World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Lynx & Hound - Claidim & Niorodice 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Nem tudom, mikor lettem ennyire érzelmes. Sose voltam a szentimentális fajta, az nem jellemző rám. Most, még is itt fekszik mögöttem, a saját ágyamon egy idegen. Talpig meztelen. Véráztatta ruhái, bőrpáncélja oda kint száradnak, mert kimostam őket, nyaklánca az oldalamon lévő táskába rejtve. Nem szeretném, ha az ismerősöm ellenségesen tekintene rá. Épp ő, a medika látja el, míg én az asztalnál egy jó kis nyúlragut készítek. A Ducipuffként elnevezett hiúz a lobogó tűz előtt fekszik és bámulja, ahogy tisztogatom le az inakat a húsról.
- Meg is vagyunk. A lába törött, és lehet, hogy szédelgős lesz, ha felébred. Azon se lepődnék meg, ha hányna, úgy hogy figyelj oda rá, amíg eszméletlen, ne fulladjon meg. Ezeket a növényeket használd a sebére. - mondja nekem a medika, miközben mellém lép.
- Ne aggódj, nem azért mentettem meg, hogy itt pusztuljon nekem. - mondom, miközben a levágott nyesedéket oda dobom Ducipuffnak. Ő persze rágás nélkül lenyeli, és oda ül a lábamhoz, felbámul rám, óriási szemekkel.
- Nem tudtam, hogy más barátaid is vannak. Ő is... - kérdezne, de közbe vágva rá meresztem a zöld szemeimet figyelmeztetően az idősödő férfire.
- Túl kíváncsi vagy, öreg róka. Hívlak, ha baj van. - mondom a pillantás ellenére kedvesen, mire észre veszi magát, bólint. Megsimítja a fejem, aztán távozik. Már rég kész a ragu, és Ducipuff épp egy combcsontot ropogtat el, én pedig a sarokban, egy réges régi, rozoga karosszékben üldögélve olvasok valami zagyvaságot, mikor látom, hogy a vendégem kinyitja a szemét.
- Jó reggelt királykisasszony.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 13:00
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Lynx & Hound - Claidim & Niorodice



A Toussainti import borok hívogató illata úgy lengte körbe a fogadó felső teraszát, akárcsak a csinos kiszolgálók a gazdag, kipirosodott arcú vendégeket az alsó szinten. A tavasz már javában tartott, a virágok ezeregy színben tarkították a házak ablakait, a frissen tisztított macskaköves utak pedig csillogva verték vissza az utak szélén álló fáklyák fényét. Claidim az elé tárult látványba mélyedt, és bár már rengetegszer megjárta Északot, nem értette hogy lehet egy ilyen barbár, elmaradt hely néha mégis ennyire szép.
-Indulj! –  az ellenszenves, lekezelő hang és a hátulról csattanó kézfej a karján megtörte csodálatát és seperc alatt visszarángatta a valóságba.
Halk sóhaj hagyta el ajkait, majd megfordult és követte a katonát a folyosóra. Az ajtónál - melyhez közeledtek- két felfegyverzett őr állt.
Szúrós pillantást vetettek a fekete hajú, tagbaszakadt férfira miközben odébb álltak.
Claidim orrát rögtön megcsapta a kellemetlen pacsuli illata ahogy az ajtó kinyílt. Egy széles tölgy asztal foglalt helyet a szoba közepén. Az asztalon pedig félig széthajtott és összetekert térképek sorakoztak, semmi érdemleges, amiről eddig nem tudna. Nem voltak csapatjelölő figurák, sem jelölések rajtuk. Egyszerű, hétköznapi térképek, mögöttük pedig egy magas, vékony alak meresztette rájuk szemeit. Csak a díszes, kék fehér csíkok tarkította páncéljától tűnt valamivel izmosabbnak. Savanyú tekintettel fordult felé. Clad Ismerte ezt a nézést, azok találkoznak ilyennel, akik pénzért bárkinek felkínálják kardjukat; a zsoldosok.
Elég volt pár pillantást vetnie az arcára és mindarra amivel körülvette magát, hogy teljes képet kapjon a személyiségéről. Ennek megfelelően kezdett bele a tárgyalásba a neki szánt munkáról. A távolság egyre csökkent, ahogy Clad szavaival és közvetlen természettel leolvasztotta a jégfalakat közöttük. A beszélgetés végén ő és a férfi egy-egy pohár rozsvodkával pecsételték meg a megállapodást, már a többi, a szobában lévő katona is azt kívánta bárcsak ők is ihatnának velük.

***

Erdőkertes kis falucska volt nem túl messze Gors Velentől, alig pár tucat kunyhó, egyik feléről az erdő, másikról pedig egy kevés szántó fogta közre. Jelentéktelen hely, jelentéktelen emberekkel és a házak kertjéből áradó tyúkszarszaggal. Itt volt megbeszélve a találkozó, ahol átveszik az árut.
Több katona társaságában várta hogy a szekerek megérkezzenek és amikor feltűntek a láthatáron, Claidimnek furcsa émelygő érzése támadt. Minél jobban közeledtek annál nehezebb volt fenntartani az álcáját. Légszomj kapta el ahogy próbálta összeszedni az erejét, majd mielőtt bármit lépni tudott volna a varázslat megtört. A katonák felüvöltöttek ahogy észrevették megváltozott arcát és az eddig ismert barátságos barna szempár, hirtelen élénkvörösen kezdett izzani.
-Kapjátok el! – ordította az egyikük és felé iramodott. Claidim, elővette hátára erősített alabárdhoz hasonló fegyverét miközben a lovához hátrált. 6 férfi támadt rá egyszerre és hiába végzett kettővel azon nyomban, az egyikük egy mély vágást ejtett a karján, aminek köszönhetően nem tudta azt tovább használni. Felpattant a lóra és mit veszíthet alapon megugrasztotta azt, kitörve ezzel körből és az erdő felé vágtatott nyomában a felbőszült katonákkal. Tudta minek van ilyen hatása, csak egy dolog lehet ami erre képes; dimmeritium. De vajon mire kell nekik ekkora, két szekérnyi mennyiség, varázslók ellen vagy új fegyvereket fejlesztettek ki?
Amint ezen járt az esze, megcsapta a fülét a számszeríjak csattanása. Több nyílvessző suhant el mellette és pattant le páncéljáról, mígnem az egyik eltalálta lova combját. Hátsó lábaival hatalmasat rúgott a levegőbe, aminek köszönhetően Claidim lerepült róla, hiszen csak egyik kezét tudta használni és továbbra is gyötörte a légszomj.
Egy fának csapódott majd egy sziklás lejtőn kezdett lefelé gurulni. Semmit nem tudott tenni ellene, mint egy élettelen bábra, úgy hatott rá a gravitáció. A lejtő alján pedig feje egy nagy kövön ért földet. Szemeit megpróbálta kinyitni, de mindhiába, a ragacsos vér mely a szemébe folyt elhomályosította látását, ezután minden elsötétült.

***

Szörnyű fejfájásra ébredtem. Kezem a fejem oldalához szorítottam, reménykedve hogy ilyen módon el tudom zavarni a hasogató érzést. Amint a bőr a bőrhöz ért feltűnt kesztyűim hiánya, majd felidéztem az utolsó emlékeket. Üldözés!
A női hangra hirtelen felültem, ami amúgy sem tett jót kavargó gyomromnak. Észrevettem, hogy egy vékony takarón kívül nincs rajtam semmi más ruhanemű, majd mikor körbe néztem, megnyugodva konstatáltam, hogy nem egy fogdában van, pedig minimum arra számítana bármely lebukott kém, ha valami csoda folytán nem vágják el a torkát ott helyben. Meztelen ébredni pedig egy olyan helyen, nem leányálom, mondjuk így sem vagyok jobb helyzetben. Valószínűleg a nő látott meztelenül. Arcom a felismerésre vörösebb lett mint a szemem. A medálom után kutattam. Hova lett? Tudja hogy nilfgaardi vagyok, ismeri a szimbólumot?
-Hölgyem, hol vagyok, hogy kerültem ide? -kérdeztem a karosszékben ülő dekoratív nőtől Temeriai akcentust imitálva, aztán a földön heverésző hiúzra tévedt a tekintetem. Furcsa egy háziállat. Talán a falusi boszorkány lehet, azokról köztudott, hogy kedvtelésből tartanak vadállatokat.
Ahogy a takarót becsesebb testrészemhez szorítottam, hogy véletlen se bukkanjon ki alóla semmi, lábaim mozgatása közben az eddig is kerülgető hányinger felülkerekedett rajtam. Gyorsan a szám elé kaptam, majd visszanyeltem a távozni kívánkozó gyomortartalmam. Nem csak a jobb lábamban fellépő fájdalom volt szörnyű, de valószínűleg a láz is meggyengítve maga alá gyűrt.
Mérlegeltem a helyzetem, de tudatom még nem volt teljesen tiszta. Üldöztek, lezuhantam a ló hátáról. Képszakadás. Felkeltem, anyaszült meztelen vagyok, nincs meg a medálom, sőt még a ruháimat sem látom sehol, de karom be van kötözve, valószínűleg össze is öltve a lábam pedig sínben van.
A Temeriai népek túl együgyűek ahhoz, hogy ilyen módszerrel próbálkozzanak a bizalom elnyerése végett, szóval nem esetem fogságba.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 13:41
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Ha bárki kikérdezne, merre jártam, könnyű lenne válaszolni. Egy csintalan mosoly, kacsintás, és egy karcér kérdés: "Te se szoktál a bordélyházak környékén járni, eh? Ott voltam." Persze, a férfiak többsége nagyon is szokott arrafelé járni, és tudják is, hogy nem láttak ott soha, de ha bevallják mások előtt az igazat, szégyenben maradnak. Szegény párák. Ilyenek ezek a Dorianiak. Azt egyébként mostanáig sem döntöttem el, hogy a szerencse, vagy a balszerencse okozta azt, hogy épp láttam, miként menekül valaki az erdőben, és hogy pont nilfgaardi legyen... Nem mondom, hogy sok a rajongó a környéken. Nem csodálom, hogy végül az lett, ami lett, és tisztában vagyok azzal, hogyha sokszor felteszik nekem a kérdést, hol voltam, és találkoztam-e vele, nem fogják örökké elfogadni a választ, miszerint a kuplerájok gyönyörét élveztem. A gondok, és a jövő elé azonban korai még tekinteni. A sérült férfi végre felébred. Láthatóan zavart és riadt, és általam erősen kikuncogott műakcentus után öklendezik is. Ha nem lenne elég erős gyomrom, a látványra még én is kidobnám a taccsot, így viszont csak becsukom a könyvet, felkelek, a helyemre dobom, majd közelebb lépek. Az ágya mellé tett vödröt a kezembe veszem, és oda nyújtom neki.
- Biztonságban vagy, nilfgaardi. Hagyjuk a meséket, nagy lány vagyok már, és a magázódást sem szeretem. Én mentettem meg a csinos kis feneked,... - itt elvigyorodok - ...szóval tudom, hogy a császárt szolgálod. Tessék. Használd ezt, ha szükséges. Ha megkönnyebbül a gyomrod, akkor utána jobb lesz. - mondom egy ragadozó kacér mosolyával, aztán ha elvette tőlem a vödröt -ha nem kéri, csak visszarakom a földre-, kiveszem az övtáskámból a láncon lógó medálját.
- Ezt visszaadom. Tudom, mennyire fontos lehet. - nyújtom át neki a láncot. Ha szabaddá teszi a kezem azzal, hogy visszaveszi értékét, megfordulok, és az asztalhoz lépve a kancsóból töltök egy kupa vizet neki.
- Mi a neved? Ó, egyébként... Nem ajánlom, hogy felkelj még. Ellátták a sebeid, de ezzel a töréssel hónapokig nem fogsz tudni rendesen járni. Sok vért is vesztettél, szóval igyál. A ruháidat is mindjárt megnézem, megszáradtak-e. Bár már szinte aranyos, ahogy takargatod magad. Lehet inkább így hagylak. - kuncogok, oda lépve mellé a vízzel telt kupával, várva, hogy eltudja venni.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 13:45
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice



A kérdésemre elneveti magát, tehát tudja ki vagyok. Lehet csak a hirtelen sokféle behatástól nem tudom felmérni, hogy milyen személyiséggel van dolgom, de mintha jelen pillanatban az összes tapasztalatom és tudásom elszállt volna. Elfogadom a felém nyújtott vödröt.
-Köszönöm – mondtam miközben magam elé vettem, ha hirtelen jön még egy inger akkor elég legyen lehajtanom a fejem.
Szavai hallatán lenyűgözve nézek rá, kevés ember van, aki Nilfgaardra nem egy zsarnok megszállóként tekint. De kérdem én, azon kívül, hogy felégettük házaikat, elvettük élelmeiket, mikor erőszakolt meg közülünk egy is, védtelen nőket? Melyikünk vágta el egy gyermek torkát, miközben anyja hullájába kapaszkodott? Erkölcstelenek vagyunk? Igen! De az északiak megelőznek ebben minket.
A nyakláncomat nyújtja felém, amiért rögtön kinyújtom kezemet, majd a nyakamba rakom és az ajkaimhoz emelem. Már attól féltem, hogy a lejtőn leszakadt a nyakamból. Ez az egyetlen dolog, ami a családomra, a hazámra és a császárra emlékeztethet, itt a rideg idegenben Ha eltűnne, akkor magamból is egy darabot elvesztenék.
Cserfes lányka, még alig tudtam megszólalni. Ha neki köszönhetem az életemet, biztosan akar érte cserébe valamit. Pénzem van, tudok neki adni amennyit akar, a legjobb minőségi textileket, zerrikániából származó sárkánycsont edényeket tudok neki hozatni. A legkevesebb pedig hogy elárulom neki a nevem.
-Claidim – mondtam miközben figyeltem minden egyes mozdulatát – de egyszerűbb, ha csak Cladnek hív. És Önt… téged, hogy szólíthatlak?
Kecsesen suhant a szobában, pehelykönnyű léptekkel, mit még a bálokon felnőtt lányok is megirigyelhetnének.
-Miért? – nézek fel rá miközben elém lép a vízzel – Mi okod van rá, hogy segíts nekem? – érdeklődve várom hogy mit szeretne az életemért cserébe.
A csipkelődésre zavartságom egy köhögés mögé próbálom rejteni. Nem illő hogy egy hölgy így lásson, hogy ne érezném magam kellemetlenül. A sebeim pedig. Hónapokig nem fogok tudni lábra állni? Kétlem, valamit kitalálok, csinálok valami főzetet, nem tölthetek hónapokat itt, ebben a… barlangban?
Elakartam venni tőle a poharat, de megint öklendezni kezdtem és ezúttal nem fogtam vissza, az egész tartalmát a vödörbe engedtem, majd elraktam magamtól távolabb, végre megkönnyebbülve.
-Elnézést. –kezembe vettem a kupát és egyszerre megittam az egész tartalmát, olyan mohón, mintha csak az élet vizét adták volna a kezembe. Fellélegeztem miután végeztem.
-Értem hogy biztonságban, de pontosan hol vagyunk? Temeriában? Mennyi ideig nem voltam magamnál? Hogy találtál rám? – záporoztak a kérdéseim.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 13:47
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Szerencsére elfogadja a vödröt, aminek kifejezetten örülök, mert hát nem szívesen takarítottam volna ki egy szem, tiszta ágyam utána. De elég érett, és nem akar bizonyítgatni, szóval elveszi a vödröt. Szavaim közben oda nyújtom neki a láncot is, és mintha csak az életének egy darabkáját kapta volna vissza, majd megcsókolja, és a nyakába teszi. Ez apró mosolyt csal az arcomra. Micsoda szentimentalitás. Mondjuk a khopeshem én is szeretem legalább ennyire. Sok bajtól megvédett ám ez a penge, de most jelenleg a kardtartón fekszik a tőrrel együtt. Hamarosan, tevékenykedésem közepette megtudom a nevét is. Claidim, avagy Clad. Tisztelettudó, a páncélt tekintve lehet katona...?
- Rendben Clad. Hívj csak Nionak.Ő pedig Ducipuff. - felelem bemutatva a kis társamat is, majd oda viszem neki a kupát, és jön már a kérdés, amit vártam. Miért? Miért segítek egy vad idegennek, akit itt a legtöbben ellenségként kezelnek? A szégyenlősködése, amit takargatni próbál, már-már arra késztet, hogy játszadozzak vele, de nem. Nem tudom eldönteni, nem volt még nő előtt meztelen, vagy csak az idegen mivoltom aggasztja? Netán házas? Gyűrűt nem láttam. Nem mintha valaha is zavart volna, hogy valakinek van-e asszonya, vagy férjura.
- Leróvok egy tartozást a Nagy Napkorong felé. Valaha egy nilfgaardinak köszönhettem az életem. Most viszonozom a kedvességet, ha már elém esett. - magyarázom meg röviden és velősen a dolgot. Nem hiszem, hogy érdekelnék őt az unalmas részletek, szóval nem kezdek bele. Helyette megtartom homlokát, ahogy hányni kezd. Ó, a tapasztalat, és az átdorbézolt éjszakák. Mintha csak magamat látnám egy átversenyzett éjszaka után az árokparton.
- Rá se ránts. Volt már ember rosszabb állapotban. - nyugtatom meg, bár azt azért inkább nem teszem hozzá, hogy ez az ember én voltam. Ezután átadtam a vizet, ő pedig úgy itta, mint én a bort. Kissé fel is húzom a szemöldököm. Talán jobb, ha ebből hozok még. Ééés amint elfordulok, jönnek a kérdések. Mit jönnek, özönlenek!
- Temeriában vagy, Gors Velentől nem messze, a tengerpartján. Ha figyeled a csendet, hallhatod a tenger moraját. Pár órája voltál csak eszméletlen. Az első sorból láttam, hogyan hullottál az erdei domb alá, ahova a lovad vetett. Engedelmeddel, a ló már nincs meg. - válaszolok egyenként a kérdésekre, miközben oda viszem neki a kancsót, és az ágy melletti éjjeliszekrényre teszem.
- Remélem nem fogadtál böjtöt, vagy hasonlót. Nyúlragu a vacsora. Nem tudom, visszafog-e jönni, de jobb, ha nem gyengülsz el, amíg itt vagy. Kérsz? - kérdezem, miközben Ducipuffot kikerülve a halkan pattogó tűzhöz lépek, és teszek rá egy hasábot. Mellette a földön egy bográcsban ott gőzölög a finom ragu.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 15:54
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice



Mikor bemutat a szőrős kis társának egy hangos nevetés hagyja el torkomat, ami ismét fájdalmat generált és épp kezemmel átkaroltam hatására a mellkasom. Ducipuff? Micsoda ostoba egy név, de meg kell vallani aranyos. Az északiak valami oknál fogva vonzódnak és odáig vannak a degenerált nevekért. Csalitosláp, Krattyogóberek, s még napokig sorolhatnám a többi ilyet.
-Örvendek Nio! – penge vékony mosoly jelent meg az arcomon - Nézd el nekem kérlek, hogy most nem hajolok meg előtted.
Jelenleg csak egy fejbólintással tudtam szolgálni számára. De valószínűnek tartom, hogy nem fog megsértődni, ha most nem tartjuk be az etikett által megkövetelt viselkedési normákat. Vélve, hogy már ott elbukott az egész, hogy ádámkosztümben fekszek az ágyán.
-A Nap sugara mindenkire rávetül, aki arra érdemes – szorítottam rá a nyakamban lógó medálra – köszönöm, hogy visszaadtad, végtére is aranyból van. Jó pénzt kaphattál volna érte.
Nemes cselekedet, nem csak az életemet mentette meg, de a ruháimat is kimosta, gyógyítót hívatott hozzám és visszaszolgáltatta a holmimat is. Mintha egy romantikus katona mese lenne, amivel a barakkokban szórakoztatják egymást a bajtársak. A sebesült katonát befogadja a csinos, kedves, hajadon. Ápolja és gondoskodik róla amíg fel nem gyógyul, majd boldogan élnek míg meg nem halnak. Nos… ha nem az lennék, ami és aki vagyok, talán reménykednék ebben a végkifejletben, hiszen valljuk be Nio különleges egy teremtés, a ruhája is arról árulkodik, hogy nem egy sima parasztlányka.
-Szóval a sors tervez még számomra valamit, hogy nem hagyott meghalni, hanem úgy alakította az eseményeket hogy akkor, pont épp a te utadba sodort.
Megkönnyebbülés tört rám, mikor közölte, hogy pusztán pár órája vagyok eszméletlen, de akkor olyan messze sem lehetnek az üldözőim tőlünk. A lovam hiánya pedig jelenleg, sérülten, hatalmas hátrányt jelent.
-Netán vénát ért a nyílvessző? – kérdeztem utalva, hogy vajon mitől nincs már meg a lovam. Valószínűleg elhullott, bár reménykedem, hogy a nyeregtáskám a tartalmával együtt még meg van, ha nem akkor csak azután tudok Nio-nak bárminemű fizetséggel szolgálni, ha sikerül elmásznom egy bankig.
-Isteni illata van – mondtam mosolyogva, megvillantva hófehér fogaim és nagyot szippantottam a levegőbe – köszönöm elfogadom. De ha megkérnélek előtte behoznád a ruháimat? Nem vagyok egy szende szűz, de kezd egyre hűvösebb lenni.
Hihető kifogást találtam, miért nem szeretnék továbbra is meztelen maradni. Voltam már nővel nem egyszer, de az mind azért volt, hogy esetleg befolyásos férjeikről információkat szerezzek és könnyen bejussak otthonukba, és nem akaratom ellenére kerültem ilyen helyzetbe. Talán ha megmentőm is hasonló szerelékben lenne mint én, nem érezném magam így, hanem élvezném is a helyzetet.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 18:51
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Persze lakótársam nevére elkapja őt a nevetés. Nem sokan ismerik a hiúzt, de eddig a legtöbben így reagáltak a nevére, főleg a gyerekek, akik imádják is a ki szőrgombócot. Ő kevésbé kedveli őket, de néha, ha információt akarok kiszedni az utcagyerekekből, jól jön egy ilyen cuki kisállat, amivel lekenyerezhetem őket. Amikor oda pillantok, látom a kissé fájdalmas, de azért vidám arckifejezését, és azt, ahogy mellkasát fogja. Szedek egy famerő kanállal a faedénybe a raguból, és egy fakanalat bele téve oda viszem neki.
- Nem haragszom, ne aggódj. Különben se fecséreld ilyen nevetséges formalitásokra az energiád, nem vagyok az a fajta, aki megérdemli. - viszem neki oda az ételt, és átadom. A tál elég vastag ahhoz, hogy ne melegedjen át túlságosan, de elég vékony ahhoz, hogy rendes adag férjen bele.
- Ne köszönd még a tettem. Habár aranyból van, macera lenne eladni, vagy beolvasztatni. Kérdések merülnének fel, én pedig azokat a legkevésbé sem szeretem. - mondom, aztán az asztalnál lévő székre terpeszbe, fordítva ülök, szemeim rá meresztem, kezeimmel a háttámla tetejére könyökölök. A lovát érintő kérdésre megingatom a fejem.
- Nos..... nem egészen. A medikusnak adtam fizetségül, hogy téged ellátott. Nem örült, hogy sebesült a ló, de többet ér, mint jelenleg bármi, ami nálam volt, és kell a hallgatása. Arról meg ne is beszéljünk, hogy aki, vagy akik rád támadtak, valószínűleg megpróbálják majd megkeresni a ló nyomait. A környékről eltüntettem a vér és patafoltjait, így ide nem fognak ide találni, de jobb, ha nincs is nálunk az állat. Amúgy se tudtam volna másképp lehozni ide, csak úszva, ahhoz meg nem fülőtt a fogam. - mondja, majd közli, hogy fázik. Tény, kicsit hűvös van, lassan éjszakába is áll már az idő, és a tengerparton mindig fúj a szél, de nem a barlangban. Ravasz mosolyra húzódott a szám, és felkeltem a székről, oda sétálva mutató ujjam finoman húzom fel térdétől combján keresztül csípőjéig, míg kacér pillantásom le se veszem róla.
- Ha nem lenne eltörve a lábad, szívesen felmelegítenélek. - búgom halkan, kicsit közelebb hajolva hozzá, tenyerem hasára simítva. Istenekre, de élvezem ezt az arckifejezést. Halk kuncogással emelkedek fel tőle, és mintha mi sem történt volna, elindulok kifelé. Ahogy kinyitom az ajtót, az attól pár lépésre felhúzott kötélre kiaggatott ruhákhoz lépek. Nedvesek még. A nadrágját és ingét azért fogom és leveszem, a tűz mellett hamar megszáradnak majd. Besétálva meg is teszem ezt, a tűz előtt lévő vasrácsra rakom a ruhákat. Elég távol vannak a lángoktól, hogy ne gyulladjanak meg. Ezután egy nagy álló szekrényhez lépek, ami a sarokban lévő fotel mellett van, és kiveszek belőle egy nagy szőrmetakarót. Oda sétálok a kezemben a barnás bundával és lenézek rá.
- Takaró alá, vagy fölé kéri az úr? - villantok egy sunyi kis vigyort. Tuti nem fogja  a takaró alá kérni. Ahhoz meg kellene emelnie azt.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 19:58
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Az étel kellemes meleget áraszt a fán keresztül ahogy a kezembe veszem, bár bal karom, nem igazán akarom mozgatni még, nehogy szétnyíljon a seb így nem kezdek el enni. Csak nézem egy darabig és hallgattam közben Niot.
Könnyen kitudott volna találni valamit, rengeteg társunk hullott el Soddenben, Lyriában, Aedernben és sorolhatnám még hol. Ahol nem voltak túl alaposak a hullarablók és fosztogatók, ott elvétve még fellelhetőek efféle csecsebecsék. Nem egy címeres medált szolgáltattam vissza én is az elhullott katonák családjának.
Felemelkedve nagyot nyelek és izmaim megfeszülnek amint megérzem a finom érintést, mely végig siklik a térdemtől egészen a csípőmig. Ennek hatására pedig a vér szép lassan a többi testrészemből egy bizonyos pontba vándorol. Miközben keze a hasamra vándorol a kezembe adott tállal próbálom takarni növekvő érdeklődésem egyértelmű manifesztációját. Mikor elhajol és kisétál, reménykedek benne, hogy elegendő idő fog rendelkezésemre állni, hogy lecsillapítsam magam. De hiába gondoltam én fogatlan szottyadt öregasszonyokra meg itt északon őshonos vizibanyákra, amint ismét besétált az ajtón a testét szorosan körbeölelő ruhájával - ami nem sokat bízott a képzeletre – az a kevés vér amit sikerült visszanyernem az agyamba, ismét eltávozott.
-Csak tedd le kérlek valahova ide, majd megoldom – mosolyogtam.
Gondolataim még más helyeken kalandoztak és szemeim is próbálkoztak azokat a tájakat felfedezni, de a harcot sikeresen megvívtam velük és sikerült csak az arcára fókuszálnom.
-Véletlen a nyeregtáskám még meg van…. ? – tereltem minél gyorsabban a témát. Nem akarok terhére lenni és hiába világosított fel tökéletes nyomeltüntető képességeiről, valahogy nehezemre esik megbízni benne, még akkoris ha az életem köszönhetem neki. Minél hamarabb fel kell kutatnom egy hírnököt, vagy megaszkópot keresnem, hogy eljuttathassam a megszerzett információt. Ha a dimeritiumot az északi varázslóknak szánják, akkor lehetséges, hogy nemsokára gyengülést tapasztalhatunk soraik között. Nem lesznek, akik viharokat idézzenek ránk, vagy tűzesővel perzseljenek fel minket… ahogy ez a nő tüzel fel engem is jelenleg…. mi? A fenébe, elkalandoztam már megint…
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 20:08
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Ó igen! Ez a képzeletbe merülő, perzselő tekintet, a finoman elnyíló ajkak, az utolsó lélegzet az, amit vártam. Elértem a célomat, és nem kell lepillantanom a szemeiről ahhoz, hogy tudjam, azért helyezi lejjebb a tálat, hogy ennek egyértelműségét takarja. Ez az ellenállás már-már játékra hív, megvadít, de visszafogom magam. Lesz még alkalmam ágyba csábítani, hisz itt lesz pár hónapot. Most nem lehet, még a végén jobban összetöröm szegényt. Mosolyogva kimegyek a ruháiért, behozom őket, majd adok neki egy takarót, amelyet csak maga mellé kér. Le is teszem hát az ölébe, hogy ne keljen messzire nyúlkálnia. A kancsó és a kupa elfoglalja a helyet az éjjeli szekrényen, a földre nem akarom tenni. Legalább nem csicskáztat, ez már jó, sőt még mosolyog is hozzá, bár szinte látom az izzadt koncentrálást, hogy ne bámuljon meg. Visszamosolygok rá, és karba teszem a kezeimet.
- Igen, meg van a nyeregtáska. Ostobaság lett volna odaadni a lóval együtt. De azt már csak holnap kapod meg. Elképesztő hosszú, és kalandos napom volt, és úgy hiszem, neked is, sőt. Ráadásul lázas vagy, sérült. Egyél, majd aludj, pihend ki magad. Én a kis kunyhó előtt leszek. Ha fáj valamid, vagy kell valami, szólj, nem alszom mélyen. Holnap keresek valami mankófélét, a sok kacat között biztosan lesz, és akkor tudsz majd legalább a házban járkálni. - mondom, s leengedve a kezeim a szoba másik felébe sétálok, elfújom a gyertyát a polcon. A tűzhely erősen parázslik, még ontja a hőt, és ha nem is nagyon, de azért melegíti kicsit ezt a kabint.
. Jó éjszakát, Clad. Cicc, Duci! - köszönök elindulva, majd szólítom is a lusta dögömet. Először nem kívánkozik neki elmozdulni a meleg tűzrakóhely mellől, de végül lustán, álmosat ásítva és nyújtózkodva, elindul utánam. Oda kint leterítek egy öreg ponyvát az egyik barlangi kőoszlop mellé, arra ülök és döntöm hátam az oszlopnak. Az ölembe emelem a kis vakarcsot, hogy melegítsük egymást, kicsit simogatom is meleg, vastag bundáját. A szemem csak nagy sokára hunyom le, de tényleg nem alszok mélyen, és nem is túl sokat. Éjjel néha felkelek, rá nézek a vendégemre, hogy él-e még, meg hogy a láza javul-e, de semmi több. Nem zavarom a pihenésben. Reggel, mivel nyugati a kapu, kevés fény jön be, de a barlang légrésein beszűrődik a nagy csendbe a madárcsicsergés. Felkelek, lesétálok a bal földnyúlványra. Van egy kis ér, egy patak, amit itt egy hordóba folyatok. Persze, túl szokott néha csordulni, főleg ha esik az eső, de arra tökéletes, hogy ivó, és fürdő víz legyen. Ebből merítek egy vödörrel, és már viszem is be a kabinba Cladhoz, miután megmosakodtam.
- Jó reggelt.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 20:10
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Csendben végig hallgattam, majd bólogattam egy párat, jelezve, hogy kedvemre való az ötlet, kivéve azt a részét, hogy kint tölti az éjszakát, míg én nyugodtan terpeszkedve elfoglalom az ágyát. Elég nagy felület van, elférne mellettem ő is és ami azt illeti, az eddigiekből kiderült, nem férfi mivoltom közelsége miatt marad távol. Én is elővigyázatos lennék, nem tudja miféle vagyok, mégis idehozott az otthonába. Akkora kockázatot már nem vállal, hogy esetleg álmában elvágjam a torkát, még ha badarság is lenne tőlem, hiszen rá vagyok utalva.
-Jó éjt…. Nio. – tekintetemmel követtem ahogy egyre távolodik. Örültem volna neki, ha még mellettem marad egy kicsit, de megértem, nem lehetett neki sem könnyű napja, főleg mire elvonszolt ide.
Miután kisétált a szőrmókjával együtt, nehezen, de fentebb húztam magam az ágyon, hátamat a fa ágykeretnek döntöttem és befejeztem az evést, szinte az egész kancsó vizet leküldve mellé kísérőként. Ezután elkezdtem behatóbban vizsgálgatni a törött lábam. Még emlékszem a csatákban milyen gyógyító igék hangoztak el, de ha én azokat megpróbálnám most reprodukálni, lehet nem csak az egész lábamat veszíteném el. A mágia miatt amúgy is gyorsabban gyógyulnak a sebeim, csak egy kicsit türelmesebbnek kell lennem, míg beindul a folyamat, vagy holnap készíthetnék egy főzetet. Csak a hozzávalók beszerzésére kellene megkérnem megmentőmet, hiába nem akarom kihasználni a vendégszeretetét, ő is jobban jár, ha gyorsabban el tudok tűnni innen.
Magamra terítettem a szőrmét is majd a láz lassan maga alá gyűrt és mély álomba merültem. Annyi biztos hogy nem lehetett egy nyugodt éjszakám mert úgy ébredtem, mintha akkor másztam volna elő az alba folyóból.
Sajnos nem tudtam értékelni a beszűrődő fény gyönyörű játékát és a tenger moraját a madárcsicsergéssel társítva, mivel gondolataim más, sokkal jelentősebb dolgokra fókuszáltak; módot találni rá, hogy el tudjam juttatni Rideaxnak a jelentésem és a pontos tartózkodási helyem.
Nehezen, még kicsit szédelegve lábra kecmeregtem és a bútorokat használva támpontoknak, elugráltam a kandalló elé lógatott ruháimhoz. Leakasztottam őket majd az alsóneműm felhúztam és a karosszékbe ülve a nadrágommal kezdtem el szenvedni.
-Bloede Cuan! – szitkozódtam mikor már a tizedik próbálkozásom dőlt dugába és ingerülten hajítottam le a földre a ruhadarabot.
-Hogy hagyhattam magam ilyen helyzetbe kerülni? Jelentenem kell, erre itt ragadtam a fene tudja mennyi ideig! Hogy az a… – lépteket hallottam közeledni mire hirtelen elfolytottam saját nyelven elhangzott mondataim végét, majd Nio lépett be az ajtón – Jó reggelt!
Homlokomtól egészen tarkómig végigsimítottam a hajamon, hogy valami emberi kinézetet alakítsak ki magamnak a hölgy jelenlétében.
-Sajnálom a kellemetlenségeket, amiket okozok. – egy bűnbánó féloldalas mosoly kúszott az arcomra – ha lenne valami, amivel hasznossá tudnám tenni magam, kérlek ne habozz tudtomra adni. Mert nekem lenne egy kérésem.
Lábra álltam a szék támlájába kapaszkodva, cseppnyi jelét sem mutatva gyengeségnek, vagy éppen a fájdalomnak, ami erre a mozdulatra, szinte belülről mart szét. Valószínűnek tartom mégis, hogy Nio előtt ez sem maradhat titok. Még az én több százéves tapasztalatom ellenére is, úgy lát át rajtam akár egy szitán. Én pedig azt sem tudom, mit gondoljak róla.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 20:12
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Nyugalmasan telik az éjszaka. Annak ellenére, hogy eltüntettem a nyomokat, számítottam valaki, vagy valami megjelenésére. Szerencsére a félelmem alaptalan volt. Clad is átaludta az éjszakát, a láza ellenére. Néha motyogott álmában, de nem értettem, mit mond.
Másnap reggel kis fürdés után vittem neki egy adag vizet, amivel megmosakodhat. Oda bent azonban fura látvány fogad. A férfi egy szál alsóban, a kabin másik felében ül, nadrágja a földön, majd amikor meglát, akkor felpattan, mintha én lennék a kapitány. Felvonom a szemöldököm, szabad kezem a csípőmre teszem, kissé vizes hajam egy apró fejbiccentéssel ki dobom a szemem elől.
- Mifene. Hoztam vizet, amivel megmosakodhatsz. - lépek a kabin közepén, falhoz közel eső nagyobb asztalhoz, és rátettem az említett tárgyat. Felveszem a földről a nadrágot, aztán figyelem kifejezéstelen arcát. Pár másodpercig fürkészem. Finoman összeszoruló ajkain látszik ám, hogy fáj neki. Férfiak. Halk szusszanással lépek közelebb, letérdelek, és úgy igazgatom kezeimmel nadrágját, hogy bele tudjon lépni, és feltudjam rá húzni.
- Mit szeretnél tőlem? Gondolom nem a nyeregtáska kell, azt már tegnap odaígértem neked. - kérdem, bár nem lepődnék meg, ha elállna a szava attól, hogy mennyire istentelenül perverzen térdeplek előtte, és sunyi mosollyal nézek fel rá, miközben a nadrágjával matatok. Ha megemeli a lábát, felhúzom rá azt. Ugyan ezt eljátszom törött lábával is, de csak óvatosan. Hiába van sinben, nem akarok fájdalmat okozni neki. Akkor csak hívhatnám vissza a medikust. Ha segít, és sikerül óvatosan mind a két lábára húznom a szárakat, akkor lassan felállok a térdelésből, és ezzel fel is húzom rá a nadrágot. Nem fukarkodok a közelséggel, arcainkat alig pár centi választja el egymástól, miközben oda lent begombolom neki a nadrágot. Tessék. Aki ugrál, az így jár! Ha pedig már öltöztetőnőt kell játszanom, had legyen valami jutalmam is benne, nem?
- Szóval mit akarsz? - kérdezem halkan, pimaszul szemeibe bámulva, és egy pillanatra feljebb is húzom rajta a nadrágot, amelyet csak ezután engedek el.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 20:27
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


A kissé nedves hajáról lecsöppenő vízcseppeket talán ő maga észre sem vette, de én igen. Ó de még mennyire hogy észrevettem, ahogy a szegycsontjától egyre lentebb gördülnek. Szavai szinte el sem jutnak tudatomba, egyedül hangja bársonyos dallama cirógatja érzékeimet. A tegnap este kiváltott, idegen érzések a látványára ismét felszínre törtek.
Meglepettségemet nem is titkolom, mikor félreérthető pózban letérdel elém. Ha most valaki betoppanna, nem mosná le magunkról egyikünk sem, hogy nem éppen egymás bájainak hódolásába akartunk belekezdeni.
Kissé habozok mielőtt belelépnék a nadrág egyik szárába. Eléggé kellemetlen helyzetben vagyok, soha nem szorultam senki segítségére, most pedig eljött az első alkalom, hogy igen. Amilyen pedig az én szerencsém, egy perverz nőszemély vett gondozásába. Sok férfi álma lenne, de én próbálom a munkám és a magánéletem különválasztani, utóbbiban pedig annyira erkölcsösnek és feddhetetlennek lenni, amennyire lehetséges. Most mégis a határaimat feszegeti ez a lány.
Másik lábam is belehelyezem a másik szárába, érzem, hogy próbál óvatos lenni, de most a leggyengédebb érintés sem éppen kellemes.
A cérna egyre vékonyabb és vékonyabb minden egyes gombbal, amelyet befűz, majd mikor megemeli nadrágom elszakad. Tudatom eufórikus érzés homályosítja el és az adrenalin szintem az egekbe röppen. Ajkaimat az övére tapasztom majd mielőtt ellenkezni tudna bármiben is, egy kézzel átölelem derekát és felemelem, mit sem törődve sebeimmel és törött lábammal, a legközelebbi dolog tetejéről – ami egy kisebb komódszerűség – másik kezemmel lesöprök mindent és odaültetem. Szervezetem úgy reagálja le ezt az egész jelenséget, hogy csatába készülök így szemeim a megszokástól izzani kezdenek. Ennek hatására visszatér az öntudatom és hátralépek egyet, majd a földön kötök ki, alkaromat szemeim elé tartom hogyha eddig véletlen nem vette észre, ezután se adjak rá lehetőséget.
-E…Elnézését kérem– nyögöm ki nehezen.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:00
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Szavaim süket fülekre találnak. Akkora benyomást keltettem benne ezzel a kis cukkolással, hogy válaszolni sem tud már. Egyenesen megdöbben, amikor elé térdelek, és láthatóan zavarja, hogy segítenem kell neki, de ez van. Ha nem tudja egyedül felvenni, akkor ebben is segédkezet kell nyújtanom. Gombolkodó kezeimnél érzem azt a bizonyos lüktetést és a nadrág feszülését, szemeit figyelve látom, ahogy elködösödik a pillantása. Egy apró rántás a nadrágon, és célt érek. Hevesen mar ajkával az enyémbe, én pedig viszonozom a csókot sietős szenvedéllyel. Hirtelen megérzem derekamon az erős szorítást, meg is lepődök kicsit az erejére, hiszen megemel. Egy lépés, a komódról csörömpölve esnek le a dolgok. Lábaim közé férkőzik, és már azt hinném, hogy meg is gyógyult, mikor hirtelen észbekap, ellép. Rá nézve látom vöröslő szemeit, ami egyenesen megdöbbent. Egy átlag embernek hittem, erre kiderül, hogy többet rejteget, mint elsőre gondoltam. Persze amint visszatér önmagához, támasz nélkül hátra esik, és hirtelen szemeit is takarni kezdi. Meg magázik. Mindjárt felképelem.
- Fogadj meg egy életbölcsességet, Clad. Soha ne kérj bocsánatot olyan dologért, amit más provokált ki. - mondom és leszállok a "trónról", ahova felrakott, mellé lépek, leguggolok. Leveszem kezét arcáról, majd másik kezemmel álla alá nyúlok és magam felé fordítom fejét, és komoly arccal fürkészem őt.
- Azt hiszem, itt az ideje, hogy kicsit nyitottabb legyél velem. Megmentettem az életed, elláttam a sebeid, megetettelek, az ágyamban aludtál, sőt, öltöztetőnő is voltam, úgy hiszem megérdemlem, hogy tudjam, kiről gondoskodom ilyen alaposan. Illetve miről. Ne félj, nem vagyok másfajú gyűlölő. - dorombolom neki finoman, majd felkelek, elé lépek. Lábam az ő ép lába elé teszem, hogy megtámasszam, majd nyújtom a kezem, hogy felsegítsem. Remélem azért az előbbiek után nem esik majd nehezére beszélni. Tudnom kell, miféle veszélyekkel kell majd szembe néznem, ha valaki a nyomára akad.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:03
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Hogy engedhettem magamból ilyen erős késztetéseket kiváltani? Több mint egy emberöltőnyi tapasztalat és sok év intenzív kiképzése dőlt dugába egy csinos arc és test láttán. Ennyire lennék képes? Hogy ilyen mélyre süllyedtem „öregségemre” az megdöbbent. Nem is, inkább elképeszt és felháborít. Én aki királyok udvarában úgy elvegyültem, mintha odaszülettem volna, én aki tanácsosokat, felső körökben mozgó személyeket megtévesztve férkőztem a bizalmi körök sűrűjébe, most lebuktattam magam… egy egyszerű köznő előtt.
Az úgynevezett „életbölcsessége” nem kimondottan segít jelenlegi helyzetemen. Ilyenkor jól jönne ha a varázsképességeimmel tudnék időt ugrani, vagy legalább döglöttem volna meg ott az üldözőim keze által, minthogy ilyen szégyenben legyen részem, még ha ő pont erre a reakció várt is éppen.
Szemeim még mindig izzanak a bennem keltett vágytól, ami eddig ismeretlen volt számomra. Hiába próbálom visszafogni. Hasonló a vérszomjhoz, mégis élvezetesebb.
Elveszi karomat szemem elől és tekintetével szinte vágásokat ejt arcomon.
-Hálás is vagyok mindezért, hidd el! – nem tudok szemébe nézni, egyszerűen nem megy ezek után – Annyival tartozom neked, hogy elmondjam. Nem egy egyszerű turista vagy katona vagyok. -csak halkan jegyzem meg.
Hogyan is fogalmazzam meg hogy mi és ki vagyok, úgy, hogy ne sodorjam ezekkel az információkkal se magamat, se őt veszélybe? Tudja, hogy Nilfgaardi vagyok és szerintem tisztában van a Birodalom helyzetével és képességeivel, szóval remélem ezzel egy kis tippet tudtam neki adni. De ha rákérdez, felelni már nem fogok arra a kérdésre amire igen vagy nem a válasz.
-Az ehhez pedig kifejezetten hasznos képességekkel rendelkezem úgymond… - segítségével lábra álltam egy nyögés kíséretében majd ajkaim összeszorítom inkább. Beletelik egy kis időbe, mire összeszedem megint gondolataimat.
-Sajnálom, többet nem mondhatok. – próbálom ennyivel lezárni a témát a kilétemmel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:05
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Átkozott... Nem találkoztam még olyan emberrel, akinek a nyelve ne eredt volna meg azután, hogy az én nyelvem táncot járt az övével. Clad pedig annak ellenére, hogy összeroppant a testi kényszer alatt, és a szemei még mindig vörösen izzottak, ahogy a nadrágjának a sátra is rendületlenül állt, nem akar beszélni. Felkel, és legszívesebben visszalökném, hogy akkor pukkadjon meg, de nem hagyom, hogy a női sértődés eluralkodjon rajtam. Persze látszik arcomon, hogy nem örülök annak, amit mond, bár nem látja, mert rám sem tud nézni. Leültetem, vissza a fotelbe, és járkálni kezdek. Ha a testi "fenyítés" nem megy, akkor megy a lelkiterror. Megállok vele szemben, szemeimmel továbbra is komolyan figyelem.
- Nem kérek sokat, mert nem érdekel, mi a célod, mit csináltál, miért csináltad, amit csináltál. Nem érdekel, ki a megbízód, nem érdekel semmi, ami emögött lapul. Egy dolog érdekel. Tudnom KELL, hogy vajákokkal, katonákkal, mágusokkal, vagy mittudom én, istenverte sárkányokkal kell-e szembenéznem, HA valaki visszatudja követni az elfedett nyomokat. A pőre szemeknek nem láthatóak már, de bárki más, aki nem azzal figyel, képes arra, hogy megtaláljon! Ez nem jó szándék kérdése, Clad. Nem teszem szívesen, mert egy tartozást törlesztek. Engem évekig eltartottak a nilfgaardiak. De vagy beszélsz, vagy törött lábbal belelöklek a barlang tavába, kinyitom a vízi kaput, és oda úszol Temeriában, ahova akarsz! Tudod te, mekkora kockázatot vállaltam azzal, hogy nagy nehezen feltoljam a sérült segged a sérült lóra, és ide hoztalak?! Hogy szívességet kértem mástól, hogy életben maradj?! Mocskos tolvaj létemre a tagvágásokat nem a kezeimmel fogják kezdeni, hanem a fejemmel! - szidom le őt, és nem viccelek. Látni rajtam, hogy nem viccelek. Komolyan kifogom rakni a sejhaját, ha nem készít fel a lehetséges esetekre. Nem tudok csapdákat, jelző rendszert telepíteni, amíg nem tudom, hogy teleportálnak, úszva, mászva jönnek, vagy csak ránk omlasztják az egész kócerájt. Nem ismerem annyira, hogy az ő élete jobban foglalkoztasson, mint az enyém. Akkor se, ha tartozok a népének egyel. Majd pótlom akkor másokkal, máshol, máskor.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:06
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Látom ahogy idegesen fel alá járkál. A helyében én sem éreznék máshogy. Alaposan szétnézek a szobában, felmérve lehetőségeimet. Ha most végzek vele akkor marad elég étel, hogy azzal kivészeljem amíg megerősödők. A nyúlragúnak, ha sikerül valami hűvös helyet találnom, akár 4 napig is eláll anélkül, hogy komolyabb ételmérgezést kapnék, hiúzt nem ettem még, de ha valamivel ledobom, szárított húst tudok belőle készíteni a kandallón. Több hétig is elég, ahogy pedig elnézem a sarokban is akad egy félzsák krumpli.
Épp lábam térdére támaszkodva hallgatom miközben magamban fontolóra veszem a dolgokat. Három lehetőségem van, megölöm, mágiával manipulálom vagy megnyílok neki. Bevallom a legkényelmesebb az első lenne, de lelkemre az is tenné a legnagyobb tehert.
A víz közel van, tudnék elég energiát nyerni az elemből, hogy fenntarthassak hosszabban egy bűbájt, amivel elkerülhetőek ezek a kényes kérdések, de akkor a gyógyulásom nemhogy haladna, még rohamosan vissza is esne az ideje.
Most kivételesen nem egy túl komoly ügy közepén buktam le, nem hiszem, hogy felbérelnének egy vajákot vagy valami mást a levadászásomra. A kék fehér csíkosak amúgy sem túl szívélyesek a másfajúakkal, legyen az akármiféle. Aki kicsit is más, mint ők, azokat megvetik, soha nem vetemednének rá, hogy tőlük kérjenek segítséget. Ezentúl maximum sokkal jobban odafigyelnek majd, hogy kit alkalmaznak, HA alkalmaznak többé zsoldost.
Személyiségem teljesen megváltozik a következő pillanatban, mikor említi a tolvajságát.
-Varázsló vagyok – morgom ingerülten. Nem akarok vele végezni, inkább elmondom, amit hallani akar és lehet még hasznomra is fog válni – Kém, de nem az északiaktól kell félned. Mivel kikényszerítetted belőlem ezeket az információkat, így mostantól én bérellek fel. Nem szorulok a jó szándékodra, meg tudom fizetni. Kezdésnek a nyeregtáskámban talált pénzt megtarthatod, ha még nem tetted. Amint elérünk egy bankba, megkapod a többit is és nem leszek hálátlan.
Éreztetem vele hangommal, hogy nem ajánlatot tettem, hanem esélyt kínálok, amit, ha nem fogad el akkor komoly következmények követnek. Sérült vagyok, de ha arról van szó el tudok tekinteni a fájdalomtól, sőt varázsképességekkel is rendelkezem, ő pedig hiába legyen bármilyen jó tolvaj is, akkor sincs sok esélye velem szemben.
-Nekem nem szolga kell – teszem hozzá és összeszorított szemöldökkel várom a válaszát. Nem akartam ezt a kifejletet, de már nem fordulhatok vissza. Csak reménykedem, hogy az arany csengése eljutott a fülébe és kap az ajánlaton.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:10
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Hiába is járkálok, nem tudom nem észrevenni, hogy körbe pillant a szobában. És ez nem az a fajta tekintet, amit eddig produkált. Nem szégyelli magát. Tervez. Ettől pedig megfeszülnek az izmaim és a szemem a khopeshre kúszik. Gyorsabban eltudnám venni a tartóról, mint ő, de ha nem, akkor is gyorsabban járok. Oda kint átváltozom, és felfalom, meg van az ebéd. Szerencsére azonban ilyesmire nincs szükség, mert el mondja azt, amire kíváncsi voltam. Halk szitok szűrődik ki a számon. A mágusok nem a békességükről híresek, ha szörnyekről van szó. Nekik már a rossz napon született lány gyermekek is elegek, hogy kísérletezzenek. Erre nem csak behozom az oroszlánt barlangomba, de még édeskedek is vele. Francnak se kell khopesh, el se érnék addig. Ha megakarnám ölni, azt is csak nehezen, nagy talánnal, átváltozva. Persze, ezek csak feltételezések... Ugyan is ő, ellentétben velem nem tudja, hogy MI vagyok. Csak azt, hogy tolvaj. És még meg is akar venni.
- Váó, soha nem gondoltam volna, hogy kémkedsz. - mondom kissé szarkasztikus hangon. Még is mit gondolt, hogy azt hittem, virág lopásért akarták hátba lőni? - Úgy érzem, kicsit túlértékeled magad.... - kezdek bele, de a mondat itt nemz nagyon akaródzik folytatni. A pénz, igen, érdekel. De a veszély, amit rejteget, megéri-e ezt a pénzt? Megfogom a vödröt az asztalról, és a férfi lába elé helyezem. Az alján egy rongy van. Hideg a víz, de nem fogok vesződni a melegítéssel.
- Mosakodj meg. - mondom, majd karba teszem a kezem, és elmerengve dőlök neki annak a komódnak, amin az előbb még megakart hágni. Ajh. Tényleg ezt csinálom..?
- Megvehető vagyok, de vannak feltételek. Fedhetetlen munkát vállalok, az ár pedig egyenes arányban növekszik a komplexitással, és a veszéllyel. Ha kellene, akár maga Henselt őfelsége ágytálát is elhozom, még mielőtt megdermed benne a szar, de csak ha megfizetnek, és alibit adnak. A gyilkosság pedig nem szakmám. Megtudom magam védeni, és nem okoz lelkiismeret furdalást valaki életét elvenni, de ha valakit meggyilkoltatni akarsz, akkor keress fel egy bérgyilkost, engem meg hagyj lógva. - szögezek le mindent, aztán rá pillantok.
- Az eddigi tetteimért nem kérek semmit. Kapzsi kis ribanc vagyok, de szava álló kapzsi ribanc. Nem kérted, hogy mentselek meg, így nem is terhelem rád. Egyébként, ha már itt tartunk, miért nem.... Varázsolod össze magad, vagy... Franc se tudja mit csináltok ti mágusok, ha megsérültök... - gesztikulálok hókuszpókuszos ujjmozdulatokat a föld felé. Most komolyan, mi tartja vissza attól, hogy egészségesre varázsolja magát?
- Akartál tőlem egyébként valamit mikor bejöttem, csak kicsit... Elterelődött a figyelmünk. Mit akartál? - jut eszembe.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:10
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Megnyugtat a tudat, hogy sejtette; kém vagyok. Ha mégis sötétség lappangott volna a fejében, amit az értelem aprócska, halványan pislákoló szikrája sem világított volna be, akkor könnyen küldhettem volna kelepcébe is, ahonnan tudom, hogy nem térne vissza élve.
-Reméltem, hogy nem egy emberfeletti szépséggel rendelkező funkcionális analfabétát készülök alkalmazni. – továbbra is feszülten figyeltem a szavaira. Nem is foglalkoztam az elém tett vödörrel, amíg biztos választ nem kaptam tőle, hogy elszegődik hozzám.
Megkaptam a visszaigazolását. Ezután lehajolok és megmosom az arcom, majd a mutatóujjam a vízbe dugom és elkezdem kevergetni mágiát áramoltatva bele, minek hatására elkezd bugyogva felmelegedni. Mikor már kellemesen langyos kiveszem a rongyot és kicsavarom, majd elkezdem a felsőtestem törölgetni vele. Nem szoktam ilyen dolgokra fecsérelni az erőmet. Nem úgy tűnik, mintha nem hinne nekem, de beakartam bizonyítani, hogy nem csak a levegőbe beszélek, még ha csak ilyen egyszerű semmiséggel is.
-Egyértelmű, nem kérem hogy olyan munkát vállalj el amihez nincs meg az elegendő kompetenciád. Ha pedig esetlegesen atrocitásra kerül sor… mert mint tudod, ebben a munkakörben ez elkerülhetetlen néha… akkor természetesen az is kompenzálva lesz. – ismét mosolyra húzódik a szám, végre elengedhetem magam. Végeztem a mosdással így visszateszem a vízbe a rongyot és kinyújtóztatom sérült lábam.
-Nem ismerem a gyógyító mágiát. Kísérletezni pedig nem akarok az igékkel, lehet többet ártana, mint használna. - most hogy letudtuk a beszélgetés idegtépő részét, már nyugodtabban folytatom - Ne illesd magad ilyen jelzőkkel, kérlek!
Felkavarnak ezek a megnevezések, főleg mivel magára használja. Egy sima kéjnő nem lett volna képes kizökkenteni. Vagyis… próbálom ezt hinni és nem akarom, hogy lerombolja a magamról alkotott kép illúzióját.
–Remélem ez nem változtatott sok mindenen. Mármint, hogy hogy ítélsz meg.  – oldalra fordítva a fejem megdörzsöltem a nyakam oldalát. Nem szeretném, ha ezután másképp nézne rám.
Valahol legbelül élveztem a kis játékot, amit űzött velem és bár zavarba ejtő volt, mégsem szeretném, ha itt végeszakadna. Érdekes volt felfedezni új helyzeteket és megtapasztalni ezeket az érzelmeket.
-Szükségem lenne erős, tiszta alkoholra, nem arra a pacsulira amit itt annyira szeretnek a népek. Ezen felül, fecskefűre és balissza gyümölcsre, valószínűleg utóbbit nehezebb lesz beszerezni, de ha csúsztatsz a herbalista zsebébe pár csilingelő érmét akkor.... bár nem hiszem, hogy kikellene oktatnom téged ez ügyben. – minél hamarabb kézbe kapom őket annál jobb, és szerintem Nio-nak is megvannak a módszerei a folyamat gyorsítására.
A falhoz támasztott alabárdomhoz sétálok lassan, nehogy azt higgye valamilyen cselre készülök. Elveszem és azt használva támaszként odasétálok hozzá. Csillogó ajkait ismét közelebbről szemügyreveszem. Visszacsókolt… én meg szűzies módon megfutamodtam.
-Kellene neked egy szépen csengő álnév.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 21:35
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Az izzó szemek értelmet nyertek, miután közölte, mi is ő. Szerintem csak retardáltnak nem lett volna egyértelmű, miért menekült mások elől, sérülten ráadásul. Némileg azért megnyugtatom, hogy nem most húztak elő valaki seggéből, tudok a sorok között olvasni, ez megnyugtatja. Persze, előző állítását nyomatékosítva felmelegíti magának a fürdővizet. Na ezt azért irigylem. Meleg fürdővíz nekem is jól esne. Aztán magyarázatot kapok arra is, hogy miért nem gyógyítja meg magát. Szóval nem minden mágus ért mindenhez. Jó tudni. Aztán amikor a kompetenciákról van szó, kissé felhúzom az orrom. Nem arról van szó, hogy nem tudnám megtenni... Nem AKAROM megtenni. Persze nem fogom elmagyarázni neki mindezt, különben le kellene buktatnom magam, az pedig nem lenne leányálom. Nagyon nem. Az őszinte megnevezésemet furcsa mód elutasítja. Ne hívjam így magam? Elnézést, lemaradt arról a részről, amikor gyakorlatilag a "kardját" ingereltem öltöztetősdi közben? Nem tudom, mit gondoljak róla, őszintén szólva. Néha olyan... Ártatlannak tűnik, mint egy pelyhedző állú fiú. Pedig ő se szőr, se MÁS tekintetében nem nevezhető fiúnak. Még is inkább hallgatok. Ha ő nem akar annak gondolni, akkor ne tegye, de szörnyen nagyot fog csalódni, amikor rájön, az én szívem lakat alatt elzárva, lábam pedig szét tárva. Amikor a megítélése jön szóba halkan elnevetem magam.
- Eddig egy remeték közt, elzártan nevelkedett kiskatonának hitelek, és őszintén szólva vicces, hogy majdnem eltaláltam. Csak a remeték nem remeték, és te sokkal erősebb és halálosabb vagy egy kiskatonánál. - nézek rá, aztán sóhajtok. Felsorol néhány dolgot, amire szüksége lesz. Nem hosszú lista, könnyen megjegyzem. Megszerezni sem lesz nehéz, inkább csak körülményes.
- Meglesz, amit akarsz. - Figyelem, ahogy a fegyveréhez sétál. Túl lassú és óvatos ahhoz, hogy támadni akarjon vele, még is leengedem a karjaim, hogy szükség esetén védekezni tudjak. Habár megrendelő lett belőle, én pedig a kvázi vállalkozója vagyok, nem tudok gondolatot olvasni, és lehet ennyire nyakatekert terve. Az emberek szeretnek drámaiak lenni. Figyelem, ahogy közelebb lép, és habár feszült vagyok még, nem adom jelét annak, hogy felkészültem bármire. Mondjuk... Ahogy ajkaimra pillant, egy picit talán megnyugvással tölt el. Ha kapcsolódtunk valamilyen módon, az azt jelenti, hogy erősebb késztetéseket kell legyűrnie azért, ha aztán még is át akarja vágni a torkom álmomban.
- Azok, akik nem méltóak a nevem ismeretére, Karomnak hívnak. - mondom halkan, és habár megfordult a fejemben az, hogy egy icipicit incselkedjek vele, visszafogom magam. Támasztékért ment, majd ide jött elém és az arcom nézi, ahelyett, hogy leülne. Pedig az előbbiek után tényleg fájhat a lába. Nem mintha a nedves, kidolgozott mellkas ne vonzaná lefelé a pillantásom, de... Ajh najó, csak egy pillanatra mérem végig, aztán ismét az arcára nézek. Nem akarok lépni. Kíváncsi vagyok, ő mit akar.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 22:13
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Remeték... Végül is tényleg nem járt messze az igazságtól a kiskatonától eltekintve. Miután megpróbáltak eltörölni minket a föld színéről, az árnyakban léteztünk, nem volt kapcsolatunk a külvilággal, csak amit megjátszottunk hogy elérjük céljainkat. Olyan helyzetre nem is tudok gondolni, amikor teljesen magunk lehettünk volna. Ha kitárulkoztunk valakinek - még családon belül is - az a gyengeség jele volt és onnantól kezdve az a személy nem volt egyenértékű a többivel, pusztán egy kolonc, aminek kötelét el kell vágni és hagyni hadd süllyedjen a mélybe. A személyiségünkre nem egy velünk született dologként tekintettük, hanem egy tanult, belénk nevelt hozzáállásra. Őfelsége szolgálata mindenek felett. Ha azt kérné tőlünk... Tőlem, hogy saját kezűleg vessek véget életemnek, ok sem kellene hozzá, az sem érdekelne milyen célt szolgálna a halálom. Megtisztelve vágnám el saját torkomat és utolsó szívdobbanásommal is az Uralkodót dicsőítve.
Látszik rajta, hogy közeledésemre olyan pózra vált, amiből könnyen védekezni tudna, ha mégis arra adnám a fejem, hogy óvatlan pillanatában lecsapjak rá.
Ötletem sincs mit tegyek. Csábíthatnám édes szavakkal, érzékien búghatnám a fülébe, hogy mennyire kívánom, de hogy reagálna rá? Talán a szavak nem hatnának, a tettek sokkal szebben beszélnének. De vad legyek, vagy gyengéd?
-Karom? - bal szemöldököm magasra ugrik a név hallatán és itt az esélyem, hogy hozzáérjek. Kezét mellkasomra emelem, hogy tenyere felfeküldjön rá.
-Nekem nem tűnnek karmoknak. Honnan ered?
Mintha csak arra várnék, hogy körmeit bőrömbe mélyessze, kézfejére szorítom tenyerem. De ez nem én vagyok, csak egy álca.
Mielőtt bármit tudna tenni halvány mosolyt intézek hozzá és az ágyhoz sétálva leülök rá. Felhúzom magam és fejem a falnak döntöm.
Egyrészt megkönnyebbültem, hogy nem vittem tovább a dolgokat, de inkább teljesen lesújtott a szerencsétlenkedésem.
Inkább lefuttattam a fejemben a jelentésem szövegét, Nioról is pontos leírást fogalmaztam meg, miközben tetőtől-talpig felmértem. Nem kizárt, hogy azt hiszi megint ábrándozok róla, erre a gondolatra pedig elkapom a tekintetem.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 22:15
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Hát, nem tudom mit gondoljak. Abból, hogy az ajkaimra tekintett, egy csókot vártam volna, de semmi ilyesmi nem történik. Miután elmondom neki a közismertebb nevem, felvonja a szemöldökét, kezemet pedig a mellkasára teszi. Az ujjaim finoman simulnak a bőrére, tekintetemmel lepillantok arra, ahogy oda szorítja a kezem. Szavaira halkan elnevetem magam. A rövidre vágott körmeim tényleg nem nevezhetőek karmoknak... legalább is ebben a formában, nem. Mivel nem is tudnék vele a bőrébe marni, nem teszem. Figyelem, ahogy arrébb sétál. Tehát ennyit akart csak? Hogy kicsit megfogdossam? Kár. Immár nyugodt testtartással sétálok oda a kardtartóhoz. Megfogom és leemelem róla a tőrömet, majd a combomon lévő helyére rögzítem. Ezután pedig a kardom, a khopesht emelem le, finoman fogva lapját, és markolatát.
- Emiatt hívnak Karomnak. Az átlag parasztember nem ismeri ennek a kardnak a nevét. Ők főleg egy elbaltázott kaszát látnak benne. Azonban egyszer, valaki Karomnak kezdte hívni, és azóta ráragadt a név. A khopeshről pedig rám. - mesélem neki el a rövid történetet, miközben felé fordulva felmutatom neki a fegyvert. Azt is az oldalamra, a helyére rögzítem a másik combom mellé. A szekrényt kinyitva kiveszem a bundás szélű, csuklyás köpenyem, magamra öltöm.
- Tégy meg valamit. Amíg nem vagyok itt, ne rosszalkodj, ne omlaszd be a barlangot, és ne tudja meg senki, hogy létezik ez a hely. Ez most az egyetlen rókaodúm, és nagyon nem lennék boldog, ha közszájon forogna a létezése. - mondom neki ismét háttal, miközben bőrkesztyűimet is felhúzom. Ezután lehajolok, hogy alulról kivegyem a nyeregtáskát, amit megígértem neki. Mellé lépek, és oda nyújtom neki saját tulajdonát. Nagyon ritkán teszek ilyesmit, szóval remélem megbecsüli amit csinálok.
- Éjjel érek vissza. Legrosszabb esetben hajnalban. Ha nem jönnék vissza másnap délig, akkor.. mindegy. Egyél ragut. - mondom, aztán határozott léptekkel elindulok, hogy megszerezzem azokat az anyagokat, amiket felsorolt pár perce.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 22:17
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


A kardtartóhoz lépve felfegyverkezik. Nem vesz magához annyi tőrt, mint a bérgyilkosok, de miért is venne? Tolvaj. Sokkal könnyebben siklik át bárhol és bárki mellett, ha az oldalán nem csörög rakatszám semmi. Ahogy pedig említette, nem kimondottan gyilkolásra van kiélezve.
Érdeklődve veszem szemügyre a felém mutatott sarlószerű fegyvert. Nem átlagos kard, értő kezek alatt hatalmas pusztítást lehet vele végezni, de még egy képzetlen ember kezében is halálos lehet. A hajlított penge olyan egyszerűséggel siklik végig a bőrben, mintha csak a levegőt szelné ketté.
Már első pillantásra lerít róla, hogy szereti az egyedi, különleges csecsebecséket. Nem éppen egy olcsó ízlése van.
Elveszem tőle a táskám és ölembe rakva már ki is szíjazom az egyik felét, majd egy kis dobozt veszek ki belőle magam mellé téve, amelyben a megaszkópom található.
Csak egy bólintással adom tudtára, hogy megértettem, mert ha szavakkal válaszolnék, valószínűleg gyorsan lebuktatnám a terveimet, ha az eddigieket vesszük. Előtte semmi nem marad titok, mesterien fejtegeti a másik elméjének rejtett titkait. Vagy tényleg csak én vesztem el minden képességem a jelenlétében. Ettől függetlenül, akkor is kénytelen vagyok beszámolni tartózkodásom helyéről.
Nyeregtáskámban való kutakodásom közben felkapom a fejem a „nem jönnék vissza” részre.
-Nem Henselt ágytálát kértem. – mosolyogva válaszolok neki, utalva beszélgetésünk egyik részletére.
Nagy reményeket fűzök hozzá, hogy egy sima kis gyógynövény bevásárlásnál nem merülnek ki a képességei. Ha mégis képes magát megöletni…
Gondolataim félbeszakadnak és csak bámulok utána ahogy kilép az ajtón.
Meggyőződtem róla hogy elhagyta a barlangot és felállítva a megaszkópom magamra vettem ingem és túlestem a jelentésen.

- Claidim, sikerült megtudni valamit a Mahakami szállítmányról? – igazgatta meg kabátjának fodros ujjait.
-A feltételezett fegyverek helyett, dimeritium volt a rakomány. Hogy miért szükségeltetik ekkora mennyiség és miért ilyen közel a varázslónők iskolájához annak okai még tisztázatlanok. Amint felgyógyulok megkezdem a további intézkedéseket.
-Hogy érted, hogy felgyógyulsz? Csak nem kifogott rajtad egy sima érc? – gúnyos fintor ült a férfi arcára, de sértés nem váltotta ki belőlem azt a reakciót amit már annyiszor várt.
-Jelenleg Gors Velentől nem messze egy tengermenti barlangban regenerálódok. Sikerült egy újabb madárkát toboroznom, aki ebben segítségemre van.
-Remélem nem kell emlékeztetnem rá hogy…
-Nem! – szakítottam félbe - Glòir aen Ker'zaer!
-Igen, igen. – legyintett.


Azzal ki is kapcsoltam a kommunikációs eszközt és alabárdom segítségével elkezdtem felderíteni a barlangot. Az egyik víz fölé nyúló stégre sétáltam. Az bal oldalán egy fából készült láda volt, arra ültem le.
Jóvá kell tennem a csalódást amit okoztam ezzel a sikertelen küldetéssel. De kinek a fejét vigyem ajándékként Imperátorunk lábai elé? Melyik varázslónő csinos pofikáját látná legszívesebben vérbefagyva?
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 22:29
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Szinte látom az értetlenkedést, a fején, hogy miért van ennyi fegyver nálam, és miért kezdem úgy a mondatom, ahogy, ő pedig még meg is említi, hogy nem a legveszélyesebb küldetésre megyek ám.
- Persze-persze... - legyintgetek kifelé menet, majd intek, vissza se nézve. Nem fogok magyarázkodni. Egyrészt, a nagyvilág nem a legbékésebb. Szörnyek, banditák, nőgyűlölők, vajákok... már ez is elég ahhoz, hogy fegyvert hordjak magamnál. Aztán még ott van az, hogy ha valaki felismer... hát, nem mindenki emlékszik vissza rám örömmel, no. A kérésemre nem válaszol, ez pedig rossz előérzetet okoz bennem. De nem gond. Kifelé menet a csapdákat élesítem, így ha valaki bepofátlankodna, kellemetlen dolgokkal kell majd szembenéznie. Clad pedig törött lábbal csak nem akar majd kimászni innen...

A közeli falvakat járom végig. Az alkohol a legkönnyebb. Azt már az első helyen megszerzem. Aztán a fecske fű is sikerül a faluban. Mivel mennyiségeket nem mondott a férfi, annyit viszek, hogyha főzni akarná, akkor legalább 3 adag ki jöjjön mindenből. A balissza gyümölcs viszont megizzaszt. "Persze, segítek, de akkor te is nekem..." és három ilyen emberen kellett keresztül mennem ahhoz, és hozni vinni dolgokat, meg üzeneteket, míg végül elirányítottak ahhoz a medikához, aki értett a növényekhez is. Nem mondom, rohadtul untam, amikor ő is egy szívességet kért cserébe, amellé, hogy ki is fizetem, mert elloptam volna, ha tudnám hogy a francba néz ki. Kicsit tartok is tőle, hogy átvág a palánkon, de lehet csak azért félek ettől, mert magamból indulok ki. Én ezt tenném, na. Késő este végzem be a feladatom. Inkább nem részletezném senkinek, hogy mit kellett csinálnom, de az biztos, hogy csirkeszar szagom van. Pfúj. Megszerezve a gyümölcsöt elindulok vissza. Pirkad már, amikor visszamászom a barlangba. Szemeim rövid idő alatt meglátják a férfit a stégnél. Beviszem a kért cuccokat a kabinba az asztalra, majd oda sétálok hozzá. Nem rejtem, hogy jövök, csizmám kopog a régi deszkákon.
- El hoztam, amit kértél. - mondom, lehúzva arcomról a maszkot. A csuklya már nincs rajtam.
- A kabinba vittem. - mondom, és elkezdem levenni a kesztyűimet. Én már nem sétálok oda vissza, megyek letusolok.


JEGYZET: Purr

ZENE: Khajiit like to sneak


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 22:29
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice


Rengeteg időm van amíg Nio visszér azt pedig el kell töltenem valamivel. Ducipuff komótosan mellém sétál, de látszik rajta a bizalmatlanság. Csoda hogy a kabinban nem falta még fel az összes ragut, bár nem úgy tűnik mint akire még ráférne az evés. Meg kell hagyni látszik, nem szenved hiányt az élelem terén.
Kinyújtom felé kezem, hogy megsimogassam, de elhúzódik tőle.
-Úgy tűnik a macskák és kutyák között lévő évezredes ellentétek nem ma fognak ledőlni, mi? – kicsit szomorúan nyugtázom a dolgot és inkább nem is erőltetem tovább. Ő leül a stég másik felére és onnan nézi a vizet.
A víztükörbe nézve és arcomat fürkészem. Felöltök, már vagy hatvan éve nem használt álcákat, hogy megbizonyosodjak róla, manapság is megállják a helyüket. Mire végzek a „csinosítgatásukkal”, a barlangba beszűrődő fényre és időérzékemre hagyatkozva tudom csak kikövetkeztetni, hogy lassan 8 óra magasságában járunk.
Lehunyom szemeimet és fejem az egyik oszlopnak döntve a gondolataimba merülök. Gwalter, a vérszomjas királynő ellen kudarcot vallott merénylete. Hogy engedhettük meg magunknak, hogy egy trónfosztott uralkodó akkorára nője ki magát, hogy elbánjon az egész „Kelet” hadtesttel? Ardal aep Dahy árulása pedig tovább tetézte a veszteségeinket. Vezér nélkül esélye sem volt a csapatoknak a megnövekedett Lyriai hadsereggel szemben. Az pedig, hogy aki megmentette a császárunk életét, mégis idővel ellene forduljon, felfoghatatlan. Persze nem ért minket felkészületlenül. Több gyanús jel is árulkodott megingott hűségéről, csakúgy, mint a többi összeesküvőéről is.
Egyedül a hold fénye világított már be néha, mikor feltűnt a felhők között. A lány távollétében nem tudtam elengedni magam, nem tudtam lepihenni. Fel voltam készülve hogyha véletlen rám találnak akkor ne meglepetésként érjen a rajtaütés. Majd ahogy kezdett világosodni, látom Nio-t amint beviszi a dolgokat a kabinba, majd hozzám sétál.
-Köszönöm! – mosolyogva fordulok felé – Remélem nem bizonyult túl megterhelőnek a feladat.
Bár elnézve az arcát, nem éppen sugárzik az örömtől. Aztán megérzem a szagot is ami árad a ruhájából, de nem említem meg neki. Ha elmondja mit kellett megtennie, azt magától tegye.
-Szeretném, ha ma már az ágyadon aludnál. – közben figyelem ahogy leveszi kesztyűit – nekem tökéletesen megfelel a föld is.
Fegyverem segítségével felállok és elindulok a kabin felé. Gondolom le szeretne mosakodni, az illem pedig megkívánja, hogy ne legeltessem rajta a szemeim. Addig legalább elkészítem a főzetet és begyújtok a kandallóban, hogy melegre menjen be.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 18:35
Vendég
avatar

Vendég


Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

És ismét... Már akkor is fura volt valami, amikor ahelyett, hogy az erdőben hagytam volna, becibáltam a barlangomba. Elmondtam neki a nevem - még ha csak egy részletét is-, kacérkodok vele, és aztán még el is vállalok egy munkát tőle. Mikor csináltam én ilyet? Soha. És üres perceimben folyamatosan felrémlettek a vörösen parázsló szemek. Többször kellett visszarángatni a valóságba, mint akartam. Magamba akartam erőszakolni az ellenszenvet, az iránt, ami, aztán rájöttem, hogy ez ugyan olyan kicsinyes dolog, mint amit irántam érezhetnének, ha bárki is tudná rólam, hogy mi vagyok. A barlangba érve a stégnél látom meg. Beviszem a dolgait a kabinba, aztán csatlakozom hozzá, de nem csak azért, hogy közöljem, meg van amit kért. A kesztyűk, és a sál után leveszem a köpenyt, és az egyik porosodó dobozra dobom őket. A köszönetre biccentek egyet.
- Majd megfizeted. - somolygok az orrom alatt, aztán azt mondja, hogy szeretné, ha az ágyamon aludnék. Persze hozzá teszi, hogy ő majd a földön alszik, mire felhorkantok.
- Majd alszol a földön, ha nem törött a lábad. Bár akkor már valószínűleg nem maradsz itt. - mondom, bár nem tudom, magam is meglepődök, mintha talán savanyú lett volna a hangszínem. Inkább nem foglalkozok vele, mintha észre se vettem volna, és remélem ő se veszi észre. Ahogy visszabiceg a kabin felé, levetem a csizmáimat is, majd a combomra szoruló bőrszíjakat oldom meg, amik magamon tartják a felsőmet, és azonnal le is húzom magamról. Azután az öv, és nadrág is lekerül. Mondjuk úgy, a "mindig kész" nő vagyok. Fehérnemű nem sok, de leginkább egy sincs rajtam. A következő pillanatban hatalmasat csobbanok, ahogy leugrok a stégről. A hideg, sós víz magába nyel, és habár nem szeretem kifejezetten az úszást, most jól esik megszabadulni a mocsoktól. Nem időzök sokat a tengervízben. Habár jól lemossa rólam a koszt, a só ki fog rakódni a bőrömre, ha azzal száradok meg. Így hát még rendesen kimosom a hajam a vízben, aztán kimászok a földnyelvre, ahol a tiszta patakvizet tárolom, s leöblítem magamat vele. Hátra túrom a hajam, aztán a hordó szélére könyökölve bele pillantok a víztükörbe, és megnézem az immár tiszta arcomat. Olyan nehéz lett a mellkasom. Beteg lennék? Áh, nem. Biztosan csak a fáradtság. Ellököm magam a "tükrömtől", és a stégre sétálva összeszedem a ruháim. Ledobom abba a kosárba, amibe mosni szoktam, Ezzel majd később foglalkozom. Aztán rájövök, hogy elba...ltáztam. Annyira hozzászoktam a magányhoz, hogy elfelejtettem ide készíteni valamit, amit fölvehetek, ha kész vagyok. Halkan sóhajtok. Hát, előre is sajnálom Clad... vagy ne szemétkedjek?
A kabin ajtajához érve megállok, és elgondolkodom. A férfi már nem csak a sérült katona az erdőből. A mágus-megbízóm. Visszább kell fognom magam. Finoman játszani. Nem ronthatok csőstül a házba-
- Clad. Megkérhetlek, hogy a szekrényből kiadod nekem a fehér rongyot? - nyitok be résnyire, de ne csak a fejemet dugom be az ajtón.
- Elfelejtettem... - teszem hozzá megköszörülve a torkomat. Ha a szekrényhez lép. akkor megtalálhatja az egyetlen fehéres ruhát, amit kérhetek. Ha végül ide hozza nekem, akkor benyúlok az ajtón, elveszem tőle, majd magamra öltöm.
- Köszönöm. - Nem mondom, hogy sokkal többet rejtene, mint az hétköznapi ruhám, tekintve, hogy fehér és vékony, én meg most másztam ki a vízből, de ez már nem érdekel. Amúgy sem megyek be. Oda kint leülök arra a ponyvára, ahol tegnap is aludtam. Az ágyat nem foglalom el, míg "beteg", ezt már kijelentettem, és tartom is magam hozzá. Csak lehunyom a szemem kicsit. Fáradt vagyok.


JEGYZET: Purr

ZENE: One & Only


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 17 2020, 18:56
Ajánlott tartalom




Lynx & Hound - Claidim & Niorodice Empty
Re: Lynx & Hound - Claidim & Niorodice

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» First Contract - Claidim & Niorodice
» Cat vs Lynx - The Witcher Telltale
» Claidim Aeld Hostirt
» Niorodice - Claw of the Den
» Két lépés, hogyan húzd ki a gyufát - Karméle & Niorodice

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Befejezett játékok-
Ugrás: