World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Empty
Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo

Valaki & Esthyllo


Kora hajnal óta követtem egy tapasztalt poszogó taplóbogarat a szaga alapján. Igazán mocskos trükkökre volt képes a kis fickó, rendszeresen a lehető legerősebb szagú aljnövényzetben haladt és gyakorta váltogatta a haladási irányát is, így állandóan nagyobb körben kellett körbe szaglásznom, hogy újra irányba álljak. A népem régóta ismeri és kedveli ezt a jószágot, amellett, hogy kiváló házőrző lehet belőle, ha lárva kora óta neveljük, másrészt pedig valami elképesztően finom. Nekem legalábbis az egyik kedvencem a potroh páncélja alatt rejtőző húsa. Órákba telt mire nagyjából be tudtam cserkészni az óvatos jószágot, ami egy kisebb tisztáson egy korhadt gally maradványain lakomázott éppen az alacsony fűben, a folyóparton. Nem messze tőle rejtőzködtem egy pipacs leveleinek árnyékában meghúzódva, szélirányban és vártam az alkalmas pillanatot, amikor nem felém néz a taplóbogár és lerohanhatom. Sajnos erős kitinpáncélja miatt a nyilaim itt kevéssé hasznosak.
Egy másodperccel hallottam meg előbb a fű zizegését, mint hogy befejeztem volna az életemet és a zsákmánnyal nem törődve tovább reppentem el egy puha, mezítelen talp elől. Abból a 70041-es fajtából valóra gondoltam, szóval egy ember lábára, ami könyörtelenül dózerolta maga alá a pipacsot, amely eddig gondoskodóan elrejtett a taplóbogár elől. A zsákmánynak kiszemeltemnek már nem volt ilyen szerencséje, lévén nem túl jó a hallása, az ember szagához pedig már régen hozzászokott, hiszen a közelünkben volt régóta. Ő nem tudta elkerülni a sorsát, ami viszonylag kellemetlen, hiszen lényegében rálépett egy mozgásba lendült domb lába alá került, a túlélési esélyei megközelítették egy lávatóban üdülő hóemberét. Ami még istenes lett volna, de egy helyben is maradt. Rajta a kajámon! Az én kajámon! Amit hajnal óta üldözök! Meg se eszi, de így nem férek hozzá!
Hunyorogva felnéztem a gigászra. Nőnemű és igen fiatal még. Emberi fogalmakkal nézve nagyon csinos, az én szememnek mint minden embernek, neki is kifejezetten darabosak a vonásai, de még így is elég harmonikus. Barna haja vizesen tapadt a fejére, nyakára, egy lenge inget és egy nadrágot viselt csupán, egész teste nedvesen csillogott, nyilván fürdőt vett a patakban és most felfelé fordított arccal, behunyt szemmel élvezte a napsütést. Látszott rajta a fáradtság, ami megereszkedett vonásaiban rejlett és a testtartásában is, nem kellett nagy megfigyelőnek lenni, hogy lássam derék és lábgörcsökkel ébredt, túlterhelésről árulkodott minden vonása. És ez a túlméretes hústorony zárja el előlem a prédámat! Azt a finom csemegét! A poszogó taplóbogár potroh pecsenyét! Ez hihetetlen!
Dühödten reppentem a bal lábfejéhez és idegből megpróbáltam alányúlva a szélének megemelni. Mondjuk nem az évszázad meglepetése volt, hogy minden erőlködésem ellenére sem sikerült, igaz közben rendesen eláztam én is a rám csöpögő víztől, ami a lányról jött. Aztán rövid próbálkozás után a nőstény torony megmozgatta a bal lábfejét... FELÉM! Le is vert a lábamról azonnal, ahogy a hátamra nyekkentem éreztem, hogy ez nem tett jót a jobb felső szárnyamnak. Basszus... Akkor vagy három napig nem tudok repülni... Igaz ennél komolyabb probléma volt, hogy a lány megérezte a talpa szélének rángatását, számára nyilván maximum csiklandozását és lenézett a lábfeje mellé. Szemei elkerekedtek a csodálkozástól, ahogy szemügyre vette valószínűleg élete első (és milyen délceg!) pixiejét. Ennek pozitív vetülete is volt, ugyanis a talpa, amely langyos sírboltként borult volna rám megállt a levegőben, majd puhán mellém helyeződött le a fűbe, ami jelenleg a túlélést jelentette számomra. A negatív vetülete az volt, hogy életemben először kénytelen leszek kommunikálni egy emberrel, akinek teljesen ki vagyok szolgáltatva, hiszen ha gyorsabb is vagyok, egyetlen lépéssel annyit halad, mint én vagy százzal... Megköszörültem a torkomat.
- Kézcsókom kisasszony... Elnézést a zavarásért, de a reggelim a talpára ragadt, csak azért jöttem...

Jegyzet:Jegyzet helye

Zene: Zenecím



Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Júl. 13 2019, 08:08
Janka Peterson
Janka Peterson


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
66
Reagok száma :
57
Join date :
2019. Feb. 28.

Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Empty
Re: Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo



Esthyllo & Janka


Kint aludni, nem olyan buli mint elsőre hangzik. Belegondolva abba, hogy nincsen kedvem egy telet kint tölteni, így sürgősen keresnem szállást. Vagyis, még hónapok vannak odáig, de attól még valakinél el kell helyezkednem, vagy össze kell szednem annyi orent, hogy egész végig egy fogadóban szálljak meg. Ezesetben viszont lehet, munkám is lenne. Más kérdés, hogy jó ötlet lenne-e ez egyáltalán, vagy esetleg keressem meg Őt? AZ aranyló fürtök tulajdonosát, hogy vele együtt legyek? Nem is olyan rossz ötlet. Végülis, csodálatos társaságom lenen. Esetleg még szóbajöhet az, hogy Espát megkeresem, hogy had legyek már én is a vajákok szállásán a hideg hónapokban. De nem, önálló bárdlány vagyok, és önellátó. Igen, az csak legutolsó esetek között van, amúgy se tudom, hogy hol van éppenséggel. Amúgyis, ráér ez még, meg most rá kéne vennem magamat arra, hogy szépen fogjam, kimenjek a hideg vízből, meg ilyen apróságok. És gyakorolnom is kéne, meg igen, nem merengeni azon, hogy mi lehet most Vele. Majd ráér egy kandalló mellett, vagy éppenséggel este, tábortűz mellett.
Lehunyt szemekkel hagyom, hogy a nap sugarai átmelegítsenek, miközben mosolygok. Szeretem a reggeleket, tudom, biztos valami gikszer ez nálam, hisz a hétfőket is kedvelem. De most miért kéne őket gyűlölni? Ha kivennénk a hétfőket, jönnének a keddek, melyek úgyszint a hét elkezdéséért lennének felelősek. Nem okolhatjuk szegény, szerencsétlen napokat és az elnevezésüket azért, mert nem szeretnénk elkezdeni még a hetet, és egy-egy napot még szívesen eltöltenénk otthon. Már, aki nem dolgozik akkor amikor csak alkalma van rá. Te jó ég, ez úgy hangzott, mintha egy munkamániás hvatalnok, vagy egy nimfomániás kurva mondaná. Én meg egyik sem vagyok, kikérem magamnak! Brr.
Lépek egyet-kettőt, élvezve a fű simogatását. Imádok mezítláb lenni, olyankor sokkal kevesebb az esélye, hogy elesnék vagy épp belelépek valamibe. Nem tudom, ösztönösen figyelek arra, hogy hova lépek, ha mezítláb vagyok. Biztosan van valami evolúciós dolog benne, hogy őseink mezítláb jártak és ez megmaradt, vagy nem. Tippem sincs. Mintha valami hozzáért volna a talpamhoz, ijedten mozgatom meg, és nézem, hogy mi a  fene? Nem szitakötő nem lehet, ahhoz túlságosan is pasis. Lábacskámat mellette teszem le, végül leguggolok.
- Édes Melitele, mi a franc vagy te s hogy hogy beszélsz? – Bukik ki belőlem, mikor rájövök, hogy egy szárnyas kis ömm valami. Tündér volna? Esetleg valami más? Olyan kis apróság, biztos, hogy nehezen maradna életben itt. Hol lehetnek a társai? Nem fél egyedül, miközben láthatóan, már csak mérete miatt is, de nem ő itt a csúcsragadozó, inkább a legegyszerűbben elkapható és megemészthető préda? Reggeli? Ó, meglepetten szedem le a talpamról, miután leültem, figyelve arra, hogy senkinek se legyen bántódása. Aprónépség, sok legenda övezi őket, de nem hittem volna, hogy van alapjuk. Azt hittem, hogy ez is olyan, mint a sír, a veszett kutya és a vámpír esete– tessék. Izé, ne haragudj, jól vagy? Segíthetek valamiben? Tényleg, tegezhetlek?


Jegyzet:Jegyzet helye Zene: Zenecím
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Aug. 30 2019, 07:32
Vendég
avatar

Vendég


Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Empty
Re: Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo

Valaki & Esthyllo


Kora alapján valószínűleg lehetne fruskának nevezni ezt a kis hölgyet, de persze a méretkülönbségből adódóan mind a fruska, mind a kis hölgy több mint hülyén hangzott volna. Szemei elkerekedtek, amikor meglátott maga előtt... alatt... tököm. Na szóval némi meglepetésének adott hangot a maga egyén módján. Jó, annak örültem, hogy nem tiport el véletlenül. Annak valamivel jobban, hogy szándékosan sem ez volt a legelső reakciója. De hát akkor is... Miféle kérdés ez? Minek néz ez engem? Csótánynak?! Csípőre tettem a két kezem és csípősen feleltem.
- Nem tudom hogy a te néped hogy szokott, mi pixiek a tüdőnkben tárolt levegőt áramoltatjuk k a szánkon keresztül, ami megrezgeti a hangszálainkat - válaszoltam epésen. Hát azért mindennek van egy határa! Mi az hogy hogyan beszélek? Mintha ahhoz kéne egy minimum testmagasság.
Azért akkor belém fagyott a meleg szar s, amikor ennek örömére elém tolta a bal talpát. Meg fölém. Meg úgy általában a láthatárra. Nagyjából egy tucat én fért el volna alatta és pár percnél tovább nem s kerülhettem volna el egy különösen kínos halálnemet, ilyen körülmények között szerintem érthető ha kissé levert a víz. Aztán kissé megnyugodhattam, hiszen csak az elcsaklizott reggelimet kaptam vissza. Kisebb földmozgás keretében letette a fenekét a földre és csacsogni kezdett. Igyekeztem válaszolni, miközben levakartam a taplóbogár földi maradványait, hogy végre jól lakjak. Remélem nem csiklandós.
- Nagyjából - feleltem a vállam felett hátra nézve a szárnyamra. - A szárnytörés gyakori a szakmában. Kis időbe benne lesz míg regenerálódik, egy-két napba. De bele nem halok - feleltem. - Volt már rosszabb is, egyszer egy szarvasbogár, megvadulva a sebektől, amiket kapott, hát majdnem letépte az egészet Hiába gyorsítottam fel a regenerációt, még így is egy hétig tartott. Ahhoz képest semmiség. Persze vigyáznom kell magamra, most nem tudok elrepülni - magyaráztam. - Persze, hogy tegezhetsz. Te nő vagy, nem? - feleltem meglepetten. - Akkor te döntöd el.
Megszerezve a taplóbogár utolsó maradványait is még igyekeztem a felkenődött belső szerveitől megtisztítani a lányka talpát miközben nem bírva tovább a tudatlanságot csak rákérdeztem.
- Ki a hóhérbimbó az Meketeke akit folyton emlegettek, ti nagy növésűek? - kíváncsiskodtam, majd nekiálltam magamba tömni a puha rovarhúst. A páncél felnyitásával már nem kellett vesződnöm. - Nem kéhsz? Fhinohm.

Jegyzet:Jegyzet helye

Zene: Zenecím



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 31 2020, 18:50
Ajánlott tartalom




Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo Empty
Re: Csúcshódítás a Janka hegyen - Janka és Esthyllo

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Esthyllo
» Macskafogó • Janka & Freya
» Farkas és a Szitakötő - Esthyllo és Wilkina
» Aprócska szolgálat - őfelsége Meve királynő és egy bogár
» Útkoptatók találkozása - Janka & Geolazian

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: