor még fedetlen kobakját. "Nagyon jól mondod, Lucy. Most térjünk rá a kukorixra. Róluk mit lehet tudni?"
Wilkina. Ryiah. És most Drathich. Valami, vagy valaki, nagyon azt akarja, hogy Luna érezze, nincs egyedül. Vajákok segítik minden kereszteződésben, ahova eljut.

A lovon ülve szótlanul követte az öreget, tekintete elsősorban Varjú sörényét bámulta egész végig. Kicsit felemelte a fejét, mikor társa letért az útról és beljebb indult az erdőben, főleg, hogy ez nem a bánya felé vezet, de mivel Drathich már említette, hogy előtte pihenne, nem lepte meg a változás. Követte tovább, annak ellenére is, hogy valójában nem sok oka volt megbízni a Medvében. Megtörténhet, hogy tőrbe csalja és hamarosan a pengék zenéjét hallgathatja...
Majd eléje tárult a kis viskó képe. Ez már meglepte; egy kunyhó itt, az erdő mélyén? Talán egy közös pihenőhely az erre járóknak? Mivel a Medve ismerte a helyet, nem először, de talán nem is másodszor járhat itt. Kicsit odébb szál le a lóról és úgy vezeti száron Varjút a helyére, az öreg lova mellé, de a figyelme egy pillanatra sem lankad. Mikor belép a kunyhóba és körbenéz, a por viszont egyértelműen megmondja neki, hogy senki sem járt erre már jó ideje. A kunyhón belül legalábbis nem kell támadástól tartania.
Dratrich minden szavára egy bólintással válaszol. Egyetért mind a pihenésben, mind abban, hogy vállalja a tűzrakás felelősségét. Még egyszer körbenéz, majd leveszi kesztyűit a kezeiről és egy szék támlájára hajtja őket. Ha emberek ellen küzdenie, azt kesztyű nélkül is meg tudja tenni, még ha az ezüstszegek ütése hiányozna is a repertoárból. Mikor Drathich távozik, feladatának engedelmeskedve nekikezd a tűzrakásnak a kandallóban, és nem sokkal később már ropogva, pattogva fel is csapnak az első lángok.
Továbbra sincs nyoma támadásnak. A nő kiereszti a szíjat, a kardot a kandalló mellé támasztja, úgy, hogy mindenképp a közelében legyen. Fülel, minden apró neszt megjegyez és elemez, így szinte rögtön felismeri, mikor az öreg ér vissza nem is sokkal később a vadászatból. Lunát a kandalló előtt térdelve találhatja, amint felé fordítja arcát a tűzről. Azóta a köpenyt is levette, de a könnyű páncélzat még marad.
-Gyors voltál. -jegyzi meg. Mivel nem hall más zajokat, kezdi egyre inkább úgy gondolni, hogy valóban kettesben vannak és nem kell támadástól tartania. Valamiért mégsem tud megnyugodni teljesen. Mikor a Medve elkezdi előkészíteni a nyulat, Luna a táskája felé bök. -Van még pár ritka fűszerem. A társam gyűjtötte őket. Szolgáld ki magad nyugodtan.
Mikor meghallja a kérdést, akaratlanul az ablak felé pillant, pedig tudja jól, hogy a Medve az előttük álló következő napra gondol, ha a zsoldoscsapatot a barlangnál találják majd. Végül bólint. -Igen. Öltem is már. Nem sűrűn, de előfordult. Szükséghelyzetből.
Az a felemelő érzés, mikor egy széles, hátrafelé csapó karddal elmetszette ellenfelei torkát vagy karjait és azok tehetetlenül zuhantak a földre, nem tudva, hogy mi a griffek fő harcmodora, mindig is felperzselte a lelkét annak ellenére is, hogy Luna sosem szeretett emberek ellen harcolni. Most viszont már úgy képzeli, Raum emberei nem emberek, hanem megtestesült démonok. Rosszabbak, mint a szörnyek.



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 11:27
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Egész utunkat csönd vette körbe, amit néha a lovak prüszkölése tört meg. Néha hátra néztem a lányra, a fejébe húzott köpenyét továbbra sem vette le. A testtartásán látni, hogy meg van feszülve, ugrásra kész. Megértem, hogy miért is viselkedik így, hiszen nem ismer engem. Könnyen lehet, hogy a parancsnokkal vagyok együtt és épp csapdába csalom. Ezt nem lenne nehéz kivitelezni, nagyon nem. Hányszor jártam már az ő cipőjében, amikor a bizalmam alig pár darab érméért adták el másnak. Még csak dühöt és haragot sem tudtam akkor érezni, csak szánalmat a másik személy iránt. Jól tudtam, hogy aki erre képes, az sosem fog tudni nyugton és mélyen aludni. Mindig attól fog félni, hogy őt mikor szúrják hátba, mikor árulják el. Az élet már csak ilyen. Előbb vagy utóbb azt kapod, amit másoknak is adtál.
Végül aztán elérjük a kunyhót, ahol Luna a tűzrakást választja, továbbra is ugrásra készen. Remélhetőleg, majd megnyugszik és végre ellazul, vagy nem fog sokat pihenni az éjszaka hátramaradó részében. Pedig szüksége lesz az erejére, ha a dolgok rossz irányba indulnak és harcra kerül a sor. Nem szeretnék úgy odamenni, hogy nincs jó formában, hogy rá is figyelnem kelljen.
- Ismerem a környéket, így jól tudom, hogy hol találok vadat. - válaszolok neki, miközben elkezdem nyúzni az állatot. Már az erdő mélyén kivéreztettem, így ezzel már nem kell bajlódni. Legalább lefoglalja a farkasokat és azok meg más bestiákat. Kicsit nyugodtabb éjszakánk lesz.
Amikor a táskájára mutat, elmosolyodok, majd az egyik fali szekrényhez lépek és kinyitom. Nem kevés fűszer sorakozik egymás mellett, bár némelyik már fogyóban van, azokat újra kell lassan tölteni. Leveszem, amit kell, hozok be vizet és elkezdem az étel készítését a tűz fölött.
- Akkor nem lesz új dolog számodra. - nyugtázom a kérdésére adott választ, miközben kavargatok - Kicsit ellazulhatnál, vagy be fogsz gémberedni és holnap használhatatlan leszel. - pillantok le rá, ahogy mellé lépek mielőtt a szoba másik felében leveszek magamról néhány réteget. Páncélt, mellényt, páncélinget, meg a fegyvereket. Kapásból sokkal kellemesebbé válik a létezés, hogy könnyebb lettem. Remélhetőleg a hegekkel teli öregember nem fog neki álmatlan éjszakákat okozni.
- Vacsora után megnézném, hogy az ifjú Griff mennyire képes repülni. Amennyiben ez neked is megfelel. - szólok hozzá, miközben leülök, majd felé nyújtok egy poharat - Édes bor, meghozza az étvágyat. -


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music







A hozzászólást Drathich összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 26 2020, 11:19-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 21:50
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Luna két hatalmasat pislog a fűszerkészlet láttán, majd kicsit összehúzza magát és a kezét is visszaejti az ölébe, mintha csak azt sugallná, "oké, nem szóltam semmit". Szinte hallani véli valahol a levegőből Rusco lelkes hangját: Nahát! Mindezt maga tetszett összegyűjteni? Ooh, van itt minden, kakukkfű, rozmaring, babérlevél, és... ez sáfrány? Ez igazi sáfrány, uram? Kérem, had kóstoljam meg, csak egy kicsikét, kérem!
Majd a vállai megrezzennek a megjegyzés hallatán. Sejthette volna, hogy a vén Medve látni fogja rajta a feszültséget, mintha csak egy macska húzódna a fal mellé hátra lapított fülekkel és felborzolt bundával. Lopva viszonozza a férfi pillantását, majd tekintete ismét a tűz felé fordul, miközben csak hallgatja, ahogy Drathich leveti magáról a fölösleget. Luna öklei egy kicsit összeszorulnak, majd lehunyja a szemét és mély levegőt vesz.
Végülis, ha meg akarja ölni, már valószínűleg megtette volna. Kifújja a levegőt, felkel a földről és kioldja a szíjakat. Lekerül a kardtartó, az öv, a könnyű, fémmel kiegészített bőrpáncél, az öv a kampóval, a karszíjak és a tőrt tartó combszíj. Marad végül az ing, a szoknya és a nadrág.
És nem, nem zavarja a Medve történetekkel teli teste. Látott már hasonlókat.
-Mindenki a röprömre kíváncsi? -neveti el magát halkan, visszafogottan, egy gúnyoros mosoly kíséretében, ahogy elfogadja a pohár bort. Szabad kezével a gyönggyel díszített hajtincset kezdi csavargatni kicsit. -Idefele egy lány is arra volt kíváncsi, tud-e repülni ez a griff, mire megfogtam és leugrottam vele egy ház tetejéről, de gondolom, te most nem erre vagy kíváncsi. -dönti félre kicsit a fejét. A bor illata kellemes, bár ő a maga részéről a szárazat jobban kedveli. Benedvesíti ajkát az itallal, és mikor az első korty a nyelvéhez ér, meggondolja magát. Száraz vagy nem száraz, tényleg ízletes és jól esik a torkának.
-Az ifjú griff pedig szívesen tanul egy s mást a medvétől.
Mozdul meg a szája széle olyasmire, ami mosolyra emlékeztetheti az embert. Egyszerűen nem tud benne megbízni, de kénytelen lesz esélyt adni Drathichnak. A cél itt lebeg a szeme előtt közvetlenül, karnyújtásnyira, és érzi, hogy hamarosan véget fog érni a história. Most viszont a nyúl egyre ínycsiklandóbb illata tölti be a helyiséget, és a Luna elméjében üldögélő rókafiú huncut mosollyal próbálja arra késztetni a nőt, hogy engedje el magát egy kicsit. A Medvének igaza van, lazítania kell, ha készen akar állni az előtte álló megpróbáltatásokra másnap.
-Jól sejtem, és hallom, hogy ezek szerint skeilligei származású vagy? -kicsit meglötyögteti a bort a pohárban. -És gondolom, kor ide vagy oda, még mindig egy csapással leütnél egy valódi medvét. Óriást pedig mennyiből? Kettő, három?



Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Feb. 06 2020, 13:43
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Látom, ahogy megrezzen a feszültségére tett megjegyzésemre, biztos azt hihette, hogy nem fogom észrevenni. Viszont már vagyok annyira tapasztalt, hogy meglássam az ilyen dolgokat. Sosem jó dolog úgy eltölteni az éjszakát, ha tudod, másnap kelleni fog minden csepp erőd. Abból semmi jó nem származik senki számára, leginkább neki. Arról nem is beszélve, hogy ezzel nagyon megnehezíti az én dolgomat is. Bár azt nem várhatom el, hogy megbízzon bennem, hiszen nem ismer engem, ám valahol mégis zavar ez a viselkedése.
- Amennyiben össze akarod törni magad, ugrándozhatsz háztetőkről. Én nem arra vagyok kíváncsi, hanem hogy mennyire érted a kardok dalát. Mennyire mozogsz jól és mire vagy képes. - válaszolok az általa talán humorosnak vélt megjegyzésére. Sok hozzá hasonló ifjút tanítottam, akik azt gondolták, hogy ők aztán nagyon viccesek. A vigyor igazán gyorsan hervadt le az arcukról, de némelyikük folytatta, ám nem sokáig. Mindig az olyanok törtek meg legelsőnek és azok emelkedtek felül, akik csöndben tették azt, amit kell. De remélem, hogy itt valami más van és nem ezen dolgok. Egyben vagyok biztos, hogy elég sokszor játszották már el a bizalmát, ami miatt ilyen másokkal szemben és állandóan figyel.
- Ott születtem, de nem ott nevelkedtem fel. - válaszolok a kérdésre, majd megkóstolom a nyúlpörköltet. Egész jól összeálltak az ízek, ahogy én szeretem és remélem, hogy neki sem lesz ellenére. Meg is fogok két tányért és letisztítom, majd az asztalra rakom, melléjük evőeszközöket. Kenyeret is szelek párat, hátha kell neki.
- Egy is elég. Mindössze tudni kell a gyengepontját. - válaszolok neki egy mosoly kíséretében miközben az asztalra teszem a pörköltet is. - A kor számunkra csak egy szám, nem úgy, mint az embereknek. Így aztán lehet, hogy öregnek nézek ki, de könnyedén le birkózok egy medvét. - ülök le az asztalhoz - Egyél, nincs megmérgezve, így nem kell félned. - teszem még hozzá egy mosoly kíséretében. Némileg ezzel szúrva kicsit oda neki, amiért annyira meg volt feszülve. - Mond csak... Ki volt a tanárod. - kérdezek még tőle egyet, mielőtt belekezdek.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music







A hozzászólást Drathich összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 09 2020, 15:55-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Feb. 06 2020, 16:09
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Luna azok közé tartozik, akik hamar befogják a szájukat, legalábbis most. A Medve megjegyzése hallatán kicsit döbbenten szívja be a levegőt, majd elfordul és a lángok fényébe nézve hallgat. Az állandó viccelődés, a hangulat ezen módon való lehűtése is egy bizonyos rókavörös hajú siheder srác szokása volt. Luna döbbenten veszi észre magán, mennyi mindent átvett tőle, amióta vele van. Magában elkáromkodja magát. Megpuhult az évek során. Meg kell tanulnia visszavenni azt a bizonyos maszkot. Ő egy Sárkány, akként is kéne viselkednie.
-Állok elébe. -mosolyodik el végül. Ha kardtáncról van szó, mégpedig elsőre is erre gondolt, nincs ellenére. Kardforgatásban még eddig senki sem győzte le, és az, hogy a srácot is minden este kardpárbajra hívta, segített, hogy tudása ne rozsdásodjon meg. Most viszont, előtte, ahogy a nyúl illatai egyre inkább belengik a helyiséget, a nő gyomra halkan, de megkordul, egyértelmű jelzést adva. Annak ellenére, hogy a fogadóban is evett, a hús illata túlságosan is arra készteti a szervezetét, hogy ma kicsit elengedje magát.
Fél szemmel nézi végig, ahogy Drathich az asztalra pakol, de semmilyen gyanús mozdulatot nem lát tőle. Ahogy telik az idő, úgy érzi egyre inkább, hogy nincs veszély, megbízhat benne. Ha meghal, az nem ma este fog megtörténni. Megvárja, amíg a Medve leül a helyére, és csak akkor foglalja el a másik tányér előtti széket. A ki nem mondott gyanúhoz fűződő megjegyzésre viszont végre Luna ajka is apró mosolyra húzódik; félszeg, kicsit sajnálkozóra, mintha így akarna bocsánatot kérni, amiért egyáltalán felmerült benne a gondolat, de hamar le is törli az arcáról a kifejezést és megköszörüli a torkát.
-Köszönöm. -hajtja le kicsit a fejét, kimutatva tiszteletét, majd belekavar a pörköltbe. Letép a kenyér héjából egy darabot, kicsit a szaftba mártja, majd enni kezd. Szemei megrebbennek, ahogy nyelvéhez érnek az ízek, akár ha kellemes perceket töltene egy férfival az ágyban. Nem kell sok, hogy bátran neki is kezdjen enni, még ha nem fal most annyira, mint a fogadóban.
A kérdés hallatán viszont megdermed kezében a kanál. Lassan rágja meg az aktuális falatot és nyeli le, szinte látni rajta, hogy talán az egész élete pörgött le lelki szemei előtt. A kenyér fele visszakerül az asztalra és a nő mély levegőt vesz, mielőtt megszólalna.
-Keldar. -közli végül. Szeme elé kúszik a férfi arca, ahogy felállt az asztalnál és csak annyit mondott, a lányt bizonyára a Sors sodorta eléjük valamiért. Luna, még mielőtt észbe kaphatna, tovább beszél. -Kidobtak a faluból, véletlenül kerültem hozzájuk. Ő volt végül az, aki úgy döntött, maradhatok is. Aztán... egyszer elvitt vadászni. Vízbefúltakat kellet volna kiírtani egy mocsárból. De elbuktam. Megrémültem, és végül elmenekültem. Tagadtam, mi vagyok és próbáltam emberré válni, de azt is elszúrtam. Soha többé nem láttam sem őt, sem senki mást az erődből, kerültem a vajákokat, mint a tüzet. ... A kiképzésem valójában sosem volt teljes. -vallja be a végén. Bevallott valami olyasmit, amit talán még Rusco sem tudott róla. Amit szó szerint senki sem tudott róla egészen idáig.
A Vén Medve. Mégis miféle varázslat ez az egész?
Vagy csak Luna vágyik ennyire kétségbeesetten végül azért, hogy inkább élhessen ahelyett, hogy folytatná eddigi életvitelét és üldözné a Halált?


Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 09 2020, 09:20
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









- Csak nehogy meglepődj, amikor egy öregember elver. - mosolygok rá a válasza után. Hiába a hosszú évek, amik a hátam mögött vannak már, a tapasztalatom és a tudásom csak nőtt, így meglehetősen magabiztos vagyok, ha harcról van szó. Bár tény, hogy egy fiatal tudhat olyan dolgokat, amikkel meglephet engem, ám nem szabad lebecsülni senkit. Igyekszem most is ezt tenni és nem az eddigi viselkedése alapján megítélni a tudását. Viszont most inkább a hasam rakom tele a nyúllal, amit készítettem, hiába ettem a fogadóban, jól esik. Ezt a velem szemben leülő lányon is látom, bár inkább hallom. Kis mosoly jelenik meg az szakáll alatt, amikor azt is látom, hogy mennyire elkezdi ízlik neki az étel, mivel nem kicsit kezdi el lapátolni. Azt hiszem ezek szerint egészen jó lett étel, ami azért várható, hiszen csak összeszedtem némi tudást ezen a téren is.
-Keldar.. - húzom végig a kezem a szakállamon. Egy meglehetősen érdekes figura, akit nagyon könnyű volt felhúzni. Akkor pedig aztán mindennek el tudta hordani azt, aki ezt elkövette. Közben azt is elmondja, hogy miképp került kapcsolatba vele és miképp szakadt ez meg. Nem igazán sikerült az első vadászata, amiről nem mondanám, hogy ritka eset. Legelsőnek megtapasztalni a szörnyeket a valójukban és harcolni ellenük, senkinél sem volt egyszerű feladat. Persze az én kezem alatt is voltak olyanok, akiknek ez már nem okozott gondot, ám olyan is, akinek igen. Velük kicsit többet kellett foglalkozni és idővel megjött az önbizalmuk. Láthatóan ez Luna esetében nem történt meg és maga az oktató hírneve se segített ezen.
- Az első vadászat alkalmával sokan elbuknak, hiába edzettek sokat. Kevesen vannak, akik minden gond nélkül végeznek a célpontjukkal. Így emiatt biztosan nem kell rosszul érezned magad. Még nekem sem sikerült és nem is kicsi fejmosást kaptam érte. - szólalok meg a kijelentésére, kicsit talán megnyugtatva a lelkiismeretét. Biztos vagyok benne, hogy saját magát hibáztatja, amiért elbukott, majd elmenekült. Ki ne tett volna úgy, ki ne ostorozná magát egy olyan eset után.
- Valahol mindegyikünk arra vágyik, hogy ismét ember lehessen. Hogy megadódjon neki az az élet, amit a sors elvett tőle. Hogy normális életet élhessünk, távol a szörnyektől, vérontástól és azon tekintetektől, amit kapunk. Nincs semmi rossz abban, hogy ezt akartad elérni, ám sajnos mi már örökre kivetve leszünk a társadalom által. Megvetve és elitélve minden utolsó falúban. Vágyva, ha mégis valami kórság és szörny tűnik fel. - szólalok meg a kijelentését illetően, mivel pontosan tudom, hogy min is mehetett át. Magam is megjártam ezt az utat és néha a mai napig elgondolkozok ezen. Mindemellett örülök, hogy egy kicsit megnyílt számomra és beszélt arról, ami benne van.
- Amennyiben úgy gondolod, megtaníthatlak pár dologra, ami kimaradt számodra. - teszem még hozzá egy mosoly kíséretében. Bár rég oktattam, de szerintem nem gondom vele.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 09 2020, 15:56
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

The old an the young Empty
Re: The old an the young





Drathich & Luna


Az első információ, még ha utólag is, de már nem volt újdonság a számára. Ő most először mesélte el bárkinek is, hogy elbukott a saját főpróbáján, de más vajákok beszélgetését ugyanerről már hallotta. Addigra viszont már megismerte a virágokat, és a vérfarkas, aki széttiporta őket, már egy marék csontvázként fekhetett a barlang legmélyén. Addigra már késő volt a számára a megváltáshoz.
Végig, ahogy a Medve beszél, látja maga előtt a lányt. A nevére már nem is emlékszik; talán Anna lehetett, vagy valami hasonló. Szőke, göndör fürtök, csillogó szemek, gyönyörű kacaj. Az ember, aki emberként kezelte őt, a falu, amit a mai napig otthonaként őriz a szívében, bár azóta sem tért már oda vissza. Oly sok idő telt el, talán már csak a vénséges öregek emlékezhetnek rá. Ámbár Drathich lett az első, Ruscon kívül, aki azt mondta most neki, hogy akkor, ott, nem követett el hibát.
És bár Luna nem mutatja ki, de ezeket a szavakat két kézzel fogja meg és magához öleli. Újra és újra elismétli magában, mintha örökre a fejébe akarná vésni.
Nincs semmi rossz abban, amit tett.
(Rusco ha sikerül kiszabadítanom téged teljesítem bármilyen kívánságodat te ebadta szarházi)
-...Talán van egy falu... -dönti félre kicsit a fejét, a kanállal a szaftot kavargatva. -Fent északon, a hegység tövében. Gabonatermesztésből élnek. Egy darabig ott szálltam meg, ott kedvesen fogadtak, törődtek velem. Ha nem változott túl sokat a világ, akkor ott talán a mai napig békével fogadják a vajákokat. Egyszer majd elmennék oda ismét. -majd felpillant, aranyló szemeit az öregre emelve. -Ha gondolod, majd tarts velünk.
Fel sem fogja szinte, hogy többesszámban beszélt. Bár mindig is magányos vándorként gondolt magára, az évek alatt, hogy hozzá csapódott a mitugrász vörös, már annyira megszokta, hogy most is így utal rá, mikor nincs is mellette. A szaft maradéka és a kenyér is végül elfogy közben, és a szinte tisztára törölt tányér felett ülve néz fel ismét Drathichra.Mintha kicsit elgondolkodna, de ez igazából csak színjáték volt. Végül bólint.
-Valaki mondta egyszer nekem, hogy csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Bár nálunk a hiba egyben a halálunkat is jelentheti, de ezt már nem mondtam neki inkább. -legyint. Egy ostoba sztaroszta volt, aki abban reménykedett, hogy bele fog tudni kötni majd valamibe és akkor nem kell teljes árat fizetnie, de végül Luna győzedelmeskedett. Mai napig elmosolyodik, mikor eszébe jut az az arckifejezés.
-Akkor majd kíváncsi leszek a bírálatra. -ezúttal visszafogja, hogy a mondatot valami gúnyos megjegyzéssel zárja. Luna gyorsan tanul, és már tudja, hogy a viccelődés és csipkelődés a Medve felé nem feltétlenül fog jóra vezetni.


Jegyzet:Sikíts nyugodtan, ha valami nem jó :3

Zene: Tsuyoi Kaze


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 10 2020, 20:33
Vendég
avatar

Vendég


The old an the young Empty
Re: The old an the young






The old and the young

Luna és Drathich









Amikor mesél a faluról egy szomorkás mosoly jelenik meg az arcomon. Nem csak azért, mert túlságosan is álomvilágnak tűnik, hanem mert tudom, hogy nincs olyan hely. Túl sokat láttam már abból, hogy milyenek is valójában az emberek, hogy mire is képesek a saját érdekeikért cserébe. Így nem tartom túlzottan valószínűnek, de egy kicsit talán kellemes gondolat, amiből lehet erőt nyerni. Viszont úgy döntök, hogy ezen gondolatokat nem mondom el neki. Lehet, hogy rosszul teszem és igazából el kéne mondani, de lehet, hogy nem. Ilyen döntéseknél sosem tudtam, hogy melyik út is az, amelyik a jó irányba visz el engem. Így inkább felemeltem a boros poharat és megforgattam benne az italt mielőtt megittam.
- Ennek az öreg vajáknak jólesik, hogy így gondolsz rá. Ám én nem érdemlek egy olyan életet, aminek a végén egy puha ágyban ér a végzet. - felelek kedvesen neki. Hiába segítettem sok emberen, túl sok vér tapad a kezemhez, amit már sosem fogok tudni lemosni. Túl sok gyötrődés és harag, amiket én okoztam, akarva vagy akaratlanul. Bár, akik ezen érzelmekkel voltak eltelve, valószínűleg már rég nem élnek. Így bár ők már nincsenek, ám tetteim továbbra sem semmisek, számomra nem azok.
- Az a kis griff képességeitől függ. - válaszolok neki miközben felállok és egy darabig állok a fegyvereim előtt. Legjobban a harci fejszémet szeretem, ám most valószínűleg nem lenne túl hasznos fegyver számomra. Így aztán az acélkardom ragadom meg és azzal indulok ki a kunyhó előtti tisztásra. Az éjszaka friss levegőjéből belélegzet egy szép adagot, majd kicsit átmozgatom magam, sosem árt.
- Ne fogd vissza magad, mert én sem fogom. - szólalok meg, majd bele is kezdek. Ütéseim és csapásaim erősek, nehezek, ahogy egy Medvétől elvárható, ám olyan pontosak, akár egy lecsapó vipera. Hosszú évek tapasztalata és tudása az, ami mögöttem van. Innentől rajta áll, hogy mennyire tud lépést tartani egy öregemberrel.


Credit:Wilkina

Zene: Tavern music





Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 10 2020, 22:55
Ajánlott tartalom




The old an the young Empty
Re: The old an the young

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» young and beautiful

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: