World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
Amikor békét kötöttek az északi királyságok a nilfgaardiakkal Cintrában, nem nyílt alkalmam a kuzinnal nem hogy egy mélyet és kimerítőt beszélgetni, de úgy igazán két szót váltani sem. Rívia még talpra sem állt igazán a háborús veszteségekből, máris a nyakunkon volt az újabb baj. A ríviai pogrom tovább súlyosbította az amúgy is számottevő károkat. Nem meglepő hát, ha ezen bokros teendőim, még ha csak egy, de rögtön két birodalom újjáépítése közepette épp a családi kötelékek ápolása szorult a háttérbe. Különös, igaz? Mindig is olyan embernek tartottam magam, aki mindennél előbbre sorolja a családot. De van az a helyzet, teszem azt, egy véres háborúban és egy még véresebb pogromban legyalult birodalmak talpra állítása. Már ha te vagy a királynő, akinek a hazatértét máskor üdvrivalgással és virágkoszorúkkal ünneplik. De nem engedhettem meg magamnak a kimenőt. Egyelőre nem. A lelkiismeretem nem engedte.
Két hónap telt el azóta. Az újjáépítési munkálatok szigorú megfigyelés alatt viszonylag rapid tempóban zajlottak, lassan újjáéledt a pénzforgalom, de a kereskedelem és az infrastruktúra még mindig valahol a breoga segge alatt volt. Mégis, hála ibolya áldásos ráható képességének, meggyőzött, hogy bele fogok őrülni a ríviai vár négy azért igencsak tágasanak mondható falába, de leginkább a folyamatos munkálatokba, kiadásokba és döntésekbe. Javasolta tehát, hogy szakadjak el kissé a valóságtól, és éljek egy kicsit egy másikban. Azt tanácsolta, látogassam meg temeriai kuzinom, Foltest-et – hisz nem csupán a családi kötelék ad apropót eme audienciára, de a háború után rengeteg megbeszélnivalónk akadt. Ki tudja, tán még egy újfajta szövetség is kijöhetett eme spontán királytalálkozóból. Királyi sólymot küldtem hát magam elé, öt nap múlva esedékes, kelet felől való jöttömet hirdetendő.
Nem volt az az isten, se régi, se új, hogy hintóban érkezzek, így hát nyeregbe pattantam, és a királyi testőrség élén indultam neki a temeriai Vizimának. Nem telt bele sok időbe, ahogy a horizont felett felbukkantak a lyriai sasok és a ríviai ruták, megszólaltak a várfalon a királyi kürtök is. Valaki parancsot adott rá, hogy nyissák ki a kaput, mi pedig, mind a huszonötöd magammal és ibolyával belovagoltunk a vizimai udvarba. Fémekkel és ékszerekkel feldíszített lovamon, ahogy prüszkölt és megrázta magát, ezerfelé szóródott szét a napfény. Leugrottam a hátasomról ikonikus, fehér páncélomban, szúrós, zöld tekintetemmel pásztáztam végig a fogadóbizottságot. A temeriaiakban megfagyott a vér.
- Bújj elő, te szhukafattya!

P.S.:374 szó Mood: Just Punishment
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Júl. 31 2019, 14:48
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


F
oltest kivételesen nem napközépkor lépett ki a várból, ahogy az egyébként szokása volt. A temeriai koronás fő hozzászoktatta népét, hogy az ebéd előtti órákban ildomos a bajaikkal zaklatniuk, majd egy órával az ebédidő előtt befejezniük azt. Sodden hercege ugyanis kiállhatatlan volt üres gyomorral, s még inkább pokolra kívánta mindenki, aki az éjszaka közepén találta felverni. Ha háborúban vett részt, Temeria királya levedlette szeszélyeit, ám otthon, a saját palotája falai közt senki meg nem tilthatta neki. Ezúttal azonban nem jutott lehetősége ilyesmire. Meve ugyanis közeledett, neki pedig készen kellett állnia arra, mikor a fehér királynő befut. Nem a protokoll miatt. Sokkal inkább rokoni szálaik tiszteletéből. Foltest többször megvallotta már magának, hogy szereti azt a nőt. Bár szemrevaló és nem rugdalná ki az ágyából, másféle szeretet öntötte el a szívét ha a Fehér Királynőre gondolt. Az a fajta, amelynek része, hogy időről időre meg akarja fojtani azt a némbert, máskor pedig a falnak támasztaná más jelleggel. Imádta, mert magára ismert a nőben. Éppen ezért irritálta is oly sokszor. Csoda volt hát, ha a király már idő előtt felkészült az érkezésére?
Többek közt azért is intézte el, hogy Meve elé fogadóbizottság kerüljön, mert pontosan tudta, hogy a királynő gyűlöli az ilyesmit.
„Jöttömre öt nap múltán számíts, pirkadatkor, kelet felől.” Ez állt Meve levelében, melyet a sólyom hozott. Foltest pedig úgy gondolta, hogy ha neki fel kell kelnie a fogadásra, akkor a Rívia uralkodójának is el kell viselnie a protokollt. Kiküldött tehát mindenkit, hogy méltóképp üdvözöljék a Líriaiakat és Ríviaiakat. Ő maga pedig a királyi háló kövén öltözött a könnyebbik páncélzatába. A nehezebbiket, melynek teljes felöltéséhez a szolgálói kellettek, azt, amelynek jókora vállvasai óvták a király nyakát, indokolatlannak tartotta. Talán egyszer az lesz a veszte, hogy nem elég óvatos, de biztosan nem ma.
Meglátogatta az alvó Addát, mielőtt elindult volna a fogadásra. Imádta azt a kölyköt, még ha fel is bosszantotta olykor. Emlékeztette az anyjára, az esze pedig tökéletes királynővé emelhette, ha végre megtanul mindent, amire szüksége van. Széket húzott az ágy mellé és végigsimított a lánya arcán. A nyakában ott függött az ékszer, a szobát pedig megtöltötte a füstölők szaga. A vaják meghagyta nekik, hogy a királylány ezek között aludja álmát, a szobáját pedig éber őrök vigyázzák, akkor is, ha nincs ott. Ez megakadályozza ugyanis, hogy újra strigaként ébredjen a gyerek. Ha pedig ez kell ahhoz, hogy Foltest lánya ember maradjon, hát ez lesz. Istenem, de szeretem én ezt az ostoba kölyköt, gondolta magában a büszke apa. Akármilyen vad, akármilyen kegyetlen. Vagy talán pont ezért. Talán az, hogy striga volt, jó hatást gyakorlot rá.
– Felség, közeledik a Fehér királynő. – Az egyik őr súgta be a félig nyitott szobaajtón. Bólintott, majd megigazította vörös üstökén a koronát. Kilépve megveregette az alabárdosok vállát, majd magabiztos léptekkel a kapu felé vette az irányt. Senki elől nem titkolta, mennyire szereti a lányát. Ahogy egy férfinak természetes és szép dolog szeretnie a húgát, úgy egy apának épp ilyen ha büszke a saját lányára és csodálja.
Aztán meghallotta azt a félre nem ismerhető orgánumot a kapun kívül, s egy mosoly húzódott az arcára. Igen. Itt van Meve.
– Ne üvölts te hárpia! Felkelted Addát. – Kiabálta, ahogy kilökte a palotaajtó szárnyait. – Neked kevesebbet kéne idejárnod, mert akárhányszor látlak egyre ráncosabb vagy. Megöregszel a hosszú úton te némber. – Erre a mondatra ért a lépcső aljára, s az arcán továbbra is ott ült a kihívó, mégis barátságos mosoly. – Minek a sereg? Nem elég neked Líria meg Rívia? Temeriára is fáj a fogad? Apropó, fog. Hogy van a selypítése királynő?

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Aug. 02 2019, 15:52
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
Amikor beképzelt kuzinom, a temeriaiak királya felvázolja, hogy valójában miért is tréfált meg ama szívből gyűlölt fogadóbizottsággal, büszkén felszegtem az állam, gőgös mosolyra húzódtak az ajkaim, melyet kettészelt a Híd védelmekor szerzett sebem visszamaradt hege.
- Tán cshak nem korainak találod azh órát, kedvesh kuzhin? Azht hittem, már az elshő kakahsszhó előtt visszhaszherezhted azh eltulajdonított Pontar völgyét. – az éles csipkelődés és maró gúnyolódás ugyanúgy része kettőnk kapcsolatának, mint másnak a vasárnapi közös ebéd. Összeölelkeztem hát a kuzinnal, csak hogy markánsan megveregethessem a hátát – Utoljára kishlány koromban tán. Ami pedig Villemet ésh Anshéish-t illeti, belőlük azh apjuk hangja inkább röhögőgörcshöt váltott ki, mint nyugalmat. Shoshem hibázhtattam őket ezhért.  
Az aranylevelekbe öltözött Melitele anyácskára esküszöm, szerettem Reginald-ot, láttam a jó tulajdonságait. A baj csak az, hogy a rosszakat is. Mindenesetre apró napsugarakkal töltötte meg a szívem, hogy jó erőben, egészségben, és hangulatban leltem Temeria koronás főjére. Valamelyest visszaszelídül az arcomra felfröcskölt gőg, ahogy a távolabbi halott rokon szóba kerül.
- Pedig Calanthe shem rejtette shoha véka alá, amit gondolt. Maga volt a megteshteshült karakánshág. Egy igazhi hősh volt, ésh így emlékszhem rá a mai napig. Retteneteshen hiányzhik nekem. – A kuzin további szavaira azonban vérszomjas mosoly ült ki az arcomra – Nem úgy felrúglak rögvesht, hogy lyukat ütszh azh égen?
Szerettem Foltest merész humorát. Mellette sosem kellett azt éreznem, hogy egy újabb fertelmesen unalmas királyi bankettre jöttem ásítozni. Nem is hagyta volna sosem. Valahogy ez a pofátlan tréfálkozás sokkal inkább keltette bennem annak érzetét, hogy a második otthonomba érkeztem. Családba. Testvérek közé. Ezért tudtam, hogy őt sem sérti, ha visszamarok.
- A veszhteshégeink valóban shúlyoshak – hagytam rá hideg tényszerűséggel – Nem véletlen nem oly népszherű a gerilla hadvishelésh a köreinkben. Túlshágoshan ish kockázatosh. Túl shok veszhteshéggel jár. De vannak helyzhetek, amikor mindezh nem szhámít. A kalkuláchiókkal tett fáradozhásht pedig nagyra értékelem, de nagyobb haszhnát venném akkor, amikor ténylegesh veszhély fenyegeti a birodalmaimat.
Természetesen tisztában voltam vele, hogy a kuzin csupán tréfás kedvében van – valójában a kuzin kezében előbb látom Lyria és Rívia jogarát és országalmáját, mint bármelyik fiaméban, és ez bizony baj. Ugyanakkor az én szavaimban épp csak egy leheletnyi szemrehányás bújt meg, épp oly kevés, hogy könnyedén át lehessen siklani felette.
- Áh, igen, Ríviai Geralt… – húzódott hideg mosolyra az ajkam, és csak az – Tudd meg, hogy azh a „szhukafattya vaják”, akit én lovaggá ütöttem, a legshemmirekellőbb alak, akit valaha hátán hordott ezh a vén Kontinensh. Kitüntetem itt Lyria legmagashabb rangjával, erre azh elshő adandó alkalommal hátat fordít ésh dezhertál. Ha netán még egyszher valaha birodalmaim földjére vetné a lába, elfogatáshi parancsh van érvényben. Mindeneshetre a tény, hogy Adda jól van, bizhonyítha, hogy vajáknak jobb, mint lovagnak. Eeh, te kurafi, most mészhtam le a nyeregből… - méltatlankodtam, mielőtt magamhoz intettem volna Odo-t, pontosabban rajta keresztül a lovamat. Addig a kuzin szívmelengető beszéddel üdvözölte kedves alattvalóimat és katonáimat. Illetve, majdnem.
- Mondanám, hogy anyád döntshd meg, de nem volna többé vicches. – kacsintottam rá szép, zöld szememmel, mielőtt hozzám lépett volna – Ibolya, Botolf, ide hozzhám!
Intettem a két érintettnek, akik lovaikat megragadva csatlakoztak hozzánk. Visszamásztam a nyeregbe.
- Azh idejét shem tudom, mikor vadászhtunk utoljára együtt. Menjünk! – meg is indítottam a lovam, hogy békében kilovagolhassunk a palota, majd Vizima kerületéről, aztán amint elhagytuk a lakott övezetet, vágtára fogtam a lovam, és előre süvítettem – Aki utoljára ér azh erdő széléhezh, azh azh imbechil!

P.S.:546 szó Mood: Cyberpunk


A hozzászólást Meve összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 13 2019, 17:17-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Aug. 08 2019, 22:59
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


A
mikor a koronás fők egymásra pillantottak, az udvar teljes népe tudta, s nyilvánvalónak tartotta, hogy ha ez a két uralkodó egy közös célért összefogna, hát kő kövön nem maradna. Nem lenne biztos a győzelmük, ám az igen, hogy még évezredek múltán is emlékeznének, hogy a Fehér Királynő és Temeria Ura, mit hajtottak végre. Foltest is éppen ezért szerette a legjobb ötleteit Mevével megosztani elsődlegesen. Henseltet egy gazembernek tartotta, aki egy zsák aranyért, meg némi földért a saját anyját is eladná. Aztán porig égetné a földjeit annak, akivel üzletet kötött, s minden javát elszedné, beleértve azt is, melyet tőle kapott. Rafinált és dörzsölt szukafattya. De ettől még szukafattya. Demawend lusta disznó. Ha Temeria vagy Lyria tettre nem hívja, egész életében a palotája falai közt mereszti az ülepét, a jobbjában pedig a két markolatgombos kardját élezné, míg a ballal bort vedelne.
A királynak azonban voltak aggályai. Sem Vizimir kölykéről, sem a Feketék császáról nem hallott igen régóta. A csend pedig minden esetben baljósabb volt, mint az állandó zaj. Mindenki a sebeit nyalogatta, mégsem csapott le rájuk Redania vagy Nilfgaard. Előbbinek talán nem lett volna hozzá ereje, ám utóbbiról ezt nehezére esett elképzelni.
Meve maradt tehát az egyetlen, aki becsületes, igaz szavakkal bombázta a fülét. Az egyetlen, aki még ép elméjűnek tartott a többi közt. Ezért is avatta bizalmas dolgaiba.
– Kedves kuzin. Hát illő volna tőlem, ha a hajnalhoz ennyire közel nem küldeném elébed a fogadóbizottságot? – Ezzel nagyjából elárulta, miért kapta a Fehér Királynő a fogadást. Aztán összeölelkeztek, ahogyan csak ők szoktak. Harcostársakként, ám uralkodói magasztossággal. – Egy apa hangja nyugtatja a gyereke fülét. Nem hallottad még? – Az arcára mosoly szaladt, méghozzá az őszintébb fajtából. Foltest most érezte magát igazán elemében. Ilyenkor és ha kardot szorított a keze. Viszont, amint Meve felhánytorgatta a leveleket és az utazást, valami mást akart szorongatni. – Téged meglátogatni majdnem olyan élmény, mint Calanthe-t volt. A Cintrai nőstényoroszlán egy kicsivel szelídebb volt talán. De legyen. A következő három találkozásunk a te földeden ejtjük meg. Szavamat rá, így lesz. Amúgy sem vitatkozok nővel. – Ennek arrogánsabb felhangja volt, mint a mondandója többi részének, ám megmaradt benne a barátságos hanglejtés. Foltest humora olykor húsba vágott.
– A sereged félelmet nem ébreszt, de hallva a híreket biztos voltam benne, hogy ennél több embered nem maradt. Jon Natalis már elkezdte kiszámolni, melyik a legrövidebb út felétek, hogy könnyebben elfoglalhassam a trónszéked is. – Az uralkodó sokkal csipkelődősebbre fogta orgánumát, sejtetve, hogy egy szava sem volt igaz, azon kívül, hogy nem rettenne meg a Fehér Királynő seregétől. Temeria fiai büszke és erős harcosok. Olykor imbecilek és a pokolra kívánta mindet, de bármit megtesznek a győzelemért, vagy a parancsára.
Elmosolyodva hallgatta a selypítést akkor is, ha pontosan tudta, mennyire tragikus vége lehetett volna annak a hegnek. Viszont örült neki, hogy nem így alakult. Az ördögbe is, míg él viccet fogok ebből csinálni, gondolta.
– Adda jól van. Hála annak a szukafattya vajáknak, akit te lovaggá ütöttél. Geralt meghagyta mit kell tennünk, hogy a gyerek ép és egészséges legyen. Én pedig bízok a szavában. Elvégre azért vaják, hogy értsen az átkokhoz, meg egyéb nyavalyákhoz. Szépen néznénk ki, ha a péknek sem hinném el, hogy hogy kell kenyeret sütni. Viszont az ebédre még várnunk kell. Addig lóra te hárpia. Kimegyünk, lövünk neked is valamit, hogy ne éhezzenek a Lyriaiak. – Hátrébb lépett, széttárta a karjait és szónoklatba fogott. – Lyriaiak és Ríviaiak! Ti átkozott eszelős bestiák! A vendégeim vagytok, míg a királynőtökkel meg nem beszélem, amit akartam, vagy míg hanyatt nem döntöm. Érezzétek otthon magatokat! Velerad körbevezet benneteket. A kertben már asztal vár mindannyiótokat! Igyatok és mulassatok! A fiúk elviszik a lovaitokat. Élvezzétek a vendégszeretetünket. Lyria, Rívia és Temeria testvérei egymásnak. Hát érezzétek úgy magatokat, mintha a bátyátokhoz jöttetek volna. – Ezzel visszalépett Meve mellé. – Fogd a két legjobb harcosod, én is hozom az enyémeket. Körbelovagoljuk a palotát és lövünk neked egy vaddisznót.

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Szept. 04 2019, 21:53
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
Amikor beképzelt kuzinom, a temeriaiak királya felvázolja, hogy valójában miért is tréfált meg ama szívből gyűlölt fogadóbizottsággal, büszkén felszegtem az állam, gőgös mosolyra húzódtak az ajkaim, melyet kettészelt a Híd védelmekor szerzett sebem visszamaradt hege.
- Tán cshak nem korainak találod azh órát, kedvesh kuzhin? Azht hittem, már az elshő kakahsszhó előtt visszhaszherezhted azh eltulajdonított Pontar völgyét. – az éles csipkelődés és maró gúnyolódás ugyanúgy része kettőnk kapcsolatának, mint másnak a vasárnapi közös ebéd. Összeölelkeztem hát a kuzinnal, csak hogy markánsan megveregethessem a hátát – Utoljára kishlány koromban tán. Ami pedig Villemet ésh Anshéish-t illeti, belőlük azh apjuk hangja inkább röhögőgörcshöt váltott ki, mint nyugalmat. Shoshem hibázhtattam őket ezhért.  
Az aranylevelekbe öltözött Melitele anyácskára esküszöm, szerettem Reginald-ot, láttam a jó tulajdonságait. A baj csak az, hogy a rosszakat is. Mindenesetre apró napsugarakkal töltötte meg a szívem, hogy jó erőben, egészségben, és hangulatban leltem Temeria koronás főjére. Valamelyest visszaszelídül az arcomra felfröcskölt gőg, ahogy a távolabbi halott rokon szóba kerül.
- Pedig Calanthe shem rejtette shoha véka alá, amit gondolt. Maga volt a megteshteshült karakánshág. Egy igazhi hősh volt, ésh így emlékszhem rá a mai napig. Retteneteshen hiányzhik nekem. – A kuzin további szavaira azonban vérszomjas mosoly ült ki az arcomra – Nem úgy felrúglak rögvesht, hogy lyukat ütszh azh égen?
Szerettem Foltest merész humorát. Mellette sosem kellett azt éreznem, hogy egy újabb fertelmesen unalmas királyi bankettre jöttem ásítozni. Nem is hagyta volna sosem. Valahogy ez a pofátlan tréfálkozás sokkal inkább keltette bennem annak érzetét, hogy a második otthonomba érkeztem. Családba. Testvérek közé. Ezért tudtam, hogy őt sem sérti, ha visszamarok.
- A veszhteshégeink valóban shúlyoshak – hagytam rá hideg tényszerűséggel – Nem véletlen nem oly népszherű a gerilla hadvishelésh a köreinkben. Túlshágoshan ish kockázatosh. Túl shok veszhteshéggel jár. De vannak helyzhetek, amikor mindezh nem szhámít. A kalkuláchiókkal tett fáradozhásht pedig nagyra értékelem, de nagyobb haszhnát venném akkor, amikor ténylegesh veszhély fenyegeti a birodalmaimat.
Természetesen tisztában voltam vele, hogy a kuzin csupán tréfás kedvében van – valójában a kuzin kezében előbb látom Lyria és Rívia jogarát és országalmáját, mint bármelyik fiaméban, és ez bizony baj. Ugyanakkor az én szavaimban épp csak egy leheletnyi szemrehányás bújt meg, épp oly kevés, hogy könnyedén át lehessen siklani felette.
- Áh, igen, Ríviai Geralt… – húzódott hideg mosolyra az ajkam, és csak az – Tudd meg, hogy azh a „szhukafattya vaják”, akit én lovaggá ütöttem, a legshemmirekellőbb alak, akit valaha hátán hordott ezh a vén Kontinensh. Kitüntetem itt Lyria legmagashabb rangjával, erre azh elshő adandó alkalommal hátat fordít ésh dezhertál. Ha netán még egyszher valaha birodalmaim földjére vetné a lába, elfogatáshi parancsh van érvényben. Mindeneshetre a tény, hogy Adda jól van, bizhonyítha, hogy vajáknak jobb, mint lovagnak. Eeh, te kurafi, most mészhtam le a nyeregből… - méltatlankodtam, mielőtt magamhoz intettem volna Odo-t, pontosabban rajta keresztül a lovamat. Addig a kuzin szívmelengető beszéddel üdvözölte kedves alattvalóimat és katonáimat. Illetve, majdnem.
- Mondanám, hogy anyád döntshd meg, de nem volna többé vicches. – kacsintottam rá szép, zöld szememmel, mielőtt hozzám lépett volna – Ibolya, Botolf, ide hozzhám!
Intettem a két érintettnek, akik lovaikat megragadva csatlakoztak hozzánk. Visszamásztam a nyeregbe.
- Azh idejét shem tudom, mikor vadászhtunk utoljára együtt. Menjünk! – meg is indítottam a lovam, hogy békében kilovagolhassunk a palota, majd Vizima kerületéről, aztán amint elhagytuk a lakott övezetet, vágtára fogtam a lovam, és előre süvítettem – Aki utoljára ér azh erdő széléhezh, azh azh imbechil!

P.S.:546 szó Mood: Cyberpunk
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Szept. 13 2019, 17:18
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


T
emeria uralkodója egyszerűen élvezte a helyzetet, amiben volt. Így, amikor Reginaldra terelődött a szó, egyenesen felkacagott. A Fehér Királynőnek igaza volt. Ugyanakkor Foltest azt is pontosan tudta, hogy a saját esetében, Addát valóban megnyugtatja a hangja. A gyerek viszont néha az őrületbe kergette. Egy vérszomjas, elkényeztetett, önfejű libaként viselkedett olykor, amitől Sodden hercege a falat kaparta. Viszont ha ránézett, az anyja jutott eszébe, ezért képtelen volt akárcsak kezet is emelni rá. Ami nem teljesen volt igaz, mert a kölyök el tudta érni azt a szintet, hogy egy atyai pofonnal legyen gazdagabb. Viszont kerülték mindketten. A koronás fő azért, mert nem akarta a saját gyermekét bántani, a hercegnő pedig azért, mert igyekezett az apja jó oldalán maradni. Hogy miért, azt még senki nem tudta biztosra, ám magának a királynak is voltak sejtései a gyerek ambíciói felől. Ha lehetett, még eltökéltebbnek bizonyult mint az apja.
Aztán felemlegették a vaják nevét, s bár Foltest akart valamit mondani minderre, benn tartotta inkább. Világjáró szörnyvadászt lovaggá ütni eleve bohém gondolat. Mindez Meve fejéből kipattanva egyenesen eszelős. Ennél már tényleg csak Calanthe művelt rosszabbakat.
– Ejj. Hát én úgy emlékezek rá, ahogy volt. A Cintrai nőstényoroszlán hős volt, hárpia, meg minden egyéb. Bármit is mondtak róla, az csakis igazság volt. Mert Calanthe tett róla, hogy az legyen. – Szögezte le az álláspontját, s komolyan is gondolta. Igazat adott a kuzinnak, viszont nem volt hajlandó elfelejteni semmit a holt rokonról. Mindent meg akart tartani. Talán ez a nagyravágyás volt a melegágya a király más jellegű ambícióinak. Nem a bosszúért utasította el a felejtést. Épp a szeretet nevében. Mert Foltest bármilyen érdes humorú, vasmarkú, a parasztok által tökösnek megítélt uralkodó volt, aki nem átallott bármit bevetni az ország üdvéért, hatalmas szíve volt, s kiváló uralkodó. Nem gondolta, hogy ez nagyképűség volna. Sosem mondta ki hangosan, mert az ritkamód undorítóan önfényező lett volna, de ő is tudatában volt, meg az alattvalói is. Ennyi pedig elég is ahhoz, hogy úgy viselkedjen, ahogy akar. Ha pedig ez azt jelentette, hogy Meve megfektetésével viccelődik, akkor azt teszi. Nem volt élő a kerek világon, aki megmondhatta volna Temeria urának, hogy mit tegyen. A javaslatokat is csak akkor hallgatta meg, ha olyan adta, akiben bízott. Ezért volt, hogy Velerad szavaira olykor magasról tojt.
Ahogy azonban elindultak kifelé, elvigyorodva vette a kihívást, s vágtára fogta a lovát. Az erdő széléig hajtotta a hátasát, de a Temeriai telivér csődör nem hagyta cserben. Ha csak fejhosszal is, de megelőzte a Fehér Királynőt.
– Eltekintek attól, hogy imbecil legyél. – Megpaskolta a ló vaskos nyakát. Ezen a lovon mindenki más furcsán mutatott volna. Foltest mégis úgy nézett ki, mintha hősregényből lépett volna elő. Na nem a palotában előadottból, hanem egy határ menti kocsmában daloltból. – Temeriai telivér. Hat generáció óta nevelik őket. – Vetette oda a nőnek. A vaskos nyakú, izomtól duzzadó hátas megrázta a fejét, majd az unszolásnak engedve tovább haladt. – Van egy vadászlesem errefelé. Oda megyünk. Vár ott minket két számszeríj, meg két tegez. Meg két üveg Temeriai Rye vodka. Ha szereted, ha nem, azt iszunk. Erős mint az óriás ökle, és vadabb mint egy veszett Skelligei. De itatja magát. – Hátra nézve a lóról egyfajta kihívó tekintet ült az arcára. Az a fajta, amit nagy testvér intéz a kisebbhez. – Addig lövünk mindenre, míg valamelyikünk célt nem téveszt, vagy a két üveg ki nem ürül. A fiúk meg majd a les alól figyelnek és őriznek. Tartok tőle rágcsálók tanyázhatnak itt is. – Na igen. A Mókusokról sosem lehetett tudni, hol bukkannak fel. Épp ezért volt fontos a fedett vadászles.  

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Okt. 10 2019, 20:47
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
Mielőtt a néhai férjemre tennél megjegyzhésht, kötelesshégemnek érzhem, hogy emlékezhtesshelek, én ugyan nem fogok megorrolni rád érte, ugyanakkor a kíshéretemet képezhő lyriaiak ésh ríviaiak nevében nem nyilatkohzhatok. ― jegyeztem meg a kuzin jóízű nevetését hallva, s csak hogy érezze, valóban nem esett csorba a becsületemen, elmosolyítottam ama sebhelytől ékes ajkamat. Reginald, ha nem is volt a legélesebb kés a mészárszéken, végső soron is ő és a kuzin távoli komák voltak. Ez a fajta csúfolódás és csipkelődés pedig rokonok jellemzője ― legyen az illető élő vagy holt.
Az immáron az én kezem által Ríviaivá üttetett Ríviai Geralt története gondolatokat ébreszthetett a kuzinban, és ezen gondolatok mindegyike ott ült az arcán. Ezen gondolatoknak való hangadástól azonban tartózkodott.
― Ha valamit mondani kívánsz, ki vele. ― fontam keresztbe a karjaimat várakozón, már-már követelőzőn. Tisztában voltam vele, hogy a kuzin milyen nyers is tud lenni, ha őszinte hangon szólal meg, ugyanakkor rendkívül tiszteltem mindezért. És nem olyannak ismertem a temeriai kuzint, mint aki csak azért megtartja magának a véleményét, mert fél, hogy máskülönben lepattog a festék az arcomról.
Ami pedig a Fehér Farkasként is ismert Ríviai Geraltot illeti, a dezertálása módfelett fájt. A legnagyobb szükségben hagyott cserben, mindezt pedig tőrként éreztem a szívemben. Háború volt, hát hogy nem értette meg?
― Azh volt. Hősh. Chintra mártír nőshtényoroszhlánja. De azht gondolom, hogy békére lelt ott, ahol van mosht, hogy azh unokája ül Chintra trónján.
Egy pillanatra elkalandoztak a gondolataim a cintrai várban ama áprilisi nap felfüggesztett portréfestménye felé. Egyáltalán nem hasonlít Calanthéhoz, gondoltam akkor, és így gondolom most is. Egyáltalán nem hasonlít Roegnerhez. Egyáltalán nem hasonlít Pavettához… Hmmm… Azt pletykálták… De nem, az lehetetlen. Királyi vérből kell származnia, ő Cintra törvényes uralkodója. Így kell lennie. Ezt követeli meg az államérdek. És a történelem.
Mikor versenyre buzdítottam a kuzint ― olyanra, amilyenre testvér szokta a testvért ― annak teljes tudatában tettem, hogy levágtatom a temeriai koronás főt a porosra koptatott erdei ösvényekről. Ám a dolgok szerencsétlen fordulatot vettek, és úgy alakult, hogy a paripámat egy orrhosszal megelőzte a temeriai telivér. Elfintorítottam az orromat.
― Nem kell kivételezhned velem cshak azhért, mert nő vagyok. Veszhtettem ésh emelt fővel vishelem a tényt. Legközhelebb, ha a paripám nem leszh kifáradva azh ideúttól, levágtatlak a shaját udvarodban. ― tettem hozzá valamivel halkabban, gyermeki daccal a hangomban.
Míg egymás mellett léptettünk, és a hátasok is utolérték a vágtában lemaradt tüdeiket, szemügyre vettem a kolléga és kuzin lovát. Az átlagnál tömzsibb, erektől duzzadó nyakat, a széles szügyet, az erőteli, vaskos lábakat és csüdöt. Arról nem beszélve, hogy a kuzin milyen fenségesen is mutatott rajta. Igazán királyi látványt nyújtott.
― Pompásh állat ― adózom őszinte elismeréssel a tény előtt , mielőtt ténylegesen kiérünk a palotán kívüli erdőségekbe. Ott aztán, a tekintet, amivel Foltest illet, teljesen érthetetlen és irracionális módon felingerel; olyannyira, hogy sötét mosollyal térítem vissza.
― A vér nem válik vízzhé, kedvesh kuzhin. Elfogadom a kihíváshodat! Azhtán meglátjuk, melyikünk fordul le előbb részhegen a nyeregből!
Jókedvemnek hamar gátat szab a Mókusok említése. Egyszer-kétszer meggyűlt már velük a bajom, és őszintén szólva egyik encontre sem volt éppen kellemes. Ehhez, de nem szorosan egybefűződő mellékághoz kapcsolódóan igyekszem is majd közös nevezőre jutni Francesca Findabair hercegnővel, annak reményében, hogy nem kell még egy ríviai pogromot megélnie ennek a vén földnek.
― Majd óvatosh leszhek.
A vadászleshez érve mindketten megállítottuk a hátasainkat, és a nyeregből leugorva vettük magunkhoz a kikészített felszerelést ― egy-egy számszeríjat, illetve temeriai rozsvodkát.
― Győzzhön a jobb, te kurafi!

P.S.:568 szó Mood: Duke of Dogs
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Nov. 08 2019, 16:33
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


T
emeria uralkodója kaján mosolyok közepette gyűrte maga alá a Fehér királynőt a lóversenyben. Imádta azt a dacos hangot, amivel illette, ahogy a csorbíthatatlan büszkeségét is csodálta. A rokonsága módfelett kedvesnek számított a szívében, Meve pedig az egyik legjobb volt közöttük. Ha Nilfgaard újra megindul, csakis benne bízhat igazán. Ez viszont végtelenül riasztóvá tette számára az elképzelést, hogy Emhyr beteszi a lábát a határaik ezen oldalára. Nem a Lyriai uralkodó miatt, hanem azért, mert csupán ketten fogják védelmezni északot, míg a többi királynak csúfolt senkiházi a tökeit vakargatja. Foltestnek ettől a gondolattól pedig felszökött a vérnyomása a szokásosnál is magasabbra. Hiszen két nép áll egy birodalommal szemben. Ha csupán az egyikük is elveszik, oda Észak összes királysága. A homlokát ráncolta a koronás fő, ahogy ezt végiggondolta, s közben az járt a fejében, mit is tegyen. Mindig egy lépéssel mások előtt akart járni, ugyanakkor kerülte az okoskodást meg a spekulációt. Ezért is zavarta a dalnok Dandeliont Redániába. Ha hírét veszi, hogy a nép lázong, húzza a száját, akkor fogja és bevágtat a seregével. Még csak nagyon harcolnia sem kellene. Egyedül Henselt közbelépése zavarná meg a menetelését. Viszont Kaedwen ellen is próbált stratégiát kiötleni.
– Pompás állat bizony. Olyan, mint maga Temeria. Szívós, erős. – Megpaskolta a lova nyakát mielőtt leszálltak a nyeregből, majd felmásztak a lesre. Nem bírta ki, hogy amíg a drága kuzin felmászott a páncél alá lessen. Mi van abban, ha adózik a női szépség oltárán némi megtekintéssel? Nem akart Mevetől semmit. Semelyik nőtől sem, ha őszinte akart lenni. Adda halála óta nem volt ilyesmire sem ideje, sem energiája, sem kedve. Minden más fontosabb volt a szórakozásnál. Még akkor is, mikor történetesen LaValette bárónővel múlatta az idejét.
Felkapaszkodott a lesre, magához vette a számszeríjat és a tegezt, majd a vodkából töltött mindkettejüknek.
– Akkor egészségünkre. Győzzön a jobb. – Ezzel maga elé emelte a számszeríjat, s keresni kezdett valami vadat. Az agya viszont egyre inkább máshol járt. A vodka mellékhatása volt, hogy kis mértékben serkentette a király agyának működését. – Ugye tudod drága kuzinom, hogy ha a átkelnek a Yarugán a feketék, te és én vagyunk az egyetlen reménysége ennek a földnek? Kár hogy Calanthe már nincs. Hárman Ofierig rugdoshatnánk Emhyrt. Így be kell majd érnünk valami közelebbivel. – Tovább keresgélt a bokrok közt. – Mint rokon mondom, hogy vigyázz magadra bármerre is mész. A Scoia'tael lesben áll, és szaftos célpont vagy a szukafattyaknak. A tündék már nem tartoznak Nilfgaardhoz. Ezek vadhajtások. – Egy fácánt látott előbújni az aljnövényzetből, de egyelőre nem lőtt. Várt, míg az állat figyelme másfelé terelődik. – Tudd meg te ostoba, hogy te vagy a legkedvesebb élő családtagom a lányom után. Úgyhogy ha bajod esik még meg is ruházlak, mielőtt fellógatok minden fattyút, aki mókusnak vallja magát. – A hangjából aggodalom sugárzott, s Sodden hercege véresen komolyan gondolt minden szót. Azt akarta, hogy Meve pontosan tudja, hányadán állnak egymással. A háború elhomályosítja az emberek bizalmát.  

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 01 2019, 17:51
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
Egyszerre diszkrét aggodalommal és néma érdeklődéssel követtem figyelemmel a temeriai kuzin nemes vonásaira felrajzolódó gondolatokat, s közben végig azon törtem a fejem, vajon mi felleg vethet ily komor fellegeket jókedve kék egére.
― Min töröd azht a lasshacshkán kopaszh tojáshfejedet, eh, kuzin?
Persze, min nem? Az olyan fők, amik a koronát viselik, mindig nehezek valamitől. Állandó paranoia és kétségek közt gyötrődünk. Vajon van-e elég élelmiszer tartalékunk, gyalogunk, ha megtámadják szeretett városainkat, van-e hova menekülnie a civileknek, van-e elég ló a lovasságnak, ha nyílt ütközetre kerül sor, és van-e elég pénz, nyersanyag az újjáépítésre. Suttognak-e vajon, ha nem vagyunk a palotában, és számíthatunk-e tőrökre a bordák közt, ha visszatértünk? Nem is azt próbáltam bebeszélni magamnak, hogy Foltestnek nincs miért ráncolnia azt az istentelenül magas homlokát, csupán azt kívántam tudni, épp mi aggasztja a sok lehetséges szkenárióból.
― Ésh a shörnek ish olyan ízhe van, mint a frisshen cshapolt lóhúgynak… ― toldottam hozzá egy pimasz fricskát a dicséretek árjához. A végén még elbízza magát nekem ez a kurafi.
Ha egész őszinte akartam lenni, a véletlenek szerencsétlen alakulása volt csupán, hogy elkaptam a temeriai kuzin szemtelen leskelődésének utolsó foszlányait. Sebhelyes arcom értelmezhetetlen vigyorra kanyarodott. Mulattatott ez a nagyon is férfi gesztus.
― Cshak rajta. Ne fogd visszha magad. De jó előre szhólok, nincsh ott szhámodra shemmi érdekesh.
Tán otthon le is csapnék pár fejet egy ilyenért, na de itt… Kinek fáj egy kis tréfa?
Ha a kémeink nem is jelentettek volna olyan buzgó hűséggel atyámnak ― legyen néki könnyű a föld ― akkor is előbb-utóbb tudomást szereztünk volna a tényről, hogy a kuzinok, Foltest és Adda mit művelnek zárt ajtók mögött. Bár akkor még én is kislány voltam. Éppen megtarthattam volna emiatt az udvarias távolságot a temeriai koronás főtől, de úgy voltam vele, hogy a mi rokonságunk ― mely nagyszüleink, Ríviai Hugo herceg és Temeriai Bienvenu hercegnő közös történelméről fakad ― távolabb esik egymástól, nem egész két generációval, mint a testvéreké. Őszintén szólva, ha valaki kérdezte volna a véleményem ― mint ahogy nem ― Foltest kompetensebb csemetéket nemzett volna nekem, mint Reginald ― néki is legyen könnyű a föld.
Míg a gondolataim így cikáztak, fogtam magam, és a rokon után másztam a lesre, hogy megragadjak egy számszeríjak, és elfogadjam a felém kínált vodkát.
― Cshak a fejedbe ne szhálljon, kedvesh kuzhin. Vivat. ― feleltem, mielőtt óvatosan kortyoltam volna az alkoholból, nehogy a végén még én legyek az, akinek a fejébe száll. ― Uffh… Tudod, a sheretek továbbra ish egy kalap szhart she ér… De igazh, ami igazh, ezh egy bivalyt ish leterítene, én mondom…
Egyelőre nem is nyúltam többet az alkoholhoz, inkább a kölcsön kapott számszeríjammal pásztáztam a környéket. És így is terveztem folytatni, ám a rokon hirtelen jött monológjával teljesen elvonta a figyelmem. Olajos, zöld szememben rokonszenv lobbant.
― Azh ishtenek verjenek meg, te vén kurafi… Tudod, hogy a pokolba ish elmennék érted, meg visszha. Nem kell velem flörtölnöd cshak azhért, hogy elpáholjak pár fekete shegget. Ha Emhyr var Emreish ismét át találja szhelni a Jarugát a cshapataival, várni fogjuk. Calanthe hogy élvezné… Azh a vén szhipirtyó… Tényleg cshak rád támaszhkodhatok, kuzhin… Shenki másra. ― persze, Kaedwen hadereje mindig jól jönne, de hogy Henselt el nem tudja őket irányítani, az is biztos. Demavend már túlontúl is öreg még egy háborúhoz… Az a kölyök meg ott fent Redaniában meg… Nos, csak egy kölyök. Skellige? Túl kiszámíthatatlanok… Elnézegettem azt a fácánt ― Mint rokon mondom, hogy ne féltsh. Ha valakinek, neked tudnod kellene, hogy meg tudom védeni magam, ha arról van szhó. De a fenébe ish, tűzhbe tenném érted a kezhem, te szukafattya. ― helyénvalónak éreztem valami családi gesztust, de tisztában voltam vele, hogy a hirtelen mozdulatok elriaszthatják a vadat, így megálltam.
Imponált nekem a kuzin féltése é aggodalma. A baj csak az volt, hogy tudtam, nem viccel.
Egy óvatlan pillanatban elsütöttem a számszeríjat, a nyíl kiderült belőle, egészen a kuzin által kiszemelt vad felé. Az aprócska nyíl beleállt a madár oldalába, és leterítette azat, én mégis a szám húztam.
― Lehetett volna szhebb találat is. ― újra felajzottam az íjam, majd eszembe jutott valami ― Ami a tündéket illeti, volna itt valami, amiről beszhélni szheretnék veled…


P.S.:683 szó Mood: Every time you leave
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 09:04
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


F
oltest arcára mosoly húzódott, mikor Meve észrevette. A koronás fők ilyesféle incselkedése távol állt mindattól, amit a nagy verselők megírnak. Ez nem tartozott sem a hadászathoz, sem az intrikához, sem a népükhöz. Ami itt történt, az két roppantul közvetlen kuzin játéka. Hogy mindezek mellett ők államokat vezettek, az csupán hab volt a tortán.
– Elég nekem csak gyönyörködni. – Legyintett, ahogy felvetette magát a lesbe és inni kezdtek. Temeria urának fejében rengeteg furcsa gondolat kezdett testet ölteni, melyek egyikét nem átallott megosztani a szőke unokatestvérrel. Tudta, hogy van oka félteni, ahogy azt is, mennyire nincs rá oka. Ez azonban két egymásnak feszülő bika volt a fejében. Ha kívánhatott volna, hogy ki legyen az az egyetlen egy ember, aki mellette marad a világ végeztével, akiben maradéktalanul megbízik, akkor vagy Meve, vagy Vernon Roche lett volna a választottja. Adda hiába volt a lánya, ezt a szintű bizalmat nem élvezte. Ezért azonban Sodden hercege nem neheztelt rá. Szerette. Jobban, mint bárkit, vagy bármit, és épp ez a kiszámíthatatlansága, megbízhatatlansága tette a szemében alkalmassá arra, hogy egy nap felülmúlja őt is.
– Mit remélsz a fiaidtól kedves kuzin? – Ritkán volt ennyire nyílt és egyenes, de ahogy a kettejük összefogására terelődött a szó, Foltest fejében pedig felizzott Adda gondolata, egyszerűen képtelen volt takargatni a nyilvánvalót. – Mert a lányom egy szemtelen, vad csitri egyelőre. De bízok benne, hogy épp emiatt jobb uralkodó lehet még nálam is. Legalábbis melegen ajánlom neki, mert különben fölöslegesen tanítottam és neveltem. Viszont mit remélsz Villemtől és Anséistől? Mert azt mindketten tudjuk, hogy uralkodónak csapnivalóak lennének, amit te is közöltél párszor fennhangon. Többször az ő fülük hallatára. – Mintha Meve agyában elpattant volna egy ideg, elsüvített a nyílvessző, aztán telibekapta a fácánt, amit kinézett magának. Valóban lehetett volna szebb lövés is, de hát nem lehet minden tökéletes. Ahogy Foltest újra ivott a bivalygyűrő vodkából a homlokát kezdte ráncolni. Be kellett látnia, hogy Temeria két nagynevű itala a vodka és a bor. A serfőzés nem volt erényük. Hogy aztán a föld tette, vagy a parasztok nem fektettek bele energiát, azt talán csak Melitele tudhatja.
A király ezúttal nem várakozott. Egy őzgidát látott előugrani a bokrok közül, s célra tartva kilőtte a nyílvesszőt. Az állat nagyot sikoltott, aztán fájdalmas mozgással futásnak eredt. A koronás fő tudta, hogy nem marad életben, habár még van egy kis ideje, mielőtt összeesik. Ennélfogva nekik is akad elegendő idejük, hogy beszélgessenek. Brugge hercege intett a les alatt várakozóknak, hogy indulhatnak összeszedni a két vadat. Amúgy sem akarta, hogy azok hallják amit Meve akar neki mondani.
Mikor aztán az emberek hallótávon kívül értek, nagyot sóhajtott.
– Ha azt akarod mondani, hogy nem olyan rosszak, mint gondoljuk és társulnunk kéne velük, azt fogom mondani, hogy felejtsd el. Nem teszem a királyságaink sorsát olyanok kezébe, akikből egy is elég, hogy megvadítsák a többit. Túl kiszámíthatatlan a Scoia'tael. Ki tudja mennyi akad közöttük is. Egyelőre nem bízok senkiben, akinek hegyes a füle, vagy a szokványosnál alacsonyabb. Egy kukacos alma elég, hogy tönkretegye az egész terményt. – Sóhajtotta, aztán újratöltötte az italaikat. – Minden egyébre vevő vagyok Meve. Még arra is, ha kölcsön akarod venni Vernont, hogy kiképezze az embereidet. Úgy hallom Aedirnben már megverte őket valami hegyesfülű. Roche pedig mindent átható gyűlölettel űzi azt a tündét. Csak azt ne kérd tőlem, hogy bízzak bennük. – Elég komolyan lefektette az álláspontját, de kellőképp artikuláltan ahhoz, hogy érthető legyen, miért nem élvezi egy másfajú sem a bizalmát. Ha a Mókusokat leverik, hajlandó újratárgyalni az ügyet.  

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Feb. 28 2020, 18:34
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Foltest & Meve @
― Ha nem ish volna elég, akkor ish ennyivel lennél kénytelen beérni.
Nem tudtam két szívdobbanásnál tovább haragudni a kuzin ízléstelen tréfájára. Méghozzá azért nem, mert pontosan tudtam, hogy számára mindig is csak egyetlen nő létezett, létezik, és létezni fog ― Adda. Ha meg nem is értettem kettejük kapcsolatát, megtanultam elfogadni. Hisz kinek a családja tökéletes? Na ugye.
― Jó kérdésh. Jelen álláshok szherint örülhetek, ha megérik a holnapot, míg távol vagyok. ― sóhajtottam bosszúsan ― Kár, hogy helyettem az apjuktól örökölték a legfőbb vonáshaikat. Úgy, mint a lushtashág, a nagyzholásh ésh a teljesh politikai inkompetenchia. Anshéish még a kishebbik gond, benne még tán cshillan is némi értelem, ha ténylegeshen cshelekedni kell, de Villem… Ó, Villem valami égetnivaló anti-talentum. Elherdálta a kincshtári kochkákat! Hát hallottál már ilyet? Ésh ahelyett, hogy besheggelné a kódexheket, papírmashét hajtogat a lechkéiből! Ésh nekem azh ő kezhükbe kellene helyeznem Lyriát ésh Ríviát? Nincsh azh azh archa a jó Melitele anyácshkának! A legtöbb, amit remélhetek tőlük, hogy gyorshan megnőshülnek, ésh azh unokáim kompetenshebbek lesznek náluk. ― itt tartottam egy kortynyi szünetet ― Azhtán neked she shokkal könnyebb mosth Addával… Mi leszh velünk, kuzhin? Így apad el a jó vér, ésh hagyjuk, hogy azh utánunk jövők lerombolják, amit eddig véresh verejtékkel ésh kemény munkával felépítettünk?
Lehet, hogy egyikünknek sem ártana ismét fontolóra venni a házasság gondolatát. Foltest talán még tudna is egy másik valamire való trónörököst összehozni, én viszont minél inkább megyek kifelé a fiatalságomból, annál nagyobb a kockázata annak, hogy több kárt teszem, mint hasznot hozok.
A leterített fácán után a kutin is megcsillogtatta vadásztehetségét, méghozzá egy ifjú őzsuta képében. Temeria királyának nyílvesszeje úgy csapott le a vadra, mint az ítélet kardja.
― Szhép lövésh. Nem terítette le egyből, de ha jól látom, nem jut messzhire. ― pillantottam az állat után kezemmel leárnyékolva a Nap ártó sugarait.
Közben a kuzin fogdmegjei nekiindultak összeszedni az elhullott fácánt és őzsutát.
― Nyugodt lehetszh. Nem kérlek arra, hogy öleld a kebledre a Shcoia’tael-t. Viszhont a téma nem eshik olyan messzhe shem tőlük. ― itt vettem egy mély lélegzetet, és míg a les oldalának dőltem, felpillantottam az égboltra. ― Nem rég szherencshém volt tárgyalni Francheshka Findabair herchegnővel a ríviai gyalázhat okán. Hogy ne eshesshen meg még egy hashonló kaliberű, fajgyűlölő népirtásh, úgy határozhtam, hogy alapjaiban írom újra azh alkotmányunkat. Szhigorú, új törvények fogják megtorolni azht, aki xhenofób indíttatáshból felbujt. Sh hogy mi köze mindehhezh Francheshcának? Vele írtam újra a törvénykönyvet. Ugyanakkora mértékű büntetésh vár emberre ésh tündére innentől kezhdve, ha a máshik ellen lázít. Tünde vétkesh felett tündék fognak ítélkezhni, ember felett pedig emberek. A mi dolgunk mindösszhe annyi, hogy a megfelelő módszherekkel elérjük, hogy ne hajoljon részhre azh ítélőszhék. Ki tudja. Ha jól alakulnak a dolgok, ésh valóban működőképesh, amit kigondoltam, talán még a Virágok Völgyét ish visszhaállíthatjuk Észhak oldalára.


P.S.:461 szó Mood: I will
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 21 2020, 21:34
Foltest
Foltest


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
15
Reagok száma :
12
Join date :
2019. Jan. 27.

Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]



Temeria! Fuck Yeah!


T
emeria koronás fője végighallgatta a monológot. Egyfelől azért, mert nem illik más szavába vágnia, mikor az látványosan komolyan gondolja a mondandóját, másfelől azért, mert az agyának csak fele része figyelt a Fehér Királynő szavaira. Ha Calanthe most hallana, felpofozna, gondolta magában. Adda említését már nem is kommentálta inkább, hiszen épp előtte egy perccel mondta el, hogy miképp vélekedik a saját csemetéjéről. Tudta, hogy Mevének igaza van. Azt is látta az arcán, hogy nem rosszindulatból jegyzi meg mindezt, s pontosan ezért nem akart ellenkezni. A lánya egy vadhajtás az életén, de hitt benne, hogy ez a kölyök képes lesz nagyobb uralkodónővé avanzsálni, mint maga Foltest. Bízott benne, mert a szülei örökségét hordozta magában, s ezzel megannyi remek dolog járt. Újabban pedig felfedezte a gyerkőc Strigaként töltött éveinek előnyét is. Adda kívánta a vér ízét a szájában. Vasmarokkal fogott mindent, amit a felügyeletére bíztak. Még éretlen, nagyravágyó fruska, de nem inkompetens, ami hatalmas szó. Csak még nem ismerte a világot. Hogy is ismerhette volna? A király tanította. Türelemmel és szigorral. Abban bízott, hogy mire végez az oktatással, a lánya készen áll majd egész észak meghódítására. Vagy ha addigra Nilfgaardot el nem törlik a föld színéről, hát az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Láng alaposan fel kell kösse a nadrágját. Nagyon vágyott arra, hogy Addát féljék és szeressék. Néha csengett a fülében az Őfelsége Adda, Temeria Strigája szókapcsolat, mint hősi jelző. Ó de csodás is volna az.
Az uralkodó nem szólt közbe, míg Meve beszélt, s mikor befejezte, eltelt egy fél perc, meg két hosszú korty, mielőtt szóra nyílt Sodden hercegének szája.
– Megértem milyen helyzetben vagy. – Kezdte amolyan baráti hanglejtéssel. – Meve, ha valaki, hát én megértem a helyzeted. A ríviai események borzalmasak voltak és megadtam neked minden segítséget, amit csak tudtam, hogy minél hamarabb rendbe szedd a bandát. Nem tudtam sokat adni, mert nekem sem egyszerű visszakormányozni a hajót a jó áramlatra. – Sóhaj hagyta el a torkát. – De hidd el, ha nem olyan nyomorult a helyzet erre, hát magam megyek Ríviába kivégezni a felbujtókat. – Újabb korty csúszott le. – Viszont rokonodként… Barátodként meg kell mondjam, hogy amit most mondtál, az messzemenő baromság. – Letette a számszeríjat és mélyen a Fehér Királynő szemébe nézett. – Tündék felett ítélkezzenek a tündék? Azok felett, akik később a népünk gyilkosai lehetnek, üljenek bíróságot a sajátjaik? Nem az ő törvényeiket szegték meg Melitele bassza meg! – Csattant a mondandója, de ezzel vissza is húzta magát egy nyugodtabb helyzetbe. – Melletted vagyok, hogy változtassuk meg az alapokat. Hogy büntessünk mindenkit, aki lázadást szít a szomszédai ellen. De amíg ezt a kurvatanyát én pénzelem, addig itt az lesz, amit én mondok. Francesca Findabair uralkodjon a Virágok Völgyében. Nem sajnálom tőle, még akkor sem, ha a feketék adták neki a mi fiaink hulláiból épített tálcán. – Ökölbe szorult a keze. – Ha Temeriai a völgyben uszít, akkor a tünde hercegnő úgy tesz vele, ahogy csak akar. Talán ha Redániából átlovagol hozzám egy martalóc banda, megvárom míg az a tejfeles szájú Radovid értük jön? Francokat! – Újabbat kortyolt, aztán visszaemelte a számszeríjat. – Támogatom, hogy ne jusson más vidék Rívia sorsára, de… Tudod mit, még azt is pártolom, hogy legyenek a bírák közt másfajúak is. Egyenlően elosztva. – Meg kellett hagyni, hogy tetszett neki az ötlet, hogy a Virágok Völgye ismét Észak oldalán álljon, s még a tündék is a feketék ellen küzdjenek. Csábító ötlet volt, amit nem akart eldobni. Viszont a koronás fő azt is tudta, hogy a korrupció és a részlehajlás csakis akkor törhető meg igazán, ha mindenkit levágnak, aki hajlamos rá. Az viszont nem királyság, hanem inkvizíció.  

Temeria királya




Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 30 2020, 12:02
Vendég
avatar

Vendég


Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Temeria, fuck yeah



Foltest & Meve @
Hálás voltam, amiért Foltest elébb teljes egészében végighallgatott, és csak utána felelt. Manapság olyan kevesen képesek erre a felsőbb körökből, legyen az nemes, vagy koronás fő. Én még emlékszem a Cintrai béketárgyalásokra. Tökéletes példája a kuzin teljes ellentétének.
Egy egészen apró, de annál melegebb félmosoly azért mégis csak kirajzolódott frissen összeforrt, sebhelyes ajkamra.
― A világért shem vonnálak felelősshégre, kuzhin, épp téged nem. Hiszhen a te szhénád shem állt shokkal jobban a háború befejezhtével. Nyertünk, de milyen áron? ― a kikívánkozó sóhajt inkább lenyeltem egy nagy korty rozsvodkával. ― Ésh a shegítshégedért halálom napjáig hálásh leszhek. Akkor ish, ha nem pattantál lóra és jöttél kaszhabolni. Azh azh átkozott pogrom a lehető legrosszhabbkor jött, közhvetlen a háború után. Egyedül nem ish bírtam volna el.
A mai napig bántott a lelkiismeret, amiért nem voltam a várban aznap. Amiért ott mertem hagyni Rívia népét egyedül. Amiért nem tudtam olyan hamar elejét venni, amint csak lehet. Hiába az olyan közhelyek, mint hogy nem az én hibám, meg nem tudhattam előre. Az én hibám, mert az én birodalmam, az én népem. Tudnom kellett volna előre.
Egészen biztos voltam benne, hogy Foltest így fog reagálni a mondanivalómra. Mégsem féltem eléállni vele. Elvégre kivel oszthatja meg az ember a terheit és az érzéseit, ha nem a családjával? Épp ezért hagytam, hogy szidalmazzon és dühöngjön, elhordjon kígyónak és békának. Felszegett állal viseltem, el nem szakítva a tekintetem tőle.  Minden királynői büszkeségemmel.
― Mit szhólnál ahhoz, ha azht mondanám, nem tünde ésh nem ish törp robbantotta ki a mészhárlást? Hanem ugyanolyan húsh-vér ember, amilyen te vagy, vagy amilyen én vagyok. Egyeshek azht shuttogják, egyszherű fehérnép volt. A rívek nem felejtik el egyhamar ezht a pogromot. Túl frissh még ahhozh, hogy konshtansh aggodalmashkodásh nélkül összherakjak egy öt, tízh, vagy akár tizhenkét tagú bírói tanácshot tündékből, törpökből ésh emberekből. Mi leszh, ha épp a bírák különbözhnek összhe egy vitásh ügyön? Ha elfajul a dolog? Szhép azh, amit mondaszh, kuzhin, ésh hidd el, én volnék a legboldogabb, ha működne ish. Ha példát tudnánk mutatni észhak szherte, és a többi állam ish kövene bennünket. Ríviában nem a Mókush hullott. Azh ishten verje meg, cshak chivilek voltak. Gyerekek, nők ésh öregek. Mindegy, milyen fajt képvishelnek. Nem ish kérném shoshem, hogy egyik napról a máshikra hanyagold a régi vezhetésht az újért. Shőt, nem ish kérlek shemmire. Nem a támogatáshodért vagy azh áldáshodért jöttem, kuzhin. Legalább ish nem mint királynő. Mint a véred ésh a barátod, fontoshnak tartottam, hogy tudd, hogy határozhtam. Mondhatod, hogy lepaktáltam Francheshka Findabairral, vagy akár Nilfgaarddal, ha úgy tetszhik. De épp te magad mondtad, hogy mellettem vagy ebben a harchban. Arra kérlek, shemmi egyébre, hogy bízzh bennem. Ésh abban, hogy működni fog. ― mikor a kuzin ismét magához vette a számszeríját, én is élesítettem a magamét ― Különben ish… Ha a tündék megszhegik azh egyezhményt, arról tudni fogok. Mivel hogy nem vonom ki magam a végshő tájékozódáshból. Ésh azht ish tudni fogom, kit ésh hol keresshek panaszh eshetén. Azh egyezshég értelmében Findabair kishasszhony jobban teszhi, ha nem próbál meg átverni. Különben érvénybe lép azh apróbetűsh részh.

P.S.:504 szó Mood: Rivia
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Aug. 09 2020, 17:06
Ajánlott tartalom




Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve] Empty
Re: Temeria, fuck yeah! [Foltest x Meve]

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» For Temeria! For King Foltest!
» Elfeledett vér - Meve & Steodrust
» Háborúzzanak mások... ● Francesca & Meve
» Aprócska szolgálat - őfelsége Meve királynő és egy bogár
» Temeria nevében - Veltynger & Roche

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: