World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Empty
who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff



To Liliana


V
étek volt a részéről. Hatalmas ballépés, mely az életébe fog kerülni. Nem sűrűn jár witcher ezen a vidéken, hiszen a lovagok maguk szeretik a bestiákban gazdag vidéken a rendet fenntartani. Többnyire működik is, vagy legalábbis a különféle teremtmények megférnek a helyiekkel, ilyen például Beauclair szörnyetege is, Dettlaff. Alapvetően nem avatkozik másik ügyleteibe és még inkább távol marad az emberek bajaitól, így más teremtményektől is. Általában. Ám, ezúttal nem maradhatott tétlen. Megölte. Felkutatta és levadászta. Szinte semmit sem hagyott belőle és még büszkén is vette fel jutalmát érte. Nem sejthette, hogy a bruksza igen kedves volt valakinek. Valakinek, aki sokkalta erősebb őnála és veszedelmesebb is. Jobb, ha az ember fia s lánya nem haragítja magára eme teremtményt, de ő megtette. Nem volt elég számára a gyilkosság egy olyan vádpontban, amit az illető el sem követett, ó nem. Csak a jutalom és dicsekvés lebegett szeme előtt így elsiklott egy fontos részlet felett. A witcher rossz célponttal végzett. Számára ugyan mindegy volt, hiszen nem tudta önnön alantas normái miféle következményekkel járnak.
Esett aznap éjjel, mikor a hosszú karmokban végződő ujjak a lény nyaka köré fonódtak és választ követeltek. Haragja nem ismert könyörületet és igen szerencsésnek mondhatók azok, akik akkor nem kerültek az útjába. Miután a Szörnyeteg megtudta az igazi bajkeverőtől merre indult a vadász, végzett a teremtménnyel. Elvégre részint miatta alakultak így az események. Őreá figyelt fel a witcher és ennek balszerencsés kimenetele hozta el a bruksza halálát. Ma éjjel… további vér fog folyni.
Hosszúra nyúlt cseppekben gyászolt a sötétbe borult égbolt. Csendesen ontott könnyeket és próbálta lemosni mások bűneit, eltűntetni a nyomokat és megakadályozni az elkerülhetetlent. A föld sárrá vált, cuppogott a csizmák alatt és bemocskolta azokat éppen úgy, ahogy a lelkek is elvesztették fényességüket. A vérszívó az erdőt járta, követte a sűrűbe vezető nyomokat egy vadász után, ki ugyan most újabb prédára les hamarosan maga válik üldözötté. Olykor leguggolt, szemügyre vette a még el nem mosott, a sár által megőrzött formákat és a sűrű esőillatban kifinomult érzékeivel kutatta a humanoidot.
Egy teremtmény harsant fel élesen, hangja átvágta a könnyek némaságát. Hát megtalálta következő áldozatát. — haladt át elméjén a gondolat s felegyenesedve indult el a párbajozó lények irányába. Átvágott ágak sűrűjén, időközben arcára kiült állatias mivolta, ujjain egyébként is hosszú körmei még élesebb és veszedelmesebb karmokká formálódtak, és ahogyan egyre közelített úgy nőtt benne a bosszú haragja.
Épp sikerült egy újabb vágást bevinni a szerencsétlen lénynek, akinek nem sok hiányzott a vég eléréséhez, ám mielőtt a pénzért dolgozó lesújthatott volna ezüst kardjával hirtelen öt karom nyúlt a penge útjába és taszította azt félre. A vadász hátrébb lépett kettőt, a sebesült lény pedig eltűnt a fák sűrűjében. Dettlaff maradt ott, hogy végezhessen a vadásszal.
— Az a bruksza… — vörös-fekete füst keringett a witcher körül, a hang egészen mélyen, állatiasan és fenyegetőn dörömbölt az esős éjszakában — …kedves volt a számomra! — jelent meg ekkor és a levegőben pördülve sújtott le karmaival. Gyorsan mozgott és ugyan az ezüst kard sem éppen lomhán fordult utána, valahol még sem volt elég jó. Hiába védett ki néhány ütést, hiába igyekezett egészen egyszerű mágiát, azaz jeleket hívni segítségül, végül egyre több és mélyebb vágás keletkezett a bőrből és lemezekből készült páncélon.
Hörögve ejtette el kardját és bukott térdeire. Belsőségei már-már kibuggyantak felszaggatott hasfala mögül, arcának fele hiányzott, de még így is volt benne egy utolsó lélegzetvételnyi erő és mielőtt azt is kilehelte volna még adódott alkalma meg pillantani az elébe álló szörnyeteg vonásait. S mikor a lény csúf pofával, hosszú karmokkal megállott előtte és belenézett az indulatokkal telt szempárba akkor jött el a witcher számára a… vég.
Vége volt.
Nem hiába mondják, witcher ágyban meg nem hal.

Dettlaff




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Márc. 01 2019, 15:23
Vendég
avatar

Vendég


who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Empty
Re: who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff



Dettlaff & Liliana





Sosem hittem volna, hogy eljön majd egyszer az a pillanat, az a sejtelmes fekete köd a világban, mely korhadt nap alatt bűnné válik segíteni másokon. Honnan is tudhattam volna mi kalamajkába csöppenek a puszta jóakarat segítségével. Már megint. A grófkisasszony rejtélyes betegsége pedig nem volt túl nagy ördöngösség, azt hiszem, sejthettem volna, hogy inkább politika az, mi a háttérben húzódik s nem a betegség nehézségi foka. Bár, még ha tudtam is volna, a dajka könnyes szemei, a rongyos kis lepedőbe csomagolt legdrágább kincse, egy hajtű volt, amit a beteg kisasszonytól kapott. Hogy is mondhattam volna nemet egy ilyen önzetlen szeretetre, mely közöttük feszül egymás iránt?  Talán kicsit irigykedtem is rájuk valahol, de még akkor is segítettem volna, ha nem kéri tőlem senki. A betegségek olyan dolgok, melyeknek nem szabadna beárnyékolniuk egyetlen napot sem. Raegen pedig, a gróf varázsló tanácsosa most miattam szégyenkezik, miattam zúdult rá össztűz s mégis... nem én hazudtam, hanem ő. Engem üldöznek. Az én életem akarják elvenni, mert megmentettem egy lány életét. Ironikus, kifordult egy világ ez. Nilfgaardban nem is volt tovább maradásom, hogy is lehetett volna! Zsoldosok szegődtek a nyomomba s úton-útfélen rettegek pallosuk miatt. Hiába a napok, hiába a hetek múlása, az idő most nem gyógyít, a varázsló éktelen haragja messzire nyúlik, túl messzire. Talán sosem érem el azt a pontot, ahol már nem ér el engem. Talán meg se érem, hogy eme pont közelébe érjek valaha is. Néha elgondolkozom azon, hogy ez talán a büntetés, mellyel Melitele kívánja megbosszulni vétkes segítő szándékomat, mellyel annyi ember küldtem akaratlanul is az oldalára. Ó irgalmatlan nagy világ, hát a szándék már nem is fontos? Nem számít egy egészen kicsikét sem? Nem számít, ahogyan mosolygom a koldusra és kenőcsöt adok neki a köszvényére? Nem számít, ahogy sínbe teszem a megrokkant munkás lábát? Nem fog számítani... bármit is teszek? Mit tehetnék még, hogy jóvá tegyem mindazt a szörnyűséget, melyet okoztam. Mikor a liliom egy szörnnyé vált a kertek alant. Nem is tudom igazán, merre tartsak, délnek talán, vagy északnak? Nem tudhatom, hogy van-e olyan hely, ahol elélhetek, de meg kell próbálnom megtalálni. Az nem lehet, hogy máris be kellene fejeznem a missziómat. Az nem lehet... még sokat kell gyógyítanom, nagyon-nagyon sokat. De megtaláltak... megint, újra, még mindig. Toussant pedig olyan nagyon messze van még tőlem. Hallom egyenetlen légzésem, hallom a mögöttem csörtető zsoldosok kárörvendő horkanását. Talán nem a halál lesz a legrosszabb, ami történhet ma velem. Szemeim sarkában könnycseppek táncolnak, az erdő sűrű és sötét, a néhol nedves avar szörnyen csúszik, szoknyám akad fel a bokrok ágaiban, gallyak, mint bántó kezek nyúlnak karjaim után s karistolják végig azokat.
- Valaki... - Nyüszítem, a kétségbeesés peremén egyensúlyozva, miközben lököm magam tovább be, egyre beljebb a sűrűbe. Puha csizmám megcsúszik, nyekkenve hasalok el az avaron, miközben hallgatom, ahogy távoli hangok térítik el a zsoldosok figyelmét. Mint akit számszeríjból lőttek ki, indulok meg a távoli fényeket keresve, de túlságosan beártottam magam az erdő csendjébe. Felpillogva az eget sem látni a lombok miatt. Mi lesz így, nem tudhatom, de a zaj forrása elhal, a férfiak csörtetése egyre közelebb hallatszik én pedig, mint űzött vad szaladok árkon és bokron keresztül, felbukva, szétkaristolva. Ha egy szörny falna fel, még azt sem bánnám. Inkább, minthogy szirmaimat mocskos férfikezek tépkedjék le. Elhaló sikoly szalad ki az ajkaim közül, ruhám sárban hentereg, alakom sietősen gurul lefelé a mélyedésbe, melyet ki tudja mi okozott időnek elején. Szédülök, ajkaim közt fémes íz bukkan fel, fejem hasogat, s nem enged felkelnem. Talán... talán ennyi volt minden.



©️️️️️




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Márc. 01 2019, 16:57
Vendég
avatar

Vendég


who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Empty
Re: who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff



To Liliana


S
űrű, hosszú cseppekben sír az ég valahol messze, távol a fák felett. Egy bűnössel szegényebbé s egy bűntettel gazdagabbá vált a világ, ahogy összeesvén elnyílt ajkakkal hullott a sárba egy vadász, ki válogatlan ölt le minden nem-emberit mi útjába került és ez, kenyérkereső szakmája, lett önnön végzete. A vadász könnyedén prédává válhat, ha rossz vadra les. Hatalmas cseppek sokasága zuhant alá, a szél egyre erősebben süvített és emberek szagát vitte Beauclair szörnyetege felé. Voltak egy néhányan, de csak egyszerű zsoldosok lehettek nem képzett harcosok, akik bestiális teremtmények trófeáját tűzték kandallójuk fölébe. Így egészen semmiségnek tűnt egy vérszomjas lény számára újabb életeket elvenni.
Amint meglátták elkezdték közre fogni. Nilfgaard nyelvén szólottak egymáshoz, arról diskurálva miféle teremtménnyel akadhattak össze hogyan öljék le. Körül ölelték, fegyvereiket markukban tartva és közeledtek a mozdulatlan Dettlaff felé, s mikor a távolság alig volt kétkarnyi a férfi egyszerűen eltűnt a szemük elől. Vörös-fekete füst szállt fel, majd terítette le lábáról az egyiket a másik után. Sikolyaik, szitkozódásuk és mágiára való utalásuk hangosabban szállt fel a szél keltette üvöltésnél. Egy test repült neki magasan egy fa törzsének, egyesekből nem maradt más csupán megcsonkított tetem, mások szerencsések voltak és gyorsan véget ér evilági létük. Végül ketten maradtak, vállaikat összeérintve lesték az árnyakat a sötétben és az eső homályosító sűrűjében félelem lett úrrá szívük legbensőbb szegleteiben is.
— Vrrááár! — jelent meg előttük a rém, mely egy pillanat alatt megsemmisítette önbizalmukat és egységüket. Rájuk rontott, feléjük futott és számukra felfoghatatlan sebességgel csapott le hosszú, éles karmokban végződő karjaival.
A sár felszínén lebegő víz magasra csapott fel, ahogyan placcsanó hanggal belecsapódott egy test. A földet vérrel kevert esővíz áztatta, a hangok lassan elcsendesedtek és lenyugodtak. Nem maradt más csupán egy gyászoló anya folytonos, csendes zokogását idéző sűrű cseppek és a szél erőteljes suhogása az ijedelmet keltő ágak árnyas tánca közt.
Határozott léptek cuppogtak a nedves talajon. Az időközben emberi mivoltát visszaszerző férfi világoskék tekintete megakadt egy vászonanyagon, mely az egyik ág végében sajátos ritmust mutatott be. Nem olyan volt, mintha az imént kioltottak közül valaki elhagyta volna ruhája egy darabkáját, ráadásul kellett legyen valami oka azon zsiványok jelenlétének. Épp eszű ember ilyen időben az éjszaka közepén nem mászkál az erdőben, még Toussaint vidékén sem, hiszen nem csupán lovagokban, de szörnyetegekben is gazdag e hely.
Követte a nyomokat melyeket talált míg nem egy árokhoz ért, melyből vér szag áradt. Az időnek köszönhetően nem jut messzire, így ragadozóktól nem kell tartson a vörös-szín nedű tulajdonosa. A mélyedés széléhez lépve tekintett le rá Beauclair szörnyetege, ki a sötétség ellenére ki tudta venni az ifjúnak látszó nő vonásait. Megsérült ugyan, de nem lesz baja. Látta rajta, így elveihez hű maradva a férfi fogta magát és egyszerűen elsétált. Otthagyta minden gond nélkül.

Reggelre elültek a könnyek. A Nap felkelt és új színt hozott a vidékre. Az esőcseppeken megcsillanó sugarak egészen csodálatossá és gyönyörűvé varázsolták a tájat és annak fővárosát egyaránt. Új nap virradt a földre és annak lakóira egyaránt.

Dettlaff




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Márc. 01 2019, 17:51
Ajánlott tartalom




who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff Empty
Re: who's the monster and who's the saint - Lily+Dettlaff

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Összetörve ~ Dettlaff & Cirilla
» Never judge a book... ● Dettlaff & Yennefer
» La Belle est la Bête - Dettlaff & Emilia
» Dettlaff van der Eretein
» Gyerekjáték - Dettlaff & Fricska

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: