World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 A vajákos és a vaják - Shani és Eskel 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel



Shani & Eskel - A vajákos és a vaják @
Az Oxenfurt felé vezető széles országúton kaptattam Skorpió nyergében lassan poroszkálva, olykor meghúzva a kulacsomat, amelyben ez alkalommal főleg víz lötyögött. Az országhoz és az évszakhoz képest döglesztő, forró, kánikulai meleg ülte meg a tájat, párás és fullasztó. Normális ember ilyenkor nem nyúl alkoholhoz, amíg szállásra nem fordul, csak még inkább kiszárít. Talán éppen ezért is vártam jómagam és hátasom is a pásztorok itatókútját. Mind megállnak ott, kik Oxenfurtba terelik a bárányt és a kecskét eladni. Olykor vágómarhát. Mint általában, itt is a vidék táplálja a várost, a jószágnak meg inni kell. Így hát vidámabb lett a szívem, amikor megpillantottam a kis kőkarélyt a húzós felépítménnyel. A nyeregből leugorva el is kezdtem tekerni a kereket.
Hamarost felért a vödör, amelyből először is jómagam kortyoltam egy nagyobbat. Gondterhelt homlokráncolással forgattam a számban a kortyot, majd egy határozott fejbólintással kiköptem. Alig érezhetően kesernyés a mellékíze. Ez mérgezett. Óvatosan megszimatoltam, de szinte semmit sem éreztem. Csak nagyon, nagyon haloványan... Mintha... Hmm... Felugrottam a nyeregbe. Banditák! Élelmes fajták, akik a biztosra mennek. És könyörtelen kurafiak. Ez egy főút. A zsákmány gazdag, de ki tudja hányan vesznek oda? Öregek, gyerekek... Nem tudtam még miféle anyaggal állok szemben, így az ellenszerét sem, a legegyszerűbb megoldást választottam. Egy suhintással átvágtam a pengémmel a kút kötelét, a vödör nehéz csobbanással hullott alá a mélybe. Egy ideig használhatatlan. Gyerünk a közeli faluba! Hogy is hívják? Azt hiszem Pitypangkert vagy valami hasonló redan ostobaság.
A kúttól keréknyomok vezettek, ezeket követtem. Nem kellett messzire mennem, mire beértem a járművet ami hagyta őket. Kalmárember echos szekere hevert az út mellett felborulva. Két igavonó lova természetellenesen nyitott szájjal, a halál görcsébe merevedve a járomban, tehát itatott. A ponyvát felvágták, a raktér kifosztva. A martalócok már végeztek. Szemügyre vettem a hajtót. Harmincas évei végén járó férfiember. Halott. Talán órája lehet. A bőr nagyon sápadt, az ajkak lilásra színeződtek. Hüvelykemmel felhúztam a szemhéját. Az egész bevérzett. Hullamerevségből még kezdődőnek sincs nyoma, az izmok petyhüdtek. A szekéren hátrébb testes asszonyság hever, valószínűleg a felesége. Halott. Sápadtság, petyhüdt izmok, bevérzett szem, a kezdődő merevség hiánya. Botulinum. Régi trükk. Halálosabb rothadás mint a cián és csak kis szerencse kell, hogy hozzáférjenek. Rothadt meleg, romlott kolbász vagy egyéb húsféle és felszaporodhat benne valami métely, ami termeli. Egy közepes tudású alkimista már lepárolja. Túl közel van Oxenfurt, meg a kicsapott diákjai. Hát ezeknek már béke poraira. De még hallok egy renyhe szívverést. Félrehajigáltam a különféle felforgatott kacatokat, kiürített utazóládákat, mire alattuk megtaláltam az ájult gyermeket. Olyan hat éves forma kislány lehet. Sápadt, a szemek véreresek, az ajkak kissé kékek. Mérgezés. De hogy nem halt bele? Verejték kesernyés szaga, mindkét kéz görcsösen az alhason. Átázott kenyérmaradványok az ingen. Hmm. Valami úti betegség lephette meg a gyereket, hasmenés, csikarás. A szülők tejet és áztatott kenyeret adnak neki. A tej fogytán, higítják a kút vízével. Tej! A legősibb ellenméreg! Nyilván nagyon kevés vizzel öntötték fel, a tej pedig tovább lassította a folyamatot. Plusz üres a bélrendszer a hasmenés miatt, lassabb a felszívódás, amúgy is minden ürülne. A reggelt akkor se nagyon éri meg. Talán a falusi sámán tudhat valami trükköt. Felnyaláboltam a kis ártatlant majd Skorpió nyergébe szállva most már komolyabb sebességre ösztökéltem a paripát. Fertályóra múlva bevágtattam az álmos redan faluba, egészen a kocsmáig, ahová a karjaimban vittem még be a gyermeket és fektettem egy asztal lapjára. A helybeli részegek menten a sámánért meg a sztarosztáért szaladtak.
A sámán lassan hetvenes éveibe forduló, őszbe csavarodott, kopaszodó, bibircsókos képű, sovány férfi érkezett először. Ingujjban és háncspapucsban rohant át. Mögötte jött a sztaroszta nem sokkal. Alacsony, de megtermett, bikanyakú férfi, elképesztő izmokkal, félmeztelen, csak gatyára vetkezve. Mindkettőt az ágyból ugraszthatták ki. Feléjük fordultam.
- Martalócok mérgezték meg kolbászméreggel az itatókutat - magyaráztam, lehetőleg velük szemben kerülve a szakszavakat, amik inkább az akadémiára valók. - A gyerek szülei halottak, de ebben se sok élet van. Úgy egy vagy két órája ihatott belőle egy keveset. Úti ménkű kínozta, talán azért van még benne valami kis szikra.
A sztaroszta randán szentségelt, a sámán nem vesztegette az idejét ilyesmivel. Megkente a gyerek kezét és lábát kecskevérrel a nép gyógyászat hagyománya szerint, aztán bogáncsból fűzött csokrot kötött a nyakába. Remek növény, egészséges teát lehet belőle főzni, de hogy itt segíteni nem fog nyakláncként, arra azért feltettem volna az ezüstkardomat. Ezt még csak bírtam valahogy, de amikor néhány száraz ágat és kis sárga szirmú növényt húzott elő a ruhája rejtekéből, hogy elégesse füstölő gyanánt, lefogtam a májfoltos kezet.
- Ezt talán nem kéne... - mormogtam.
- Ősi módszerek ezek fiam, hogy elnyerjük a jó szellemek segedelmét - mekegte a sámán, mire megráztam a fejemet.
- Én is értek valamicskét a herbalizmushoz öregapám - feleltem. - A bodzaág legfeljebb kellemes illatot varázsol ide, de ha elégeti a bolondító beléndeket vele, nem kétlem, hogy itt mindenki látni fogja a jó szellemeket, de még táncoló tündéreket meg magát Francesca Findabairt is ruha nélkül. Erős hallucinogén szer. És tönkreteszi az epét, a májat és a veséket. Nincs erre szüksége a gyereknek. Ha el kell mennie, legalább kínok nélkül - morogtam.
- Az Ősök tudását nem lehet megkérdőjelezni! Az ő bölcsességük generációkat ölel át!
- Generációkon át ível az emlék, mennyire beszívtak tőle - biccentettem.
Farkasszemet néztünk az öreggel, néma csatát vívva egymással, de én nem vagyok a falujában született paraszt, hogy meghátráljak a tekintélye elől, ezt végül ő is kezdte belátni. Jobb híjján sajátja, konkrétan a sztaroszta előtt kereste a védelmet a vén sámán.
- Mikel! Az ősök módszerei segíthetnek egyedül a gyereken! Mondd meg neki! - mekegte elbátortalanodva.
A sztaroszta szerencsére nem volt fejre ejtett fajta. Ha nem is volt különösebben művelt ember, de meg volt a józan paraszti esze, láthatta a szavaimból is, tényleg van fogalmam arról, amiről beszélek. Tanácstalanul megvakarta a fejét, majd a fogadó emelete felé sandított.
- Hát nem tudom mit gondoljak, nekem ezek magas dolgok... De úgyis itten vendégeskedik az a tudós fehércseléd. Oxenfurtból. Talán igazságot tehetne... Csak hát én aztat se tudom már, mit is kéne megkérdezni pontosan?
Vastépte ajkaim apró mosolyra húzódtak és megadtam az egyszerű választ az elöljárónak.
- Csak kérdezzék meg a tudós kisasszonyt, mennyire jó ötlet egy megmérgezett kisgyermeknek bolondító beléndeket adni. Tudni fogja a választ - mormogtam. A kocsmáros felesége fel is iramodott a lépcsőn, csak mi maradtunk ott továbbra is néma párharcban, mozdulatlanul.
Az én vajákhallásom alig perc múltán már ki is szúrt egy jellegzetes, finoman surranó zajt. Valaki, akinek alapvetően könnyű a testsúlya mezítláb robog lefelé a lépcsőn. Hát ha ilyen gyorsan jön és nem veszkődött a lábbeli húzásával, akkor azt hiszem pontosan sikerült átadni az üzenetet, ugyan sietősre fogta. Na lássuk ezt a híres-neves fehérnépet.

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 09 2020, 11:20
Shani
Shani


Kitüntetések :
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel A_fzve10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Zurzde10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Its_ca10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Dopple10
Hozzászólások száma :
21
Reagok száma :
15
Join date :
2020. Feb. 04.
Tartózkodási hely :
Oxenfurt

A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Csak valami halféle volt. Semmi komoly, a riadalom nagyobbnak ígérkezett. Erre szokták talán azt mondani, hogy "nagyobb a füstje, mint a lángja", és mire a lány elért a part menti kis nevenincs városkába, ami inkább illett egy nagyobb falunak, a nyavalya már eltűnőben volt. A semmiért utazott ennyit ilyen sietősen, napokra ott hagyva a rá bízott rendelőt, de Shani egy apró lélegzetvétellel vagy szemvillanással sem árulta el bosszúságát. Mosolyogva hallgatta végig a vezető tirádáját az esetről és hogy mennyire hálásak is neki, amiért mégis elment hozzájuk, ráadásul ilyen gyorsan. Az egyik vénséges öregasszony, aki már alig járt, két kezébe fogta Shani fehér kacsóját és könnyező szemmel nézett fel a fiatal lánykára, akárha saját ifjúságát siratná.
A fiatal medika egy éjszakát töltött a faluban, hajnalban pedig kiállt az egyik szikla szélére. Mélyen beszívta a sós levegő illatát, amely itt, távol Oxenfurt hatalmas városától, tisztábbnak és szentebbnek érződött, mint odahaza. Hiába aludt ezen az éjszakán is keveset, a levegőn töltött pár perc mintha minden tagját kicserélte volna, a vére megtisztult, a tüdeje kipucolódott, a bőre bizsergett a levegőben szállingózó sótól. Most már nem bánta meg, hogy útnak indult és eljött ide; ezért a pillanatért bőven megérte. Ideje elindulni és újabb, éjszakán is átívelő útra indulni vissza, a szeretett kis rendelője felé, az ismerős falak közé.
Shani gyorsan utazott, társa egy néma öregember volt kétlovas szekérrel, aki csak Oxenfurttól nem messze, egy kis falucskáig ment. A lány nem félt attól, hogy az út további részét majd egyedül kell megtennie; sokan csodájára jártak már annak, hogy nem retteg a magányos utazásoktól. Miért is rettegne?
Megélt ő már sokkal borzalmasabbakat is.

Másnapra elérték Pitypangkertet - vagy hogy nevezik, Shani képtelen volt rendesen megjegyezni a falu nevét. Egy fejhajtással köszöntek el egymástól az öregemberrel, majd a lány úgy döntött, lepihen egy kicsit, még mielőtt tovább menne Oxenfurtba. Megejtett egy rövid, tiszteletköröktől terhes beszélgetést a sztarosztával, kényelmesen megebédelt a fogadóban, majd három érméért cserébe végül szobát is bérelt egy éjszakára, mikor realizálta, hogy nem fog már sötétedés előtt a városba jutni. A mai időkben pedig sosem lehet tudni, mi fogadja majd a kapukban, ha naplemente után ér oda.
A szoba kicsi volt, kényelmetlen, a légköre viszont kellemes és megnyugtató. Shani elterült az ágyon, karjait szétvetve és a plafonra függesztette mogyoróbarna tekintetét. Többször eszébe jutott már; talán ha nappal aludna egy kevéskét, akkor is... akkor is álmodna? Még sosem próbálta ki igazán, a nappalait többnyire a gyógyításnak és a tanulásnak szentelte. Amióta elkezdte az Akadémiát, talán ez az első nap, hogy alkalma nyílik így, délután ejtőzni egy kicsit. Nem tudja, mennyi idő telhetett el addig, amíg odalent kisebb vita hangjait hallotta felszűrődni, a tagjai viszont olyan nehézzé váltak, mintha ólomból lettek volna a karjai és a lábai. Lassan a szemhéja is kezdett elnehezülni, és a plafon gerendáinak képe egyszer többször borult sötétségbe.
Egészen addig, amíg szapora lépteket nem hallott felfelé, majd halk, de annál gyorsabb, türelmetlen kopogtatást. Mire akár csak felülhetett az ágy szélére, résnyire kinyílt az ajtó, és a fogadósné pirospozsgás arca jelent meg benne, aggódón csillogó szemekkel.
Baj van, közölte. Szükség lenne rá. Egy gyermek, beteg, valami mérgezésről beszélnek odalent. Lehet-e számára bolondító beléndeket adni?
A fogadósné el sem tudott mondani mindent; Shani már talpon volt. Mindössze kis barna táskáját kapta fel az asztalkáról, mert ahhoz megállnia sem kellett; a cipőre már nem pazarolt időt. Ha mérgezés, akkor minél előbb cselekedni kell, ezen kívül hamar összerakta a fejében, miszerint az egésznek köze lehet a zajokhoz, amit már hosszú percek óta hall a földszintről. És a beléndek... a beléndek puszta ötlete is haragra gerjesztette. Csupán magában mérgelődik, hogy miért nem szóltak neki előbb, és reméli, ez nem a gyermek életébe fog kerülni.
Ahogy szemei elé került a jelenet, tekintete pillanatok alatt mérte és dolgozta fel a legfőbb információkat. A sztarosztát egyből megismerte, a sámánnal még nem találkozott, de ruházata és a levegőben terjengő füvek illata hamar elárulta foglalkozását. A harcos kicsit odébb állt, a ruházat és a fegyverek alapján nem sok köze lehet a továbbiakhoz, figyelmen kívül lehet hagyni. A legfőbb lényeg a gyermek.
-Szóval, mi ez a dolog a beléndekkel? -bár igyekezett a hangját visszafogni, mégis csak vendégségben van, érezni lehetett benne a düh szikráit. Mikor a sámán hápogva megrázza a fejét, Shani úgy dönt, inkább nem is hagyja, hogy magyarázkodni kezdjen. A kislány mellé guggol, de elég két pillantást vetnie rá és az eddig rajta alkalmazott, ősrégi és elavult módszerekre.
-Nyugodj meg, kicsikém, máris jobban leszel. -simította meg a kislány arcát, egyik kezét pár másodpercig a homlokán tartva. Mikor visszafordult a sámán és a sztaroszta felé, hangja pillanatok alatt visszatért a szigorú és némiképp dühös tónusba.
-Kecskevér és bogáncsfűzér? Hol vagyunk, a középkorban? -elsősorban a sámán felé vet villámló pillantásokat. -Fogja a beléndekjét és takarodjon ki most azonnal! Hála az égnek, hogy volt itt legalább egy épelméjű személy, aki időben szólt! Sztaroszta uram?
A sztaroszta remegve tagadott és a vaják felé mutatott kissé remegő ujjával, elrebegve, hogy ő volt az okosabb. Shani ekkor fordult először felé.
Eskelnek bizonyára ismerős lehet a pillantás, ami megrebben az emberek tekintetében, mikor először meglátják őt. Shani sem volt kivétel, a borzalmas sebhely megrémisztette, ám amikor megpillantotta a szemeit, a szája kissé elnyílt a csodálkozástól. Egy apró pillanatra az arc eltűnt előle, a sebhelyek összehúzódtak, és fehér haj keretezte körbe az egészet, ám az egész úgy tűnt el a következő pislogásra, mintha a szél fújta volna el. Ő nem Geralt; csupán a harmadik vaják, akit életében lát.
-Nagyon okos dolog volt. Köszönöm. Szó szerint megmentette a gyermek életét, egyenlőre. -fejét kissé meghajtja felé, tisztelete jeléül, majd a lányka felé fordul. -Forró, mint a kemence. Normális esetben alig egy-két napos nyavalya kínozza, de ez a méreg sem jött jól neki. A szülei merre vannak?
Csupán nagy vonalakban hallgatja meg a történetet, akárki is meséli el neki. Nincs most ideje keseregni a felnőttek sorsán, és agya minduntalan azon töpreng közben, miként is segíthetne a gyermeken. Szemeit egész végig le sem veszi róla, majd a fogadósné felé fordul.
-Takaróra van szükség, és egy hideg vizes kendőre. Burkolják be a gyereket és fektessék le, a kendőt mindig cseréljék, ha felmelegszik. Főzzenek csalánteát, itassák meg vele. Mikor ürít vagy hány, itassák újra és kis kenyeret adjanak neki. A csalán méregtelenít, de ide az most nem lesz elég.
Aggódó arccal néz fel a sztarosztára.
-Fleur-virágra lenne szükség. Sajnos ritka, vizesebb, de erdős területeken nő. Kis fehér, bimbó alakú virága van, ami penészes sajtszagot áraszt. A virága teaként kíváló ellenszer, a levelei elrágcsálva növelik az ellenállást.
Mikor látja, hogy a két férfi nem is tudja, miről beszél, Shani úgy érzi, összeomlik körülötte a fogadó.
-Akkor nem ígérhetek semmit. Nem ivott sokat abból a kútból, de a hasmenése miatt túlságosan legyengült. Félek, hogy reggelre legyőzni.
Pár másodpercig a gyermek arcát figyeli, pihegő lélegzetét, homályos tekintetét, a betegségtől piros arcocskáját és sápadt, már kék ajkait. Végül felkel mellőle és felemeli fitos orrocskáját, magabiztosan, kissé ökölbe szorított kezekkel.
-Akkor majd én megyek és hozok, akár egyedül, akár segítséggel. Remélhetőleg a közeli erdőben találok belőlük. Felmegyek a cipőmért, de ha bárki beléndeket mer adni ennek a kislánynak, mire visszaérnék, azon élve végzek el boncolást!
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 12 2020, 10:16
Vendég
avatar

Vendég


A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel



Shani & Eskel - A vajákos és a vaják @
Mondhatnám, hogy kisebb lokális vihar csapott le a fogadóra, mikor berobbant a vörös hajú, mezítlábas ciklon az eddig is kisebb csataterek nyugalmát megidéző nyugalomba. Sőt. Mondom is! Középmagas nő volt, fiatalka még és meglehetősen csinoska is, fitos orral és megragadó tekintettel. Utoljára akkor láttam ilyesfélét, mikor fent vándoroltam Kovirban. A befagyott lagúnák és gleccsertavak szikrázása. Hideg düh fagyasztotta meg, de attól még a maga módján kifejezetten megkapó, ha úgy vesszük. Amíg nem rád dühös, addig. Ezt például szerencsétlen sámán elég hamar megtapasztalta és rekordidő alatt takarodott ki a kricsmiből. Valahol sajnáltam volna az öreget, a legjobbat akarta a maga szerény tudása szerint, de sajnos éppen elégszer tapasztaltam a néphagyományok korlátait és első a gyermek. A lány határozottan szakértőbb kezekkel vette kezelésbe a dolgokat. Jó eséllyel Oxenfurtban tanuló vagy esetleg végzett herbalista, esetleg gyógyító. A biccentését viszonoztam, de a háttérben maradtam, ez most az ő szakterülete. Én ismerek pár gyógynövényt, néhány száz fajtát, de a kirurgusok tudományától azért messze vannak saját képességeim, ráadásul vajákként a mérgezések gyógyítása amúgy sem volt éppen a legfontosabb témakör számomra sohasem.
Az általa említett növényről például az életben nem hallottam még, illetve ez sem biztos, a legtöbb fűnek vagy féltucat neve volt a különféle népnyelveken. A koromsötét éjszakában egy alapvetően ritka növényt keresni viszont inkább volt kétségbeesett, mint használható ötlet, főképpen, hogy a haramiákba is belebotolhat, mert hát, ha a méregkeverőjüknek csak egy kis esze is van, akkor ő is aktívan gyűjti ezt a Fleur virágot, elvégre balesetek a lepárolás során mindig előfordulhatnak, meg is kell tudnia szüntetni, ha úgy adódik. Viszont aligha fogom tudni erről meggyőzni ezt a folytonosan mozgásban lévő, kapkodó, emberi testet öltött trópus vihart ilyesmiről. Orromon át mély levegőt vettem a lány felé fordulva, ahogy visszaindult volna a lépcsőn és megszólaltam.
- Medveszőlő, bojtorján és feketeüröm - recsegtem csendesen. A lány lábai mozgás közben megdermedtek, majd meg is pördültek felém, szeme kissé elnyílt kérdően. Nyugodtan összefontam a karjaim és megmagyaráztam, most hogy már rám figyelt.
- Medveszőlő. Valószínűleg teaként fogyasztottad az elmúlt napokban, mert a hajadban lerakódott az illata. Kissé édeskés, érett bogyók lehettek. A nők havi tisztulási ciklusának fájdalmait enyhítik vele gyakorta, de ajánlható vese vagy hugyúti problémák, például felfázás idején is. Szakembert igényel, mert bár kiváló gyógynövény, nagy dózisban káros. A haj át tudja venni napokra az illatát - kezdtem, majd a kezeire mutattam. - Bojtorján. A tinktúrája az egyik leggyakoribb természetes fertőtlenítő szer. Bár bőrproblémákra is szokás szedni, de egy gyógyító elsősorban a nyavalya- és gombaölő hatásáért szokta használni kézmosásra. Zöldes levének apró maradványai ott is maradtak a körmeid alatt - fejtegettem, majd a lábaira mutattam. - Feketeüröm. A hosszú úton lévők legjobb barátja tud lenni. Szárában csersav van, minimális mennyiségben. Aki kellően tapasztalt, az a cipőjébe rejt egy keveset. A talpad alatt szétmorzsolódik, a sava pedig finoman elzsibbasztja az érzékeny talpbőrt, emiatt jóval később érezni meg a gyaloglás vagy ácsorgás fáradalmát, illata frissen tartja a lábat és a cipőt. A mágikus hatása viszont csak népbabona. Gyógyító készletéből amúgy se nagyon hiányozhat, meglehetősen gyakori, teája az egyik legjobb ismert lázcsillapító, enyhe bódulatot okoz, csökkenti a fájdalmat, de rászokni nem lehet.
Most már valódi érdeklődést láttam csillanni azokban a korábban befagyott tavakat idéző szemekben, így kissé megrántottam a vállamat és megcsóváltam a fejemet.
- Nem vagyok hozzád hasonló kirurgus, de valamicskét értek hozzá céhbeli mesteremberként - morogtam. - Pár száz gyógynövényt ismerek és a mutációnak hála elég éles a látásom és a szaglásom. El tudlak vezetni bármihez aminek penészes sajtra emlékeztető szaga van és nem olyasmi, amit ismerek - veregettem meg az orromat mutatóujjammal. - Meg tudlak védeni, ha arra kerülne a sor, hogy belefutsz a haramiákba - pöccintettem meg a kardom markolatát - és van egy erős lovam, ami két embert is megbír a hátán. Azt mondod nagy vízigényű növény. Innen keletre van egy folyócska, ami gyakorta kilép szűk medréből. Ártere elmocsarasodott, földje nagyon vízgazdag. Lóval legfeljebb egy óra. Már ha gondolod, hogy hasznodra lehetek - tártam szét a karjaimat.
Mindenesetre ennyi és nem több. Ha már idáig elhoztam a gyermeket, akkor tartoztam annyival a sorsnak, hogy felajánljam a képességemet a lánynak, azt már neki kell tudnia, megy-e velük valamire? Ráakaszkodni nem fogok, adott esetben elülök itt egy-két korsó sörrel is, de ha hasznomat venné a vöröske, akkor állok rendelkezésére. Öreg, régi vágású vaják vagyok, aki vagy nyolcvan éve kiválasztotta a maga életelvét. "Mindig válaszd az életet, ha csak lehetőség van rá." Túl öreg vagyok már változtatni ezen. Amíg a fehérnép meghozta a maga döntését a tisztesség kedvéért be is mutatkoztam.
- Egyébiránt: Eskel - biccentettem még egyet. - Farkasvaják.

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 12 2020, 11:10
Shani
Shani


Kitüntetések :
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel A_fzve10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Zurzde10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Its_ca10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Dopple10
Hozzászólások száma :
21
Reagok száma :
15
Join date :
2020. Feb. 04.
Tartózkodási hely :
Oxenfurt

A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Eskel & Shani



   


Az első három lépcsőfokot már megtette, mikor olyan hangot hallott meg, amivel még nem találkozott. Nem kellett nagy észjáték ahhoz, hogy megfordulás nélkül is rájöjjön, a vaják szólalt meg. Geralt hangja is hasonlóan érces volt, és benne is megvolt ez a furcsa felhang, mintha rejtegetni akarná az érzelmeit. Valóban megdermedt a következő lépcsőfokra lépve, és megperdült, ahogy a szavak értelmét felfogta. Hisz ez három olyan gyógynövény, amikkel gyakran találkozik munkája során.
És a vaják beszélni kezdett. A medveszőlő felhasználási módjainak felsorolásakor érezte is, ahogy arcába szökik a forróság, elpirul, akárha titkokkal teli, süldő kamaszlány lenne, mert bár a vaják tovább sorolta egyéb felhasználási módjait is, Shani valóban a legtöbb hónapban szokott medveszőlőből készített teát fogyasztani; természetesen csak az ajánlott mértékig és ideig. Kitűnően be is válik, így nem tereli el a női fájdalom a figyelmét a munkájáról, ami maximális odafigyelést igényel, bármiről is legyen szó. A legtöbb diák a szemináriumban elsők között ennek a teának az elkészítését és használati módját tanulják meg, elsősorban a maguk számára.
A bojtorján említésére önkéntelenül is a kezeire néz. A körme alá szorult, zöldes-fekete darabok olyan aprók, hogy neki is közelebb kell emelnie kacsóját a szeméhez, ha látni akarja őket. Mindig is kényes volt arra, hogy kezei szépek és makulátlanok legyenek. Egyrészt az orvostudományban adnia kell a tisztaságra, elvégre piszkos kézzel vagy körmökkel dolgozni nem a legsterilebb dolog; másrészt elfeledteti vele egy nagyon kicsit azokat az időket, mikor a brennai sátorban vértől és belek mocskától terhes kezeire nézett.
Végül a feketeüröm. Valóban rejtett el belőle a cipőjében oda is, vissza is, ezen kívül egy nagyobb csokor még lapul a kis barna táskájában, amit a vállára vetve önkéntelenül is jobban magához ölel. Akad még benne némi kamilla, farkasölőfű és pár gyógynövény, amiket a tengerparti falucska nagyjából elregélt nyavalyája miatt vitt magával, majd végül felhasználatlanul hozott vissza, de örül neki, hogy a vaják nem húzta tovább a kiselőadást.
Mire észrevette volna, már teljes testével fordult a vaják felé, ahogy tovább magyarázott. Bár a területről már tudott; nincsenek messze Oxenfurttól, és annak környékét jól ismeri, tudja, merre keresse a virágot, bár azt alá kell írnia, a nagy sietségben arra nem gondolt, hogy ehhez nem ártana egyfajta segítség; akár csak a ritka virágok megtalálásával, akár csak az őrzéssel. Shani mindig is azt vallotta magáról, hogy meg tudja védeni a saját sejhaját, ha szükséges, de az ember mindig csak addig magabiztos, amíg nem történik vele valami.
-Ahhoz képest gyönyörűen elregélte a felhasználási módjukat, ráadásul minden talált is. Én kételkedem abban, hogy nem értene a dologhoz.
Elmosolyodott. A vaják jóval többet beszélt Geraltnál, ami, ha csak a saját értékrendjét nézzük, jó pont a számára. Szerette, ha lehet beszélgetni az emberekkel, persze ez nem jelenti azt, hogy nem tartotta tiszteletben, ha valaki nem volt olyan bőbeszédű fajta. Karjával kecsesen a lépcső korlátjára támaszkodva, fejét kissé félrebillentve biccentett. Eskel. Örök időkre meg fogja jegyezni ezt a nevet.
-Örvendek. Shani, frissen végzett medikus. -mint mindig, ezúttal sem kérkedett brennával. Soha senkinek nem mesélte részletesen, mik történtek ott. Kivéve persze azoknak, akik jelen voltak aznap. És Kökörcsinnek. Geraltnak mesélte volna még el szívesen, de vele azóta sem találkozott ismét.
Ha már Geralt...
-Ismerek még valakit a céhéből. -tekintete egy pillanatra levándorolt a medálra. -Köszönöm szépen a felajánlott segítséget. Azt hiszem, valóban nem árt, ha elfogadom. Viszont előre szólok, mint minden medikus, én is szegény vagyok, mint a templom egere, szóval pénzzel nem igazán tudom megszolgálni a fáradalmait, de út közben megbeszélhetünk valami alternatívát. Mondjuk, mostantól vendégem lesz mindig egy sörre, ha Oxenfurtban jár, vagy hasonló. Mindjárt jövök.
Azzal Shani felszaladt a lépcsőn, hogy felkészüljön az útra; és még picit elmenekülhessen az emlékei elől.

Az egész tartott talán másfél, maximum két percig, de az már nem is valószínű. Mindössze az asztalkára tette a leggyakoribb és most egész biztosan hiányolható gyógynövényeit, hogy majd több hely legyen a táskájában, amennyiben megtalálják a fleur virágokat. Apró kis kése az önvédelemre, hűséges barna csizmácskája, majd egy zöld mellényecske került fel rá az esti hideg ellen, majd szaladt is vissza, fél kezét a korláton csúsztatva. A fogadósné már készítette a csalánteát, illata körbelengte a helyiséget, a gyermek takaróba burkolva, homlokán egy fehér kendővel a fogadós ölében foglalt helyet. Shani egy pillantással felmérte a helyzetet, és mivel úgy látta, a gyermek rendben lesz egyenlőre, a fogadós párban megbízhat, Eskel felé fordult. Az a borzalmas sebhely minduntalan megrebbentette tekintetét, de az iménti után már nem volt képes puszta mellékszereplőként tekinteni rá. Elvégre, ez a vaják jelenleg a legokosabb ebben az egész istenverte faluban.
-Indulhatunk, uram. -mosolyodott el kissé pajkosan, még a helyzet ellenére is. Mintha egy lovagot kért volna fel, hogy kísérje el, olyan érzés volt számára ez a helyzet. Sejtette, hogy a vaják nem osztozik ebben, így nem is mutatta ki teljesen örömét az iránt, hogy talán egy olyan emberrel tarthat most, aki ismeri Geraltot. Aki talán tudja, mi lehet vele.
Igaz, erre nem szándékozik egyenesen rákérdezni. Majd puhatolózni akar előtte.
Azután, hogy megtalálták a virágot és meggyógyították a gyermeket.
Ahogy kilépnek a fogadóból és megérinti arcát az enyhe szellő, megáll és megvárja Eskelt, hogy mellé szegődjön, annak érdekében, hogy megtudja, egész pontosan melyik paripán is fognak az erdőbe térni.
-Az jó hír még, az éjszakára való tekintettel, hogy a virága fehér, tehát jó fényviszonyok között messziről is meglátni. -kezdi. -A Hold egész kerek most, ha nem is teljesen. A vajákok látása pedig páratlan. Ha maga veszi észre először a virágokat, két sörre lesz a vendégem alkalmanként.
   



   
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 12 2020, 18:25
Vendég
avatar

Vendég


A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel



Shani & Eskel - A vajákos és a vaják @
Észrevettem az enyhe pírt az arcán, amikor a gyógynövények hatásait kezdtem sorolni, amelyek illata érződött rajta leginkább, de sem megjegyzést nem tettem, sem különösebben jelét nem adtam, hogy észrevettem volna. Ugyanmár! Egy meglehetősen természetes, minden felnőtt, nemzőképes nőt érintő dologról beszélünk, egy kirurgus csak nem jön annyira zavarba ettől. Az emberi test természetes része. Ami azt illeti, ez a fajta természetes pír még jól is állt a lánynak. Harmonizált a hajkoronájával és egészséges, erős kinézetet adott neki. Csupán szótlanul megrántottam a vállamat az elismerő megjegyzésre. Vaják vagyok, a képzésem szerves része volt a herbalista ismeretek, még ha nem is mondhatom magam Kaer Morhen legjobbjának e téren. Sőt... Valahogy én mindig is elsősorban a hideg vasra támaszkodtam, nem a mérgeinkre. De attól még az ismereteim meg vannak. Vannak dolgok, amiket a céhünkben mindenki elsajátít és kellő kreativitással többféleképpen is fel tud használni. Kikeverek, ha arról van szó gyógyfőzeteket, mérgeket de bombákat is. Ha nagyon muszáj parfümöt is. Nem vagyok gyógyító, de vágtam fel az életben már annyi dolgot és boncoltam annyi mindent, hogy nem lebecsülendőek az anatómiai ismereteim sem. Általában ez abban segít, hogy hová üssek, de ha úgy adódik, sínbe is teszek egy törött kart magabiztosan. Egy pillanatra elmerengve néztem a vöröske mutatós lábaira. És a feketeüröm helyét is át tudnám venni a csizmádban csinos kis Shani, van elég szakértelmem és erőm hogy legalább olyan hatékonyan csillapítsam masszázzsal a talpad fáradtságát, mint az a gaz. Ha már itt tartunk, nem csak a talpadat... Ha már itt tartunk, ideje lenne összekapkodni a gondolatokat Eskel! Ne ábrándozz! Főleg mielőtt nem csak a virgácsait bámulod majd felette értelmes képpel merengve...
- Nem kértem fizetséget - rántottam meg a kardomat tartó bőrszíjat a felső testemen. - Nem szeretem félbe hagyni, amit elkezdek - pillantottam a gyermek felé. - Odakint várom.
Valakit ismer a rendből? Szinte mindannyian megfordulunk errefelé, ha én magam ritkán is. Geraltról kb ráadásul mindenki hallott egy lepcses szájú költőnek hála. Talán őt ismeri. Esetleg Wilkinát. Lambertet nem hiszem. Akkor alanyi jogon hozzám vágott volna már egy-két bútort, ha öcsém lenne a viszonyítási alap a vajákokhoz.
Kiléptem a meleg éjszakába és amíg megjött Shani egy répát kerestem elő a nyeregtáskából, amit odaadtam a lovamnak, aki boldogan rágcsálta el. Alig végzett, mikor meg is érkezett a füveslány. Pajkosság bújkált a meggypiros mosolyban, amit hirtelen nem tudtam hová tenni, zavartan biccentettem, majd a termetes, nagycsontú mén felé intettem.
- Skorpió, Shani - mutattam be őket egymásnak. A hátas kíváncsian szagolta meg a lány kezét, majd nagyot prüszkölt és barátságosan a lány vállához dörgölte a fejét. Nem hülye a lovam kérem! Ismeri a szépet, ahogy elnézem. Mocsok potyázó, neked könnyű, nincsenek illemszabályok, amiket be kell tartani, mi? Vigyorogva megpaskoltam az állat orra felett a koponyáját. - Most már megismer és a hátára enged. Ne aggódj, megtaláljuk azt a virágot.
Előre hajoltam kissé és bakot tartottam Shaninak, amit vagy elfogadott, vagy nem, nem tudom mennyire jó lovas, de valahogy mindenesetre nyeregbe emelkedett. Magam is felkapaszkodtam. Mocsok meleg éjszaka van, mégis valahogy kellemes a lány testmelege, viszont a magával hurcolt kisebb kaszálóra való réti giz-gaz nem fogja megkönnyíteni a szaglás utáni tájékozódást. Felpillantottam az égre és elhúztam a számat, miközben megindítottam Skorpiót.
- Ne számíts rá hosszan. Talán éjközépig ha kitart - morogtam. - Ronda vihar jön. A törpék bawacnak hívják. Nyár eleji felhőszakadás, úgy tartják az ég siratja ilyenkor azokat a harcosaikat, akikért senki sem ejt könnyet, a kihalt klánok fejszéseit. A félszerzetek és a gnómok jobban állnak hozzá. Melitele Áldásának tartják. Az ifjú szerelmesek ideje, akik együtt rohannak ki táncolni ebbe a förtelembe. Úgy mondják, az istennő gyermekkel áldja meg azokat, akik megfürödnek az égi áldásban. És valóban több gyerek születik utána, ez tény. Persze ehhez lehet némi köze annak is, hogy a bőrig ázott ifjak újra tető alá húzódva lehányják magukról a szöveteket - vigyorodtam el. - Mindenesetre ronda idő készül. Jó lesz sietnünk. Éjközép táján a nyakunkon lesz, holnap délig aligha tud teremtett lélek fedél alól kimozdulni. Gyá!
Galoppra ösztökéltem Skorpiót, egymásnak dőlő testünk egyensúlyt adott ringatózásunknak a nyeregben, elég jó tempót tudtunk haladni az ártér felé. A lombkorona magasában denevérek és baglyok kajtattak zsákmány után, finom ösztöneik megsúgták nekik, ma az időjárás nem hagy sok időt a vadászatra. Alig fertályóra múlt el fejünk felett, mikorra a mén patái már saras talajt fröcsköltek fel. Megrántottam a gyeplőt és lepattantam a nyeregből, ha kellett, Shanit is kisegítettem a nyeregből majd felé fordultam és a táskájára mutattam.
- Minden szagot elnyomnak a növényeid. Hagyd a nyeregtáskában - kértem, aztán kénsárga szemeimet a földre függesztve elkezdtem a kutatást. Orrlyukam kitágultak, beszívtam mélyen a világ illatait. Friss, kellemes. Befészkeli magát a garatba, a tüdőbe, átjárja a zsigereket. Egészséges, édes illatok árja, igazi kavalkád, ami felpezsdíti a vért és elringat a... Most akkor hagyjuk a nő illatát és koncentráljunk végre a növényekre Eskel!
Romlott sajt szaga? Érződik némi keser-savanyú illat sáros párában. Nocsak! Nyomok! Letérdeltem és megvizsgáltam őket, ujjammal mutatva is a vállam felett szintén lefelé figyelő kis szépségnek.
- Valaki jár előttünk és szintén gyógynövényeket gyűjt - mormoltam. - De aligha gyógyászati céllal. Közepes méretű lábak, férfi. Bocskort visel. Erősebben terhelődik a talpak külső oldala. Úgy nevezett "O" láb, vagy karikaláb. Bizonytalan lépek. Többször is megcsúszott a sárban. Itt levágott pár növényt. Olyat is, amit keresünk. Meg ami ezen a korhadt farönkön nőtt... Gombaféle, fehér, savanyú szaggal... Hósipka!
Nem volt kérdés, mitől is bizonytalanok az alkalmi herbalistánk léptei. A hósipka, főleg magában és nyersen nem akármilyen narkotikum. A testnek nem tesz jót, de a lélek igen színes álmokat tud átélni órákig tőle. Négy-öt év alatt egy skelligei díjbirkózót is megöl ez az átok, de lemondani róla több mint nehéz. Gyakorlatilag lehetetlen. Az értelmesebbek kiszárítják és más növények őrleményével együtt fogyasztják, úgy van egy-két évtizede is a függőnek. De aki ezt leszedte, az jól láthatólag be is szedte így nyersen. Mostanra valószínűleg érdekes lesz vele szót érteni. Sóhajtottam. Na mindegy.
- Beszélnünk kell vele, nem érzem máshonnan a virág illatát... - ráztam a fejemet. - Kis szerencsével elcseréli a virágait egy pofa italra, a hósipka híres arról, hogy kiszárítja a szervezetet.
Meggyorsítottuk a lépteinket és hamarosan fel is tűnt előttünk egy egyszerű szövésű, de egész jó állapotú ruhát viselő, testes, huszas évei végén járó fiatalember. Füles bőrsipkáját az időjárás semmilyen szinten nem indokolta, de a verdeső szárakat a saját tengelye körül forogva próbálta utolérni, rengő tokája nyálban úszott, láthatólag már nem volt tökéletesen ura az idegi funkcióknak, például a nyálelválasztás szabályozásának. Minket meglátva viszont szó szerint ledermedt. Kék szemei kidülledtek, vaskos ajkai mosolyra húzódtak, bárgyú, barátságos gesztussal kacsázott közelebb.
- Egy driád, gereblyével a hátán - pislogott felém, majd Shanira meredve eltátotta a száját. - Te hogy vagy ilyen alacsony küklopsz? És hogy vettétek rá a kacsákat, hogy köröttetek repkedjenek? - pislogott nagyokat, majd kissé közelebb hajolva, mint aki bizalmas információt közöl odasúgta felénk. - Óvatosan ám! A kacsák borzasztóak... Mérgezőek! Láttam! És gonoszak! Kihúzzák a földből a tacskókat és leitatják őket! Bizony... De titeket nem bántanak. Te egész okos küklopsznak tűnsz. Csak alacsonynak. Ugye nem akarsz rám lépni vagy megenni vagy ilyen küklopsz dolgokat? Áh, biztos nem. Nem vagy olyan. Látom én. Izé... A driád veled van? Tud kártyázni? Idomított? Ugye nem harapott meg?
Némi komor elismeréssel húztam el a számat. Az igen... Ez betolta a napi adagot. Esélytelen, hogy axii alá vonjam az elméjét. Nem mintha nehéz lenne, pusztán csak fel sem fogná a parancsokat. Shanira pillantottam. Végül is ő a gyógyító, gondolom találkozott már pár nehéz esettel...

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 02 2020, 17:43
Shani
Shani


Kitüntetések :
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel A_fzve10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Zurzde10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Its_ca10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Dopple10
Hozzászólások száma :
21
Reagok száma :
15
Join date :
2020. Feb. 04.
Tartózkodási hely :
Oxenfurt

A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Eskel & Shani



 



-Nagyon örvendek, Skorpió! -akármennyire is komoly helyzet előtt álltak, Shani nem volt képes uralkodni magán, hogy ne csippentse két-két ujja közé zöld felsőjének széleit a derekánál és ne hajoljon meg kicsit a hátas előtt. Mindezzel csupán Eskel suta, de annál aranyosabb bemutatási módszerét akarta kifigurázni, majd közelebb lépett a patáshoz és hagyta, had szagolgassa meg felé nyújtott kezét. Rég volt dolga lovakkal, a nagyvárosi élet miatt régóta nélkülöznie kellett a társaságukat, de fiatalabb korában, mielőtt Oxenfurtba került volna, és bizonyos esetekben még utána is, töltött már sok időt a társaságukban. Mikor Skorpió előre lépett és fejével kissé megbökte a vállát, Shani elnevette magát. Karját átfonta a ló nyakánál, megpaskolta selymes szőrét, orcáját kicsit a ló fejének oldalához érintette, majd eltávolodott tőle.
-Látom közvetlen, barátkozó típus. -pillant Eskel felé. Csupán gondolatban teszi hozzá, miszerint a lovak és gazdáik sokban szoktak hasonlítani egymásra. Ha nem nézzük a sebhelyet, valóban barátságos fickónak tűnik; legalábbis jóval barátságosabbnak, mint amilyennek Geralt tűnt.
Majd a lány megemelt szemöldökkel, kérdőn nézett a vajákra. Ellépett mellette, egy határozott mozdulattal megragadta a kengyel széleit, fél lábát felemelte, a másikkal elrugaszkodott, és mire akár haja rebbent volna, már a ló hátán húzódott hátrább, hogy Eskel is elférhessen. S a mosoly, a mosoly maradt.
Szégyen, nem szégyen, meglehet, hogy ebben a pillanatban kicsit a gyermekről is elfeledkezett. Érezte a vajáktól, hogy bár jót akar neki, de lebecsüli, és jelen pillanatban merőben jól esett neki, hogy megmutathatja a férfinak, ő nem csak valami falusi nebáncsvirág. Egy kósza, a lendülettől kiszabadult hajtincset tolva félre az arcából mosolyog le rá, amíg Eskel fel nem száll a lóra, s amint a vaják elhelyezkedett, karjaival átöleli a férfi derekát és hasát, hogy megkapaszkodhasson.
-Az a szerencse, hogy szép időnk van. -szólal meg, maga sem tudja, miért, ámbár Eskel válasza, hogy közeleg a vihar, kissé elszomorítja. Ezek szerint az idővel is némi versenyt futnak, méginkább; ámbár ez most talán némi előnyükre is válhat. Minél előbb találják meg a virágokat, annál hamarabb térhetnek vissza és Shani összekeverheti az életmentő tinktúrát a gyermek számára.
S ekkor jut eszébe a gyermek. Lelki szemei előtt felvillan a magatehetetlen, beteg kis arcocska, és arcát kissé Eskel hátára simítva lehunyja a szemét. A férfi testének közelsége, melege és illata kissé lenyugtatja, most pedig erre van leginkább szüksége. Nem zuhanhatsz össze, Shani, most semmiképp. Majd amikor lefekszel aludni, egyedül, és a plafont bámulod, majd akkor, de most, hiába száll le az éjszaka lassan, nem teheted meg. Most fontosabb dolgod van ennél. Most csak hallgasd Eskel meséjét. Úgy tűnik, a férfi igencsak szeret kérkedni a tudásával.
-Igazából az egésznek kicsit a pszichológiához van köze. Az agyhoz. -feleli, mikor a vaják elhallgatott kicsit. -Azon kívül, hogy esős időben az emberek inkább a szobájukban maradnak szórakozni, a tudat, hogy ilyen időben magasabb a fogantatási ráta is, még pluszba rádob. Olyan erővel hiszik el a mesét, hogy az megtörténik. Hihetetlen, de az emberi elme csodákra képes, ha eléggé hisz benne. Nálam tapasztaltabb orvosok mesélték, hogy sokszor csak egyszerű vizet vagy közönséges teát adtak egy-egy gyógyíthatatlannak titulált páciensnek, de azt mondták neki, attól majd meggyógyul. És az esetek többségében ez meg is történt. Ez a placebo-hatás.
Kifejezetten tetszik neki, hogy végre ismét tud valakivel beszélgetni, de még hogy. Kökörcsin csak maga szeret beszélni, Shani általában nem sok szóhoz jut, de az ő esetében nem is szokta bánni. Rusty... egyszerűen csak Rusty. Jobban belegondolva, nincs jelenleg senki az életében, akivel beszélgethetne.
A ló lassítani kezd majd megáll. Shani elengedi Eskelt, kezeivel kicsit végigsimítva a férfi oldalán anélkül, hogy akár csak észrevenné. A vaják után ő is átveti lábát, majd könnyedén landol a talajon, de ahogy keze a táska felé nyúl, megdermed félúton, és kicsit bosszúsan a férfira villan a pillantása.
-A legtöbbet már kipakoltam, nincs nálam sok, csak annyi, amennyi esetleg arra kellene, ha megsérülne. Megsérülnél... -lévén Eskel egy ideje már inkább tegezi, anélkül, hogy megkérdezte, szabad volna-e, Shani is úgy dönt, ő is követi ezt a formát. Igazából, nincs is ellenére. Végül leereszti a kezét anélkül, hogy a táskához nyúlna; majd megjegyzi, merre van a ló, ha esetleg, bár remélhetőleg erre nem fog sor kerülni, valamelyikük megsérülne és szükség lenne némi vérzéscsillapítóra.
-Talán már beleitták magukat a táskám szövetébe. Sajnálom. -kissé suttogva ismeri el teóriáját, majd kezeit összekulcsolva, kissé lemaradva követi a vajákot. Mikor Eskel hamar megtalálja a hűlt helyét annak, amit keresnek, Shani magában elmosolyodik és hálát ad minden régió istenének. Megesküszik magában, ha elég sikeres lesz, mostantól akárhányszor Oxenfurtban jár a vaják, minden sörét ő fogja állni. Vagy akármit, amit csak kíván. Csak meneküljön meg a gyermek.
-Legyen igazad, és ússzuk meg csupán ennyivel. Ha pedig hósipka, remélem, nem fogyasztotta el a fleurokkal együtt. -nézett a farönk törzsére, majd megcsóválta a fejét. Ha Eskel nem érez többet, és nem is találnak a vihar beállta előtt, akkor...
...
Akkor Shani egész biztosan össze fog omlani. Talán csak a szobába visszavonulva, de össze fog omlani még azelőtt, hogy elérné az ágyat. Rusty és brenna ugyan megtanította, hogy nem lehet mindenkit megmenteni, de... egy gyermek esetében ezt mindig is túlzásnak fogja érezni.
A vaják lábnyomaiba lépve követi őt, és mikor a férfi megáll, közelebb húzódik hozzá, hogy a háta mögül leshessen ki. Addigra a háborodott már őket nézte, majd ujját reszketve felemelte és elkezdte nyálat köpködve csak dobálni egymás után a szavakat. Mikor Shani kérdőn Eskelre nézett, a vajáktól is csak a hasonló, már-már segélykérő pillantással találkozott, amitől akaratlanul is elmosolyodott. Hát rendben, akkor megoldja. Vörös hajtincseit a füle mögé simítva elengedte Eskel karját és megkerülve a férfit előrébb lépett.
-Nem ígérek semmit. Ez nekem első alkalom lesz. -kicsit megmozgatta a nyakát, majd kezeit összekulcsolva, mosolyogva közelebb lépett. Nem ment túlságosan közel, legalább három-négy lépés még mindig elválasztotta őket, Eskel pedig a háta mögé került. Először azt akarta kideríteni, a férfinak csak a vizuális tere csorbult-e meg ennyire, vagy megérti esetleg, amiket mond neki.
-Ne aggódj, nem harap, szelíd. Azt ugyan nem tudom, tud-e kártyázni, de nem is rossz ötlet. Kártyázhatunk majd hármasban. Mit szólsz hozzá? A kacsák miatt se aggódj, őket is beidomítottam. Én egy idomító küklopsz vagyok, hogy a világ egy szebb hely legyen. -tárta szét a kezeit. -Gyere velünk és akkor kártyázunk.
Fejben pedig már kever. Gyógynövényeket, némi mézzel, vízzel, ami redukálja a méreganyagokat a szervezetben. Ami meggyorsítja az anyagcserét és elmulasztja a hallucinációkat. Bár a legtöbbet a sok alvás tud csak segíteni. Ha valaki folyamatosan figyeli a pácienst, amíg el nem múlik a hatás. Ehhez viszont elengedhetetlenül szükséges, hogy ezt az embert elvigyék a fogadóba.
A fogadós házaspárnak igazán dolgos napjai vannak mostanában.
 



 
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 02 2020, 21:11
Vendég
avatar

Vendég


A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel



Shani & Eskel - A vajákos és a vaják @
Szerencse avagy pech, mindig minden csak nézőpont kérdése. Shani tudott lovagolni, különösebb nehézség nélkül lendült fel a nálam s nagyobb marmagasságú Skorpióra, miután összeismerkedett az én túlszocializált paripámmal. Mondjuk ez utóbbi csak akkor igaz rá, ha itt állok én is, vagy már összeismertettem az adott személlyel, egyébként rúg és harap, de az egy más kérdés. Ha be van neki mutatva valaki, akkor egyből a jobbik énje tűnik elő. Elrettentő méretei és ereje ellenére egy alapvetően játékos, kedves ló ez. Versenylovagláshoz ugyan bűn lassú lenne a nagy csontú, nehéz csődör, de engedelmes és borzalmas őserő munkál inaiban, izmaiban. Mivel a lány kellően gyakorlott volt a nyeregben, így a lopott érintéseket a bokáján kihagyhattam a felszállásnál, ahogy sajnos nem kifejezetten kellett nekem sem dőlne, hogy fennmaradjon Skorpió hastok széles hátán. Ugyanakkor ennek kétségtelenül meg voltak a maga előnye is, összehasonlíthatatlanul gyorsabban tudtunk haladni, mint egy gyakorlatlan lovassal kéne a nyeregben, márpedig a kiskölyöknek fontos a sebesség. De mivel Melitele annyira mégse lehet egy ribanc, Shani átöleli a felső testemet a könnyű vágtához én pedig igyekszem nem megborzongani. Hiába a vajákok génszerkezete olyan, amilyen, a lány kifejezetten szép, én meg.... én meg leszek szíves az útra figyelni, na.
Shani szavaira torz vigyorra húzódtak az ajkaim és fojtott nevetéssel szóltam hátra neki némileg évődve az információn.
- Ha egyszer, csak egyetlen egyszer be tudnám magyarázni egy garkainnak, hogy tulajdonképpen halálos beteg és ideje lenne magától jobb létre szenderülni... - kuncogtam. - De értem amit mondasz. Érdekes dolgokra képes az ember elme.
Mint például hogy egy penészes sajt szagú növény keresése közben Shan illatára próbál megfelelő hasonlatokat keresni és a testmelegét élvezni amúgy is egy gőzkatlanhoz hasonlatos nyári éjszakai melegben. Egyszerűen csodálatos... Eskel, te mint profi szörnyvadász, látsz-e esélyt arra, hogy oda is figyelj a melóra?! Na?! Fog menni? Nem, mi? Gondoltam. Azért próbálkozz.
Ez utóbbi egész jól ment végül is, nyomra bukkantunk és meg is találtuk az alkalma sárkányfüves embert, aki... hát nem kevés szesz után még jobban nézett volna ki. Fejvakarva figyeltem a lejátszódó képtelen jelenetet és a férf némileg ködös szavait, sóhajtva magam is biccentettem.
- Ami azt illeti tudok kártyázni, igen. Van a fogadóban gwent paklim meg kockák s, ha az jobban érdekel - próbáltam magam s erősíteni az ötletet, hogy fáradjon velünk. A potrohos fatalember némi bárgyú pillantás után lelkesedni látszott.
- Óh... egy fogadó? Az jó. A küklopsz hordja csizma helyett, ugye? Lakik benne kísértet?
- Jah. idomított házi banshee. Főz, mos, takarít és csak néha ijesztget - nyögtem kínomban.
- Úúúú! És ő is fog kártyázni?! - érdeklődött csillogó szemmel. - Van neki cilindere?
- Persze... - suttogtam megadóan. - Lila cilindert hord...
Hirtelen kaptam fel a fejemet, mint harci paripa, ami távoli kürtszót hall, mi csatába szólítja. Szemeim kissé összeszűkültek és a fogam között sziszegtem oda Shaninak:
- Nem vagyunk egyedül. Egy kis csapat tart felénk - mormoltam.
Szavamat hamarosan be is igazolták az érkezők. Bő fél tucat erdei martalóc alakja bontakozott ki az erdő fái közül. Legtöbbjük csataviselt fickó volt, nyilván a Nilfgaard elleni háború után szélnek eresztett veteránok, akik nem kívántak visszatérni a favágó tönk vagy a gereblye mellé. Nagyobb részt. Felszerelésük ötletszerű, a seregtől megmaradt lándzsa, szögekkel kivert bunkósbot, fokélre fenni próbált gyalogsági kard, páros kések, akadt itt minden. Egy savanyú tekintetű, fiatal kora ellenére már bőven kifejlett görénynek tűnő fú felhúzott számszeríjat markolt. Hat martalóc és a vezér. Fiatal ember, kissé testes, jóval "puhább" figura a társainál, álla alatt kis toka rezgett. Noha a beretva már ráfért volna a képére, ebben a társaságban inkább piperkőcnek tűnt. Az egyetemi emberek hagyományos égkék talárját hordta, bár volt egy erős tippem, hogy nem kifejezetten kiérdemelte, mint inkább egy holttestről akasztotta magának, ezt mutatta, hogy a ruhadarab vagy két számmal nagyobb volt nála, egyfajta mutáns lebernyegként ölelve. Sűrű fekete haját hátranyalta gondosan, ápolt, pufók keze között egy nagyobb üvegcse lapult, benne zöldes színű valamivel. Csúfondáros vigyorra húzódtak vaskos ajkai megpillantva minket, közszemlére téve három aranyfogát a metszőfogak közül.
- Nocsak, nocsak! Hát kiket fogtunk ma, fúk? - kuncogott. - Itt a fickó, aki tönkrevágta a mi szép kutunkat... egy alkalmi füvésszel, aki már le is szedte ami nekünk kell. Csodálatos. Óh és... hmm.... egy kirurgus lány. Emlékszem rá az akadémiáról. Mostanra biztosan végzett. Egész jó kis bónusz lesz a napi fáradtságért. Felüdíti majd az éjszakánkat... - méregette alsó ajkát nyalogatva a vörös hajú lányt.
Fáradt mozdulattal markoltam rá a hátamon pihenő acélkardom markolatára, megrántottam felfelé majd egy negyedcsavarással kiemeltem a tokjából. Balommal megpöccintettem a nyakamban lógó farkasmedált és a vezér szemébe néztem.
- Felismered? - érdeklődtem.
- Heten vagyunk - közölte kimérten.
- Tudok számolni. Felismered? - érdeklődtem újra.
- Persze. Vaják vagy. Mutáns szörnygyilkos. De attól még meg tudsz dögleni - ingatta a fejét.
- Meg - bólintottam. - De nem ma.
- Óh, tehát most jön az a rész, hogy te nem vagy fejvadász, nincs közöd a törvényekhez, ha elhúzunk a vérbe, mindenki mehet a dolgára és...
- Nem - ingattam a fejemet enyhén, érzékszervem az íjászra koncentrálva. - Más esetben talán. Valóban nem vagyok fejvadász és nem is kívánok ütközni a testvériséggel. De t ma nem mentek sehová már innen. A lányt fenyegetted, ez most már személyes ügy, ugyanis ő most rám van bízva - összegeztem.
A fickó intett egyet a görény felé, aki kioldotta a számszeríj mechanikáját, útjára indítva ezzel a gyilkos vesszőt a szívem felé. Surranó hang a levegőben, az acélhegy csillanása a hold fényében, a halál ígérete fémbe öntve. A világ mint mézbe ragadt rovar rándulása lassult le, minden momentumot érzékeltek túlélezett érzékeim. A markomban megigazított kard markolatának súlyát, a vessző hasította levegő fütyülését, az izmok munkáját is talán, ahogy előre csaptam a vicovaroi pengét. Éles csendülés, fém vágódik fémnek, a vessző ártalmatlanul pattan el a penge lapjáról Shani lába elé a pázsitra. Láttam, érzékeltem a döbbenetet az arcokon, a hibát. Megdermedtek a mutatvány láttára. Ha akkor és ott lerohannak, három vagy négy meghal, de lebírnak. Ők azonban - ha csak másodpercre s - de megdermedtek. Ez pedig végzetes hiba volt.
Előre lendültem, mint aki rugóra jár, a kardom hosszú íven vágott lefelé, az íjász bokája sima egyenes metszés mentén vált el a csonkról, mintha amputálták volna. Teste oldalra zuhant még a levegőben találkozva a visszafelé rántott karddal, ami akár a vajat szelte át a felső test inait, izmait, húsát és csontjait. Felüvölteni sem maradt ideje, én pedig berobbantam a martalócok közé. Nagyjából ekkor kezdtek ocsúdni a kábulatból. A legközelebb álló lándzsás mondjuk már nem, közel keresztvasig hasított a puha torokba a pengém, forró vér zuhataga tört fel a gégéből. Két oldalról ugrott nekem két másik zsivány. Kardommal a fogazott pengék csapásat hárítottam, ezzel átengedve a másk oldalról érkező pengés botot, magamban imádkozva csupán, hogy csak eltörje a bordáimat, de ne szakítsa fel az oldalamat. Azt hiszem ma már ennél mélyebbre nem szeretném redukálni a vágyaimat. A becsapódás ereje azonnal megroppantotta vagy három bordámat és az istenek ma nem szerettek, éreztem az éles fájdalom nyomán valami meleget a mellényem alatt, eszerint a penge belemart. Csodás. Kelleni fog a fecske. Amit előbb le is kell főzni. A nlf acél a kezemben ugyanakkor éleset villant, a másik férfi sikoltva zuhant térdre. Mindkét keze csuklóból oda lett, elkerekedett, döbbent szemekkel bámulta a két csonkot térdre rogyva. Könyökkel vertem oda a botos fickó arcába, majd ahogy megszédülve hátratántorodott ívesen utána ütöttem a pengével. Nem viselt felső ruházatot, nem volt ami megvédje. A hasfal elnyílt, a belei gőzölögve zuhantak k a testből, ő maga kapáló lábbal térdre rogyott, vaskos ajka sarkában vércsík indult. Még három...
A felém lendülő következő martalócnak elé vetődtem amolyan tigrisbukfenc szerűen, amiből előre tartott karddal emelkedtem fel féltérdre. Belerohant. Egymás szemébe néztünk egy örökkévalónak tűnő fél másodpercre, csak addig míg belém éghetett vádló tekintete. Nem ezt, nem így akarta. Ez van. A pokolban fizetünk minden hibánkért, a lány fenyegetése pedig bőven kimeríti a hiba fogalmát. A zsivány szemében ellobbant az élet gyenge gyertyalángja, nehéz teste oldalra zuhant. Az utolsó fegyveres megpróbált elrohanni. Sarkon perdült és sprintelni kezdett volna, ehelyett térdre rogyott, majd lassan, nagyon lassan hasra bukott. Tarkójából kiállt a keresztvasig belefúródott vadászkésem. Már csak a bukott alkimista maradt, aki hitetlenkedve, fejét rázogatva próbált hátrálni. Nem követtem azonnal. Ehelyett egy sima mozdulattal előbb a felhasított gyomrú fickó nyakán húztam végg a pengét. Rajta nem volt már lehetőség senkinek segíteni, de a haláltusája órákig tartott volna, meglehetős kínban.
- Megérte? - tettem fel a kérdést sztoikusan, csak úgy maam elé.
- Ne.... Ne! Ne közelíts! Az üveg... méreg! Méreg van benne! Egy szippantás és meghalsz! Komolyan mondom! - rikácsolta láthatólag halálra rémülten. - Nadragulya, skorpióméreg és arzén kivonata, ez...
Eddig jutott, mikorra utolértem, egy határozott mozdulattal kivettem a kezéből az üveget, nem is tanúsított ellenállást, csupán remegett. Gyomorszájon vágtam. meglehetős erővel. Előre görnyedt. A következő ütésre elrepedt a szája, a harmadik eltörte az orrát. Félájultan hevert a földön.
- Immunins vagyok a legtöbbre - recsegtem fáradtan, majd megcsóváltam a fejemet. - Megmérgezni egy kutat és kifosztani a holttesteket egy dolog. Szemtől szemben ölni, nem olyan könnyű, igaz? Ehh...
Odanyújtottam a méreggel teli üveget Shaninak, elvégre ő a szakember, majd biztonságosan megsemmisíti. Örültem, hogy nem esett baja. A két levágott csuklójával hörgő fickóra néztem. Rajta még tud segíteni, ha akar. Aztán eldöntheti mi legyen az alkimistával. Elvégre őt fenyegette, nem engem.
A mi holdkóros sárkányfű árusunk ezt a pillanatot választotta, hogy megszólaljon. Azt hittem el fogja hányni magát, elvégre mindent belek meg annyi vér borított, mint a novigradi mészárszéket szezonban. Alábecsültem a benne dolgozó hósipkát. Végignézett a vérben úszó pázsiton, aztán:
- Ó! Nyílik a pipacs és alacsonyan szállnak a viperák is. Tudjátok mit jelent ez? Jön a szivárváááááány!

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 03 2020, 11:11
Shani
Shani


Kitüntetések :
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel A_fzve10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Zurzde10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Its_ca10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Dopple10
Hozzászólások száma :
21
Reagok száma :
15
Join date :
2020. Feb. 04.
Tartózkodási hely :
Oxenfurt

A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Eskel & Shani



 



Van az a bizonyos hatodik érzés, ahogy némely gondolkodó szokta hívni. Amikor az ember hátán még azelőtt végigfut a hideg és lesz libabőrös a tarkója, mielőtt a baj bekövetkezne. Mikor meglátta a szeme sarkából Eskel fejének mozdulatát, ahogy a sűrű felé fordul, Shani valahol mélyen sejthette, hogy baj készül, mert hasonló érzés lett úrrá rajta, mint akkor, mikor...
Nem, Shani, most semmiképp ne gondolj rá! Nem lesz semmi baj! Mit mondasz, Eskel? ... Oh, a csudába veled is! Már pont azt hittem, sikerül megnyugtatnom a lányt.
Shani érezte, ahogy a vér az arcából szinte kimenekül, és akaratlanul is hátrált pár lépést, kezével a féleszű, nagy növénykedvelő felé nyúlva. Óvatosan megfogta annak ruhájának szélét, lehetőleg úgy, hogy észre se vegye, és gyengéden maga mellé húzta. A vaják felé csupán bólintott; rendben van. Magában tette hozzá, hogy vigyázzon a bőrére... Hiába van tisztában azzal, amit a férfi ígért és magára vállalt, nem bocsájtott volna meg magának, ha nagy baja esik. Hisz hogy tudna legközelebb Geralt szemébe nézni, ha miatta sérül meg egy barátja?
Nem kellett sokat várniuk, hogy előbukkanjon a hat tagú, szedett-vetett társaság, bár Shani ekkor ijedt meg igazán. A füvest kissé maga mögé tolta, lágyan, és örült neki, hogy nem igazán tette szóvá eddigi tettét sem. Szemeit le sem vette a martalócokról, és mikor a vezérük tekintete találkozott az övével, megborzongott egy pillanatra. Látta, ahogy amaz végignyalja az ajkait, ahogy a tekintetével szinte levetkőzteti, majd szavakkal is kifejezi, mennyire... várja az együtt töltött perceket. Shani keze lassan oldalra siklott, és a szíve megdermedt a rémülettől, mikor rájött, hogy a táskáját Skorpiónál hagyta, benne a késével, amivel megvédhetné magát.
Csupán magában káromkodott egy kicsit erre; a vaják már magára terelte a figyelmet, és fenyegetően közeledett feléjük. Mikor közölte velük, hogy csak azért szeretné mindegyiküket levágni, mert sértegették a lányt... Shani mogyoróbarna szemei kissé elkerekedtek, a szíve pedig igen furcsán dobbant a mellkasában. Úgy, ahogy talán még sosem. Hiába tette hozzá a férfi, hogy csupán kötelességről van szó, hisz rábízták... valahol mélyen minden nőt megérint, ha egy férfi a védelmükre kell a haramiákkal szemben, akik csak szórakoznának a testével és bemocskolnák a lelkét is.

És akkor elkezdődött. A fémek kondulása úgy indította el a viadalt, mintha egy templomi harang szólalt volna meg. Shani meg se moccant, ahogy a nyíl a lába elé huppant, ellenben amint az első láb természetellenes távolságba került a gazdájától, a lány lassan hátrálni kezdett, maga mögött tolva a füvészt is. Mélyen beszívta a levegőt, hogy nyugalmat erőltessen a lelkére, de kezei kissé reszketni kezdtek. El akarta venni a szemét a látványról, de képtelen volt rá.
S ugyanez történt annak előtte, Brennában, odakint, a csatamezőn. Ugyanígy röppent egy láb oldalra, ugyanígy lövellt fel a vér az elmetszett torokból, akár egy groteszk szökőkút, ugyanígy hörögtek az emberek a halál karmaiban vergődve. Brenna csupán... hangosabb volt, sokkalta hangosabb, és sokkalta nagyobb. Hallja valahol mélyen Rusty hangját, szinte látja maga előtt kis alakját, amint felé fordul. "Shani! Dologra! Marti, varázsolj még egy kicsit ide nekem, kérlek. Pirosat a piroshoz, fehéret a fehéret, sárgát a sárgához, és akkor nem lesz baj."
Nem tudja, mikor ereszkedett féltérdre, nem érezte az avar érintését a lába vagy a keze alatt, ahogy megtámaszkodott. Reszketett, egész testében, szája kissé elnyílt, ahogy küzdött saját maga ellen. Az élet... oly mulandó. És oly... kegyetlen. Túlságosan is kegyetlen. Miért? Miért kell mindig ilyesminek történnie? Miért?
-Ne...
Oly halkan beszélt, hogy saját füle sem hallotta meg, ámbár ez a kis szó is valamennyire észhez térítette. Ez nem Brenna, és nem az orvosi sátorban van. Most nagyon-nagyon messze van attól a helytől, mint térben, mind időben. Shani. Shani, az ég áldjon meg, térj észhez!!!
Nem tudja, ki szólította; talán a csontok roppanása, ami bár hiába volt távol tőle, és hiába olvadt bele a kard suhogásába, valamiért a pillanat, ahogy Eskel bordái tőrnek, oly hangosak voltak a számára, mintha a fülébe ordítottak volna. Mélyen, élesen szívta be a levegőt, kezével ellökte magát a földtől, nem érdekelte a térdére tapadt némi avar és rothadt falevél. Türtőztetnie kellett magát, hogy ne rohanjon előre, ne ragadja meg a vajákot és húzza ki onnan. Mint ahogy Geralttal is akarta tenni, mikor végignézte a mészárlást a város szélén. Mikor ázott tollú bagoly nézett vele farkasszemet, és tudta jól, ki az a bagoly...
Végül minden oly gyorsan csendesült el, ahogy a nyári vihar is elvonul a város felett. Eskel pár mozdulattal ütötte ki az alkimistát, beszéltek előtte, de Shani csupán az összetevőket raktározta el az elméjében, a "méreg" szóval egyetemben. S mikor a vaják végre elé lépett, kezébe nyomta az üveget, a lány szinte gépies mozdulattal szorította a markába, szemét végigfuttatva a csatateren. Lassan nézett fel Eskelre, tekintete üres volt kissé, sötét, és távoli. Shani még nem tért vissza teljesen pár pillanatig, de ahogy lassan tudata felmérte a sebhelyekkel borított arcot, ahogy orrát a vér és a mocsok bűze mellett a férfi szúrós illata is megtöltötte, a szeme egy pillanatra felcsillant. Az a borzalmas roppanás... kissé lejjebb nézett, a férfi mellkasára, de nem rettent még a vér láttán. Az üvegcsét ellenben senkire nem tudta volna így rábízni; nos, akkor egyenlőre marad abban az icipici szütyőben, ami a derekán lóg, majd kezei rögvest, nem félve tőle, Eskel oldala felé közeledtek, de nem érintették még meg.
-A táskámban van csak vérzéscsillapító... Vissza kell mennünk érte minél hamarabb, mielőtt rosszul leszel. Addig mutasd az inged... oh, az istenért kell ennyi mindent magatokra aggatnotok! Ne sajnáld, majd szerzünk újat. Hány bordád sérült? Kicsit fájni fog...
Shani olyan óvatosan tapogatta meg Eskel oldalát, amennyire óvatosan csak merte, ámbár az orvostudományban bizony némi fájdalmat és durvaságot el kell viselni annak érdekében, hogy a páciens megússza. Végül ő is körülbelül három, szerencsére nem teljesen eltört, csupán sérült bordát állapít meg, a vérzést viszont el kell állítani, minél hamarabb. A seb mély és éles, végigfut a férfi egész oldalán, gyarapítva vele az eddig megszerzetteket. Amint Eskel hajlandó rá, a már amúgy is felhasított ingből tép le határozott mozdulattal egy nagyobb darabot, két csíkra tépi tovább, összeköti az egyik végüket, majd kissé rongyba formálva, ami leszorítja a seben a vérzést, szorosan, de a bordákra vigyázva megköti a férfi vállánál.
Ő csak ezután fordul a csatatér, és vele a csonka kezű martalóc és az ájult alkimista felé. Először a csonka kezű következik; és nem érdekli, mivel fenyegették előtte. Mert az élet az élet. Mindenkinek csak egy adatik belőle.
-Mutasd. -szól, a körülményekhez képest kedvesen, de mégis kissé morgósan a csonka kezű felé. A férfi - vagy inkább srác - csak reszket, a sokktól megszólalni sem képest, rebegő szájjal mered levágott végtagjai felé. Eskel remek, tiszta és egyenes munkát végzett. Szinte morbid belegondolni, hogy csak Shani munkáját könnyítette meg vele. Ezúttal saját ingének aljából tép le két csíkot, leguggol a martalóc elé, és határozott, ámbár talán már túl durva mozdulattal köti el a pontoknál, amiktől lecsökken a kilövelő vér mennyisége, de elállítani teljesen nem fogja tudni, amíg nem varrja be rendesen. A szütyőben ellenben akad tű és ehhez való cérna. Ahogy előszedi őket és keskeny ujjai közé veszi a tűt, maga elé emeli a srác egyik kezét és halkan megszólal.
-Pirosat a piroshoz...
Nem folytatja tovább. Marti varázslatát pedig most hanyagolnia kell, így kizárja elméjéből a srác fájdalmas kiáltásait, mikor beleszúr a bőrbe és a húsba. Halkan, folyamatosan beszél hozzá, csitítgatja; nem tart már sokáig, és ha nem maradsz nyugton, megkérem a vajákot, hogy vágja le a fejed, én meg visszaveszem a rongyaim tőled. A mondat végül hatásosnak bizonyul, ámbár a vérveszteség és a sokk talán még jobban eltompítják idővel a páciens tudatát.

Az alkimista esetén ellenben csupán felszíni átvizsgálást tesz meg. A pulzusa rendben, normálisan lélegzik, akárha csupán aludna. Fejét félredöntve fordul a csonka kezű felé, aki szinte csak hüppög a földön ülve.
-Hamarosan felébred, és akkor eltakarodhattok.
Életben fognak maradni. És ez a lényeg. Akik halottak, azokon pedig nem fog tudni már segíteni. Cipőjéhez vér tapad, a kiömlött beleket pedig messziről elkerüli, mikor fejét kissé lehajtva visszatér Eskel mellé. Mikor felpillant a vajákra, a tekintetében már csillan az élet. A hála. És az a sötétség, ott mélyen. Brenna megannyi borzalma. Mégis... a vaják hiába hozta felszínre benne az emlékeket az imént, valamiért... ahogy itt áll mellette, és felnéz rá, sokkal távolibbnak tűnik az egész, már-már elviselhetőnek. Kedve támad felnyúlni és végig simítani azon a sebhelyekkel borított arcon, hogy köszönetet mondjon neki érte, de ennek még olyannyira nincs tudatában, hogy végül nem csinál semmit.
-Hogy érzed magad? Nem szédülsz? Van megfelelő főzeted?
Kérdezi, aggódó, törődő hangszínnel. A füves felé fordul; remélve, hogy amíg ő dolgozott, elszórakoztatták egymást kissé, majd ismét Eskelre tekint, de most hamar lesüti a szemeit.
-A méregkeverő hamar felébred, és akkor mehetnek. Menjünk mi is, ha valóban nála vannak a virágok. -biccent a füves felé. A gyermek. Még meg kell menteni a gyermeket... és Eskelt.
Nem akarja, hogy a vajáknak több baja essen. Sosem bocsájtaná meg magának.
 



 
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Május 07 2020, 17:17
Vendég
avatar

Vendég


A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel



Shani & Eskel - A vajákos és a vaják @
tumblr_ntkup3faSO1ub63tdo4_250.gif Shanit láthatólag megviselik a körülötte zajló események, ami különösebben nem is csoda, elvégre nem kardforgató, aki a csaták forgatagában van otthon. Az emberek többsége, ha lándzsát adnak a kezébe, az első csatái után a belét is kirókázza utánuk, a látvány, a szagok, a hangok senki normális ember idegrendszerének nem terápiás hatásúak. Ugyanakkor határozottan inkább most kavarodjon fel a gyomra, mint az ellenkező véglet, hogy az egész martalóc bandát szórakoztassa, ha akarja, ha nem. Azt ugyanis a végére nem élné túl. Különben is kirurgus, azért a vérhez volt már éppen elég szerencséje esélyesen. Túl lesz rajta. Remélem... Erős lánynak tűnik. És... szépnek... ami azért nem kis teljesítmény térdtől lefelé sárral, könyöktől lefelé vérrel borítva, de rajta nem fog az ilyesmi. Félmosollyal fogadom, mikor először engem venne kezelésbe, a kecses ujjak érintésére viszont megremegek. Nem éppen a fájdalom miatt, vagy félszázszor voltak eltörve a bordáim, körülbelül annyira veszem fel, mint más az ősz eleji meghűlést. Nem inkább azért, mert... mert... mert az emberek néha meg szoktak remegni és kész, kuss legyen kedves belső hang a hülye kérdéseiddel!
- Tudom, köszönöm - feleltem tőlem telhetően barátságosan. - Volt már párszor rosszabb is, kibírom. Főzetem nincs, de a nyeregtáskában van hozzájuk alapanyagom, majd a fogadóban lefőzöm.
Félre billent fejjel hallgatom Shani ítéletét az erdei rablók maradéka felett. Ebben sem átlagos a lány. Persze átadva őket a botos ispánnak hosszú kötélen repülnének felfelé, akkor meg minek veszkődött a kölyök csuklójával, ugye? Mondjuk valószínűleg a két csuklója nélkül úgyis éhen hal. Az alkimista viszont veszedelmes. Nincs semmi biztosíték rá, hogy nem folytatja a mesterségét, most elengedni csak úgy olyan, mint felelősséget vállalni minden később általa kioltott életért. De ez nem az én döntésem és nem az én felelősségem. A gyönyörű lányhoz fordultam az első kövér esőcseppek közepette.
- Mocskosul meg fogtok ázni, de Skorpió hamar vissza fog vágtatni veletek - pillantottam egyet az ég kavargó sötétjére. - Majd én is érkezem, a ló nem bír meg három embert, főleg nem olyan nagy csontú fickóból, mint én - vigyorogtam, majd felemeltem a tenyeremet, ismerve az orvosok általános hozzáállását a sebesült márpedig nem futkos témában. - Egyéb megoldás nincs. Skorpió két embernél jobban nem terhelhető. A sárkányfűárust nem lehet ebben az állapotban itt hagyni. Rád a gyerek gyógyszerénél van szükség. Én meg harcos vagyok, gázoltam eleget övig iszapban, seblázban nyüglődve is, nem hogy ilyen semmiséggel. Inkább majd nekem is forralj egy csobolyó vizet, az kelleni fog a főzethez.
Az önjelölt füvészt fellódítottam Skorpió izmos hátára, viszonylag keveset foglalkozva azzal, hogy sipítozik az ügyben, hogy nem akar tigrisháton lovagolni mert allergiás a avkondszőrre. Őszintén szólva ha nem hölgytársaságban vagyok és igyekszem kultúremberként és nem valami félbarbárként viselkedni, már régen leütöttem volna ezt a barmot. Reflexből előre hajoltam, hogy bakot tartsak Shaninak,aztán zavartan elkuncogtam magam, eszembe jutott, milyen gyakorlott lovas. Így ehelyett megpaskoltam Skorpió pofáját az immár határozottan eleredő esőben.
- Gyorsan vidd fedél alá a szép hölgyet pajtás. Meg azt az éneklő krumplis-zsákot is - biztattam, majd a tomporára csaptam egyet. A mén szintén kevéssé kultiválta a vizet ha az az égből jött, így vidám nyerítéssel nyargalt el.
Néhány mély lélegzet és az oldalamba nyilalló fájdalom után rendeztem a légzésemet és nekilódultam. Sprintről természetesen szó sem lehetett, ahhoz túlságosan messze volt a fogadó. Egyenletes, tempós kocogás ez inkább, noha annál valamivel gyorsabb. Farkas-ügetés. Éppen eleget futkostunk már a kiképzésünk alatt is a Kaer Morhen körüli hegyekben, hogy megtanuljuk a módját. Ne erőltesd túl magad és kösd le a gondolataidat. Ne az járjon a fejedben, hogy szakad az eső, amiben a látótávolság perceken belül legfeljebb néhány méterre csökkent valóságos vízfüggönyként terült el a tájon. Bár nem volt kellemetlenül hideg, sőt kifejezetten langyos csapadék ez, de attól még kellemetlen. Kifejezetten. Az oldalamban érzett szúrás is nagyon hamar eljött, sokkal hamarabb, mint természetes volna, ez a sérülésnek köszönhető, nem kell vele foglalkozni. Igazából egyikkel sem. Az utat tudom, a többit ki kell zárni és elterelni a gondolatokat. Szemem a környező növényeket kutatták, talán a herbalista ismereteken való merengés segít most, máson járatni az eszemet.
Temeriai hóvessző. Jó másfél méter magas cserjeféle, kérge az egyik legjobb ismert lázcsillapító. Nagyon korán  kinyitja hófehér virágait, amelyek olyanok, mint az apró csillagocskák. Mintha Shani szemeinek csillogása volna sok-sok példányban, ahogy visszaveri a hold sápadt fényét. Az ember - bármennyire szenved is - már attól jobban érzi magát, ha rávetül a fényük. Nem törődtem az esővel és a késemmel lefejtettem egy jó darabot a kéregből. Igazi ritkaság sajnos ez a remek gyógynövény, egy füvesnek sincs belőle soha elég, biztosan örülni fog.
Jellegzetes levelek terülnek el a sárban, mire elmosolyodom. Ginzeng. Természetes és nem káros élénkítő szer a belőle főzött tea, minden úton járó megbecsüli. Semeddig sem tart kihúzni két-három gyökeret, Shanira is bizonyára rá fog férni a belőlük főzött tea. A csobolyó forró víznek amúgy se kell a fele se a főzethez, ahogy én a redaniai csobolyókat ismerem.
Jé! Hamamelis! Avagy ahogy emberibben nevezik varázsmogyoró. A füvesek egyik szentnek tartott, de iszonyatosan ritka növénye. A termése ugyan nem túl finom, de nagyon egészséges, rengeteg szer alapja, már ha hozzá tudsz jutni erős mérget tartalmazó veszedelmes tüskéitől. Szerencsére én csak a kezemet szurkáltam össze, amikor szedtem belőle annyit ami elfért a zsebeimben, a toxinra immunis vagyok. Egyszerűen elfogyasztva jót tesz a szívnek és az érrendszernek, ha vagy olyan mocsok gazdag, hogy be tudd szerezni. Krémet is készítenek belőle, fáradtságűző, görcsoldó hatása mellett a viszerek ellen is hatékony. Shaninak magának még nincs szüksége ilyesmire, elvégre még gyönyörű lábai vannak. Szépen íveltek, formásak, azok a fajták, amiktől öröm az s, ha az ember szívén tipornak, ha... khmm.... gyógyítóként biztosan örülni fog neki, na.
Az egyre hevesebb vízfüggönyben vidáman emelte kékkel pettyezett sárga kalapját a töviscsiperke. Kis telepe szinte elfedte egy ősöreg tölgy törzsének jó részét. Amellett, hogy sokan szívesen elhelyezik otthonukban is, mert nem csúnya, elvan egy kaspóban, sőt leszedve is élettelinek tűnik még vagy egy-két hétig, ez a gombaféleség is kifejezetten keresett, gyakori gyógynövény. Kalapját fogyasztják el nyersen, ha valakinek nagyon heves fájdalmai vannak, ez szinte teljesen letompítja, de ki is lehet főzni, tinktúrája csupán enyhébb nyugtató hatású. Nem vált ki függőséget és aránytalanul hosszú szára miatt kedvesen ring az esőben. Pont mint Shani csípője, ha a fent említett formás lábait pakolgatja egymás elé. Ami a töviscsiperkével ellentétben függőséget bizony okozhat. Vagyis... khmm... a töviscsiperke elég gyakori, biztosan van neki is készleten. De azért viszek. Végül is már teljesen mindegy mennyire ázok el és amennyit használ ezekből egy kirurgus egészen biztosan tudja használni majd.
És mint mondottam, ha az ember eltereli a gondolatait, akkor egész jól ki lehet bírni a hosszabb futást is. Már itt is van a falu, ahol minden teremtett lélek fedél alá menekült a monszunszerű, mostanra igen brutális eső elől. Bár esélyesen Shaniék is úgy megáztak, hogy a cipőből ki lehetett borogatni egy fürdésre elég vizet a hajból meg csavarni egy kanna teára valót, de legalább már régen védett helyen kell legyenek. Skorpió is a fogadó kis istállójából bambult rám zabot rágcsálva. Belöktem az ajtót.
Odabent mindenki a gyermek körül tüsténkedett. Mellette ült a vörös hajú kis szépség, a fogadósnő valamit kotyvasztott, ami az illata alapján rántotta, hagymával. Ez esélyesen nem gyógyászati célú, hanem valaki éhes. Mondjuk én is, úgyhogy szerezni fogok belőle. A füvesember már békésen hortyogott a sarokban. Karomban egy csomó gyógynövénnyel és bizonytalan tekintettel fordultam a szép lányhoz.
- Remélem a kölyök már jobban van - kezdtem, majd óvatosan leraktam a "csokrot" mellé. - Bár hölgynek más virágokat illik vinni, de... hát ezekre út közben akadtam. Izé... azért remélem majd jó hasznukat veszed...
Aztán sürgősen inkább a táskám után néztem, még mielőtt a normálisabb beszédkészségem mellett egyéb a józan eszemre utaló külső jeleket is elfeledek azoknak a csillagos szemeknek a tüzében.latest?cb=20151008164535

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 17 2020, 18:15
Shani
Shani


Kitüntetések :
A vajákos és a vaják - Shani és Eskel A_fzve10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Zurzde10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Its_ca10A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Dopple10
Hozzászólások száma :
21
Reagok száma :
15
Join date :
2020. Feb. 04.
Tartózkodási hely :
Oxenfurt

A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Eskel & Shani






Valamilyen különös oknál fogva egy pillanatra megremegett a keze. Csupán remélni tudta, hogy Eskel nem érezte meg azt a pillanatnyi habozást, amit ez okozott, ahogy a vaják megköszönte a fáradozásait. Fáradozás, ahh... ugyan, ez semmiség. Érte semmiség...

Elvégre az életét köszönheti neki, semmi több. Ha Eskel nincs, most ki tudja, mit tennének vele. Shani elég talpraesett, ügyes, gyors, és ha csak egy-két siheder srác lett volna, egy határozott tarkón ütéssel már mehetne is odébb, de ez annál jóval vészesebb szituáció volt. A fegyver egy ember kezében elvégre mindent megváltoztathat. Tekintete már épp felpillantana a férfi arcába, de a vicsorgó farkasfejen akad meg végül. Szája széle kissé elmosolyodik, és biccent, hogy tudomásul vette és ő is köszöni a... köszönet nyilvánítást.
-Legalább egyfajta egálban lehetünk addig is. Ha már ragaszkodsz a futáshoz, így legalább biztosan egyben is maradsz. A borda nem szúrta át a tüdőd, de azért lágy óvatos, ne adj nekik alkalmat rá.
Veregeti meg lágyan a férfi vállát, ahol nem szerzett friss sérülést, majd a ló és a füvész felé fordul. Megvárja, amíg Eskel egy határozott dobással felvarázsolja a bolondot a nyeregbe, majd megkerüli a férfit és mosolyogva nézi annak sutává váló mozdulatait. Nahát, milyen kellemesen cseng ez a kis nevetés egy vaják szájából. Geralt egész biztosan nem nevetett soha így. Kivéve talán az ibolyaszemű boszorka mellett, akiről a dalok szólnak. Nos, ha Geralt boldog, akkor legyen az, és harapja meg a lónak a... patáját.
Nem, félreértés ne essék, Shani nem haragszik a fehérhajúra, egyszerűen csak nem tudja, mit érezne, ha találkozna vele. Kicsit elfordul, ahogy lábát a kengyelbe támasztva egy határozott lendüléssel a füvész mögé ül, kezébe húzva a kantárt. Jobbnak látja, ha így helyezkednek el, így a sült bolond nem fog menet közben lezúgni hátulról, ha esetleg a lány nem figyelne a heves eső alatt.
-Hamarosan találkozunk.
Mosolyog le a vajákra, fejét kissé megemelve, majd hagyja, hogy Skorpió meginduljon előre.

Az eső pillanatok alatt rájuk terítette hatalmas paplanját, míg alig tíz másodperce még csak szemerkélt, Shani úgy érezte, most valaki egyenesen egy fazéknyi vizet zúdítanak a nyakába, újra  és újra, folyamatosan. Persze nincs ő cukorból, nem fog elolvadni ennyitől, de kellemetlen. Haja a fejéhez tapad, ruhái több kilóval tűnnek nehezebbnek, és kissé előre dőlve próbálja védelmezni a gyermek számára legfontosabb összetevőt, a virágokat. Ugyan nem esne bajuk némi víztől, de jobb, ha nem áznak el túlságosan, nehogy most, letépett állapotukban elveszítsék a hatásukat.
Szerencsére a sültbolond se szólal meg, fejét szinte a térdei közé hajtva, kezeit a tarkójára téve próbálja védeni magát a víztől. Annál jobb, ilyen stabil helyzetben nem fog lecsúszni a lóról, és Shani is jobban látja a környezetét, már amennyit az esőfüggöny enged, ami nem sok. Skorpió viszont rendkívül okos ló, megtalálja a járható ösvényeket, mintha már ezerszer járta volna végig ezt az utat. Ki tudja, talán csak tudja, hogy mi várja a fogadó eresze alatt, fedéllel a feje felett, és egyáltalán nem törődik azzal, hogy biztonságba és szárazba vigye a hátán ülő különös szerzeteket. Shani mégis elmosolyodik, és kicsit lejjebb hajtja a fejét, hogy védje az arcát a rájuk zúduló esőtől.
Gondolatai elkalandoznak kissé, teljesen rábízva magát a hátasra.
Eskel vajon merre járhat mostanra? Nem ismeri ennyire a vajákok természetét és testi adottságait, nem tudja, gyalogszerrel mennyi időbe telhet nekik eljutni A-ból B-be. Biztosan nem olyanok, mint egy törp, akik bár szeretik igénybe venni a postakocsik vagy más utazó alkalmatosságok kényelmét, ha szükséges, iszonyatos távolságokat képesek megtenni gyalogszerrel, meglepően gyorsan. Oh, csak adja az ég, vagy akár maga Melitele vagy bármi túlvilági lény, hogy épségben a fogadóba érkezzen. Shaninak ugyanis szándékában áll segíteni, és hát, kelleni fog az a forrongó víz is. Tudja, hogy a vajákelixírek egyfajta mérgek, és szívesebben gyógyítaná a férfit hagyományosabb eszközökkel, de az több kiesést jelentene a munkája szempontjából, egy vaják pedig... hát, ha nem ragad meg minden alkalmat, akkor felkophat az álla, lévén egyre kevesebb és kevesebb munkához jutnak.
Maguk alatt vágják a fát, ráadásul  a „Monstrum” se nagyon könnyíti meg a dolgokat. Az a szemét írás, ami egyszer Shani  kezében is megfordult, de végül csak morogva odébb dobta. Szemenszedett hazugság és kitaláció az egész, egy progromra való felbújtás, semmi több.

Skorpió lelassít, és az eső hevesen kalapáló ereje eltűnik az istálló teteje nyomán. Shani feljebb emeli a tekintetét, orrát megcsapja a kint zúduló víz mellett a zab és a széna jellegzetes, falusi illata. Felsóhajt, a levegő jólesően és megnyugodva szakad fel a tüdejéből, és mosolyogva paskolja meg az állat oldalát.
-Ügyes voltál, drága. Köszönöm.
Táska rendben, a füves rendben, ő maga is rendben. Ügyesen lecsúszik a lóról, majd lesegíti a csendes füvest is, aki ámbár mintha morogna valamit az orra alatt, talán olyasmi, hogy nem is volt rossz a pudlikutyán való repülés, de Shani nem szentel neki sok figyelmet, csak helyesel, miközben kissé hátrafordul, válla felett a szürke esőfüggönyt figyelve egy kicsit, de hamar egy képzeletbeli tarkónütéssel díjazza saját magát. Egy vaják nem lesz annyira gyors, mint egy ló, mit képzeltél, te lány? Ide fog érni... nem aggódj ennyire, ide fog érni. Nagyjából épségben. És a nagyjából úgy lehet érteni, hogy azzal, amivel el is indult.
Miután Skorpiót elrendezte, karon ragadja a füvest és belép a fogadóba. Az asszonyság alig leplezett izgatottsággal fogadja, lecsapja a konyharuhát a pultra, és mint egy anyóka, úgy siet elébe, folyamatosan duruzsolva. Shani elmosolyodik, megrázza kicsit a fejét, majd pillanatok alatt visszavéve kirurgusi jellemét elkezdi sorolni, mikre lenne szüksége. Természetesen a csobolyónyi víz az elsők között szerepel.

Nem kell sok, hogy a forrásban levő víz jellegzetes, bugyborékoló hangja felcsendüljön, és Shani munkához láthasson. A virágok főzete rendkívül hamar elkészül, illata alig van, az is kissé a mentára és a citromfűre hasonlít. Ahogy a lány az üst fölé hajol és beleszippant a levegőbe, elégedetten mordul fel egy kicsit. Erős, a virágok megtartották varázsukat, ez egész biztosan helyre fogja hozni reggelre a kölyköt. Az asszonyság már javában készíti a rántottát, Shani kérésére, aki elsősorban Eskelre gondolt emiatt. Hisz a férfi egész biztosan  éhes lesz, mire visszatér, ráadásul a gyógyulást mindig segíti, ha akad a szervezetnek utánpótlása étel képében. Hogy miért mosolyog? Nem tudná megmondani, a fogadósasszony sokat sejtető pillantását pedig figyelmen kívül hagyja. Oh, téved, egyszerűen csak a hála tetteti vele ezt az egészet.

A főzet ihatóra hűl le, forrni kezd a második csobolyó víz, mikor nyílik az ajtó és megcsapja őket a kinti hideg levegő és  a zuhogó eső illatának hulláma. A gyermek épp az utolsó kortyokat itta meg, nagyot nyelve, az agyagpoharat az ölébe húzza, mert bár Shani el akarta tőle venni rögvest, a tekintete most az  ajtó felé fordul, és egy megkönnyebbült sóhaj hagyja el az ajkait. Megérkezett.
A férfi háta mögül érkező fény félelmetes árnyékba vonja őt, de ettől már maga a gyermek sem ijed meg. Elmosolyodik de egyenlőre egy kis biccentésnél több ereje nincs, lehunyja a szemeit. Shani erőnek erejével elszakítja a tekintetét a vajákról és kisimítja a kis beteg még forró homlokáról a szemébe lógó hajtincseket.
-Hamarosan kiderül. Ha fél óra múlva csillapul a láza, akkor a küldetés sikerrel zárul. Addig is hamarosan kész a tojás, együnk valamit. A ház vendégei vagyunk.
Mosolyodik el, mogyoróbarna szemei a vajákra pillantanak. Miért szorul össze a mellkasa...? Még szerencse, hogy nem tud ezzel foglalkozni, ahogy átveszi a nem mindennapi, de annál hasznosabb csokrot. Érdeklődve, és nem leplezett döbbenettel néz a növényekre, ujjai végig simítanak a hamamelis termésén, a töviscsiperkén, tekintete végig fut az összesen. Szinte ritkaságok, ráadásul igaz, töviscsiperke gyakran található a piacokon is, de Shani igazából... pont kifogyott belőle odahaza, szándékában is állt Oxenfurtba visszatérve másnap reggel kimenni a piacra és szerezni belőle párat. Igaz, eredetileg abból a pénzből, amit a tengerparti munkáért kapott volna, de... ez így még jobb.
-Az nem kifejezés. Azt hiszem, mondhatom, hogy ez a legszebb csokor, amit életemben kaptam. Köszönöm.
Emeli feljebb a csokrot, mintha meg akarná illatolni a növényeket, de a tekintete csak-csak felugrik  Eskelre közben. Nahát... meg kell hagyni, rendkívül aranyos. Más lány egész biztosan fintorogna egy ilyen csokor láttán, de Shani nem feltétlenül buta. Látja a mögötte rejlő szándékot, és kifejezetten imponál neki. Úgy tűnik, ezek szerint nem csak  az ő mellkasa szorul össze, és Eskelnél sem csak a törött bordák tehetnek róla?

-Felviszem őket száradni. Mire leérek, már kész is lesz a te vized...
„Meg a rántotta!”, kiált közbe a fogadósné vidám hanggal. Shani elkuncogja magát halkan, majd fürge léptekkel szinte felrepül a lépcsőn, hogy hamar a kivett szoba ajtaja mögött találja magát. Hosszan fújja ki a levegőt, egyik kezével eltakarva a saját arcát.
Mi történik...?
Nos, talán jobb is nem foglalkozni vele. Ugyan, Shani... egy magadfajta törött lelket mégis ki tudna elviselni? Jobb lesz, ha megpróbálod magad eltemetni, az érzéseiddel együtt. A növények az asztalra kerülnek, kiterülve, hogy egyenletesen és épségben megszáradhassanak,  majd mély levegőt véve visszatér a lépcsőre. Végülis, ma este még lehet vidám. A gyermek legyen jobban, egyenek, majd amikor nyugovóra térhetnek... majd akkor átadhatja magát a sötétségnek, csak addig kell kibírnia.
Mire leér, a fogadósné már porciózott, két agyagedényre szórva a hagymás rántottát, az egyik tányér széle kicsit letört, de ettől függetlenül használható, és ez a lényeg. Addig nem is tágított, amíg le nem sikerült ültetnie a  két fiatalt enni, majd a füvest vette górcső alá és próbált valami értelmeset kihámozni belőle, hogy akar-e a maradék rántottából vagy sem. A gyermek a fogadós éber tekintete mellett pihent, de arcának színe mintha kezdett volna lassan visszatérni, már most, alig tíz-tizenöt perc eltelte után. Shani nem szívesen evett volna, amíg nem teljesen biztos a kicsike állapotában, de az illatok kicsit megengedték neki, hogy megadja magát, igaz, csak alig két falatot evett, mielőtt kissé oldalra fordulva tekintete ismét a gyermeket fürkészte.
-Ugye, nem volt semmi különös az utadon? -kérdezte tőle Eskelt, hogy... nos, részben mert érdekelte is, részben hogy oldja a hangulatot. -Hamar megjártad, ennek örülök. Hogy van az oldalad? A főzetedben tudok esetleg segíteni?
Nem, a tekintete már nem csak  a gyermeket figyeli. A tea úgy tűnik, hatásos. A fogadós valamit mesél a picinek, aki már mosolyog, ez pedig jó jel. Nem, a tekintet már a vajákot is figyeli, anélkül, hogy akár ő maga is észrevenné. Aggódik érte, igen... de csak mert mégis csak együtt vannak ebben a kalandban, semmi több. Shani....!

Najó, Shani. Most az egyszer. Most az egyszer lehetsz... szentimentálisabb. Most az egyszer meg van engedve. De Brenna úgyis visszatér, ezt  ne feledd.
-Tudom-, gondolta magában. Nem akart lefeküdni aludni...
Gyengécske, nagyon halk, rövid, de kacaj csendül a kicsike felől, a fogadós arcán is mosoly szélesíti a bajuszt, a fogadósné csillogó szemekkel nézi őket, ahogy kezeit a rongyba törli. Tekintete Shanira és Eskelre ugrik, kissé bólint, hálával telve, majd visszatér a munkájához, hogy a füvessel törődjön. A gyermek rendben lesz, és ettől Shani szíve sokkal könnyebbé válik, legalább ebben a tekintetben. Megnyugodva sóhajt fel és mosolyodik el, ahogy lehajtja a fejét, az ölébe ejtett kezeit nézve, egyik körmével a másikat piszkálva kissé.



Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Júl. 09 2020, 11:02
Ajánlott tartalom




A vajákos és a vaják - Shani és Eskel Empty
Re: A vajákos és a vaják - Shani és Eskel

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vörös Farkas Odúja
» Néhta grálja - Méle és Shani
» Vaják nagybátyánk
» Much Ado about Nothing ● Eskel, Gabriel & Karméle
» Vajákos asszonyok ● Airmid x Elyon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: