World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Saovine Éji Rémmesék MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Saovine Éji Rémmesék 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Saovine Éji Rémmesék Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Kökörcsin
Kökörcsin


Hozzászólások száma :
188
Reagok száma :
51
Join date :
2018. Sep. 15.

Saovine Éji Rémmesék Empty
Saovine Éji Rémmesék



Saovine Éji Rémmesék



Egyre korábban száll alá a Nap a láthatáron, hogy átadja helyét a Holdnak, mely ködös, nyirkos és hideg fátyolba burkolózva kél fel a sötét, viharos felhőtakarók alól, hogy beteges fényű, sápadt derengésében fürössze az éjszaka lényeit. Mert nem alszik ám az erdő; hiába hullajtják le a fák rozsdamarta leveleiket, hiába vackolják el magukat az állatok - a fatörzsek közt groteszk árnyak suhannak, moccan az avar és reccsennek az ágak, mintha valami közeledne. Farkas vonyít fel a telihold korongjára valahol a messzeségben, s itt egy kuvik felel rá a közelben. Hallga! Ez mégsem bagoly lesz - ez a sírva sikoltó rettenet, ez a rekedtes, károgó rívás, ez olyan lény torkából tör elő, mely hajdanán asszony volt... Egy beann'shie!
Csönd telepszik aztán az éji erdőre, mélységes mély csönd, s Te, Vándor, most ébredsz rá igazán, mennyire, mennyire egyedül vagy! Magadban járod az erdőt - honnan jöttél, s merre tartasz, azt csak Te tudhatod! Talán visszafordulsz, ha a csöndből előtörő neszek - motoszkálás, reccsenések, roppanások, szárnysuhogás és sírás moraja - és a messzeségben derengő lidércfények reszkető játéka megdermesztik ereidben a vért, s mint az űzött vad, kimenekülsz a sötét fák közül. De talán úrrá leszel a jeges rémületen, amely tagjaid zsibbasztja, talán folytatod utad mélyebbre az erdőben, és ha így teszel, bizonnyal rájössz, hogy a lidércfények a fák körvonalai mögött egy tábortűz fényei - s az azt éltető gallyak recsegnek-ropognak, ahogy a lángnyelvek nyaldossák őket. A szárnysuhogás sem volt más, csak zászlók és ponyvák zaja, melyeket meglobogtatott az októberi, csípős szél, a sírás pedig immár beszéd hangjának tűnik füledben.
Egy odvas tölgy mögül kilépve meg is látod Őket: egy maroknyi csepűrágó üli körbe a tábortüzet, kordéjuk és két lovuk a tisztás szélén pihen, míg a vándorkomédiások feszült figyelemmel hallgatnak egy cifra ruhás férfit:
- ...aztán a Vándor, akit örök bolyongásra kárhoztatott a Végzet, útnak indult, hogy bevégezze, amit neki rendelt a Sors. Évszázadok óta jár-kel nyughatatlan lelke, éppen ebben az erdőben, s csak azokat a gyanútlan szerencsétleneket várja, akik jóhiszeműen betévednek a fák közé, hogy aztán soha többé ne kerüljenek elő élve... - meséli a férfi, bíborszínű kalapján egy kócsagtollat remegtet egy kósza fuvallat, de hogy a hallgatók abba, vagy a rémmesébe borzongtak bele inkább, azt csak ők tudhatják.
- ...Kökörcsin, te szélhámos, te megátalkodott gazember, koholmány minden szavad...! - szól az egyikük, egy didergő félszerzet, aki mellett buzgón helyesel egy törékenynek tűnő emberlány.
- Nincs ebben az erdőben semmi, csak a szél meg a köd, meg néhány bagoly! - kontráz rá egy megtermettebb férfi, akinek jobbján egy tünde sóhajtva ingatja fejét. A mesélő sértetten szegi fel állát.
- Még, hogy koholmány! Így történt, szóról szóra, ahogy elmeséltem, vagy ne legyen a nevem Kökörcsin Mester...! Az anyám életére esküszöm, hogy minden szavam igaz, hiszen... - a férfi arca hirtelen elsápad, ahogy feléd tekint, torkán akad a szó, s ahogy felszökken a tűz mellől, egyenesen Terád mutat! - Ott áll...!!! Ott a Vándor!!

Beletelhetett vagy egy fertályórádba is, mire sikerült a sikoltozó, rémült csürhével megértetned, hogy hús-vér, élő lény vagy, és legfeljebb csak akkor bántanád őket, ha ki akarnak rabolni. De aztán a körükbe fogadtak - nem volt sok mindenük, némi sovány, sült nyúl meg rengeteg rossz bor, de azzal tisztesen megvendégeltek, és a tűz legalább felmelegítette fáradt tagjaidat.
- Szóval, te, ki is vagy te...? - szólít meg a mesélő, majd rá is legyint rögtön. - Mindegy, nem számít! Mesélj inkább valami történetet! Amikor megjöttél és ránk hoztad a frászt, épp az utolsó mese végére értünk, szóval ha már gondunk volt rád, a legkevesebb, hogy meghálálod nekünk valami jó, borzongatós rémtörténettel! - vigyorog rád a költő. - Ne szerénykedj, menni fog az! Halljuk, halljuk, legyen valami igazán kísérteties! Borozni és borzongani akarunk, ha már a nyakunkon a Saovine!
Te pedig, mit volt mit tenni, mesélni kezdtél...


E rövid kis kedvcsináló után most engedjétek meg, hogy bemutassam nektek a Witcher Fórum első Halloween-i eventjét! Very Happy Mint ahogy a fenti szösszenetből egyértelmű lehet, a feladat abból áll, hogy azok a játékosok, akik részt kívánnak venni a kihíváson, kitalálnak egy rémtörténetet, ami beleillik a Vaják világába, és azt ide, ez alá a bejegyzés alá posztolják hozzászólásként!
Bármilyen történet lehet, bármilyen szörnyek szerepelhetnek benne (de legalább egy szörny mindenképpen legyen benne, ha már rémtörténet!), megírhatjátok úgy, mintha a ti karakteretekkel esett volna meg, de szólhat valaki teljesen másról is. Lehet a mese igaz - már úgy, hogy egy fórumon lejátszott játékban megtörtént - történet, de lehet nagyzoló koholmány is arról, hogy hogyan vágtad le egy hétfejű aranysárkány mind a hét fejét, hogy elnyerd egy zerrikán hercegnő kegyét. Razz
A kihívásban bárki részt vehet, bármennyi történettel, és bárki jöhet bárki után. Az első hozzászóló értelem szerűen az elmesélt Vándor, az őutána következő játékosok írásaikkal pedig egy-egy újabb vándorként fognak majd megjelenni a tábortűz körül, de az, hogy a játékos beleírja-e a megérkezésének körülményeit a mesébe, az rajta áll. Nem kötelező, elég az is, ha a saját kis meséjét leírja nekünk.
Az event a kikerülés pillanatától él, egészen 2020. november 15-éig, tehát addig várjuk a rémmeséket ide! A résztvevők a végén bezsebelhetnek egy exklúzív Saovine-i kitüntetést is, valamint műveiket Kökörcsin Mester lejegyzi, hogy magával vigye Oxenfurtba, s ott az Encyclopeadia Maxima Mundi jeles szerkesztőire bízza, hogy egy külön kötetben megjelentessék azokat!

Ennyi minden, amit tudnotok kell, Vándorok! Akinek pedig kérdése van, az tegye fel chaten vagy privát üzenetben! Very Happy

Gyertek hát, telepedjetek mellénk a tűz köré, igyatok bort, és meséljetek nekünk valami igazán hátborzongató történetet!


Maradok hű barátotok,
Kökörcsin Mester

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Okt. 08 2020, 09:23
Luna Smok
Luna Smok


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
86
Reagok száma :
70
Join date :
2019. Dec. 02.

Saovine Éji Rémmesék Empty
Re: Saovine Éji Rémmesék



Az átírt éjlidérc
 

Mindketten meglepődve néztek a Mesélőre, majd a nő sóhajtott egyet és odébb ment, nem is törődve Kökörcsin árgus, rémült szemeivel. A másik, a fiatal, vörös hajú suhanc zavartan a hajába túrt, majd megemelte kicsit a fejét, elmosolyodott és fittyet hányva a fehér hajú, magas nő morgására, közelebb lépett a tűzhöz. A fény narancsszínben vonta be az arcát, és csípőre tett kézzel, délcegen nézett végig a társaságon.
-Ez nem igaz, nem mi vagyunk azok a Vándorok... viszont, bár nem hallottam a történet elejér, lehet, hogy mi tudjuk, ki az a Vándor!
-Menjünk inkább. Még sok a dolgunk. -morgott a nő, halkan, szavait csak a fiúnak szánva, de amaz mindössze legyintett felé, élénk smaragdzöld szemeit rávetve a fehér hajúra.
-Gyere inkább közelebb. Sötét van már, a lovak csak elbotlanának az úton, ha folytatjuk, és az éjszaka társaságban hamarabb eltelik. Vagy ennyire csak velem szeretnél lenni? Nem bánnám, mondjuk.
A nő aranyló tekintete szinte szikrákat vetett, ahogy a vörös hajú felé fordult, aki pedig nevetve telepedett le az egyik szabad, kidőlt farönkre, közel a tűzhöz. Kisvártatva a fehér hajú felsóhajtott, levette aranyszegélyű köpenyét, a lovakra nézett, végül helyet foglalt a rőthajú fiatal mellett. Amaz köhintett, még egyszer végignézett a társaságon, majd tekintetét Kökörcsinre fordítva enyhén előre hajolt, halkan kezdett mesélni.

-Nem is volt olyan régen, hogy találkoztunk vele. Talán két, vagy három éve lehetett, egy ehhez hasonló, hidegre forduló, sötét éjszakán, mikor csak a Hold világította az utunkat.
Hangját úgy hajlítja, olykor halkabbra, olykor hangosabbra véve, hogy akik messzebb ülnek, azoknak fülelniük kelljen, vagy egyenesen közelebb ülniük ahhoz, hogy halhassák. A fehér hajú csak szemeit forgatja, mordul egyet alig hallhatóan, majd állát a tenyerébe támasztva, egyik lábát a másikon átvetve tán úgy tesz, mintha nem is figyelne – de tekintete újra és újra a vörös hajú felé fordul egy pillanatokra, bár ezúttal nincs benne sem harag, sem villámlás. Inkább valami más. Mintha... megkönnyebbülés lenne.
-Egy hosszan elnyúló, koromsötét erdő mellett haladtunk az úton, a másik oldalon csak mező volt, a virágok már elhervadtak addigra, közel járt a tél. A következő falu mindössze egynapi járóföldre volt, meg kellett hát álljunk, a lovaknak pihenniük kellett, de szokatlanul izgatottak voltak aznap este, nem lehetett bírni velük. Engem is elfogott egyfajta előérzet, de nem törődtem vele, gondoltam, csak az éjszakai árnyak rémisztettek meg tudat alatt. Ám nyugtatott, hogy itt volt mellettem ő, a legcsodálatosabb, legerősebb, legügyesebb vaják a világon.
Széles, sugárzó mosollyal fordult a nő felé, aki csak lehunyt szemmel hallgatta, kicsit felmordult, elfordult tőle, száját összepréselte, mintha vissza akarna fojtani valamit. Továbbra sem szólalt meg, a rőthajú pedig visszafordult a társaság felé.
-Szóval, tábort vertünk az út és az erdő közötti sávban, lobogott a tűz, a lovak viszont nem voltak hajlandóak megmaradni a fák mellett, minduntalan a mező felé húztak minket. Itt már kezdett gyanús lenni nekem a dolog...
-Gyanús volt neked a lónak a tö~
-...ám bíztam a szerencsémben, és a véletlenben. Végül hagytuk is a lovakat, nem mentek messzire, had legyenek nyugodtak, és letelepedtünk a tűzhöz. Nem kellett sokat várni ahhoz, hogy mozgást halljunk a fák között, reccsentek a száraz ágak, csikorogtak a lehullt falevelek...
-Igen, mert a fajtája pont arról híres, hogy zajt csap, mikor az erdőben mozog, persze.
A fiú ügyet sem vetett a nő ingerült és szarkasztikus közbeszólásaira, zöld szemei továbbra is Kökörcsint fürkészték.
-És akkor... megláttam az alakját két fa között elsuhanni. Láttam a lobbanó hajat, a suhanó ruháját, mezítelen fehér talpát. A hideg is végig futott a hátamon, de én Luna felé fordultam, és megkérdeztem tőle, ő látta-e. Azt mondta, nem, nem figyelt a fák közé, a tűzzel volt elfoglalva és a flaskáival. Onnantól kezdve az erdőt lestem folyamatosan, de csak olykor-olykor hallottam lépteinek zaját, messziről, így mikor Luna végzett a dolgaival, eltettük magunkat holnapra. És akkor...
A fiú hosszabb szünetet tartott, de épp eleget ahhoz, hogy csak a legtürelmetlenebbeknek legyen kedvük felszólalni. Ez pedig a nő volt mellette, aki idegesen morzsolgatta ujjait, már száját nyitotta, talán pont azért, hogy intse, elég volt, mikor ismét megszólalt, pár szó erejéig hangosabban, mint eddig, amitől még társa is megrezzent egy pillanatra, a lovak pedig meglegyintették a fülüket. A szürke színű még horkantott is egyet.
-A sötét éjszakában, amikor már csak a zsarátnok izzott haloványan, és csak a Hold fénye volt annyira erős, hogy lássam az alakokat, meghallottam lépteit, közvetlenül mellettünk, a tűzrakás másik oldalán. Ahogy kinyitottam a szemem, megláttam Őt!
Mély levegőt vett, fejét kissé hátra vetette, mosolyogva.
-Magas volt, vékony, formás. Hosszú, ébenfekete haja a legkisebb szellőben is úgy mozdult, akár a víz alatti sellőké, szemei sötétek, mint két gyémánt, bőre sápadt, mintha holdfényből lett volna. Keblei teltek, marokra valók... Au!
A nő egy határozott mozdulattal, de láthatólag nem túl erősen verte tarkón a srácot, aki kicsit előre hajolt tőle, egyértelműen hirtelen érte a csapás. Kérdőn és fenyegetően nézett a fehér hajúra, amaz pedig hasonlóan villámló szemekkel vissza, de láthatólag végül a nő győzött, a fiú pedig sóhajtott, lenyelte szégyenét és visszafordult a hallgatóság felé, megköszörülve a torkát.
-Felkeltem, és megkérdeztem tőle, segíthetünk-e neki. Luna még aludt, semmit sem reagált rá. A nő pedig bólintott, halkan válaszolt, hogy igen, a hangja gyönyörű volt, mintha ezüstcsengettyű szólalt volna meg. Megkért, hogy sétáljunk egy kicsit, és addig elmeséli majd a történetét, én pedig, balga módon, beleegyeztem. Úgy éreztem magam, mint akit elvarázsoltak...
-Mondjuk, senkinek se kell megerőltetnie magát, hogy tényleg elvarázsoljon... -újabb szarkasztikus megjegyzés.
-Követtem, mint kiskutya a gazdáját. Ahogy sétáltunk, kezeit végig összekulcsolva tartotta maga előtt, fejét lehajtotta, nem láthattam azt a gyönyörű arcot. Nem tudom, mennyit sétálhattunk a mezőn, miközben elmesélte, hogy édesanyjával egyedül él, volt egy csodálatos vőlegénye, akivel kalandozni indultak éjszaka az erdő mélyére, ám a férfi végül eltűnt, ott hagyta, magányosan, magatehetetlenül. Ő pedig csak bolyongott, hosszú-hosszú ideig, és mikor meghallotta a hangunkat, remény gyúlt a szívében, de nem mert megközelíteni minket. Hallottam, ahogy mosolyog, én pedig megdicsértem, amiért sikerült felül kerekednie a félelmén és mégis közelíteni hozzánk. Biztosítottam róla, hogy épségben haza fogjuk juttatni, ő pedig bólintott, felém fordult, de a hajától még mindig nem láttam az arcát. Nem is gyanakodtam semmire, hisz egy ilyen csodaszép tündér csak igazat szólhat, nem igaz? Megkérdeztem, hogy hívják, és hol lakik. És akkor.... felnézett...
Mély levegőt vett, arca komollyá vált, vonásai keménnyé és szigorúvá.
-És ekkor láttam meg valódi alakját. Rothadó bőre és húsa rátapadt a koponyájára, haja kihullott, megőszült és töredezett volt, szemei helyén kukacok és férgek tekeregtek csupán. Egyik karja már csak csontváz volt, s azt nyújtotta felém, kérlelőn, ruhája koszos volt, foszlott, mellei laposak és undorítóak. Megragadta a karom, a mező felé húzott. „Gyere, táncolj velem”, lehelte a fülembe, én pedig megborzongtam, hányinger kerülgetett, úgy éreztem, menten megfagyok a belőle áradó hidegtől, amíg rá nem jöttem, hogy a hideg mindenhol ott van. Megfagyott a fű körülöttünk, ahogy hihetetlen erővel magához rántott, haja életre kelt, körém csavarodott és gúzsba kötött. Mozdulni sem tudtam, nem voltam képes levenni a szememet a férgekről, amik végigmásztak az arcán. „És most, csókold meg a menyasszonyt”, susogta, ajak nélküli fogaival közelítve felém. Éreztem azt a gyomorforgató szagot, a halál bűzét, éreztem, ahogy ujjainak éles csontjai a bőrömbe marnak, a torkomra kúszott és fojtogatni kezdett, miközben másik kezével az arcomat húzta össze, hogy jobban a számhoz férhessen majd. És akkor...
Újabb hatásszünetet tartott, elmosolyodott, vonásai feloldódtak, ahogy a nő felé nézett, szinte hálával telt szemekkel. A smaragd íriszek csillogtak, midőn letörölte kibuggyanó, kis könnyeit, másik kezével pedig megveregette a fehér hajú kezét, aki mindezt csak egy rosszalló morgással reagálta le, mint egy vadkutya.
-Jött ő, villanó kardjával, egy csapással vágta le a rém fejét, megragadta a karom és kihúzott a kábulatból, a hidegből. Észre se vettem, hogy majdnem elfagyott a lábam is. Az a lidérc azt akarta, hogy örökre táncoljak vele, lábak nélkül, magatehetetlenül.
Majd visszafordult a hallgatóság, Kökörcsin felé, széles mosollyal.
-Viszont nagyon jól tudom, hogy nem egy hasonló eltévelyedett lélek kóborol a világban. Mester, figyelmeztetlek, ha valaha is Dol Blathanna közelében jár, a hosszú erdő szélén, ahol az út másik oldalán végtelen mező terül el, akkor inkább szaladjon és érjen be a legközelebbi faluba. Ott is terjeng egyébként egy nagyon érdekes történet, miszerint abban a faluban, már elfelejtettem a nevét, sokáig élt egy aguara, álruhában, gyógyítóként. Bár erről már nem sokat hallottam, nem időztünk ott eleget.

A páros kissé odébb ült, távolabb, mikor a következő Vándor megjelent, és körben mesélni kezdtek. A vörös hajú érdeklődve hallgatta az összeset, ám volt egy, ahol a fehér hajú közelebb hajolt hozzá, összehúzott szemmel, és oly halkan, hogy lehetőleg senki más ne hallja, megszólalt, figyelmeztetően:
-Erenore nem fog örülni, ha elmesélem neki, hogy éjlidércet faragtál belőle és levágattad a fejét velem.
-Ez csak egy mese, Luna. -legyintett kuncogva a vörös hajú. -Ne vedd ennyire komolyan, megárt. Ideje lenne már élvezned az életet.
-Jó darabig nem fogok még megnyugodni. Kicsit élénken él még bennem ez az egész történet...
Morogta ismét a nő, fújtatva, akár egy dühös oroszlán, majd előre hajolt, könyökével a térdeire támaszkodva figyelte a tűz lobogását, majd alig pár perc múlva, alig egy-két pillanatra, közelebb dőlt a sráchoz.
-Hála a mindenségnek, hogy nem esett bajod, Rusco...
A vörös hajú halkan kuncogott, büszke mosollyal, szintén a tüzet figyelve, majd ki-ki visszatért a hallgató pozícióba. Hosszú az éjszaka, és Luna végül rájött, hogy így, társaságban, tényleg sokkal jobban eltelt.
 

 


Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Okt. 09 2020, 12:51
Vendég
avatar

Vendég


Saovine Éji Rémmesék Empty
Re: Saovine Éji Rémmesék


Lehet eszeveszett nagy hülyeség volt pont a savoine éjszakáján követni egy ismeretlen szörnyet egy olyan erdőben, amihez képest brokilon kutyafasza, de mikor már négy napja nem ettél rendes kaját csak gazakat meg bogyókat, akkor megváltás ha az utadba kerül végre egy megbízás.
Éjfél körül járhatott amikor a hatalmas emberszerű lábnyomok megszűntek hirtelen a keskeny erdei csapáson és semmi nem váltotta fel őket. Pedig egy jeti nagyságú talppal megáldott valami nem tud csak úgy felszívódni.
-De jó! El se tudom mondani mennyire imádom ezt! - morogtam miközben rántottam egyet Trampli vezetőszárán.
Egyáltalán nem mondhatom, hogy tetszett neki, főleg hogy ezután olyat lökött rajtam a busa fejével, hogy a nem várt kibillenéstől majdnem seggre estem.
Ahogy szitkozódva négyről két lábra tápászkodtam fel, egy halvány pislákoló fényt láttam meg a szemem sarkából. Nem, nem az ütés miatt lett baja az agyamnak... Mindenki ismeri a mendemondákat a máglya körül eufórikus állapotban táncikáló boszikról, na de ez nem az történet. Csak egy öreg remetét találtam a kiéhezett szexrituálékra vágyó hölgyek helyett. Milyen kár érte...
-Nem okos dolog ilyenkor egyedül járni az erdőt, mikor a sasquatch is prédára les. - rám sem nézett úgy mondta és mélyet szippantott a szárított zöld füvekkel megtömött pipájából.
-A mi? - kérdeztem vissza.
-Sasquatch.
-Szasz neked is. Szabad? - a választ még sem vártam, már le is dobtam magam a tűz mellé.
-Csak nyugodtan. Látom vaják vagy, nem kell félteni, talán túléled az éjszakát.
Felvontam a szemöldököm erre az abszúrd megállapítására. Mi az hogy talán? Vén kecske, több kell ide mint egy szaszcsva... szaszkacs vagy miről hadonászik ez a holdkóros nomád öregember.
A tűz felé tartva felmelegítettem a kezeimet, hátha kevésbé érzem a csípős szelet itt ott belemarni a bőrömbe. Egyre hamarabb sötétedik és az éjszakák is hűvösebbek, lassan ideje visszaindulni Kaerbe.
-Ha már egy tűz melegén osztozunk, megtudhatnám a neved? Engem aki ismer, Halló vénnek hív. - felém nyújtotta a pipát.
Nem voltam benne biztos, hogy bele akarok-e szívni, de unalmas lenne az élet, ha nem ugranánk bele minden hülyeségbe.
-Lambert.
Elvettem és beleszívtam először óvatosan, utána egy nagyobbat. Ótvar büdös volt, olyan mikor a fiatal Geralttal elmentünk chort ürüléket gyújtogatni. Basszameg milyen szépen égtek azok a trágyarakások.
Még egyet beleszívtam a visszataszító szag ellenére és lehunytam a szemeim. Esküszöm nem lehetett több három másodpercnél, de mikor kinyitottam egy ködös tisztáson találtam magam. Mintha részeg lettem volna, nem tudtam rendesen megállni a lábamon. Aztán előttem termett egy közel három méteres, szőrős majomemberszerűség. Kapkodva rántottam elő a kardom, de mire suhintottam vele egyet a szörny már mögöttem volt. Egy darabig játszottuk ezt, aztán a fák közé szaladt. Nem kellett sok nekem se. Tántorogva, kicsit jobbra húzva, de utána iramodtam. Hol egy fa mögött láttam elsuhanni, hol pedig egy bokrot ugrott át akrobatákat megszégyenítő kecsességgel. A fogócska egészen addig tartott amíg megint a tisztáson kötöttem ki. Hiába forgolódtam mozgás után kutatva, semmit nem láttam. Kisvártatva egy eget rengető üvöltés és egy, a tarkómra mért hatalmas erejű ütés után elájultam.
Másnap reggel a kialudt tűz mellett keltem fel, a fejem szét akart hasadni minden felől. A remete sehol nem volt, egyedül egy sütőtök nézett velem farkasszemet a ki faragott mérges, de közben megvető szemeivel. Nem sikerült rájönnöm, milyen méreggel szívtam teli a tüdőmet azon az éjszakán, a majomember sem lett meg, a Halló Vént azóta sem láttam, de legalább reggelire sült tököt ettem.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Okt. 11 2020, 06:59
Vendég
avatar

Vendég


Saovine Éji Rémmesék Empty
Re: Saovine Éji Rémmesék



A Temeriai Bestia

A Kékszalagos táborra hamar sötétség borult. Csupán a tábortűz lángja fedte föl az éj leple alatt fegyverkező katonák árnyait. Sátrában parancsnokuk az arcát mosta. Sápadt arcképe vádlón tekintett vissza rá a víz tükréből, ahogy hasztalan próbálta letörölni magáról az út porát. A hiábavalóság láttán Roche feszülten tolta el magától a dézsát. Várakozón a kinti neszeket fülelte, miközben kezével önkéntelenül a szeme alatti sötét karikákat dörzsölte.

Csalódást okozott hazájának azzal, hogy a tél küszöbén kell hadban állnia. Az őszi betakarítás után a köznép békére vágyott. Nem arra, hogy Scoia’tael rohadékok rakjanak máglyát a házaikból. Ráadásul a Mókusok nevükhöz híven nem hazudtolták meg életmódjukat sem. Fosztogatással gyűjtögettek télre. Seregével egyre többet kényszerült távol lenni Vizimától. A király már számonkérte, de nem tudta megmondani miért éppen most élénkültek meg a harcok a kincstár kárára. Csak azt tehette, amit tudott. Biztosította uralkodóját a felkelések gyors leveréséről. Mégsem tudta elfelejteni azt a sötét tekintetet, amivel őfelsége utoljára méregette. Mintha csak azt akarta volna mondani: Ennél többet vártam tőled Vernon Roche…

Ma éjjel rendelte el az ütközetet. Nem akart több időt itt vesztegelni a szükségesnél. Végezniük kell a többi tünde brigáddal is még a tél beállta előtt. Ha kudarcot vallanak, akkor nagyobb ellenállással kell szembenézniük. A fagyosnak ígérkező időjárási körülmények megakadályoznák a későbbi gyors mozgósítást.

Már hónapok óta úton voltak, mégis minden harcot egy újabb követett. S kénytelenek voltak a sietség miatt egyre kevesebb erőforrással beérni. Nem csoda, ha a szolgálat nyomai kezdtek megmutatkozni az emberein. Akkor is, ha ő makacsul nem vett tudomást a saját szükségleteiről. A külvilágot megtéveszthette a vasszigorával. Önmagát azonban nem tudta…

Ráadásul hiába verték le a felkeléseket, az újak kitörését nem tudták időben megfékezni. A szerencse egyre többet pártolt el a serege mellől. Ez bátorítást adott a tündéknek. Gyengítve a helyzetét az udvarban. Nem voltak kétségei. Tudta jól mi jár rá, ha nem lesz képes helytállni a hazájáért. A gyertya lángja sötét árnyékot vetett a gerendáról lefüggő kötélen…

Kilépett a sátorból, hogy vethessen még egy pillantást az erdőre az ütközet előtt. A táboron túli rengeteg olyan vészjóslón magasodott feléjük, mintha egy vesztőhely lett volna…

*

Megérzésében a parancsnok nem csalódott, amikor bevetették magukat a fák közé. Szél hangos suhogása és a talpuk alatt ropogó avar baljóslatúan ölelte körül a vonuló sereget. Ha a hold nem vetült volna rájuk a felhőtlen égboltról, akkor az orrukig sem láttak volna el az erdőben. Fel kellett volna térképezniük a területet. Éjszaka azonban sosem volt jó döntés szétválni, így Roche szigorúan elrendelte, hogy maradjanak együtt. Nem csak a tündék miatt. Az erdei ragadozók is szívesen támadtak magányos vadászokra...

- Maradjatok közel! – suttogta hátra mikor látta, hogy az emberei elmaradtak. Kisebb ellenállásra számított. Biztos volt abban, hogy a tündék rövidesen elbízzák magukat. Nem tudta meddig meneteltek, mikor egy holló röppent föl közvetlenül fölöttük az egyik tölgy ágai közül. A hirtelen mozdulatra Roche rögtön felkapta a fejét. A rá szegeződő íj láttán azonnal egy fatörzs mögé rántotta Ves-t.

- Fedezékbe! – kiáltotta a többieknek, de már késő volt.
Egyszerre indult meg feléjük a nyílzápor…

*

Több emberét sebesülés érte. A lombok közül jövő nyilak elől csak későn sikerült fedezékbe húzódni. Ennek ellenére azonban elszántan tartották a frontot a lázadók ellen. A nyilak kereszttüzében Roche belefeledkezett a vérrontásba. Nem vette észre, hogy elkeveredett az embereitől. Csakis akkor eszmélt föl, amikor már bekerítették. Fedezékbe rántotta magát a nyílzápor elől. A túlerő ellenére nem vesztette el a hidegvérét. Előrontva épp egy fiatal tündével vette föl a harcot, amikor egy árny tört elő a fák közül.

Roche azt hitte, hogy egy megtermett farkassal áll szemben. Ám mikor a bestia két lábra állt és a felragyogó holdfény megcsillant az állat koponyás fején... Minden hiú reménye szertefoszlott... A szörnyeteg jóval nagyobb volt egy embernél. Testét fekete szőrzet borította, amiből csak a csontok és a fején levő koponya nyúlt ki. Fülei kicsit voltak és alig látszódtak a fejét borító sűrű szőrtől. A fenevad bordacsontok kiálltak a széles mellkasból. Alkarcsontjai hús borította mancsokká nyúltak, amik hosszú karmokban végződtek. Hátából pedig tarajszerűen kinyúltak a csigolyacsontok…

A vele küzdő tünde annyira lebénult az élő tetemet látva, hogy a parancsnok a helyzetet kihasználva egy mozdulattal eltudta vágni a torkát. A holtat ezután a földön hagyta és feszülten az új fenyegetés irányába fordult. Tétlenül nézte, ahogy a tündék egymás után lehelik ki a lelkük a rém állkapcsai, illetve karmai között. A várttal ellentétben a fenevad nem evett a leölt tündékből. Csak hidegvérrel leterítette őket.  Végezve velük megingatta a fejét és körbe tekintett, mintha keresett volna valamit.

Roche már hátrálni akart, amikor az állat megfordult. A nagy vörös szempár egyenesen az övébe mélyedt. Gondolkodás nélkül előrántotta a buzogányt. Elhajította a fegyvert, ami egyenesen a koponyafej szeme közé vágódott. A koponya roppanva behorpadt, de nem tört össze. A szörny felmordult és megrázta fejét, amitől kihullott belőle a zúzófegyver. A vágásból szurokfekete folyadék kezdett szivárogni a földre. Roche nem értette, hogy egy koponya hogyan képes vigyorogni rá. Már pedig az élettelen tetem vigyorgott. Rajta.

Az egész csak pillanatig tartott. Roche a kardját maga elé tartva hárított. A karmok élesen végig csikordultak a pengén. Újra lesújtott rá, de azt is kivédte. A rém erőteljes csapásaitól megremegtek a lábai. Újra hárítani akart, de ezúttal a bestia már kitért előle. Karmai beletéptek a fegyverkabátba, ahogy maga alá teperte a parancsnokot. Roche védekezésül az alkarjait szegezte maga elé, hogy védni tudja a nyakát.

Ordított, amikor a fogak összeroppantak a sodronying takarta karjai körül. Ellensége minden erejéből rángatni kezdte őt a földön. Izmai megfeszülnek az éles fogak nyomása alatt. Tudta, hogy nem lesz képes sokáig kitartani. Ha nem cselekszik el fognak törni a csontjai. Ökölbe szorította a szabad kezét és azzal ütötte pofán a bestiát. Amint ellenfele kibillent az egyensúlyából Roche lesújtott rá. Végigvágta a nyakát, miközben lábával elrúgta magától a szörnyeteget. Hallotta, ahogy a rúgástól ropogva törik össze néhány bordacsont a talpa alatt. A váratlan csapástól a rém felüvöltött, ami elég időt adott arra, hogy kiszabadítsa magát a karmok fogságából.

Felegyenesedve a vérző sebére nyomta a kezét. Szitkozódott a fájdalomtól. A karmokat a sodronying se tudta kivédeni. Nem szakadt meg a szíve a csapástól, de jelvényét a Temeriáért hullatott vére már nem tudta összetartani. A Iorveth által vágyott liliomos jelkép szakadtan hullt le a megviselt egyenruháról…

Nem törődve a vérző sebbel félrevette magát a következő csapás elől. Szándékosan úgy manőverezett, hogy mihamarabb a bestia háta mögé tudjon kerülni. Mikor ez sikerült a bestia hátára ugrott, mielőtt az elfordulhatott volna tőle. A hátranyúló karmok többször is végigszántották az oldalát, de nem tántorított. Fájdalom égette testtel, de Temeriával a szívében tartotta magát. Egyik karjával kapaszkodott, még a másikkal a szörny oldalába mártotta a kardot.

A szörnyeteg vadul megrázta magát. Hátranyúlt és karmai újra az hátába mélyedtek. Felüvöltött a fájdalomtól, de nem engedte el. A bordák közé nyomta a pengét és megforgatta a sebben. Végigrengette az erdőt a fenevad vérfagyasztó üvöltése. Vadultságában a bestia végül az egyik fához vágta a hátát az ellenfelével együtt. Akkora erővel, hogy a csigolyák kinyúlt csontjai ropogva törtek le a hátáról. Az ütés után Roche már nem tudta továbbtartani magát. Lezuhant és végigpördült a talajon.

Az ütés a fején és az oldalát érte. Próbált felállni, de a szédüléstől a lábai kicsuklottak alóla. Chaperonja alól sűrű vér kezdett lefolyni az arcába. Ellenfele vicsorogva megindult felé. Meg akarta markolni a kardját. De a fegyver kihullt a kezéből. Hirtelenjében így hát azt ragadta magához, amit eltudott érni. A letört hosszú csontot szegezte kardként maga elé. Fekete vér fröccsent az arcába, amikor az hegyes csont bestia sérült mellkasába közé döfte. A szörnyeteg hörögve hátratántorodott.

Onnantól ködössé vált minden…

Ellenfele vergődni kezdett a földön, de Vernon ennyivel nem érte be. Ránehezedett és a földről felkapott buzogánnyal kezdte el bezúzni a fenevad fejét. Az karmolva és kapálózva próbált meg szabadulni a szorításból, de mindhiába. A fájdalma ellenére addig ütötte, amíg képes volt megmozdulni…

Utálkozva lépett el a tetemtől. Kezét a sebéhez szorította és vért köpött a földre. Visszaakart térni az embereihez, amikor valami megtántorította.

Kardján a szurokfekete vérvörössé vált. Lenézve pedig látta, hogy csontok visszahúzódnak a sűrű bunda alá, ami mögül bőr tör elő. A szétroncsolt állatkoponyára fagyott vigyor fájdalmas grimasszá húzódott. A rút valóság a szeme láttára öltött testet, ahogy hold fénye rávetült az elesettre.

Roche elborzadásában hátraesett…

*

Az ajtó csapkodásra rögtön fölkapta a fejét. Ösztönösen felpattant és előrántotta a derekára szíjazott kardot. Ám felismerve az irodájába lépőt ingerülten eresztette le a fegyverét.

- A fenébe Silas! Legközelebb kopogj! – méltatlankodott ingerülten, miközben visszahuppant az íróasztala mögötti székre.
Az elszendergés sosem tartozott a szokásai közé. Főleg nem az álmodás. Nem volt sok esélye mélyen aludni úgy, hogy a szabad ég alatt kellett háljon. Most mégis elaludt az asztalánál ülve. Vizimában érezte annyira biztonságban magát, hogy meg merje tenni...

Vetett egy gyors pillantást az ablak felé, de csak a holdvilág fénye sütött át az üvegen. Arckifejezése változatlan volt. Csak szapora légzése árulkodott arról, hogy valami igenis kizökkentette nyugalmából.

Katonája nem éppen parancsnoki méltóságában találta meg őt, mégis kihúzta magát a széken és úgy tett, mintha mi sem történt volna. Katonái tudták mennyire feszült mostanában, így Silas láthatóan meg se lepődött rajta, hogy parancsnoka fegyverrel a kezében várta őt.

- Elnézést uram! Nem akartam megzavarni, de…

- A lényeget! Mi olyan sürgős? – parancsolta határozottan. A gyertya lángja élénk lánggal táncolt az asztalon, amikor katonája közelebb lépett. Nem vallotta volna be, de megkönnyebbülten vette tudomásul, hogy embere nem arccal a földnek hever a saját vérébe fulladva...
Az utasításra az kihúzta magát, majd röviden válaszolt:

- A király…

Nem várta meg a választ. Meg sem kérdőjelezte miért az éjszaka közepén hívják. Szó nélkül felkelt az asztalától és követte az emberét.

*

Sietős léptekkel követte katonáját át a hideg termeken. Közben mélyen gondolataiban merült... Inkább látta volna tulajdon keze által elesni a seregét, semmint újra a bőrén tapasztalja mit jelent a liliomos korona hatalma alatt a veszteség, ha az országa zászlaja nem a tündék fölött lobogott... Nem számít mi okból vonult vissza. Nem keresett kifogásokat. S nem futamodott meg. Azt nem tudta volna megtenni...

Ellenség és a katonái között kellett választania. Visszavonulást rendelt el, hogy a sebesült katonáit tudja menteni. Akkor is, ha így a tündék megléptek. Ez volt a legkevesebb, amit tehetett. Ő vezette embereit a vesztes csatába…

Az ajtóig tartó út közben tudott vetni egy pillantást magára a fényesre csiszolt márványkövön. A karikák nem múltak az arcáról. Fáradsága ellenére azonban szemei élénken csillogtak. Noha a fegyelem és részvétlenség elsötétítette az arcvonásait…

Szükséges áldozatok mindig voltak. S mindig lesznek. Számtalan vereséget szenvedett már el katonaként és a Kékszalagosok alatt szolgálva. Ez mégsem volt indok arra, hogy könnyű lett volna elfogadnia a vereséget. Undorodott csalódást okozni a hazájának...

Ahogy a rá szegeződő szempárt sem tudta nem viszontlátni...

*

Hajnalra indulást rendelt el. A még estére hozatott vacsoráját érintetlenül hagyta az asztalon. Nem volt vesztegetni való ideje. Ha igyekeznek talán még van esélyük leszámolni a tündékkel. Nem számít hol vagy hogyan. Győzelemre volt szükség. Mindenáron.

Az istállóhoz lépett, hogy kivezesse a lovát. Büszke ménje már felszerszámozva várt rá. Összeszorította a fogát, miközben nyeregbe emelte magát. Érezte, ahogy nedvesség folyik végig hátán. A kudarc súlya áztatta, de nem akarta a sebkötözésre időt pocsékolni…

Megsarkantyúzta a lovát és a katonáihoz ügetett. Egy pillanat erejéig megigazította a chaperonját, ami a homlokát ért zúzódást takarta, mielőtt átvette volna a vezetést. Az út során rájuk vetülő gyenge napfény melegséggel töltötte el a lelkét. Feledtette vele a télt és a vállát nyomó terhet.
Kötelessége volt, de nem volt nélkülözhetetlen. Amíg a nap fénye járja át a vidéket és temeriai liliomok ülnek a trónon, addig a hazájának van reménye. Nem az számít, hogy közben ő vagy más vezeti győzelemre a seregét… Ám ez nem jelenti azt, hogy nem fog végsőkig küzdeni Temeriáért.

Ki kell tartania…

*

Még egy tucat Scoia’tael csoportot vertek le, mielőtt sikerült az elmenekült tündék nyomára bukkanniuk. A sors fintora lehetett, hogy végül  alatt kaptak hírt felőlük. Ott a már ismert erdőben újra veremcsapdákat ástak és ott kényszerítették harcra a lázadókat.
Hullt a vér Temeriáért. De most nem a katonáié, hanem a tündéké. Roche győzelemittasan vágta le a csataménjére rontó tündéket. Erejének teljében érezte magát egészen addig, amíg meg nem érezte a hátának szegeződő tekintetet.

A fák árnyékából a rém meredt rá maga vérfagyasztó valójában. Hátán a csontok szilánkosra törve. Szeme között a buzogány ütötte zúzódással. A sűrű bunda alól továbbra is fojt a szurkos lé a bordák és a háta körül. A mellkasából pedig még most is kiállt az a bizonyos csontdarab... Az összevarrt, vérfoltos liliomos címer megcsillant Roche fegyverkabátján.

- A tündék után! Azt hagyjátok rám! – kiáltott a katonáira, mielőtt megsarkantyúzta a lovát. Nem hagyhatta, hogy az állat az ő embereire támadjon…

- Roche ne! – kiáltott utána Ves, de nem hallgatott rá.

Kardját előreszegezve vágtatott előre. Izzadság folyt végig a halántékán, amikor összefonódott a tekintete az élettelen tetem karmazsin szempárjával. A felé rohanó szörnyeteg testét nem borította izzadság. Nem kapkodott levegőért és nem fedte több seb, mint a parancsnokot. Roche lélegzete megfagyott a levegőben, ahogy megszorította a markában tartott kardot.

Nem hátrált meg.

Minden pillanatok alatt történt. A bestia kimeresztett karmokkal felé ugrott. Ménje nyerítve felágaskodott. Megemelte a kardot. A penge a szörnyeteg testébe szúródott, még a fenevad fogai roppantak a medál vasláncán. Ellensége a medálnál fogva rántotta le a lováról. Az avar azonban szertefoszlott a hátuk alól. A bestia magával taszította őt az éles karók közé…

*

Kinyitotta a szemét. Volt akkora szerencséje, hogy a gödör szélére essen. De így is csak egy hajszálon múlt, hogy nem állt a derekába egy jókora karó.

A nagytestű ellenfele már nem volt ilyen szerencsés. Az ő testét felnyársalták a karók. A bestia jajveszékelt és kapálózott, aminek folytán csak még mélyebbre süllyedt a kihegyezett karókon.  Próbált szabadulni, de nem tudott kivergődni a csapdából…

Sorsára hagyhatta volna támadóját. Hagyhatta volna, hogy napig szenvedjen a nyársakon lógva, mielőtt kiszenved. Mégsem mozdult. Ösztönösen a kardját kereste, de az a bestia mellkasából fénylett vissza rá. Az övén függő tőrét nyúlt. A fegyver markolata hidegen simult a tenyerébe, miközben a haldoklóhoz lépett.

Tudnia kellett…

Ilyen közelről már látta. Láthatta, hogy a szörnyeteg szőre valóban nem fekete, hanem jóval halványabb színű. Ahogy azt is, hogy a vér sem szurokfeketeként ömlik ki a sebekből.

A bestia állkapcsa egy torz kifejezést öltött. Alig tudta megmozdítani fejét a nyakába fúródó nyárstól. Roche a szemébe nézett, mielőtt a nyakához emelte volna a kést. A farkas koponya szemei sötét gödrökként meredtek a  fakó arcába.

Nem látott benne semmi emberit. Az álmai tévútra vitték…

A bestia teste megvonaglott.

Lesújtott rá…

*

Arra eszmélt, hogy emberei a hóna alá nyúlva emeli ki a csapdából. Annyi ereje volt csupán, hogy még egyszer lenézzen a verembe.
A tetemnek hűlt helye volt…

*

Roche a katonái mögött baktatott lovával. A hűvös őszi szél fagyosan simogatta a köpeny takarta hátát. Összébb húzta magán a ruhadarabot. Keze a vaslánc útjába került, így önkéntelenül a tenyerébe emelte a liliomos medált.

Nem keresett választ arra, hogy mit látott. Nem kívánta jelentésbe foglalni, amit átélt. A szavakat könnyű volt megmásítani. Az emlékeket pedig gyakori volt torzabbként viszontlátni…

A téli harcokat legalább sikerült elkerülnie. Második útja során már nem szenvedett vereséget. Serege úgy megverte a tündéket, hogy már az idén már nem lehetett ellentámadásra számítani. Tudta, hogy nem fogják annyiban hagyni a dolgot. Erőt gyűjtenek és amint tehetik új hadrendbe állnak. De addigra az ő serege is készen áll majd. Lesz bőven idejük felkészülni a hóolvadásig. Ez volt a legfontosabb, ami számított. Megtette a kötelességét. Megvédte a hazáját. Büszkén engedte el az ujjai között tartott medált.

Nem másoknak bizonyított ma éjjel. Nem a részvétlen udvarnak. Hanem önmagának. Van még elég ereje, hogy szolgálni tudja Temeriát…

Nyugodtabb szívvel ügetett vissza a katonái közé. A lovak patái keményen dobogtak a megfagyott talajon. A sötétség békésen körülölelte őket. Nem volt hold az égen, így még a csillagok is fényesebben ragyogtak az égen. Kísérték őket az úton…



Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Nov. 13 2020, 08:10
Vendég
avatar

Vendég


Saovine Éji Rémmesék Empty
Re: Saovine Éji Rémmesék




A fénylő holdvilágra tekintettem, míg kicsit összébb húztam magamon a subát. Őszintén hálás voltam, amiért eladta nekem az a juhász a felesleges subáját, néhány orenért. A tűz pattogása különös hangulatot adott  az amúgy is ködös, kísérteties éjszakának. A táncoló lángok sejtelmes fénybe burkolta a tűz köré gyűlt igen csak sokszínű, és nem hétköznapi társaságot. Leginkább az jutott az eszembe, mint amikor a sivatagban egy oázisra bukkannak a vándorok. Arra az időre, míg isznak, és megpihennek a víz mellett, még a ragadozó állatok is letesznek a préda felhajtásáról. A víz békét hoz az ínség idején, ahogy most a tűz is így tett ezen a hideg éjszakán. A jelenlévők sorba valamennyien egy mesével örvendeztették meg egymást, míg végül rám került a sor. Nyugodt szívvel néztem végig az egybe gyűlteken. Noha nem voltam egy nagy szószátyár, ha csak tehettem, most még sem utasítottam vissza a tűz melegéért kért ilyenféle fizetséget. Nem szerettem senkinek sem az adósa maradni, és ha így lehetett leróni, ám legyen. Az arcomon fehér hennával különböző minták voltak rajzolva, ugyanis egy korábbi küldetésem során egy faithel párosnak segítettem egy sárkánytojás felkutatásába. És a henna nem jön le egyhamar a vaják bőréről, főleg, ha alkímiával készült, mint ahogy én értem el, fehér legyen a mirtuszvirágú növényből nyert festék.  Az arcomon táncoló fény lidérces sápadtságot vont az ábrázatomra, mint aki nem teljesen él, de nem is teljesen halott. A nem emberi szemeim csak fokozták az összképet.
Pár pillanatig csendben maradva tekintettem fel az éjszakai égi vándorra. Összeszedtem a gondolataimat, mielőtt végre megszólaltam. Az emberek szerették a rémmeséket, ami a korábbi felszólalók történeteiből is kitűnt. Nem értettem ezirányú rajongásuk, hisz jómagam ezeket a történeteket éltem meg újra és újra. Ám most fizetség volt a mese, így az ő igényeiknek eleget téve, ügyeltem a hangszínemre, és a szavaim ritmusára.
-A történetünk, mint oly sok más is, egy ehhez hasonló éjszakán kezdődött. – egyenként végig néztem a jelenlévőkön, valamennyiük szemeit mustrálva, majd folytattam, halvány félmosollyal, mely sejtésem szerint inkább volt bizarr és ijesztő, mint megnyugtató. A hallgatóság testbeszédére voltam kíváncsi, és az illatukra. Sokszor ez jóval több mindent elárult, mint a kimondott szavak. Mindannyian feszült figyelemmel, és egy cseppnyi izgatott várakozással csüngtek halk, de jól érthető szavaimon - -Estvére kelve értem csak el emberek lakta vidékre. Na nem holmi nagy városba, volt az inkább egy kis falucska, vagy amolyan tanyasor! Ivó ugyan volt, de fogadó, ahol megszállhatnék, na az már nem. Vagy a plébánián , ahova a magam fajtákat nem szívesen látták - ha csak nem sárkány templomról beszélünk, de ezt már nem tettem hozzá hangosan - vagy ha valamelyik falubélinek megesik rajtunk  a szíve, és befogad. Végül, a falu szélén lakó pásztor szánt meg bennünket fedéllel, és egy kis élelemmel. A lovamnak friss abrakot adott, nekem pedig vacsorát és helyet, ahova álomra hajthattam a fejem. Az estebéd közben beszédbe elegyedtünk egymással. Mikor megtudta, hogy mivel keresem a kenyerem, feletébb megörült nekem.
-Magácskát az istenek küldték a mi falunkban, az már csuda bizonyos! - kérdő pillantásomra, kissé bátortalanabbul folytatta -Tudja kedves, valami ragadozó tizedeli a nyájat! … Vagyis eddig csak a nyájat, de egy ideje már embereket is ragadott el a bestia, bármi is legyen az! – látszódott a juhászon, hogy már a vélhetően leölt bárányok említésére is mélységes szomorúság fogta el, ami érzésen a csimotákra leselkedő veszély mit sem segített. Vele ellentétben én rezzenéstelen arccal hallgattam az elkezdett történetet. Sosem voltam abban jó, mély érzelmeket kifejezésre juttassak. Munka terén pedig nem is lett volna bölcs dolog helyet adnom ilyen emberi dolgoknak, elvégre ezért voltam szörnyeteg. Ha ezeket a problémákat az emberek meg tudták volna oldani, nem lett volna ránk olyan nagyon sokszor szükség! Így azonban, sokkal tisztább módon tudtam a tényeket, és a feltételezéseket összegyűjteni. Végül abban maradtunk a férfivel, hogy amint feljön a nap, megmutatja, honnan ragadták el a bárányait, hátha sikerül valamit találnom. Addig is kivackoltam magam Jahe mellé az éjszakára. Az éjszaka viszonylag hamar eltelt, másnap pedig bejártuk a bárány és emberrabló szörnyeteg útját. A bárányok által szinte már sziklává taposott területeken szinte semmi láb nyom nem maradt meg, főleg egy kiadós szél után. A levegőben is túl sok szag keveredett, hogy pontos mintára bukkanhassak, bármi is volt az elkövető. Vagyis, elfogadtam a megbízást, és hozzá láttam a falubelieket megkérdezni, ki mit látott. Farkasokat, zombi kutyákat, éjjeli fenevadakat, szellemszörnyeket meséltek el a helyiek, miután túltették magukat szerény személyen kissé talán ijesztő varázsán. Egy valamiben egybecsengett valamennyi pletyka és történet. Kutyaszerű lény volt, ami a környéken ólálkodott.
-Szellemkutya vót az, én mondom magácskának! - csuklott a kocsmáros is, miután a sokadik korsó sört vettem meg neki saját magától. (Mit meg nem tesz a vaják, hogy egy kis információhoz jusson) -Fínylett, mintha valami boszorkaporral szórták volna le! Ráadásul írdatlan ocsmány egy dög vót valamennyi! - megálltam, hogy ne sóhajtsak, mert amit hallottam, egyáltalán nem volt lehetetlen, és kicsit sem tetszett. Már csak arra kellett rájönnöm, hogy vajon egy egész falka szellemkutyával van dolgom, vagy kevesebbel. És hogy miért pont itt jelentek meg. Sem a Pokolkutya, sem a Barges nem volt jó ómen, és előszeretettel jelentek meg emberbőrbe bújt szörnyetegek közelébe. Ráadásul mindenki szívesen beszélt a nyájról, és az ő tizedelésükről, az embereket azonban senki meg nem említette. Mintha félelem fogta volna el őket. Még az alkohol se felejtette el velük a zsigeri rettegést. Egy láthatatlan falba ütköztem, akárhányszor próbáltam az emberekről is érdeklődni. Végül, más lehetőségem nem lévén a helyi papot is megkerestem. Több ponton is szúrtam a szemét a tisztelendő atyának, ugyanis igen kurta-furcsán kimért próbálkozott velem lenni. Nem mintha a magamfélét ezzel meg tudta volna érinteni. Helyette azonban a vezető kántor, ha nem is rögtön az enyém, de a medálom figyelmét felkeltette. Úgy muzsikált a kórista legény felé a mantikór nyakék, mintha szerenáddal próbálta volna elcsábítani! Rá kellett tennem az ingem alatt a kezem, kissé visszafogjam, és ne higgyék még a végén azt, értük, és az én szívem dobog ilyen hevesen! Megköszöntem a kedvességük, amire az atya szinte kipenderített a parókiáról, továbbra is holmi gyilkos bűnös nőszemélynek titulálva, én pedig végre hozzá láthattam a vadászat előkészületeihez. Hogy mi történt pontosan, azt akkor még nem tudtam. Annyit azonban már sikerült kiderítenem, ami elég volt hozzá, hogy harcba indulhassak. Előre meghagytam a helyieknek, hogy napnyugta után egy teremtett lelket nem akarok közülük meglátni kint a holdvilág alatt!
Éjszaka csaptam le a szellemkutyákra. Kész horda volt belőlük, és továbbra is a nyájat akarták volna megtizedelni, mikor rajtuk ütöttem. A pokolkutya fejével ajándékoztam meg a falubelieket, amikor kifizettek.
-Egy plusz jótanács. A szellemkutyák nagy bajt okoztak, de arra nem adnak kielégítő választ, hogy a kántorotok miért bűzlik a mágiától, és az emberi vér szagától… - még mielőtt a pópa a fejem követelhette volna, a kifizetett fizettséggel tovább is álltam. Már a második városban jártam, mikor utol ért a hír, hogy vérszagú kántorunkat felakasztották. A tehetségéért cserébe véráldozatokat mutatott be…
- elgondolkodva csóváltam meg a fejem. De ez már az emberek problémája volt, és meg is oldották egymás között. Még jobban belebújtam a subába, átadva a hasábok ropogásának a hangot.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Nov. 16 2020, 20:41
Ajánlott tartalom




Saovine Éji Rémmesék Empty
Re: Saovine Éji Rémmesék

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: A játékon kívül :: Encyclopeadia Maxima Mundi-
Ugrás: