World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold


Francesca hercegnő

& Dethmold ©️️️️️️️️️️


Lassú léptekkel érkeztem le a királyi palota udvarára, ahol a felsorakozott díszőrség várt lovakkal, meg a rendelkezésemre bocsátott hintóval. Ha ezek komolyan azt hiszik, hogy három hétig fogunk zötykölődni a felázott kaedweni és aedirni utakon, kíváncsi kisnemesek és koszos fogadók vendégszobáiban alszom és úgy általában véve tovább leszek távol az udvartól akár csak egyetlen perccel is a feltétlenül szükségesnél, akkor nagyon tévednek. Na még csak az kéne!
- Kérem a lehető legpontosabb térképet Dol Blathannáról! - förmedtem rá a menet parancsnokára, miközben beszálltam a hintóba. Kényelmesen elhelyezkedtem, majd összehúztam magamon a mágusköpenyt fázósan. Igyekeztem átgondolni még egyszer a helyzetet, elvégre csak egy igazi ostoba hagyatkozik improvizációra, ha egy olyan öreg varázslóval tárgyal, mint akivel én készülök éppen. Sok mindent el lehet mondani a vén Francescáról, de ostobának nem ostoba.
Nyilván van oka annak, hogy éppenséggel engem jelölt a feladatra jó királyunk. Mármint az álnok ribanc ajánlásán kívül is. Henselt király egyáltalán nem gyenge elméjű, nyilvánvalóan átlátott egy ennyire egyszerű húzáson, de mégis elfogadta Sabrina felvetését, hogy én legyek a követe. Miért? A tünde hercegnő köztudomásúlag gyűlöl, kétszer próbált eddig meggyilkolni. Akkor hát..? Nyilvánvaló. Henselt mindenképpen nyer az ügyön.
Ingerli és megalázza a hercegnőt a követválasztással, aki ez ellen semmit sem tehet, kénytelen asztalhoz ülni népe hírhedett mészárosával. Mondjuk az asztalhoz még a jobbik eset, valószínűleg örülhetek, ha nem egy lábzsámolyon kapok csak helyet. Ami azt illeti, annak is, ha nem én leszek a lábzsámoly... Ugorjunk, az előzetes aggodalmaskodás sehová sem vezet. Francesca, ha meg akar valamit őrizni a tekintélyéből, valamiképpen vissza kell hogy adja Henselt "kedvességét" és persze a korbács, mint legkisebb halon, rajtam fog csattanni. Ez viszont a munkával jár, ezt már régóta el kellett fogadnom. Lássuk a lényeget. Ha a nő hirtelen idegösszeomlás közepette megpróbál kivégeztetni, akár sikerül, akár nem, akkor Henselt nyilvánvalóan nyert. Egy ilyen brutális gesztust egyetlen északi uralkodó sem tűrne el. A scoia'tel ellen régóta hadakozó Temeria és a Dol Blathanna területére régóta áhítozó Aedirn azonnal a sértett Kaedwen mellé állna és a három királyság napok, de legfeljebb hetek alatt elsöpörné a tünde országot, a mókusok gerince pedig végletesen megroppanna. Ez a legjobb kimenetel uram szempontjából, de nekem elég vészterhes lehetőség, ki tudja el tudok-e időben menekülni, illetve alig hiszem, hogy Findabair lenne ennyire ostoba. Nem.
Tárgyalásról aligha lehet beszélni, ez inkább követelés és ultimátum. Sarc, kinyilatkoztatási parancs és kényszer. Nem fog mindenbe beleegyezni az a rüfke, de talán lesz, amibe igen. Késhegyig menő viták után persze. Remélem azért hatni fognak valamelyest az észérvek. Persze nem szabad elfelejtenem, hogy én sem sérthetem meg a hercegnőt, hiszen arra hivatkozva jogosan szüntetné be a tárgyalásokat. Ezt nem engedhetem meg magamnak sem én, sem Kaedwen. Tehát tűrnöm kell elég sok mindent majd, hiszen a követ személyének megalázása nem egyenlő a küldő ország megalázásával. És ehhez jön az időtényező is. A lehető legkevesebb időt akarom szánni erre az ostobaságra és főként minél hamarabb vissza akarok térni az udvarba, ahonnan jobban átlátom mit is művel Glevissig. Nem elvetendő azon gondolat sem, hogy összejátszik a két fehércseléd, elvégre mindketten az új Páholy tagjai. Talán a Völgyek Büdöskéje megteszi azt a szívességet Sabrinának, hogy jó sokáig távol akar tartani az udvartól? Eh... Ez már talán tényleg paranoia, de azt másként életösztönnek hívják.
- Uram, Dol Blathanna térképe - nyújtotta be a hintó ablakán a kapitány a kért dokumentumot.
Biccentettem, majd szétterítettem az ölemben a földabroszt és elkezdtem koncentrálni. Még mindig én vagyok ennek az istenverte kontinensnek a legtehetségesebb portál nyitója és azt hiszem nem is árt meglepni egy kicsit Francescát és érzékeltetni, hogy a túloldalon sem valami nyeretlen két éves áll az asztal mögött. Az akaratom béklyójába sűrűsödő mágikus energiák feltépték a tér szövetének fátylát egyenesen Dol Blathanna hercegi udvarának kapujáig, mélyen be a tünde mágusok óvóköreinek utolsója mögé. Ezen ők is elgondolkodhatnak majd egy kicsit, van az a mágus, aki minden védelmük mögé seregeknek is nyithat kaput. Ha nem is sok... - gondoltam némi büszkeséggel.
Percnyi várakozás után, hogy a túloldali - hírhedetten biztos kezű - tünde íjászoknak legyen ideje lehiggadni az első döbbenetből, a kaedweni menet a kapitánnyal az élen átmasírozott a portálkapun. Az élen haladó tiszt magasba emelte az unikornis dinasztia címerével ékes követi zászlót, majd ahogy a hintóm is átgördült a kapun érces hangon bejelentette:
- Őkirályi fensége, Henselt, ezen a néven az első, Kaedwen jogos uralkodója, az Unikornis dinasztia sarja, Ard Carraigh és Ban Ard hercege, Nilfgaard meghódítójának hivatalos követe, Ban Ard-i Dethmold őnagyméltósága megérkezett Dol Blathanna földjére és bebocsátást kér Francesca Findabair hercegnő színe elé!
Apróbb varázslatot mormolva magamra, amely segít eltéríteni a nyílvesszőket, de ajkamon magabiztos mosollyal léptem ki a címeres hintóból, egy pillanatra árnyékot tartva a szemem fölé az fák koronája felől tűző nap elől, majd lassan és magabiztosan végigpillantottam a hercegi palotán - már gondolom ezt nevezik itt annak - és a kőmerev arcú, de lassan véres harapott ajkú lövészeken, akik hevesen szorították az íjaikat. Micsoda kellemes idők elé nézünk...


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 18 2019, 17:16
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold










To:   Dethmold










Amikor barátnőmnek a legjobb indulattal, de még dh'oine standardok figyelembevételével sem nevezhető kolléganőm, Sabrina Glevissig legutóbb egy mellékesen elejtett félmondattal tudomásomra hozta, hogy Kaedwen hamarosan követeket fog küldeni Dol Blathannába, sejtettem, hogy olyasvalaki lesz ez a szerencsés szerencsétlen, akinek a puszta létezése is felér egy szemen köpéssel. Nem tévedtem.
Abban a pillanatban tudtam, hogy miféle talpnyalóját sikerült Henseltnek elénk küldenie, amikor megéreztem a levegőben gomolygó, hirtelen összesűrűsödő mágikus energiák változását, majd azt, ahogy ez a tudatosan fókuszált energia robbanásszerűen feltépi az általunk látott valóság szövetét. Ki se kellett néznem az ablakon, hogy tudjam, a Kaedweni Féreg, akit a dh’oine nyelvén igazán kreatív alpárisággal csak Henselt Ribancaként szokás emlegetni, megérkezett. (Kezd egyre sürgetőbbé válni, hogy Idával befejezzük Dol Blathanna területének mágiával való levédését. Nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy ez a magát viperának képzelő földigiliszta még egyszer átcsusszanjon a védelmünkön.)
Egyetlen sóhaj sem hagyja el az ajkaimat, amikor az asztalomra terített térkép mellől felállva az ablakhoz lépek, s van szerencsém figyelemmel kísérni, ahogy a követségi hintóval együtt Kaedwen teljes díszbe - legalább is tudomásom van róla, hogy az emberek számára ez elegánsnak minősül - öltöztetett diplomáciai küldöttsége átmasírozik a teleportkapun. Az íjászok azonnal üdvözlik is az egész díszes társaságot, éppen azzal a vendégszeretettel, ami minden előre be nem jelentett vendégnek kijár. Nem látom az arcukat, de pontosan tudom, milyen érzelmeket kell a lehető legnagyobb igyekezettel leplezniük a szónoklatát harsogó tiszt, és a hintóból kilépő tömeggyilkos előtt.
Pontosan tudják, hogy nem lőhetnek. Itt áll előttük, előttünk az aen seidhe egyik legvéreskezűbb és legmegátalkodottabb mészárosa, en bloedhe pest*, aki személyesen felelős a népünk módszeres és könyörtelen kiírtására tett kísérletért - és nem ölhetik meg. Ha nem lennék szinte teljesen biztos abban, hogy maga Sabrina javasolta Henseltnek, hogy a kaedweni királyi udvar leghosszabb nyelvű és legvastagabb bőrű hüllőjét küldje tárgyalni, még azt is mondanám, hogy lenyűgözött ezzel a nyílt, pofátlan és undorító provokációjával.
Hosszú és feszült másodpercek telnek el, olyan hosszúak és feszültek, mint az őrszemek nyilai és íjaiknak húrjai, mire kopogást hallok az ajtómon. Egy intéssel nyitom ki a belépő előtt, s az ablakból felé fordulok.
- Felség…! - lép be a fiatal aen seidhe hölgy.
Csak bólintok.
- Kérlek, üdvözöld, és vidd hírül Kaedwen küldöttségének, hogy engedélyt kapnak a belépésre. A fogadásra a Gynvael* termet készítsék elő. A kísérete csak és kizárólag nőkből állhat! És bármennyire is nehéz… de kérlek, mindenféleképpen a lehető legudvariasabban bánjatok velük - mondom, s a hölgy fejet hajt, majd máris siet a dolgára.
Nem mintha megérdemelné, avagy kijárna ezeknek az udvariasság - de biztosra veszem, hogy Dethmold nem számít tiszteletteljes válaszra, márpedig azt semmiképp sem szeretném, hogy olyan fogadtatásban legyen része, amilyet várt, és amilyenre felkészült. Addig is van min gondolkodnia, hátha a kémszervezésben és udvari áskálódásban szerzett gyakorlatának (és paranoijájának) köszönhetően felfedezni vél magának valamilyen álnok konspirációt úrnői szeszélyem mögött.
Az, hogy női kíséretet küldetek mellé, csupán csak apró figyelmesség részemről, hisz pontosan tudom, mennyire megveti a női nemet. Van némi elképzelésem arról, mennyire örvendhet a ténynek, miszerint nem hogy egy aen seidhével, de egy aen seidhe hercegnővel kell tárgyalnia - aki ráadásul varázslónő is. Legalább annyira örömét lelheti benne, mint én abban, hogy a népem mészárosával kell egy helyiségben tartózkodnom, és még meg is kell hallgatnom a mondanivalóját. ...De bármilyen gyomorforgatóan tenyérbemászó is ez az alak, nem becsülhetem alá. Ismerem hozzá elég jól, hogy tudjam, mire képes - és mire nem. De azóta eltelt egy kis idő, és a legkevésbé sem szeretnék meglepődni vele kapcsolatban semmin se.
A hírnök eközben alighanem leért már a kissé megváratott követség elé, én pedig addig is néhány varázsszó elmormolásával felerősítem az udvarról beszűrődő hangokat, hogy halljam a lenti eseményeket, míg készülődni kezdek. Elsőként a küldöttem hangja üti meg a fülemet, ahogy először a mi nyelvünkön, majd rögvest utána a dh’oine által egyszerűen csak közösnek nevezett nyelven szól:
- Dol Blathanna hercegnője és varázslónője, Enid an Gleanna, a Völgyek Százszorszépe, Francesca Findabair kisasszony engedélyt ad az Első Henselt az Unikornis dinasztiából, Kaedwen királya, Ard Carraigh és Ban Ard hercege által küldött Ban Ard-i Dethmold és kíséretének a belépésre. Francesca Findabair bölcs felsége a Gynvael teremben fogadja Önöket.
Elmosolyodom a hírnököt hallva. Természetesen a Gynvael teremben való fogadás is egy aprócska, kedveskedő gesztus Dethmold felé részemről. A terem elnevezése már önmagában igazán találó, hisz a kastély észak felé néző oldalán található, igazán szép kilátással, de fekvése okán meglehetősen hűvös.

*egy átkozott féreg
**Jég










Enid an Gleanna

@️️️Thriladien



A hozzászólást Francesca Findabair összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 10 2019, 22:54-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Márc. 27 2019, 19:56
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold



Valaki & te/cím@
El kell ismerjem a fogadtatás a tündék földjén határozottan kellemesebb volt eddig a vártnál. Ami csak fokozta a határozottan kellemetlen előérzeteimet a továbbiak kapcsán. Egy ideje már ismertem Francescát, de tökéletesen kiismerni egy ennyire öreg lény gondolkodásmódját meglehetősen nehéz feladat, csak az alapvető sémákkal voltam tisztában. A küldönc ribanca szavaira azért egy enyhén megemelkedett a szemöldököm. Tökéletesen, anyanyelvi szinten ismertem a tünde nyelvjárásokat, elvégre az ellenséget meg kell ismerni. Gynvael terem? Határozottan biztató... A tündék finom, rétegekre épülő nyelvezetét nehéz visszafordítani az értelmes közösre. Legegyszerűbben jég vagy fagy jelentésű szó a gynvael. Konkrétabban árnyalt kifejezés. A hideg, ami a bőröd alá mászik, nem pusztít el, de megrágja az inaidat. Gyűlöllek te Völgyek Pipacsa... Na és csak, hogy női kísérőim lehetnek. Természetesen az egész kíséretben nem akadt egyetlen haszontalan fehérnép sem. Ugyanezt sérelmezték a küldöttség prominensei, a kapitány és a pap is.
- Felháborító! - közölte azonnal a vörös csuklyás kanonok. - Én itt az Örök Tűz Egyházát képviselem! Nem veheti semmibe a hitet az az eretnek rihe...
- Atyám - vágtam közbe gyorsan. - Látja azt a magas, szőke tündét azon a fehér lovon? A vrihedd tisztje. A kilenc kék madártoll a zablán kilenc súlyos seb emléke, amit Dol Blathanna védelmében szerzett. Ha egy lándzsás ezred közepén áll kanonok uram, ez akkor is kitépi a gégéjét, ha csak sejti, hogy valami tiszteletlent mondott a királynőjéről és mosollyal az ajkán hal meg. Az a magas nő a kilencszer tekert lánccal az alkarvédőjén? Íjészparancsnok. Minden tekerés egy szökkenés, nagyjából két méter, ahonnan még eltalál egy kőrisverebet. Akkora madár, mint egy temeriai két orenes.
- Olyan nem létezik - hökkent meg a kapitány. - Ember olyan távolról nem is nagyon lát egy akkorka célt.
- Ember nem is - bólintottam. - Na ezek itt az udvaron a rangidős tisztek. Melyikükhöz szeretne odamenni panaszra kanonok uram, hogy a királynőjük nem tartja be a protokollt? Megjegyzem talán nem véletlen, hogy Dol Blathannában nem lángol az Örök Tűz a templomokban...
A pap hamar elvesztette a korábbi harcias kedvét a két szoborszerűen merev arcú tündét mérlegelve. A kapitány viszont idegesen vakarta a tarkóját.
- Én félek egyedül odaengedni magát, jó uram. Mi van, ha csapda? - kérdezte az ajkát rágva, idegesen. - A tündenépség csalárd, a vérükben az árulás...
- Kapitány, innen megeresztett kantárszárral vágtatva se jutna ki egy nap alatt se Dol Blathannából. Egészen pontosan még milyen csapdára volna szükség? - érdeklődtem felvont szemöldökkel.
- Hát de az a nő egy varázsló. Biztos vannak tanoncai meg ilyen förtelmei. Mi van, ha belenéznek mondjuk a fejembe?
- Ahogy elnézem, fejfájást fognak kapni... - sóhajtottam. - Elég! Maga felel az embereiért Esélyesen fognak kapni egy szarvast vagy vaddisznót vagy ilyesmit. Megsüthetik, ahol mutatják, beszélgetni egymás között, nem a scoia'tel elleni hadjáratokról. Ne provokálják a tündéket. Egy fog magukkal szóba állni, esélyesen egy udvarhölgy, de ez végül is mindegy. Csak akkor beszélnek vele, ha feltétlenül szükséges és féket tesznek a nyelvükre meg a gatyájukra is. Értve vagyok? Atyám, maga meg az asztali áldáson kívül hanyagolja a prédikációkat, különös tekintettel a más fajúakra és az eretnekekre vonatkozó részekre. Végeztem!
Magamhoz vettem a szükséges diplomáciai papírokat, a nyakamba varázserejű láncot akasztottam. Apró mágia munkál vörös gyöngyeiben, kellemes meleget árasztanak magukból. Elképzelésem sincs mi is vár a Gynvael teremben, de a neve hallatán ez nem fog ártani. Mivel nem hagyták mellettem kíséretem egyik tagját sem, cipekedésig meg nem alacsonyítom el magamat, így könnyed ujjmozdulataim nyomán a kaedweni diplomáciai ajándék, egy közepes méretű hordó mellettem kezdett lebegni. Bólintottam a tünde cafka felé.
- Vezess hát úrnőd színe elé!
A palota kanyargós folyosóin másodpercek alatt vesztettem el az irányérzékemet, nem mintha nagy jelentősége lenne, úgyis lesz kalauzom kifelé is. Pillantást alig pazaroltam az egész helyre, még Kaedwenben a magasabb emberi kultúra művészete sem fogott meg, nyilván nem félállatok alkotásaival fogok foglalkozni. Ráadásul az út nem is tartott sokáig és már fel is tárult előttem az a híres-neves Gynvael terem.
Belépve pontosan hármat léptem előre, majd hiba nélkül féltérdre ereszkedtem és előre hajtottam a fejemet.
- Hódolattal köszöntöm őfenségét, Francesca Findabair nagyhercegnőt, ki méltán érdemelte ki az Enid an Gleanna nevet, s kinek színe és szépsége előtt állni, ennél nagyobb tisztességet halandó talán nem is remélhet - kezdtem erősen túlhangsúlyozott modorral. Az hogy a szavaim hamisak tökéletesen nyilvánvaló, hiszen jelenleg maximum a lábzsámolyát látom, így nehéz őszintén dicsérni valakinek a szépségét, de ez nem is erről szólt. A talpnyalást is lehet túlzásba vinni, amikor már érezhető gúnnyá, szarkasztikus sértéssé válik, mégsem lehet a tiszteletteljes szavakba belekötni. Én pedig pontosan erre szándékoztam rájátszani. Kevés diplomata folyamodik hozzá, így talán ebben Francescának sincs akkora rutinja, márpedig az ilyen gesztus hamar nagyon kínos érzéseket tud kelteni. Meglátjuk. Felálltam és az Unikornis dinasztia nagypecsétjével ellátott papírhengert húztam elő a köpenyem alól. - Íme őfelsége Henselt király által saját kezeivel ellenjegyzett hivatalos megbízó levelem. Nem venném a bátorságot az ön oly ragyogóan sugárzó szépségének és közmondásos bölcsessége ragyogó fénypászmájába közelebb merészkedni, így csak átnyújtanám és nagybecsű figyelmébe ajánlanám - nyújtottam az udvarhölgynek. Érjen hozzá a villám ehhez a boszorkához!

Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 30 2019, 11:23
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold










To:   Dethmold










Amikor bizalmas küldöttem minden szükséges információt és feltételt közölt a kaedweni küldöttséggel, s annak híres-hírhedt vezetőjével, számítottam rá, hogy néhányan arcátlanságnak, egyenesen sértésnek fogják érezni aprócska kitételeimet, hőbörgésük hallatán pedig megengedtem magamnak egy mosolyt. A varázsigének hála minden szót kristálytisztán hallottam az udvarról, s míg újabb igékkel és bűbájokkal percek alatt magamra öltöttem egy alkalmasabb öltözéket, egyúttal a frizurámat is átalakítottam, egészen jól szórakoztam a küldöttség tagjainak aggodalmain.
Sejthettem volna, hogy Henselt a kaedweni Féreggel együtt ideküldi az Örök Tűz kanonokját, akit akkor sem lettem volna hajlandó a tárgyalóasztalhoz engedni, ha történetesen nő lett volna véletlenül. Állításával ellentétben nem vettem semmibe a hitet, s nem viseltettem különösebb ellenszenvet a férfi iránt sem, már azon túl, ami minden dh’oine-nak kijárt, amik akár csak egyetlen tündét is megöltek abból az okból, hogy tünde volt. Viszont ha valamibe, akkor a politikába a vallásnak az égvilágon semmi beleszólása nincs. Ez is olyasmi, amit a dh’oine soha nem lesz képes megérteni, hisz nincs olyan ember, akit ne csábítana a hatalom. A kapzsiságuknak teljesen mindegy, milyen pozíciót töltenek be, s az is, hány embertársukon és mennyi eszmén kell átgázolniuk, míg teljesen letiporják, csak azért, hogy ők maguk egy hajszálnyival jobban éljék le azt a pár évtizedet, ami a fajtájuk tagjainak jutott. Még a hitet, a szakrális filozófiát is képesek addig facsarni, míg hasznuk nem lesz belőle valahogy. Egész egyszerűen semmi sem szent nekik.
Meg kéne lepnie, hogy Dethmold milyen vehemensen utasítja rendre hőzöngő kíséretét, de nem siklottam el efölött a lehetőség fölött sem teljesen. Diplomataként érkeztek, tárgyalni jöttek ide. Ugyanannyira érdekük a - még ha csak dh’oine mércével is vett - kultúrált viselkedés, mint részünkről a tisztességes fogadtatás. Ebből kiindulva elképzelhető, hogy ennek a hirtelenjében összehívott, gyakorlatilag kiprovokált tárgyalásnak a mai napon valamiféle eredménye is lesz, és nem csak Henselt szócsövének szónoklásnak hitt dadogását kell hallgatnom, majd visszafogottan, finoman és nőiesen, a legmélyebb tisztelettel elküldenem ezt a senkiházi tömegmészárost megboldogult szülőanyjának széttárt ölébe.
Az már sokkal inkább elgondolkodtatott, milyen részletekbe menően ismeri ez a dh’oine az aen seidhe hadtestek felépítését, rangjeleit és a tisztek képességeit. (Nem akarok belegondolni, hány gyermek halt kínhalált azért, hogy ez a csúszómászó megszerezze ezeket az információkat.) Nem mintha a képességeikkel szemben bármelyik embernek lenne esélye a túlélésre, de túlságosan kevesen vagyunk. Egy újabb háború kitörése esetén tudnánk tartani a határainkat egy ideig, de a túlerővel szemben nem tudunk mit tenni. Nilfgaardtól pedig nem biztos, hogy számíthatunk támogatásra, legalább is addig semmiképpen sem, ameddig nem vesszük fel a diplomáciai kapcsolatot újra a császárral. ...Ez persze nem jelenti azt, hogy Kaedwen nem hiheti úgy, hogy Dol Blathanna továbbra is Nilfgaard támogatását élvezi, hiszen Emhyr var Emreis, az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Láng nem tett olyan nyilatkozatot, melyben ezt cáfolta volna. Mindenképp érdemes megtartanom őket ebben a hitben, ha maguktól esetleg nem gondoltak volna már rá.
Hallottam a kaedweni Féreg végszavát, miután végérvényesen rendre utasította az embereit - a saját érdekükben ajánlom nekik, hogy fogadják meg Dethmold szavait - s ahogy az udvarhölgyhöz szólt, feloldottam a varázst, ami addig felerősítette az udvaron zajló események hangjait. Egyúttal az öltözékemmel bíbelődő bűbáj is befejezte a műveleteket, immáron aranyló csipkeberakásos, vérvörös damasztruhát viseltem úgy, mintha csak rám öntötték volna, hajam pedig finom fonatokban és lágy hullámokban omlott vállaimra és hátamra. Még mielőtt azonban a Gynvael terembe teleportáltam volna, megbíztam egy másik udvarhölgyet, hogy esetlegesen gondoskodjon az udvaron maradt kíséret néhány alapvető szükségletéről, történetesen arról, hogy se éhen, se szomjan ne haljanak nap végére. ...Bár attól tartok, hiú ábránd azt gondolnom, hogy napnyugta előtt érdemi előrelépésre kerülhet sor.
Ezt követően megnyitottam a teleportkaput, hogy még a vendégünk előtt érjek a terembe, de még így is vártam pár percet, mire kinyílt az ajtó, s belépett rajta az udvarhölgyem - Henselt Ribancával együtt. Pontosan három lépést tett felém, majd féltérdre ereszkedett, s ha a nyaka lett volna olyan hosszú, mint a nyelve, alighanem homlokával megérintette volna a padlót. Aztán meg is szólalt.
Az első pár szónál még volt némi reményem arra, hogy különösebb szarkazmus és gúny nélkül túl tudunk lendülni a bevett udvariassági formulákon, de ahogy a köszöntése végére ért, elfogott az émelygés. A dh’oine nyelv éppen elég sekélyes és faragatlan, pont annyira, mint a használói - de ennek a féregnek a szájából ráadásul úgy is hangzott, mintha egy trágyadomb legaljáról bugyborogta volna fel valaki a szavakat. Meglepő módon a közös nyelv is éppen elég árnyalt ahhoz, hogy az ilyen bújtatott szarkazmust is éreztetni lehessen vele, ez a nyomorult pedig kiválóan használja. Nyilvánvalóan az a szándéka, hogy legalább olyan kényelmetlenül érezzem magam, mint amennyire ő érezheti magát, így a legjobb taktika, ha még csak egy fintort sem pazarlok az élcelődésére - nem adom meg neki azt az örömet, hogy lássa, elérte a célját.
- Örvendetes, hogy Henselt király őfelsége éppen önt bízta meg szavai és szándéka tolmácsolásával - feleltem minden érzelemtől mentes hangon, miután átvettem az udvarhölgytől a címeres pecséttel ellátott tekercset, s feltörtem rajta a pecsétet. Még mielőtt olvasni kezdtem volna, lepillantottam az előttem térdeplő dh’oinera. - Felnézhet - engedélyeztem nagyvonalúan - azt viszont nem, hogy fel is álljon -, s ha megteszi, kedélyesnek álcázott mosollyal pillantok rá. - Dicséretes, hogy olyan ékesen kíván szólni a közös nyelven, akár ha az aen seidhe szavaival fejezné ki magát, s igazán megtisztel az igyekezete, mindazonáltal úgy vélem, az Ősi Nyelven még könnyebben tehetné ezt meg. Amennyiben ön is egyetért, bármikor folytathatjuk a társalgást az aen seidhe nyelvén… Persze, azt is megértem, ha nem annyira biztos a tudásában, és inkább megmaradna saját anyanyelvénél. Részemről egyik megoldás sem fog problémát okozni - mosolyogtam rá negédesen. Tudom, hogy kiválóan beszéli az Ősi Nyelvet, mindazonáltal számára ez akkor sem az anyanyelve, illetve, pont olyan kellemetlen lehet neki egy egész tárgyaláson keresztül ezt a nyelvet használni, mint amennyire számomra volt az iménti intermezzo. Az pedig még kellemetlenebb lehet, ha az előbbi megjegyzésem után ragaszkodik a közöshöz, hisz azzal saját magát és a tudását értékelné le.
...Azt reméltem, hogy napnyugtára végzünk ezzel a szócsatával, de attól tartok, hosszabb lesz, mint gondoltam. Már csak azért is, mert ezt a háborút csak ketten fogjuk vívni, és jelenlegi állás szerint nem vagyok hajlandó nyerni hagyni, semmilyen tekintetben sem.










Enid an Gleanna

@️️️Thriladien



A hozzászólást Francesca Findabair összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 10 2019, 22:54-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 05 2019, 00:06
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold



Valaki & te/cím@
A diplomáciai szolgálat bizony sokszor a szó legszorosabb értelmében véve szolgálatot jelent, amelyben az ember kénytelen megtenni olyan dolgokat is, amelyeket a háta közepére sem kíván. Például most előzetes terveimmel ellentétben akkor mégiscsak féltérden maradtam egyelőre, csak a tünde rüfke szavai szerint felemeltem arcomat az övé felé. Kicsípte magát és természetesen gyönyörű nő volt, ezt minden alapvető szépérzékkel bíró ember látja, még ha rám is nem gyakorolt különösebb benyomást. A ruházata, a hajviselete sem, eddig is tudtam, hogy hiú a megjelenésére, amit a mágia úgyis a kedvére formál, szóval semmi különös. A legtöbb varázslónő nem alakítja magát tökéletes szépséggé, persze csinosak, de semmi olyan, akinél ne lehetne öt faluban csinosabb parasztlányt találni. Legtöbben. De nem ő és nem Margarite. Hiúság. Alapvető emberi gyengeség. Behízelgően mosolyogtam túlságosan szélesen, szándékoltan őszintétlenül.
- Csupán szerény szolgája vagyok az Unikornis dinasztia fejének, ki természetesen hálás isteneknek és embereknek, hogy tündöklő szépsége fényében fürödhet az Aen Seidhe méltán legendákkal övezett úrnőjének, kinek finom léptei nyomán nyílnak a bárdok dalai szerint Dol Blathanna virágai és kacaja festi meg tavasszal a fák virágait - peregtek száraz ajkaimról könnyedén az Ősi Nyelv szavai, minden esetben a lehetséges alakok közül a lehető legeltúlzóbbat választva, még inkább alátámasztva a szarkazmust és gúnyt, mi átitatta szavaimat. Kényelmetlen volt számomra is, hiszen folyamatosan koncentrálnom kellett a szavaimra, ennek a grammatikai szörnyszülöttnek, amit Ősi Nyelvnek neveznek olyan rétegei és mélységei vannak, hogy ha már a tárgyalás érdemi részére kell majd figyelnem, lehetetlen lesz fenntartanom egyúttal ezt a nyakatekert, túlzóan talpnyaló modort. - Mint fenségetek legalázatosabb szolgálója folyamodom a kegyért, hogy fényességes színe elé tárjam kaedweni Henselt király, ezen a néven az első, Kaedwen jogos uralkodója, az Unikornis dinasztia sarja, Ard Carraigh és Ban Ard hercege, Nilfgaard meghódítója meleg, baráti üdvözletét Dol Blathanna hercegnőjének és tolmácsoljam fényességed számára királyi üzenetét északfölde leghatalmasabb uralkodójának.
Gyanítom ő legalább annyira túl akart esni ezen a beszélgetésen, mint jómagam, így nem gördített akadályt a valós tárgyalás megkezdése elé. Itt minden engedély nélkül természetesen talpra álltam, hiszen e pillanattól nem személyemben vagyok jelen, hanem magát a nagy Henselt királyt képviselem, aki természetesen nem térdelne le egy sehonnai kis hercegnőcske előtt. Az sem utolsó szempont, hogy ennek a Gynvael teremnek rothadt hideg a padlója... Talárom belső zsebéből összetekert pergament vettem ki, szétgöngyöltem, majd könnyedén fordítva az Ősi Nyelvre a sorait kezdtem az ismertetésbe.
- "Francesca Findbair hercegnő, Dol Blathanna hercegség hűbéres helytartója saját részére kinyílvánitjuk királyi jó kívánságainkat egészségére és még csekélyke tapasztalata okán a reá bízott területek hatékony vezetése kapcsán egyaránt. Reményünket fejezzük ki, hogy továbbra is békés egyetértésben tudunk maradni, a cintrai béke által megkövetelt szellemben.
Sajnálattal kellett értesülnünk arról, hogy hercegsége nem tartja be tökéletesen a cintrai békeegyezményben foglaltakat azzal, hogy nem képes béklyót vetni a tündéknek nevezett inhumán jobbágyaira, akik közül többen is sikeresen szöktek át a határon, akik a magukat scoia'telnek, vagy a közös nyelven szólva: Mókusoknak nevezik és akiket Findabair hercegnő maga is mélyen elítélt és királyi személyünkkel valamint észak kulturált királyságainak koronás főivel együtt bélyegzett bűnözőnek és terroristának.
Ugyanígy mélységesen felháborított és szomorúsággal töltött el minket a tény, hogy ezen bűnöző elemek közül sokan sikeresen jutottak át Dol Blathanna határán, amelyről az üldözésüket vezető, törvénytisztelő dzsidásaink a béke szellemében visszafordultak. Ezek a személyek tűrhetetlen bűnöket követtek el Aedirn, Redania, Temeria és Kaedwen területén, többek között gyilkosságokat, gyújtogatásokat, nemi erőszakokat és templomok megszentségtelenítését valamint felségsértést. A kisebb bűneik felsorolásától ezennel eltekintünk.
Királyi jóindulatunkban feltételezzük, hogy mindezen események természetesen a hercegnő tudta és akarata ellenében egyes túlbuzgó jobbágyai magán kezdeményezésére történtek és mindebben csupán csekélyke vezetői tapasztalata tehető hibássá, ezért ezennel királyi parancsot adunk Önnek Findabair hercegnő, amelynek teljesítésével újra normalizálhatjuk a köztünk meglévő régi baráti kapcsolatokat és bizonyíthatja jó szándékát.
Követünk, Ban Ard-i Dethmold mestermágus révén eljuttatjuk kezeihez azok névsorát, akik sikeresen szöktek át az Ön által birtokolt földekre, ezek ellen azonnal embervadászatot hirdet és őket a lehető leghamarabb a név mellett megjelölt ország hatóságainak kiadja.
Hatékonyabban lép fel túlságosan forró fejű jobbágyai ellenében, hogy a továbbiakban ne jusson eszükbe terrorista bűnözők támogatása. Az alkalmazható módszerekről, melyek hatékonysága a gyakorlatban is jól kipróbált szívesen nyújt tájékoztatást követünk kegyednek, amennyiben nem rendelkezne e téren kellő tapasztalattal.
Újfent, nyilvánosan elhatárolódik a scoia'tel csőcselétől, megerősíti száműzetésüket Dol Blathannából, tetteiket elítéli, ezen nyilatkozatát felolvastatja egész uradalma területén és nyilatkozata másolatait eljuttatja észak koronás főihez kihírdettetésre.
Amíg a helyzet nem normalizálódik, addig uradalma területén vegyes kaedweni és aedirni vértes ezred segíti majd Önt a rend fenntartásában, elvégre nagy szívvel vagyunk Ön iránt és tudjuk milyen nehéz beletanulni az uralkodói szerepkörbe olyannak, aki semmilyen tapasztalatot nem szerzett, mondhatni szinte gyermek még e téren. A tapasztalataink állnak rendelkezésére, szívesen segítjük a gyermek első bizonytalan lépéseit útján.
Végezetül mivel nem volt képes még uralkodóhoz méltóan uralni hercegségét és részben a jobbágyai segedelmével pusztultak el a kulturált országok javai, így természetesen nézeteink szerint illő kártérítéssel is tartozik a helyreállítási munkálatokban részt vállalni. Mivel ismeretes a számunkra, hogy tündék, vagyis komolyabb kulturával nem rendelkező entitások felett bír csak jogarral, nem követelünk pénzt, hiszen azt valószínűleg egy ilyen faj még nem ismeri, megelégszünk jószándékunk bizonyítékaként az építő anyagokkal is.
Kívánunk Önnek továbbra is alattvalói szeretetében gazdag bírását földjeinek és bízunk mihamarabbi válaszában.
Henselt, ezen a néven az első, Kaedwen jogos uralkodója, az Unikornis dinasztia sarja, Ard Carraigh és Ban Ard hercege, Nilfgaard meghódítója."

Befejeztem a levél ismertetését és a nyugodt, mondhatni halálos csendben összetekertem újra a pergament és bekötöttem a szalagjával. Pontosan tudtam, mi van a mellékelt jegyzékekben is. Négyszáztizennyolc név akiknek a kiadását várjuk és az építőanyagok tételének listája. Őfensége nem tagadta meg önmagát, sem az udvariaskodás terén, még csak véletlenül sem ismerve el vele egyenrangú uralkodónak egy tünde rüfkét, másrészt nem szerénykedett a faanyag területén sem. Ebből nem felújítani, egy az egyben újrahúzni lehetne Kaedwen egész déli végvárrendszerét, alsó hangon rámenne Dol Blathanna fáinak negyede. A vegyes ezred jelenlétébe biztosan nem egyezik majd bele, ezt egetlen független ország sem tűrheti el és ennyi fát biztosan enm fog adni. A többi már tárgyalás kérdése, de hogy senkinek ne legyenek illúziói, ki és miről is beszél a hordóhoz léptem és egy könnyed intésemmel leemeltem telekinetikus erővel a tetejét.
- Engedje meg egyúttal fényességben fürdőző nagyasszonyom, kinek mosolyától a fák is megolvadnak és bölcsessége közmondásos a tanyáktól a várkastélyokig, hogy egyúttal átnyújtsam őfensége, Henselt király diplomáciai ajándékát. A megérintésétől inkább megkímélném finom kis kacsóját...
Begörbített ujjaim a hordó fölé tartva újra megidéztem a telekinetikus erőt és ennek segítségével kiemeltem a borban úszó levágott fejet. El kell ismernem, ha én varázsolok, a mozdulataim közel se olyan elegánsak, mint a velem szemben ülő nőstényé, de határozottan hatékonyan működnek a figyelem pedig úgyis az "ajándékra" szegeződött. Javakorabeli tünde férfi volt az elhunyt, arcára nem egyszerűen felfestette, hanem feltetoválta a vrihedd csapatjelzését, néma üvöltésbe meredt szája mesélt csak kínhalála fájdalmáról, kivájt szemei helyén ásító üres szemgödrei már semmiről sem regélhettek.
- Ez a férfi egy elfogott scoia'tel kommandó vezetője volt. Bizonyára fényességed is megdöbbenéssel látja rajta Dol Blathanna csapatjelzését, nekem és a kollégáimnak sok időbe és fáradtságba került kivallatni beosztása részleteiről. Képzelje csak fényességes úrnőm, szerencsétlen abban a hiszemben volt mindvégig, míg a bűnözők táborát vezette, hogy ezzel fenséged kedvére tesz. Ugye minő ostobaság? A dolog érdekessége egyébként, hogy jelenleg még három Dol Blathanna-i tünde ül jelenleg a tömlöceinkben. Két vrihedd tiszt és egy mágusnő. Természetesen példás kínhaláluk lesz, efelől nem kell aggódnia, hisz tudjuk mennyire gyűlöli a scia'telt fenséged is. Mindenesetre ezek a tének nagyban befolyásolták a tényt, hogy redaniai Radovid, temeriai Foltest és aedirni Demwaend mellett a nilfgaardi nagykövet pecsétje is felkerült a korábbiakban ismertetett okiratra - mosolyogtam behízelgően, majd az egész paksamétát a remegő ajkú udvarhölgynek nyújtottam, hogy átadhassa az úrnőjének. Ő rosszabbul uralta az érzelmeit, mint Francescsa, de ha tippelnem kéne, ő sem volt éppen boldog. Érdekesnek ígérkezik ez...

Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Május 08 2019, 10:28
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold










To:   Dethmold










Amikor behízelgő mosolya szétterült azon a háromnapos vízihullára emlékeztető képén, az a kósza gondolat rémlett fel bennem, miszerint ezt a gerinctelen puhatestűt, aki csak a több rétegnyi magára aggatott kabátnak köszönheti, hogy képes egyenes háttal megállni, nem is igazán az átvitt értelemben vett gerincének hiánya okán, mint inkább ábrázatának rusnyasága miatt illetik a “féreg” névvel. Ennek a nyomorultnak a portréjával fenyíteni lehetne az Arethusában tanuló adeptákat - esküszöm, Ritának csak fel kéne idéznie előttük Dethmold pofáját, és minden tanonc hátralevő életére elrettenne a mágiának a nekromanciához és a goetiához köthető, akárcsak legsekélyebb aspektusának gyakorlásától is, ha meglátná, milyenné válhat ezektől. A legotrombább mindebben viszont mégiscsak az, hogy ha akarná, nem sok erőfeszítésébe tellne legalább egy nüansznyit elviselhetőbbé varázsolnia a képét - legalább annyira, hogy ne egy döglégy lárvája legyen az első dolog, ami az eszembe jut, ha ránézek. Sose fogom feledni a néhai Testvériség tagjainak azt a begyöpösödött rögeszméjét, miszerint a szép külső csak női hívság - s hogy mindannyian igyekeztek minél élemedettebb korú aggastyánnak tűnni, mintha a korral szükségszerűen együtt járna a bölcsesség is. Sajnos-szerencsére, a dh’oine még akkor sem él olyan sokáig, ha történetesen varázsló, hogy ez a kijelentés igaz legyen rájuk is. De legyen bár a szépség iránti vágy női szeszély csupán, azért igazán ragadhatott volna némi tartás és elegancia erre a ganajtúróra is belőle, ha már egyszer szokása női szerepben tetszelegni Henselt hálótermében. ...Idejében elhessegetem ezt a gondolatot magamtól, mielőtt még elképzelném. Tartok tőle, hogy nem bírnám ki öklendezés nélkül. Talán az egyetlen dolog, ami túlszárnyalja ennek a csúszómászónak az ocsmányságát, az a visszataszító hangja. Ha valaki azt gondolná, hogy a habzó gúnnyal és maró megvetéssel átitatott szavak köpködésének kizárólagos bajnoka Vengerbergi Yennefer, ezúton szeretném e gondolatot megcáfolni: kedves kolleganőm ugyanis még a szarkasztikus szócsatákat is képes élvezetessé varázsolni, ha valakivel verbális párbajt akar vívni. Ez a galandféreg csak arra képes, hogy minden kiejtett szavával megerőszakolja az Ősi Nyelvet.
- Ez minden, amit az Unikornis dinasztia fejének szerény szolgálója az Ősi Nyelven szólni kíván hozzám? - kérdezem, mikor egy pillanatra elhallgat, hogy levegőt vegyen, és újabb kifacsart szintaktikai szörnyeket találjon ki s folytassa velük ezt az undorító, udvarlásnak álcázott sértegetést. Éppen csak felvonom szemöldököm, mint aki tényleg kevesli ezt a túlzóan talpnyaló modort, a műmagasztos jelzőket és álnokul fennkölt mondatszerkezeteket, majd egy halvány mosolyt engedek meg magamnak. Ez a féreg pontosan tudja, hogy mosolyom a lehető legkevésbé sem őszinte. - Egészen elfogadható. Lekötelez az az alázat és szorgalom, mellyel nyelvünk rejtelmeit igyekszik feltérképezni s elsajátítani, már-már azt feltételezném, hogy Ban Ard-i Dethmold egyenesen pályát tévesztett. Szónoklatának szépsége, szóvirágainak színpompás csokra akármelyik trubadúr vagy trobairitz dicsőségére válna, s ha megjegyezhetem, úgy gondolom, sokkal jobban állna uraságodnak, ha fiókba zárná az udvari intrikákat és a a tiltott varázslatokat, s inkább a költészetnek élne, hogy kibontakoztathassa eleddig rejtett tehetségét a rímfaragás terén. Nem különben igazán szép gesztus Őfelsége Henselt királytól, hogy diplomatát és udvari dalnokot is küldött színem elé egy személyben. Igazán köszönöm a figyelmességét.
Udvarhölgyemnek, Acatiae-nak kifejezetten nagy önuralomra van szüksége, hogy még csak véletlenül se nevessen fel hangosan ezt követően, s bölcsen inkább be is harapja ajkát. Legalább ennyi öröme legyen. Kötve hiszem, hogy ez a százlábú akár csak egy pillanatra is azt feltételezte, hogy gúnyolódását szó nélkül fogom tűrni, de ha már megadta az alapzöngéjét a társalgásunknak e túlbuzgóan behízelgő és mesterkélten túljátszott udvariassággal, csak azt a választ kapta rá, amit megérdemelt. Bár vele ellentétben, az én esetemben csak visszafogott, gúnyos mosolyom árulkodik arról, hogy mindennek szántam az iméntit, csak dicséretnek nem. Mindenesetre, egy pár sor újabb szükségtelenül túljátszott udvarias formulát követően eljut oda, hogy a lényegre térjen, én pedig biccentve jelzem, hogy folytassa, bármennyire is tudnám tovább szapulni - a legburkoltabb és legudvariasabb formában, természetesen. Ellenben nem tartom fel abban, hogy Henselt szavait tolmácsolandó állásba pattanjon - alighanem eddigre már tisztességesen meg is hűltek lábszárai a hideg padlón való térdepléstől - s remélhetőleg olvasás közben nem lesz sem ideje sem ereje fenntartani az előbbi elcsöpögően nyájas modorát. Ideje volt. Azt a hangsúlyos “hercegnő” titulust még csak szemforgatásra sem méltatom - kicsinyes emberek kicsinyes dolgokhoz ragaszkodnak, részemről inkább felülemelkednék ezeken. Elvégre, legyen a megszólításom akár rhena, királynő, hercegnő, daerienn, varázslónő, aen seidhe, vagy tünde, a dh’oine akkor sem lesz képes a megvetésen és a gyűlöleten kívül bármi mást kimutatni felém. Ez az érzés pedig mára már nem képes nem kölcsönös lenni.
Dethmold újabb pergamentekercset vesz elő talárjának belső zsebéből, majd miután szétgöngyölte, fennhangon olvasni kezdi, egyúttal lefordítva a feltételezhetően közös nyelven írt szöveget az Ősi Nyelvre. Én pedig türelmesen ülve végighallgatom Henselt minden nyűgét és baját, melyeket alighanem Sabrina segített neki megfogalmazni, hogy szalonképes legyen, és egyáltalán valami épképzláb, értelmes szöveghez legyen szerencsém. A bevezetőben azonban bármennyire is bizonygatja, hogy Kaedwen békés viszonyt kíván fenntartani Dol Blathannával, s a hűbéres helytartójával - lehet, kissé kihagy már a memóriája, ugyanis soha nem tettem hűbéri esküt senkinek - pontosan tudom, hogy abban a pillanatban, amint Henselt életképes sereget fog tudni összeverbuválni, a legelső ürüggyel támadást akar majd indítani Dol Blathanna, de még Aedirn ellen is, amennyiben Demawenddel addigra sem jut békés úton dűlőre. Azt is kinézem ebből a pondróból, hogy egyenesen Dol Blathannától akar hadisarcot kizsarolni, hogy ezt a sereget felállítsa. Ha, még mit nem. Már majdhogynem megmosolyogtat, hogy van képe mindezek mellett a cintrai békére hivatkozni, amin hivatalosan jelen sem voltam. Arról nem tud, és nem is fog tudni, hogy az egész Páholy figyelemmel kísérte az Északi Királyságok marakodását a Nilfgaard által hagyott koncok fölött.
Sejtettem, hogy a Scoia’tael lesz a legnagyobb problémája. Több bekezdésen keresztül hallgatom ezeknek a gyermekeknek a vélt vagy valós bűneit, és azt az igazán kedveskedő, s egyúttal alattomos figyelmeztetést is, miszerint elhatárolódtam én, egész Dol Blathanna nevében a Mókusok tevékenységétől. ...Igen, megtettem. De nem azért, mert valamelyik északi félkegyelmű, aki véletlenül megörökölt egy trónt, “parancsával” oly nagyon meghatott volna, hanem mert az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Láng ezt kérte Dol Blathannáért cserébe. ...Squass’ me, Filavandrel. Squass me, evellienn.* Soha többet nem vagyok hajlandó ekkora árat fizetni semmiért. Ezért is próbálom minden erőmmel rávenni a Scoia’tael tagjait, hogy hagyjanak fel a gerilla-háborúval, és térjenek haza. Most már van hova hazatérni.
De ha ez a fajgyűlölő, ferdehajlamú nyomorult azt képzeli, parancsot adhat ki nekem, és én abból bármit is végre fogok hajtani, óriási tévedésben él. Mit gondol, hogy ideküldi az udvari mágusát a cifra kíséretével, mint diplomatát, én meg rettegve térdre borulok előtte, kegyelemért könyörögve? Ez a féreg egyszer már kihívott párbajra, olyan párbajra, amit egy olyan együgyű dh’oine, mint Henselt, fel sem bírna fogni ésszel, és én győztem. Ezt pedig Dethmold sem felejtette el, ebben teljesen biztos vagyok - ahogy abban is, hogy ha még egy ilyenre sor kerülne, akkor az a küzdelem vagy valamelyikünk, vagy mindkettőnk halálával fog véget érni. Ezt a harcot, amit most vívunk egymás ellen, mágia nélkül tesszük, de lényegében ugyanúgy küzdünk meg - egyikünk sem fog engedni, amíg a másik nem szenved vereséget. Ezúttal hátrányból indulok, de eszem ágában sincs meghátrálni.
Abban soha egy szemernyi kétségem sem volt, hogy ez a nyálkás hüllő kivételes tájékozottsággal bír minden olyan módszer terén, amellyel bárkit kínvallatás alá lehet vetni - bár csak annyiban merülne ki mindez, hogy egész egyszerűen a szerencsétlen fogolynak órákon keresztül néznie kellene az összeaszott arcát. Az is éppen elég kínszenvedés lenne valakinek, hogy ilyen módon vallassák, de sajnos tudom, milyen barbár, kegyetlen és visszataszító módszereket és eszközöket képes bevetni a szerencsétlenek kínzására. Olyan módszereket és eszközöket, amiket csak a dh’oine elborult elméje képes kitalálni arra, hogy valakinek fájdalmat és szenvedést okozzanak.
És egy ilyen förtelmes, állati szinten megrekedt lény akarja elfogadtatni velem, hogy Dol Blathanna területére, a Szabad Tündék Földjére telepíthesse az ezredét. Azt képzeli, hogy jár neki a kártérítés a Virágok Völgyétől, amit ők égettek fel maguk után. Van pofája kultúrátlan népnek nevezni minket, akik még a pénzt sem ismerik, mikor az aen seidhe és aen elle már akkor ezen a földön élt, amikor a dh’oine szőrös ősei még csak arra jöttek rá, hogy kiegyenesedve messzebbre látnak el a fű fölött. Ez a dh’oine-nak is csak irgalmatlan jóindulattal nevezhető, genetikai zsákutca képes engem gyerekként kezelni, mikor negyedannyit sem élt, mint én. Kisfiam, végignéztem annak az átkozott dinasztiádnak a megalapítását, amikor Viduka királlyá kiáltotta magát, és ugyanazt a nevet adta a birodalmának, amelyen mi hívtuk a saját nyelvünkön - Caedwen, a Fehér Erdő.
Hasonló jókívánságaim vannak számodra is, Henselt, mihamarábbi válaszomban meg is fogod kapni mindet. Még, hogy Nilfgaard meghódítója. Emhyr felröhögne, ha hallaná.
Veszek egy mély levegőt, míg Dethmold összetekeri és megköti az imént felolvasott paksamétát - gyanítom a mellékletekben az utolsó betűig részletezésre került, kiket és miket várnak kiadatásra Dol Blathannából - s átfut az agyamon, vajon meddig tarthatott, amíg Sabrina értékelhető formába öntötte Henselt fröcsögő szitkait és gyerekes követeléseit, s hogy vajon finomíttatott-e bármit őfelsége óhajain.
- Milyen szerény levél - jegyzem meg, azt a pár pillanatnyi néma csendet követően, amely alatt még azt is hallani véltem, ahogy Acatiae ujjainak ízületei kiroppantak összeszorított öklének ölelésében. Megjegyzésemre éppen csak nem cehhen fel. - Ha volna szíves átnyújtani, hogy mihamarább megírjam válaszom az Unikornis dinasztia fejének… A világért sem akarnám megváratni, s megérdemli, hogy hasonlóan szerény, ám minden részletre kitérő feleletet kapjon - mosolygok gúnyosan, azonban a férfi ehelyett a magával hozott boroshordó mellé lép, s egy intéssel lebűvöli annak tetejét. Azonnal betölti a helyiséget a bor szaga, de ennek a nyomorultnak a szavait hallva vannak kétségeim afelől, hogy csak bor van ebben a hordóban diplomáciai ajándékként. Mire készülsz, te féreg?
...Erre a látványra nincsenek szavak. Holt gyermekem üresen tátongó, fekete szemgödrei váddal telve merednek rám még tekintet nélkül is. Néma üvöltésbe torzult arcán kígyózó tetoválása árulja csak el rangját, aen seidhéhez nem méltó halála bosszúért, vérbosszúért kiállt.
Hallom, amit ez a fertelmes féreg mond, szavai eljutnak a tudatomig, mégse bírok semmi másra gondolni, csak arra, hogy népem egy tagja, s még ki tudja, mennyi, halt kegyetlen kínhalált. ...Láttam szörnyűségeket, láttam a háborúk könyörtelenségét véráztatta földeken, és ott álltam Sodden Hegyén, szemben Nilfgaarddal. Láttam a megvakított, üvöltő Yennefert, aki még vakon is tovább harcolt, láttam a felismerhetetlenségig összeégett Trisst a saját vérétől mocskosan, láttam Korallt, Filippát, Sabrinát és a nilfgaardi Fringillát, úgy, ahogy soha senki más, és láttam azt a pusztítást, amit mindannyian véghez vittünk. Sodden szörnyűségéhez semmi sem hasonlítható - mégis… ...Így érezheti magát egy anya, aki gyermekét veszítette el.
Acatiae reszketeg léptének hangjára ocsúdom fel, ahogy Dethmold felé indul, hogy elvegye a papirost, s remegő ajkakkal pillant rám, szemeit könnyek teszik fátyolossá.
~Esseathe treis, me luned~** - szólok hozzá a gondolataiban, egyúttal blokkolva minden módját annak, hogy rajta kívül más is - például ez a nyomorult, diplomatának gúnyolt varázsló - hallja. ~Ne add meg neki azt az örömöt, hogy sírni lásson.~ Acatiae az ajkába harap s leszegi pillantását, úgy nyújtja felém a tekercset, melyet átveszek tőle, s a mellettem levő asztalra terítem, noha még egy pillantást sem vetek rá, rideg tekintetemet az önelégülten vigyorgó féregre szegeztem.
- Kaedweni Henselt őfelségének érdekes fogalmai vannak az ajándékokról - kezdtem bele válaszomba egy pár pillanattal később, ahogy hangomból száműztem minden remegést. Olyan szilárddá és megingathatatlanná vált, mint a Kék-hegység ősi rögei. - Sajnálatos módon a mi kultúránk már túl van azon, hogy trófeaként, vagy bármi másként értékelni tudjon ilyesmit, de belátom, hogy ez őfelsége birodalmában még alighanem hatalmas és megtisztelő kegynek minősül, így hát elfogadom. Legyen szíves visszatenni, és rám bízni a tárolóval együtt - jelentem ki, s amennyiben így tesz, egy merítést és néhány varázsjelet követően teleportkaput nyitok a hordó alá, hogy a kastélyban oda helyezzem, ahol még egy darabig nem zaklat fel senkit - bőven ráér felháborodni az összes tanácsadóm azt követően, hogy Dethmold és egész kísérete eltakarodott innen.
- Elnézését kérem, attól tartok, egy kissé megszédültem a bor szagától… Ön nem? Nem venném a szivemre, ha rosszul lenne a levegő áporodottságától - sóhajtom, mintha tényleg érdekelne, milyen az egészségügyi állapota. - Ha megbocsát, engedelmével kiszellőztetek - engedek meg magamnak egy halvány mosolyt, s néhány varázsszóra illetve egy intésemre azonnal kitárul a terem összes ablaka, melyeken azonnal hideg, északi szél süvít be. Kettővel több mozdulatomba kerül csak, hogy udvarhölgyem és én ne érezzük annak fagyos marását, s bár Dethmoldnak sem hiszem, hogy tovább tartana maga köré vonni valami hasonló bűbájt, legalább egy kicsit szeretném, ha megdermesztené a jeges szél.
- Kérem, mindenképpen szóljon, ha fázik - mosolygok rá újfent. - Utána rátérhetünk a válaszomra, szépen sorjában. Bár szeretném, ha miharamább tisztáznánk a Kaedwenben raboskodó három aen seidhe sorsát, mindenek előtt újra átolvasnám Henselt király levelét, ugyanis akad néhány kérdésem a leírtakkal kapcsolatban.
Csettintek, mire az asztalra kihelyezett penna a tintatartó fiolából a levegőbe reppen, s egy üres pergamentekercs gördül ki Henselt levele mellett, míg én alaposan szemügyre veszem a levél végén feltüntetett pecséteket és aláírásokat.
- Igazán meglepő, hogy a Nilfgaardi Császárság nagykövete pecséttel látta el ezt az iratot… - ingatom fejem. - Bár így már megértem, mi okból váltották le olyan gyorsan nemrégiben - tekintek fel a levélből, halvány mosollyal. Assire-rel szerencsére igen jó a viszonyunk, Emhyr udvari varázslónőjeként rendkívül hasznos információkat hajlandó megosztani velem. - Még maga Emhyr var Emreis, az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Láng őcsászári felsége is megdöbbent, hogy valaki pecséttel látott el egy igen fontos levelet az ő beleegyezése nélkül. Mondanom sem kell, a nagykövet pozíciójában kissé nagy a fejetlenség mostanában - mosolygok tovább.
Vannak elképzeléseim arról, milyen módokon kerülhetett a nilfgaardi nagykövet pecsétje erre a levélre, de abban biztos vagyok, hogy nem túl egyenes úton - ugyanis egyetlen nilfgaardi nagykövet sem követne el akkora baklövést, hogy pecséttel lásson el egy olyan dokumentumot, melyen Henselt király nevében szerepel a “Nilfgaard meghódítója” tilulus.
- Megeshet, hogy Kaedwenbe még nem jutott el a hírrel egyetlen nilfgaardi hírnök vagy követ sem, ezért nem tudnak róla, ami igazán sajnálatos. Kérem, ne vegye a szívére, amiért tőlem kellett megtudnia a nagykövet sorsát, bizonyára, önt is módfelett megrendíti. A követek tempóját pedig kérem, ne rója fel nekik, nem az ő hibájuk, hogy Dol Blathanna közelebb áll Nilfgaardhoz, mint Kaedwen - mondom, és bár szavaim a földrajzi elhelyezkedésre utalnak, ez az átkozott féreg kihallhatja belőle a mélyebb értelmet is. ...Nehogy azt hidd, te nyomorult, hogy a gyászomból előnyt tudsz kovácsolni magadnak. Épp ellenkezőleg - sose akartalak még ennyire, ennyire mocskosul kivégezni.



*Bocsáss meg, Filavandrel. Bocsássatok meg.
**Légy erős, leányom.










Enid an Gleanna

@️️️Thriladien

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Júl. 10 2019, 16:28
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold



Francesca hercegnő & Detmold mestermágus@
A kényeskedő, túljátszott modor, a mostanra már közel alaphelyzetnek tekinthető, lehető legundorítóbb talpnyalás, ami mostanra már a tünde udvarhölgyből is kicsikart olykor egy-egy tizedmásodpercnyi arcán átfutó undort kifejezetten elégedetté tett. A tündék alapvetően egy büszke nép, közülük senki, vagy legfeljebb a faji kultúrájuktól teljesen elzárt személy viselkedne így, ahogy most én, ez a fajta megalázkodás, az a modor, hogy mostanra ha csak elmosolyodok is térdig nyálasnak érezheti magát a hercegnő... nos ezt még egy életéért reszkető akasztófavirág sem vállalná fel ezeken a földeken. A pengefülű népségbe kétségtelenül ennél azért sokkal több lelki erő, gerinc és büszkeség szorult bele. Nekem viszont sohasem voltak ilyen problémáim, részemről a cél szentesíti az eszközt. Márpedig ez a modor egy született tündének ugyancsak zavaró lehet, hosszú távon valószínűleg idegtépő, ami nem egy hátrány a tényleges tárgyalások közeledtére. Francescának persze rengeteg tapasztalata volt az én fajtámmal is, ő sokkal jobban viselte, de azért esélyesen ki fogja kezdeni a türelmét. Hogy is fogalmazzak? Abban sosem kételkedtem, hogy valószínűleg belépésem pillanatában már a semlegesen fagyos mosoly mögött egy közepesen undorító féregként tekintett rám, akit visszafogott élvezettel taposna el. Mostanra azt hiszem lelki szemei előtt már külön kovácsolnak neki ehhez egy lemezcsizmát. Helyes! Koncentrálj csak rám my lady, gyűlölj feneketlenül engem és a fajtámat. Az indulataid fegyver lesznek ellened, az mindig gyengeség. Jómagam szinte mentes voltam az önimádat szinte minden formájától, főleg a fizikális kinézet tekintetében. Karrierista vagyok, de érdektelen a külsőleges szépség iránt. A Dol Blathanna-i hercegnő szavaira széles mosoly ömlött el a képemen abból a fajtából, amit egy varangy is csak akkor tudna utánozni, ha előtte vasalt bakancsban szájba rúgják egyes... khmm... "tisztelőim" szerint, tehát az esztétikum iránt olyannyira fogékony ribancnak jó eséllyel a szemein kívül már a zsigereit is marja.
- Túlságosan kegyes kedvességével legalázatosabb szolgája iránt gyémántként tündöklő tekintetű fenséged. A szavak tudománya sajnos senkit nem avat még dalnokká, bizton állíthatom legkegyelmesebb szívű égi szépségednek, senkinek nem válna javára, ha én a trubadúrok babérjaira pályáznék. Mondhatjuk, hogy némi hiányt szenved e téren az énekhangom - közöltem mondhatni némileg fröcsögősen behízelgő modorban. - Hiába tengerszemekkel vetekedő szépségű fenséged, ki angyalokat szégyenítő ragyogásával fürdeti Dol Blathanna ősöreg fáit, meg kell békélni az istenek akaratával, van kinek tündöklő és dicsőséget hozó hang adatik meg, másoknak a szépség fennkölt briliánsa arcára és van kinek be kell érnie a politika szolgálatával.
Egy pillanatra sem kételkedtem abban, hogy megérti a mondat második jelentéstartalmát is. Ő szép, én meg értek is a politikához. El kell ismerni, a burkolt sértésekre egészen tökéletesen használható az Ősi Nyelv. Természetesen nem gondoltam komolyan, Francesca egy nagyon komoly játékos a palettán, aki mind mágikus hatalmával, mind politikai jártasságával veszedelmes ellenfél, de nem hittem, hogy ne érnék fel vele. Gyűlölöm és tisztelem, igaz a népével ellentétben őt nem csak azért igyekeznék elpusztítani, mert ez a történelmi szükségszerűség. Jól emlékeztem még Thaneddre. De ez persze nem zárta ki a tiszteletet iránta, elvégre csak olyasvalakit gyűlölhet az ember igazán, akit elismer. Akit nem tartasz magadhoz méltó ellenfélnek, azt gyűlölni sem tudod, nem ér fel hozzád. Az önhittség sokak vesztét okozta már.
A levélnek és a diplomáciai ajándéknak egyaránt meg volt a maga hatása azt hiszem. A nő évszázadok tapasztalatával elképesztően jól uralja az érzéseit, de az a három-négy másodperc míg megszólalni tud, az nekem már sokat jelent. Elérte a célját a kis műsor, most kibillent a lelki egyensúlyából. Az udvarhölgy már láthatólag jóképű gyomrost kapott hogy úgy mondjam a köznép oly bájos szófordulatával, de ezt a Völgyek Büdöskéje is megérezte. Nagyszerű. A kiszellőztetés finoman fogalmazva is kisszerű bosszú volt, meglehetősen primitív és kicsinyes. Nocsak! Már ilyenekbe menekülsz Francesca? Akkor a legjobb úton haladunk! Ujjaim végigsimítottak bizonyos rúnákat a ruházatomon, amelyek fokozták annak melegséget adó varázsát, csuklóimat fázósan rejtettem ruhám ujjaiba e pillanatban megfelelve a nekromanták hagyományos összefűzött kezű tartásáról szóló népies elképzelésnek, ajkaim fázósan reszkettek meg.
- Természetesen hullócsillagként tündöklő szépségű fényességed, tökéletesen megértem - feleltem, jobb lábammal hátra lépve és a karjaimat oldalra tárva nagyon mélyen meghajtva magamat, amennyire csak derekam hajlékonysága megengedte, ami meg nem csekélység. Ez, noha hagyományos gesztus volt a tünde kultúrában, csak éppenséggel ma már szándékos, túlzó archaizálásnak számít feléjük is. Kopott legendáik egyike említ egy félőrült uralkodót, aki megkövetelte ezt a színpadias gesztust alattvalóitól. Nem a legbüszkébb történetük, ritkán mesélik, főleg tanító célzattal. Az erre való utalás nagyon jó indok nélkül társasági udvariatlanság, de jól bizonyítja a beszélő műveltségét is a kultúrájuk mélyebb rétegeiben. Ebben pedig igazán jó vagyok, mindig is vallottam az ismerd meg az ellenséged elv hasznosságát. - Ne is zavartassa magát ilyen apróságokkal hatalmasságod, szerény szolgájának igazán volt ideje hozzászokni az utóbbi időben a hűvös levegőhöz, valamiért az építőmesterek fixa ideája, hogy a tömlöcöket kifejezetten hidegre és nyirkosra kell tervezni. Sajnos, mint nyilván hatalmasságod oly érző szíve is fájdalommal fogja hallani, az utóbbi időben a scoia'telnek emberalatti martalóc horda terroristáival folytatott küzdelem megköveteli a korona hűséges szolgáitól az ilyesféle helyek kelleténél gyakoribb látogatását. Noha azt kétség kívül elismerem, hogy bizonyos tudományterületeken rendkívül érdekes tapasztalatokkal gazdagítja az embert. Jómagam például meglehetősen jó eredménnyel végeztem el a Ban Ard anatómia tanszékét, de mégis a gyakorlatban kellett megtudnom, hogy a tündék fülében kifejlődő porc okán 13-15 éves korukig sokkal könnyebb jobbról-balra irányuló mozdulattal levágni ezen érzékszervüket, míg a porc megkeményedése után már balról jobbra érdemes elkezdeni - feleltem udvariasan mosolyogva, társasági hangnemben. - Kétség kívül őfelsége, I. Henselt király igen nagy rajongója a vadászatnak és ezzel együtt a trófea gyűjtésnek is, bizonyosan őszinte örömére fog szolgálni, hogy elfogadta szívből jövő ajándékát. Mindenképpen méltó ajándéknak érezte őfelsége tündökletességed érzelmi kapcsolatai okán a tündék népével, sajnos az emberi kultúrákban csak bizonyos nemes vadak trófeái bírnak értékkel.
A nagykövet említésére egyetlen másodpercre fáradtan rebbentek meg a szempilláim. Az egy hosszú menet volt. Kivételesen egy oldalra sodródtunk a tárgyaló asztalnál, azt fejtegetve jó Urunknak, hogy ez alkalommal el kéne hagynia hagyományos címei közül a "Nilfgaard meghódítóját". Jómagam érveltem és kérleltem, Sabrina a végén már ököllel verte az asztalt, csak akkor hátrált meg, amikor Henselt jelezte neki, hogy még egy szó és fel fogja pofozni. Urunk az utóbbi időben határozottan és egyre markánsabban önálló politikát folytat, Sabrina befolyása beleroppant abba, hogy rávette a cintrai béke aláírására és a területveszteség elfogadására. Legtöbbször örülnék ennek, de van amikor határozottan probléma. Henselt király meglehetősen szangvinikus alkat, aki hajlamos érzelmi döntéseket hozni, igen sok esetben a józan ész ellenében is. Végül úgy készítettük el a leiratot, amit megmutattunk var Korseis nagykövetnek, hogy ügyesen bekezdés végére esett egy hosszabb üres rész és csak a pecséttel való hitelesítése után toldottuk be a formulát. Ezek után ura szavára megromlott az egészségi állapota és a felmentését kérvényezte, amit el is fogadtak. Már útban van átvenni a tisztségét var Ethrein nagykövet, egy dörzsölt, régi vágású diplomata, aki el fogja hozni magával Emhyr tiltakozását a cím használata kapcsán, de nem azért vagyok én a kaedwini kémszolgálat feje, hogy ne tudjam, milyen utasításai vannak az új nilfgaardi képviselőnek a folyó ügyekkel kapcsolatban, éppen elég udvaroncot fizet ilyesmiért a kaedwini államkincstár odaát. Emhyr morogni fog a "nilfgaard meghódítója" cím miatt, jó eséllyel odahaza az utolsó hadjáratokat elnézve legfeljebb röhög rajta, de a diplomáciai jegyzéket helyben hagyja. A császár kétség kívül Henselt urunk ellentéte, ő sosem politizál érzelmi alapon, az ilyesmi nem befolyásolja a döntéseit. Egyáltalán nem bánja, ha az északi koronás fők kicsit megalázzák és helyre teszik a bábját. A cintrai békét ő is hitelesítette, ha Francesca népe feszegeti annak határait, szemrebbenés nélkül végignézi, ahogy az északi hatalmak megtanítják rá a nőt, hol is van a helye és meddig terjednek a lehetőségei. Emhyr még sosem tűrte el a tekintélye elleni lázongást vagy az általa hitelesített szerződések megszegését és aligha a tünde hölgyemény miatt fogja elkezdeni. Nem, erre hiába is játszana a hercegnő, Emhyr magára fogja hagyni ebben, legfeljebb akkor nyújtana segítséget, ha már az ország megléte kerülne veszélybe, de csak ha már az erdők fele itt lángba borult és a tünde csapatok utolsó maradványai küszködnek a túlélésért. Akkor is csak talán. A nilfgaardi uralkodónak meg vannak a maga tervei, amiket nem fog elborítani a tündék miatt, akiket csak eszköznek tekint a kezében. Ami azt illeti éppen ezen tervek kivédésére kéne koncentrálnunk, megerősíteni saját manufaktúráinkat, hogy méltó ellenlábasai lehessünk Nilfgaardnak észak ellátásában, kellően ütőképes sereget felszerelni mindenhol a következő invázió előtt, egységesíteni észak politikáját, nem a lényegtelen tünde elmebajosokra fecsérelni az időt, akik valódi veszélyt már régen nem jelentenek, tűszúrások csupán. De hogy tudnám én ezt megmagyarázni Henselt urunknak úgy, hogy őfelsége meg is értse?! Ez az érzelmi politizálás legnagyobb hátránya.
Az viszont érdekesnek tűnik, hogy Francesca a jelek szerint épít erre a barátságra. Vagy van valami, amit ő tud, de mi nem... erre viszonylag kicsi az esély. A kémszervezetem meglehetősen jól működik. Vagy rosszul értékeli ki a politikai helyzetet. Erre is... Az ő tapasztalatával? Vagy nincsenek megfelelő hírforrásai Nilfgaardban? Ez elvileg elképzelhető, Dol Blathanna túl fiatal állam ahhoz, hogy hatékony kémszervezetet építsen ki, de azért nagyobb összegben erre sem fogadnék. Hmm... Mindenesetre az talán nem árt, ha játszom
a naívat... Bár hogy át tudom-e ezzel ejteni, az erősen kétséges.
- Tartok tőle rosszak az ismeretei fényességes hatalmasságod, ha kegyeskedik megengedni legalázatosabb szolgájának, hogy apró javítást eszközöljön fülemüle dalát megszégyenítően csilingelő szavain: var Korseis nagykövetet nem váltották le, egészségének megroppanása okán volt kénytelen felmentéséért folyamodni. Bizonyára a szülőhazájához képest oly hideg kaedweni klíma tehet róla. Bízunk abban, hogy őcsászári felsége mihamarabb kinevez a helyére új követet, akivel természetesen továbbra is bízunk a konstruktív együttműködésben.
Hát ez nem volt túl meggyőző. Ha komolyan elhiszi ettől, hogy a kaedweni kémszolgálat fejeként nem vagyok tisztában a nilfgaardi politikai fejleményekkel, akkor butább vagy a gyűlöletétől, amit irántunk táplál vakabb, mint valaha is hinni merném. Aligha. Mindegy, legalább a témán ez által túllépünk. Akármilyen udvaroncot megszégyenítően hajtottam meg magam, külső szemlélőnek azt a nézetet keltve talán, hogy már a szó fizikai értelmében is a nyelvemmel kivánom megtisztítani Francesca cipőjének talpát, ahogy belefogtam a beszélgetés folytatásába. Az udvarhölgy nem bírta tovább, óvatosan elfordította a fejét, ha tippelnem kéne enyhe hányingerrel küzdve meg éppen.
- Természetszerűleg az országaink közötti tárgyalások érinthetik a három elfogott aen sidhe vagy bármely más tömlöceinkben raboskodó bizonyított vagy feltételezett scoia'tel ügynök avagy szimpatizáns ügyét is, hiszen mint mondottam magam is és ahogy kifejtette levelében őnagyfelsége Henselt Urunk is, mi maximálisan hiszünk tündökölve ragyogó szépségű kegyelmességed teljes jóindulatában és uralkodói szavában a cintrai békében foglaltak kapcsán és fel sem tételezzük, hogy bármi része is volna a tünde gonosztevők elvi avagy gyakorlati támogatásában - kezdtem bele, amelynek egyébként a második feléről valóban meg voltam győződve. Ha tippelnem kéne azok az ostobák saját jószántukból adták magukat a nagy szabadságharcra és nem Francesca utasításait hajtották végre. Éppen csak létrejött az állama a még oly gyengécske Dol Blathanna, aligha kokáztatna ilyen felesleges módon. Az elvi támogatás már más kérdés... Abban nagyon is úgy hiszem, hogy egy követ fúj forró fejű alattvalóival. - Ha nagyszívú Úrnőm parancsolja szívesen figyelembe vesszük kívánságait a kivégzések módjának terén és természetesen szó lehet a holttestek hazaszállításáról is, elvégre a végtisztességet bizonyára szeretnék megadni nekik rokonaik. Kaedwen bízik Dol Blathanna jóindulatában, ahogy a diplomáciai jegyzék meg is fogalmazza és tisztázza, mivel is bizonyíthatja saját jóindulatát fenséged hercegsége... Elvégre a háború rémét mindketten elkerülnénk azt hiszem.
Főleg, hogy az mindenkinek fájna. Minden magabiztosságom látszata ellenére, azért az nagyon fájna Kaedwennek, hiszen lényegében egyedül kéne megvívnunk. Aedirn kivérzett, seregei gyengék és képzetlenek. Temeria és Redania pedig nem fog segítséget nyújtani, mert nem tud. Ugyanis nagyon hiányzik arról a papírról egy pecsét. Egyetlen egy. Cidarisi Ethain pecsétje. Természetesen felkerestük a követét, de kereken elutasított minket. Mint megfogalmazta az a halszagú tengerpartról ideszalasztott úgy nevezett palotagróf az ura alig három hónappal ezelőtt részesült azon - úgy nevezett - megtiszteltetésben, hogy megcsókolhatta Francesca kezét és aláírhatta vele kettejük gazdasági szövetségét, márpedig nem találta véresnek azt a kezet. Nem fogadja el bizonyítéknak az elfogott vrihedd tiszteket a tündék árulására, ő ezt a rabok egyéni kezdeményezésének tartja és szükség esetén hajlandó gazdasági és politikai értelemben is kiállni szövetségese mellett, ami nem kis probléma. Már akkor a fél palota renoválásra szorult, mikor a cidarisi kézcsók híre eljutott Kaedwenbe, Henselt király őfelsége valami huszonnégy szoba bútorzatát amortizálta le, mire le tudott higgadni, de most jól látszottak ennek politikai vonzatai. Ha Cidaris teli kincseskamrái segítik, Dol Blathanna nagyon hatékonyan felfegyverezhető Mahakam drága de kiváló fegyvereivel, ráadásul Ethain hajlandónak mutatkozik a határzárra is Redania és Temeria felé, ha Francesca kéri tőle. Akkor pedig vége a nilfgaardi áruk beáramlásának. Legfeljebb két hónapon belül az a katasztrófába taszítaná mindkét állam gazdaságát. Ezt sem Foltest sem Radovid nem kockáztatja meg csak azért, hogy felégessék ezt az erdőt, amihez szinte közük sincs. Az a rothadék Ethain tudta mit csinál. Eladott minket mindenestől és most persze komoly hasznot húz Dol Blathanna faszállítmányaiból, amiből a hajóit ácsolja. Még egy tündét is a királyi tanácsába ültetett, szívesen látja a másfajúakat birtokain és mennek is a fene essen bele, hiszen a Völgyek Százszorszépének szava sokat nyom a latba. A tündék tanítják meg az ottaniakat az erdőik jobb kiaknázására, a prémvadászok is szinte mind pengefülű népségek, a rézbányákat törpék aknázzák ki. Ő meg adja bőven a halolajat, a rezet, a kiváló fémeszközöket ide. Mindenki boldog, mi? Persze, de ez nem változtat a tényeken, hogy eladta a vagyonért a saját fajtáját az a kalmárlelkű kis uracska! Ráadásul olyasfajta aki a szavának is áll, nem szokása gyakorta forgatni a köpönyegét. Ehh... Többet kellett volna neki adni a koncból cintrai békében... Mindenesetre Cidaris rendesen átrendezi a képleteket, egy esetleges háborúban Kaedwen csak magára számíthatna. A nagyobb baj, hogy győznénk is persze, de olyan veszteségek árán, amikbe beleroppanna az utolsó ép és ereje teljében lévő északi sereg ebben a pusztító erdei gerilla hadjáratban. Nilfgaardnak csak be kéne masírozni északra. Ezt mindenképpen el kell kerülni. A probléma forrása, hogy Henselt ezt csak addig érti meg, hogy mindenképpen győznénk, a következményekbe nem hajlandó belegondolni. Éppen ezért az én feladatom olyan egyezséget kicsikarni, ami elég ahhoz, hogy lecsillapítsa jó Uramat. A tárgyalás érdemi réze azt hiszem megkezdődött.

Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Szept. 14 2019, 17:41
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold










To:   Dethmold










Ha arra apellál a Kaedweni Féreg, hogy haragomban mindenről megfeledkezve és magamból kikelve esek majd neki a tárgyalás során, és baklövéseket követek el, kénytelen lesz tévedni. Ó, nagyon is dúl bennem a harag, a gyász, az undor, és még megannyi érzelem, olyan erőkkel, amelyeknek kénytelen leszek megadni magam - de nem itt, és nem most. Nem adom meg neki azt az örömet és magamnak azt a luxust, hogy alábecsüljem, és elbízzam magam. Akármilyen gusztustalan, gerinctelen féreg is legyen ez a dh’oine, tisztában vagyok vele, mennyire szívós - és szinte már-már kiírthatatlan. Sabrina sosem volt elveszett olyan szempontból, hogy miként szabaduljon meg a vetélytársaitól, s az mindenképpen sokatmondó tény, hogy Dethmoldot még mindig nem tudta kiebrudalni Henselt mellől. Őszintén, egy pillanatra talán még meg is sajnáltam kolleganőmet.
A termen átsüvítő hideg szelektől óv Acatiae-t és engem a varázslatom, és Dethmold sem olyan ostoba, hogy ne bűvöljön magára védelmet ellene, bár noha eredetileg némi kicsinyes bosszú vezérelt az ablakok kitárására, a hűvös fuvallatok szerencsére az indulataimat is lehűtik. Megvárom, míg Henselt trónzsámolya befejezi értekezését (bár bizonyosan nem én leszek az, de egyszer valahol, valaki hasonló módszerrel fog megcsonkítani téged, csak utána meg is eteti majd veled, bármit is vágott le rólad), de szóra se méltatom, az ablakok pedig egy kézmozdulatomra bezárulnak.
- Ez esetben, lehet, inkább dh’oine-ra kellene vadásznia I. Henselt király őfelségének, hogy gyarapíthassa bizonyára lenyűgöző trófeagyűjteményét - jegyzem meg mosolyogva. - Úgy tudom, sok dh’oine bölcs van azon a véleményen, hogy az ember a legnemesebb vad az állatvilágban.
Korrekcióját hallgatva csak halványan mosolyogva fürkészem a kaedweni kémhálózat fejét.
- Magam is ebben bízom, mindannyiunk, de különösképpen az Északi Királyságok érdekében - fűzöm hozzá apró bólintással, ugyanazzal a halvány mosollyal arcomon. Higgyen csak azt emögé a mosoly mögé, amit akar. Higgye azt, hogy van valami, amit én tudok, de ő nem. Végső soron, van is valami...
Nem, arra sajnos hiú ábránd volna hagyatkoznom, hogy Nilfgaardtól bárminemű támogatást kapjon Dol Blathanna, hiszen az egymásnak tett ígéreteinket teljesítettük már. Innentől pedig a Virágok Völgye magára van utalva a Császárság részéről - legalább is addig, amíg hivatalosan is fel nem vesszük újra a diplomáciai kapcsolatot egymással. Tisztában vagyok vele, ahogy azzal is, hogy ez a féreg nem ok nélkül a kaedweni hírszerzés teljhatalmú ura. Az viszont épp emiatt nem árt, ha úgy hiszi, Nilfgaard bármikor újra hadat üzenhet Északnak - és meg is tenné előbb vagy utóbb. Nem kell még megtudnia, hogy Az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Lángnak fontosabb dolgai is vannak a háborúnál, kiváltképp most, hogy az a szegény lány, akiről csak a Páholy tudja, hogy nem az igazi Cirilla Fiona Elen Riannon, hivatalosan is császárnévé lett koronázva Cintrában, és éppen elég idős ahhoz, hogy utódot hozzon a világra. Márpedig Emhyr sem lesz már sokkal fiatalabb…
Ezen a témán azonban nem időzünk tovább, amint Dethmold újfent mélyen meghajtja magát előttem, legalább is úgy, mintha a cipőm talpát kívánná tisztára nyalni, rögtön utána mézes-mázas szónoklatban ecseteli a Kaedwenben raboskodó aen seidhe feltételezhető sorsát, én pedig közben vetek néhány pillantást a levélhez mellékelt jegyzékre. Bár ez utóbbi tartalmának elutasításával akartam volna elindítani a tárgyalást, azonban amikor ez a bloedhe pest odáig ér beszédében, hogy bíznak benne, miszerint csakugyan semmi közöm a Scoia’taelhez, Dethmoldra emelem pillantásom, majd elmosolyodom. Akkor kezdjük ezzel.
- I. Kaedweni Henselt őfelsége biztosra veheti, hogy mindez valóban így van, mi több, ezennel újfent, ünnepélyesen megesküszöm - eközben egyik kezemet a szívemre teszem, másikat felemelem - hogy semmilyen körülmények között nem támogatom, és a Cintrai Békeszerződésben foglaltak szerint elhatárolódom a Scoia’tael, avagy a Mókusok szervezetétől, egész Dol Blathanna, a Szabad Tündék Országának nevében - jelentem ki határozottan, végig Dethmold szemébe nézve, rezzenéstelen arccal. Nem szegném meg az adott szavam, soha. Hiszen onnantól, hogy egy aen seidhe hazatér a Virágok Völgyébe, már nem Scoia’tael többé. - Azt azonban - folytatom, leengedve kezeimet - mérhetetlenül sajnálom, hogy a mai napig nem jutott el hozzám a Cintrai béke-ediktum, hogy aláírhassam, hovatovább magára a béketárgyalásra sem hívtak meg, hogy ezt megtehessem, annak rendje és módja szerint. Remélem, hogy adott szavam éppen elég biztosíték minden uralkodónak, különösképpen Őfelsége Kaedweni Henselt számára, mint írott esküm - mosolygok kedvesen. - Tudom, hogy Kaedwen ura és parancsolója néha igazán bele tud bonyolódni az írásban rögzített szövegek kacifántos fogalmazásmódjába, és esetleg el tud veszni azok szövevényes jogi formuláiban, így bízom benne, hogy a könnyen szálló, ámbár igaz szó értékét jobban becsüli, mint az írásbeliséget - fejezem be mondanivalóm, ártatlan mosollyal várva a választ.
Ahogy azonban ez a féreg megintcsak megpendíti, milyen sors vár azokra a gyermekekre, akik Kaedwen tömlöceiben raboskodnak, ez a mosoly eltűnik az arcomról, s veszek egy mély levegőt, mielőtt felelnék.
- ...Csakugyan, mindketten igazán szeretnénk elkerülni a háború rémét - kezdem válaszom megfontoltan, majd karjaimat az asztal lapjára fektetem, összefonva ujjaimat a levél fölött. - Hercegségem pedig ezen okból kifolyólag szeretné kimutatni jóindulatát Caedwen felé oly módon, amiért észak legnagyobb birodalmának teljhatalmú ura minden bizonnyal rendkívül hálás lesz - mosolyodom el halványan. - Tisztában vagyok vele, milyen terheket jelenthet egy olyan kiváló és egyenes államférfi számára a bíráskodás és ítélethozás, mint I. Kaedweni Henselt őfelsége, még egy bizonyosan jól szervezett ítélőszék segítségével is - hiszen az igazságosság és pontosság temérdek munkát igényel, és abból kiindulva, hogy őkirályi felsége a harcszíntéren is név szerint ismeri a legutolsó gyalogosát is - legalább is ilyen, igazán hízelgő hírek kaptak róla szárnyra - feltételezni merem, hogy hasonló alapossággal és körültekintéssel jár el a foglyokkal kapcsolatban is, mint minden remek uralkodó. Így, hogy kifejezhessem Őfelsége számára mérhetetlen hálám, amiért ezeket a számára gyanús és kétes hátterű személyeket elfogta, szeretném felkérni rá, hogy élve és egészben küldje őket Dol Blathannába, hogy a hercegség bírósága ítélhessen fölöttük. Hiszen, ha a Szabad Tündék Országának polgárai, akkor úgy helyes, hogy anyaországuk ítélkezzen sorsuk fölött - legalább is a civilizált országokban ez így szokás - ráadásul, a világért sem szeretném, hogy Caedwen királyának figyelmét ennyire sokfelé kelljen elapróznia, hiszen biztosra veszem, hogy sokkalta fontosabb feladatai is vannak, mint például királyságának újjáépítése a háború romjaiból, vagy hogy méltó utódot nemzzen birodalmának. - Vagy az, hogy téged meghágjon - teszem hozzá gondolatban, ezt azonban a mellettünk mindeközben szorgosan jegyzetelő, megbűvölt penna nem jegyzi le a pergamenre. Ezután csak előzékenyen mosolygok lárvaképű tárgyalópartneremre, várva válaszát, ugyanis sejtem, hogy egészen biztosan meg fog örvendeztetni valami frappáns felelettel - már legalább is azután, hogy magához tért alázatos hangvételű kérésem megemésztését követően.
Újabb szónoklatát követően ismét elidőz tekintetem a levél aláírásai és pecsétjei körül, ugyanis már korábban se, de alaposabb tanulmányozást követően sem találtam meg rajta a Cidarisi Ethain szignóját és királyi címeres viaszpecsétjét. Persze, ebben semmi meglepő nincs számomra, azok után, hogy a háborút követően benne leltem meg Dol Blathanna első - és sajnos eddig egyetlen - szövetségesét. Bár nekem is vannak fenntartásaim minden dh’oine uralkodóval szemben, mégis el kell ismernem, hogy nem csak a többi ország koronás főjén múlt, hogy eleddig egyikükkel sem kezdtünk diplomáciai kapcsolat kiépítésébe, hanem a saját udvarom tanácsadóinak vaskalaposságán és szűklátókörűségén is… Nem értik, nem akarják megérteni, hogy nem zárkózhatunk el, ahogy korábban a Kék-hegységben töltött száműzetésük alatt tették. Ha azt akarjuk, hogy a népünk fennmaradjon, akkor az országunk izolációja a legrosszabb döntés, amit hozhatunk. ...Még akkor is, ha Dethmoldhoz hasonló, gerinctelen férgekkel vagyunk kénytelenek tárgyalóasztalhoz ülni, alkudozni, és úgy tenni, mintha nem életek és sorsok múlnának a döntéseinken, hanem csupán csak fából faragott figurákat rakosgatnánk egymás után és oroznánk el egymástól fekete és fehér mezők aprócska csataterén. Teljesen biztos vagyok benne, hogy a Kaedweni Féreg számára ez különben sem jelent többet ennél.
- ...Ami őfelsége levelét illeti, még egy apró észrevételt szeretnék tenni… Igazán lényegtelen, csöppnyi hiányosság csupán… De bárhogy is keresem, sehol nem találom Cidaris jóváhagyását - tekintek fel naiv(nak tűnő) mosollyal. - Lehetséges volna, hogy lemaradt? Avagy esetleg akad némi egyet nem értés az Északi Birodalmak között? Attól tartok, ez igen sokban fogja befolyásolni a további tárgyalás tárgyát… - pillantok az asztalon heverő mellékletre, jelentőségteljes mosollyal.









Enid an Gleanna

@️️️Thriladien

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Feb. 14 2020, 15:22
Vendég
avatar

Vendég


Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold



Francesca hercegnő & Detmold mestermágus@
Nocsak! Nem mondhatnám, hogy nem lepett meg a legfontosabb, mondhatni vezérpontban mutatott engedékenysége a Mezők Korhadó Tölgyfájának, de azt nem mondhatom, hogy nem érintett kellemes meglepetésként. Ez volt a legfontosabb pont azokból, amikre reális esélyt is láttunk. Tetszik, nem tetszik, ha sok tünde szemében fajáruló is volt a nő, a tekintélye még mindig óriási és nem is csak a pengefülű pitypangzabálók között, a mágusok egy része is felnéz rá tapasztalata és a korábbi páholyban betöltött funkciója okán, ahogy az emberek között élő, saját közösségükből kiszakadt törpék jó része se utasítaná vissza, hogy marokra kapja a félkezes fejszét, ha Francesca arrafelé beszélne, ők is egyfajta nem emberi szószolónak tekintik, akinek érdemes adni a szavára. Dol Blathanna a cintrai béke értelmében köteles faji egyenlőséget biztosítani a területein élőknek, ettől függetlenül nem sok olyan ember van, aki lenne bolond itt házat építeni. Ugyanakkor arról vannak híreink, méghozzá megbízható információk, miszerint kisebb törpe és gnóm kolónia települt itt. Ehh... Elég ránézni az udvaron lebzselő tündék fegyvereire, az íjakon kívül mind törpe munka és gnóm élezés. Meg kell törnünk a hercegnő nimbuszát avagy legalább kordában tartani, merre befolyásolja az indulatok áramlását, ezt tetszik, nem tetszik, el kell ismerjük, van súlya a szavainak. Tonnás súlya. Amit ha lassan is, de le lehet építeni a hercegségén kívül az ilyen "gesztusokkal". Azzal is tisztában voltam, most rajtam a sor, hogy adjak valamit a diplomácia íratlan szabálya szerint. Elegánsan és kifogástalanul meghajtottam a derekamat a nő előtt, majd szóra nyitottam száraz, vékony, cserepes ajkamat.
- Az emberi kultúrában... legalábbis a többségükben és így Kaedwenben is, az embervadászat az egy külön mesterség - léptem túl kedélyesen a semmibe sem vezető kölcsönös élcelődésen. - Az természetesen roppant sajnálatos, hogy hercegséged nem vett részt a béketárgyalásokon, de ennek akkoriban elháríthatatlan akadálya volt, nevezetesen, hogy Dol Blathanna egy igen fiatal országocska, akkor még semmilyen formában, sem de jure, sem de facto nem létezett. Egy nem létező ország nem létező uralkodójának pedig nem lehet meghívást küldeni - mutattam rá a tényekre. - Meg kell jegyezzem, hogy a tárgyaláson a hercegség megalapítását kezdeményező nilfgaardi fél sem sérelmezte, illetőleg saját hatáskörében sem koorigálta mindezt. Nem gondoltuk, ebben azt hiszem egységesen beszélhetek úgy általában az északi királyságok nevében, hogy igényt tartana a leiratra felséged, elvégre az az országa létrejöttének alapfeltétele. Mivel elfogadta Dol Blathanna trónját, de facto elfogadta a teljes békeszerződést annak minden előírásával, kötelmével és jogával egyetemben, hiszen anélkül nem létezik ez az ország. Technikailag ez nem igényli az aláírását - mutattam rá a tényekre. Emellett ha olyan rothadt fontos, miért nem kérte el a pártfogóitól Nilfgaardból? - De természetesen ha ezt fenséged fontosnak érzi, kaedwen szíves örömest áll kegyelmességed nagybecsű szolgálatára és hazatértem után rögvest szólni fogok a kamarán egy másolat készítése ügyében - tártam szét a karjaim békülékeny engedékenységgel. - Ami az írásba foglalást illeti, ahhoz sajnos kénytelen vagyok ragaszkodni, magasztos fenséged. Természetesen számunkra tökéletesen mérvadó és elengedő adott szava, mi több esküje, de a leiratot rengeteg helyre kell eljuttatnunk, részben mint diplomáciai konfliktusunk rendezésének bizonyítékát, részben mint a békeediktumban foglaltak megerősítését. Más uralkodókhoz, a papságok képviselőihez, céhmestereink megnyugtatására, hogy Dol Blathanna továbbra sem ellenséges, a környéken futó kereskedelmi utak biztonságosak és így tovább. Be kell lássa kegyelmességed, hiába vannak remekül képzett írnokaink, a tünde gondolkodás és nyelvezet rendkívüli finomságát nem tudnák hűen visszaadni, rikítana az emberi kéz keze munkája - mosolyogtam szándékom szerint negédesen, noha tisztában vagyok vele, ez esetemben annyi sikert jelentő lehetőség, mintha egy varánusz igyekezne ugyanezt kivitelezni. Ugyanakkor csodálatos diplomáciai kis csapda, lévén Dol Blathanna fenne hirdeti a tünde kultúra magasztosságát, ezt aligha utasíthatja most vissza és sértődés sem lehet belőle diplomáciailag. Meg amúgy sem, mert emberileg a helyzetet tovább rontani gyakorlatilag lehetetlen.
Újabb felvetésére elgondolkodva összekulcsoltam magam előtt a kezeimet és sebesen átgondoltam a kérést. Nem tűnt lehetetlennek, csak éppen őkirályi felsége előtt kell majd keresztül verekedni. Mindegy, ebben feltétlenül számíthatok Sabrnára is, gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy valahogy ne tudjuk beadagolni a mi jó urunknak. Lassan, megfontoltan biccentettem.
- Úgy hiszem ez a blathannai polgárok esetében kétségtelenül méltányolható kérés, amennyiben a kaedweni ítélőszék még nem hozott ítéletet adott személy ügyében - kezdtem óvatosan, de megadóan. - Természetesen megbízunk kegyelmességed őszinte szándékaiban és igazságos ítéleteben, amelyekről, gondolom megérti, majd értesítést kérünk, például diplomáciai jegyzék formájában.
Csapda a csapdában. Megkapod a tündéket, de ha nem marasztalod el őket súlyos büntetéssel, akkor legközelebb sem mi, sem más nem köt veled ilyen alkut. Így azért nem volt annyira keserű ez a pirula. Látványosan elgondolkodást mímelve megvakartam az államat.
- Ugyanakkor van itt egy érdekes jogi kérdés... - jegyeztem meg. - Rengeteg olyan - úgy nevezett - harcosa van a Scoia'tel erőknek, akik jelen pillanatban nem Dol Blathanna állampolgárai. Ha az értesüléseim jók, márpedig bízom bennük tündöklő felséged, hogy meglehetősen jók, akkor Dol Blathanna alapvető törvényei közé tartozk a Befogadás Törvénye, amelynek értelmében a hercegség menedéket és élőhelyet nyújt minden olyan személynek, akik határain belül életvitelszerűen kívánnak élni. Jelenleg nincs akadálya blathannai foglyok kiadásának felséged kezébe, de mi van azokkal a szabad harcosokkal akik ezen felbuzdulva kijelentik, hogy itt akarnak letelepedni? Bűneiket még idegen állam területén, idegen állam polgáraként követték el. Mit gondol felséged hegyi kristályokhoz hasonlóan tiszta bölcsessége erről a jogi nonszenszről? Jogilag mindenképpen csapda helyzetnek tűnik, csak az a kérdés, melyik ujjunkat harapjuk meg...
Francesca, hogy rothadjon meg az anyja összes befőttje, valóban nem volt hülye, persze, hogy feltűnt neki a cidarisi címer hiánya. Most pedig el kellett döntenem mihez kezdek? Tagadhatok. Ezzel esetleg itt és most előnyös helyzetbe kerülök, de később visszaüt a saját hitelességem tekintetében, ha diplomáciai szolgálat szólít el valahová, nem is feltétlenül csak a tünde udvarban. ha pedig a hercegnő tisztában van szövetségese töretlen lojalitásával, akkor az egész tárgyalás az ő kezébe kerül, három mondaton belül el tud tiporni mindenestől. A másik lehetőség, hogy őszinte választ adok. Ez esetben növekszik a magabiztossága és nehezebb lesz kicsikarni tőle bármit is, ugyanakkor esélyesen hitelesebb tárgyalófélnek fogok tűnni és nem csapdázhat be azon a bizonyos három mondaton belül. Elfojtottam magamban egy sóhajt és megfogalmaztam a válaszomat.
- Észak emberi birodalmai meglehetősen nagy számúak, mint kegyelmes magasztosságod is tisztában van vele, meglehetősen ritka eset, amikor az összes koronás fő teljes egyetértésben van egymással - válaszoltam. - Ethain király más nézeteket vall ebben az ügyben. Noha a tünde banditák bűnösségét alapjaiban nem tagadja, de azt fanatikusok egyéni kezdeményezésének ítéli meg, függetlenül katonai hovatartozásuktól. Az ítélkezés jogát felettük elismeri, de mint kifejtette megbízottján keresztül, kevés idő telt el azóta, hogy abban a kegyben részesült, hogy megcsókolhatta felséged kezét és a maga részéről nem találta véresnek azt a kezet - idéztem szó szerint a cidarisi őrgrófot és büszke voltam magamra, ha nehezen is, de megálltam közben a fogcsikorgatást. - Így hát igen, Cidaris pecsétje nem is függhet a leiraton, bár meg kell jegyezzem személy szerint nem értem, miben befolyásolná ez jelentősebben ezt a tárgyalást - tettem hozzá kényszeredett negédességgel. Nagyon remélem, hogy az Örök Tűz fenntart egy külön helységet a pokolban Ethainnek és a feneette hűségének is!
Igyekeztem a lehető leggyorsabban elterelni a témát, amennyire egyáltalán módom lehetett erre ebben a kínos helyzetben, hiszen a tengerparti halszagú kis királyság geopolitikai jelentőségével egészen pont olyan jól tisztában van ez a szőke ribanc, mint jómagam. Ha nem jobban, a lepra verje ki Ethan szemét és a szövetkezési hajlamát. Cidaris királyának hűségét nem tudjuk megvásárolni, ha egyszer lerakta a garast valamelyik oldalon, csak Francesca marhatja el magától. Még hogy kalmárlelkű! Piha! Akkor, ha áruba kell bocsátani északot. Ha az úgy nevezett barátairól van szó, akkor egy istenbaszta lovag... Megköszörültem a torkomat.
- Nem tudunk kellően hálásak lenni eddig tanúsított belátásért, őszinteségéért és hírnevéhez méltó kristálytiszta bölcsességéért fényességgel övezett úrnőm, de talán térjünk rá a további tárgyalási pontokra is. Mint láthatja belőlük, az emberek koronás fői is maximálsan jóindulattal és barátsággal viseltetnek Dol Blathanna iránt, olyannyira, hogy Kaedwen és Aedirn a helyzet kezelésében és úgy általában uralma megszilárdításában alattvalói felett örömmel felajánlja katonai segítségét egy vegyes összetételű vértes ezred képében - mosolyogtam már-már cukormázasan. Ezt, elméletileg, biztosan nem fogadhatja el. Egyetlen független állam a világon nincs, ami eltűrné idegen katonaság állomásozását a határain belül, ha nincs rá katonai vereség után kényszerítve. Alapjaiban kérdőjelezné meg Dol Blathanna létét is. Nem, szinte biztosan nem fog belemenni. De akkor diplomatikusan talán engedni fog valami másban. Óh, te arany középút, milyen szép is vagy, ha már a leglényegesebbet megkaptuk!

Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Május 25 2020, 17:10
Ajánlott tartalom




Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold Empty
Re: Semmi személyes - Lady Francesca & Dethmold

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Árva lelkek - Lady Orianna és Tarek herceg
» r u okay, m'lady? - Dandelion & Auberon
» A Terrible Reception - Ardast & Dethmold & Wilkina
» Madár a bálban - Csalogány & Dethmold
» Kellemes megbízás// Dethmold & Axel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: