World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Empty
Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio

Gyilkos szörnyek

arénája

Tetteinknek és döntéseinknek mind a súlyát hordjuk

A lovakkal lépésben haladtunk, a medikusom, és én. Már régóta az oldalán utazom és kissé unom is a történeteit, hogyan mentette meg ezt meg azt, meg hogy mik történtek vele a seregben, satöbbi. Néha megkérdőjelezem a döntésemet, hogy őt kértem meg. Azt mondta, szívesen segít kijuttatni Temeriából, sőt... Eljuttat Gors Velentől Lyriaba. Sokkal tartozok neki, még akkor is, ha mindig megfizettem valahogy a szolgálatát. Testileg ugyan nem vonzott, hiába próbált többször úgy közeledni felém, nem nagyon vagyok oda az idős emberekért. De örültem, hogy segít, baráti viszonyunkra hivatkozva kértem őt, habár eddig főleg tőlem érkeztek kérések, ez nem jelenti azt, hogy ő ne fordulhatott volna hozzám bármivel, nem igaz? Egyetlen egy dolog zavar, az az, hogy Cladnek nem tudtam üzenetet hagyni. Miután a Kékszalagosok lebuktattak, és majdnem el is kaptak, illetve megemelték a vérdíjakat, már nem volt maradásom Temeriában. Nem találtam olyan zugot Vizimában, ahol biztonságban el tudtam volna rejtezni. Lyria azonban elég messze van Temeriától, így remélem, odáig nem ér el a kékszalagosok keze, és ereje. A baj, hogy majdnem két hónap az utazás, és ha időközben Clad nem talál meg úgy, ahogy legutóbb - erről majd legközelebb kifaggatom-, akkor sokkal később fogunk találkozni, mint terveztük. Valószínűleg így is több, mint három hét lesz. Mikor elmenekültem Vizimából, akkor tartottunk két hétnél... Most egy heti "előnyöm" van... Aztán kiderült, hogy a herbalista kis barátomnak is épp arra van dolga, tehát legalább nem felesleges az irány. Hiába próbáltam kiszedni belőle valamit, mi a látogatásának arra való apropója, sose mondta ki egyenesen, miért megy oda. Valami üzletről, meg leszállításról beszélt, én meg örültem, hogy lehet, csurran-cseppen nekem is valami.
Már elhagytuk a Mahakam hegységet, amelynek nagy figyelmet szenteltem. Életemben nem hagytam még el ilyen messze Temeriát, pedig meglett volna rá a lehetőségem. A tájak sokkal nem voltak változatosabbak a hegység túl oldalán, mint reméltem, bár azt sem tudom, mit képzeltem. Lila fákat és óriásgombákat? Kristály virágokat és aranyeget? Mindegy is. Talán fél napja követhettük a fő utat Rivia felé, és letértünk a hegylábhoz, amikor este teát főztünk, valami nála hordott levélből. Tekintve, hogy viszonylag régóta ismerjük egymást, és már másfél hónapja együtt utazunk, meg se fordult a fejemben, hogy valami huncutság legyen a dologban. Nyugodtan iszogattam, míg ő a húst falatozta. Feltűnően sokáig figyelt.
- Mi az, öreg? - kérdeztem két korty között. Kicsit fájni kezdett a hasam, de azt hittem, hogy csak az éhség. Ő csak figyelt.
- Kérsz? - emelte fel a kezében tartott húst. Bólintottam, és felkeltem, hogy elvegyem tőle. Nem jutottam tovább egy lépésnél sem, a fájdalom gyorsan nőtt meg a mozgásra. Térdre estem, öklendeztem. A tagjaim reszketni kezdtek. Eleinte nem értettem, mi történik, de lassan kezdett leesni a tantusz. Egyértelműen megmérgezett ez a tetűláda. Kényszerítettem magam a hányásra. Szemeim könnybe lábadtak az erőlködéstől, és az öklendezéstől. Igyekeztem megszabadulni a tea minden cseppjétől, de már vagy 10 perce iszogattam. Amit már megemésztettem, azzal már nem tudok mit kezdeni. Léptek hangjára pillantottam fel, de a könnyektől ködös pillantástól nem sokat láttam. Valami iszonyat keményen érkezett az arcomba. Egy markolatgomb talán. Ez sem segített rá arra, hogy jobban lássak, sőt. Az ütés erejétől felborultam a hátamra, és a tűztől füstös ég felé fordult pillantásom. Ziláltam, igyekeztem leküzdeni a rosszullétet. Közben tekintetemmel a fölöttem tornyosuló csoportra akadt.
- Szóval ez egy különleges vérállat lenne? - hallom az idegen hangot. A kopasz suttyó egyértelműen az áruló medikust kérdi.
- Az. - feleli az olyan nyugodt hangsúllyal, hogy legszívesebben hánynék tőle még egyet. Legalább lenne bármilyen érzelmi indíttatása! Lenne dühös, vagy ideges, hogy jobban leszek, bármi.
- Ha kiderül, hogy mégse, tudod mi lesz.
- Emiatt nem aggódok, Medve. Ügyes kislány, biztosan sok pénzt hoz majd nektek.
- Miért? - alig tudom kinyögni a kérdésem a fájdalom és a rám törő gyengeség miatt. Valamit mond az az utolsó féreg valami be nem teljesült kérésről, aztán kapok egy csizmát az arcomba, és sötétséget a szemeimre.

A hideg víz ránt vissza a mélyből, amit végig öntenek rajtam. Már nem érzem magam olyan ritka pocsékul, mint amire emlékszem, de nem mondanám, hogy ez az ébredés is jól esik. Sokkal világosabb egyébként nyitott szemmel sincs ebben a patkánylyukban. Felemelem a fejem, felülök. Ruha nincs rajtam, de még egy nyomorult takarót sem adtak a rohadékok. Mire nagyjából magamhoz térek, már dörren a rács. Mintha valami felerősített másnaposság lenne rajtam. Még fáj a gyomrom és a fejem hasogat. Körbe tekintve látok a cellámban egy kupac szalmát, meg egy csinos, immár üres vödröt. Felkelve a rácshoz sétálok. Próbálom kidugni a fejem, de túl szűk a rés. Az a nehéz, fémnyakörv sem segít, ami rajtam van. Oda nyúlok, de külső felét ezüst borítja valószínűleg, mert megégeti a kezemet. Szisszenve rántom el ujjaimat tőle. Annyit éreztem, hogy talán kiálló hurkok vannak rajta, mintha csak rá tudnának kapcsolni valamit vagy... bele akasztani, vagy bele kötni. Csak nem fognak pórázra tenni!
- HÉ! - kiabálok belekapaszkodva, rázva az ajtót. A hangra a folyosón több fura hörgés, morgást, ugatást és egyéb fura hangokat kapok válasznak, csak azt nem, amit akarok. - HÉÉÉ! - kiabálok újra, és egy pillanat alatt húzom vissza a kezeim, ahogy a szemem sarkából meglátom, hogy felém lendítenek valamit, ami aztán nagyot csattan a rácson. Kissé kikerekednek a szemeim, ahogy figyelem, mi a franc az. Egy ostor....gerincből? Az a kopasz fószer lép közelebb, akit talán tegnap este is láttam. Mivel mögöttem a falon, az egyetlen apró lyukon nem sok fény szűrődik be, nem tudom, hol áll most a nap, mennyi idő telt el azóta, hogy leütöttek. A hajnali harmat szagát sem érzem, csak állott vizét, meg szarét  mintha valami igen retkes istállóban lennék.
- Pofa súlyba. - sziszegi oda nekem a sebhelyes arcú nyomorult, mire kicsit megszívom magam, de visszafogom a sertésáradatot.
- Ez egy félreértés lesz. Nekem nem kéne itt lennem!
- Azt mondtam kussolj!
- Én csak egy olcsó tolvaj vagyok..!
- Az majd holnap kiderül az arénában.
- A hol?
- Süket is vagy? Nem mondom többször, hogy maradj csendben!
- Szépen is megtudnánk beszélni ezt a dolgot. - simulok a rácsnak, de hirtelen hátrálnom kell, ahogy a férfi a kardjáért nyúl és beszúr a lyukon.
- Azt mondtam, csend legyen. Holnap küzdesz, vagy fűbe harapsz. - ahogy elfordul és elsétál, meglátok egy kislányt feltűnni mögötte, aki eddig a takarásában volt. A kinézete, és a csuklóin hordott karperecek alapján ő sem önszántából van itt. A tekintetünk találkozik egy pillanatra, aztán ő szalad a férfi után. Mivel igen csak csökönyös - és láthatóan fatökű- ez a pasas, inkább csak leültem a szalmára. Tartottam attól, hogy itt nem lesz elég a szép szó és az ügyes kéz.

Mindent megpróbáltam éjjel, még átváltozva is. Az erőt, a fogakat, az ügyességet. Hiába próbáltam emberfeletti erőmmel szét feszíteni a zárat, a rácsot, nem ment. Nem tudom, hogy van e ennek bármi köze ahhoz, hogy fura dolgokat látok bele vésve a fémbe, vagy talán még mindig a méreg hatása alatt vagyok. Ráadásul nagyon éhes is voltam már, lehet ez is közre játszott. Szerencsémre a kislány, akit láttam tegnap ebben ki tudott segíteni. Egy darabka kenyérrel jött oda hozzám. A cella sötétjében ülve figyeltem, ahogy közelebb jött. Meztelen talpával hangtalanul közlekedett ide lent. Benyújtotta a kenyeret. Felkeltem, oda sétáltam, elvettem tőle.
- Köszönöm. - ültem le vele szemben, és megnéztem koszos arcát, szalma szőke haját. - Mi a neved?
- Arabell. - válaszolta, mire törtem a kenyérből, nagyjából félbe és visszanyújtottam neki a másik felet. - Nem kérek. Neked kell. Holnapra.
- Tudod, mi fog történni? - engedtem le a kezem, és hallgatva a "bölcs szóra", elkezdtem enni. Habár száraz volt a kenyér, nagyon jól esett, hogy végre lepakolhatok valamit a gyomromba.
- Meg kell majd küzdened egy sziklával. - mondja, mire összeráncolom a homlokom.
- Sziklával?
- Ühüm. Úgy néz ki, mint egy kezes-lábas szikla. Nagyon nagy! - bólogat, mire összeugrik a gyomrom. Egy troll? A kenyérre nézek, aztán nagy sóhajtással a plafonra emelem a tekintetem.
- Nem tudsz innen kiszabadítani? Azon a kopasz köcsögön láttam egy kulcsot. - pillantok rá a szemem sarkából. Halovány, de keserű mosolyt látok arcán.
- Az Medve övén van... én... azt nem tudom levenni onnan... - halkan sóhajtok, ismét. Nem várhatom el egy 8-10 éves forma gyerektől, hogy megtudjon lopni valakit, nekem is sok tanulás kellett hozzá.
- Nem baj. Köszönöm a kenyeret. - mosolygom rá. - Ha kiszabadulok innen, viszlek téged is. Jó? - kérdem, mire a lány elmosolyodott, bólogatott, és elsétált arra, amerről jött. Néhány néma másodpercig figyeltem irányát, aztán megettem a maradékot és pihentem.

Léptek zajára ébredtem. Készülődés folyt, a folyosón távolabb döngő léptek jelezték valami súlyos nyomát, és hirtelen a mellkasom is annak éreztem, tudva, hogy mi az... Ahogy láttam, hogy lándzsások közelednek a rácshoz, azonnal felpattantam. Velük volt az a mocskos féreg is.
- Itt az idő, cicus. Lássuk mit tudsz. - szólalt meg Medve. Most végre jobban megtudtam nézni piszkos arcát. Orra nagy volt, mint valami krumpli. Szemei kicsik, mint a disznóé, és ahogy látom, valamitől (neve alapján gondolom medvétől) már kapott egyszer csókot, mert majdnem az egész arcán átívelt négy, egyenes vonalú heg.
- És ha azt mondom, hogy kapjátok be? - vicsorgok rájuk.
- Akkor a két úriember mögöttem addig szurkál a rácson át a lándzsákkal, amíg mozogsz. - mutat hátra, mire hátrébb lépek egyet. - Na gyerünk. Vár a tömeg. Már nagyon kíváncsiak. - azt reméltem, hogy megtudok lógni. Fájdalmas nyögések kísérték végig az izmok, inak, csontok és ízületek ropogását. Hiába születtem ilyennek, még nekem is szar érzés átváltozni. A bőröm viszket, ahogy kinő rajta a szőr, a szemem fáj, ahogy még élesebb lesz, mint eddig, de igazából mindenem fáj. Nem telik bele sok időbe, hogy egy vérmacska teljes pompájában álljak előttük. A rács nyílik, én pedig lesem az alkalmat, hogy kiugorhassak. Az alkalom nem jön el, ugyan is azonnal megjelennek ketten, és egy-egy kampós végű, hosszú bottal akaszkodnak a nyakörvem kilógó hurokjaiba. Ahogy oda kapnék, az ezüst miatt kezem sistereg. Felbömbölök, de tűröm, mert a lándzsák rendületlenül, szúrásra állnak. Megkockáztathatnám a támadást, de ezüsttel a nyakamban, egy lándzsától sérülten, egy ismeretlen helyről nem lenne leányálom kijutni. Arról nem is beszélve, hogy Arabellt nem látom. Őt már pedig elhatároztam, hogy vinni akarom, tegnap meg is ígértem neki. Kilépve a cellából egy íves folyosót látok, több ráccsal, melyek mögött mozgást, vagy villogó szempárokat vélek felfedezni. Hány ilyen "box" lehet? Tizenkettő? A kanyaron túl nem látok, de gondolom arra folytatódik.

Morogva, fújtatva terelnek egy kapu felé. Szinte kilöknek rajta, egyenesen a harctérre. Kikerekednek a szemeim, ahogy felnézek. Hát ezért nem láttam rendesen a napot! A föld alatt vagyunk. Talán a hegyben? A romos szobrok és faragások alapján valaha törpök szórakozhattak itt. Akkor viszont ez egy labirintus lehet ismeretlen számára. Gondolom azért a vendégek és a "küzdő felek" bejutásához lesz egy-egy közvetlen kijárat a felszínre. Nem gondolom, hogy megkockáztatnák, hogy a fizető tömeg veszélyes lényekkel egy helyen jussanak be és ki. Egyébként nincs túl sok ember a hatalmas csarnokban. Betöltik a fél lelátót, de nem lehetnek többnél százan. Innen nem fogok tudni csak úgy kisurranni. Ha eltévedek, rosszabb helyzetbe is kerülhetek, mint most. Szembe pillantva meglátom az ellenfelem, aki minden reményem ellenére egy hatalmas, sziklahátú troll. Talán még is könnyebb lenne éhen halni a barlangrendszerben, mint ezzel megharcolni. Választásom azonban nincs sok. Még.

Habár győztem, ki tudtam használni a fürgeségem és a karmaim, de így is jókora sérülésekkel kerültem ki az arénából. Szerencsére ez a troll nem tartozott az intelligens kategóriába, így nem esett nehezemre megölni, hogy én élhessek. Bell ezen az estén is meglátogatott. És amíg felépültem, minden este. Sokat beszélgettünk. Családból kiragadott, rabszolga gyermek, akit lóti-futinak - is- használnak. Meglepő pozitivitással nézte az életet, és tetszett, hogy ilyen erős a lelke, hogy nem hagyja el magát, és még segít is nekem, ahogy tud. Együtt kezdtük el tervezgetni, mi lesz ha kijutunk. Ki, mit akar majd. Minden nap megkértem valamire. Először is, hogy derítse ki, hol vannak a dolgaim - nem kell elhoznia semmit belőle-, illetve azt, merre van a legközelebbi, egyenes kijárat.

Ezek között a kérések között persze el-el telt néha pár nap, hogy ne legyen feltűnő, hogy a kislány az én kéréseimet teljesíti. Plusz azért se tudtunk minden este beszélni, mert időközben még mindig ki kellett "ruccannom" az arénába, mert ha nem is minden nap én harcoltam, mert sok más lény is fogva tartott itt, de azért egy héten kétszer biztos sorra kerültem. Minden győzelem után egy nagy adag nyers húst dobtak be a cellámba, mintha valami állat lennék. Hát, a közönségnek úgy is tűntem, sose láttak emberként, és már lassan kezdtem úgy is érezni magam. Arabell és a félálmaimban visszatérő, meg-meg jelenő vörösen világító, izzó tekintet tartotta bennem a lelket, ő miattuk maradtam ember. Vártam, hogy a nilfgaardi rám találjon, tudtam, hogy csak idő kérdése.


De az idő telt, és én a félelem, hogy talán nem talál rám, kezdte felváltani a reményt. Aztán eljött a legrosszabb nap az itt töltött időszakom alatt. Egy másik hozzám hasonlóval kellett megküzdenem. A vérfarkas ellenfelem sem átokból született, mert annak ellenére, hogy nem volt telihold, ő is a maga pompájában állt az arénába. Borzalmas küzdelem volt. Nem csak azért, mert erősebb és ügyesebb volt nálam. Amikor legyőzött, egyik markával lefogta számat és lenyomta a földre, másik kezével pedig a vállamat, hogy szabad préda legyen a nyakam. Én már elfogadtam a végzetem. Gondolataim között Claidim, és Bell jártak, de túl gyenge, és sérült voltam már, hogy erőt adjanak. Egy utolsó pillantást vetettem rá, aztán behunytam a szemem. Gondolatom a vég előtt egy vörösen izzó szempár, és az Ő szívdobogása, amelyet utoljára hallottam. Szinte éreztem teste melegét, láttam lelki szemeim előtt, ahogy betakar. Az ajándékba hagyott csokoládé meleg érzése, és a keserűség, hogy amikor alkalmam lett volna arra, hogy megragadjam a lehetőséget, ellöktem magamtól. Aztán az újra találkozás, a küldetés, a kellemes éjszaka, és a megnyílás.. Az ígéretek éjszakája suhant át a fejemen. A kellemes emlékek harmóniáját a disszonáns megbánás zúzta szét. Megbánás, hogy nem rejtőztem el Vizimában a kékszalagosok után... A kegyelem döfés azonban még se jött. A szorítás meglazult rajtam, elengedett. Amikor felnéztem a farkasra, már nem vicsorgott. Nem volt benne düh, vagy vérszomj. Csak üres keserűség. Talán hasonló, mint amit én érzek, minden alkalommal, amikor az aréna vértől vörös homokján mások életét kell elvegyem. Még ha csak szörnyek is... De onnantól kezdve, hogy egy intelligens lénynek kioltod a lángját, sose leszel már ugyanaz. Sokfajta lénnyel küzdöttem ezelőtt. Élőholtaktól elkezdve mindenféle erdei maszlagig. Ő volt az első olyan igazi ellenfelem, aki tudatában volt annak, hogy miért történik mindez, és Ő nem tudta elvenni a másik életét. Habár fajtánk ősellensége a másiknak, ez a helyzet pont az ellenkezőjét követelte meg. Mielőtt azonban bármit is tehettem volna, a következő pillanatban már egy nyíl fúródott keresztül a nyakán. Riadtan másztam arrébb, és figyeltem őt. Aztán jöttek a lándzsások, meg hurkosok, hogy elkapják. Nem bírtam végig nézni a valószínűsíthető haláltusáját, mert visszavonszoltak karjaimnál fogva a cellába. Borzalmasan éreztem magam akkor. Elegem volt. Meg akartam gyorsítani a folyamatot, meg akartam szökni. Akkor éjjel, mikor úgy-ahogy már kezdtem gyógyulni, könyörögtem Bellnek, amikor meglátogatott, hogy a táskámat szerezze meg abból a raktárból, hogy feltudjam törni a zárat. Tudtuk már, merre van a kijárat. Csak ki kellett jutnom, és elvittem volna őt. Rá vettem. Bárcsak ne tettem volna.

Mielőtt elért hozzám a cellához, elkapták. Az a rohadék, Medve nevű féreg a szemem láttára korbácsolta azzal a borzalmas fegyverrel, amivel először láttam. Nem hagyta abba ötnél, vagy tíznél. Hiába ordítottam, kérleltem, könyörögtem, mondtam, hogy engem büntessen helyette, mert én kértem, addig folytatta, amíg szegény lány nem volt képes másra, csak nyöszörgésre. Próbáltam elérni a rácson át, téptem, rángattam dühödten, de ahogy eddig, most sem engedett. Amikor végre abba hagyta az a szörnyeteg, elvitte a lányt. Kétszer sírtam összesen életemben. Amikor apámat elvesztettem, és amikor anyámat elvesztettem. Azóta nem tudtam senkiért se egy könnyet hullajtani. Ez a kislány még is úgy a szívemhez nőtt, éreztem, hogyan üli meg a mellkasom az az érzés, amit már rég eltemettem. Legutóbb Claidim tudta majdnem kihozni belőlem, és most ő.

Napokon át nem láttam Arabellt. Mivel nem jött, nem is tudtam, hány éj telt el azóta, az idő, a napok kezdtek összefolyni. Hiába voltam még sérült az utolsó harcom óta, nem várták meg, míg felépülök. Gondolom azt akarták, hogy a homokon dögöljek meg, de túl éltem, győztem. Egy morranás nem sok, ennyi agresszivitást se mutattam Medvéék felé. Reménykedtem abban, hogyha engedelmes, és jó leszek, akkor ismét láthatom a kislányt. Naiv remények voltak. Már az illata is halványodott a falak közül. Ép, emberi elmémet a sötétben fel-fel sejlő vörös szempár tartotta meg. Bár ha valaki azt hallucinálja, hogy a sötétből izzó szemek figyelik, épnek lehet mondani az elméjét? A végén már rá se hederítettem, tudtam, hogy csak az emlékeim, és a vágyaim játszanak velem. Csak feküdtem a sarokban, míg el nem jött a következő harc. Aztán a következő, míg végül már több hete is meg volt, hogy emberi hangot nem adtam ki magamból. A hetek talán hónapokra is duzzadtak már azóta. Már kezdtem megkérdőjelezni, hogy miért küzdök. Az életemért? EZÉRT az életért? Azért, hogy a koszban, mocsokban, saját, és más vérében üljek, míg küzdeni nem kell megint? Még egy vödör vizet sem voltak képesek mosakodásra beadni, csak a szomjam enyhítik, ha eszükbe jut. A hajam egy nagy kazal, már a vállamig  talán az alá is lenőtt. Fajomból eredően többet kéne kezelnem, vágnom, mert gyorsan nő. Volt időm gondolkodni az éveimen. Minden döntésemen, amit meghoztam. Minden életen, amit tönkre tettem. Ez hát a megérdemelt jutalmam minden tolvajlásért és gyilkosságért. Emberként akartam élni, és most megmutatja nekem a sors, hogy nem vagyok több egy ketrecbe zárt állatnál. És őszintén? Elfáradtam. Belefásultam. Enni se ettem már igazán vagy három napja. Az emberi alakom se vettem vissza az utolsó harcom óta. Minek? Senkit nem tudok meggyőzni a szép testtel, hogy engedjen ki. Úgy sem tekintenek embernek, Bellt kivéve, de őt nem engedték hozzám már jó ideje. Legalább is ebben akartam reménykedni, de a szagának hiánya másra engedett következtetni. Nem akartam eleinte elhinni, hogy elvitték innen, de ahogy teltek a napok, a fájdalmaim, és a gyötrelmes mindennapok elterelték a figyelmem. Meguntam hogy csak végig sétál valaki és gondolkodás nélkül, mint egy kutyának, bedobják a koncot  aztán a következő rácson a következő szörnynek és így tovább. Az én adagom a beólálkodó patkányok és légy lárvák zabálták fel. Csak feküdtem a szalmán, sárga szemeimmel néztem, ahogy a cincogó kis patkány elszalad egy falatjával. A lyukon egyre kevésbé áramlik befelé a fény, lassan beesteledik. Már azt sem tudom, hanyadik hó, hanyadik napján töltöm. Igazából nem számít. A következő harcot feladom. Legalább valaki, vagy valami más tovább élhet. Nem bírom tovább ezt az életet.


Jegyzet:
Végig vezetlek ezen, vannak terveim... Very Happy

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Nov. 05 2020, 10:31
Vendég
avatar

Vendég


Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Empty
Re: Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio







14 nap telt el mióta magunk mögött hagytuk a pajkos póni fogadót és az együtt töltött éjszakát. A várakozást csak az teszi elviselhetővé, hogy le tudom foglalni magam. Vizima nagy város rengeteg szemmel, akikkel nem árt az egyeztetés. Egy ilyen alkalommal mikor a szokásos helyeken találkoztam egyikükkel, megtudtam, hogy Nio itt járt és nem kis feltűnést keltett az egyik kocsmában, nem is akárkivel. A kékszalagosok vezetőjével, Vernon Roche-al. Rögtön a lehető legrosszabb gondolat fordult meg a fejemben, hogy rájöttek, hogy én küldtem őt a táborba az iratokért. Nem mondanám tiszta munkának, de felettébb érdekes, hogy ilyen hamar rájöttek a kapcsolatra. Biztos voltam benne, hogy senki nem látta meg, de elkövettem a legnagyobb hibát, alábecsültem a csürhét és haszon nélkül mocskoltam be a kezem, ezzel még nagyobb veszélybe sodorva Niot. A fa korsót hangos csattanással vertem az asztalhoz és az erszényemből kigurítottam pár érmét mellé. Nem vagyok adakozó kedvemben. Nem. Inkább hozzám se szóljon egy emberfia sem, mert könnyen a bakancsom alját csókolgathatja.

Miután megkaptam a fülest, hogy nem sikerült elkapniuk és merre távozott kedvesem, azonnal útnak indultam. Már több mint egy hónap telt el eredménytelen kutatással és a nyomok kihűltek. A megaszkópom falakba ütközött és nem tudta bemérni, csak egy számomra ismeretlen barlang bejáratát mutatta, ami egy sziklaerdő mélyéről nyílik. Minden éjjel próbáltam felkutatni, de csak ugyanazt a helyet mutatta. A kétségbeesés és megbánás kezdett eluralkodni rajtam. Ha erélyesebb lettem volna és nem hagyom neki az önkéntes halálmenetet eljárni egy emlék után, akkor most nem lenne veszélyben. Már rég élhetné az önfeledt életet egy kis birtokon, lehetőleg Toussaint-ban, távol a fővárosi intrikák és játszmák hadától.
Az eső olyan erővel kezdett eleredni, amit még az eget elfedő sötét felhők sem tudtak előre jelezni. Magamra borítottam egy csuklyás köpenyt, de annyit ért, mint döglött lovon a patkó. A kedvemen az alsóöltözetig ázás sem sokat lendített. Beértem egy közeli faluba, és az eső elől menedéket keresve egy kunyhónál nem nagyobb kocsmában húzódtam meg. Minden mindegy alapon megpróbáltam a bórgőzt lehelő részegeket kifaggatni, hogy láttak-e egy kimondottan szemrevaló fekete, rövidhajú nőt ellovagolni erre.  A lovamat és az értékes holmijaimat egy elhagyott istállóban rejtettem el. Egy héten keresztül minden nap visszatértem ugyanabba a kis kocsmába, de hiába kérdeztem bárkit, a bent tartózkodóktól kezdve az új betérőkig, senki nem válaszolt. A gondolatolvasás sem vált hasznomra, egyik sem tudott semmit. A bánatomat olcsó tömény alkoholba fojtottam, csak hogy egy pillanatra se kelljen az elveszett boldogságomra gondolnom.
Egyik este egy fiatal szerelmespár tért be sötétedés után. Összeszűkítettem a szemeim, hátha jobban látok és nem csak a szemem káprázik. A nőnek rövid fekete haja volt. Felálltam és hozzájuk siettem.
-Nio! Megtaláltalak! – magamhoz öleltem a nőt, mire a férfi megpróbált letépni róla.
-Magadnál vagy?! Ereszd el!
Ügyet sem vetettem rá, csak vállal odébb löktem. Aztán megéreztem a könnyeket folyni. Elengedtem és a bakancsomra szegeztem a tekintetem.
-Sajnálom…sajnálom, hogy nem jöttem előbb.
Felemeltem a fejem, de már csak a becsapódó ajtó fogadott. Amilyen gyorsan tudtam kiszaladtam rajta és még éppen elkaptam egy férfi sziluettjét amint vonszolja maga mögött Nio-t. A szemem elkezdett izzani és utánuk tántorogtam. Az alkohol hatása alatt nehezen ment a célzás, de minden tőlem telhetőt megpróbáltam, hogy eltaláljam a férfit kisebb lánggolyókkal. Sikertelenül. Hol az egyik ól teteje, hol egy ajtó előtt hagyott csizma lett az áldozat. Mire sikerült utolérnem őket, már a falu minden lakójának égett valamije. Szerencsére a házak nem.
Egy szalmarakás mellett kuporogtak én pedig rögtön magamhoz húztam Niot és odébb rúgtam az elrablóját. Végig akartam simítani a haján, mikor észrevettem, hogy nem fekete a haja… pusztán csak csuklya van rajta. Lehúztam és döbbenve láttam, hogy szőke. Ismét elengedtem és elaludtam, azon a helyen, ahol ők rejtőztek. Másnap semmire nem emlékeztem.Megint eljutottam arra a szinte mikor már alig álltam a lábamon, vagyis jobban mondva alig tudtam megtámasztani a fejem az ajtóval szemben helyet foglaló asztalnál. Aznap senki nem, csak egy tagbaszakadt férfi lépett be aztán egyenesen hozzám sétált.
-Tűnj el innen!
-Hmm? Miért? – kérdeztem egykedvűen az ujjammal a korsó peremén körözve.
-Nem látunk itt szívesen és senki nem tud lószart sem arról a nőről.
-Az én pénzem is annyit ér, mint bárki másé.
-Valami baja van az agyadnak? Takarodj!
-Láttál egy fekete haj…?
Öles tenyerével a páncélom alá nyúlt mielőtt befejezhettem volna a kérdésem és olyan erővel lendített rajtam egyet, hogy a lábam szinte alig érte a földet miközben kirepültem az ajtón. Arccal lefelé a sárban landoltam, de nem volt erőm, sem testi, sem lelki elég ahhoz, hogy felkeljek, csak annyi, hogy oldalra fordítsam a fejem. Az egész falu ott állt felfegyverkezve vasvillákkal, csákányokkal, baltákkal. Nem volt elég nekik, hogy megszégyenítve feküdtem a mocsokban. Egyenként rúgtak belém, hol a gyomorszájamba, hol az arcomba. Igazából ott, ahol értek. Elvesztettem az eszméletem. Csak egy fél óra múlva tértem magamhoz, a derék tájt tapogató kezek érintésére. Valaki az erszényem után kutatott. Nem voltam még teljesen magamnál, azt sem hol vagyok, csak a meglepetés erejének köszönhetően tudtam elkapni a kezét. Ahogy kitört a szorításomból rögtön eliszkolt én pedig összeszedtem magam és miután letöröltem az arcom visszamentem a lovamhoz és miután magamhoz vettem a dolgaim, felpattantam a nyeregbe és az erdőbe lovagoltam. Egy kis pataknál megmosakodtam és kimostam a ruháimat is, amiket utána a tűz mellé kifeszített kötélre terítettem. Lehet nem kellene tovább keresnem Niot? Ha ilyen jól sikerült elrejtőznie, hagynom kellene. Ha én nem találom meg, más sem fogja. A leültem egy fa tövébe és a fejemet a törzsének döntve elaludtam.
Lódobogásra keltem és sikerült elkapnom egy érdekes beszélgetést. Tudtam, hogy még elszórva pár helyen operálnak olyan helyek, ahol szörnyekkel küzdenek a legrátermettebb harcosok, mint Toussaintban is, de hogy szörnyeket eresszenek össze, az valami póri kakasviadal képét tűzte a szemeim elé. Összeszedtem magam annak ellenére, hogy a testem hetven százaléka még erősen tiltakozott ezellen. Tisztes távolból követni kezdtem őket. Az egyik férfi, bár próbálta eltitkolni származását a visszafogott ruhákkal, a beszédstílusából rögtön kiötlött, hogy nem holmi paraszt. Varázslat segítségével ruhát váltottam és laza ügetéssel utolértem őket.
-Uraim, kérem! – szóltam utánuk.
-Igen? – felemelt szemöldökkel dölyfösen nézett rám a kackiás bajszú ember.
-Gilen Creyden eltévedtem és az ön kisugárzása azt engedi következtetni, már ha meg nem sértem, hogy egy helyre tartunk.
-Creyden. Hallottam már ezt a nevet, csak nem Kovirból?
-Elég távoli vidékről érkezett és mégis mi lenne az a hely? – kérdezte a másik.
-Hát mi más, mint az aréna. Sajnos a kísérőm időközben elkapott valami csúnya nyavalyát egy kígyómarásnak köszönhetően, úgyhogy kénytelen voltam egyedül nekivágni egy térkép segítségével. Ha esetleg elvezetnének, nem maradnék hálátlan.
A két alak összenézett és az üzlet említésére és a megvillantott teli erszényem láttán elkezdett pörögni a fogaskerék a fejükben.
-Hát hogyne barátom! Csatlakozz hozzánk. A családneveket hagyjuk, én Jorax a kísérőm pedig Stefan. Első alkalom?
-Igen, sokat hallottam erről a helyről és kíváncsian várom, hogy felér-e a híréhez.
-Efelől biztosíthatlak, úgy hallottam egy új ritka faj is harcolni fog és az ellenfelén is hatalmas szorzó van. Aki eltalálja nem kis összeget fog nyerni.
-Még jó, hogy felkészültem. – nevetve csörrentettem meg az oldalamon a táskát.
Az odavezető úton elbeszélgettünk és mosolyogva hallgattam az elrettentő és egyben undorító dolgokat, amikről olyan fennkölt hangulattal mesélt. Legszívesebben kirúgtam volna a nyeregből ott helyben, de akkor nem értem volna el a célomat. Csak hogy a közelébe férkőzzek és eloszlassak bárminemű kétséget az elhivatottságom felől, telitorokból kacagtam az elfuserált aberrált viccein és megjátszott csodálattal nyeltem minden szavát. A lovakkal csak egy rom előtt álltunk meg.
-Megérkeztünk.
-Ez lenne az? – kérdeztem miközben átadtam Jorax-nak egy bőséges összeget, amit aztán megfelezett Stefannal.
-Na, na! Ne engedje magát eltántorítani a látszat. – tette a vállamra a kezét Jorax és Stefannal leszálltak a lóról.
-Az arénának többjárata is van ami a bejárathoz vezet, mi jobban szeretjük ezt. Kicsit tekergőző és nehezebb idejutni, de nekünk nem töri fel a seggünk a nyereg.
Stefan belépett a romok közé és játszi könnyedséggel mozdított el egy akkora sziklát, mint ő maga. Meglepett, hogy elbűvölt tárgyakat is használnak, mert csak ez lehet a magyarázat. A szikla alatt egy emelőszerkezet karja állt, aminek a mozgatásába a felszín alatt csordogáló patak segített rá. Nekifeküdt és lassan egy lyuk, mert hát nagyobbnak nem lehetett nevezni, jelent meg amibe lépcsőfokok vezettek le.
Stefan leakasztotta az övéről a fáklyát és miután meggyújtotta elindult. Szó nélkül követtem őket amíg a kis alagút egyre szélesebb nem lett és egy rúnákkal rótt hatalmas kapuhoz nem értünk. Rögtön lesütött róla, hogy rúnakovácsok keze munkája és nem mai darab. A kapu mögött egyetlen fáklyás alak állt.
-Ki ez? – mutatott rám.
-Gilen. Ez az első látogatása.– Jorax mellém lépett.
Nagyon jól ismerem már azt a tekintetet, amivel engem mért fel. Mielőtt bármit átnyújthattam volna neki Jorax átadott neki egy furcsa érmet, olyat, amit eddig még sehol nem láttam. Zsebre csúsztatta és felvonta a kaput. Nem törtem rajta a fejem inkább, hogy mi lehet az mert nem kellett már alig tennünk pár lépést mire eljutottunk a kör alakú aréna lelátójára, a látvány pedig elborzasztott. A homokot, ami a harctér tisztán tartására szolgálhatott valaha, látszott nem sűrűn cserélték. A vér már egy jó pár helyen vörösre festette és itt ott még pár húscafat is fellelhető volt. A lelátón több száz ember is elférhetett volna, de elég foghíjasok voltak a sziklapadok. Éppen elég szétszórtan ültek, ahhoz, hogy senki arca ne legyen közelről felismerhető a beszűrődő fénynél, ami jobban inkább csak a küzdőteret világította meg. Ilyen barbárságban örömet lelni, nagyobb elővigyázatosságra számítanék…
Alig ültünk ott pár perce egy férfi és egy kislány közeledett felénk, aki egy súlyosnak tűnő zsákot cipelt. Jorax előkészítette az erszényét és átadta a férfinek. Felnyitotta és az érmeket a kezében lógó mérleg egyik felére öntötte a másikra pedig súlyokat pakolt. Nem figyeltem rá, mit beszélnek, jobban lefoglaltak a kislány karján lévő bilincseket. Ahogy körbe néztem észrevettem, hogy több hasonló rabszolga is van. Már csak arra eszméltem, hogy a zsákjába dobta aztán átadott két piros cetlit Joraxnak.
Én is elővettem az erszényem, amiben a guldenek lapultak és az egészet átnyújtottam.
-Nem láttam még itt, első alkalommal merész dolog ekkora összeget feltenni. – jegyezte meg miközben lemérte az érméket.
-Az új szörnyre. – mondtam komoran.
Arrogánsan fújtatott egyet és a kezembe nyomta a két kék cetlit. Miután végzett intett és a lelátó szélén álló őrök felajzották az íjaikat és egy vérfarkasra hasonlító lény lépett ki az egyik kapun, de nem farkas alakja volt, hanem valami macskaféle. Talán hiúz? Eszembe jutott ducipuff és elfordítottam a fejem.
-Áh, szóval ez lenne az új szörny, egy vérmacska. – bólogatva vakarta meg az állát Jorax – Meglátjuk melyik faj fog nyerni, a vérfarkas vagy a cicamica.
A másik kapun átlépett a farkas. A tömeg izgatott ujjongással figyelte ahogy a fogak, karmok és izmok egymásnak feszülnek, de az én fejemben csak az visszhangzott, hogy barbárok, alávaló kurafik. A harc végén a farkas kerekedett felül, de nem végezte el a dolgát. Abban a pillanatban, hogy felállt az egyik őr egy nyilat lőtt ki rá a másik lényt pedig elhurcolták a csatatérről. A nézők nem tartották magukban és hangot adtak a nemtetszésüknek amikor az egyik lándzsás beledöfte fegyverét a farkas bordái közé. Figyeltem, ahogy elrángatják miközben egy férfi az erkélyről kiabálva próbálja nyugtatni az embereket.  A verseny győztese kétségkívül a farkas lett, de nem fejezte be a harcot, így ha a macska kihasználta volna az alkalmat akkor már halott lenne. Miután az ilyen esetekben fellépő szabályokat elmondta, valamivel visszafogottabb lett a hőbörgés és lassan távozni kezdtek a nézők.
-Én most a másik kijáraton távozom. – mondtam a két férfinek és elindultam a tömeggel ki a nagykapun aztán egy másik járatba.
Amikor kiértem a fényre döbbenten gyökerezett a földbe a lábam és megfordultam. Visszatekintettem a bejáratra és remegni kezdett a kezem, mielőtt ökölbe szorult volna. Ez az a hely… ezt mutatta a megaszkóp.

Újabb hét telt el és még egy viadal az arénában. Befizettem a borsos belépőt és felhasználtam az előző fogadásom összegét. Ez alkalommal nagyobb figyelmet szenteltem a rabszolgáknak. Jorax is velem tartott ismét.
-Szerinted adnak el szolgákat? – súgtam neki oda.
-Szolgákat? Mit érdekelnek ezek? –[/color] meglepődve nézett körbe rajtuk.
-Említettem a kísérleteim, nem?
-Ahhh…. értem. – vigyorgott - Hát, kérdezd meg. Legfeljebb azt mondják, hogy nem.[/color]
-Engem még nem ismernek eléggé. Ha megkérlek, megkérdeznéd nekem? Tudod, mintha neked kellene.
Sóhajtva fintorgott, de az elmúlt héten együtt jártuk a környéket és szerinte, valami barátságféle alakult ki közöttünk ami abból állt hogy én magamról kitalált történetekkel szórakoztattam és dicsértem őt amikor tehettem, szóval bólintott és felállt. Persze ez csak látszat, ha már nem lesz rá szükségem akkor szemrebbenés nélkül tépem fel a torkát.
A viadal után mikor felvettük a nyereményünket egy férfihoz sétáltunk, aki valamiféle játékmester lehetett. Ő magunkra hagyott, hogy várjuk meg amíg elmegy az illetékesért. Egy megtermett férfi lépett elénk.
-Minek neked a rabszolga?
-Már megbocsátson?
-Minek…a…rabszolga? – csípőre tett kezekkel közelebb hajolt Joraxhoz és lassan, tagolva megismételte a kérdést.
-A hentes sem kérdezi meg, mit akarok csinálni a megvásárolt hússal. – felháborodva tette a mellkasára a kezét.
-Csak hogy az a hús nem tud beszélni. Amúgy meg, meg akarod enni?
-M-mi? Ez csak egy hasonlat volt! Dehogy akarom megenni. Az sem gond, ha nincs nyelve.
A játékmesterre nézett a hústorony, aki bólintott, mintha megerősítette volna, hogy megbízható. A férfi megfordult és a folyosó végén lévő ajtó felé intett, hogy kövessük. Ez sokkal könnyebben ment, mint gondoltam. Ahogy leértünk a folyosóra és kinyílt az ajtó szörnyű bűz csapott meg minket. Jorax öklendezve tántorodott hátra és még én is könnyezve-köhögve igyekeztem uralkodni a zsigeri reakción. Pedig nem egy csatateret jártam meg, harcoltam rothadó hullák tetején, de ez valami istentelen volt. Dögszag, erős húgy és ürülék keveredett a levegőben. Mondjuk, ha a kűzdőtér úgy néz ki, ahogy, akkor számíthattunk volna erre.
-Na mi lesz virágszálak? – ingerülten kiáltott ránk.
Kidörzsöltem a szememben a köhögéstől összegyűlt könnyeket és egy zsebkendőt nyújtottam át Joraxnak, hogy legalább annyira elnyomja a szagot, hogy követni tudjuk.
-Megyünk már. – mondtam, de inkább szólt ez Joraxnak, mint a mérges férfinek.
Nem kellett látnom az arcát, hogy tudjam élvezi a szenvedésünket. Magunk mögött hagytunk egy ajtót és morgások és üvöltések hangját hallottuk.
-Csak ez az egy út vezet a szolgákig? – kérdezte elcsukló hangon Jorax.
-Ha nem tetszik, visszafordulhatunk…
-Dehogy is! Mindjárt összeszedi magát, csak előbb kilapátolom a bricseszét. – morogtam „barátomra”.
Elhaladtunk a cellák előtt, a társam kezdte összekapni magát és egyre kevésbé próbálta kidobni az aznapi ebédet. Az egyik cellánál megálltam, észrevettem egy fekete hosszú hajú nőt feküdni az egyikben meztelen.
-No lám! Itt az egyik. – nézte meg magának Jorax.
-Heh, ez nem ember. Ez egy vérmacska, de ahogy elnézem az utolsókat rúgja. Feladta.
-Milyen kár, pedig jól harcolt.
Csendben követtem őket, engem az emberek érdekelnek. Azok közül is csak kimondottan egy. A rabszolgák lakrészébe érve felsorakoztatta őket, hogy kedvünkre választhassunk. Zsákutca… Nio nem volt köztük. A látszat kedvéért mégis választottam egyet. A férfi odalépett a kiválasztotthoz, azt hittem leveszi róla a bilincset, de kulcs helyett egy kést húzott elő a zsebéből és elvágta a torkát. A fejem hátulján egy erős ütés ért és elsötétedett minden én pedig összeestem.
Egy cellában tértem magamhoz. A csuklómra mintha felhevített vasat öntöttek volna úgy égetett. Amikor kitisztult a tekintetem akkor láttam meg, hogy dimeritium bilincs van rajtam a csuklómon, valamint a két bokám is össze van bilincselve. Az ütés helyére tettem a kezem, a bőr felszakadt és ragacsos folyadék fogta be az ujjaim. Szerencsére csak alvadt vér volt.
-Egy mágus a köreinkben. Milyen megtisztelő.– vigyorogva állt a cella bejáratánál a férfi és a kése hegyével piszkálta ki a körme alól a piszkot – nem rabszolgáért jöttél.
-Ez egy félreértés. – felálltam és a rácsokhoz sétáltam, de összeláncolt lábakkal nem ment olyan könnyen.
-Nincs itt semmi félreértés. – morogta vigyorogva - Nem kis feltűnést keltettél Varjaslikban.



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 17 2021, 21:53
Vendég
avatar

Vendég


Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Empty
Re: Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio

Gyilkos szörnyek

arénája

Tetteinknek és döntéseinknek mind a súlyát hordjuk

Már mindent beképzeltem magamnak. A bundámra ragadt mocsok sem zavart már. Annyira még nem voltam állat, hogy lenyalogassam magamról a koszt, de annyira már igen, hogy egyre csábítóbb kezdjen lenni a férges hús. Éheztem. A fejem fájt. Volt, hogy visszaváltoztam, csak hogy történjen valami. Volt, hogy csak feküdtem. Nem igazán vittek ki harcolni az elmúlt napokban, pedig csak arra vártam, hogy vége legyen ennek az egésznek. Minden nap gondoltam Claidimre, és sajnáltam, hogy nem éreztem magamban több erőt. Azzal próbáltam nyugtatgatni magam, hogy a kékszalagosok úgy is csak elkapnák rajtam keresztül, vagy a saját népe utálná ki, ha kiderülne számára, hogy mi vagyok. Az egyik nap már a hangját is hallottam, és kezdtem úgy érezni, hogy egyre jobban megbolondulok. Fel se emeltem a tekintetem, amikor Medve látogatókat hozott le. Nem szokása ilyesmit csinálni, de ki vagyok én, aki rendszert keres egy ilyen aljas féreg életében? A magam szenvedésével voltam elfoglalva. Az viszont továbbra sem hagyott nyugodni, hogy most már nem csak "láttam" Clad szemeit, hanem hallottam is a hangját... csak épp nem hozzám beszélt. Későn emeltem fel a fejem. Ha ezt hamarabb megteszem, nem csak a szagát érezném, hanem lehet, látnám is? Feltápászkodtam, és a rácshoz léptem. Próbáltam kikukucskálni, de a fejem továbbra sem fért ki rajta. A szívem hevesebben vert, szinte visszafojtott lélegzettel vártam, hogy visszafelé jöjjenek majd. Füleltem a beszélgetést, ami egyre távolabbról hallatszódott. Amikor hirtelen vér szagát kezdtem érezni, és hallottam egy nagy test tompa puffanását, rázni kezdtem a cellám rácsait.
- NEEE! - kiabáltam torkom szakadtából, abban a hitben, hogy csapdába csalva az ő vérét érzem. A zajra az összes többi szörny is rá kezdett a maga visítására, morgására, ugatására, nyögésére, és hörgésére. Mint egy felbolydult méhkas zajongott mindenki, de láthatóan ez Medvééket nem zavarta. Hallottam, a csúszás tompa sistergős zaját, ahogy cipelték a testet. Remegve, a lehetséges látványtól félve vártam, és hatalmas kő esett le a szívemről, amikor láttam, hogy az ájult férfit sértetlenül viszik el a ketrecem előtt... a mellettem lévőbe. Az elégedett arcot vágó Medve után belépett egy másik is, kezében súlyos zsákkal. Hallottam, miként kattannak a bilincsek, és habár dühös voltam, amiért elkapták, örültem, hogy nincs baja. Visszahúzódtam a szalmára, és vártam...

Nem számoltam a másodperceket, de közel egy órán belül magához tért. Medve nem rég tért vissza, szinte érezni lehetett rajta, hogy mennyire várta ezt a pillanatot, azonnal a lényegre is tért.
Clad rabszolgát keresett..? Valószínűleg azért, mert annak tudott itt elképzelni. Ha elmondtam volna neki korábban, hogy mi vagyok, könnyebben megtalált volna... a saját magam vermébe estem. Estünk. Halkan sóhajtottam, homlokom a falnak döntöttem, melynek túl oldalán ott volt Ő. Hangja, illata, jelenléte egyszerre töltött el megnyugvással, és olyan mértékű dühvel, amilyet Bell ostorozása során éreztem. És félek. Rendkívül félek, hogy őt is bántják majd. Amikor a feltűnésről beszélnek, ráncolom a homlokom.
~ Oh Claidim... mit csináltál már megint...? - sóhajtok magamban, kissé megcsóválva a fejemet, várva, mit akar Medve a férfitől. Valamiért életben tartja. Valamiért bezárta... Miért? Mi haszna válik neki abból, hogy a férfi, aki engem keres, mellettem raboskodik?


Jegyzet:
×××

Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 18 2021, 20:03
Ajánlott tartalom




Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio Empty
Re: Gyilkos szörnyek arénája - Clad & Nio

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szörnyek
» Szörnyek népi megnevezései - Tane tollából

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: