World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Manapság minden olyan... lassú. A tél ugyan visszahúzódott, új életre kél a természet. S ezzel együtt a legtöbb szörny is közelebb pofátlankodik az emberek lakta területekre, magukkal csalva a vajákokat is. De van egy álom amely hosszú idők óta nem hagy nyugodalmat számomra. Míg fejem alá hajtom kezem, alkarom párnának használva, arcommal az eget figyelve süllyedek gondolataimba. Felidézve az álom képeket, mik oly sok mindent rejtegetnek számomra. Egy farkas falka, két fehér farkas, melyből az egyik igen csak fiatal példány. Mondjuk kecsesebb mint társai. A másik fehér sörényére holló száll. Mintha... orgona és egres illata csapná meg orrom. Aztán egy vénebb társuk figyeli a többi mozdulatát. Egy szürke példány magányosan néz a tenger felé. Talán álmodik? Talán remélve tekint társai felé? Aztán ott a másik, mely vöröset figyel. A vörös viszont medvével kel játékosan birokra, az őket figyelő sötét farkas pedig, mintha kökénybe harapott volna, keserű ábrázattal mered rájuk. És az utolsó ki felém vágtat. Pofáján jól látszik egy karom hegesedése, sárga íriszeiben pedig macskaszerű pupillái merednek rám, majd hatalmas mancsát vállamra helyezi. Fakó kék szemeim kipattannak. Kezemmel a bocs bundájába túrok, ki busa fejét hasamon pihentette. Kinyitva szemeit brummog valamit, majd összegömbölyödik, mintha nem is akarna tudni semmiről. Nem csodálom... felülve nyújtózom és felállok.
- Gyere no! Induljunk meg!
borzolom össze fején bundáját, mire mancsát a kezemre teszi kifejezve nem tetszését. Ezt követően lábra áll és mellettem lépked. Így van rendjén. Ketten ballagunk egy kis faluba, hol a piacon megannyi árus, kofa kik portékáikon próbálnak túl tenni. Szőke hajam ujjaimmal hátra simítom és medvém a kezembe veszem. Az hiányzik, hogy elkeveredjen tőlem.













A hozzászólást Randgír összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 15:00-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Dec. 16 2019, 17:49
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Karba tett kezekkel álltam miközben egy elég furcsa kinézetű, jobb napokat megélt vénasszony próbált rám sózni egy nem éppen bizalomgerjesztő löttyöt. Ha igaz lenne minden, amit mondott, az alkimisták már felhagytak volna a bölcsek köve utáni kutatással, mert ez a lé maga az életelixír. Egyedül csak arra nem képes, hogy arannyá változtasson dolgokat.
Visszanöveszti a hajat, eltünteti a hegeket, ha teliholdkor iszod meg akkor megfiatalít, ha nőknek adod akkor úgy működik, mint egy szerelmi bájital és napfordulókon, ha szüzek vérével keverve bekened vele magad akkor szárnyaid nőnek.
Ezekből csak egyet találtam ki én...
Nem tudom, hogy milyen füveket füstölögtet ott maga körül, hogy azt hiszi, beveszem mindazt a szarságot, amit összehord. De már csak kitolásból is vennék ilyet Vesemirnek, hátha a télen egy egész hetet a latrinán töltene, miután megissza, legalább addig nem szédítene a világi bölcsességeivel. De ő sem ma jött le a falvédőről, meg olcsóbban is tudok neki keverni egy kis hashajtót, ha annyira akarom.
Intettem az egyik kezemmel és elkezdtem nézelődni, hátha megtalálom amiért eredetileg betértem ebbe a piacra. Ahogy nézegettem a gyorsan összeeszkábált bódékat hirtelen megakadt a szemem egy medvebocson. Medve… és egy lány karjaiban, aki úgy fogja, mint a Toussaint-i nemesek a túltenyésztett szőrcsomóikat. Láthatóan Skellige nő, szőke hajjal és lehet még magasabb is nálam egy jó pár centivel, ami nőknél elég meglepő. Ledöbbenésemből egy másik fura alak rántott ki. Nem különleges, hogy piti zsebtolvajok lepjék el a piacokat és vásárokat, de hogy pont egy olyasvalakit környékezzen be, aki egy medvét szorongat, mondjuk az biztos, hogy elég nagy tömeg kezdte szemlélni a furcsa ölmacit, alkalmat adva, hogy könnyű célpont legyen. A tolvajunk valamiért pont a hölgy sarlóját szúrta ki magának. Csípőre tettem a kezeimet és úgy figyeltem, hogy mi lesz ebből. Úgyis régen láttam már, hogy egy „valkűr”, hogy ver pépesre egy felnőtt férfit. Persze nem engem… velem még soha nem történt ilyen…
Ahogy kiforrtak a történések, megvakartam a fejem. Nem fogja észrevenni, túlzottan mocorog a kezében a bocs ahhoz, hogy észrevegye, hogy eltűnt valami az övéről. Felcsillant bennem a felismerés, ha most nem avatkozok be, hanem utána felajánlom a szolgálataimat akkor valamit kaphatok hálája jeléül. Végtére is, mennyire lehet nehéz felkutatni egy tolvajt, akinek láttam már az arcát és tudom merre indult?
A zsebes óvatosan a tömeggel együtt szemlélte a kis kedvencet, majd egy hirtelen csuklómozdulattal kioldotta a sarlót és palástja alá rejtve a zsákmányt, elindult az egyik közeli ház felé, majd eltűnt annak a sarkánál. Most jött el az én időm. Önbizalommal dús léptekkel közeledtem a szőke szépség felé és odaérve megköszörültem a torkomat.
-Mutáns – hördültek fel páran a lány rajongói közül, mikor rám néztek. Megforgattam a szemeim és morgást imitáltam, majd elégedetten mosolyogva néztem ahogy elhátrálnak, miközben a kezeim a csípőmön pihentek.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Dec. 16 2019, 19:40
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Medvémmel a kezemben lépdelek és nézelődök. A medve kölyök ugyan többször kimutatja nem tetszését, hogy karjaimban kell utaznia. Sóhajtva nyugtázom és körbe tekintve látom ahogy egyre többen meresztik ránk kíváncsi tekintetüket . ~Mi az? Nem láttatok még skellige-i nőt vagy medvét?~ Pörölök magamban mikor a medve ki ficánkolta magát a kezemből.
- Floki... - sóhajtok szomorúan mikor valaki mögülem felhördül. Megpördülve szembe találom magam a sebzett arccal, a sárga íriszekkel és a szűk pupillákra. Nyakában pedig farkas fej amulett. Hát ezt jelentené? Figyelem ahogy a tömeg eloszlik a morgó férfi körül, ő pedig csípőjén pihenteti kezeit. Haragos világos íriszeimet végighordom a hőbörgő tömegen, míg Floki leül az idegen elé és hatalmas mancsával mintha kezet akarna fogni vele.
- Ejj a mindeneteket! Mily' hálátlan egy népség vagytok ti Freyja kegyelmére! Ha ez az úr nem lenne itt, most valami szörny tizedelné a falu lakosait meg barmaitokat! - sosem viseltem jól, ha a vajákokat ócsárolták. Talán a medve fi miatt, kitől tanulhattam. Talán neveltetésemből adódóan. Hatalmas árat fizettek azért, hogy megvédhessék az embereket a különböző lényektől. De az embereknél olykor nincs nagyobb szörnyeteg. Freyja viszont szeret minden lényt. Megrázom fejem és az idegenhez lépve megcsörrennek a fém sólyom tollak a lábamon. Enyhén megdöntöm fejem és mosolyogva fogadom a számomra ismert idegent.
- Üdvözöllek! Miben segíthet neked Freya egy vándor papnője? - nem kell tudnia, hogy mi miatt utazom és miért van mellettem egy bocs.













A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:52-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 17 2019, 08:45
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

A lány közelebbről még intimidálóbb méretekkel rendelkezett, mint távolról. De nőiessége kétségbevonhatatlan volt, amelyre még rádobott az a két jeges szempár is, amit az előbb láttam tűhegyes jégcsapokat kilövellni magából, majd egyik pillanatról a másikra megolvadni, mintha csak a tavasz közeledtének hírét hozná magával. A medvebocs a lábam elé ült és mancsát nyújtotta felém. Tényleg szelídnek tűnik. Tudom, hogy skelligén nem idegen, ha medvéket tartanak és hallottam a berserkerekről is, de ez a bocs egyszer meg fog nőni. Az ösztönt pedig nem lehet kinevelni belőlük. Leguggolok és a kezembe veszem a mancsát, nem igazán simogattam még kölyök medvét, jóval puhább és selymesebb a szőre, mint kifejlett (halott) társainak. Már előre látom lelki szemeimmel ahogy dominanciális harcot vívnak a leánnyal.
Felvonom szemöldökeim mikor meghallom, hogy hogyan vélekedik rólunk. Kevés ember van, aki nem valami mágia által létrehozott szörnyetegként tekint ránk, hanem védelmezőféleségként. Mikor közelebb lépett hozzám felálltam és a mosolyára én is akaratlanul elengedtem egy félvigyort, ami azonnal el is tűnt az arcomról amint kimondta, hogy Papnő.
-Örvendek Nővér! Lambert, vaják. - bólintottam egyet. Valahogy óvatosan rá kellene vezetem, hogy hiányzik valamije. - Egy settenkedő alak járkált erre, csak megakartam győződni róla, hogy szépségéből nem tulajdonított el semennyit.
Egy kis méltatás és jó modor soha nem árt. Na meg ki tudja, lehet még jól is jövök ki belőle. Végtére is, a legtöbb nő szereti, ha udvariasan, nem barbár módjára emlékeztetik, hogy a gyengébbik nem legjobb tulajdonságával lettek megáldva, esetünkben nem is kicsit.
-Mindenesetre, szerintem jobb, ha le ellenőrzi, hogy mindene megvan. Mintha valami hiányozna az övéről.
Szemeimet a sarló hűlt helyére szögeztem. Próbáltam úgy beállítani a helyzetet mintha csak vaják létemnek köszönhetően, nagyon jó megfigyelő lennék. Ami így is van, hiszen megéreztem a berberk gyümölcs és borsmenta gyökér illatát az erszényéből. Ezek miatt tértem be a piacra, mert megkell mondjam. Nem a kedvenc időtöltésem a mezőket és réteket járni hajlongászva, csak azért, hogy óránként találjak egy-egy szálat. Persze a szükség sokszor nagy úr, főleg, ha a vaják erszénye laposabb, mint a deszka.
-Talán kölcsönösen segíthetnénk egymásnak. - jobb kezemmel, megszokottan gesztikuláltam.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 17 2019, 18:44
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Szerencsémre az idegen nem akadt fenn a medve meleg fogadtatását. Brummogó hangjával üdvözölte az idegent, majd haragos a hangomra az idegen lábát átölelné, mintha félne valami kellemetlentől. A medvék megérzik a közelgő lavinát.
- Mindenkinek megvan az értéke, a vajákokat pedig tiszteletnek kéne öveznie, nem megvetéssel nézni rájuk. - pörölök magam elé duzzogva. Freyja kegyelmére! Miért kell az embereknek így viselkedniük? Végül megdörzsölöm tarkóm.
- Randgír. Ha szépen kérlek, inkább a nevemen szólíts! - felelem továbbra is mosolyogva majd le tekintek a szőrmókra.
- Óhh... ne haragudj! Floki, hagyd az urat! - próbálom arrébb terelni a kis állatkámat, majd újra felegyenesedem, hogy Lambert szemeibe nézzek. Mily' meglepő? Mily' fájdalom amit lelkében hordoz. Bókjára bólintottam.
- Ez igazán kedves. - mosolygom rá szívemből. Kék festéseim megváltoznak ugyan arcomon, de még így is egy barbárnak hitt nép leányának gondolnak. Mikor viszont említi a settenkedő alakot azonnal övemet kezdem taperolni. ~Erszény, megvan. A növényes táska szintén, de a...~
- A SARLÓM! Hol az a tetves kurafi???! - morgom és körbehordom a tekintetem a tömegen. Lesz ne mulass, ha elkapom azt az idiótát. A vaják íriszeibe tekintek.
- Rendben, készségesen segítek, amiben tudok és életre az te és iskolád adósa leszek. Az a sarló sokat jelent számomra. - láthatja a szemeimben izzó haragot. Tudhatja, hogy ha a kezeim közé kapom azt az enyveskezű illetőt, nem fogja könnyed sérülésekkel megúszni.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:49-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Dec. 18 2019, 11:17
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Az értékeim... elég sokra tudok így gondolni hirtelen és az is biztos hogy tényleg rengeteget veszítettem hogy vaják legyek. Persze ez nem az én döntésem volt. Ki lenne olyan tébolyult, aki önként vállalkozna gyermekként, hogy kínozzák és talán, ha túléli a füvek próbáját akkor már az első évben, valami szaros kis faluban egy csapat fojtólidérc ölje meg pár retkes érméért.
Nem köntörfalazok, ótvar nagy szívás vajáknak lenni. Az biztos, én soha nem fogom használni a meglepetés törvényét, hogy gyerekeket toborozzak ebbe a, remélhetőleg, kihalófélben lévő mesterségbe. Más körülmények között, ha ez az utolsó esélye valakinek...  erre inkább nem is gondolok.
Bólintottam, nyugtázva, hogy megértettem, jobban szeretné, ha a nevét használnám. Talán kellemetlen neki, ha nővérnek szólítom? Pedig nem is olyan sokkal ezelőtt még büszkén mutatkozott be, mint Freya papnője. Vagy csak egyszerűen ennyire barátságos.
-Aranyos, de remélem nem bolhás. - mondtam miközben levakarta a lábamról. Persze egy percig sem gondoltam hogy valami élősködők lepnék el, hiszen látszik hogy törődve van vele és Randgír sem ápolatlan.
Bizonytalanul egyik lábamról a másikra helyeztem a súlyomat mikor azt mondta, hogy egy életre az adósom lesz. Azért ez egy olyan fordulat, amit még egy bárd is szívesen felhasználna valami heroikus balladában. Előbb valami olyasmire számítottam, hogy megkérdezi, hogy miért cserébe segítenék, nem pedig egy ilyen elköteleződésre. De úgy tűnik ez a sarló több mint aminek tűnik.
-Nem szívesen lennék az a marha helyében. Ha valaki képes lenne pusztán a tekintetével ölni, akkor te biztos rendelkeznél ezzel a képességgel. Nem csodálkoznék hogyha az lenne az első dolgod, ha visszakapod, hogy a tolvaj fejét vágod le vele. De miért ennyire fontos? – felemeltem érdeklődően az egyik szemöldökömet miközben karba tettem a kezeimet.
-Akkor Randgír, ne is időzzünk tovább. –  megfordultam és elindultam amerre utoljára láttam az alakot. Mikor a sarokhoz értem láttam, hogy a nyomok egy darabig még folytatódnak a ház mellett, majd visszatérnek az útra.
-Hmm… - elhúztam a számat. Piaci napon rengeteg ember fordul meg az úton, szóval arról letehetek, hogy a nyomokat kövessem. Az orromra kell hagyatkoznom, ami nem lesz túl nehéz, hiszen csak a gyógynövények illatát kell követnem.  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Dec. 18 2019, 23:47
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Noha jól tudom, hogy a vajákok nem maguk választják a sorsukat, mi több! Döntésképtelenek mikor a felnőttek döntenek sorsukról. Aztán ott a próba is, miben sokan elhalnak, ha az edzés nem is terhelte meg a szervezetét, akkor az biztosan. De valami valamiért nem igaz? Óh... Freyja légy kegyes hozzájuk, kik ennek a vékony határnak védelmét táncolnak megóvva a két felet! Szórakoztat a medvémhez való hozzáállása így én is nevetek röviden. Mindig figyelek rá így egyikünk sem bolhás vagy ilyen. Na meg magamra is figyelek. Nem lehetek hanyag, hiszen Freyja akaratát képviselem.
- Mindig odafigyelek magunkra. - felelem kedves mosollyal és megsimogatom a fejét. A medve brummogva huppan újra ülepére és tekint fel ránk. Viszont a mosolyom azonnal tovatűnik, ahogy a sarlóm hiányára felhívja a figyelmem. Freyja kegyelmére...megállapítására ráemelem enyhén haragos tekintetem, tudhatja, hogy nem ellene irányul.
- Az a sarló sosem ért vérhez. Nem is fog kezem alatt. - magyarázom és kis tőrömhöz érek. Ez sokkal inkább. Szép darab de jelenleg tokjában nem láthat rá a penge motívumára.
- Azt a sarlót egy fontos személytől kaptam. Saját kezével készítette egy medve vaják. A fémben az ő emléke van. A fecske főzet növényi alapanyagai vannak benne, a markolat felett mind a két oldalon fecske vésve. - mesélem a sarlóm történetét. Nem vagyok sklád vagy bárd vagy mifene... csak azt amit én tudok. Amihez viszont közöm van. Ez viszont háborút jelent. A sárga íriszekbe nézek keményen.
- Kicsit olyan, mintha tőled az ezüst kardod vagy a farkas medálod. - magyarázom, de hangomból érezheti a keseredettséget. Annyira szégyenlem magam, hogy nem figyeltem cuccomra. Elhúzom számat.
- Vezess kérlek Lambert! Itt leszünk a nyomodban. - ahogy elindul rögtön nyomába szegődöm. Nem nehéz követnem hála hatalmas lépteimnek. Még a bocsom is rohanva lépked a nyomainkban. Mintha játszana azzal, hogy a nyomokban  trappolna. Ha megtorpan véletlen neki megyek és elnézést kérőn tekintek rá.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:47-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 10:04
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Áh innen fúj a szél, emiatt tekint rá úgy mint egy kincsre és ezért ennyire együttérző a fajtánkkal szemben. Bár az is egyedülálló, hogy a fém növényeket tartalmazzon, nem emlékszem, hogy hallottam volna ilyen fegyverekről, mondjuk vajákról sem, aki kovács.
-Szóval egy szerető! Gondolom a házi kedvenced is tőle van.
A medvékről köztudott, hogy a harcstílusuk az erőre támaszkodik inkább és ha belegondolok, randgír pont olyan nőnek tűnik, aki nem törik ketté egy akkora hegyomlás alatt.
De nem hibáztatom, a kéjvágyunk messze földön híres, csakúgy, mint az erőnlétünk. Ki ne lenne kíváncsi csak egy kicsit is arra, hogy milyen lehet ágyba bújni egy magunkfajtával.
A szemei megint csak szikrákat szórva meredtek rám. Ismerős tekintet, azt várnám, hogy követi egy jól irányzott saller a képembe. Hiába tudom, hogy nem szerény személyem ellen irányul, de a tapasztalat meg az évek...
-Ember legyen a talpán, aki a nyakamból akarná kitépni a medálom! De értem mire gondolsz. Ne aggódj, meglesz...
A hangom olyan önbizalmat tükrözött, mintha már a kezemben lenne a becses relikvia.
A szagokat követve, már kiértünk a faluból és letértünk egy csapásra, az egyik nagyobb bokornál megálltam, amikor is Randgír belém jött hátulról.
-Hé! Azért nem kell a seggembe mászni! - morogtam halkan, mert már közel jártunk. Megláttam, hogy bocsánat kérően tekint rám így inkább hagytam is a dolgot.
-Három ember, banditák. Kettő közülük felfegyverezve és a harmadik a tettesünk.
Megpróbálkozhatnánk a saját játékukban legyőzni őket és visszalopni a sarlót, de lapulhatnak még ott értékes dolgok. Egyszerűbb, ha levágom őket, pár mocsokkal kevesebb, biztos rengeteg könnycsepp fog hullani értük. Elmosolyodtam saját magamban lejátszódó monológomban és éreztem ahogy már kezd elönteni a vadászat heve. Megragadtam acélkardom markolatát és előhúztam, mikor meghallottam, hogy még egy közeledik a hátunk mögül.
-Bújj el! - mondtam miközben én a közeli tábor felé vettem az irányt nem is figyelve tovább Randgírra.
Két piti bűnöző és egy fegyvertelen. Meg sem fogok izzadni, seperc alatt végzek velük és visszatérek a lányhoz, aki remélhetőleg addig valamelyik bokorban átvészeli az eseményeket.
Ahogy közelebb értem az egyik tagbaszakadt férfi ingerülten ugrott fel a trehány módon eszkábált asztaltól, felborítva a maga előtt lévő korsóját a benne lévő borszerű folyadékkal együtt.
-Mi a rosseb? Mi dolgod itten? - csapott az asztalra öblös tenyerével.
-Micsoda szívélyes fogadtatás. -  tártam szét a karjaimat még mindig a jobb kezemmel a karomat fogva - anyátok nem tanított meg, hogy papnőktől nem szabad lopni?
-Kinek képzeled magad te korcs kutyafattya, hogy megmond nekünk mit szabad és mit nem? - morogta és előrántotta a kardját az oldaláról, a másik társa is, észrevéve a közelgő bajt, csatlakozott hozzá.
Az övemről leakasztottam egy kis üvegcse, a bombáimhoz használt port és a kardjához dobtam, ami ennek köszönhetően széttört és a por elterjedt a levegőben. Ignivel meggyújtottam.
-Te senkiházi! Milyen kórság ez? - kiabálta a férfi, miközben elkezdte ütögetni a ruháját és a haját, hogy eloltsa. Kihasználtam az alkalmat és odaszaladtam hozzájuk. A bandita, aki a tűzzel volt elfoglalva, könnyű célpont volt. Pengémet mélyen a nyakába szúrtam, majd egy határozott mozdulattal oldalra megrántottam, szinte félig lefejezve a férfit, majd a másikhoz indultam. Rohanva, egy kopott egykezes csatabárddal szaladt felém. Kivédtem a támadását, majd egy erős, jól irányzott rúgással, visszahajlítottam a térdét, ahogy a földre került a hátába állítottam a kardomat. Ahogy elterült a földön, egyik lábammal ráléptem, le fogva a hulláját és kihúztam belőle a kardot. A tolvaj fejvesztve menekült arra amerre Randgírt hagytam, én pedig utána szaladtam.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 16:48
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Válaszára kicsit elkerekednek szemeim és megdöntöm fejem. Pár pislogás után hatalmas kacajban török ki. Hát ezt jól félre értette, meg félre magyaráztam.
- Nem, odáig nem jutottunk. Nem, őt itt találtam. Az anyját leölte valami orvvadász és a bocs magára maradt. - mesélem és kicsit gesztikulálok. Valahol nagyon is mulattat, hogy ennyire sikerült félre magyaráznom a dolgot. De hát ez van.
- Inkább mondanám egyfajta medve bátyusnak. Vigyázott rám és vívni tanított. - mosolyodom el a szép emlékre. Valóban, olyan kevés emlékem van róla. És bánt. Bánt, hogy nem tudtam rajta segíteni. Hogy Freyja elhívta tőlünk. Pedig előtte állt az élet ahogy elöttem is míg az az árny tönkre nem tett mindent... szorítom ökölbe kezem. De nem mintha sokat számítana. Ennek így kellett lennie. Megbízom benne, ahogy abban is minden érzéke pontosabb, mint az enyém. Önbizalmából pedig erőt merítettem. Mikor pedig véletlen neki megyek elnézést kérőn tekintek rá majd hallgatom a beszámolóját. Felszólítására bólintok és Floki-val az oldalamon a csalitos egy jobban takart szegletébe húztuk meg magunkat. Nem félelem miatt. Nem is árulásért. Hanem mert ezt mondta. Jó okkal tehette ezt, noha most becsületem úgy érzem újabb csorbát szenved. Nem tehet róla, én sem, hogy egy büszke nép leánya vagyok. Elővettem tőröm, ha valami mégsem úgy alakulna, ahogy azt eltervezte, tudjak segíteni. Mondjuk lehet nem a legjobb döntésem tőrrel szembemenni valakivel. Némi hallgatás után látom ahogy abból az irányból jön valaki amerről mi jöttünk. ~Fene~
- Nem lesz ez így jó... - morfondírozom majd elő bújom rejtekemből. Talpaim alatt az avar nem ver zajt, megtanultam hogy járjak-kelljek. Viszont mikor a háta mögé értem, szembe futott velünk egy fegyvertelen, mögötte Lambert kivont karddal. Mit tegyek? Másszak vissza? Ekkor viszont a másik, akinek eddig hátát láthattam megfordult. Elővonom kardom és valamivel hátrébb rugaszkodom. Jobb kezemben kardom, balomban fürge tőröm. Velem szemben két tag, mögöttük Lambert. Vajon mit ötlenek ki? Az egyiknél viszont ott a sarlóm. Ha pedig meg meri vágni vele magát vagy Lambertet Freyjára esküszöm nem állok jót magamért.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:46-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 18:06
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Félre érthettem a dolgot, pedig biztos voltam benne, hogy több kötötte össze őket, mint barátság. A boccsal kapcsolatban meg… ez van, amikor olyanok kontárkodnak bele a természetbe, akiknek nem kellene. Ugyanígy van a szörnyekkel is, a parasztok megpróbálják a saját kezükbe venni a dolgot, de csak rontanak a helyzeten. Ha az orrvadászok kicsit körültekintőbbek lettek volna akkor eladhatták volna a kölyköt jó pénzért valakinek vagy egy vándorcirkusznak.

***

-Fuss te bolond! Ez lekaszabolta a többieket! – kiáltotta a nyomorult a társának már messziről, aki még a mezei pockokat is meghazudtoló gyorsasággal futott. A foglalkozásából adódóan nem is csoda, hogy tapasztalt már a menekülésben.
Megláttam, hogy Randgír is egyik kezében karddal a másikban tőrrel áll. Megmondtam neki, hogy maradjon rejtve, a fenéért nem fogad szót soha senki? Remélem nem csak dísznek vannak nála a fegyverek és a medve vaják kitanította rendesen a használatukra.  A másik tolvaj előrántotta a kardját és Randgírra szegezte. A háta mögé fordult, felmért engem, majd a skellig nőt is és egy ordítás kíséretében vadul meglendítette a kardját felé. Talán úgy gondolta hogy ő könnyebb célpont lesz, mint én a páncélomban. Még mindig a tettes után futottam, nem fogok odaérni hozzájuk időben, hogy kivédjem a lányra mért kardsuhintást.
-Na Freya! Most mutasd meg magad! – morogtam magamnak, miközben megpróbáltam még gyorsabbra kapcsolni a tempót.
Közben a mezei pocok is előhúzta a sarlót és eszeveszetten hadonászni kezdett vele maga előtt, mintha csak el akarná ijeszteni a lányt. Ha egy bombát dobok rájuk akkor nem csak a férfiakat, de még a papnőcskét is megsebesíteném. Most mit csináljak? Dobjam el a kardomat? Egyik jelet sem tudom használni, túl messze vannak tőlem.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 19:47
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Állom mind a kettejük tekintetét. Nincs az a vész amibe ne mernék belenézni. Legyen Ghoul, fojtólidérc... Jeges tekintetemmel pedig meg kell birkózniuk. Az embereknél olykor nagyobb szörny nincs is. Amint a tolvaj előveszi a sarlóm még kegyetlenebbül nézek rá .
- Most azonnal leteszed. - szólok rá ridegen. Szinte érzem ahogy a tél jegese lehelete miatt rá tudnék harapni a jégre. Szemeim pedig akárcsak egy meginduló gleccser sodrása, képes lenne őket elpusztítani. Érzem ahogy végigmér rajtam és Lambert rohanó alakján. A kiáltásra pimaszul kinyújtom nyelvem. Nem félek, nincs okom félni. Bízom a farkas vajákban. Hallottam az ügyességeikről meséket. Hát... most tapasztalhatom is.
Amint rám sújtana a fegyverével, kardom megtámasztom tőrömmel, ezzel felfogva az ütést el csúsztatom a pengémen az övét és tőrös kezemmel arcába ütnék. Nincs elég időm, hogy a pengével sebet ejthessek rajta, de egy rövid időre megtántoríthatom. Időt nyerhetek Lambert-nek. Ha pedig ő is próbálna más eszközökhöz nyúlni igyekszem elugrani és hárítani. A sarlómat tartó úriembert pedig nem tudom figyelemmel tartani. Nem tudom milyen közel lehet már vagy egyáltalán meg mer e moccanni.
Eközben a bozótból riadt medvebocs rohan Lambert irányába. Nem szokott ő még csata zajhoz, nem ismeri ezt a sok érzelmet.













A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:44-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 21:05
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Szerencsére az első ütést sikerült kivédenie, hála az égnek. De ez az őrölt még mindig felé tart és a másik is szemben áll még vele. Gyorsan mérlegeltem a lehetőségeimet és mivel sikerült közelebb kerülnöm az ürgéhez időközben, köszönhetően, hogy a hadonászás lelassította. Így arra gondoltam, hogy Ard-dal letaszítom az útról a susnyásba, amíg a másikat elintézem.
Futottam és már majdnem kész voltam a jel idézésével mikoris a medvebocs kiszaladt elém és túl későn vettem észre, mert a jellel voltam elfoglalva.
-A-ard…. - Elakadt az egyik lábam benne és felbuktam miközben a széllöket már elindult a futó és Randgírék felé. Mielőtt elterültem volna, a jobb vállamat felhúztam, hogy amint földet érek rögtön át tudjak gördülni a hátamon és folytatni a futást feléjük
-A tetves kurv… - morogtam mikor észrevettem, hogy mit is csináltam.
A sarlóst így is sikeresen eltaláltam, de nem úgy ahogy elterveztem, ahelyett, hogy az útról lelöktem volna, egyenesen a Papnő felé irányítottam, akit úgyszintén elért a lökés.
-Vigyázz! – kiáltottam.
Aggodalom ült ki az arcomra, ezt az egészet nem így terveztem. Azt hittem, hogy csak egy egyszerű kis nyomkövetés lesz az egész. Ha tudtam volna, hogy ez lesz a kimenetel akkor már az első pillanatban megállítottam volna a rablót, még mielőtt elveszi a sarlót. De sajnos nem látok a jövőbe. Csak annyit tehetek, hogy megpróbálok minden tőlem telhetőt annak érdekében, hogy Randgír épségben megússza.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 21:39
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Sosem volt könnyű harcolni. Mi több, a bukással egyenlő ha alábecsüljük az ellenfelet. Elugrom egy következő csapás elől. Leszorítom a pengét, de mielőtt tudnék még egyet ütni megfogja a kezem. Arcon köpöm és hátrébb ugrom, védekezőn emelem magam elé a pengéimet. Összeszűkítem szemeimmel figyelem a két idegent. Ekkor Lambert hangjára leszek figyelmes. ~Mire?~ Látom aggodalmas arcát így engem is elér egyfajta riadalom. Összeszorítom fogaim felkészülve bármire. A lökés elér, ezzel megvéd egy újabb ütéstől, majd érzem ahogy a tolvaj nekem ütődik, majd egy szúrást a nyakamnál, mely tovább halad szegycsontomig. Fájdalmas hörgés szakad fel torkomból. Hátammal puffanok a földre és még így is csúszom egy darabon. A fájdalom szétterjedt a testemben, megbénított egy kis időre mibe még az esés is rá segített. A lágy bőrt felsértette a sarló, majd a húsba mélyedt, felszaggatva az ereket. Az engem éltető vörös folyadék a sebből szivárog. Sötét színe és ragacsos állaga megtöri világos bőröm. A kis patakok a föld irányába haladnak, mit mohón el is nyel. A ruha anyaga is szív valamennyit ezzel vörös pacát hagyva emlékül. Némi erőlködés árán oldalamra fordulok, jobb alkaromon támaszkodva.  Bal kezem a sebre helyezem.~Fenébe...~ Szemeimbe könnyek gyűlnek, kicsordulva arcomon végig szánkázva cseppenek a földre.
-Ne haragudj Lambert... - sóhajtom magam elé, lehunyva szemeim. A melák árnyékot vet rám, haragos könnyes szemeimmel nézek fel rá.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:41-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 19 2019, 22:20
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Láttam ahogy az ember együtt repül vele aztán megéreztem a vér szagát, nem azét, ami a kardomról csöpög, hanem egy sokkal édesebb, lágyabb illatot. Szemöldököm összerándult és teljes erőből a Randgír felett álló férfi hátába szúrom a kardom, akinél a fegyver volt. Pont a szívét szúrtam át, csak azért nem tudtam tovább tolni a pengét, mert a keresztvas így is mélyen belefúródott már a hátába.
Nem foglalkoztam azzal, hogy kihúzzam belőle a kardom. Ellöktem, ő pedig mint egy báb úgy rogyott össze az út közepén. A másik férfihoz térdeltem, fejét a könyékhajlatomba szorítottam és egy erőteljes rántással kitörtem a nyakát, majd gyorsan Randgírhoz húztam magam. Minden tiszta vér volt. Leültem a földre és radgírt óvatosan magam felé húztam, a fejét az egyik lábamra helyeztem, hogy egy kicsit alátartsak, nehogy a légutaiba kerüljön a vérből. Kezét elvettem a sebről és elkezdtem megvizsgálni, hogy milyen mély is. A fenébe, túl sok vért veszít, semmit nem látni tőle. felsziszentettem ezzel megvillantva a fogaimat, miközben próbáltam rájönni, hogy mit is csináljak ebben a helyzetben közben ujjaimmal a környező vénákat és artériákat próbáltam lefogni, ezzel is egy kis időt nyerve.
Szabad kezemmel leakasztottam övemről a különböző főzeteket.
Le akartam szidni, elakartam hordani mindennek, amiért nem hallgatott rám és nem maradt a bokrokban. Mégsem szeretném, ha ez a lány, aki végig olyan kedvesen viselkedett velem, ezeket a szavakat és mondatokat hallaná életében utoljára.
Az üvegcséket kipakoltam magam mellé és erőteljesen szemezni kezdtem velük, majd két ujjamat a nyelvem alá téve fütyültem lovamnak, remélve, hogy meghallja, hiszen nem vagyunk még olyan messze a falutól. Közben a másik kezemmel elkezdtem nyomni a sebet, tudom, hogy fájhat neki, de jót akarok.
Csók vagy a fecske, csók vagy a fecske… a csók elmulasztja a vérzést, de attól még nem gyógyulnak be a sebek, a fecske pedig lassan, de gyógyít.
-A fecske… - sóhajtottam – talán akkor van esélyed, ha megiszod a fecskét, én pedig megpróbálom összeégetni a sebet. Nem ígérek semmit, azt sem hogyha nem jön össze, akkor kellemes halálod lesz. Nem fogok hazudni, rohadtul fogsz szenvedni, ha rosszul reagál rá a szervezeted. – vettem egy mély levegőt – Ez is jobb, mint a semmi, nem? – egy fájdalmas mosoly ült az arcomra.
A vére körülvette a bőrből készült kesztyűmet és a nyakán lefolyó vér a nadrágomat is átitatta. Látszott és éreztem ahogy a sebből minden egyes szívverésnél egyre több vér próbál a felszínre törni, az erek, amiket pedig lefogtam, minél jobban dudorodnak ki a bőre alatt. Amelyik kezemmel eddig a sebet szorítottam most elvettem onnan, megtöröltem nadrágomban és a fecske főzetes üvegcsét a számhoz emeltem. Fogaimmal kihúztam a dugót és Randgír szájához tartottam.
-Vigyázz ütős! – próbáltam viccelődni egy kicsit.
Trampli még mindig nem volt sehol, úgy tűnik nem hall ilyen messziről.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 16:46
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Feltekintek a felettem állóra. Látom torzult arcát, ahogy sújtana. Majd azt az apró rángást, mit a rövid fájdalom és a testében szétáradó sokk okoz. Ennek kiváltója a mellkasából kiálló kard, mely szinte teljes hosszában átér a testen. Majd egy nagyot puffanva terül el. Mintha csak egy gyermek félre hajított rongy babája lenne. Követném Lambert mozdulatait, de sikertelen próbálkozásom. A mellkasom szelő seb nem enged fordulni. Kínjaim közt csak egy roppanást hallok. Hát ez történik, ha egy vaják megembereli magát a harcban. Érintésére bizalmatlanságot jelezve testem megborzong. Mintha nem tudná testem, hogy nem a tolvaj ér hozzám. Hagyom, hogy hátamra fektessen és fejem alátámasztást kap combján. Elveszem kezem a sebről, hogy ráláthasson. Szemeibe nézve látom dühének egy darabját.
-Ne haragudj... csodálom, hogy... nem hordassz le... az engedetlenségemért... - nyöszörgöm és egy pillanatra elpillantok, hogy ne kelljen szembenéznem haragos arckifejezésével. Úgy tűnik mégis félek. Ahogy a sebem szorítja, igyekszem segíteni neki vértől ragacsos kezemmel. Bár saját nyomásom nem olyan intenzív, mint az övé, talán ez is ér valamit. A lelki felkészítésre rá emelem fakó szemeim és egy halovány mosoly jelenik meg arcomon.
-Legalább... az esély megvan... a túlélésre. - nyüszögöm vékony gyenge hangomon, a fájdalmas mosoly láttán tovább tart mosolyom és tiszta kezem arcához érintem. A mafla... miattam ne sopánkodjon. Ha Freyja elhív, akkor mennem kell. Ha pedig maradnom, úgy sem szólít magához.
- Ne bánkódj... az én hibám miatt... - próbálom vigasztalni nagy valószínűséggel kevesebb sikerrel. Figyelem ahogy a főzetet szájához emeli. Akaratom ellenére nyelek nagyobbat.
- Ne aggódj!... Bírom a gyűrődést! - már erőltetnem kell a mosolyt, hogy haloványan láthassa ajkam ívét. Viccelődésére viccelődve felelek. Akárhogy is lesz, kedves tőle minden igyekezet és próbálkozás. Ahogy megérzem kesernyés ízét, majd az erősebb utó ízt ki akarom köpni, de tudom, hogy nem tehetem. Erőltetés árán nyelem le, majd valami kellemetlen, maró érzet lesz úrrá rajtam. Mintha... az ereimet megannyi darázs csípné belülről. Erőltetem mindenem, hogy tudatom megmaradjon és szemeimmel Lambertébe nézek. Amelyik kezemmel arcához értem, magam mellé helyezem, ökölbe szorítva és aprókat pumpálva.
Eközben a felrúgott medvebocs pedig értetlenül nézelődik a bozót rejtekéből. Síró mély hangján "beszél" majd lépdel Lambert felé. Hatalmas szemeivel érdeklődve tekint a férfire és az ölében fekvő nőre.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:39-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 18:01
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Ohohh, elhiheti, ha túléli, akkor kapni fog még tőlem lehordást. Most éppenséggel a legkisebb gondunk is nagyobb annál, hogy a hangomat hallassam. Hogy tud még ilyenkor is mosolyogni? Nem fél a haláltól? Kíváncsi lennék miből merít ennyi erőt. Sokan már összeszarták volna magukat.
Meglepődtem mikor a kezét az arcomhoz érintette. Gyengéd volt, mintha csak egy selyemkendő ért volna bőrömhöz. Erős lány, hogy ennyire összeszedett maradjon, miközben ennyi vért vesztett. A reményeim egyre nőttek, hogy sikerülni fog neki és túléli.
Hiába mondja, hogy ne bánkódjak, hogy tehetném meg azt, hogy ezek után mosolyogva sétáljak tovább.
-Remélem is, hogy bírod!
Figyeltem minden egyes mozdulatát miközben a szájába öntöttem a főzetet. Egy pillanatra úgy tűnt, hogy vissza akarja köpni, de végül mégis lenyelte. Láttam, hogy szemeivel az enyémet keresi, így biztatóan bólintottam neki, miközben tekintetünk találkozott. Még magánál van, remek. Eldobtam az üveget és kicsit megemelkedve levettem az övemet és Randgír szájához emeltem.
-Harapj rá, nem akarom, hogy véletlen a nyelved harapd el. – mondtam majd a fejét letettem a földre én pedig fölé támaszkodtam. Bal kezemmel és ellenkező oldali lábammal megpróbáltam lefogni a kezeit, miközben térdelve tartottam magam felette. Ha most valaki meglátna így minket, biztos mocskos dolgok futnának át az eszén, de a külsőségek most mellékesek. Nem akarom, hogy mocorogjon, mert így is elég kényes lesz. Nem vagyok medika, bár már elég sok sebem volt ahhoz, hogy tudjam, hogy a különböző vágások, hogy fognak beforrni és ez a seb, szép tiszta.
-A fecske most talán tompítani fogja a többi fájdalmat. De ha teheted ne ugrálj! – motyogtam miközben koncentráltam, hogy az ignivel gyengéden idézett tüzet a mutatóujjam végébe irányítsam. Mikor sikerült, és megbizonyosodtam róla, hogy stabilan tudom tartani elkezdtem összeégetni a sebet, a belsejétől haladva.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 18:58
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír









Valahogy érzem, higy nem kis fejmosást fogok kapni, ha túl fogom élni. De ez így van rendjén. A hibáiból tanul az ember leánya. És minden hibának ára van. Némelyiknek kisebb, némelyiknek nagyobb. Az enyémnek pedig most kifejezetten nagy ára lenne, ha nem egy tapasztalt vaják oldalán lennék. Megbízom benne, ezentúl a döntéseiben is. Bár nem tudom mi játszódhat le benne, nem érzékelem, hogy kapkodna, mindent okkal tesz. Szerencsémre képzésem ideje alatt nagy mentális erőre tettem szert. Minek hála talán éber tudatom köszönhetem. Vagy skelligei vérem? Mely hajt a becsület és a büszkeség útján? De mit ér a büszkeség ha az ember halott? Felszólítására lelkem vígan kacagna. Ha az embernek megvannak a maga praktikái, titkai nincs túl nagy hátránya.
Némi aggodalommal kerestem a szűk pupillákat. Biztonságot kerestem bennük. Megnyugvást. Amit meg is lelek és bólintásával is rásegít erre az érzésre. Még mindig fülemben hallom vérem vad zubogását, de mintha halkulna. Vagy én veszítenék a tudatomból?
Megteszem amit mond és fogaim közé veszem az övet. Egyenlőre még csak lazán, tekintve, hogy a darazsak csípése nyomán zsibbadást érzek. Nem azt a viszonylag kellemeset, hanem azt az erőteljes, szurkáló fájdalmat.
-Uf lef...* - szűkölöm, majd az égető érzés kellemetlenül mar testembe.
Bár nem olyan intenzív, mintha valóban valami láng emésztené fel a testem, de a többi fájdalommal párosulva kellemetlen. Erősen harapok az övre, fejem hátra szegem, és olykor fájdalmas szűkölés szakad fel torkomból. Ennyi fájdalmat tudott elviselni a testem. A méreg okozta enyhítés sem segített sokat, így eszméletem vesztem. A sötétség fogad mi akkor is körbeölelt mikor meglopták Freyja oltárát. Most viszont lelki énem szemei könnyesek, teste remeg. S mi lesz ez után?


* Uf lef... - Úgy lesz














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:37-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 19:30
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

A teste néha akaratlanul is megrándult a fájdalom hatására. De mivel kezeit a földhöz szorítottam, így sok mozgási tér nem állt rendelkezésére. Eleinte próbáltam kíméletes lenni, de mikor megláttam, hogy eszméletét veszti, durvábban kezdtem égetni a sebet, a felső réteghez nem nyúltam. Jobb lenne, ha az magától forrna össze, kisebb heg maradna mintha összeégetném a bőrét. Valljuk be elég kár lenne ezen a csinos kis nyakon egy masszív égésnyom. Hallgattam a szíve dobogását, egyenletes, de nem túl erős. Elengedtem a kezeit és leültem mellé fellélegezve.
Még nincs vége, de innentől nincs hatalmam, már csak az idő dönti el hogy mi lesz.
Ránéztem a kölyök medvére, aki mellőlünk figyelte az eseményeket.
-Jól kicsesztél velünk. – morogtam miközben mérgesen néztem rá.
Elgondolkoztam rajta, hogy most tényleg egy medvéhez beszélek? Mire számítok, hogy majd válaszol? Na akkor lepődnék meg nagyon.
Közben lovam is megérkezett. Nem nagyon szoktam magammal hordani kötszereket, hiszen nincs szükségünk rájuk, nem fertőződnek el a sebek, de ha jól emlékszem egy szajhától kaptam egy sálat még anno. Talán most hasznát is veszem, amíg nincs más.
A nyeregtáskához sétáltam és kivettem belőle a még relatív tiszta ruhadarabot és visszasétáltam Randgírhoz. Bekötöztem a sebét és keresztben a nyeregre fektettem. Felvettem a földről a sarlót, amin a lány vére csillogott. Nadrágomban megtöröltem és a nyeregtáskámba raktam. A tőrét és a kardját pedig visszacsúsztattam a tokjaiba Randgír derekán. Átnéztem még a két tolvajt is, hátha találok valami értéket náluk. A kardomat is visszavettem az egyikük mellkasából.
Tramplit zablájánál fogva elvezettem a táborba, ahol úgy szint feltúrtam mindent. Találtam pár nyakláncot, karkötőt és egy szép erszénnyi orent is. Már indultam volna vissza a faluba, de megtorpantam. Mit fognak szólni az emberek, ha egy eszméletlen lánnyal toppanok be. Biztos nem lenne jó vége. Valahogy magához kell térítenem. Elővettem a bőrből készült vizes kulacsomat és leöntöttem vele Randgír fejét.
-Hé, kislány! Jó lenne ha kicsit magadhoz térnél, elmegyünk egy fogadóba. Kiveszek neked egy szobát, ott kipihenheted majd magad. Legalább addig bírd ki. - Remélem eljutnak hozzá a szavaim.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 20:23
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír








A medve leül a két ember mellé. Brummogásával néz hol a vajákra, hol a nőre. Hatalmas mancsával eltakarja orrnyergét és szemeit mikor a férfi hozzá szólt. Talán megértette mit mond a férfi, talán az égett hús szagát nem viseli jól. Ezt követően, mint valami hű eb, követi Lambert lábát, akármerre is tartson. Olykor azért fel-fel sandít, mi is történik azokban a magasságokban mibe ő nem ér fel.
A sötétség mely most kíméletlenül ölelt körbe szinte belemart minden tagomba. Zsibogott mindenem. Legalábbis... belsőmben ezt éreztem. Aztán.. mintha megszűnt volna a mellkasomban feszítő fájdalom. Vagy ha nem is meg, de szűnt. Mintha testem lebegne? Talán felvett? Hova visz? Hova rak? Ezt követően valami hideg éri tarkómat. Szemeim kicsit kinyitom és furcsa fejjel lefelé látni a világot. A hideg pedig nem volt más, mint víz, mi most a hajamból csorgott szemembe. Kezem nehéz volt, de kitöröltem a szememből a vizet.
-Heh? - nézek fel rá, de fejem vissza esik. Émelygés lesz úrrá rajtam. Talán a méreg, talán a hirtelen mozdulat. Úgy érzem gyomrom tartalma hamarosan a külvilágba távozik.
-Igyekszem..., de remélem ott sem hagysz magamra... - suttogom némi erőt véve magamon, hogy ne rókázzam le az előttem ácsorgó farkast. Az utolsó mondatot nem is értem minek nyöszörögtem el. Talán azért, hogy valaki figyeljen rám míg jobban nem leszek annyira, hogy ellássam magam? Vagy egy újabb lopási kísérletet szeretnék megelőzni? Némi kecmergést követően talán sikerül nyeregbe evickélnem magam. Hah... mily botor gondolat volt, hogy ez menni fog. Ha pedig a másik nem is engedi nyugton maradok. Majd akkor bepróbálkozom mással. De előtte... köszöntsük a rókát!














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:35-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 20:51
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Pedig az volt a tervem, hogy kényelmesen elhelyezem egy ágyban, ellátom és onnantól a szervezete már teszi a dolgát. Először úgy gondoltam nem is válaszolok neki erre, de még mindig tartozik nekem, és hát… ezek után nem kis fizetségre számítok. Bólintottam neki, hiszen szavamat még így sem akartam adni rá.
Hallottam ahogy a gyomortartalma elkezd feljönni a torkán, így még az utolsó pillanatban ki tudtam térni előle. Mondjuk a csizmámra még így is fröccsent valamennyi.
-Ugh…micsoda nőiesség. -morogtam miközben a hátára tettem a kezem, ezzel jelezve, hogy nem kell felülnie, elég, ha magánál marad. a hányás miatt pedig nem aggódom, amennyi szükséges már biztos felszívódott, hiszen egy jó fél óra eltelhetett már mióta megitta.
A kantárt átdobtam trampli fején és azzal kezdtem el vezetni. Pár furcsa tekintetet kaptam a faluban a fogadóhoz menet, de szerencsére senki nem állt elém feltartóztatni, mint az várható lett volna. Leellenőriztem, hogy a bocs megvan-e még, mikor odaértünk.
-Tudsz járni, vagy cipeljelek? – megkérdeztem tőle, de aztán meggondoltam magam és miután leemeltem a nyeregről a vállamra tettem, mintha egy krumplis zsák lenne és úgy vittem be a fogadóba.
-Hűha, megtermett leány vagy az biztos. – Nem nagy súlya volt, de az előbbi koncentráció belőlem is kivett egy kis erőt. Leültettem egy, a pulthoz közeli székre és a fogadóshoz léptem.
-Egy szobát kérek és valami tiszta alkoholt, ha kötszer is van, az se ártana.  
A fogadós keresztbe tett kezekkel nézett rám, majd Randgírra. Nem tudni mi játszódhatott le abban a körömnyi agyában, de már felkészültem rá, hogy itt aztán én, nemhogy szobát, de semmit nem fogok kapni.
-Drága lesz, a vért nehéz kimosni az anyagból. – morogta miközben a pultra rakott egy üveg vodkát és egy összehajtogatott, hosszú lenvászoncsíkot egy másik anyagba tekerve – Fel a lépcsőn, első ajtó, de csak holnap délig.
Elintéztük a pénzügyeket, megpróbáltam alkudni egy kicsit, a sebesült lányra hivatkozva, hogy talán egy kicsit megessen rajta a szíve. Amit végül sikerült is elérni. Megfogtam a kötszereket és az alkoholt és visszasétáltam Randgírhoz. A kezemben lévő dolgokat leraktam az asztalra.
-Hölgyem, a hintója előállt. – forgattam a szemeim, miközben kinyújtottam felé a kezeimet.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 20 2019, 22:00
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír








Végül gyomrom tartalmát nem tudtam magamban tartani. Igyekeztem elfordulni, de így is került valamennyi a csizmájára. Kezdem egyre kellemetlenebbül érezni magam. Mintha részeg lennék vagy valami ahhoz hasonló.
-Sajnálom... - suttogom kellemetlenül nagyot nyelve. A hátamon érezve a kezét nyugton maradok. Legalábbis... próbálok. A ló lépése ugyan ütemes, de nem szoktam hozzá, hogy így utazzak hátason. Ilyenkor áldom Freyját, hogy nem kell szoknyában barangolnom az itteni környéken. Ahogy a faluba értünk némi aggodalmat éreztem, mivel az itteni harchoz alig szokott népek ki tudja mire gondolhat.
-Tud--- - megpróbáltam válaszolni, de meg sem várva a vállára dobott. Mintha egy zsák lennék. Megszólalására megforgatom szemeimet hajam takarásában.
-Nem menyecske az akin nincs mit fogni. - felelem rekedtes hangon. Általában az olyan hölgyek még gyereklányok. Még anyjuk mellett tanulják az asszonyság menetét vagy ha szerencsésebb sorsú és egy pajzsszűz vére csörgedezik benne pajzzsal és csata fejszével vagy karddal való vívást. Az után rajtuk is van mit fogni, főleg ha engedik.
A fogadóban próbáltam megállítani, hogy van nálam kötszer, de nem volt rá időm amíg támaszkodtam a pultnál. Hálás pillantást vetettem a pultosra és egy lágy mosolyt küldtem felé. Melyik férfi ne örülne egy nő kedves ívének. Noha nem is a legkedvesebb, mit egy férfi kívánhatna. Ahogy a kezét nyújtja látom megforgatott szemeit. Elfogadom a kezet és hálásan mosolygom rá. Amint sikerül felevickélni a szobába, vagy megunva felcipel, és az ágyra tesz, leveszem a kis táskáimat az övemről. A pénzes erszényem teljesen odaadom. Mire költeném? Ha éhes vagyok fogok halat. A növényes táskámból három összekötött növénycsomót nyújtok át neki, meg három tiszta vásznat. Ha a csomókat megnézi három adag fecskének felel meg.
-Fogadd el. Ha szükséged van valamire még csak szólj! Mint mondtam egy életre az adósod vagyok, ahogy iskoládnak is! - mosolygom rá és felkészülök az össze szidásra. Viszont mosolyra késztet a seidhr okozta álomkép, mely beigazolódott. A mellkasomat taposó farkas, melynek pofája jobb felén seb húzódik végig.














A hozzászólást Randgír összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2019, 14:29-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 21 2019, 08:41
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír


Ahh a skelig nők, imádom őket. A mondatára egy jóízű nevetés hagyja el a torkomat.
-Ezzel bizony nem vitatkozom! - mondtam még mindig mosolyogva. Visszafogtam a késztetést, hogy felderítsem mi is az, amit annyira érdemes fogni rajta.

***

Segítettem neki egyik kezemmel felmenni a szobába, miközben a másikban a cuccokat fogtam és leültettem az ágyra. Hitetlenül néztem ahogy átnyújtja az egész erszényét, de végül eltettem és átvettem tőle a gyógynövényeket. Meglepődtem, csak véletlenül vannak így összekötve, vagy esetleg... Na várjunk csak. Hogy lehet, hogy ilyen gyorsan hatott nála a főzet? Sima embernek nem adtam még a fecskéből, de úgy tudtam, hogy akár több napig is eltarthat a gyógyulás. Az addig ok hogy tudja miből áll, a sarlónak köszönhetően, de miért hordja így őket?
-Nem ez volt az első hogy vaják főzetet ittál, ugye? – Megemeltem egyik szemöldököm, sejtelmesen.
Nem kezdtem visszakozni, hiszen most nagyon is jól jönnek a növények, a vásznak pedig, mondhatta volna, hogy van nála, mielőtt csillagáron vásárolok. Leraktam mellé az alkoholt és minden mást is.
-Hmm... bármire? - kérdeztem vigyorogva miközben felegyenesedtem előtte. Nem ismerek sok papnőt, nem tudom, hogy milyen fogadalmakat tettek. De remélem nem szerepel köztük az örök szüzesség.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 21 2019, 13:42
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír








Jóízű kacagására kellemesen mosolygom. Csak nem kell engem földdel hantolni még. De a fejem nem akar jobb lenni. Talán, ha kialszom magam. Vagy eszek valamit. Bár nem tartom a legjobb ötletnek. Amint felsegített és az ágyra fekszem, miután átadtam amit akartam, behunyom szemem és úgy hallgatom. Így nem akar felfordulni velem a szoba.
-Nem... - felelem, mikor kezd rájönni titkomra. Ugyan még kell egy kis idő a szervezetemnek, nagyjából holnap délelőttig. De lehet hamarabb is búcsút mondhatok a dolognak. Titkomnak, pedig pláne. Egy sóhaj után mosolyogva nézek rá és rá emelem fakó szemeimet.
-A medve vaják... akiről meséltem. Segített hozzászoktatni a szervezetem a főzeteitek kifőzésénél keletkező mérgekhez. Aztán egy fehér sirályt is be kellett nyakalnom a végén. Hehe... vicces egy éjszaka volt. Fel-alá rohangáltam, némi tévképzettel megáldva. - visszagondolva tényleg vicces volt, ahogy a két fiatal vaják megfogott és megitatták velem azt, ami semlegesíti a mérgezést. De szégyeneltem magam utána. De hát... a tudásnak ára van. Meg megvan a maga kellemes hatása is. Mint példának okáért most. Egész jól bírom. Legalábbis azt hiszem. Felhúzom felső ruházatom, hol egy vágás éktelenkedik. Már elég régi, nagyjából a csípő lapáttól húzódik a köldök irányába. Nagyjából négy ujjnyi hosszú lehet.
-A fecskétek igen csak jó anyag. - vicceskedem, hiszen ennek a gyógyulása is ennek a különös főzetnek köszönhető. Felnézek a különös ragadozó szemekbe. Vajákok... túlfűtöttek. Mibe keveredtem? Azért remélem van valami más megoldása is.
-Miben lehetek segítségedre? - állom a tekintetét és kíváncsian várom válaszát.
Floki eközben bevackolta magát egy sarokba, busa fejét mancsaira helyezte. Még pislogott valamennyit majd ásítva elaludt.












Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 21 2019, 14:15
Vendég
avatar

Vendég


Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír


Bátor dolog volt ez a medvétől, de biztos értette a dolgát, hiszen Randgír még itt van, nem dobta fel a talpát. Amikor a fehér sirályt említi elmosolyodok. Nekem is vannak szép emlékeim vele, főleg a hideg téli estékről Kaer Morhenben.
-Rögtön az élvezetek közepébe, igen van ez így.
Egy pillanatra elgondolkozom, merre járhatnak már a többiek. Ebből is jó kis sztori lesz, ha megint találkozunk és ki tudja, még élvezetesebbé tehetem.
Amikor felhúzza a felsőjét érzem ahogy az agyamból az összes vér szép lassan távozik. Szemügyre veszem, formás csípőjének minden egyes ívét, majd, amit eredetileg mutatni akart heget is. Nyeltem egyet és megpróbáltam összeszedni magam.
-Ezt is megoszthattad volna velem – mosolyogtam és fölé hajoltam – Mi mást titkolsz még? – kérdeztem kihívóan miközben az egyik kezem a feje mellé tettem és azon tartottam magam, míg a másikat a felfedett hegre helyezem gyengéden.
Csak nekem juthatnak eszembe ilyen gondolatok… most élt túl egy majdnem halálos sebet én meg már karóra is húznám. Nem tehetek róla, hogy ilyen a természetünk, ebben is jobban hasonlítunk az állatokra. Nevezhetjük ösztönnek, vágynak vagy aminek akarjuk. De ez nem fog változtatni a tényen, hogy ez a vajáksággal jár.
-Tudnék gondolni egy s másra. – kacérkodtam vele, miközben közelebb hajoltam az arcához.
Persze azért tudom mit jelent a nem, ha véletlenül túl messzire megyek ezzel, még mindig elég annyi hogy lekever egy sallert vagy szépen megmondja hogy verjem ki a fejemből.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 21 2019, 15:24
Randgír
Randgír


Kitüntetések :
Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 43a2s2WUCUI7B74zp8ftZSLábakélt sarló - Lambert & Randgír 2vKaCSL8KuecTLuw6oZH7qLábakélt sarló - Lambert & Randgír 1qYcfC160EJodB9P3fv0E8Lábakélt sarló - Lambert & Randgír 3xFZe7I9lawm5B06HcJhlU
Hozzászólások száma :
33
Reagok száma :
28
Join date :
2019. Nov. 25.
Tartózkodási hely :
Kontinensen botorkálva

Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír





Lábakélt Sarló

Lambert & Randgír








Valahol belül biztosra veszem, hogy őrültnek gondolja a medvét, aki minderre felkészített. Én hálás vagyok érte.  Hiszen... Most nagy valószínűséggel holtan feküdnék a banditák társaságában.
-Hát... Jó darabig lettem vicc tárgya. - mosolygom rá. Valahol talán tényleg szórakoztató volt. Még nekem is. Bár nem ismételném meg újra. Annyira bátor nem vagyok. Mi több... soha többé fehér sirály! Bár ki tudja, min jár fejében, valahol érzem nem épp kellemetlen dolgokon. Kérdésére és mosolyára hasonló mosoly díszeleg arcomon és kezeimmel közrefogom arcát. Talán ugyan azzal a lágysággal, mint mielőtt megitatta velem a fecske főzetet. Ujjaimmal végig simítok a borostás arcon, a hege mentén. Érintésére megborzong bőröm.
-Azt hittem szeretitek a titkokat magatok megfejteni. - suttogom magam elé. Valamiért eddig úgy ismertem meg a vajákokat, hogy kíváncsiak akár csak a rókák.
-Esetleg hajnalban nem lehetne? - emlékeztet a mellkasomon lévő seb és az abba nyilalló fájdalom, hogy nem vagyok a legjobb állapotban ehhez. Viszont ha hitetlenkedne, hogy esetleg lelépnék az éj leple alatt, csókkal illetem, mint egyfajta ígéret.












Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 21 2019, 16:05
Ajánlott tartalom




Lábakélt sarló - Lambert & Randgír Empty
Re: Lábakélt sarló - Lambert & Randgír

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Az a teliholdas május éj - Lambert & Randgír
» Randgír
» Lambert
» A Lambert nóta
» Where the Cat and Wolf play - Karméle & Lambert

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Befejezett játékok-
Ugrás: