World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Ellander útcáján sétálok, csak szépen és nyugodt tempóban. Nem sietek sehová, mert régen voltam itt, talán még 7 éves koromban? Akkor láttam utoljára gyerekként ezeket az utcákat, s be kell valljam, akkor félelmetesnek és barátságtalannak tűnt. Most pedig teljesen más szemmel látom, s nem csak azért, mert most az oldalamon lóg egy kard, a biztonság kedvéért. S mi a jó Ellanderben? Szerintem jót tesz azokkal, akik rálépnek Melitele ösvényére, s felvállalják őt egész életük során. Valami rémlik, hogy mondott valamit édesapám, hogy az édesanyámmal együtt követték őt, azonban rám ez cseppet sem igaz. Jobban belegondolva a Pontar folyó mellett sokkal inkább a természetnek adtam át magam, mint egy istennőnek. S valljuk be, hogy ez a szabadság nem olyan rossz. Olyan régen nem jártam ezeken az utcákon, hogy szó szerint elveszek a a zegzugos utcákon. Először megnézek egy helyinek tűnő embert, hogy megkérdezem tőle, hogy merre menjek, de közben megérkezik hozzá valami női bárd. S fene a rossz emlékekbe, rögtön az én esetem jut az eszembe, így meggondolom magam. Átnézek az utca másik felébe, mikor megpillantok egy sápadt képű alakot, ráadásul barna szemmel és fekete hajjal rendelkezik. Megjelenése különös, sőt biztosan nem ide tartozónak tűnik, legalábbis annak vélem. Gyorsan halad, így nekem sem több ennél, hanem  felgyorsítom a lépteim.  Igazán magasnak mondhatom magam a 170 centiméteremmel, amivel kitűnhetek a többi nők közül. Ráadásul ritkán látni parasztnőnél kardot.
- Uram! Elnézést Uram! - szólítom meg hangosan, hogy egy kicsit a zsivajt túlszólva biztosan elérje a célpontom. Remélem, hogy eljut hozzá, s megtorpan és megvár. Ez csupán az én feltételezésem, de ha nem sikerül, akkor nincs mit tenni, hogy odaszaladni hozzá, s megfogni a vállát, hogy szemtől szembe nézhessünk egymással. Bármelyik forgatókönyv valósul meg, ha ott vagyok, s várja a további szavaim, akkor bátran megszólalok.
- Tudna nekem segíteni? - illedelmességet nem tanultam sehol, csak ellestem a folyómentén, hogy a révészek hogyan szólítják egymást, s mit mondanak, mikor megkérik a másikat valamire. Én csupán az alapján cselekszem.
- El tudna vezetni a piacra, úgy vélem eltévedtem. - arcomra egy megnyerő mosoly kerül. Tudom hogy eléggé rossz fényt vet rám, helyiként.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Nov. 30 2020, 23:44
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


Nem szívesen jártam más helyett köröket, de most az egyszer kivételt tettem. Julien annyira szét esett és ideges volt mostanában, hogy igazából még jól is esett elhagyni a várat - és az ő környékét-. Untam már állandóan a szitkozódását és siránkozását hallgatni, és ami azt illeti, nem egyszer elgondolkodtam, hogy aktuális mérgem okozója azonnal elcsendesedne, ha elroppantanám a nyakát. A férfi azonban túl értékes szövetséges ahhoz, hogy apró, rövidtávú érzelmek vezéreljenek vele kapcsolatban. Úgy hogy, hogy haladjon, kérdeztem. Persze, meglepődött, hogy pont én ajánlom fel a segítségem, de mint mondtam, vele kivételt tehetek egyszer.
"Ecetféreg és pengeszőlő. Melyikben segítenél nekem?" Mondjuk úgy, hogy egyik sem hangzik túl biztatóan, de a kettő közül is az utóbbi hangzott könnyebbnek. Gondoltam én.
Mennyire rosszul! Julien nem véletlenül volt ideges. A növény ritka, és mérgező, csak bizonyos mágikus hatásokkal lehet belőle értékes dolgot csinálni, ráadásul a legkevésbé sem hasonlít a szőlőre. Ez leszűkítette ugyan a keresést, de meg nem oldotta. Elindultam, és sok-sok máguson és gyógyítón keresztül eljutottam Ellanderbe, ahol azt rebesgették, hogy a helyi medikának van ilyen növénye. Több se kellett, utamat arra vettem.
A lovamat már a városba lépéskor leraktam a helyi istállóban. A tömeget követve a piacra jutottam, ahol kérdezősködni kezdtem. Beletelt egy kis időbe, mire megtaláltam az emberem. Persze, először tagadta, hogy ő az. Aztán azt, hogy van nála. Végül beadta a derekát, és két nagyobb nyulat kért érte. Azt hitte, hogy napokra békén hagyom majd, de rosszul gondolta, ugyan is a nyulakat már késő délután befogtam.
Épp tartottam visszafelé hozzá, amikor szólongatás ért el a fülemhez. Mivel idegen vagyok itt, eleinte nem gondoltam volna, hogy hozzám szólnak. Egyébként is kerültek, mert rá nézésre sem vagyok túl vonzó személyiség: zöld vászonruhámat vért takarja, hátamon hasonló színű köpeny, afölé rögzítve a hosszú, és a rövid kardom. Ennek ellenére, még is valaki a vállamhoz ér. Megállok, és kissé engedve az érintésnek, oda fordulok. A meleg, vér színű haj és az azzal merőben ellentétes, hideg kék szemek látványa egy pillanatra megfagyaszt. Arcomon egymás után suhan át a meglepettség, és az értetlenkedés. Végig pillantok magamon.
- Nem az őrség tagja vagyok. - mondom végül, bár ezzel el nem utasítom a segítség nyújtást, egyszerűen csak tisztázni akarom, ha netán félre értelmezte volna kinézetem mibenlétét.
Egyébként rengeteg dolog fut át az agyamon. Először is, hogy nő létére nem öltözködik nőiesen, oldalán kard van, bőre pedig a parasztokéhoz illően barnás. Vagy egy kalandra vágyó nő, vagy talán túl sokat tapasztalt. Bármelyik is, furcsának találom, hogy mindenki közül az utcán pont engem kérdezett meg ezzel, pedig láthatóan nem vagyok idevalósi. A választása talán gyanús is. Tolvaj lenne? Vagy épp menekül valaki elől, és egy fegyveres idegen adja neki a biztonságot? A másik, ami még átfutott az agyamon, az az, hogy bizonyára Harmona elátkozott engem halálakor, mert lépten-nyomon olyan nőkbe botlok, akik ő rá hasonlítanak. A gondolatra, hogy a túlvilágról így kínozzon, kiráz a hideg. Ráadásul valahányszor egy hozzá hasonló nőt látok, mindig, mintha "démonok" suttognának a fülembe, és próbálnának terelgetni engem is, meg a gondolataim is. Több, kevesebb sikerrel.
- Magam is a piac felé tartok. Odáig elkísérhetem. - mondom végül, és meg sem várva a választ, ami nagy valószínűséggel egy köszönöm lesz, elindulok.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 01 2020, 18:39
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Sikeresen elérem a sápadt férfit, de persze ehhez az kellett, hogy szaladjak és megérintsem a vállát. Mikor felém fordul, akkor kihúzom magam, s rögtön találkozik a tekintetünk. Én mélyen belenézek. Én mint parasztnő, aki ügyel a környezetére és gyakran elréved a tájban, csak úgy, feltűnik a megszólított fagyása. Ezzel engem szintén meglep, mert nem hinném, hogy olyan szörnyeteg lennék. Hús és vér ember. Végignéz magán, ami nálam azt eredményezi, hogy követem a példáját. Tény és való, hogy nem tűnik őrnek. Ami számomra kegyegtető volt a járásában, hogy határozott és sietős, legalábbis a többi lehetőséghez képest.
- Nem szeretem zavarni az őrség munkáját. - adom meg a válaszom, s mivel megvan ez a pár perces találkozás, úgy ellépek kicsit tőle. Az érintéshez túlságosan közel merészkedtem hozzá. Kell ide a kellő tiszteletet adó távolság. Várom a válaszát, hogy végül van kedve segíteni, vagy éppenséggel nem ér rá. Magamban gondolkozom, hogy ki lehet a férfi? Így közelebbről pillantom meg ruházatát, ami finom anyagból készülhetett. Van vértje, s ebből kifolyólag már most jobb a felszerelése mint nekem. Nem számít, én sosem tudnék olyan vértet viselni, meg talán még furább lennék. Talán teljesen másképp nézne rám a környezetem.
Végül megtöri a hallgatást, s én pedig fülelek. Tökéletes választ kapok, amit egyből megköszönnék, azonban az idegen siethet, mert már indul. Fene essen belé az ilyen férfiakba! Utána kell sietnem, s felvenni az ő léteinek ütemét, ami a következőképpen történik: Mire ő lép egyet, én nekem ahhoz kettő kell.
- Nagyon kedves, hogy odakísér – tudom le így a köszönetet, s egy darabig fogalmam sincs, hogy mit kérdezhetnék tőle. Nem tűnik beszédesnek, s én sem vagyok az. Hosszúra hagyom közöttünk a csendet, s hogy ne tűnjünk a furánál furábbnak, akik egymást mellett loholnak, így szólalok meg kényszerből, de nem jókedvből.
- Hallott valami érdekes híreket a világ többi tájáról? - fogalmam sincs, hogy miért éppen ez fogalmazódott meg bennem. Talán mert a folyópartra nem minden esetben érkeznek hírek a világról, vagy csupán a környékről. Pedig mostanában a révnek jó dolga van, csupán az utazok annyira nem beszédesek. Most lehetőségem van, esetleg többet megtudni, Igen! Még bemutatkozni nem fogok neki, mert most látom őt először. Az én nevemhez idő kell. Természetesen ha egy őr szólítana fel, akkor nem ellenkeznék elárulni.
- Uram, s mit fog vásárolni a piacon? - tudom le ennyivel a kérdezősködést, puhatolózást. Hogy kapok-e választ, azt meglátom. Teljesen más az öltözete.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 01 2020, 20:05
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


A tekintetem találkozik az idegenével, és másodpercekig egyikünk se fordítja el. Mintha hallanám a koponyám hátuljában erősödni a suttogást, az érzelmek és gondolatok váltják egymást nálam. A nő kezdeti mosolyát felváltja a meglepettség, amelyet én váltok ki belőle. Általában uralkodni szoktam a mimikámon, de ez a helyzet meglepetésként ért. Mivel szerencsémre nem kérdez rá, miért bámulom így, nem kell hazugságokat gyártanom. Azért az egyértelműre felhívom a figyelmét, és válasza valamiféle elégedettséggel tölt el. Az őrökkel együtt tudok érezni, hisz a talgari grófságban hivatalosan kapitányi rangot képviselve, nekem is sok ostoba kérdéssel és idiótával kell foglalkoznom.
- Ezt a példát sokan követhetnék. - dicsérem meg burkoltan, majd elindulok, ő pedig természetesen, ahogy előre látható volt, jön velem. Magasságbeli különbségeink hatása, hogy lépteim nagyobbak, gondolataimba merülve kell pár perc, amíg észre veszem, hogy lassan már lóg a nyelve, hogy tartani tudja velem a tempót. Lassítok hát a lépteimen, aminek a bal kezemben lobogó nyulak is örülnének, ha nem lennének már rég döglöttek. A kérdésére rápillantok, aztán elgondolkodom. Sokat utaztam idáig, azonban túl sok érdekes dologgal nem találkoztam a héten.
- Ha utazik, a Mahakam lábánál óvatosan járjon, mert leshi járja az erdőt. Egyébként... mióta a vajákok megtizedelték a szörnyek létszámát, maximum a politikai vitákról és harcokról lehetne mesélni, bár az nem asztalom. - hivatalosan legalább is nem. A színfalak mögött sokat foglalkoztat a politika, hiszen Talgar hozzám tartozik, erről a grófon és néhány beavatotton kívül senki sem tud. Ami jobb is, mert ha egyszer valakinek eleredne a nyelve, sajnos kénytelen lennék a megindult szál után menni, és elvarrni azt. Az újabb kérdést hallva ismét lepillantok egy pillanatra a nőre. Kíváncsi fajta, bár ez a hölgyekre általánosan jellemző.
- A medikával egyezkedem. Na és maga miért hord kardot? - kérdezek vissza. Ha már ő is kérdezget, én miért ne tehetném fel azt a kérdést, ami a legjobban foglalkoztat? Már a mellett, hogy miért pont én lettem a kiszemelt vezető.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 01 2020, 20:22
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

A kezdeti találkozás után, kezd normálissá válni a helyzet én és megszólított férfi között. Egyelőre nem mutatkoztunk be egymásnak, de nem is igénylem különösebben. Ha sikeresen eljutunk a piacra, akkor minden valószínűség szerint elválnak az utjaink egymástól. Úgy tűnik,  hogy valami kellemeset közöltem a férfivel, mikor elmondtam a véleményem az őrség megszólítással kapcsolatban. Az őrség nem népkísérők, csak nagyon kivételes helyzetekben, nem? Szóval kapok egy dicséretet, ha burkolva is, de jólesik.
- Semmiség, az őrök nem parasztok kísérgetéséért vannak, vagy egyszerűen, hogy az ügyes bajos útba igazításokkal foglalkozzanak. A várost védik. - s honnan tudok én ilyenről? Apámtól, mert voltak ilyen történetei az öregnek, s tőle hallottam a szavakat. Én meg vagyok annyira rendes nő, hogy megfogadom a tanácsát,  ezzel megtisztelve az emlékét. Próbálom követni, ám a léptei nagyobbak mint az enyém. Nem vagyok hozzászokva ehhez a tempóhoz. Szerencsére a férfi érzékeli a lemaradásom, s hozzám igazítja a lépteit. Mikor beérem, akkor hálásan nézek rá. Valószínűleg a következő saroknál elvesztettem volna szem elől. Csak utána tűnik fel nekem, hogy két döglött kövér mezei nyúl himbálódzik a bal kezében. Jobban megnézem a két állatot, majd azt, akinek a kezében van. Nem könnyű elfogni ezeket az állatokat, akkor a másiknak vérben miért sikerült? Nem kérdezek rá.
- Valóban kevés szörnnyel lehet találkozni, de jobb az óvatosság. Ez igazán hasznos információ, majd tovább adom, ha nem bánja. - úgy vélem, ez a jelen esetben hasznos lehet bizonyos emberek számára. S miért várom, hogy erre reagáljon? Mert én sosem mennék Mahakan lábához, másik részről tőle tudom. Nem lenne jó érzés, hogy az engedélye nélkül adnám át másnak. Politikai viták? Nah én ekkor nézek nagyot a férfire, hogy az meg mi? Mi az a politika egyáltalán? Én Ellanderben születtem, s eddig sosem senki nem a politikával.
- Kérem,  a harcokról beszélhet, jobb tudni, hogy nem a közelben történik, s nem-e éri el az emberhez. - kellemesen haladunk egymás társaságában, így, hogy egymáshoz hangoltuk a lépéseinket. Feltűnik, hogy lepillant rám, én pedig cserébe felnézek rá. Ajkamon egy kedves mosoly jelenik meg. Viszont a kérdésemre adott válasza rögtön aggodalomra ad okot.
- Azzal a pocakos Medikával? Mert akkor magával tartok. - az arckifejezésem jól elárulhatja, hogy nem kedvelhetem. Azonban a férfi kérdése meglep, de gyorsan túllépek rajta.
- A munkából fakadóan hordom, révész vagyok a Pontar folyón. - s ebben jól hallhatja, hogy mennyire elégedett vagyok vele. Mintha egy felemelő feladat lenne.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 01 2020, 21:20
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


A kezdeti, talán feszélyezett csendet lassan, apránként, de megtörjük. Kérdések jönnek felém, és indulnak tőlem, és egyre-másra kapjuk a válaszokat is. Habár mint idegen, furcsának találom, hogy engem kérdezget, hiszen küllemre helyinek is beillene. A dicséretemre adott reakcióját nem tudom, hogy ez most önítélkezés akar lenni, vagy valami háttérbeli tapasztalatról van szó.
- Egyedi a szemléleti módja. Honnan ered? - általános "tévhit", hogy a városi őrök a városi emberekért "vannak", s mint úgy, a legtöbb egyszerű igényüket ki kell elégíteniük, mint például a tájékoztatás, meg az "elveszett anyám tyúkja, keressék már meg". Persze ezt a mentalitást a nagyrészt írni-olvasni nem tudó, egyszerű parasztemberek és asszonyok képviselik, azért a nemesség körében is elég népszerű ez a nézet.
Ezután elhintem a leshi jelenlétét a Mahakam lábánál, a hölgy pedig engedélyt kér, hogy megoszthassa az információt.
- Nem hiszem, hogy ilyesmihez az én hozzájárulásom kellene. Azzal osztja meg a hallottakat, akivel akarja. - nyugtatom meg ezzel. Habár a magánéletben elégedettebb lennék, ha kevesebb emberrel kellene együtt élnem ezen a világon, a leshi egyébként sem az a vérengző fajta, inkább csak territoriális lény.
Aztán a hölgy, ha nem is undorát fejezi ki a politika iránt, de arcáról sok dolog leolvasható, csak az nem, hogy szeretné. Haloványan el is mosolyodom, meg arra is, hogy inkább a harcokról szeretne hallani.
- Mióta az elfek visszavonultak a hegyekbe, csak a Scoia'taelekről hallani, akik az anyaország hívását megtagadva még mindig gondot okoznak a földeken. - habár én nem vagyok bőszavú, azért ilyesmiről valahogy én is könnyebben beszélgetek, mint magánügyekről, vagy az időjárásról, vagy a franc se tudja, miről beszélget egy átlag ember. Általában magamnak való vagyok, és bezárkózom, ha épp nem dolgozom, vagy, mint jelen esetben, intézkedek valamilyen ügyben. Meg is említem, hogy a medikához tartok, mire ismét gyanús kijelentést tesz.
- Ismeri? - kérdezem homlok ráncolva. Ha igen, nem értem őt. Helyinek, vagy hozzám hasonlóan kérdezősködő vándornak kell lennie ahhoz, hogy ismerje a medikust. Utóbbit nem nézem ki belőle. Ha viszont helyi, akkor miért kell a piacra kísérgetni?
Egyébként ez a dolog annyira meglep - ismét -, hogy el is felejtem mondani neki, hogy felesleges eljönnie velem. Tudom, hogy a medika gyakran hazudik. Hazudott a foglalkozásáról, arról, mi van a birtokában, és egyértelműen megpróbált lerázni. Szerencsére, ha nem tudnék gondolatot olvasni, akkor se lenne nehéz kitalálni, hogy mikor csavarja a szavakat: minden hamis szavakor vagy a pocakját, vagy a karját, állát, valamijét, de vakarja. Miután nem hagytam magam lerázni, és közöltem vele, hogy tudom, hogy hazudik, faggatózni kezdett, hogy honnan tudom. Megígértem neki, hogy elárulom, hogyha üzletet kötünk, és így nagy nehezen belement a dologba. Akkor kérte a nyulakat. Bármibe lefogadom, hogy az állatokért cserébe valami bóvlit fog majd elsőre adni, de tekintve, hogy hamar kiismerhető a jelleme, nem fogok elmenni anélkül, amiért jöttem.
A kérdésemre, hogy miért visel kardot a nő, érdekes választ kapok.
- Révész? - kérdezek vissza.
- Nem csoda, hogy kardot hord, nem túl nőies szakma. - ha bele képzelek, hogy milyen az emberi természet... Egy kiéhezett férfinek egy csónak a folyó kellős közepén, kettesben egy nővel épp elég, hogy a tettekre sarkallja.
- De ha hordja, remélem tudja is használni, mert a fegyver látványa elriasztja ugyan az okosokat, a balgákat csak hergeli. - tapasztalat. A kardok állás a hátamon gyakran egy vaják érzetét keltik rólam elölről, főleg ha nem látják az arcom. Persze, hátulról látni, hogy nem két hosszú kard van nálam, hanem különbözőek, és nem sárga szemeim vannak, de ez az előítéletes, és kötekedő fajtákat messziről nem zavarja. Vannak, akiket közelebbről sem. Azok, akiknek olyan kicsi a farkuk, hogy egy fegyveres láttán rögtön megfelelési kényszerük és feltűnési viszketegségük lesz. Ez, esetemben nem jelent túl nagy kihívást... de egy magányos nőnek egy szűkös csónakon..?

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 01 2020, 22:14
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Megy a beszélgetés, aminek örülök. Ha hazaérek, akkor lesz miről mesélnem a többieknek. Figyelek a féfi szavaira, ám a nevét nem tudom, s ez fordítva szintén igaz. Ami azt illeti ez nem gond, egyelőre egy idegen, aki van ennyira kedves, hogy elvisz a piacra.  Természetesen figyelek a környezetemre, hogy milyen épületeket látok és merre kell egyáltalán haladjak. Ebből látszik, hogy régen voltam itt, s sok minden változott.
- Édesapámtól, aki volt városőr. Bolek Divis szavai – érdekes neveltetésem volt, s sok történetet hallottam tőle. Jó volt hallgatni, s szavain keresztül átélni azokat, amit ő. Valamely történetek tanulságosak voltak, de mások pedig nevetségesek. Most már nem hallok egyet sem, hiszen meghalt. Hallom a választ a Mahakam-os dologra, s az a első, hogy illedelmesen megköszönöm.
- Köszönöm Uram.Én meg úgy vélem, hogy mindenképpen kell az engedély. A magamfajta ember mit keresne ott? Ráadásul, ezek után miért mennék meggyőződni róla? Számomra veszélyes és végzetes lenne. - nézek rá a beszélgető partneremre, miközben haladunk könnyedén az utcákon. Néha ki kell térnem egy-egy nem oda figyelő helyi lakost, akik szintén sietnek valahová. Ami jól jel, hogy a férfi arcán megjelenik egy mosoly. Ami történetesen azt jelenti számomra, hogy nem is vagyok olyan rossz társaság. Harcokról felvilágosít, amire én biccentek. Párszor elmondom magamban, hogy jól az agyamba véssem. Megemlíti nekem, hogy a Medikához megy, mire én történetesen figyelmeztetem őt, hogy jól vigyázzon a pocakossal. Elég szemét egy alak.
- Ismerem, néha szoktam jönni Ellanderbe kereskedni a folyón kifogott halakkal, vagy éppen a folyóparton megtermelt zöldségekkel. - látom arcán a meglepettséget, úgy tűnik, hogy el kell neki magyaráznom a helyzetem.
- Itt Ellanderben születtem, 23 évvel ezelőtt, s laktam is 7 éves koromig. Utána az apám magához vett Pontar folyópartjára, a közeli rév átkelőhelyre. Ott dolgozott, s én azóta ott élet. Ha kétszer voltam itt Ellanderben, akkor talán sokat is mondok. Általában nem én szoktam jönni. - remélhetőleg így már megérti a férfi a helyzetemet, hogy miért kértem segítséget tőle. Ami igazán meglepő, hogy egy teljesen idegen férfivel, ennyit nem szoktam fecsegni. Mármint, mikor révész feladatom végzem.
- Igen, révész. - erősítem meg, hogy nem csal a füle, jól hallotta az okot. A megjegyzésére, elmosolyodok, mert Boleket idézi elő.
- Édesapámnak is ez volt a véleménye, s hogy nagyon veszélyes és erős fizikumu ember kell hozzá. - mesélem el neki, hogy nincsen egyedül ezzel az állításával. Ráadásul szerintem a többi társam is így gondolhatja. Nem túlságosan jó úgymond a teljesítményem. Kevesebb embert juttatok át a túlsó oldalra, mint a többiek. Ezzel tisztában vagyok. Megvan bennem az a kis hang, hogy adjam fel, s ténylegesen fárasztó, de én ott nőttem fel. Mondjuk a földművelés jól megy nekem, de nincs férfi a háznál, aki jobban haladna. Itt a városban az egyes nők, nagyon szép ruhákban járnak. Visszarángat az idegen a szavaival a valóságba, s rá nézek újra.
- Egy révészt megölt egy tolvaj, a pénzéért. A Révbíró elrendelte, hogy mindenki tanuljon meg kardot forgatni, hogy az az eset ne forduljon újra elő. Így van, mikor felfogadunk egy kardforgatót, hogy tanítson bennünket,meg mikor lehet egymással gyakorlunk. - tudom le a saját részemről ezt is.Egy időre elhallgatok, mert pontosan látok egy nőt, aki szintén szép ruhában van. Fekete haja van, inkább teltebb az alakja. Nem lehet rossz dolga. Ami másik szintén feltűnik benne, hogy bizony ízlésesen láttatni engedi a bájait a férfiak számára. Ahogy észlel engem szemből, már rögtön fintorog a kinézetemtől. Jól leolvasható, hogy koszos parasztnak, vagy nem jól öltözött nőnek vél. Ki tudja, hogy pontosan mi lehet a baja velem? Nem veszek róla tudomást, s elmellőzzük egymást. Kifújom a levegőt.
- Mit gondol az öltözetemről? - szökik ki az ajkaimon, kíváncsi vagyok, hogy miként ítéli meg. Mindig fiúsan öltözködtem, pedig eléggé nőies vagyok már. Jól fed a ruha. Talán ha az idegennel elválnak az utcaink, akkor kipróbálok néhány olyan öltözetet, csak a kíváncsiság kedvéért, hogy miként áll rajtam.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 03 2020, 04:48
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


Nem tudom a nő nevét, se ő az enyémet, pedig lassan kezdünk már kicsit személyesebb dolgokról beszélni. Nem zavar egyébként, így, hogy már tudom, mi a munkája, hamar kideríthetném a nevét, ha akarnám. Gondolom nem sok női pontari révészt ismernek az emberek itt, vagy a folyó bármely részén. Mint később kiderül, az apja se gondolja ezt veszélytelen, vagy épp nőiesnek, de hát senki nem is állította.
Rá kérdezek, honnan van a nőnek ennyire városőrök felé táplált együttérzése, és hamar kiderül, hogy az apja az volt.
- Csak volt? - teszem fel a kérdést, mert túl fiatalnak találom a nőt ahhoz, hogy az apja túl öreg legyen a városőri munkához. Kivéve, ha netán már nem él, az is előfordulhat. Amikor mondom neki, hogy nem kell ám tőlem engedélyt kérni arra, hogy hasznos információt megosszon, ő ragaszkodik hozzá, úgy hogy rá hagyom. Nem feltétlenül tudom, hogy szerinte miért van erre szükség, hogy figyelmeztessen másokat jó szándékból, de ehhez engedélyt kell tőlem kérnie. És ha azt mondom, hogy nem, akkor nem szól egyik arra utazónak se, hogy kerülje az erdőt? Érdekes dolog ez.
A medikára térve a nő reakciója egyértelműsíti bennem, hogy valami nincs teljesen rendben ezzel a helyzettel. Rá kérdezek, hogy ismeri-e a férfit, ezzel reménykedve abban, hogy nem csak egy "igen"-nel zárja le a dolgot. Szerencsémre, a nő cserfes annyira, hogy megossza, miért ismeri a medikát, de még is miért van szüksége a segítségemre. A magyarázat érthető. Hiába élt itt 7 évet, amiből talán 4-et töltött maximum az utcákon, ha utána 16 évig meg sem fordult a város környékén.
- Így már értem. És miért pont engem választott? - teszem fel a második, engem foglalkoztató kérdést ezzel a dologgal kapcsolatban.
A kardra kapott válasz után hümmögök egyet.
- Az már rablás. - vonom le a következtetést, hisz erőszakkal elvett pénz már nem számít tolvajlásnak, ami azért fontos részlet, mert egészen más, súlyosabb büntetést kapni érte. Főleg, ha az áldozat bele is hal a támadásba. Mivel a révészek azért közismertek lehetnek a helyieknek, úgy hiszem, hogy vadászatot indíthattak a rabló után. Ritka, ha valaki ilyen monoton, unalmas, és veszélyes munkára vállalkozik. A pénz is csak akkor jön, ha van átmenő forgalom, tehát a bevétel sem kőbe vésett.
Figyelmem nem kerüli el az utcán tévelygő kurtizán, aki csak egy pillantást vet rám, aztán figyelme a mellettem haladó nőre tapad. Fintorogva, látványosan fordul el, mintha ezzel akarna felsőbbrendűséget sugallni. Ez nem meglepő. A kurtizánok viszonylag jól élnek. A meglepő az, hogy utána a mellettem haladó nő rá kérdez az öltözetére.
- Őszintén? - nézek rá. Nincs okom nem őszintének lenni, ezért is kérdezett, szóval folytatom is.
- Az öltözködése praktikus. Az oldalán kardot hord, így ahhoz illően kell öltöznie. Nem azért, mert küllemre így illik: hanem azért, mert ahogy mondtam, ha a következő pillanatban egy ostoba ember kötekedni kezd önnel, akkor ezzel a ruházattal többet, jobban tud mozogni. Egy olyan ruhát fűző, több alsószoknya, abroncs, több felső réteg, szűkös, és rugalmatlan anyagok alkotják. Nehéz, nagy, és korlátozza a mozgásban. Szépnek szép, de nem praktikus. - mondom, a teljesség igénye nélkül. A kurvák ruhái pedig közelében sem járnak a nemesi rakott szoknyákhoz, fűzőkhöz. Azok még nagyobbak, nehezebbek, szűkebbek, tarkábbak. Aztán visszapillantva előre még hozzá teszem:
- Egyébként se alacsonyodjon le, ne kurtizánokhoz akarja magát hasonlítani. - mondom, majd a látóhatáron feltűnik a piactér. A sűrű tömeg és a zaj miatt könnyen felismerhető, de ha az ember elég magas, akkor átlátva a fejek felett a bodegákat is láthatja, ahogy a tér minden részén állnak, előttük kígyózó sorokkal.
- Miért akart eredetileg a piacra menni? - nem lehet túl fontos, ha a nő úgy döntött, hogy el akar kísérni a medikához.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Dec. 03 2020, 09:56
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Sejthettem volna, hogy a férfi rákérdez az édesapámra. Ami azt illeti nincs ezzel semmi gond.
- Meghalt valami ismeretlen kórban. Senki sem tudja, hogy miben. Ez már régen történt. Sokat mesélt nekem az ő városőrös élményeiről, meg a többiről. - adom tudtára, hogy nem új dolog nálam, aki igényelné a támogatást.  Feltörnek bennem pár nagyon vidám esemény, így egy darabig hallgatag módon lépegetek mellette. Hosszúra nyúlik a csend, ami nem zavar. Percekkel később  a férfi szavai rángatnak vissza a valóságba.
- A határozottsága fogott ment, a többiben csupán reménykedtem, hogy esetleg a Piac felé halad, s nem pedig máshová. - tudom le ennyivel, mert nem kell belegondolnia nagy dolgokba. Felnézek a férfire, ki tudja hanyadjára, majd a beszélgetésünk halad tovább a megfelelő lendülettel. A kardom kerül szóba, hogy miért hordom magamnál? Egyáltalán tudom-e használni? Én megadom neki a választ, s örömmel veszem tudomásul, hogy hamar levonja a következtetést.
- Igen, rablás. Az öreg minden pénzét elvitte – árulom el ezt is, s ha már így állunk, hogy pár másodpercre rá hozzáteszem.
- Sosem lett meg a tolvaj, mintha a föld nyelte volna el. - elnézek távolra az utcán, mikor megpillantok egy közeledő kurtizánt, aki úgyanúgy kiszúr engem. Nem tudom, hogy mi járhat a fejében, de felé jelzi, hogy nagyon nem csípi a fajtámat. Mintha én nála sokkal alacsonyabb rangú nő lennék. Ránézek Lucióra, hogy esetleg nem lehetséges az, hogy irigy lett volna rám? Mármint itt együtt haladni.  Gondolok kettőt, s rákérdezek nála, hogy mit gondol rólam. Mikor visszakérdez, akkor rögtön rávágom.
- Őszintén. - Miért? Ő máshogy akarta volna? Mikor belekezd a a vélemény nyilvánításhoz, akkor nem reménykedtem benne, hogy ennyire részleteset kapok. Teljesen meglep, ami szerintem kiül az arcomra. Ennyit még senki sem mondott rám. Mikor befejezi végre, akkor nézek rá nagy szemekkel.
- Köszönöm az őszinteségét. - csak ennyi jut eszembe, mert ezt meg kell emésztenem. Újabb hallgatás jön a részemről, de végül csak kikívánkozik belőlem a kérdés.
- Nem tarthatja őket sokra, ha ilyeneket mond. Ami pedig  azt illeti, talán egyszer kipróbálnám, hogy milyen olyan ruhát viselni. Vagy egyáltalán kényelmes? - teszem fel a nagy kérdést hangosan, s látszik rajtam, hogy gondolkozom.
- A kurtizánok mennyit keresnek naponta? - ha már így szoba jöttek, akkor érdeklődöm.   Ki tudja, lehet belefogok valami teljesen újba, mármint megtanulni, amivel többet kereshetek, mint a révészséggel, s kevesebb veszéllyel jár. Jön a férfi kérdése, s elnevetem magam.
- Mert szeretnék vásárolni, amit a folyó mellett nem sikerül megtermelni magunk erejéből.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Dec. 04 2020, 19:26
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


Hogy tisztázzam a beszélgetésben témaként felkerült férfi állapotát, rákérdezek arra, miért csak volt városőr. Tisztában vagyok azzal, hogy ha vérző sebek lennének a nő lelkén, akkor nem beszélne ilyen könnyedén róla. Így, ha halott, már megbékélt vele, vagy él, csak már nem őrként. A válasz viszont előbbire enged következtetni. Meghalt már, de könnyedén beszél róla, tehát már nem gyászol. Akkor valószínűleg évek telhettek el azóta.
- Fogadja részvétem. - mondom, habár nekem apám nem hunyt el, csak mondjuk úgy, kirepültem a fészekből. Nem találkoztam már vele jó sok éve, és azt sem tudnám megmondani, hogy hogyan folyna le az a találkozás. Amikor még otthon éltem, teljesen idegennek tartottam hozzáállását az élethez, ma már látom, igaza volt a legtöbb dologban. Biztosan örülne annak, ha bevallanám ezt neki is, és valószínűleg az orrom alá dörgölné, hogy ő ezt végig tudta, és még jól meg is alázna valamilyen módon. Bizonyos értelemben mindig is egy nagyképű, képmutató, önző és kapzsi alak, nem hiszem, hogy bármit is változott ez idő alatt.
Visszatérve a hölgy apjára, az ismeretlen kór érdekesnek hangzik.
- Csak Ő? Medikák nem vizsgálták ki az ügyet? - ha egy ismeretlen kór feltűnik valahol, arra azonnal rá szoktak szállni, mint keselyűk a dögre. Egyrészt az újdonság "varázsa" miatt, egyrészt, mert könnyen pandémia lehet belőle. Mondjuk azt szívesen megnézném. Egy ilyen város, egy jó kis pestissel pár nap alatt kihalt lenne.
Aztán rá kérdezek, miért pont engem választott. A határozottság rá a válasz, mire bólogatok. Végül is, van benne valami. Nem nagyon szoktam magam elveszettnek érezni. De úgy sehol. Mivel nem nagyon van mitől féljek, az erdő közepén is teljes nyugalommal sétálgatnék.
- Érthető, nem tűntem elveszettnek. - vonom le a következtetést, aztán a piacra érünk, de nem megyek be a térre, elkanyarodok az egyik kis utcába, ahol a medika háza is van. A nő ha akar, mehet tovább a piacra, vagy követhet, azt sem feszélyez túlságosan. Nem sokára úgy is elcserélem a nyulakat arra a nyomorult pengeszőlőre, és akkor indulok vissza Talgarba, hogy Julien folytatni tudja a kísérleteit.
Úgy tűnik, a nő egyébként komolyan gondolta, hogy velem tart a medikához. Beszélgetésünk alatt szó esik a rablásról, ami egy révésszel történt régebben, ami miatt elrendelték, hogy mindenki fegyverezze fel magát. Habár kételkedek abban, hogy a nő egy tapasztalt férfi ellen megtudja magát védeni, nem hozom szóba kétségeim. Arra külön ráncolom a homlokom, hogy a rablót elnyelte a föld, sose lett meg. Mondjuk, ha senki se látta, ahogy beszáll a révész csónakjába, akkor nem tudhatják, hogy néz ki, tehát nem csoda, hogy nem találják. Nem fog Önként jelentkezni, hogy "én voltam". Bitóra kerülne.
Az utcán feltűnő kurtizán láttán a nőnek érdekes kérdése támad, amire őszinte választ vár. El is mondom neki a véleményemet a ruházatáról, mire megköszöni. További szavaira egy kissé gyorsabban fújom ki az orromon a levegőt. A nő nem sokat járhat közösségbe.
- Senki nem tartja őket sokra. Nyíltan nem. Akik járnak is ilyen helyekre tagadják. A lábát minden nő szét tudja tenni, de ha a magát vesszük példának, a szakma választása becsülendő. Ha ruhát akar próbálni, lehetőleg ne olyat válasszon amiből kilátszanak a keblei. Ugyan a férfiaknak egy alkalomra tetszik az ilyesmi, a misztikumot jobban szeretjük a nőkben. - arra, hogy kényelmes-e ilyen ruhát hordani, nem válaszolok, mert nem tudom. Női rokonság sem volt körülöttem, akiktől érdeklődhettem, vagy meséltek volna.
- Bordély, és kurtizán függő. - mondom arra, hogy mennyit kereshetnek. Noha, én magam nem élveztem még a gyönyöreit az ilyen helyeknek, az Éjszaka Királynőjét jól ismerem, és beszélgettem már vele üzletről.
Arra a kérdésre, hogy miért akart a piacra menni, azt az egyszerű választ kapom, hogy vásárolni.
- Csak azt nem értem, miért rendeli alá a vásárlását annak, hogy találkozom a medikával. Tart tőle, hogy nem tudnám kézben tartani a dolgot? - kérdezek a dologra, aztán megállok a medika háza előtt. Az ajtó csukva, ablakok spalettái becsukva. Nincs itthon. Mély levegőt veszek a zárt ajtót látva, és körbe nézek. Arról nem volt szó, hogy nem lesz itt. Lehet este kéne visszatérnem. Addig meg valami kocsmában, vagy fogadóban várni...
- Fenébe. - fordulok el az épülettől, vissza a piac irányába. Azt hittem, hogy gyorsan lerendezhetem ezt a dolgot, de tévedtem. Még a téren körbe nézhetek, hátha ott van. Ha házhoz ment valakihez, akkor nincs más lehetőségem, mint várni.
- Inkább én kísérem el Önt a piacra. Nincs szerencsém ezzel a fajankóval. - mondom kissé bosszankodva.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Dec. 05 2020, 17:34
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

- Köszönöm. - nemes gesztusnak gondolom a részéről, hogy részvétet nyilvánít. Régen volt, s úgy alapból ennyi év után nem várná el az ember. Ilyenkor csupán meghallgatják a másikat, s tovább lépnek. Szóval számomra a férfi tette kellemesen hat rám. Szóval kezd szimpatikussá válni az én szememben, úgy apránként.
- Igen, csak ő. A Medikák nem vizsgálták ki az ügyet, hiszen annyira kiesünk a köreikből. Egyesek minket úgy hívnak minket, hogy a Folyóparti különcök. Ráadásul melyik Medika szeretne utazni 1 vagy 2 órát, hogy egy kissé lepukkadt folyóparti, pár házas közösségnél lehessen? Ráadásul ha el is jönnek kivizsgálni, akkor nekünk sokat kell fizetni a szolgálatért. Mi meg nem tehetjük azt, hogy a pénzünket elverjük. Ha többen lennénk, mint tíz fő, akkor talán megtehetnénk, de így… - ingatom a fejem, hogy bizony talán ezért sem szeretem a Ellanderi Medikát. Még annyit hozzá merek tenni:
- Valamilyen szinten belekényelmesedtek a jólétbe, s a biztonságot adó falak közül nehéz kimozdulni. - legalábbis nekem az a kis hordó has a jólétet jelzi. A beszélgetésünk tovább halad. Azzal folytatódik, hogy a férfi kíváncsi arra, hogy miért őt választottam? Elmondom neki becsületesen, hogy mi volt a döntő szempont. Jó  következtetést von le, így bólintok neki mosollyal az arcomon.
- Igen, az. Nem tűnt elveszettnek. A helyiek csupán kisebb csoportokban sétálgatnak,mintha csak ráérnének.
Mikor a férfi elfordul egy kisebb utcába, akkor természetesen követem őt.  Beszélek még a rablóról, aki egyben gyilkos is. Érdekes volt elveszteni a vezetőnket, s cserébe látni egy fiatalt. Az egész témát megzavarja egy gőgös kurtizán, aki egyenesen rosszallóan néz rám. Ezzel kapcsolatosan kérdésem támad, mármint a ruházatommal kapcsolatosan. S megint ott tartunk, hogy jó hallani az efféle választ. Valóban, én senkitől sem tanultam el, hogy mutogassam a bizonyos testrészeim. Mikor mondja, hogy a fizetésük bordély és kurtizán függő,  akkor kezdem sejteni, hogy mire szeretne rávezérelni ez a daliás férfi. Tovább halad a beszélgetés, s egy kérdéssel válaszol nekem, mikor én a legegyszerűbben válaszolok.
- Mert a Medika igazán különös képessége van arra, hogy felszívódjon. Főleg, ha veszélyeztetve érzi magát. - második kérdésére, azonban nem tudok mit mondani.
- Ez hamarosan elválik. - megérkezünk a Medika házához, de ott minden zárva van. Én odasétálok az ajtóhoz, s elkezdek rajta dörömbölni. Kétszer megteszem egymás után, mikor hallom hátam mögött az idegent. Látom indulni akar, ám én itt maradok.
- Ilyen könnyen feladja? Meg kell keresnünk ezt a fajankót, ha dolga van vele. Csak ahhoz tudnom kell, hogy volt valami köztük? Csinált bármit, amitől esetleg útra, vagy elbújásra késztesse? - most én érdeklődök, s azon gondolkozom, hogy Városon belül lehet, vagy kívül?
- Szóval azért segítek, mert a Folyóparton egymásra vagyunk utalva.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 06 2020, 14:10
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


Az egész helyzet fura, amit a nő körbe ír. Kór, amit csak ő kapott el, senki más. Neki az első, ami eszébe jut, valami mérgezés, de ő paranoiásabb is kicsit. A legtöbb medika általában túl komolyan szokta venni a munkáját, de úgy tűnik, nem az ellanderi. A hölgynek rossz tapasztalatai vannak vele, ami enyhe aggodalomra adhat okot.
Ez manifesztálódik is, miután megbeszélünk néhány dolgot, és oda érve a házát zárva találjuk. Ekkor informál a hölgy arról, hogy veszélyt érezve, mint valami állat, elszalad, elrejtezik. A piacon akarnék körbe nézni, de a nő nem tántorít az ajtótól a dörömbölés utáni csendre sem. Kérdez, én pedig halkan sóhajtok.
- Egészen eddig nem gondoltam olyanra, ami veszélyeztetné. Csak egy ritka növényt akartam tőle vásárolni. De ez nem jelenti azt, hogy más által nem lehet veszélyben. - mondom, aztán közelebb lépek az ajtóhoz.
- Álljon kicsit félre. - kérem, és ha a nő eláll az ajtóból, akkor azt egy határozott lendülettel berúgom. Persze a zár kiszakad, az ajtó pedig hangosan csattan a falon, az erőtől kicsit vissza is csukódik, de azt már a kezemmel megakadályozom. Lassan besétálok, szemeimmel olyan dolgot kutatok a félhomályos helyen, ami irányba helyezhet, hogy merre indult, vagy hogy miért. Láthatóan sebtében pakolt össze, tehát a nőnek igaza volt.
- Ha gyakran csinálja ezt, valószínűleg van rejtekhelye. Ha pedig gyakran használja, lehet már nem is olyan biztonságos, mint gondolja. - gondolkodom hangosan, alaposan körbe nézve oda bent.
Persze a behatolást az utcán sétálók érzékelték, és már szaladnak is a városőrökért. Az ajtó felé nézve észlelem a dolgot, de láthatóan nem zavar. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy ide bent vagyunk, leguggolok egy cipőnyomhoz, amelyet termőfölddel hagytak a pult mögött.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 06 2020, 18:14
Mirka Divis
Mirka Divis


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
51
Reagok száma :
46
Join date :
2020. Nov. 29.
Tartózkodási hely :
Leginkább észak

Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Én csupán annyit mondok el a férfinek, amennyit tudok. Én nem lettem beteg, csupán az édesapám. Azon kívül a közösség többi tagja sem fertőződött meg. Elmondom, hogy jobb ha nem bízik az itteni Medikában, mert szerintem egy szélhámos. S ha úgy észleli, hogy sarokba van szorítva, akkor rendszerint eltűnik. Nagyon sokszor hallottam már róla, hogy nem csak engem, de másokat is képes többször átvágni, ha úgy szeretné. Odaérünk a Medika házához, ami aztán nincsen nyitva. Teljesen olyan érzetet ad az egész, mintha senki sem használná már egy ideje.
- Melyik ritka növényt szerette volna? Mert tudja szerintem nagyon erősen rászedte magát, hogy megvan neki a növény.  Ha úgy csinált, hogy a szeme hármat villant, akkor tuti hazudott végig, Ezt a Medikát az ellanderiek úgy becézik, hogy a Kacsintós Hasas. Ő mindenből nagyon jól szeretne kijönni. - ingatom a fejem, hogy mit tehetnénk ebben a helyzetben? A nyomára nehéz lesz rábukkanni. Éppen törném a fejem, akkor a férfi megkér engem, hogy álljak élre. Megteszem, s egészen hátra lépek. Ami ezután történik, az egyenesen hallatlan.  Hirtelen felmerül benne a menekülési ösztön. Az ajtó nem kinyílik, hanem egyenesen ajtófélfástul beszakad. Mikor a férfi besétál, akkor én a szemközti ház falának dőlök, mintha nem lennék a férfivel. Ekkora erőt még sosem láttam. Úgy érzem, hogy jobb ha lelépek. Míg a férfi benn kutakodik, én addig a Piac felé próbálom venni a lépteim. Nem hallom a szavait, csupán nagyon meg vagyok ijedve. Az a erő amit képvisel, az túlságosan emberfelettinek vélem. Nem érdekel, hogy nem köszöntem el. Nem szeretnék vele többet találkozni, mert egy szörnyeteg. Abban reménykedek, hogy nem fog engem felkutatni, vagy bármi más.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 06 2020, 19:20
Vendég
avatar

Vendég


Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )



Mirka & Lucio ©️️️️️️


A házhoz érve első úgy tűnik, zsákutcába botlottunk, mert a medikus nincs otthon. Ez azonban nem jelenti, hogy ne tudnám majd követni. A nő kérdésére csak félig válaszolok, mert időközben a gondolataimba merültem.
- Pengeszőlő. És nála van a növény. Sok mindenben hazudott, amikor meglátogattam, de ebben nem. - az egy dolog, hogy mágusok erősítettek meg benne, de a metakommunikáció és a gondolatolvasás elég hasznos tud lenni, ha valakinek a hazugságait le akarjuk leplezni. Különösebben nem mélyedtem bele annak a disznónak a fejébe, de lehet, hogy jobb lett volna. Akkor most talán tudnám, merre találjam.
Megkérem, hogy álljon arrébb, és a nő meg is teszi. Ezután szabad bejárást biztosítok a házba, és belépek. Kitekintve, akit elmenni láttam, az maga a nő volt. Utána nem indulok, jelenlegi dolgom most pár fokkal fontosabb. Bent megállapítom, hogy a medika a termőföldeken járt ezelőtt. Talán ha visszakeresem, hogy merre járt és kivel találkozott, gyorsabban megtalálom... Vagy éjszaka végig járom a környéket az árnyakközt.
Mire kilépek az ajtón, már két őr szalad felém, kivont kardokkal. Felemelem a kezeim, hogy lássák, nem szándékozok harcolni, majd megmutatom a pecsétgyűrűm, és táskámból elővéve a talgari gróf által aláírt és pecsételt papírt, ami rangomat igazolja. Olvasni nem tudnak, de a pecsét meggyőző számukra. Felvázolom, problémám egy részét: megbeszéltük a medikussal, hogy találkozunk, majd eltűnt, és azt a fülest kaptam, hogy csak veszély esetén húzza meg magát. Sajnos az őrök sem tudnak kisegíteni azzal, merre lehet. Azt viszont jelzik, hogy a közelben sehol nincs termőföld, a legtöbben a völgybe járnak, vagy kevesen a saját házuk táján termelik ki a zöldséget.
- Már ezzel is sokat segítettek. - biccentek. Egy-egy kézfogás, és már el is indulok. Egy olyan házat kell keresnem tehát, aminek saját, rendesen kidolgozott kertje van, és nem csak tyúkszaros udvara. Persze kisétálva az utcából tekintetem a piac felé is elbotorkál. A vörös hajú nőt nem nehéz észrevenni a sok paraszt közt, de egy tekintetnél többet nem szánok neki. Egyébként is a másik irányba megyek. Talán jól jött volna a helyi "minimális" ismeretsége, de érzem a levegőben a félelmét. Édes illata hiába vonz, csábít a játékra, uralkodok a tarkóm mélyén lévő, bizsergő ösztönökön. Elfordulva a másik irányba, a kacskaringós utcákon haladok tovább, hogy végig nézzem a házakat. Egytől egyig.

I don't drink....


Wine
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 06 2020, 19:53
Ajánlott tartalom




Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka ) Empty
Re: Ellanderi csalingázás ( Lucio Marcus Úr & Mirka )

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lucio Marcus Draegan
» Lucio Marcus Draegan
» A vér nem válik vízzé - Mirka & Lucio
» Mirka Divis
» Mirka Divis

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Befejezett játékok-
Ugrás: