World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Romantikus alkatnak nem mondanám magam, de fizikálisan megpróbáltam eddig is minél többet érintkezni Nioval. Csak óvatosan hozzáérni a kezéhez, megsimogatni az arcát, a karját. Csak hogy érezhessem a bőrének puhaságát, hogy nem csak a képzeletemben létezik a tökéletesség, hanem olyan valós és kézzelfogható a világban akárcsak én. Talán régről elfojtott érzelmek és késztetések ezek, mégsem akarok, nem tudok ellenállni neki.
Érzelemmentes tekintettel figyeltem ahogy feltérdel és a páncélommal kezd babrálni. Meg sem rázkódtam, ha úgy akarta volna, könnyen a mellkasomba mélyeszthette volna a tőrét, csak a csalódottságot ne lássam az arcán. Ezzel ellentétben, mikor végre rápillantottam, nem láttam a várt emóciók közül egyet sem, csak bizonyítási vágyat. A fejem oldalra fordítottam és gyorsakat pislogtam a ledöbbenéstől, amint harcra hívott és odadobta nekem a fegyverem.
Nem volt mostanában alkalmam játékosan összemérni az erőmet mással, de kételyeim vannak. Nem tudnám megütni Nio-t, mégis ez kellene ahhoz, hogy a jövőben ne kerüljön bajba. Harc nélkül eltudnám intézni a meccset mágiával, ha nem merítettem volna ki magam teljesen. Amennyiben mégis megpróbálnám, az már az egészségem kárára menne, még egy sima gondolatmanipuláció esetében is.
-Nem akarlak bántani. – komolyan beszélek, de a hangomban érződik egy egészséges gőg – jól meggondoltad mire kérsz?
Még csak most kezd bennem tudatosulni, hogy nem vesztettem el örökre. A következő lépés pedig már az lenne, hogy harcolunk? Mivel nem láthattam még a szépséget harc közben, így nem tudom mire számítsak, de biztos vagyok benne, hogy nem én kerülnék ki vesztesen ebből az erőméregetésből. Hacsak…
Elmosolyodva megforgattam az alabárdomat a nyakam körül, amolyan táncra hívva szívem hölgyét. Persze nem a pengét tartottam felé, nem fogom bántani, még akkor sem, ha sikerülne felém kerekednie.
-Vau! – vigyorogtam.
Lassabban mozogtam a szokásosnál, nem akartam Nionak túl nagy meglepetést okozni. Eddig csak a szerencsétlenkedéseimet volt alkalma látni. Amit annyira nem bánok, hiszen akkor nem is találkoztunk volna az erdőben.
Már a stratégiákat pörgettem a fejemben, hogy lenne célratörőbb a lefegyverzés. Arra jutottam, hogy ha beszorítom majd a kezét a fegyverem nyele és a páncélom közé, akkor a másik kezemmel egyszerűen ki tudom csavarni a khopest a szorításából. Ez mondjuk csak elmélet, nem vagyok tisztában vele, hogy mire képes, nem volt alkalmam látni.



Jegyzet:  Tudod így xD
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 12:57
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Kerülte a tekintetem, ahogy megigazgattam páncélját. Mintha félne, hogy megnyílása süket fülekre talál. Nem mondom, ha nem ő lenne, így is tennék. Mást elküldenék a fenébe, kinevetném, vagy hasonlók. De őt nem. Ő törődött velem. Még mindig érzem a csokoládé ízét a számban, amit az odúban hagyott. Még mindig felmelegszik, és boldogan szívszorító érzést kelt az emlék. Minden tette egyre jobban hozzá köt.
Felkelek, és végre rám néz. Arcára kiül a tiszta döbbenet. Azt ugyan nem tudom, hogy a reakcióm lepte meg, vagy az, hogy kihívtam egy kis párbajra. Jobbra, balra lépegetve várok, hogy felocsúdjon. A kérdésére egy félmosolyra húzom az ajkam, és csak ösztönözöm, hogy támadjon. Egy igen látványos mozdulattal megforgatta nyaka körül a bárdját, aztán ugatására elvigyorodtam. Ezután megindult, a mosolyom eltűnt a koncentráció alatt. Megfigyeltem, hogy az alabárd pengéjét nem irányítja felém, ami azt jelenti, hogy sarokba azzal nem fog - nem akar - szorítani. Lefogni akar majd talán, vagy lefegyverezni? Sajnálatos, mert én viszont nem fogom vissza magam. Nem fogom engedni, hogy ezt a fogadást elveszítsem.
Mozgása lassúnak tűnik nekem. Kicsit talán ebbe is visszafogja magát? Akkor talán kicsit oda kéne böknöm. Hajlékony, és gyors mozdulatokkal térek ki, hárítok, s aztán visszatámadok, ha támadási felületet hagy, akkor ököllel, ha nem, akkor a fegyveremmel. Nem sajnálom a lábam se használni, bokáját, lábfejét taposni, hogy megpróbáljam kibillenteni az egyensúlyából, míg a khopesht próbálom bele akasztani az alabárdba.



JEGYZET: Fel a kesztyűt, kedves :3

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes





A hozzászólást Niorodice összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jún. 07 2020, 13:49-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 13:24
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Egyelőre csak megfigyelem a mozgását támadás közben és apró provokációkkal próbálom kikövetkeztetni a következő lépéseit. Alkalmam adódik így testközelből felmérni, hogy milyen stílust alkalmaz a kis sarlójával. A gyorsasága és hajlékonysága ismét lenyűgöz, ahogy az odúban is.
Az emlékekre elmosolyodom a harc közben, ami kibillent, ezzel esélyt adva neki, hogy a combomra rúgjon egyet, de az évek alatt szerzett sérülések következményeképp egy ütés meg sem kottyan, ha a lágyékomra rúgna, azt mondjuk megérezném, remélem ennyire mocskosan nem szeretne velem játszani.
Mikor már eleget láttam ahhoz, hogy megértsem a mozgásának összetételét, az előbbi elméletemet próbáltam megvalósítani a gyakorlatban. Beszorítottam a kezét, ügyelve, hogy a tüskék ne vágják fel a bőrét és lehetőleg ne is törjem el egy csontját sem. A válla is nemsokkal ezelőtt ugrott ki, úgyhogy nem kockáztattam azt sem, hogy kitekerjem a kezéből a fegyvert, csak megszorítottam kicsit a csuklóját.
-Feladod? – kérdeztem kissé lihegve.
Azért én is csak emberből vagyok, elfáradok egy idő után. Ma pedig volt részem mindenben a testedzéstől kezdve a harcig.



Jegyzet:  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 13:44
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Pár perce harcolunk csak. Látom kutató pillantását, és remélem, hogy azért megizzasztom egy kicsit. Nem spórolok se az ügyeskedéseimmel, sem az erőmmel, vagy a gyorsaságommal. Fáradok, bár én jobban bírom egy emberhez képest. Végül visszatámad kissé, és sikerül beszorítania fegyveres kezem a páncélja és alabárdja közé. Megállunk így, mellkasom sűrűn emelkedik és ereszkedik a zihálás miatt. Kérdésére elvigyorodom. Szabad kezemmel a combomra erősített tőrér nyúlok, és már emelem a kezem, hogy azt a nyakához tartsam. Ha nem elég gyors, akkor patthelyzetbe fog kerülni.



JEGYZET: Fel a kesztyűt, kedves :3

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 13:58
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Várható volt, hogy nem fogja ilyen könnyen hagyni, hogy kicsússzon a kezéből a győzelem. A csuklóját fogva továbbra is, úgy fordítom, hogy sikeresen hárítsam a nyakamhoz közeledő tőrt, így mindkettő fegyverét el tudtam venni tőle. Közben a jobb lábammal hátulról kibillentettem az egyensúlyából. Ügyelek rá, hogy tompítsam az esést az egyik kezemmel a háta alá támasztva.
Nem mondom, ügyes próbálkozás, de nem eléggé. Ő még a negyedét sem élte meg annak, amit én. Nálam sem volt már fegyver így a földön mindkét csuklójára rá tudtam szorítani és fölé térdelve az arcához hajoltam. Ügyes, ez tény, mert eléggé jól megizzasztott és ha nem figyelek oda akkor nagyon durva, halálos sebeket is ejthetett volna rajtam, de nem engedhetem, hogy bajba kerüljön.
-Gyere velem Nilfgaardba… - közelebb simultam – amint elintézek még pár dolgot, elmehetünk innen. Magad mögött hagyhatod ezt a koszfészket. Te sokkal jobbat és többet érdemelsz.
Őszintén így gondolom, sőt még kételyeim is vannak, hogy én elég vagyok-e hozzá. Dol Blathanna kertjeinek virágai is megirigyelnék Nio szépségét.



Jegyzet:  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 14:20
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Talán ha nem vigyorgok, nem leplezem le magam oly könnyen, és nem szerel le oly könnyedén. Kiüti a kezemből a tőrt, míg ugyan azzal a körkörös mozdulattal csavarja ki a khopesht is a kezemből, és visz a földre. Nem nyekkennék egyébként sem akkorát, de még meg is tart kissé. Azonban nem hagyja, hogy fegyvertelenül folytassam: csuklóimra markol és lenyom a földre. Legyőzött, mély levegőt véve hunyom le a szemem és fújom ki azt az orromon. Nem örülök ennek a kimenetelnek, de nem sokáig van időm ezen gondolkodni, mert azonnal felpattannak a szemeim, ahogy Claidim megszólal. Kicsit el is kerekednek a kérés hallatán. Nilfgaardba? Vele? A kérdés úgy ér, mint egy gyomros. Felkészületlenül. Elengedem megfeszült izmaim. Ökölbe szorított kezeim lassan kiengedem, és csak fürkészem pár másodpercig az arcát. Halkan sóhajtok, és a következő pillanatban az ő anyanyelvére váltok, s folyékonyan ejtem ki a szavakat, megerősítve ezzel következő kérdésem.
- Claidim... Nem ismersz engem, még is Nilfgaardba hívsz..? - halkan sóhajtok, és finoman megpróbálom kiszabadítani egyik kezem erős markából. Már elfogadtam a vereséget, így ha engedi, kezemmel felnyúlva, tenyerem arcára simítom.
- Én... én nem mehetek Nilfgaardba. Nem azért, mert nem szeretnék, ne hidd ezt. Nagyon... nagyon jó... veled. És szívesen lennék veled. De... Nekem... nekem itt van... itt... - hebegek, habogok. Rettentő nehéz a múltamról beszélni, mert nem leplezhetem le magam. Nem tehetek róla, de félek. Félek Nilfgaardtól, attól, hogy rájön, mi vagyok, hogy a visszautasítással eltaszítom magamtól. Most én vagyok az, aki nem mer az arcára nézni. Inkább nézem a hegyes mellvértjét.
- Nekem dolgom van itt. Temeria sose adott nekem mást, csak szenvedést. De.. nem mehetek. Ezt a kérdést később kell feltenned. - mondom, és kissé aggodalmas pillantással nézek vissza rá.
- Vissza kell menned..? - kérdezem halkan.



JEGYZET: Fel a kesztyűt, kedves :3

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 14:42
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Érzem ahogy szabadulni akar a szorításból, ezért engedek neki. A szám hamarabb járt, mint a gondolataim, mégsem másítom meg a véleményem. Nilfgaard gyönyörű, a fővároshoz hasonló hely, még egy nem létezik a kontinensen, nincsenek szörnyek, amiktől félnie kellene az embernek. Toussaint színpompás vidékei, a nyugalom. Ez mind csak rávárna, ha elfogadná. De nem… visszautasít. Ledöbbenek ahogy meghallom a folyékony Nilfgaardi, azon belül is a dél albai dialektust. Látom a pillantásán és a hangján tisztán érzem.
-Igen, gyere velem! Megadok neked mindent, amit szeretnél. Nem kell házimunkát végezned, azt tehetsz, amit csak akarsz! – csak legyél mellettem…
Szomorúságom próbálom takarni egy mosollyal és sajnálom, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoztam. Nem akartam, hogy rosszul érezze emiatt magát, igaz, nem is erre a válaszra számítottam.
-Akkor segítek elintézni. – ajánlom fel, de megint megelőzte az eszem a szám – Vagyis…. ha nem szeretnél, akkor… – sóhajtottam és mellé gördültem a fűre.
Bár megnyertem a kis harcunkat, úgy érzem mégis én kerültem ki vesztesen az egészből.
-Akkor nem erőltetem.
Fájt a visszautasítás, de megértettem. Ő talán nem ugyanazt érzi, mint én iránta, ezzel pedig nincs is baj. Lehet csak én alakítottam ki túl hamar mély kapcsolatot vele, az sem kizárt, hogy amiatt, hogy neki köszönhetem az életem.
A kérdése szívszorító, de egyben vicces is volt.
-Igen, jelenleg többet nem tudok tenni itt, és az eddigi ballépéseim miatt, most kicsit az árnyakba kell húzódnom. A fővárosban sem ártana kutakodnom kicsit. A kígyók mindenhol jelen vannak, sajnos még a birodalomban területén is.
-Azért néha meglátogathatlak? – kérdeztem felkönyökölve.



Jegyzet:  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 15:13
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Mintha a saját gyomromban forgatnám a kést, olyan rossz volt, hogy ezt a választ kell adjam a férfinek. Habár mosolygott, szemei elárulták őt. Én is szomorú voltam. Felajánlotta a segítségét, de el kellett volna utasítanom azt is. Nem találhatja meg előbb anyám, mint én, különben ismét ott tartunk, hogy túl nagy a lebukás veszélye. Mélyet sóhajtottam, ahogy legördült rólam, és a felhős, sötét eget kezdtem figyelni, ahogy közölte, vissza kell mennie. A gondolataim kavarogtak, önmagam győzködtem, kifogásokat és érveket állítottam magam elé, míg döntésre nem jutottam. A kérdésére rá néztem, és elmosolyodtam.
- Megint megsértődnék, ha nem így tennél. - mondtam, aztán egy egyszerű mozdulattal fölé fordultam, fölé térdeltem. Egyik kezemmel feje mellé támaszkodtam, másikkal hajába túrtam, és a vörös szemeit kezdtem fürkészni.
- Mindig lesznek titkaim, Claidim. Ha azt mondod, ezzel.. együtt tudsz élni, akkor... elmehetek veled Nilfgaardba. De akkor le kell zárnom itt az életem. Az pedig számomra is idő. - mondom arcát fürkészve, komolyan. Ha eddig megtudtam húzni magam, talán ott is menni fog. Ha pedig nem kell napi szinten küzdenem az életben maradásért, akkor még könnyebb is lesz.
Halk szusszanással, lassan hajolok oda hozzá. A csók amit adok neki, nem olyan, mint az utóbbi. Az vágyaktól volt heves, meggondolatlan, és hamari volt. Ez kimért, lassú, komoly, amivel mutatni akarom szándékaimat. A finom, puha csók után rá pillantok.
- Az éjszakát velem töltöd azért...? - kérdezem, miközben fejemben össze is áll valamiféle terv az este hátralevő részére.



JEGYZET: Fel a kesztyűt, kedves :3

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 15:32
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Kimondhatatlanul jól esett a gyengéd érintése, ahogy a hajamba túrt és mélyen a szemembe nézett. Mintha egy pillanat alatt olvadt volna fel minden szilánk, amit a visszautasítás állított a lelkembe. Olyan voltam eddig mint a vajákok, érzelemtől mentes gyilkológép, annyi különbséggel, hogy bennem megvoltak a főbb erények, a hűség, becsület és valamennyi empátia. De amióta Nio-t ismerem olyan érzések törtek bennem felszínre, amikről azt sem tudok mik.
-Ha ez zavarna, már rég felkutathattam volna mindent. – böktem a homlokára a mutatóujjammal – 130 évet kellett várnom, hogy az utamba kerüljön egy olyan nő, mint te, Nio. Pár évet féllábon is kibírok, ha azon múlik.
Mosolyogva figyelem ahogy közelebb hajol, aztán lágy csókot ad. Teljesen más, mint az eddigiek. Szinte magával ragad és megszédít.
-Na de hölgyem, milyen kérdés ez? – nevetek – Semmiért nem hagynám ki.
Minden éjszakát vele szeretnék tölteni, de ez nem kivitelezhető, szóval be kell érnem azzal, ami megadatik. Mégis egy éj is felér a világ összes kincsével, ha azt ezzel a fekete hajó szépséggel tölthetem.



Jegyzet:  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 15:54
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

A bizalom fontos, és Claidim kiérdemelte, hogy nem turkált a fejemben. Persze, ha az életünk múlna rajta, nem zavartatnám magam, de ha csak kutakodna, biztos eltaszítana. Az első válaszom miatt kialakult feszültség feloldódott, ahogy meggondoltam magam. Miért kéne kínoznom őt is és magamat is? Gyűlölöm Temeriát. Gyűlölöm az embereket, akik itt élnek. El akarok innen menni. Új életet akarok kezdeni. De ha valahol egyszer ráakadhatok a családomra, az csak is itt lehet. A kérdésemre adott válaszára elvigyorodom. Még egy apró csókot adok ajkára, aztán felkelek róla, és kezem nyújtom, hogy felsegítsem. Ha elfogadja, felhúzom, aztán visszaváltok az északi királyságok közkedvelt nyelvére.
- Menjünk vissza a városba. Van valami, amiről beszélni akarok veled. Ó, és egyébként... - mondom, miközben felveszem a fegyvereket a földről, majd oda lépve hozzá átnyújtom sajátját.
- A nevem Niorodice. - árulom most már el teljes nevem neki egy mosollyal, aztán összeszedve a magam dolgait is, felülök az eddig békésen legelésző lovamra. Még megvárom őt, aztán elindulok vele vissza a városba.

A város továbbra is izgatott hangyaboly volt. Talán csak a két lókötő miatt, talán amúgy is. Nem tudom megmondani. A város utcáin kifejezetten egy dolog után kutat szemem, és amikor meglátom, megállítom a lovat.
- Várj itt. Mindjárt jövök. - mondom, aztán leszállva a lóról oda sétálok az egyik ház mellett álló kurtizánhoz. Kiveszek a táskámból két érmét, és halkan felteszek neki egy kérdést. Végig mér, aztán Cladre pillant, majd vissza rám, arcán valamiféle fintorral. Felmutatom a két érmét, mire kicsit megenyhül, megforgatja a szemeit. Elveszi a pénzt, és fejével az egyik utca felé bök. "A Pöttyös Pallóban." adja a választ, mire biccentek, és visszasietek a lóhoz. Rámosolygok Claidimre, és elindulok a Pöttyös Palló nevű fogadó irányába.



JEGYZET: Fel a kesztyűt, kedves :3

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 16:09
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Ha belegondolok elég régóta nem kaptam már kimondott utasítást. Ezek az apró információtöredékek és tisztogatások pedig éppúgy jelentéktelenek akárcsak én leszek itt északon, miután elvégeztem a feladatom. Úgy tűnik Őfelsége nem kíván újabb háborút indítani a közeljövőben, az északi királyságok meg hiába próbálkoznának, ha összefognak akkor sincs akkora seregük együttvéve sem, mint Nilfgaardnak. Ezért is kell visszatérnem, már csak a híre, hogy az országban vagyok elég ahhoz, hogy egy két összeesküvő újra megfontolja mennyit is ér az élete.
Hiába vágyom rá, hogy Nio-nak is megmutathassam azt a gyönyörű vidéket, amit a barbárok annyira félnek, még várnom kell ezzel.
A nyelvünk dallamos csengését órákig, sőt napokig is el tudnám hallgatni Nio szájából. Kicsit el is szomorít amikor visszavált az északi köznyelvre. Elfogadom a kezét, de nem nehezkedem rá, hanem a másik kezemmel segítem fel magam aztán két kézzel elveszem tőle a fegyverem, mintha maga egy istennő ajándékozná épp nekem, majd mosolyogva elteszem. A neve hallatán elmosolyodom, hogy azt hiszi nem tudtam eddig. A megszokás hatalma, hogy körbe nézek mielőtt megszólalnék.
-Claidim Aeld Hostirt Aep Xernar. – meghajoltam előtte alázatosan, mintha maga a császár előtt hajtanék fejet.
Eddig még nem mondtam el neki a teljes nevemet, a Nilfgaardi udvaron kívül pedig így egyáltalán nem is ismernek. Ettől függetlenül most szükségesnek éreztem valamiért, hogy megosszam vele.
Követtem a példáját és lóra szállva indultunk a városba.
-Várj! Hova…?
Hiába próbáltam maradásra bírni, már egyenesen egy örömlány felé sietett. Észrevettem, hogy felmér engem és Nio-t is. Férfiből vagyok és hát megfordult egy két dolog a fejemben a két felemelt érmét látva, aminek köszönhetően zavaromban az öklömbe köhögtem, megköszörülve a torkom.
Kicsit megnyugodtam, hogy nem csatlakozik hozzánk a lenge öltözékű kéjhölgy, de még mindig nem tudtam mire készül Nio.
-Pöttyös Palló? – felvontam a szemöldököm.
Vajon miről akar velem beszélni és miért kellett egy prostituáltat lefizetnie a fogadó nevéért? Próbáltam visszafogottan ásítani, hogy ne vegye észre a fáradtságom.



Jegyzet:   Mire készülsz te nő? xD
[/quote]
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jún. 02 2020, 02:12
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

A nevemre csak mosolyog, mire kicsit összehúzom a szemeim. Nem sokan ismernek a teljes nevemen, szóval ha tudná, rendkívüli kapcsolatokról tenne tanúságot, vagy az agyamban turkált. Ami nem esne jól. Inkább legyintek magamban a dologra. Lehet, hogy csak paranoid vagyok. Megtudom az ő teljes nevét, és széles mosolyra húzom a számat. Nilfgaardiak és a cifra neveik. Mire a végére érnek, lemegy a nap. De nem baj, tetszik. Xernar. Ezt ízlelgetem még magamban egy kicsit, aztán elindulunk vissza.

Amint visszapattanok a lóra látom zavarba hozott fejét, mire elvigyorodom.
- Tetszene? - kérdezem egy pajkos mosollyal az ajkamon. Nem kell kimondania, hogy tudjam, mire gondol. A férfiakat -ezen a téren- jobban ismerem, mint a nőket. Kérdésére csak sokat tudóan mosolyogtam, és egy határozott mozdulattal sarkalltam a lovam arra, hogy elinduljuk. Nem kellett egy-két percnél többet ügetni ahhoz, hogy elérjünk az épülethez. Nem volt kicsiccsentve, az ajtó felett a fejfán egy sárga pöttyös palló volt a falba építve, mintha csak gyorsan letakartak volna vele valami hibát. Kikötöm a lovat az előttünk lévő lécek egyikéhez.
- Bent majd én beszélek. Te csak... ne kapd fel a vizet, ha nem kezelnek úrihölgyként, oké? - kérdezem tőle kis mosollyal. Még bevárom Cladet, aztán belépek az ajtón. Oda bent nagy a nyugalom. Egy részeg az asztalra dőlve alszik, a söntés mögött egy sovány, meg egy kerek férfi ül, és beszélget. Gondolom utóbbi lehet a fogadós, mert ő kel fel, ahogy közelebb sétálunk.
- Estít. - röffenti, ahogy oda megyünk, mire biccentek egyet.
- Önnek is. A Virág Szobát kérnénk. - mondom, mire a férfi összeráncolja a homlokát, de talán még a harcsabajsza is összeszökik
- Nem ismeröm én magát.
- Ha akarja, később megismerkedek Önnel is, de most mint látja, más dolgom van. - búgom neki a pultra könyökölve, ezzel egy kicsit bővebb belátást engedve neki a halmaimra. Vesz egy mély levegőt, aztán hátra fordul és int a másiknak.
- Eriggyé, készítsd a vizet. A hőgy mit választ?
- Mi a választék? - kérdezek vissza, mire szintén felhorkan.
- Borsikafű.
- Hát, választéknak elég kicsi, de jó lesz. Amíg várunk, bort kérünk. ... De ne azt a lóhúgyat add, amit a népnek, mert rád borítom a söntéssel együtt. - kérem specifikusabban, mikor látom milyen üvegért nyúl hátul. Kiszalad valami a száján az anyámról, és annak foglalkozásáról, de már nem törődök vele. Cladbe karolva vezetem őt az egyik asztalhoz, leültetem, én pedig közvetlenül mellé ülök. Amíg nem kapjuk meg a bort, nem szólalok meg, aztán ha már elénk kerültek, elé tolom az egyiket, a másikat kézbe veszem.
- Az ígéretek estéjére. - mosolygok rá. Én mától csak így fogom hívni a mait. Ő megígérte, hogy elvisz, én megígérem, hogy elmegyek vele, na meg hogy ha kell, "kieresztem a karmom". Csupa egyetértés.



JEGYZET: HAH! Majd meglátod! Very Happy

ZENE: Been betrayed too many times
Didn't think I would ever recover
Let it haunt me for the rest of my life
Then you opened up my eyes



Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jún. 02 2020, 19:25
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Nem is próbáltam titkolni mennyire meglepett, hogy az éjszakai sarki virágnak valamiféle ajánlatot tesz. Hallottam utalásokat Nio vérmérsékletére, de részletekbe nem akartam bonyolodni. Egyrészről, mert lerombolná az így is veszélyben lévő illúziómat arról, hogy „kedvesemnek” én vagyok az egyetlen férfi az életében. Másrészről pedig nem tűröm senkinek, hogy a háta mögött, nem mellesleg a szememben próbálja bemocskolni őt.
-Mi? Dehogyis! – próbáltam összeszedni magam, ettől függetlenül mégis éreztem hogy csak dadogtam volna valamit így befogtam a szám.
Meglehet bármelyik férfi önként mászna fel a máglya tetejére, hogy két gyönyörű nő kényeztesse, de az én vágyaimat csak a hollótollas, fekete bőrruhába bújt vadmacska tudja lángra lobbantani. Persze, ha ő kérne meg valamire meggondolnám.
Hamar odaérünk a hétköznapi kinézetű ivóhoz. Az ilyen helyek már eleve rosszat sejtetnek, nem feltűnő, tökéletes hely az információk áramlására. Fontos találkozók helyszíne is lehetne az alvilági figurák számára, vagy akár fisztek árusok üzleteinek megkötésére is alkalmas. Ötletem sem lehet Niorodice, miért pont ezt a helyet választotta arra, hogy együtt töltsük az éjszakát.
Hozzá hasonlóan én is kikötöm a lovam és a vállamra dobom a nyeregtáskám. Nem tudom mennyi ideig szándékozik itt tartózkodni és nem akarom, hogy a dolgaimnak nyoma vesszen.
-Ha van egy kis eszük, úgy sem fognak. – mutattam végig magamon az egyik kezemmel – bár nem hiszem, hogy túl sok adatott volna itt bárkinek is belőle. - tettem hozzá azért még halkan.
Szorosan mögötte sétálok. Valahol imponál, hogy ilyen helyeket ismer, de közben zavar is egy cseppet. Ahogy belépünk rögtön megcsap az az áporodott szánalom szag amit az olcsó lőre és a részegek árasztanak magukból. Pedig a két férfi közül, talán csak az egyikük az.
A köszönésére én is valamiféle fejmozdulattal reagálok, de mivel Nio kiadta parancsba, hogy ne beszéljek így nem is kezdek semmiféle köszöntésekbe.
A férfi előbbi arckifejezését Nio ajánlatára az enyém veszi fel. Még hogy megismerkedik vele, chh… tudom mire megy ki a játék. De most komolyan…. egy ilyennel?
Leültünk az asztalhoz a nyeregtáskát a székem háttámlájának sarkára akasztottam, a fegyverem pedig az asztalnak támasztottam közben pedig szúrós tekintettel figyeltem a kocsmáros minden mozdulatát ahogy közelített felénk. Hiába vagyok a köznéphez képest talán túl ápolt, azért a hadviselt zsoldos kinézetem sokakban fel szokta eleveníteni az alapvető jómodorról tanult dolgokat. Amint Nio elém tolja a bort megváltozik a mimika az arcomon és sokkal gyengédebb hullámokat öltenek a homlokomon a ráncok.
-Tetszik ez az elnevezés – mosolyogva emelem a kupámat felé és kicsit rosszat sejtően, de kortyolok egyet a nem túl bizalomgerjesztő vörösből.
A szkeptikus hozzáállásom mégis alaptalannak bizonyult, hiszen nem a legjobb amit ittam eddig, de nem is a legrosszabb. Várjunk! El is felejtettem. Amint kettesben leszünk oda is adom neki az Oxenfurtban szerzett bort.
-Kevés helyzet van amikor örömmel veszem a meglepetéseket, mondjuk tőled bármikor, de azért mégis. Nem szeretnéd elmondani mit keresünk itt? – átkaroltam a vállát egyik kezemmel és magamhoz húztam, hogy a fülébe tudjam súgni.



Jegyzet:   Rád bízom magam Razz
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jún. 06 2020, 22:23
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Élveztem Claidim viselkedését. Talán "gonosz" tőlem ez, de jól esett, hogy ketté fejelne bárkit, ha csúnyán beszél velem. Mondjuk, ki ne örülne az efféle rajongásnak? Azért mélyen reméltem, hogy ez nem csak egy fellángolás. Féltem attól, amibe bele vetettem magam, de már nincs vissza út. Ha akarnék se tudnék most már ellenállni a férfinek. A kérdés csak az, elfogadja-e azt, amilyen vagyok. Ezzel kezdem megismertetni, amikor eljövünk ehhez a fogadóhoz. Kirendelem a szobát, a bort, és leülök mellé. Koccintunk, átkarol, én pedig közelebb bújok hozzá. A kérdésére haloványan elmosolyodom.
- Megismertetlek egy kicsit az életemmel. Aki... aki csak ismert, az vagy eltűnt, vagy halott. Szóval... ez nem olyasmi, amit bárki tud. - mondom komolyan, de kissé halkan, hogy a söntés mögött fakupákat törölgető disznó ne hallja. - Ezt csak te fogod tudni. Bízom benne, hogy még nem tudod, és én lehetek az, aki elmondja. Abban is bízom, hogy nem adod tovább... illetve, hogy megérted majd, mit miért teszek. Fontos, hogy csak akkor hallgass végig, ha megérted: amit megszelídítettél, azért felelősséggel tartozol. - kezdek bele, kicsit kortyolok a borból. Ahhoz hogy megértse, miért olyan fontos nekem ez az este, és Ő, az elejétől kell elkezdenem. Az emlékekbe merülve nézek magam elé. Rossz vissza menni így az időben...
- Apámat korán elvesztettem. A közösség, ahol laktunk, pedig anyám, és ellenem fordult, úgy hogy mennünk kellett. A vadonban éltünk, mint az állatok, sokáig. Egy, talán két évig? Három? Nem emlékszem. Kicsi voltam még. De aztán ő is eltűnt. Halálra voltam ítélve, és csak a szerencsének köszönhettem, hogy nem találtak meg a vadállatok, vagy rosszabbak. - tartottam egy kis szünetet, és kifújtam egy nagy levegőt. Cladre pillantottam, és elmosolyodtam. Továbbra is halkan folytattam. - Ekkor talált rám egy nilfgaardi asszony, aki magával vitt. A falutól messzire sétáltunk. Talán a piacon volt, és hazafelé sétálva a motyóival talált rám. Volt egy férje, és két gyereke. Mind befogadtak, bár... elég furcsák voltak. Mintha egymás között is kissé távolságtartóak lettek volna. Velem is azok voltak. A férfinek is volt olyan kincse, mint neked. - simítottam a mellkasára, ahol tudtam, hogy tenyerem, és a ruha alatt ott lesz az aranyból készült Nap medálja. - Ő volt az, aki tanított... és akire mentorként néztem fel. Tíz évig éltem velük, ekkor tanultam meg a nyelvet. - mondom, majd hirtelen elcsendesülök, ahogy a szemem sarkából látom a fogadóst közeledni. Az lerak az asztalra egy kulcsot.
- Kész a szoba. - mondja egy elfojtott ásítással, mire biccentek, és elveszem azt. Claidimre pillantok.
- Gyere. Bent folytatom. - kelek fel, és kézen fogva őt bevezetem hátra a folyosóra. Nem nehéz megtalálni a szobát, az egyik nyitott ajtó, ahonnan halovány fény dereng lehet az. Oda lépve nem tévedek. Benézek, és elmosolyodok. Ha nem is luxus a szoba, de olyasmi, mint amit kifejezetten nemeseknek alakítottak ki. Nagy, vaskos kőkád, alatta, a köves padlóba valami fémláda, abban már ég a tűz, amely melegíti a vizet. Abban már benne van a borsikafű, és kellemes, friss aromát ad a szobának is. Egy-két gyertya tartó van a polcokon, asztalon, és az ágy is nagyobb, a takaró vastagabb. A földön egy nagy medve bunda vicsorog a belépőkre. Bevezetem Claidimet, majd berázom az ajtót utána. A kulcsot benne hagyom, majd felé fordulok, oda lépek elé. Egy pillanatra a szemeibe nézek, majd gondosan, finoman elkezdem levenni kezeiről a páncélt, kesztyűt. Nem sietek sehova. Közben gondolkodom is, hogyan folytassam.
- Tehát ő tanított a nyelvre, lopni, harcolni. Életben maradni a legzordabb körülmények között is. - itt tartottam egy kis szünetet, és vettem egy mély levegőt. - Végül a sors őket is elvette tőlem. Nem tudom, mit csinált Temeriában. Nem tudom, mit kerestek ott egyáltalán. De bármi is volt, elkapták közben. Úgy hogy menekültem. Megéltem már egyedül is az utcán. Talán tizennyolc esztendős lehettem? Valahogy úgy. - mesélem, és az idáig kicsatolt vállvédőjét óvatosan leteszem a földre a fal, és a lábait, karjait borító páncélok mellé, amiket azóta szintén levettem róla. Neki állok a mellvértet kicsatolni. Kicsit hallgatok, mert a történetem következő részétől tartok. Félek, hogy nem fog tetszeni neki. Időt hagyok magamnak, hogy megfogalmazzam, mit, és hogyan akarok mondani, így közben meg szabadítom a páncéltól. Azt a kezeim közt fogva figyelem, nézem a karcolás nyomokat rajta.
- Egy dologra azonban nem tudott megtanítani. És a felesége se... Hogy hogyan legyek nő. - folytatom kissé bizonytalanabbul, halkabban, lerakva az utolsó páncélt is a földre. - Senki sem sikeres addig, amíg ki nem használja minden természet adta adottságát. Ezt a tanácsot mondta az a kurtizán, aki felkarolt. Tulajdonképpen megmentett attól, hogy levágják a kezem, amikor elkaptak egyszer. - mondom, és kissé bizonytalanul nézek fel Claidimre.
- Én... én évekig... évekig a férfiak szolgálatára tettem. - ejtem ki félve a szavakat. Nem jelentem ki nyersen, hogy mit csináltam, ez a szóhasználat is elég ahhoz, hogy Clad tudja, magam is kurtizán lettem. Bizonyos időre. És ez a döntő pillanat. Ha most nem fordul el tőlem, ha most nem undorodik meg, akkor talán végre gondolhatom úgy, hogy megtört az az átok, amivel a sors sújt: hogy mindenkit elveszítek, aki csak fontossá válik számomra. Addig nem vezetem tovább ezen az estén, amíg ez ki nem derül.



JEGYZET: Here!

ZENE: Seek out my Heart
Seek out my Soul
Find my Truth
For You Know
Who I Am





A hozzászólást Niorodice összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jún. 07 2020, 09:07-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jún. 06 2020, 23:08
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Amikor bejelentette, hogy az életéről fog beszélni, felkaptam a fejem és nem tudtam hogyan reagáljak rá. Örültem neki, hogy olyan dolgokat fog velem megosztani, amikről más nem tud. Csak remélni mertem, nem fog olyat mondani, ami Nilfgaard szempontjából fontos információnak fog minősülni, mert hiába fűznek hozzá gyengéd érzelmek. Hűséges vagyok a császáromhoz és a hazámhoz, a hűség pedig kötelezettséget jelent.
Szomorúan hallgattam mi mindent kellett átélnie gyermekként. Úgy élni, mint az állatok, aztán az utolsó fontos személyt is elveszíteni. Szörnyű lehetett.
A Nilfgaardi nő és családja már beindította a fogaskerekeket a fejemben. Kik lehettek ők? A mellkasomra helyezett keze tetejére szorítom az enyémet. A hasonló medál nem árul el sokat a férfi kilétéről, csak annyit, hogy valószínűleg nem áruló menekültekről volt szó. Az olyanok rögtön eldobnak mindent, ami a hazánkhoz kötné őket.
Bólintok és a cuccaim összeszedve követem Nio-t a folyosón végig. Felemelkedik a szemöldököm amint meglátom a szoba berendezéseit, a gondos dekorációt, a nagy, fűtött kádat és a hatalmas ágyat. A számomra ismeretlen borsikafű erős illata kellemesen borzolja az érzékeimet. Leteszem a fal mellé a táskám és a fegyverem. A medvebunda ami fogad, pedig akaratlanul is emlékeztet a régi regényekben olvasott jelenetekre, csak a kandalló hiányzik, de ez gyorsan el is illan a képzeletemből. Nio még nem fejezte be a történetét én pedig végig akarom hallgatni az egészet, odafigyelve minden részletre. Leveszem a szemeim a szoba díszeiről és Niora szegezem. Kinyújtom neki a kezem ezzel is segítve, hogy könnyebben tudjon megszabadítani a páncélomtól.
A hosszú szünet alatt is szótlanul várom, hogy újra nekifogjon a történet további részeihez is. Nem akarom megzavarni, nem volt könnyű élete és látom, ahogy meséli, újra kell élnie az életének ezeket a részeit, amik mély sebeket szaggatnak. Már csak a ruháim maradtak rajtam mikor ismét megszólal.
Valahogy fel voltam készülve a következő dologra, amit mondott. Hiába próbáltam tagadni magamnak és védeni ezzel az erkölcseit. Nio bérlányként kényeztette a férfiakat. Nem lehettem tétlen, csak körülbelül olyan 2-3 percig. De ezalatt szörnyű csatákat vívtam magamban. Az egyéni múltunk tényleg olyan fontos lenne a közös jövőre nézve? Miért lennék én másabb, aki információkért kínálta a testét? Talán én nem tettem semmi olyat, amit bánok?
Katonaként teljes mértékben megértem a hozzáállását az élethez, hogy „senki sem sikeres addig, amíg ki nem használja minden természet adta adottságát”. A szemeibe néztem hosszan, majd elmosolyodtam. Arra jutottam, hogy hiába tudom biztosra az igazságot, még ez sem elég, hogy másképp tekintsek azokba a smaragd szemekbe. Közelebb léptem hozzá és magamhoz öleltem.
-Sajnálom, hogy ilyen nehéz dolgokon kellett keresztülmenned, de ez mind a múlt, én itt vagyok. Bármikor szükséged lesz rám, megtalálsz.
Direkt nem tértem ki a, nevezzük úgy hivatására, amit űzött. Nem akartam, hogy kellemetlenebb legyen neki, így is elég nagy bátorság kellett hozzá, hogy elmondja. Hacsak nem ezzel akart lerázni magáról, de akkor miért egyezett volna bele, hogy eljön velem.
-Mit loptál, hogy le akarták vágni a kezed? – érdeklődtem másra terelve a szálakat.
Nem érdekelt hány férfivel volt, az sem, hogy pontosan mit takar az évekig. Leoldottam a köpenyét és egy közeli székre fektettem, ugyanígy a vállvédőit is.
-Ha szeretnéd, esetleg utánanézhetek a Nilfgaardiaknak akik megmentettek. Tudod a nevüket?
A kesztyűit is levettem és elé térdelve a szemébe nézve, combjáról kezdtem lefejteni a tőrét.


Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 07 2020, 01:49
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Láttam rajta, hogy ez számára is fontos, mikor elmondtam, miért jöttünk ide. A helyszín csak részben tartozik a mesémhez. De ott még nem tartok. Mesélek a családom, majd mentoraim eltűnéséről. Addigra már oda bent, a szobában, miközben lassan, de biztosan megszabadítom minden kényelmetlen, és nehéz páncéljától. Most mérem csak fel, mennyire súlyosak ezek... ő még is milyen könnyedén harcolt bennük velem. Lehet, nem fedi mindenhol ilyen vas, de azért az a vállvédő... Igen csak ráhelyezi az egyik oldalára a súlyt. Lassan a legkritikusabb részhez érek az életemben. Alig merek a szemébe nézni, ahogy kimondom, magam is éjjeli-pillangó voltam egy ideig. Ránk telepedik a csend. Ahogy rá emelem a pillantásom, látom, hogy gondolkodik. Még is... olyan sokáig nem szólal meg, hogy kezdem azt gondolni, ennyi volt. Még a lélegzetem is visszafojtom, és vele együtt mindazt, ami kezdene feltörni belőlem. Aztán elmosolyodik. Hatalmas kő gördül le a szívemről, és a visszatartott levegő megkönnyebbült nevetéssel tör elő. Ahogy átölel, arcomat szorosan mellkasához fúrom, kezeimmel magam is átölelem karcsú, még is izmoktól duzzadó testét. Olyan szorosan ölelem, és kapaszkodok meg hátán ruhájába, mintha csak attól tartanék, hogy ez valami álom, és a következő pillanatban, ha elengedem HUSS! Eltűnik. Mély, selymes baritonja, és szavai szinte simogatják a lelkemet. Megtettem azt, amit soha nem akartam. Kitárulkoztam neki, oda adtam neki a féltő gonddal rejtett, egyetlen kincsemet. A szívemet, amelyet ha nem is akartam bevallani, de törékenyebb, mint amilyennek tűnik. Nem vált kővé... csak kő borította eddig.
A kérdésére haloványan elmosolyodtam.
- Nem kell különösebb dolgot csinálnod itt északon ahhoz, hogy levágják egy-két tagod. De egyébként akkor szereztem ezt is. - mutatok a szemem "dísztő" vékony hegre. - Betörtem egy nemes házába, de lebuktam. Majdnem kivágta a szemem egy késsel. Nem sikerült neki, és nekem se elmenekülni. Annyira ömlött a vér a szemembe, hogy nem tudtam rendesen tájékozódni. Szóval elkaptak, és csak azért nem a fejem akarták levágni, mert nem sikerült semmit elvinnem. Szóval a tolvajokat sújtó büntetés várt rám. Aztán a hölgy lefizette az őröket, hogy engedjenek el, és... innentől már tudod. - meséltem el röviden, figyelve, követve őt a székhez. Nézem, milyen gondosan teszi ő is azt, amit én. Haloványan elmosolyodom. Nézem, miként térdel elém, és nyúl a pántokhoz, amik a tőrt tartják a combomhoz. Kissé megemelem a lábam, hogy könnyebb legyen neki. A kérdésére szomorúan elpillantok.
- Önzőnek fogok tűnni, ha azt mondom, ne tedd..? Eddig csak azért nem roppantam össze a gyász súlya alatt, mert abban a hitben akartam élni, hogy élnek még... Félek összetörni ezt a tudatot... - mondom halkan, aztán rá pillantok, rá simítok ügyeskedő kezeire. Rajtam mondjuk kevesebb dolog van, amit lehámozhat.. ha a ruhákat nem vesszük.
- Mert ugye lehet rá esély...? Életben lehetnek még, ugye? - kérdezem őt úgy, mint a katonai szakértelem, és udvari szokások tudóját, kissé bizonytalan, félő hanggal.



JEGYZET: Bénázok itt a képpel, de tessék itt van xD kép

ZENE: Seek out my Heart
Seek out my Soul
Find my Truth
For You Know
Who I Am



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 07 2020, 09:36
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Nio belém fektette a bizalmát, nem azért, mert tudatalatti manipulatív trükköket, vagy varázsigéket használtam volna, hanem magam miatt. Mert úgy véli kiérdemeltem. Ennél tisztábban kifejezni az érzéseit szavakkal nem lehetne. Valamiért pedig teljes mértékben meg vagyok győződve róla, hogy nem csak félrevezet, hanem az igazat mondja. Hiszen mi haszna származna egy fabrikált történetből? Ha pedig tényleg eltaszítani akart ezzel, akkor nagyon melléfogott. A mérlegelés után arra jutottam, hogy képtelen lennék hátat fordítani neki, főleg ezek után. Megosztott velem egy titkot, pedig nem is olyan régen még azt mondta, hogy mindig lesznek neki.
Azzal azért remélem tisztában van kedvesem, hogy kém vagyok. Amiről pedig már minimum két ember tud, az nem titok. Akarva, akaratlan is eljutnak hozzám a hírek. Az hogy mihez kezdek velük, már csak rajtam múlik. Az áruláson kívül mégsem tudok olyanra gondolni, ami megváltoztatná az érzéseimet.
A nevetése dallamosan csengett ahogy az arcát a mellkasomba fúrta, aminek köszönhetően szorosabban öleltem. Az egyik kezemmel a gyönyörűen csillogó hajzuhatagot simogattam. A megkönnyebbülés hangja volt ez.
Ismét elmesélt egy történetet. Ebből is látszik mennyire le vannak maradva itt a népek. Persze tolvajok és bűnözők mindig lesznek, de egy megcsonkított egyén milyen hasznára válhat a társadalomnak? Azt gondolják megoldanak egy problémát, de csak felnagyobbítják azt.
-Bevallom, nekem tetszik. – mosolyogva figyeltem – Kevés az ilyen önzetlen lélek, bármi legyen is a… hivatása, jó ember volt.
Sikerült kicsatolnom a pántot és tartójából kihúzva szemügyre vettem a pengét. Vagy nagyon szépen gondozza, vagy nem sokat használta eddig. Bármelyik legyen is, szép darab.
Próbáltam leplezni a sajnálatot, amit abban a pillanatban éreztem, mikor azt mondta fél megtudni az igazságot, de a hozzám intézett kérdése kissé megkavart. Nem akarok hazudni neki, de összetörni sem szeretném a lelkét. Végigsimítottam a tarkómon és sóhajtottam egyet.
-Nagyon kevés, de lehet rá esély. Ha lebuktak, akkor az egyben elbukás is. Császárunk pedig nem veszi ezt jó néven, szóval, ha nem kapták el őket az Északiak és nem tértek vissza akkor talán életben lehetnek. De a merényletek még így is rendszeresek lennének. Az itteniekkel ellentétben, pedig a hazaiaknak megvan minden információ róluk.
Nem tudom mit fog kiváltani ez belőle. Csak remélem, hogy nem tiportam vele túlzottan a földbe. Az igazság sokszor fájdalmas, de az önámítás többet árthat.



Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 00:07
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Niorodice

   
Felelősséggel tartozol, aziránt, amit megszelídítettél

A megjegyzésére, hogy tetszik neki, elmosolyodom haloványan. Mindkettőnknek meg van az, ami vonzza a tekintetünket a másikon. Amikor pedig jó emberként emlegeti a nőt, bólintok.
- Igen, az. Akkor tudtam meg, hogy léteznek ilyen Virág Szobák. Ahova a nemesek mentek, ha nem akarták, hogy lássák őket a kurtizánok házába sétálni. Őket itt fogadták, titokban... - magyarázom meg, mi is ez a hely, ezután kicsit nehezebb téma felé evezünk. Kérdésemre látom rajta, hogy vacilál, de végül, úgy érzem, az igazat mondja. Ami nem biztató. Végül is.. mélyen, tudtam, hogy ez lehet a vége. Azt ugyan nem, hogy a sajátjaik küldenek utánuk merénylőket... Kegyetlenül hangzik számomra. Elnyomok minden szomorúságot, ami rám törne. Nem ezért vagyunk most itt. Claidimre pillantva elmerengek. Mi van, ha miattam őt is veszélyeztetik?
- Nem fognak téged bántani miattam... ugye? Hiszen.. még ha nilfgaardiak is neveltek egy ideig, temeriai vagyok. Egy barbár. - Egy bestia. Ezt a részt megtartottam magamnak. Kérdésem, miközben tekintetem a ruhájára szegezem, és elkezdem lefejteni róla. Már ismerem a gombok elhelyezkedését, hisz nem most veszem le róla először ezeket a darabokat. Most egyébként több figyelmet szentelek ennek az egésznek. Olyan "kiszolgálásban" részesítem, ami egy nemeshez illik. Finom érintések, puhaság. Végig mérem izmait, bőrét, úgy bámulom őt végig, mintha még soha nem láttam volna így. Olyan furcsa számomra ez az érzés. Ezer, meg ezer férfit láttam, sőt, őt is láttam már napokon át félmeztelenül, és még se foglalkoztatott, van-e rajta heg, vagy harcok nyoma. Miután kinézelődtem magam, pillantásomat a vörös tekintetére emelem. Bármennyire is vonzó a külseje, a szemei azok, amikért sikoltva ugrana le rólam a bugyi, ha hordanék. Főleg, amikor izzik. Nem tudom, miért. Talán a bestiámnak is köze van ehhez. Egyszerűen árad belőle, hogy ő nem egy olyan férfi, akit el kell kergetnem. Ő a tökéletes fél.
És még is. Ezek a gondolatok ellenére sem vagyok képes őszintének lenni vele. Nem teljesen. Nem beszélek neki arról, mi is vagyok igazán, és nem is hiszem, hogy valaha is fogok. Akkor se, ha azt mondta, ő nem gyűlöli úgy a szörnyeket, mint más. A fürdéshez készülve elkezdem alulról is vetkőztetni, de szemeim továbbra is az övén tartom.
- Tényleg nem gyűlölöd a szörnyeket úgy, mint más mágusok? - kérdem halkan, mintha csak bizonyosságot akarnék nyerni, hogy valóban komolyan gondolta, amit mondott.


   
Jegyzet:
   Ide amit szeretnél

   
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 00:38
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Érdekes név és talán túl szépen is cseng a rendeltetéséhez képest. Persze ahány ház, annyi szokás. A legtöbb helyen az úgynevezett társalkodónőket lehetett szobára vinni, amikor kedve szottyant a ház urának egy kis kellemes időtöltésre.
Egy pillanatra mintha szomorúságot láttam volna a szemeiben, de aggódás váltotta fel.
-Te nem vagy barbár és nem valószínű, hogy ezért engem büntetnének. Már nem vagyok nemes, akinek megszabják milyen családba házasodhat. – észrevettem magam – Mármint, nem mintha én...izé…
Kicsit túlzottan elengedtem magam és hiába próbáltam menteni a helyzetet, nem jutott eszembe semmi, rontani pedig nem akartam rajta. Inkább elhallgattam.
Gondosan kezdte kigombolni a ruháimat. Az érintésére pedig libabőr fut végig a karjaimon és a hátamon. Másképpen viselkedik mint eddig. Mintha most nem csak a vágy hajtaná, hanem valami több. Vagy csak én szeretném ezt gondolni. Látom ahogy végignézi a felsőtestem. Nagyon kis mágia lenne szükséges ahhoz, hogy eltüntessem a bőrömet tarkító hegeket örökre, de nem akarom. Mind amolyan trófea számomra, megvannak a saját történeteik és emlékeztetnek arra, hogy bármilyen kilátástalan is volt egy harc, sikerült túlélnem és felülkerekednem ellenfelemen. Vagy éppen egy gyönyörű hölggyel való találkozás emlékét hordozzák.
-Hogy őszinte legyek a nekkerek undorító kis férgek, na meg a kikimórok sem a szívem csücskei, de az intelligens vagy éppen ártalmatlan lényekkel nincs gondom. Nem gyűlölöm a másfajúakat legyen az törp vagy tünde engem nem zavar. Amíg nem hátráltatnak a munkámban, vagy nem jelentenek veszélyt nem zargatom őket. – megfogtam a kezét amivel a nadrágomat kezdte kioldani – Ez a kérdés már nem először merül fel.
Komolyan néztem a szemébe és bár nem tettem fel kérdést, mégis választ vártam.



Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 01:11
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Niorodice

 
Felelősséggel tartozol, aziránt, amit megszelídítettél

Furcsa, hogy milyen gyorsan, egy apró mondattal milyen sokat megtudtam róla. Hogy valaha nemes volt, és hogy talán szándékai vannak a kezem megkérésére. A habogása, miután rájött, hogy "elszólta" magát, mosolyra fakaszt. Hogy lehet egy ilyen sikeres kém ennyire esetlen és aranyos. Nem kezdem el faggatni a szándékairól, vagy a múltjáról. Tudom, mennyire rossz, ha mások akarják belőlünk kikényszeríteni a dolgokat, így hát csak hagyom. Majd mesél ő is, ha úgy gondolja. Minden esetre nem dobom magam hanyat magam a gondolattól, hogy összefűzzem vele a sorsom másképp is. Noha elég nehéz magam elképzelni egy szent helyen, az istenek színe előtt, és nem is vagyok az a fajta, aki szereti a cicomát, ha ő kérné, képes lennék ebből a komfortzónámból kilépni.
Mikor levettem róla a felsőtestét takaró réteget, megnéztem magamnak a hegeket. Volt, amiről egyértelműen megtudtam állapítani, hogy penge okozta, mi az ami veszélyes lehetett rá, és mi az, ami kevésbé. Ott volt a bal karján lévő, mély vágás nyoma, amit azon az estén szerzett. A következő kérdésemre megerősítő választ kapok, de megállít a mozdulatomban. A szavaira sem pillantok fel rá, kezeinket nézem, majd lehunyom a tekintetem. Nio, te balfácán... Ha nem mondok semmit, akkor rettentő gyanús leszek. Hazudni nem akarok. Marad az igazság ... egy része.
- A maradásom oka az anyám. Azért nem akartam, hogy segíts, mert... - itt kicsit elmerengek, hogyan mondjam, hogy ne buktassam le magam. - Őt... elátkozták. - emelem fel rá a pillantásom. - Őszintén szólva, kétlem, hogy egy olyan erős bestia, mint ő, meghalt. A testét soha nem találtam meg, csak a vérét. Élnie kell. Féltem az emberektől, a vajákoktól, a mágusoktól. Mindentől. Nem érdemelte meg ezt a sorsot. - szándékosan fejetem ki magamat úgy, hogy átkozott. Van különbség nálunk született, és átkozott között. Habár a férfi nem tudja, mi vagyok, szinte biztos vagyok, hogy mire legközelebb találkozunk, már ennek a tudásnak is a birtokában lesz.... Talán annak is, hogy én is az vagyok. Talán azért jön majd, hogy ezúttal az éles felét mutassa az alabárdnak, amiért nem mondtam neki el az igazat. Megérteném, még akkor is, ha azt mondtam: mindig lesznek titkaim.


 
Jegyzet:
Köszi a kódot *-*

 
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 01:32
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Szóval elátkozták az édesanyját és ezért nem kér a segítségemből. Meglehet nem én vagyok a legnagyobb és legerősebb mágus, de azért konyítok valamicskét a varázslatokhoz. Ha pedig belevetném magam, Nilfgaardban az Akadémia könyvtárán biztos találnék hasznos információkat.
-Senki nem érdemli ezt. Úgy hallottam vannak vajákok, akik az átkok megtörésére törekednek inkább. Persze biztos csak akkor, ha elég jól megfizeted őket. Foltest király lányáról gondolom hallottál te is.
Megvakartam az államon a szakállamat és eltöprengtem. A gyarló ember, aki elátkoz mást még mindig embernek számít? Valójában ki a szörnyeteg? Nem szoktam filozofálni a világ dolgain, nem nekem való az ilyesfajta elmélkedés, de néha egy ilyen téma megragad. Főleg, hogy most Nio-val kapcsolatban merült fel.
Megfogtam a kezét, megvártam míg feláll és az ágyhoz sétáltam vele. Nem akartam bevallani hangosan, de a mai nap kissé lefárasztott és jó volt már ülni egy kicsit.
-A gúnynevem, a birodalom vérebe is onnan fakad, hogy minket tenyésztettek. Szebb szót nem tudok használni rá. Csak a legjobb képességű gyerekek maradtak meg. Voltak pletykák, hogy régebben a vajákokhoz küldték azokat, akik nem ugrották meg a lécet, de szinte biztos vagyok benne, hogy simán a volt birtok egyik távolabbi földjében szolgáltak tápanyagként a lilaakácoknak. Tehát nálunk a család szó nem jelentett semmit. Katonának képeztek minket amint leválasztottak anyánk melleiről, mégis a helyedbe tudom képzelni magam. Megértem az aggódásod, de ha az átkot nem is lehet megtörni, én ígérem nem emelek kezet édesanyádra.
A kezét a számhoz emeltem és megcsókoltam a puha bőrét. Hagytam hogy az illata átjárja az orromat, édes afrodiziákum volt ez nekem. A külön töltött időben is azon kaptam magam, hogy a tengeri sót szaglászom és csak az ő arca lebeg előttem.
-Ugye nehéz elhinni, hogy én családunk egyik legtehetségesebb tagja vagyok, na meg egyben az utolsó. – mosolyogtam – Valahogy amikor a közeledben vagyok, én… teljesen megszűnök magam lenni. Mintha más személlyé változnék. Nilfgaard örök, persze, de a társaságodban elvesztem minden képességem. Másokban úgy olvasok mágia nélkül is, mintha nyitott könyv lennének. Benned mégsem, kiismerhetetlen vagy számomra. Hiába mondják, hogy minden nő egy misztikus rejtély, ez mégis csak rád vonatkozik.


Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 02:16
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Az ígéretek

éjszakája

 
Felelősséggel tartozol, aziránt, amit megszelídítettél

Szavai után kissé megrázom a fejem.
- Azt hiszem félre értettél. Anyám az üldözést, apám a halált nem érdemelte. Anya szeret ilyen lenni. - mondom, és kissé magam elé nézek elmerengve.
- Az emberek soha nem fogják megérteni, hogy azért, mert valami más, nem feltétlenül rossz. Anya soha nem bántott senkit. Se apát, se engem, egy haja szála se görbült a községnek, vagy a vándoroknak. Ha rájött a vadászhatnék, akkor is csak vadak után ment. Még is, a bizalmatlanság mit tesz az emberekkel... - elmémbe kúszik az emlék, amit soha nem fogok feledni. Az apám kivégzése, az, hogy miként tört fel belőlem a bestia a látványára, az, hogy anyámnak kellett visszafognia és szaladnia velem. Nem vallom be neki, de a valódi ok, ami miatt az erdőben éltünk, az én voltam. De a törődő szavai jól esnek, hálásan rámosolygok, miközben leülünk az ágyra. Ezután ő mesél a múltjáról, én pedig csendesen hallgatom. Nem gondoltam volna, hogy léteznek ilyen dolgok, mint például katonának "tenyészteni" valakit. Nilfgaard sok szempontból jobb, még is kegyetlenebb helynek hangzik, mint az északi királyságok. Minél többet mesél magáról, annál biztosabb vagyok a brutalitásukban. Mindenesetre megnyugtat, amikor azt mondja, hogy nem fog hozzá érni az anyámhoz, ha egyszer megtalálom. Halovány mosollyal figyelem, hogyan ad csókot a kezemre. Szavaira szélesebben elmosolyodom, és kezem fogó ujjaira szorítok finoman.
- Pedig nem nehéz kiismerni. Ha több időt töltünk majd együtt, akkor hamar rájössz majd, semmi misztikus nincs bennem. Arra nem is gondoltál, hogy nem megszűnsz magad lenni, hanem ilyenkor vagy igazán önmagad? Mellettem nem kell kémnek lenned. Nem kell álcákat fent tartanod. Önmagad lehetsz, ez a kissé esetlennek tűnő, halálos szerető. - mondom kis mosollyal, miközben felkelek. Furcsa az én számból ilyet hallani. Szerető. Én, aki soha senkihez nem akar kötődni, még is annak tartom őt. Szokatlan, furcsa számomra ez az egész.
Ha van még rajta eltávolítandó ruha darab, azt most leveszem, aztán kezénél fogva a kádhoz vezetem. Egy finom intéssel jelzem, hogy üljön bele. Ha megtette, combomról kicsatolom azokat a pántokat, amik a felsőmet tartják. Az asztalhoz sétálva lassan magam vetkőzöm le, és teszem ruháim a többihez. Leveszem a nyakláncom is, majd amint hozzá hasonlóan meztelen vagyok, rápillantok. Egy-két másodpercig csak fürkészem őt, aztán közelebb lépek hozzá. A kádba nem szállok be még mellé. Mellette elsétálva mögé lépek. Letérdelek, államat feje búbjára teszem, kezeimmel pedig nyaka mellett két oldalt a vízbe nyúlok, és mellkasára simítok. Kellemesen meleg a víz, a borsikafű friss, még lazító illata megtölti orromat. Ujjaim ezután felhúzom mellkasáról vállaira, azokat simítom végig kifelé, a karjaira. Nem tudom, miként legyek romantikus, de azt tudom, hogy a férfiak mit gondolhatnak annak. Vagy legalább is szerelmes kedvességnek, erre tanítottak. Nem akarom, hogy azt érezze, ő csak arra született, hogy katona és kém legyen. Azt akarom, hogy érezze a törődést, amelyet adni tudok. Ha ez pedig csak annyi, hogy megfürdetem és vágyát oltom, mint egy királynak, akkor ezt fogom tenni. Nem hiszem, hogy bárki is ért volna hozzá így: ő maga mondta hónapokkal ezelőtt, hogy még önszántából is csak velem szeretkezett először. Pedig már 130 éves. A kád mellé készített szizál mosakodó kendőt megfogva felkelek és a kád szélére ülve finom, de alapos mozdulatokkal elkezdem tisztogatni kezét, karját, vállát. Majd a másikat, majd a mellkasát. Tekintetemmel, és ujjaimmal végig követem a kendő nyomát. Enyhe bűntudatom van, amiért nem mondom el az igazat magamról, de bármennyire is rossz, nem tehetem. Sok dologról igen, de erről nem tudnék beszélni. Így is eleget árultam el neki anyámról, apámról. A sűrű, nehéz gondolatokat a fűszer illatával próbálom kitisztítani a fejemből. Most egyébként sem ezzel akarok foglalkozni, hanem vele.
- Azt szeretném, hogy tudd, több vagy feláldozható katonánál, Clad. - szólalok meg halkan, miután befejeztem másik vállának átdörzsölését, és hogy érezze ennek komolyságát, vörös szemeibe nézek.
- Most már nem tűnhetsz el az életemből. - mondanom sem kell, hogy talán az volna az utolsó csepp a poharamban, ha őt is elragadnák tőlem, most, hogy megnyíltam neki.


 
Jegyzet:
Köszi a kódot *-*

 
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jún. 14 2020, 11:16
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Hiába értek minden szót, valahogy mégsem akar összeállni a kép, amit lefest. Nem tudom, hogy nem vágyakozik normális, csendes élet után, ahol nem kell rejtőzködnie. Azt hinném ilyen történések után átértékeli az ember az életét és megpróbálna változtatni rajta a maga és a szerettei érdekében, de nem lehet mindenki egyforma és kiszámítható.
-Az emberek sok mindent nem értenek és a legnagyobb gond, hogy nem is akarják. Itt északon lassan az olyan képességekkel rendelkezők is, mint én, üldözöttek lesznek. Pedig a legtöbb varázsló gyógyításra használja az erejét, nem pusztításra. - vettem egy mély levegőt - De az ő esetében, ha ilyen következményekkel jár, hogy a saját lányát is veszélybe sodorta ezzel és tudna rajta változtatni, akkor lehet el kellene gondolkoznia rajta, hogy megéri-e az a pár óra önfeledt rohangálás az erdőben. Amúgy pontosabban milyen átokról is van szó?
Temeriába szerencsére még nem ért el ez az őrület, de ami késik nem múlik. Az Örök Tűz kultuszának agyament inkvizíciója egyre terjed a kontinensen. Az egyetlen értelmes és valós hit számomra csak a Nagy Napkorong imádata lehet. Miután Nilfgaard magába olvasztja az egész földrészt, eltöröljük az ilyen civilizálatlan megmozdulásokat.
-Hmm – összehúztam a szemöldököm – talán igazad van.
Nem vagyok benne biztos, hogy örülnék neki, ha kiderülne tényleg ilyen vagyok igazából. Persze, amíg őt nem zavarja és talán tetszik is neki, addig megtudok birkózni a tudattal és elfogadni. De ez csak neki szól. Nyugalom tölt el, ha egy kevés időre is, de letehetem a fegyvert és minden egyebet a közelében. Nem kell attól félnem, hogy kihasználnak és nem kell a megfelelő kérdéseken törnöm a fejem. Megbízom benne és úgy érzem ez kölcsönös. Bár nem töltöttünk még együtt sok időt, de fontos lett számomra.
Levetkőztetett, egyedül a medálom lógott a láncon a nyakamban, de attól nem voltam hajlandó megválni, aztán a kádra mutatott. Engedelmesen beléptem a meleg vízbe és a peremen megtámaszkodva lassan beleengedtem az egész testem. Miután kényelmesen elhelyezkedtem, figyeltem ahogy Nio is megszabadul a többi ruhadarabjától. Nem akartam megbámulni, de nem vagyok elég erős ahhoz, hogy ne csodáljam meg a testének minden vonalát.
Miközben elsétál mellettem ujjbegyeimmel gyengéden végigsimítottam a csípője oldalán, azt hittem csatlakozik hozzám, de a hátam mögé ment. A simogatása mégjobban ellazított és lentebb csúsztattam magam a vízben lehunyt szemekkel. Szavakban ki sem tudnám fejezni mennyire jól esik a gyengédsége, kezdtem úgy érezni, hogy visszatért az energiám, bár ezt lehet annak köszönhettem, hogy akaratlanul is magamba szívtam a szobában lévő gyertyák tüzének erejét, amitől egyre kevésbé pislákolt a fény a helyiségben.
Elfogadom, hogy megvan a maga múltja, de mikor belegondolok, hogy más férfiakhoz is ugyanígy nyúlt ahogy hozzám, nem tudok mit tenni, elkap a féltékenység és a harag. Nem Nio iránt, hanem a kiéhezett senkiháziak felé. Nem teszem fel neki a kérdéseket, de magamban elgondolkodom, hogy rongydarabként használták-e. Esetleg megbecsülték, hogy egy ilyen nővel osztozhatott egy ágyon? Már ha ágyban csinálták.
Tenyereimmel a vízbe merítettem és lefröcsköltem vele az arcomat. Reméltem ez elmossa a tudatomba villanó képeket. Talán le kellene vadásznom őket. Még így évek múlásával is megtalálnám azt is, aki csak egy éjszakát töltött vele. Már elkezdtem tervezgetni, miképp fogok hozzá, de megállítottam magam. El kell fogadnom, hogy ez a múlt. Azt pedig nem tudná megváltoztatni a mészárlás sem.
-Nio… - felsőtestem elfordítva átkarolom az egyik kezemmel, megemelem és behúzom magamra az ölembe fektetve, míg a másikkal vigyázok rá, hogy meg ne üsse magát, vagy fel ne sértse a kőkád valahol a bőrét.
Jó volt hallani hogy számára nem csak egy feláldozható katona vagyok, de attól másoknak még igen és ez így van rendjén. Mágikus képességekkel rendelkezem, ez pedig kötelesség. A birodalmat kell szolgálnom vele az utolsó lélegzetemig.
-Ha akarnál sem tudnál már lerázni. – nevettem és óvatosan beleharaptam a nyakán a bőrébe, amolyan játékos csipkelődésként. -Még mielőtt megint elfelejteném.
Gyengéden kimásztam alóla és a nyeregtáskához sétáltam. Nem törődtem vele, hogy mindent összevizeztem, csak kivettem a bort és visszasétáltam a kádhoz. Közben elsuttogtam egy halk varázsigét, amivel lehűtöttem az üveget és a tartalmát is.
-Ezt neked hoztam. Képzeld Nilfgaardban sem túl ismert bor, de itt Északon, pontosabban Oxenfurtban megtaláltam.  - Visszamásztam a kádba és megint az ölembe húztam. – Gondoltam megihatnánk kettesben.
A vízbe nyúltam és ahogy húztam ki a kezem a vízből úgy kezdett kirajzolódni két üvegserleg alakja.



Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jún. 15 2020, 02:02
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Az ígéretek

éjszakája

 
Felelősséggel tartozol, aziránt, amit megszelídítettél

Bárcsak értené azt, amit én. Bárcsak el tudnám magyarázni neki, hogy miért nem dobhatjuk le csak úgy magunkról ezt. Bárcsak elmondhatnám neki, hogy ez a szabadság többet ér bárminél Temeriában. Hogy ha egyszer bele kóstolsz, akkor többé nem akarod elengedni. Hogy áldás közelebb érezni a természetet, hogy addiktív a tagja lenni. De egy szót sem szólok, míg nem kérdez. Akkor halványan elmosolyodom.
- Azt rád bízom, hogy kiderítsd. A te képességeiddel nem fog sokáig tartani. - nem mondom, hogy titok lenne, előtte sokáig úgy sem tudnám tartani a számat, de nem akarok erről többet beszélni. Ha pedig legalább ezzel is tovább marasztalom Temeriában, akkor már megérte.
Miután a kádba szállt, megmosdattam kicsit felsőtestét. Arcomra mosolyt csalt, ahogy jobban alá merült. Örültem, hogy élvezi, ám ahogy közöltem vele, most már van, akinek fontos, mintha csak megmosolyogta volna a dolgot, szavai ellenére.  Amikor befejeztem, és közöltem vele, hogy mostantól nem csak egy egyszerű katona, megfogott és behúzott a kádba. Kényelmesen elhelyezkedtem az ölében, aztán amikor a nyakamba harapott, összerezzenve akad bent egy pillanatra a levegő. Megvannak a gyengéim nekem is. Lehet, hogy csak a múltam miatt, a sok picsogó idióta miatt szeretem a határozott stílust. Amikor az odúban "magának követelt" izzó szemekkel... Mások számára ez félelmetes lehet, számomra inkább ideális. Egy magamfajta szörny mellé dukál az ilyesmi. Kicsit meglepődöm, ahogy kiszáll a kádból. Annak szélére könyökölve, gátlástalanul megnézem magamnak távolodó, feszes fenekét. Beharapom az ajkam, hogy elnyomjak egy vigyort, és ingert arra, hogy oda kúszva bele harapnak. Talán, majd. Mást. Kíváncsian figyelem, ahogy a nyeregtáskájából kivesz egy üveget. Ahogy elindul vissza, szemem a tárgy, és közte jár, mintha nem tudnám eldönteni, hogy melyiket nézzem hosszabban. Kicsit arrébb kúszok, hogy be tudjon szállni, aztán szembe helyezkedek vele, erős combjaim közé fogva.
- Jó gondolat volt. Csak nem Neftissánál jártál? - kérdem kis mosollyal, miután elveszem a bort, hogy megnézzem, és meglátom rajta a cégér nyomatát. Idő közben varázsolni kezd, és az köti le a figyelmem. Úgy nézem, mintha még életemben nem láttam volna tőle ilyesmit, pedig! Láttam már küllemet váltani, ló szőr színt változtatni, láthatatlanná tenni nyeregtáskát, és teleportálni -vagy kaput nyitni?- és most a vízből poharakat csinál. Ja, a víz melegítésről nem is beszélve. Kerek, kíváncsi szemekkel veszem kezembe a kelyhet, és nézegetem meg.
- Irigylésre méltó, hogy mi mindenre képes vagy! - mondom, bár gyakorlatilag fogalmam sincs, hogy ez alap kompetencia-e a mágusok körében. Szabad kezébe adom a bort, és másik kezemmel megfogom az ő poharát is, jelezve, hogy az üveg kinyitását rá bízom. Várom, amíg tölt a poharakba. Érzékeny orrommal már most is érzem a finom kesernyés illatát.


 
Jegyzet:
Köszi a kódot *-*

 
[/b]
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jún. 15 2020, 09:47
Vendég
avatar

Vendég


First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice



Nem lenne túl megterhelő és tényleg nem tartana sokáig kideríteni milyen átok is sújtja az édesanyját. Elég lenne a közeli Temeriai városok történelmében kutakodni, akár írásos feljegyzésekben, akár az öregeknél érdeklődni egy pár oren fejében. Ha Nio korát vesszük, ami olyan huszonöt év körül lehet – már ha nem vagyok túl elfogult vele szemben – akkor a szülei is olyan 40 és 50 év közöttiek lennének. Ez pedig még nem akkora távlat, amit könnyen elfelejtenek, főleg ha szörnyekről van szó.
A próbára tétel gondolata felgerjesztette bennem az egészséges bizonyítási vágyat, ezért nem is akartam többet faggatni erről. A kihívás úgy az igazi, ha minél kevesebb részlet áll rendelkezésre és legalább megmutathatom, hogy tudok én professzionális is lenni és hű a hírnevemhez, nem pedig egy „esetlen” dadogó pojáca.
A kádtól távolodva éreztem a tekintetét rám szegülni, nem éreztem magam kellemetlenül, sőt tetszett is, hogy mondhatni gyönyörködik bennem, de ahogy ismét közeledtem felé, már kicsit feszélyezve próbáltam takarni a becsesebb testrészemet az éhes tekintete elől.
Visszaszállva két formás comb szorítása között találtam magam.
-Te is jártál már nála? – hasonlóképp elmosolyodtam én is és átadtam a bort – Találkoztam egy vöröshajú fiúval, sejtem hogy tolvajlásból él és éppen egy sikeres zsebmetszés után költött el egy jólmegérdemelt vacsorát és Talgar várkapitánya volt a másik társaságom az ott töltött éjszaka folyamán. Válogatott bagázs, igaz?
Az évek során kialakult bennem egyfajta szabály és próbáltam magam mindig tartani hozzá. Így hangzott: Soha ne alkalmazz olyat, akit kedvelsz. Ha mégis elkerülhetetlen volt akkor a második lépett érvénybe: Ne küldj bevetésre olyat, akinek nem szívesen értesülnél a halálhíréről. Fritz is ilyen volt. Nem igazán ismertem, életemben egyszer találkoztam vele. Félreértés ne essék, sok utcagyerekkel tartom a kapcsolatot, akik pár érme fejében tájékoztatnak a cipőpucolás, vagy koldulás közben elcsípett beszélgetésekről és nem vagyok szent sem, volt akiknek magam vágtam el a torkát, mert olyan számottevő információt tudtak a birtokukban, ami ha ellenséges fülekbe jutott volna nagy veszélybe sodort volna más, jelentőségteljesebb személyeket. Mégis ez a vörös hajú srác, úgy éreztem többre hivatott. Nem lepődnék meg, ha a jövőben még kereszteznék az útjaink egymásét.
Kicsit elmélyedtem a gondolataimban, de visszarántott Nio ahogy a kezembe nyomta a bort, és arra várt hogy kinyissam.
-Hah – tört fel belőlem a nevetés – Látnod kellett volna a háborúban. Na ott tényleg megtudtam mutatni mit tudok, nem csak ilyen bazári trükkökkel játszottam.
Az üveg nyakára markoltam és a belsejében lévő levegő körfogtatát megváltoztattam, aminek köszönhetően kilőtte a dugót.
-Hölgyem! – A kezemet az övére helyezve húztam közelebb a poharat és félig megtöltöttem, majd a másikat is – csak óvatosan.
A kád szélére tettem az üveget és elvettem tőle az egyik serleget. Megtanultam értékelni az apró örömöket, de Nioval nem tudtam és nem is akartam betelni. A megérzéseim mégis azt súgták, valami következménye lesz a mi kis egymásra találásunknak és nem a jó fajta. Próbálom elhessegetni ezt az érzést, de felmerült bennem, hogy nem osztom meg a Nio édesanyjáról megtudott információkat Vattierrel. A magánéletem… nem is létezhetne. Egy eszköz vagyok, nekem nem járna az, amit Nio nyújt számomra és hiába mondtam neki ezelőtt, hogy nem származna bajom a kettősünkből, ha eltitkolom ezt az infót akkor is rosszul jönnék ki belőle és ha elmondom akkor sincs rá semmilyen biztosíték, hogy nem akarják majd megszakítani ezt az érzelmi szálamat a megtudott részletek fejében.




Jegyzet:  
Crawl out of the hole you're in,
Who you are is not who you've been  
Now's the time to sink or swim,  
Will you fight the tide or get lost within?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jún. 20 2020, 19:55
Ajánlott tartalom




First Contract - Claidim & Niorodice - Page 2 Empty
Re: First Contract - Claidim & Niorodice

Vissza az elejére Go downBevésődött:
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: