World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Több annál. (Yen & Ciri) MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Több annál. (Yen & Ciri) 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Több annál. (Yen & Ciri) Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Több annál. (Yen & Ciri) Empty
Több annál. (Yen & Ciri)


Miután Cirilla elrendezte Loki ügyét a Freya templomnál, úgy döntött, nem megy az ég világon sehova. Nincs értelme elloholnia, mert lassan egy hónapot is eltöltött a szigetvilágon, s egy percig sem érezte, hogy bármilyen vadászat követné, nemhogy épp a Zord. Nyugton maradt tehát. Na persze annyira nem, hogy ne ugrott volna bármilyen felhívásra, amely a skellig szigetvilágot fenyegető szörnyetegekre irányult volna, s minden pillanatban készen a menekülésre. Paranoiás helyzet volt ez számára. Egyelőre Ard Skelligre helyezte át műveleti bázisát, kínosan kerülve a találkozást Hjalmarral, Ceryssel, vagy akárkivel az an Craite családból. A sziget déli részét járta főképp, s csak vadászni járt északabbra.
Most is épp egy megbízásból lovagolt a faluba, melynek egyik elhagyott házikóját bevette lakás címszóval. A helyiek nem zaklatták, mert megvédte őket olyasmiktől, amihez a fiaik kevesek voltak. Ő pedig ettől végtelenül jól érezte magát. Szerette a szigeteket, az itt élő népeket, meg mindent, ami ezzel járt. A hideg volt csak ellenére, de a sivatagi kalandja óta úgy tartotta, inkább fagyoskodik, minthogy megfőjjön a feje. Több ízben elképzelte, hogy miként telepszik le Ard Skellig egy romos kastélyába, s veszi szárnya alá az itteni kölyköket. Gyengébb pillanatainak tartotta ezeket, hiszen pontosan tudta, mennyire képtelen elképzelés, hogy majd pont ő kezdene el vajákokat oktatni. Nem a tudása volt kevés, hanem a lelkesedése, meg a türelme. Mégis, olyasféle érzésekkel töltötte el a gondolat, mely hasonlatos volt ahhoz, amit a Braennel való találkozás keltett benne. Mosolyt csalt az arcára.
Persze, nem volt ez maradandó. Az ő helye az úton van. Csupán arra vágyott, hogy ne kelljen folyvást menekülnie. Fárasztotta már az egész. Elgondolkodott rajta, hogy visszatér Lancelot világába, s végleg ott marad, de aztán a szíve egyre hevesebben kezdett verni, pánikba lökve a lányt, hogy többé nem láthatja Geraltot, nem találkozhat Yenneferrel. Még Kökörcsint sem szorongatta meg. Nem mehetett, mert a szíve itt marasztalta. Viszont a menekülésből is elege volt. Harcolni akart, de nem annak az árán, hogy veszélybe sodorjon mindenkit, akit szeret.
Besötétedett, mire hazaért, s ahogy Kelpie-t elengedte átsuhant valami rossz érzés a gerincén. Valaki van itt, villant a felismerés. Óvatosan előhúzta a kardját, s körbejárta a házat. Bentről halvány fény szűrődött, mintha egy gyertya égne az ágya melletti asztalon. Megszorult a keze a markolaton, s ahogy az ajtó mellé lépett, felpillantott a jelre, melyet az ajtófélfába vésett. Egy fecske, mely egy csillag felett száll el. Még nem volt ideje befejezni. Nem vágta a fába a farkasiskola medalionját, hogy teljes legyen a családi kép. Ahogy azt megpillantotta, egy mély levegőt vett, majd belökte az ajtót, s fürgén utána pattant.
Átosont a labor mellett, melyet a néhai konyhában rendezett be, aztán tovább lépett a hátsó szobába. Az ő szobájába, ahonnan a fény szűrődött. Ám ahogy befordult a sarkon, kivont karddal, megállt a lélegzete. A szíve elfelejtett verni, s az agyán ezernyi emlék zuhant át egyszerre. Gyerekkori emlékek, melyek mindig ott lengtek az elméje hátuljában. A szeme végigpásztázott a fekete alakon. A karcsú lábakon, a hollószín fürtökön, s olyasmit élt át, amit legutóbb Tussaintban, amikor a bokrok közül kilépett egy ezüsthajú vaják.
Most ott ült az ágyán valaki, s az agya próbálta óvatosságra inteni, hisz ki tudja milyen szörnyeteg vagy varázsló próbálja csapdába csalni. Csakhogy az elme képtelen volt lépést tartani az érzékekkel, így amint a másik ráemelte a tekintetét, a kézből kiesett a penge. Az orrát olyasmi töltötte be, ami oly régen már. Túlságosan is régen. Kínzóan az ősi idők homályába akart veszni. Most azonban újra erőre kapott, magához szorítva a lány lelkét. Hirtelen visszatért a szívverése, megindult az elméje, hogy összekösse a pontokat. Csattant a penge a földön. Egyetlen pillanat, egy örökkévalóságnak rémlett, amiből őszintén nem akart kilépni soha. Orgona és egres. Hollószín fürtök. Fekete ruha. Más ilyen lény nem létezhet. Ezt nem képes lemásolni mimik, nem teheti ily valódivá semmilyen varázslat. Ez maga volt a varázslat, s mint ilyen, lehetetlen másolni. Cirilla szemébe könnyek szöktek.
– Anya!

Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 03 2019, 15:10
Vengerbergi Yennefer
Vengerbergi Yennefer


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
373
Reagok száma :
89
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Cidaris, Solatina

Több annál. (Yen & Ciri) Empty
Több annál [Ciri x Yen]







Ciri & Yennefer

Több annál

©️️️️️️️

Miután Cidaris-ban elváltam kollegámtól, Roggeveeni Valdemar-tól ― ki, mint megtudtam, nem csupán nevében, de bizonyos fokig (másod- vagy harmad- tán?) vérségi kötelékekben is osztozkodik Roggeveeni Vilgefortz-cal ― addigra már a hátam mögött tudhattam egy nemkívánatos audienciát Dol Blathannában Francesca Findabair-ral, egy cidariszi kikimór fészek kipucolását (némi segítséggel), ráadásul nem is egy, de két váltakozó sikerű novigradi látogatást.
Tudtam, hogy segítségre volt szükségem, ehhez kétség sem férhetett. Önmagában a tény, hogy a feladathoz kevés vagyok, régen sértette volna az önbecsülésem, mára azonban megtanultam levetkőzni egyet, s mást magamból ahhoz, hogy ez ne tartson vissza a sikertől. Ami viszont szívszorítóan fájt, úgy fájt, hogy azt hittem, belehalok, az a tény volt, hogy Geralt többé nem ért fel ehhez a feladathoz. Természetes, hogy ő volt az első gondolatom, hisz megannyi mindenen túl voltunk már mi ketten ― dzsinneken, aranysárkányokon, Thanedden, Rívián és Avalonon ― s tán Vilgefortz-cal isteni szerencséje volt, a kontinenst jelenleg fenyegető anomália ellen képtelenség kardot fogni. Nem, Geralt ide nem volt elég többet. Valószínűleg mindezt sosem fogom neki felemlegetni. Végtére is bőven elég, ha mindez csupán nekem okoz fájdalmat, hogy minden mutagén, különleges vaják képesség és kardforgató tréning ellenére a veszélyekhez, melyek a szféránkat és a leányunkat fenyegetik, kevés volt. Valami más kellett. Valami több.
Sok lehetőség eszembe jutott. Több, mint amennyire elő nekifutásra gondoltam. A felhozatalban szerepelt többek közt Emhyr var Emreis, Filippa Eilhart, Triss Merigold, és rajta keresztül Foltest, Francesca Findabair, Margarita, továbbá a Páholy bármelyik tagja, de végül majd’ mindet elvetettem.
Az Ellenségei Kurgánján Táncoló Fehér Lángot és Filippát azért, mert úgy tudták, meghaltam Ríviában. Sokáig magam is így gondoltam, és metaforikus értelemben véve tán így is van, mára azonban tudom az igazságot. Épp ezért igyekeztem ilyen kétségbeesett elánnal felé. Mindenesetre pillanatnyilag úgy éreztem, előnyt jelent, hogy nem tudják, valójában élek. Arra pedig, hogy azon melegiben mindezt elmagyarázzam nekik, egyszerűen szólva nem volt időm.
Triss Foltesthez fűződő kapcsolata jól jöhetne, de tartottam tőle, hogy amint a fülébe jut, hogy mégsem haltam meg, első dolgai egyike lesz Filippát értesíteni. Ugyanez volt igaz Shealára, Keirára és Assire-ra, Fringillával és Sabrinával pedig egyenesen nem voltam hajlandó szóba állni.
Eniddel, és rajta keresztül Idával más volt a helyzet. Ők tisztában voltak a ténnyel, hogy Ríviával nem ért véget semmi sem, sőt, tulajdonképpen csak most kezdődött minden, és bár kedvező terminusokkal váltunk el Eniddel, nem bíztam bennük. Egyikükben sem. Fennállt a veszélye annak, hogy visszaélnek a nekik szolgáltatott információval. Ezt pedig nem kockáztathattam meg.
Eszembe jutott Istredd. Nagyon sokat és nagyon hosszan gondolkodtam azon, hogy hozzá folyamodok segítségért, de végül ezt a gondolatot is elvetettem. Nem kockáztathattam meg, hogy Geralt tudomást szerezzen a dologról, és esetleg a nem megfelelő ügybe fektesse az energiáit.
Az egyetlen személy, aki eszembe jutott, Crach an Craite volt, és az a maréknyi jarl és hűbéres, akik hűséggel feleltek neki. Skellige és Cintra sorsa Calanthe óta akaratlanul is összefonódott, a skelligek pedig a mai napig tűzbe tennék a kezük Cintra oroszlánfiókjáért. Logikusabb lépést aligha tudtam volna tenni. Különben is, a Tengeri Vadkan jött nekem eggyel.
Nem volt értelme késlekedni. Cidaris-ból egyenesen Ard Skelligre hajóztam, de azzal nem számoltam, hogy nem hogy Crach-ig nem jutok el, de épp hogy szárazföldet ér a szalamandra csizmám, még annál is nagyobb hal hírét veszem, mint amiért valójában érkeztem. A szigetiek nem kisebb anomáliáról számoltak be nekem, mint egy hamuszürke hajú, sebhelyes vaják, aki a helybéli szörnyeket és ártó lényeket ritkítja. Azonnal tudtam, hogy kiről volt szó. Egyetlen pillanatra sem ébredt bennem kétség azt illetően, hogy kiről lehet szó, ez pedig megkönnyebbült, meleg mosolyt festett megfáradt arcomra. Innentől egyszerű dolgom volt. Útbaigazítást kértem legfeljebb három helybélitől, akik elirányítottak abba az eddig lakatlan viskóba, ahová most a hamuhajú vaják pihenni jár haza.
Eleinte szkeptikus voltam a kalyiba és a helyi fehérnép szavainak összefüggését illetően, de amint annak vonzáskörzetébe értem, minden skrupulusom szertefoszlott. Nyakamban a fekete bársonyszalagon függő obszidián csillag lágy fénnyel, de annál kitartóbban felderengett, mintha csak tudta volna, hogy ismerős nyomára bukkant. Tudtam, minden kétséget kizáróan, hogy jó helyen járok. De ha a csillagom be is csapott volna ― mint ahogy pontosan tudom, hogy tévedhetetlen ― akkor sem lehetett volna ennél árulkodóbb az ajtóba faragott fecske és csillag szimbólum. Különös… Vajon csak nem akadt elég ideje befejezni, vagy szándékosan hagyta félbe, hogy elkerülje a bajt? Mindkettő rá vallott volna. Két ujjammal óvatosan megérintettem a közel sem tökéletes véseteket, majd egy légiesen könnyed mozdulattal hozzátoldottam egy vicsorító farkas sziluettjét. Ez minden, amivel hozzá tudtam járulni a művéhez. És ez is csak varázslat. Nem igazi.
Csak ezek után léptem át a küszöböt. Némán szemügyre vettem a valamikori konyhát, melynek a helyében most alkímiai labor ― jellemző! ― terpeszkedett, és ha ez nem volna elég, micsoda rendetlenségben él ez a lány! Az említett laboron kívül egyetlen szoba akadt még valamivel hátul, itt kapott helyet egy legalább olyan öreg ágy, amilyen én vagyok.
Szürreális élmény volt itt lenni. Bár a fejem felfogta, hogy hol állok épp, és mit csinálok, valahogy nem láttam magam előtt, ahogy Ciri idebent tesz-vesz. Vajon mennyit változott? Sok idő eltelt, hogy utoljára láttam… Pontosan magam sem tudom, mennyi, bár úgy saccolom, nem több, mint egy év. Tán még meg is nőiesedett valamennyire.
Izgalom költözött a szívembe, ahogy a Nap lefelé szédült az égről ― s hogy kivédjem az omladozó házikóra boruló sötétet, egy intéssel meggyújtottam a szobában található egyetlen faggyúgyertyát, majd helyet foglaltam a kevereten (bár nem szívesen). Aztán csak hagytam, hadd múljon az idő, hadd szálljon le az est és takarja be a vidéket az éj fekete bársonypalástja.  
Aztán, mintha csak muszáj lett volna, amint az első csillagok felnyitották ezüst szemüket, lódobogást, türelmetlen prüsszenéseket véltem hallani. Ez biztosan Kelpie, gondoltam. Olyan érzelmek örvénye kapott  fel és ragadott magával, melyeket mások, akik ismernek, le-és megtagadtak tőlem.
Néma csend, hosszú percek múltak el, mire nyílt az ajtó. Óvatos, macskás léptek osontak át a konyhalaboron, át az ajtófélfán, csak hogy a kereten befordulva szembetaláljam vele magam. Hanyagul felkötött, hamuszürke tincsek, szenvedélytől és tettvágytól égő, perzselő, smaragdzöld szemek, valamivel szebb, de még mindig csúnya, friss forradás az arcon, vicsorító macskafejet ábrázoló medalion, elegáns, gyíkbőr markolatú acélpenge… Volt, amíg bántó csilingeléssel a földre nem zuhant. Szerető, már-már anyai mosoly terült szét az arcomon, szívem vad táncot járt az esőben.
― Kislányom! ― sietve felálltam az ágyról, csak hogy ölelő karjaimba vonjam a síró leányt, hosszasan, némán csak tartottam a karjaim közt. Majd végül halkan, lágyan a fülébe súgtam ― Azok, akiket a végzet összeköt, mindig megtalálják egymást.
Türelemmel kivártam, míg Ciri lecsillapodik kissé, aztán elváltam tőle annyira, hogy alaposabban megnézhessem magamnak. A haját, az arcát, az alakját.
― Milyen gyönyörű lettél… ! Leszámítva az inged. Hát hogy áll a gallérod, te lány? Igazítsd meg, de rögtön! És a hajad, tiszta szénaboglya! Mikor fürödtél utoljára? Mosakodj meg, de tüstént!

Kaer Morhen || Szószám: 1111 szó
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 12 2020, 00:47
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Több annál. (Yen & Ciri) Empty
Re: Több annál. (Yen & Ciri)


Cirit az elkerülhetetlen sírás kerülgette, ahogy az anyjára nézett. Mikor Geralttal találkozott, a logika, az ösztönök és a félelem felkúszott a hátára, s szárnyakként takarták be, óvva a csalódástól. Felvillant minden, amit épp a vajákok tanítottak neki. Most azonban nyitva állt a látvány előtt, a felismeréssel szemben. Egy könnycsepp hullott remegő kezére, majd egy másik, mert akit az otthonában talált, azt nem lehetett lemásolni. Őt képtelenség volt utánozni. Mintha kikimore szúrta volna a szívébe a fullánkját, fájdalommal vegyes örömmel remegett. Amikor végre levegőt próbált venni, zokogás tört elő a tüdejéből, akárha a fájdalom, mely betöltötte a lelkét, mikor elvesztette azt, akit még az apjánál is jobban szeretett, távozott volna belőle. Patakokban folytak a könnyei, majd megérezte az érintést, s egyszeriben felvillant szeme előtt a világ. Minden emléke születésétől eddig a pillanatig átsöpört rajta, nem hagyva maguk mögött mást, csakis a pillanatot. Egy szívdobbanás erejééig üresnek érezte magát. Yennefer szívének dobbanásáig, mert ahogy körbefonták a karok, a fülében hallotta a vér lüktetését.
Cirilla reszketett, mert nem volt semmi, ami egyenesen tartaná. Nem csupán megölelte az anyját, hanem egyenesen belekapaszkodott, mintha csak azzal akarná örök maradásra bírni, saját lelkébe zárni, hogy soha többé ne veszíthesse szem elől. Akárha mindaz, amit Geralt tanított neki, vágyakozott volna a varázslónő után. Mintha a gyerek Ciri tört volna felszínre, ahogy a lábából kiszaladt az erő és a földre hullott erőtlen, mert nem csupán a világ leghatalmasabb varázslónője ölelte magához, hanem az anyja maga. Minden, amit ő adott neki, a legapróbb mozdulatokig és mosolyokig, egyszerre nyúlt ki a forráshoz és kapaszkodott a nőbe, mert haza akart térni.
A randaság térdelve zokogott anyja karjaiban, s egyre erősebben ölelte magához, nyakába, hajába fúrva az arcát, hogy érezze a bőre melegét, az orgona és egres semmivel össze nem hasonlítható illatát. Kincset talált az otthonában és esze ágában sem volt elereszteni. A könnyei Yen vállára hullottak, Ciri pedig úgy sírt, ahogy csakis egy gyerek képes, aki hosszú idő után először találkozik az anyjával.
Becsukta a szemeit, mert többet látott minden más érzékével. Azonban felszakadhatott a világ szövete, mert még így is hófehér, tiszta fény öntötte el a látóterét. Képtelen volt felfogni azt, ami történt, pedig oly régóta vágyott rá. Mégis védtelen állt a valósággal szemben, mert ezt legvadabb álmaiban sem látta ily tisztán és érthetően. Minden, ami páncélként fonta körbe a lelkét, – a kétség, a szomorúság, a fáradt vaják fájdalmai, a menekülő gyerek rettegése, – most lehullott róla, s nem akart hangot adni, de minden levegővétele zokogásban tört utat magának. Cirilla Fiona Elen Riannon hazatért. Eddig is ezt a valóságot járta, de csak most. Csak azután, hogy Geralt és Yennefer rábukkant, most érezte csak igazán, hogy itthon van. Aztán meghallotta a hangot, mely a fülébe suttogott. Azt a mondatot, mely tudatta vele, nincs többé semmi baj. Soha nem vesztheti el őket, mert a végzet kötötte őket össze. Valami, ami erősebb, mint a vér. Mint az Ősi Vér. Hatalmasabb, mint a Zord Vadászat és a Fehér Fagy.
Geralt szavai suttogtak a fülébe: „Több annál.” Igen. Sokkal több a végzetnél is, ami hármukat egybefonta.
– Anya. – Sóhajtotta, ahogy alábbhagyott a könnyzápor, s végre rá tudta magát venni, hogy Yen szemébe nézzen. – Én erre nem készültem fel. Rívia óta várom ezt a pillanatot, de nem tudtam rá felkészülni. Ez nem varázslat. Ez igazi, ugye? – Látta, érezte a közelségét, mégsem volt képes túltenni magát a tényen, hogy végre itt van. Az erő azonban tombolva zuhant újra a nyakába, akárha vízesés alá állna. Az erei újra megtöltötték melegséggel elsápadt arcát, megmozgatták a tagjait. Felkelt, bár nem akarta elengedni a varázslónőt. Aztán széttárta a karjait, hogy Yennefer megnézhesse magának. Igen. Itthon volt. Ez ő lehetett és senki más.
Ciri elmosolyodott, majd a könnyeit törölgetve felnevetett. Aztán dacos kifejezéssel az arcán lépett hátrébb. Hiszen ő már felnőtt nő. Éppen olyan, mint az éjhajú boszorkány.
– De anya! – Tört fel a torkából az első igazán gyermeki mondat. Az ellenkezés, melyről mindketten tudták, hogy értelmetlen. Cirilla mégsem tágított. – Mégis hogy néznék ki vadászat után? – A szavaiban volt logika, viszont inkább a játék, mint valódi dac szólt belőle. – Mondd meg nekem Yennefer kisasszony, hogy hogy a picsába kellene kinéznem alghoul ölés után? Hm? – Rettenetesen büszke vigyor szaladt az arcára, ahogy ezt kiejtette. – Igazi vajáklány vagyok. Szörnyeket ölök pénzért. Emlékszem Geralt is mindig csupa kosz volt, amikor vadászott. – Ahogy ezt mondta, megigazította a gallérját, meg a haját, aztán büszkén kihúzta magát.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Márc. 05 2020, 00:40
Vengerbergi Yennefer
Vengerbergi Yennefer


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
373
Reagok száma :
89
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Cidaris, Solatina

Több annál. (Yen & Ciri) Empty
Re: Több annál. (Yen & Ciri)







Ciri & Yennefer

Több annál

©️️️️️️️

Miután Ciri belépett a jó Melitele Anyácska bal válla mögötti falucskájának választott kalyibájába, azt hittem, mindenre fel vagyok készülve – de hamar rá kellett jönnöm, hogy távolabb aligha állhattam volna az igazságtól. A pillanat töredéke alatt vált világossá vált a számomra, hogy a lány, a lányom sír – legyen az örömtől, egyre ment. Nekem senki ember fia meg nem mondhatta ebben a pillanatban, hogy „nincs szánalmasabb egy síró varázslónőnél.” Pedig – kétség nem fér hozzá – lelki füleimmel tisztán és minden kétséget kizáróan hallottam. Egyébként is átöleltem volna – hisz évek hosszúnak tűnik az az idő, mióta nem láttam – de immáron vigasztaló szándékkal is tettem. Mázsás szikla zuhant a gyomromba Ciri zokogásától, elszorult a szívemmel együtt a levegő útja is, már majdnem olyan érzés fogott el, mintha magam is, mint nehezék alól szabadult gejzír, átadom magam a feltörő érzelmeknek és könnyeknek, ennek azonban szerencsére még idejében útját álltam. Ez persze nem jelentette az, hogy azon munkálkodtam, hogy a leányom minél hamarabb alábbhagyjuk a sírással. Nem – hagytam, hogy sírjon, és hüppögjön, és az egereket itassa, mert ki tudja, mikor tette utoljára – és ki tudja, mikor teheti legközelebb. Nem tudtam parancsolni a kezemnek, azután, hogy átöleltem, rögtön felsiklottak az ujjaim a vállán át a tarkójára, a haja közé, le a hátára, és ugyan egy pillanatra kihagyott a szívverésem, ahogy Ciri összecsuklott, de így legalább stabilan tartottam közben – és még most is, hogy előtte térdeplek, nem féltve se a ruhámat, se magamat. Nincs olyan kosz, vagy szakadás, amit egy kis mágia meg nem foltoz. Nyugtató szavakat susogtam, dallamosakat, mint egy ige vagy egy altató, míg Ciri a karjaimban, a vállamra, hajamba bújva kiadta magából az elmúlt hetek? hónapok? évek? frusztrációját, félelmét és fájdalmát – mert hát hiába tudtam, hogy a randaság most már vajáklány, olyan vajákkal még nem találkoztam, aki nem félt volna néhanapján. S mikor végre úgy tűnt, a nyári zápor már nem itatja a földet olyan vigasztalhatatlanul, mélyen a smaragdzöld szemekbe néztem az ibolyakékemmel.
– Kislányom. – ismételtem magam is, egy pillanatra sem hagyva alább a haja rendezgetésével. A kérdésre, nem tehetek róla, meleg mosoly szökött az arcomra – épp olyan, mint ami akkor, az ellanderi Melitele-szentély birtokain, ha a Randaság butaságot kérdezett. – Ez mind igaz. – feleltem lágy hangon, mint aki még maga sem tért teljesen magához a korábbi érzelmek viharából. – Olyan igaz, mint hogy most itt vagy előttem. Azt hittem, sosem látlak többé, nem Rívia után, és mégis itt vagy. És én is itt vagyok. – nem óhajtottam belemenni a helyzet szülte misztikumba, vagy legalább is még nem. Fontosak voltak a válaszok, de még fontosabb volt, hogy megtaláltuk egymást – én őt, és ő engem. Megnyugodva tapasztaltam, hogy lassan a kezdeti halálsápadtság is múlni tűnik amaz arcáról, és hogy mennyivel jobban áll neki, ha mosolyog – igen, még így, sebhelyesen is. Ezen a ponton azért vettem az erőt, hogy felkászálódjak a földről, és húzzam magammal a lányomat is – és ne az legyen az első mozdulatom, hogy leporolgatom az öltözékem. Megbűvölve figyeltem, ahogy körbeforog előttem, s meg kellett állapítanom, hogy valóban gyönyörű lett. Kész nő. De a kacajából azért még kihallott a Randaság. Legnagyobb meglepetésére azonban még a káromlást hallva is csak mosolyogtam. A régi magam biztosan tartott volna egy hosszú hegyibeszédet a nyelvhasználat fontosságáról – de nem az új magam. Az új magam tudja, hogy az egész magasról le van szarva.
– Mhm. – hagytam rá végül, csípőre tett kezekkel. – Pont úgy is nézel ki, mint ő. És úgy is beszélsz, mint ő.
Egy cseppet sem bántam a Geralttal való hasonlóságot, és a szavaimból is inkább egy odaadó anya büszkesége jött le, mint bármi más. Mégis csak ő a lány apja. Apjább apja is volt a leánynak, mint a szülőapja. Ki is szélesedett a mosoly az arcomon, ahogy felé terelődtek a gondolataim.
– Ő jól van, Ciri. Egy jó hosszú darabon együtt utaztunk, mielőtt szétváltunk volna Novigradban azzal a céllal, hogy mindenképp megtalálunk. Most nem tudom, merre járhat – de csak idő kérdése, hogy a nyomunkra bukkanjon.
Büszkeség töltött el, ahogy ismét végigmértem – ezúttal megigazított frizurával és gallérral.
– Addig mesélj, merre jártál, vajáklány.

Yggdrasill || Szószám: 656 szó
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jún. 28 2023, 16:46
Ajánlott tartalom




Több annál. (Yen & Ciri) Empty
Re: Több annál. (Yen & Ciri)

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ciri
» Ciri
» Ciri the witcheress
» Deárme, elaine ● Ciri & Braenn
» Children of Mischief - Ciri & Fricska

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Játéktér I :: Skellige :: Ard Skellig-
Ugrás: