World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték


Téli rege

Mire észbe kaptam, Ciri elsietett az Angyalfi után, én pedig ott maradtam két vándorral, akik nem épp szörnyvadászatra voltak sejtésem szerint kiképezve. Na meg két gyerekkel, akiknek már régen ágyba lett volna a helyük, mese mellett. Tény, a két apróság akaratlanul is róka kislányomat juttatták az eszembe, pontosabban róka kislányomat fiatalabb korából, ám ez nem feledtette velem az eredeti célomat. Így aztán egy elfogadható kiutat láttam a jelen helyzetből. Mélyen a két nőt szemébe néztem.
-Lenne egy nagyon fontos feladat, amit véghez kell vinni, és nem én vagyok rá a legmegfelelőbb személy, ellentétben kegyetekkel! - néztem először is a Bárd leányzóra, hisz kettejük közül belőle törtek elő erősebben a sejtésem szerint anyai ösztönöknek nevezett jelenség -Egyfelől haza kellene ezeket az apróságokat kísérni. Úgy sejtem Janka kisasszony kellő ügyességgel elérte, a csimoták ne féljenek. Másfelől Arryn kisasszony oldalán lévő fegyver sejtetni engedi, hogy tudná biztosítani a szükséges védelmet Janka kisasszony és a két gyermek részére. - pillantottam a tündére következőképp. Koránt sem ismertem őket eléggé, hogy meg tudjam ítélni személyiségük pontos karakterét, ezért aztán folytattam -Úgy sejtem, a faluban már vannak, akik aggódnak a kicsikért, és biztos vagyok benne, nem lesznek hálátlanok, amennyiben a kisasszonyok épségben hazakísérik őket! - végül leguggoltam a két embersarj elé -Ti pedig nagy gyerkőcök vagytok már, el tudjátok a néniket kísérni haza, ugye? Hozzátok haza! - kérdeztem legalább olyan hangvétellel, mint aki épp egy igen fontos küldetéssel látta el pulyákat.
Innen nem volt másmerre, csak előre, mentem a szimatom után. Először is a holttestet akartam mindenképp megvizsgálni. Az Angyalfi rejtélye már kicsit sem foglalkoztatott. Ellenben a megölt katonák annál inkább.
Mindenekelőtt hullát akartam vizsgálni. Sajnos azt nem tudtam pontosan, hogy merre is lehet a sírásó lakhelye, ám  az idős vaják illatát követhettem továbbra is. Mélyen beleszimatoltam a levegőbe, miközbe megvártam, hogy a két társam a két poronttyal útnak induljon.  Kavicsokból az utolsó pontra, ahol még együtt voltunk, Cirinek egy kis jelet hagytam. Egy nyíl, és egy apró kereszt. Ha visszajönne, tudja merre indultam. Úgy is Jancsi és Juliska története foglalkoztatott korábban, úgy volt illő, felhasználjak legalább egy parányit abból a pletykából.
Nem volt nálam kellően sok kő, szóval menet közbe keresgéltem őket. Gondosan elhelyezve apró kis jeleket. Nem túl sűrűn, ne legyen túl feltűnő a többiek számára, ám minden útba eső elágazásnál jeleztem, merre fordultam.  Biztos voltam benne, hogy enélkül is feltalálta volna magát könnyedén, nem volt egy elveszett vajáklány, ezt első kézből tapasztaltam. Mégis elégedett voltam a parányi kis útbaigazítással, útvonallal, amit magam mögött hagytam.  Ha tényleg varázslók voltak az ügyben érintettek, nem is ártott a plusz óvatosság, ne keveredjen itt el , csak a jó ég tudja merre! A mágusoknál sose lehetett tudni, épp mire adják a fejüket ugyanis!


Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 30 2020, 23:29
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege



Nem kellett túl sokat várni, hogy két gyerekből csak úgy dőljenek a szavak, amiket eddig magukba fojtottak. Közben Ciri pedig úgy suhant el mellettem, mint egy számszeríjból a vessző, halkan, kecsesen és sebesen. Ahogy utána néztem, amint eltűnik az egyik ház sarkánál, örültem, hogy nem tettem azt, amit ő. Nem tudtam volna vele tartani a lépést és valószínűleg alig pár sarok után, mert nem is látnám, illetve csak feltartoztatnám. Közben a bárd az itt maradt vajákkal együtt kérdésekkel bombázzák a két gyermeket, akik nem is restek válaszolni. Így hamar megtudjuk, hogy Beuska valóban barátkozik valami lényekkel az erdőben, akik meghagyták neki a cipőit, mert megkedvelték. Ám valahol kétlem, hogy ők lennének azok is, akik embereket tépnek darabokra. Így bár a cipőtolvaj, vagy inkább tolvajok kérdése lehet megoldódni látszik, de a másik viszont továbbra is kérdés.
Jieh szavaira kissé megforgatom szemeimet, mivel nem mondanám, hogy túl sok dolgom lett volna gyerekekkel. Többnyire igyekszem távol lenni tőlük és elkergetni magam mellől őket a lehető legmesszebb. Viszont most úgy érzem, hogy másképp fog alakulni a dolog, bár a gondot nem tölt el örömmel.
- Segítsetek, hogy megvédjük ezt a csodás hangú bárdot a bajtól, ami házak közt bujkálhat. - teszek rá én is egy kis lapáttal a vaják által mondottakra, hogy egy kicsit több kedvük legyen velünk jönni. Bár nem szeretem az apróságokat, de egy bárd túlzottan sok védelmet nem nyújt. Mondjuk azt sem nagyon mondanám, hogy túlzottan sok dolog lenne itt, ami kárt okozhatna bennük.
- A szülőkkel te beszélj, mivel kétlem, hogy nagy boldogsággal és kacajjal fogadnának engem... - súgom oda a dalnoknak egy közelebb hajlás végén. Hiába, nagyon kevés az a hely errefelé, ahol megtűrnek és nem dobálnak meg. Bőven megvagyok ilyenek nélkül, arról nem is beszélve, hogy mi mindennek lennének képesek elmondani, amikor két gyereket kísérek vissza. Beszéljen csak a bárd, neki ez úgyis jobban megy.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Márc. 31 2020, 11:03
Janka Peterson
Janka Peterson


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
66
Reagok száma :
57
Join date :
2019. Feb. 28.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Ti & Janka


Jár a fejemben az ötlet, a kósza ötlet már mióta, hogy igen, ebből a kalandból, melynél forrás a saját elmém, nem más hangja, egy ballada lesz. De mi legyen a ballada címe? Annak ktalálása még várat magára, meg kellene akár csak az itteni vajákokat kérdezni, mondjanak  egy-egy címet, vagy egyetlen egy mondatban foglalják össze az egész történést, ügyelve arra, hogy szóbeszédhez hűek maradjanak, vagyis szűkszavúak legyenek. Huppsz, kő, majdnem megbotlok. Hülye Janka, megint elkalandoztál, mindig elkalandozok, de tehetek én róla? Bárd vagyok, természetes hogy fantáziám és gondolataim állandóan tévútra térnek, hiszen hogyan máshogyan találnék ki történeteket és javítanék föl meglévőket?
Amgyalfi, mi? És összebarátkozott mással, lám, fajok közötti barátság, hát mégis lehetséges! Ez kéne bemutatni a tünde és törp gyűlölőknek, hogy tessék, tanuljanak belőle, még ők is képesek rá, vagyis egy szörny szintjén se állnak érzelmileg.
Kiskölykök! Oké, egyszer én is szeretnék egyet, vagy kettőt, esetleg hármat, egy jó tíz év múlva, naná hogy jövök velük társalogni. Aszalt gyümölcs, finom édesség télen. Talán nem véletlen, hogy van nálam, hiszen belül még én is gyerek vagyok, aki szökött meg a felelősség alól, hogy aztán még nagyobb felelősséget zúdítva nyakába gondolkozzon el azon ínségesebb időben, hogy megérte-e. de megérte, még mennyire meg! Például ezért a vállveregetésért, melyet Ciritől kaptam, a fehérhajú hölgytől.
- Találkoztam vele pár hónappal ezelőtt, együtt utaztunk egy darabon. Mikor legutóbb láttam, jól volt. Ha találkozol vele, átadnád az üdvözletemet, kérlek? –  Nézek föl a vaják hölgyre egy pillanatra, hogy aztán a kölykökre figyeljek. Nem, nem kérdezek többet, még ha bárd is volnék, kik híresek arról, hogy szájuk be nem áll. Leginkább a Mesterről hallani ezt, hogy sose tudja mikor kell csendben lenni, szóbeszédek is voltak erről még az akadémia falain belül, melyet minden generáció magáénak tesz és csak kiszínezve hajlandó tovább adni a következő nemzedéknek. Lényeg a lényeg, bár kérdeznék míg a hold végig nem megy összes alakján kétszer, de megállom a kényszert.
- Nem szoktál mesét hallgatni? Hát nem szereted a meséket? – Nézek rá szomorú arccal - pedig a felnőttek is hallgatnak meséket, sőt, fizetnek is azért, hogy hallják a történeteket, melyeket megzenésítve adok elő – mosolygok rájuk. igen, úgy tűnik a szárított gyümölcs tökéletes megoldás. Eszegetik szépen a kölykök, kis aranybogárkák. Ártatlanok, bár megmaradnának annak örökre. Meddig lehet elmenni az ártatlanság védelmében? Mikortól túl sok az, mikortól nem éri meg feláldozni bármit, ami eszébe jut az embernek?
Ó, lelépett Ciri. Nem bír megülné, hajtja a vére a fehérhajút. Fontos feladat? Nézem a barnahajút, várva, megmondja mire gondolt.
- Janka kisasszony is képes megvédeni magát, de köszöni, hogy a félti őt -  vigyorgok rá. Egy bárd, aki tud harcolni, legalább alapszinten. De persze, természetesen megyek a két kicsivel, na meg Arrynnal a gyerkőcök otthonához, feladat megértve. Kevés szomorúbb van annál, mint két kicsinyke koporsó két apró testtel a belsejükben. Hideg van ahhoz hogy kint legyenek. Oké, akkor jöjjön a kísérjük a bárdot dolog. Szuper, mármint értem, hogy közölünk én vagyok az, aki leginkább rászorul a védelemre, de attól még komolyan én vagyok a legvédelemezendőbb?
- Beszélek szívesen, kérlek, amíg le nem állítasz –  hogy képes lennék órákig beszélni a nagy semmiről úgy, hogy mindenki izgalommal és kíváncsisággal a tekintetében hallgatja? Nem tagadom, hisz a semmi azáltal van hogy nincs.
- Szóval, merre van az otthonotok?


Jegyzet:Jegyzet helye Zene: Zenecím

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Ápr. 01 2020, 19:53
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



T
é
l
i

R
e
g
e
Nyugtáztam, hogy ideje lenne visszatérni a többiekhez és megbeszélni, ki mit talált vagy épp mit nem. Már már kezdtem egyfajta szomorúságot érezni a sajnálat mellett. Ha pedig egésznek mondható életének egyetlen maradványa az a két madár, hát szeresse és gondozza. Ahogy látom ezt is teszi. Hirtelen ért az üvöltés, enyhén összerezzenek, majd figyelemmel kísérem mi történik a koldussal. A nyakamban lévő farkasfej pedig nem hagy egy cseppnyi nyugalmat túlfeszített idegemnek. Mivel magam is nő vagyok sajnálom Liliath-ot, amit most érezhet, hiszen ha ez a lény valóban az amire gondolok, nem kevés érzelem vagy mágia érinti. Amikor a koldus görcsös ujjaival rászorít a faragványra, megfogom Liliath vállát. Ha valóban egy Hym, lehet így tudnám előcsalni. Vagy már vesztett ügy lenne és a férfi teljesen megtébolyodott? Amint úgy hallom a lány szívverése is valamivel nyugodtam kérdőn tekintek rá és szerencsémre - talán e nélkül is - elkezdett beszélni mit is érzett. Egy nagyobb levegőt fújok ki, mikor folytatja újra rá tekintek és bólintok. Ha pedig a lány jobban van elengedem és gondolataimba merülve elkezdem átlapozni a könyveket Kaer falain belül.
-Önhibáztatás, őrület... csak a Hym-re tudok gondolni, mely a férfi bűnéből táplálkozik. - kezdek bele, rá nézve a koldusra, majd Lili-re. -Lehet van valami köze a kis tárgyhoz a kezében... - közben körbe tekintek és a sikátort mérem fel, majd újra Lili-re tekintek.
-A segítséged szeretném kérni. - majd leoldom köpenyem. Lehet hogy szükségem lesz a szabadabb mozgásra és utána egy kevés melegre.
-Kérlek, gyújtanál körénk és a koldus köré némi tüzet? Nem kell nagy, elég pár helyen, mintha fáklya égne. - ez mind a kettőnknek jól jön. Legalább látni is fogjuk, mi az ami megkeserítette a férfi életét. Amint a lány megtette a koldus mellé helyezem a köpenyem és komolyan tekintek Lili-re, elővéve ezüst kardom.
-Ha tudod, próbáld meg elhatárolni azt a lényt és a koldustól a kis faragványt. Ha valóban egy Hym meg kellene jelennie. - ha a lány készen áll és megteszi kész vagyok bevetni az Axii jelet, hogy a lényt egy helyben tarthassam, viszont óvatosnak kell lennem, nehogy Lili-t zavarjam meg a koncentrációban.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Ápr. 02 2020, 17:06
Condwiramurs
Condwiramurs


Hozzászólások száma :
80
Reagok száma :
65
Join date :
2019. Mar. 24.
Tartózkodási hely :
Inis Vitre, 1495

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege@

Az Ősz Griff és a Vadmacska végül - a szerencsétlen céhtag nélkül - lejutottak a koporsós műhelyének pincéjébe, hogy megvizsgálják az egyetlen megmaradt halottat, akit Georg még nem földelt el. Bár a macskavajáka módszereit szóvá is tette a vén sírásó, a kékhajú válaszát hallva csak cehhenve köpött egyet oldalra, és a továbbiakban szóra se méltatta a harcias fehérnépet. Nem úgy Gabriel elmélkedéseit - az öreg szörnyvadásszal egészen szakszerűen elbeszélgetett, no nem mintha Georg bármit is konyított volna a bestiáriumokhoz vagy a szörnyölés professziójához.
- Szóval aztat monnja, hogy sziklák meg barlangok közt is megélnek a trollok? Hehümm…! Hát hegyek annira nincsenek itten errefelé, Mahakam messze van ide, de azér’ egy-két sziklaszirt meg elyesmi akad… Ha jól rémlik, aztat mondotta a Franz, hogy vót is valami nagyobb kőpárkán egy jó kétszáz lépésnire onnét, ahunn megtalálták a hóttakat. Asszem tudom es, hogy melyékre gondót, ha kimennek az északi városkapun, akkó jobbjára látszik a csúcsa a fenves felett egy kicsivel! - mondta, majd hümmögött párat magának. Aztán mikor már nagyon soká nézegették a megfordított hullát, kiterelgette a párost a pincéből - nem is volt már mit nézni azon a tetemen, a két szörnyvadász mindent tudott ahhoz, hogy továbbindulhasson a gyilkos erdei rémség nyomán.
Hanem mikor felértek a pincéből, Georg váratlanul igen jövedelmező ajánlatot tett Ryiah felé, aki ezt azonban kereken visszautasította, olyan modorban, amitől azért a vén sírásó zsebében is kinyílt a bicska, hiába nem lett volna esélye sem erőben a vajáka ellen.
- Nem verőhölgy-e?! Háhá! Nem hogy verőhölgy nem vagy, de a hölgytől is olyan messze állasz, ment ide Dol Blathanna! Meg ahhoz képest úgy elagyabugyáltad azt a szerencsétlen céhtagot, mentha mán az is a vétke lett vón, hogy elsétált melletted. Nem asszondom, megérdemlette, de annira nem vagy te verőasszon, mint amennire én vagyok csepűrágó! Még csak nem is téged lökött meg, hanem a Franzot! - fonta össze karjait mellkasán az öreg, ahogy állta Ryiah gyilkos pillantását, majd köpött egyet oldalra, s így folytatta: - Majd elégetem akkó, ha kifizetik! Nem ingyér van ám a halotti máglya, jobb haszna is van annak a fának a kályhában télvíz idején, ment a hullák alatt!
Mielőtt azonban tovább fajulhatott volna az újabb konfliktus, Gabriel mentette meg a helyzetet azzal, hogy Georg kezébe nyomta a jussát, aminek az öreg hirtelen borzasztóan megörült, túl is téve magát a kékhajú vajákával folytatott szópárbajon, és nem iramodott utána azon nyomban, amikor a Vadmacska kiviharzott az ajtón.
- Derék egy vaják maga, Gabriel uram, én mondom, derék! Melitele áldja magát! - veregette meg a Griff vállát, miután zsebe mélyére süllyesztette az érméket, s ezzel az ősz szörnyvadász is távozhatott, Georg pedig a házban maradt.
Miután Gabriel beérte Ryiaht, a lány csak egy kurta megjegyzést tett neki még a szörny mibenlétére, majd utána szimatolni kezdett - azonban a téli város jellegzetes szagain kívül mást aligha érezhetett, legfeljebb a pincében rekedt hullaszag maradhatott az orrában, amit aztán az első mély lélegzetvételek a hideg téli levegőből ki is tisztítottak teljesen. A hóra tekintve sem lehetett sokkal okosabb, bár kétségkívül akadtak lábnyomok a hóban, de a legfrissebbek egészen biztosan Franzhoz tartoztak, miután távozott Georgtól.
Az ősz Griff azonban nem hagyta annyiban azt a rövid megjegyzést, s terjedelmes válaszában - mint ahogy korábban Ciri és Jieh is megtette - sorra vette Ryiah minden hibáját, majd ezt követően indítványozta, hogy keressék meg a többieket. Soká nem kellett várniuk erre, az egyik szörnyvadász ugyanis pont beléjük futott, ahogy előbukkant az egyik szűk utcácskából - Jieh volt az, a Zerrikán Mantikór, ráadásul nem mást tartott a kezében, mint Gabriel köpenyét, amit a Griff vaják még világosban adományozott a főtéren látott koldusnak. De vajon hova lett a kabátból a remete, és hogy kerülhetett a klepetus Jieh-hez?

A zerrikán szörnyvadásznak azonban még el kellett rendeznie néhány dolgot, mielőtt megtalálhatta volna Gabrielt. Minek okán Cirilla az imént úgy suhant el a vélelmezett angyalfi és állítólagos bocskorcsencselő csintalanság nyomán, mint akit számszeríjból lőttek ki, ezért Jieh annak érdekében, hogy Matko és Irinka biztosan épségben hazakerüljenek, rögtön kiosztotta ezt a nemes feladatot az ifjú bárdnak és a tündehölgynek. Elvégre, náluk jobb kíséretet aligha kaphatott volna a két kölyök - a Vörös Hercegnő értett a kardforgatáshoz, az aranyhangú trobairitz pedig ahhoz, hogyan szórakoztassa a pulyákat a hazaúton. Matko ugyan nagyon felnőttesnek akart tűnni azzal a dalnok előtt, hogy kereken letagadta, miszerint még meséket hallgatott volna elalvás előtt, de kishúga tett róla, hogy az igazság mindenki számára világos lehessen, sőt, még a kisfiú is csak egy fél percre ripakodott rá testvérére, melőtt meghallotta volna Janka kijelentését, hogy a felnőttek is igenis hallgatnak meséket.
Bár Arryn nem különösebben lelkesedett az ötletért, hogy kölköket pesztráljon, a dalnok lelkesedését látva azért igyekezte meggyőzni a gyerekeket Jieh szavaira kontrázva, hogy induljanak szépen haza mind a négyen.
Matko és Irinka pedig végül, némi vonakodás után, de el is indultak a párossal, vezetve őket otthonuk felé, s miután ezt látta a zerrikán szörnyvadász is, maga is mehetett a dolgára, hogy megtalálja Gabrielt. Hagyott néhány jelet Cirinek, hogy majd az ifjabb vajáklány is megtalálja őt, aztán folytatja útját az öreg Griff szagnyomát követve az utcák és sikátorok útvesztőjében, és sikeresen ki is lyukadt végül ott, ahol Gabriel és Ryiah jártak. Így vissza is adhatta az ősz vajáknak a klepetusát, amit a főtéren a szoborra terítve találtak korábban - és talán a Griff méltóztatta elmondani majd neki azt is, hogy mégis mi okból tüntette ki a márványasszonyt ilyen lovagias, ám határozottan hiábavaló gesztussal.

Nem ez volt azonban az egyetlen esemény, amiről Jieh lemaradt. Ugyanis, miután Arryn és Janka elindultak a két kiskölyökkel hazafelé, a Mantikór már pont nem láthatta, mikor Matko hirtelen a holmlokához kapve felhikkant.
- A csizmák!! Jajj, otthagytuk a csizmákat! Irinka, te buta, miért nem szóltál?! - morgolódott, testvérén, majd Jankára pillantott. - Dalnok néni, gyorsan menjünk vissza a csizmákért! Kikapunk, ha nem visszük vissza a vargának mindkettőt!
- Neked se jutott az eszedbe, és te vagy a buta! - jegyezte meg nyűgösen Irinka, ahogy közelebb húzódott Arrynhoz. - De a suszterbácsi tényleg nagyon mérges lesz, ha se tolvaj, se csizma! - panaszolta.
Fivére máris visszairamodott a csizmákért, rohanva, s ha a többiek utána mentek, vagy legalább arra fordultak, láthatták, ahogy a kereszteződésben, ahol a bocskorpár hevert a hóban, az egyik útról előillant egy apró termetű, sötét alak - és hopp! Úgy csapott le lesből, mintha csak egy igazi ragadozó lett volna! Elragadta az egyik csizmát - és már futott is vele!
Matko ezt a jelenetet látva oly mértékben döbbent meg, hogy ott ahol volt, földbe gyökerezett a lába, s csak amikor megcsapta fülét az idegen vidám kuncogása, akkor kiáltott hátra a többieknek.
- Ott a tolvaj!! Utánaaaaa!! - majd már futott is, ahogy a lába bírta.
De Irinka sem volt rest, már vetette is magát felsikkantva a bocskorlopbó bandita után, akár követték őket kísérőik, akár nem. Bár azért valahol mindkét gyerek remélte, hogy nem hagyják őket magukra.

Mindeközben Ciri sem mondhatta, hogy éppenséggel unatkozott volna egy másik lehetséges tolvajjal fogócskázva - ám a játék hamar átcsapott bújócskába, mikor egy zsákutcában kötött ki a nagy üldözés közepette.
Ahogy sorra vette a lehetséges búvóhelyeket, a vajáklány nem mulasztott el incselkedni sem játszótársával közben, így mikor felpattintotta a legfelső ládát, az apró termetű, hatalmas és sárgán villogó szemeivel nagyokat pislogó lény majdnem felsikkantott, amint lelepleződött. Sötét volt ugyan, ám azt láthatta a vajáklány, hogy újdonsült bújócskapartnerének bőre kékes árnyalatban játszott a holdsugarak fényében, sötét haja kócos volt, s a válláig ért - illetve csipkebogyófürtök és ágacskák tekeregtek benne, mint egy koszorú. Nem viselt túl sok ruhát, s tán emiatt, de kicsit reszketett is - noha inkább a riadalom okozta ijedtség számlájára lehetett írni az angyalfi borzongását. Ám amint Cirilla biztosította róla, hogy nem akarja bántani, még fürkészte egy kicsit a lány, aztán szép lassan cinkos mosolyra húzta ajkait, és immár korántsem tűnt úgy, mint aki rettegett volna a lánytól.
- Persze, hogy nem fog ki, mert direkt azt akartam, hogy megtalálj! - vigyorogta, s hangjáról nem lehetett eldönteni, hogy fiú vagy lány-e inkább. Aztán a lény ellesett Ciri válla fölött a zsákutca sarka felé, és lebiggyedt a mosolya. - Naaa, senki más nem jött veled?! Pedig úgy reméltem, hogy együtt fogunk bújócskázni egy csomóan…! - sóhajtott egy nagyot, majd ismét a lányra tekintett.
- Szóval te vaják vagy? És hogy hívnak? - mérte aztán végig Cirit, ahogy kihajolt a ládából, annak peremére támaszkodva. - Én Tücsi vagyok - mutatkozott be ő is, majd eltöprengve hümmögött, szemöldökeit összevonva. - Szóval ismered Marilkát…! Aha! Akkor tudod a jelszót is, igaz? - kuncogta, ahogy csibészes mosollyal kémlelte játszótársának arckifejezését ezután. Bármit is mondjon erre Cirilla, kicsi az esélye, hogy eltalálja a jelszót - azonban az angyalfi egy pillanatra mintha majdnem elcsábult volna a kilátásba helyezett mézeskalács említésére.
- Hmmmm!! Mekkora az a nagy adag? Nagyobb mint én? - kérdezte, majd elgondolkodón harapdálva száját egy pár pillanatig. - ...Hááát, nálam nincs egy szál cipellő sem… Deeeee… Na jóóóó, nem kérem a jelszót, de csak akkor mondom meg, hogy ki a topáncsencselő világbajnok, ha ügyesebben forgatod a nyelved, mint én! Mutatom! - jelentette ki, azzal megköszörülte torkát, és egy szuszra elmondta, hogy:
- Nem minden fajta szarka farka tarkabarka, csak a tarkabarka farkú szarkafajta farka tarkabarka, mert ha minden fajta szarka farka tarkabarka volna, akkor minden szarkafajta tarkabarka-farkú szarkafajta volna. Háh! - vigyorodott el diadalmasan. - Mondj jobbat, ha tudsz!
Ám még mielőtt Cirilla bármit is mondhatott volna, Tücsi a lány válla fölött ellesve hirtelen megriadt, s annyit súgott oda játszótársának, hogy “Vigyázz!”, majd rögtön visszabújt a láda mélyére, de olyan hévvel, hogy még annak fedelét is magára rántotta.
A vajáklány mögött ugyanis a zsákutca szájában hat férfi állt, mindannyiuk kezében, kardok, tőrök, esetleg szögekkel televert fadorongok voltak, s némelyik kurafi még egy hevenyészett láncvért-félét is viselt. Nem voltak éppen csenevész népség, de a legnagyobbik akkora volt, mint egy kétajtós szekrény, tisztes méretű pallossal a karjában, s látszott is rajta, hogy tud vele bánni, ahogy alighanem a többi sem lehetett elveszett ezen a téren. A hat haramia élén álló két fazon pedig határozottan ismerős lehetett Cirinek: az egyikük Marcus, akinek a karját tekerte ki a kocsmában a vajáklány, a másikuk pedig Günther volt, aki elsőként kezdte szidni a tündéket a Bohémiásban.
- Na, te kis ribanc, most aztán benne vagy a csávában, eh? - röhintett fel Marcus, egy szöges dorongot forgatva egyik kezében. - Szóval megtaláltad a cipőtolvajt, mi?
- Van egy ajánlatom, kislány - vette át a szót Günther. - Ha átadod a tolvajt, akkor nem verünk péppé, legfeljebb egy kicsit megabajgatjuk azt a szép kis pofikád és ha szépen kéred, eldöndheted azt is, melyikünket akarod leszopni elsőnek - tette fel az ajánlatát a férfi, mire a többi kajánul röhögött fel, hasonló ocsmányságokat kurjantva oda a lánynak.
- Ha nem adod… - szólt ismét Marcus, majd álnok vigyort villantott Cirire, egyértelműen jelezve, hogy abban az esetben nem a kardjuk lesz az első, amit belé terveznek mártani - de az sem fog elmaradni a végén.
A hat férfinak minden oka megvolt azt feltételezni, hogy a lánynak inába száll a bátorsága a látványuktól, és túlságosan is alábecsülték Ciri képességeit. Ők nem tudták, hogy olyan mocskos gazemberek életének vetett már véget a vajáklány, mint Leo Bonhart. Ha azonban a lány támadott, a kezdeti meglepetésük után biztos, hogy nem fog elmaradni az ellentámadás sem - még ha Ciri vívóképességei messze túl is szárnyalja az övéket, lehet, hogy tartogatnak számára meglepetést.

Ezalatt a Vörös Farkas és Liliath a szerencsétlen remetén próbáltak segíteni, s míg a fiatalabbnak tűnő gyakorlatilag végignézhette azt a förtelmet, ami a koldust gyötörte, Wilkina, ha eddig nem is volt teljesen biztos a gondolatában, de a lány elmondását hallgatva immáron levonta a végkövetkeztetést a jelenség mibenlétével kapcsolatban. Mire azonban a férfi rohama elcsitult, a terecske szélén álló házak egyikének felső szintjén kitárult egy ablak, s egy rozsdás lábos repült ki rajta, egy ingerült “Hallgass már el!!” kiáltás kíséretében - a tárgy pedig nagyot csattant a kövön, aztán csörömpölve arrébb gurult, még csak meg sem közelítve a remetét. Az szinte meg sem hallotta, vagy ha hallotta is, nem bírt törődni vele, ugyanúgy, összekuporodva hüppögött, a szobrocskát szorongatva elfagyott kezei között.
Minek okán a vajáka és a varázslólány párbeszédéből ezutóbbi bűbájának köszönhetően a vak remete nem is hallott semmit, az sem tűnt fel neki, amikor Liliath a tér sarkaiban tűzgömböket hozott létre, egyszerre árasztva el a teret fénnyel és meleggel. A mágikus, lobogó lángok táncoló árnyakat festettek a falakra és a földre, s fémes csillanást kölcsönöztek a Vörös Farkas ezüstkardjának, ahogyan a szörnyvadász előhúzta a pengét hüvelyéből. ...A koldus árnyéka azonban nem mozdult. Nem derengett a körvonala illékonyan, mint a többi, táncoló tűzcsóvától imbolygó árnyalaknak, mi több, egyáltalán nem is lett volna szabad ekkorának lennie olyan fényben, mint amit a tűzgömbök szolgáltattak. S mintha egyre nőtt volna… Mintha az árnyékból olyan mélységes feketeség áramlott volna ki, mely képes lett volna elnyelni az egész világot… S csak nőtt, és nőtt, egyre gyorsabban, ahogy alakot öltött, mint egy rémálmokból szökött, viharként kavargó, füstösen burjánzó szörnyeteg, míg a remete szinte öntudatlanul hevert előtte a földön, reszketegen, fel-felzokogva kínjában.
Ha pedig Wilkina az axii jelet küldte a rémalakra, az épp csak a szörnyvadász irányába fordította fejét, majd egy lassú mozdulattal kinyújtotta karját, s hosszú karmait belevájta a koldus mellett álló szekér oldalába. Recsegtek-ropogtak a fadeszkák, majd a szörnyeteg egy mozdulattal felfordította a kocsit, s azzal a lendülettel, hatalmas erővel a vajáka irányába csapta. Bár a Vörös Farkasnak volt elég ideje kitérni előle, a kordé hatalmas robajjal csapódott bele a mögötte levő falba, pozdorjává törve az ütközéstől. Palánkok és faszilánkok repültek szerte-szét, az eltalált házból pedig rémült sikolyok hangzottak fel, ahogyan a többi házban is felüvöltöttek az emberek. Pillanatok kérdése csak, hogy rémülten és mérgesen kiabálva az utcára fussanak a felelőst keresve.


Jegyzet:Nagyon szépen haladtok mind, itt is a mesélői! A következő kör 04.12-éig tart, kérdés-kérés esetén továbbra is nyugodtan keressetek chaten vagy pm-ben! Very Happy Jó játékot! (Aláfestőzenének most battle music fog szólni. Wink )
Hangulatzene: Hym
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Ápr. 02 2020, 22:53
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Cirillát persze most sem csalta meg a szimata, amiért aztán cinkos vigyor húzódott az arcára. Az Angyalfi képét látva még fel is kuncogott, pláne, amikor felkönyökölt a láda szélére is. Hogy milyen mágia óvta a megfagyástól, az sehogy sem akart az eszébe jutni. Azonban egyelőre nem veregette volna meg a saját vállát. Még most jön a neheze. Egy Angyalfi ugyanis sokat képes szaporítani a szót, amiből neki ki kell hámoznia mindent, amire szüksége lehet, mielőtt bármire is jutna vele. Elővette tehát a legjobbik modorát, mielőtt mélyen meghajolt.
– Hát, hogy is felejtkezhetnék meg az illemről? Az én nevem Ciri és valóban vaják volnék, vagy mi a csuda. – Az igyekezetének hála a kis kékbőrűnek megeredt persze a nyelve, s ahogy a jelszóra terelődött a szó, hát nem bírta megállni, hogy fel ne kuncogjon. – Annyira azért nem vagyunk jó barátok Marilkával, hogy a jelszót is elárulja nekem. Azt mondta, ha beszélni akarok veled, hát meg kell felelnem három próbának. Azt hiszem a bújócskán átmentem. – Jegyezte meg gúnyos vigyorral az arcán, ahogy karba fonta a kezét. Megpillantotta ugyanis az Angyalfi sárga szemeiben azt a csillogást, amit csakis a mézeskalács ígérete kelthet fel. – Nagy adag az, nyugodj meg. Ha elmondom pontosan mekkora, akkor oda a meglepetés. Anélkül meg mi értelme van a játéknak? – Hát ez már most szórakoztatóbb, mint a Bohémiás óta bármi, gondolta magában.
Aztán érkezett a magyarázkodás és a nyelvtörő, amitől a vajáklány egy pillanatra se köpni, se nyelni nem tudott. Mert bizony Tücsinek jól forgott a nyelve. Jobban, mint arra számított. Most kell okosnak lennie, az egyszer bizonyos. Mielőtt azonban bármit kitalálhatott volna, az Angyalfi átlesett a válla felett, majd felsipákolt.
Lassan, szinte gőgösen fordult meg, mert hallotta a lépteket. Nem ment át a mutációkon, de amennyire csak lehetett, kiélezte az érzékeit a hosszú idő. Végigpillantott a díszes társaságon, s széles, végtelenül gonosz mosoly terült el az arcán. Hat megtermett férfi állt vele szemben, tokától bokáig fegyverben. Szinte nem is hallotta azt a krákogást, ami Marcus száját elhagyta. Vagy akár Güntherét. Egyre ment ez számára. Teljesen máshol járt az elméje. Fegyvereket számolt és mozdulatokat. Lépéseket, hárításokat és piruetteket. Biztos volt benne, hogy nem fogja sebesülés nélkül megúszni a dolgot, de lelki szemei előtt fejeket látott hullani, s ettől mérhetetlen nyugalom burkolta, akár meleg takaró a kandalló előtt szendergő gyereket.
– Ecc. – Fújta ki a levegőt, ahogy a bal lábát kissé hátrébb helyezte. – Pecc. – Ebből az állásból már olyan gyorsan ránthatott kardot, amit még a leggyorsabb íjvessző sem állíthatott meg, s ettől hihetetlen önbizalom öntötte el. – Kimehetsz. – Hagyta el a száját az utolsó szó.
Egy. Zöldes derengés kúszott mögötte, ahogy átlendült a téren, s balra lesújtott.
Kettő. Piruett jobbra, majd vágás. Két csuklót számolt, mely egy pallost tartva hullott a hóba. Hátrébb ugrott, majd ismét előre, mielőtt bárki fellélegezhetett.
Három másodperc. Vér fröccsent a ruhájára, ahogy a piruett utáni csapással felvágott torokból elindult az életnedv. Nem hagyta, hogy bárki is felocsúdjon, nem engedhette meg azt a luxust magának, ezért a kardja egy szöges botot tartó jómadár szájába csúszott a fogakon keresztül.
Négy. Szúrást érzett a hátában, ahogy kirántotta a pengéjét az élettelen testből, majd ugyanazzal a mozdulattal és halálos csuklómunkával hátra szúrt a válla felett. Csattanást és szörcsögést hallott, amiképp csakis a húsba maró penge hegye képes megszólalni.
Öt másodperc telt el, mire a tőrrel a lapockája mellett megpördült, aztán zöldes derengéssel eltűnt szem elől.
Ketten voltak még életben, de a lány bármekkora vérködben is úszott az agya, érezte, a ruháján átcsapó pengét. Hiába a vértezet és a vastag ruha, még így is mélyen a húsba szaladt az átkozott. Hátranyúlt tehát, s kirántotta a sebből, majd elhajította a szöges botot tartó Marcus irányába. Csakis azt az arcot ismerte fel a két élőből, de nem volt ellenére a ritkulás. Mielőtt azonban azok újra megmozdulhattak volna, hárított egy kardot jobbról, aztán teljes testsúlyával nekizuhant az alaknak, mielőtt a pengét újra felfelé irányította és minden erejével az áll alatti lágy részen át egészen koppanásig elhelyezte a pengét. Ha nem lett volna olyan fürge, mint a nyúl, Marcus dorongja teljesen biztosan a fejét éri a válla helyett. A fájdalom az agyába hasított, de még utolsó erejével a mögötte agyonszúrt test kezéből kirántotta a rövid kardot, s a szűk helyen oda szúrt, ahova csak tudott. Hónaljba. Mire mindkét halott földet ért, Cirillát átjárta a kín amit a két csapás okozott. Szerencséje volt, mert a kabát alatt rejlő bőrvért felfogta a szögek javát, de azt is be kellett látnia, hogy lehetett volna jobb a helyzete. Visszavette a kardját a fejből, majd egyetlen borzalmasan nehéz mozdulattal lerázta a vért róla, mielőtt kínkeservesen vissza tuszkolta a hüvelybe. Mély levegőket vett, s egy darabig csupán a fájdalmat próbálta elnyomni magában. Nagyon nem kapta jó helyre azt a tőrt.
Ám ahogy az agyát kirántotta a fájdalom bugyraiból, visszafordult a ládák irányába. Fennhangon szólalt meg.
– A szamárnál szomorúbb Szemere, – Elcsuklott kissé a hangja, de folytatta. –  sem szerzett hamarabb szamárfi szamarat szomorú szamara számára, ezért sok szomorú szamárkönny szemerkélt a szamárnál szomorúbb Szemere szomorú szamara szeméből. – Ahogy a nyelvtörőt végigmondta, körbetekintett. – Nagy itt kint a kupi, de ne félj. Nem bántalak ha te sem bántasz engem és segítesz nekem. Csak szörnyeket ölök. Te nem vagy az.  




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Ápr. 03 2020, 00:06
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



/Téli Rege@
Amikor beléptem a városba, nem számítottam rá, hogy ilyen hamar olyan helyzetbe keveredek, hogy egy másik szörnnyel fogok találkozni. Wilkina válaszától, mi szerint egy hym az, nem lettem okosabb. Még sose hallottam ilyenről, ellenben az, hogy miből táplálkozik, már segített. Szóval a koldus nem lehet kedves ember, ha az az izé ennyire beleette magát. Viszont amit művel vele, az akkor is borzasztó.
- Értem, és persze, hogy segítek!
Őszintén, nem gondoltam, hogy most rögtön harcba szállunk ezzel az izével, de Wilkina vaják, nem fogok vele leállni szörnyek dolgában vitatkozni, ahogy Francescával vagy Idával se elméleti mágiáról.
Megígértem Holle kisasszonynak ugyan, hogy nem varázsolok, de ez vészhelyzet, és azért teszem, hogy segítsek egy barátnak. Biztos megértené.
- Őőő, nem igazán kéne varázsolnom a városban, de rendben, legyen.
Egy gondolattal utasítom a mágiát magam körül, de még mielőtt megteremtettem volna a lángokat, Wilkina köré pajzsokat szőttem. Jobb az óvatosság. Mindkettőnk mentális védelmét is megerősítettem, mivel már tapasztaltam, hogy ez a lény képes belemászni mások fejébe. Nem volt kétségem felőle, hogy a két bűbáj közül melyik volt az erősebb, mindig is jobban tudtam hatni a fizikai, mint a mentális síkra, de reményeim szerint képes lesz kint tartani a szörnyet mindkettőnk fejéből. Aztán megjelenítem a tűzgömböket. A „tömör” árnyék meglep, nem gondoltam, hogy így néz ki a lény.
- Megpróbálhatom mindkettőt, bár a lény nagyon össze van nőve a férfival… Lehet, nem tudom úgy leválasztani, hogy ne ártanék neki vele… - válaszolom, aztán ismét elkezdem vizsgálni a férfit és a lényt összekötő szálakat, gyenge pontot keresve. A szobrocskát nem gondolom, hogy nehéz lenne elvennem tőle. Kinyúlok érte a tudatommal, és telekinézissel próbálom kiemelni a férfi kezei közül, de alapvetően a lényre koncentrálok. Keresem a módot, hogy szétválasszam a férfitől, aztán támad egy ötletem.
Mi lenne ha… majd az ötletet megvalósítás követte megpróbálok betörni a lény elméjébe, és nem finoman, úgy, hogy ne vegye észre, azt akarom, hogy érezze, hogy valaki megtámadta az elméjét, hogy rám, és ne a férfira koncentráljon vagy Wilkinára.
„Távozz belőle, szörnyeteg! Eleget gyötörted!!” és a mondatom mögé nem kevés hatalmat szövök, kényszerítő bűbájt, nem a legerősebbet, amit csak össze tudok hozni, de félek, hogy már ezzel is ártok a koldusnak, mert már ez is erősebb, mint amit egy normál ember ellen vetnék be. Közben szinte ösztönösen jelennek meg tűzgömbök körülöttem, mindegyikben elég erő szunnyad, hogy hamuvá égesse azt, amihez hozzáér – előbb csak egy, aztán három, hat, és nem telik bele sok időbe, mire két tucat ilyen kis gömb kering a fejem körül, készen arra, hogy rászabadítsam őket a lényre, ha kínálkozó célpontot nyújtana.


Jegyzet:*Ide írjZene: *Ide írj
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Ápr. 10 2020, 22:32
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege



Nem mondanám, hogy kifejezetten örömmel tölt el a gondolat, hogy kettő suhancra kell vigyáznom, a dalnokról nem is beszélve. Bár az utóbbit tartom a legkevésbé macerásnak. Gyerekekkel csak gond van, mindig beszélnek, sosem hagynak nyugton és állandóan bajt kevernek. Nem is kellett túl sokáig várnom, hogy szájukat nyissák. Szerencsére a bárd biztosított arról, hogy ő majd végzi a beszéd részét, így azzal sem lesz gond. Viszont alig tettünk meg pár lépést az egyik suhancnak az eszébe jutnak a csizmák. Rövid veszekedésüket követve a fiú meg is fordult, hogy vissza fusson. A kis takony mindezt olyan sebességgel tette, hogy nem volt időm nyakon csípni.
- Bloede het! - hangoznak el ma már nem először ezek a szavak, ahogy utána iramodok. Nem tudom, hogy a bárd és a másik gyerek mennyire fog követni, de remélem nem fognak ott ácsorogni reggelig.
Elég hamar meg is találtam fiút, amint földbe gyökerezett lábakkal nézte, ahogy valami elcseni az egyik csizmát. A lány egész szép sebességgel futott el mellettem, ahogy utána iramodott. Érzem, ahogy a harag kezd felgyülemleni bennem ezek az idióták miatt.
- Állj meg te rohadt hülye! - ordítók a Irinka után, de nem hiszem, hogy nagyon érdekelné. Ezért aztán ismét futásnak eredek a számomra ismeretlen házak között, hogy nyakon csípjen a gyereket. Nem tartom túl jó ötletnek egy számunkra ismeretlen lény kergetését, még kevésbé egy kis mitugrásszal. Ezért igyekszem mindent elkövetni, hogy megfogjam a lányt, ezzel ugyan visszatartva őt, de ahogy látom.. Már ő sem nagyon tudja, hogy merre menjen. Akármi is lopta el a csizma felét, szépen lerázott minket. Talán ugyanaz lehetett, amit láttam, ami után Ciri futott. Mintha angyalfit mondtak volna ott, de nem vagyok biztos benne. Mindenesetre megfordulok, hogy a másik kettővel végre haza vigyük őket.
- Majd mi megkeressük a csizmát a bárddal, nem kell aggódni. - szólalok meg és remélem, hogy nem nagyon akar szabadulni, mert viszket a tenyerem.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Ápr. 12 2020, 10:33
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték


Téli rege

Mély levegőt vettem.  Picit még füleltem, hallgattam a gyermekek és a két kísérőjük egyre távolodó lépteit. A hó nem csak elnyelte a hangokat, de finoman ropogott is a talpak alatt. Majd amikor úgy ítéltem meg, hogy már kellően magamra maradtam, jómagam is útnak indultam. Éreztem, ahogy a jól ismert magány körbe ölelt. Az emberektől eltérően nem a magány azon illúziójába ringattam magam, miszerint teljes mértékben egyedül lennék széles-e nagy világban. Sokkal inkább volt ez az az érzés, hogy tudtam, bármelyik pillanatban rám támadhatnak, és nem lesz senki, aki segít, vagy épp ha sanyarú véget érne a sorsom, hiányolna. Ez a magány kevésbé volt látomás szerű idilli állapot, és ehhez voltam ténylegesen hozzá szokva. Hangtalanul haladtam a kihalt utcákon. Az élet nagyon is ott lüktetett körülöttem. A házakban, a zárt ajtók mögött. A szagok, a hangok erről nem engedtek elfelejtkeznem. Azonban csak egy illatra összpontosítottam, míg haladtam. Az idős vaják nyomait követni jóval nehezebb volt, mint egy emberét lett volna. Minket vadászokká, mondhatni majdhogy nem ragadozókká alakítottak, kisgyermek korunk óta, így megtanultunk valamennyien, a lehető legkevesebb magunkra utaló jelet hagyni hátra. Mégis magabiztosan kanyarogtam az utcákon egészen addig, míg már nem csak a szagokat követtem, de a hangok is megcsapták a fülemet. Megtorpantam a szóváltás hallatán. Nem értettem pontosan, mi  is történt, inkább a hanglejtés, és a hangerő volt, amiből következtettem magára a tényre, nem kellemes baráti társalgás tanúja lettem épp.
-Szép jó estét – köszöntem, miközben kiléptem az addig engem rejtegető árnyékból. Sejtettem, hogy a két vaják már azelőtt tudott a jelenlétemről, hogy megszólaltam volna, a szerencsétlen sírásót viszont, legalábbis úgy gondoltam, ő lehetett, hisz igen csak ráillett a leírás, nem szerettem volna, ha itt a szívszélhűdés viszi el, csak mert ráijesztettem. –Örülök, hogy végre sikerült ide érnem. Ha jól sejtem, ez Kegyedé – adtam oda az idősebb szörnyvadásznak a köpenyét – Nem tudom merre sikerült elajándékozni, mi már a főtéri nagy szobron találtunk rá. Ha jól sejtem, nem az ő melengetése lett volna a cél. –pillantottam némiképp kíváncsian a szóban forgó társunkra, majd ha úgy döntött beavat, a válaszát követően bocsánatkérőn fordultam a veszpilló atyafi felé. – Tudom, hogy a jelenlévők már valamennyien megtekintették az erdőből visszahozott katona testét, kérhetem rá, hogy nekem is megmutassa? – kérdeztem tisztelettel. Nem mintha ne hittem volna el, hogy ők ne láttak volna rajta mindent, de nem véletlen tartja a mondás, hogy több szem többet lát.–Ígérem nem tart soká! – fűztem hozzá félszegen.  Úgy sejtettem, hogy a heves macska után már nem szolgált rá senki, hogy itt ijesztegetésekbe kezdjek. Szegény jóember így is rögvest ennyi vajákkal kellett, hogy üzleteljen. Más ennyit jó esetben évek alatt se lát egy helyen, nem hogy egy este folyamán!  
-Az eddig látottak, és hallottak alapján van már valami ötlet? – a kérdésem kellően halk volt ahhoz, hogy csak a vajákok érthessék. Nekem volt, sajnos túl sok is, szóval érdekelt, eleddig ők mit tapasztaltak, milyen következtetésekre jutottak. És természetesen, hogy ez mennyire vág egybe az én teóriáimmal. A magamhoz képest meglepően beszédes kezdésem után csendesen hallgattam végig mindenkit anélkül, hogy akár egyszer félbe szakítottam volna őket.  
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Ápr. 12 2020, 21:17
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



T
é
l
i

R
e
g
e
A tűz hamar lobbant körülöttünk. Alsó ajkamba harapva koncentrálok és a biztonság kedvéért már a Quen jelet alkalmazom. Idei, pillanatig talán meg tud óvni ha túl óvatlan lennék. Ahogy a fekete gomolygó massza is egyre jobban alakot öltött, majd éles "karmát" a deszkába mélyesztve dobta felém a kocsit. Elkerülni el tudtam, de nagy zajt csapott. Hamarosan bizonyára sokan itt lesznek a bámészkodás pedig sosem jelent semmi jót. Az ezüst penge vékony fonalával igyekeztem ruganyos mozdulatokkal hasítani a lénybe, mit Liliath leköt. Legalábbis igyekszik nagyon remélem. Magam pedig minden erőmmel azon vagyok, hogy viszonylag távol tartsam a koldustól, hogy ne eshessen nagyobb kár benne. Egy piruett után ujjam az Igni jeléle görbítve medálom megremeg és érzem átszaladni a kezemen. A kis tűz löket talán elérte, de már ki kellett törnöm, hogy ne szakítsam meg a harcot és a lényt távol tarthassam. Ujjabb vágásokat igyekszem ejteni és a lény csapásainak elkerülésére törekszem, mint megtörésére egy védéssel.  Eszem ágában sincs túl sokáig a közelében maradni. Homlokomon gyöngyözik az izzadtság ahogy folyamatos mozgásban vagyok. Még így is kimelegedem és kezdem magam úgy érezni, mint egy igásló egy kemény munka után. Mintha az izzadságom és a leadott hőm egy külön réteget képezne a ruházatom és bőröm felülete között. Valahányszor szem elől vesztem a Quen jelet alkalmazva pajzsot vonok magam köré, amint lehet, ha mégis lassú voltam néhány fájdalmasabb csapással gazdagabb lehettem. Ami viszont a legfontosabb talán ebben a percben, nem akarok a ballépéseimre gondolni. Azokra, amikből a lény táplálkozhat: a bénaságomra Kaer Mohren-ben, a jelek felé mutatott gyengeségemre, a testi adottságaimból fakadó hátrányokra, apámmal való kapcsolatomra, legfőképp arra, hogy sosem leszek teljes értékű vaják.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Ápr. 12 2020, 21:51
Janka Peterson
Janka Peterson


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
66
Reagok száma :
57
Join date :
2019. Feb. 28.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték

Valaki & Janka

Hát ezek a gyerekek, menten elájulok tőlük, annyira aranyosak és annyira próbálták elkapni a manót, pedig semmi esélyük sincsen ellene. Nem kellene mondjuk elájulnom mert akkor semmi hasznomat nem vennék, sőt, nehezítenék a helyzetükön, most hogy belegondolok. Istenem, és én komolyan azt gondoltam egyszer hogy télen majd szépen bekuckózva egy szobában, meleg kakaóval, gyertyafénynél fogok olvasni egy könyvet? Hülye, vakmerő ábránd tudom, semmi esélyem sincs rá, főleg, hogy nincs is nagyon biztos helyem még a világon, hol heteket eltölthetnék. Keresek, keresek, meg próbálok hírnevet szerezni és a francba is beste kölykök, miért nem maradtok nyugton?
- Matko, te is figyelhetnél, ugyanannyira a te hibád, mint Irinkáé, vagy az enyém - szólalok meg, mint valami gyerekfelvigyázó, hogy igen, nem csak egyvalaki ezért a hibás, hanem mindenki. Fontos a gyerekek tanítása és nevelése, hogy megtanulják, a felelősségvállalás egy igen fontos dolog az életben, például én ha nem lettem volna egy önző dög, akkor nem itt lennék velük, hanem egy karonülővel unnám halálra magam a férjem társaságában.
- Nem megyünk, maximum kifizetem – ajánlom fel, remélve hogy ezzel meggyőzöm őket, mégha a szütyőm bizony sírna, ha képes lenne rá, hogy meg ne merjem tenni. Meg se lepődök azon, hogy nem az ő csizmájuk, de azon igen, hogy az egyik el kezd futni. Melitelére, ez most komoly?
Rohanok, mégha ezt a bárdot nem is a futás művészetére találták ki, hanem a lant pengetésére, akkor se akarok egy-két gyerekekkel kevesebbel hazaérni. Megvan valahol biztos ennek a varázsa, de én félek, és hideg van és ha megfázok, valakit megverek egy lanttal. Ó, a fiú megállt. A társam meg káromkodik, nem szép szavakat használ kiskorúak társaságában.
- Vigyázz a szádra, még a végén eltanulja! – Szidom le a vöröshajút, miközben a kölykök után vetem magam. Francba is, nem szeretek annyira futni.
- Matko, állj meg – kiáltom miközben lábam sebesen jár talajon, hogyha sikerül, akkor elkaphassam a gyermeket. Csak az hiányzik nekem hogy a végén valami baja essen.

Jegyzet:Jegyzet helye Zene: Zenecím




Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Ápr. 12 2020, 22:37
Condwiramurs
Condwiramurs


Hozzászólások száma :
80
Reagok száma :
65
Join date :
2019. Mar. 24.
Tartózkodási hely :
Inis Vitre, 1495

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege@

Cirilla Fiona Elen Riannon, a Hen Ichaer Örököse számára tíz másodpercet sem vett igénybe, hogy végezzen az ellene felsorakozott hat, állig felfegyverkezett férfival. Úgy vágta le őket egymás után, mint azt a hat szerencsétlen legényt a claremont-i arénában. Mindössze annyi volt a különbség, hogy gyorsabban végzett velük.
Azt sajnos nem tudta elkerülni, hogy megsérüljön a harcban, de még így is képes volt mindennek végén, fennhangon végigmondani egy nyelvtörőt, amit hallva a ládában kuporgó angyalfi teljesen felemelte a láda fedelét - eddig ugyanis csak résnyire nyitotta ki, hogy meglesse az összeütközést. A vajáklányt látva elképedve, s még inkább csodálattal pillantott rá, ahogy a megnyugtatásnak szánt szavait hallva kihajolt a doboz peremén, s szemügyre vette a mészárlást, majd ismét Cirire tekintett.
- Persze… Persze, hogy segítek! - mondta, ahogy felocsúdott, s rögvest kimászott a tárolóból, majd a lány elé állt (éppen csak a derekáig ért fel) s máris a ruhácskái zsebeiben kezdett kotorászni. - Csúnyán beléd döfték azt a tőrt hátulról! Láttam, ahogy az a vézna, sunyi, amelyik másodiknak kezdett magyarázni, és engem kért az életedért cserébe, mögéd ugrott, és úgy…! Aljas egy disznó, túlerővel jön és még hátba is támad - de jól megadtad neki! Bele a pofája kellős közepébe! Még csak hátra se néztél…! - ámuldozott áhítattal, aztán elfintorodott. - ...Ajj, a fene egye meg, hova a bánatba raktam?! - kiáltott fel, aztán mindkét nadrágzsebét kifordította, s a hóba potyogott belőlük egy csomó apróság. Ha Cirilla jól megnézte, felfedezni vélhetett a kacatok között két fa dobókockát, egy ékköves gyűrűt, három ólomkatonát, egy kulcscsomót négy-öt fémkulccsal, egy réz ajtógombot, egy öreg, rozsdás lakatot, egy aranyfogat, és három üveggolyót, illetve egy csomó, színes cserépszilánkot és kavicsot. Tücsi már le is guggolt, hogy széttúrja a gyűjteményt, majd diadalmas mosollyal az arcán állt fel, amint rámarkolt az egyik kőre.
- Megvan! - nyújtotta a vajáklány felé a tenyerében pihenő, apró kövecskét, amelybe egy rúna volt belevésve. - Ez egy gyógyító amulett. Guggolj le, odateszem a hátadon a sebhez, és ez majd összeforrasztja. Sajna csak arra lesz elég az ereje, a válladra már nem… - sóhajtotta bocsánatkérőn, s ha Ciri így tett, már mögé is ugrott, hogy a véres ruhadarabok szétvágott széleit kijjebb hajtsa, s a sebhelyhez tartotta a rúnakövet. Elmormogott egy varázsigét, Ciri pedig érezhette a macskafejes medálját megrezzenni a mágiára - illetve a kőből áradó, hűsítő varázslatot is a sérülése körül, aztán csípő, maró fagyot, ami határozottan nem lehetett kellemes, tán egy pár pillanatig jobban is fájt, mint maga a szúrás, amit kapott. Végül azonban a hús, az izmok, inak és a bőr összeforrt, s enyhült a fájdalom, s pár perc múlva már csak az alvadt vér és a sebhely tanúskodott arról, hogy a vajáklány hátába döftek egy tőrt. Persze addig az angyalfi is gondoskodott róla, hogy elterelje Ciri figyelmét a fájdalomról, ugyanis be nem állt a lepénylesője.
- Fujj, de randa egy seb…! De már javul! Hú, még szerencse, hogy nálam volt ez a kő! Holle anyótól kaptam, mert egyszer, amikor Sacival versenyeztünk, hogy ki ér fel a szikla tetejére hamarabb, kigurult a lábam alól egy nagy kő, és lecsúsztam a hegyoldalon, aztán úgy kiment a bokám, hogy lábra se tudtam állni! Na, azután Holle anyó csinált mindhármunknak egy ilyen kövecskét, hogy legyen nálunk, ha baj van, és--- ajajj, ezt nem kellett volna elmondanom…! - nyüsszent fel az angyalfi, majd nagyot sóhajtott. - ...Hát, most már mindegy… - fintorogta, aztán kis hallgatást követően halkan azt kérdezte: - Ciri, tényleg nem adsz fel? Megígéred? Így görbüljél? - Azzal a lány orra elé emelte kezét, mutatóujját begörbítve teljesen, s ha a vajáklány megígérte, így folytatta:
- Hát akkor, elmondom, de már igazából úgyis tudod, hogy mi vagyunk a cipőtolvajok. Saci, Laci, meg én. De-de-de, nem csak úgy brahiból csórtuk el a cipőket! M-m, nem ám! Tudod, hogy miért csináltuk? - állt végül a lány elé, mikor már annak hátán végzett a seb ellátásával. - Hát azért, mert Holle anyó még régebben mesélt nekünk arról, hogy jól kell viselkednünk, mert ha jók vagyunk egész évben, akkor télen a Télapó majd hoz nekünk mindenféle ajándékot, cukrot, diót, almát, vagy kis játékokat, ha kisuvickoljuk a cipőinket és kirakjuk ma este az ablakba! És mi meg is csináltuk, bizony, csillivilli mindhármunk csizmája, de csak az egyik, és ki is raktuk Holle anyó ablakába! Meg-meg-meg azt is mesélte, hogy annak, aki rossz volt egész évben, az egy nagy darab szenet kap a bakancsába. De egyébként, én aztán azt se bánom, ha nekünk is csak szenet rak bele, mert ha tényleg létezik, akkor már az is igazi csoda, hogy végigjárja az egész világot egy este alatt, és minden csizmába tesz valamit! Egy igazi varázsló! Deeee még úgy is borzasztóan nagy munka lehet ez…! Szóóóval - vett egy nagy levegőt az angyalfi, és elvigyorodott - azt találtuk ki, hogy segítünk neki! Itt az egész Fehérvár, és ez nagyon de nagyon sok ember, és ha már csak egy városnyi csizmát megtöltünk helyette, már az is nagy segítség! Csak mi nem tudunk úgy varázsolni, hogy egy este alatt megcsináljuk, szóval el kellett vinnünk a csizmákat már jóval előtte, hogy mindegyikbe tegyünk valamit - sóhajtott fel Tücsi. - De ma este vissza fogjuk rakni az összeset! Becsszóra! Meg persze teszünk is bele mindenfélét - jó, hát azokat is össze kellett szedni valahonnan, szóval ez a sok ajándék igazából már mind az embereké… De-de-de képzeld csak el, hogy fognak örülni holnap reggel, ha meglátják a csizmájukat az ablakban, és benne megtalálják azt, amiről azt hitték, hogy elhagyták! Akik meg rosszak voltak, na, hát azok pedig kapnak bele egy marék sarat, hah! - nevetett fel.
Az angyalfi sárga szemei lelkesen csillogtak, míg ezt az alapvetően nagyon is jószándékú, már-már majdhogynem gyermekien ártatlan tervet ecsetelte, mit sem törődve azzal, hogy a megvalósítás nagyon-nagyon sok ponton hibádzott - de a szándék a fontos, ugyebár. Így viszont a cipőtolvajok rejtélye úgy fest, megoldódni látszott - azt azonban, hogy ki ölhette meg a hét városit az erdőben, továbbra is homály fedte. Elvégre az angyalfik, hiába vannak hárman is, hét megtermett férfiemberrel nem biztos, hogy el tudnának bánni, s pláne nem megcsonkítani őket. Cirinek viszont nem sok ideje maradt ezzel foglalkozni, ugyanis a következő pillanatban nagy robaj törte meg az éjszaka csendjét - mintha valami becsapódott volna az egyik épületbe. Tőlük nem sokkal messzebbről jött a dörrenés, észak felől, s hamarosan a zsivajt távoli kiáltások hangja követte, s még Cirilla medálja is megrezzent, jelezve, hogy a dolog jórészt mágikus természetű.
- Hát ez meg mi a rosseb volt?! - kiáltott fel Tücsi, ahogy fejét a hangok irányába kapta, majd a vajáklányra pillantott kérdőn, hogy mi a szándéka - meg akarja-e nézni, mi ez a felfordulás, vagy sem?

//Mesélői utasítás: döntsd el, hogy elindulsz vagy elindultok-e kideríteni, mi lehetett a robaj - ha igen, csak odáig tartson a köröd, amíg az odautat leírod. Hogy mit fogsz látni, amikor megérkeztek, az a következő mesélőiben derül ki.//

Amint Jieh előbukkant az árnyékok takarásából, alighanem igencsak meglephette Gabrielt és Ryiah-t, akik épp egy nem éppen kellemes hangvételű beszélgetésen estek túl. A Zerrikán Mantikór az üdvözlés után visszaadta az ősz Griffnek a jogos tulajdonát, majd annak válaszát követően az éppen újra előmerészkedő sírásó felé intézte szavait.
Georg már épp azon lett volna, hogy bezárja a műhelyt, gyertyát oltson, s nyugovóra térjen, így mikor egy harmadik szörnyvadász tűnt fel azzal a kéréssel, hogy megnézze az a szerencsétlen hullát a pincében, hát bizony egy tisztességes káromkodás kiszaladt a száján, bármilyen tisztelettudóan is állt elő a vajáknő a kérésével irányába.
- Azt a rézfaszú aransárkánját má’ neki, há’ me vagyok én basszameg, ókcejósház?! - dohogta. - Há’ tuggya mit, naccsád, gyüjjík be, de aztán ki es fizesse nekem a netvatartást, meg a nézelődést, ha mán itten múzejumnak teccik nézni engemet! - mordulta, azzal kitárta a műhely ajtaját, s morgolódva bicegett be a házba, kezében az olajlámpással.
Jieh azonban még váltott néhány halk szót két kollegájával, megkérdezve a tapasztaltabb vajákot az eddigi véleményéről. Ám ha túl soká magyarázott Gabriel, a Mantikórt hamar egy méltatlankodó krákogás emlékeztethette rá a műhely felől, hogy jobb lesz sietnie.
- Na, gyün mán?! Döntse el, de izibe’! - morogta Georg, ám mielőtt még Jieh bemehetett volna vele a műhelybe, hogy a sírásó lekalauzolja a pincében levő holttesthez, a három vaják egyszerre kaphatta fel a fejét arra a robajra, aminek hangját délkelet felől csíphették el. Elég messze voltak a zaj forrásától, de még ilyen távolságból is tisztán lehetett hallani, kiváltképp az ő hallásukkal, hogy a lármát valami nagyobb darab, kőbe csapódó dolog okozhatta - mintha valahol beomlott volna egy tető, vagy ahhoz hasonló. De volt valami különös is a robajban - kisvártatva ugyanis mindhárom vaják érezhette enyhén megrezzenni a nyakukban lógó ezüstmedált, mintha mágia szele csapta volna meg a mantikór, a griff és a macskafejet.
- Hallja-e naccsád!? Nem állok itt reggelig! - kiáltotta a sírásó - ő történetesen meg se hallotta a távoli morajlást, vén fejére ugyanis már igencsak rossz volt a füle. De hogy végül a Mantikór lemegy-e halottnézőbe, vagy inkább Gabrielékkel tart, hogy kiderítse, mi okozhatta a lármát, az rajta áll - ahogy az ősz Griffen és a Vadmacskán áll az, hogy utánanéznek-e a történteknek.

//Mesélői utasítás: Döntsétek el mindhárman, hogy megnézitek-e, mi történhetett, vagy mást terveztek - ha a robajlás irányába mentek, akkor csak odáig tartson a körötök, ameddig megérkeztek. Hogy mit fogtok látni, az a következő mesélőiből fog kiderülni.//

Eközben a gyerkőcökkel maradt tündének és bárdnak meggyűlhetett a baja nem csak a két kölyökkel, de a váratlanul felbukkanó cipőtolvajjal is, aki nemes egyszerűséggel elcsaklizta az útkereszteződésben felejtett szép pár csizma egyik felét. Futhattak utána mind a négyen, be a házak közé, ám a ravaszdi bocskorcsencselő világbajnok úgy lerázta őket, mint a pinty. Vagy legalább is elsőre úgy tűnt.
- D-de mire vissza tetszenek érni, m-már bottal üthetik a nyomát…! - nyüsszent fel Irinka, a futástól kipirultan pihegve, s aggodalmasan tekintett a Vörös Hercegnőre a javaslatát követően.
- Így van! - kontrázott rá Matko is, maga is zihálva. - Most még frissek a nyomok a hóban, repülni meg már csak nem tud! Ha most utána megyünk---
De nem derült ki, mi lesz, ha most utána mennek, a fiút ugyanis telibe képen találta egy igen tisztességes méretű, és jó keményre gyúrt hógolyó, olyan erővel, hogy szegényke hátrább tántorodott a lendületétől, míg prüszkölve söprögette ki arcából a havat. A szűk utcácskában csilingelő, gyermeki hangú kacaj csendült fel, mely mintha minden irányból szólt volna.
- Rossz gyerkőcök! Rosszak, rosszak, mint a bűn!
- Nektek nem jár ajándék! Ti szenet kaptok a csizmátokba!

Egy fiúsabb és egy lányosabb hang szólította meg őket a csapat elől és mögül is, és bármerre nézett is Arryn és Janka, a hátuk mögül őket is istenesen tarkón csapta egy-egy jól célzott hógolyó. Bár mintha fentről, a háztetők irányából repültek volna…
De akármihez is kezd a kialakuló helyzettel a bárd és a bérgyilkos, az biztos, hogy a hógolyók ostroma nem fog abbamaradni, egészen addig, míg meg nem csapja a társaság fülét egy nagyobb dörrenés. Mintha valahol leomlott volna egy fal, vagy beszakadt volna egy tető, ráadásul hozzájuk egészen közel, északkelet felé.
- ...Mi volt ez? - pislogott rémülten Irinka, ahogy Matkoval együtt visszasiettek a legközelebbi útkereszteződéshez, s ijedtükben egyikük sem vette észre, hogy a hógolyókkal hadakozó cipőtolvajok is mintha eltűntek volna a tetőkről - de a két gyerek azzal a két árnyékkal sem foglalkozott, amik mintha az egyik fal melletti dobozrakás mögé húzódtak volna be meglapulni.
- ...Onnan jött, ahol… amerre lakunk… - jegyezte meg a fivér elrémülve, majd mindkét gyerek az idősebbekre pillantott ijedten.
- Menjünk haza!
- Lehet, a mi házunk volt!

Elesetten pillantottak a két nőre, s remélték, hogy botcsinálta dajkáik hazakísérik őket, annak ellenére, hogy szinte karnyújtásnyira voltak a cipőtolvajok elkapásától (s ezzel együtt a tolvajért járó háromszáz korona vérdíj megkaparintásától is.)

//Mesélői utasítás: Döntsétek el mindketten, hogy visszakíséritek-e a testvérpárt a házukig, ami feltehetőleg az iménti robaj kellős közepén lehetett, és megnézitek-e, mi történt, vagy inkább a két rejtőzködő árnyék után kutakodtok tovább. Ha a gyerekeket viszitek haza, addig tartson a körötök, míg megérkeztek. Hogy mit fogtok látni ekkor, az a következő mesélőiből derül ki.//

A hatalmas dördülés, ami a környéket felverte az esti nyugalmából, annak a szekérnek volt köszönhető, amely pozdorjává tört, miután egy nem túl indokolt axii jel okán a remetét kísértő szörnyeteg teli erőből a Vörös Farkas irányába repítette azt. Wilkina idejében ugrott félre előle, s a szerteszét repülő törmeléktől is megvédte mind saját, a quen jelével emelt védőpajzsa, mind a Liliath által köré szőtt mágikus védőburok. Az utcára kirohanó, üvöltöző embereket azonban nem védte semmi.
De még mielőtt ez megtörtént volna, Liliath a vajáka kéréséhez hűen megvizsgálta a koldust a lénnyel összekötő, mágikus szövedékeket, s tudomásul vehette, hogy ez a lény gyakorlatilag szinte elválaszthatatlanul összeforrt a férfi lelkével. Nagyon-nagyon régóta szipolyozhatta már szerencsétlen minden lelki kínját ahhoz, hogy ilyen mértékben mételyezze meg az áldozatát. Úgy tűnt, mintha csak a remete tulajdon árnyéka lett volna, olyan erős kötésekkel fonta össze magát “gazdájával”. Nyers erővel képtelenségnek tűnt szétválasztani őket anélkül, hogy mindkettő belehaljon. Mintha egy derékban összenőtt sziámi ikreket akarna valaki egy fűrésszel kettévágni.
Amikor azonban Liliath egy mágikus gondolattal kiemelte a férfi kezei közül a szobrocskát, a remete először csak értetlenül és rémülten nyögött föl, túl későn kapva mindkét karjával a faragvány után, így elfagyott ujjai már csak a levegőbe markoltak görcsösen.
- M-mi? Hol van…? Hova lett?! ...Ne… Ne-ne-ne-ne, nem, neeeem…!! - rebegte egyre kétségbeesettebben, ahogy hiába kutatott a hóban a szobrocska után, s végül már kiabált, keservesen üvöltve fájdalmában, hangját azonban elnyomta a ripityára törő szekér dörrenése, és az eltalált házfalról leomló burkolat és ablaktáblák ropogása, majd a halálra rémült emberek sikolyai:
- Mi történik?! Melitele irgalmazz, mi volt ez?!
- A gyerekek!! Hova lettek a gyerekeim?! Matko, Irinka! Hol vagytok?!

A szörnyeteget ezután Wilkina támadásai foglalták le: amint a vajáka lecsapott, a hym szinte rögvest köddé vált, s gomolygó, fekete füstként kicsit távolabb újra alakot öltött - de mintha most még nagyobb és sötétebb lett volna, mint előtte. A tűzlöket viszont eltalálta, csak sajnos éppen akkor, mikor az első néhány ember a térre rohant házaikból - de azonnal meg is torpantak, amint meglátták a szemük elé táruló, pokoli jelenetet.
- Ördüng es pokul! Egy szörneteg!!
- Mit művelsz itt, te nyomorult mutáns?!
- A szekerem!! Hogy a szentéges---
- BOSZORKÁNY!! Ott, a lángok között, egy átkozott boszorkány!!

Rémült kiáltásoktól és jajveszékeléstől volt hangos a tér, s ha mindez nem lett volna elég, a kakofónikus kórus tébolyult szólamain is átdörgött a megperzselt lény mély, recsegő hangja, mintha felüvöltött volna. De nem maradt el a válaszcsapás sem: hegyes karmaival a szörnyvadász felé kapott, de hiába érte el, kárt nem tudott tenni benne Liliath védőpajzsának hála. A lény dühében hörögve teleportált el ismét, s ahol megjelent, az emberek sikítva hőköltek hátrább tőle - de nem sokra mentek vele. A hym hiába volt lassú, ha egyetlen dühödt csapásával is egy egész tetőszerkezetet tudott ráomlasztani néhány menekülő emberre, és persze azokra a szerencsétlenekre, akik benn rekedtek az alacsony, egyszintes házban.
Persze Liliath könnyedén szőhetett volna köréjük is védőbűbájt - ha épp nem mással lett volna elfoglalva. Történetesen azzal, hogy gondolati síkon betörjön a szörnyeteg elméjébe - már ha volt neki olyanja. Valami ahhoz hasonló kétségkívül létezett, ugyanis amikor Liliathnak sikerült összekötnie magát a lénnyel, olyan erővel rohanta le a belőle áradó érzések árja, hogy egészen biztosan nem volt képes semmi másra sem figyelni éppen akkor, ami a külvilágban történt.
Ha a korábbi alkalommal zavaros és rémisztő volt számára a találkozás a szörnnyel, ez maga volt a káosz. Vaksötét és jéghideg vette körül, és olyan süvítő szélorkán, mely mintha ezer torokból feltörő, keserves üvöltés hangjával zúdult volna rá, s megannyi, bénító, zsibbasztó érzelem járta át tőle a szívét.
Fájdalom.
Félelem.
Harag.
Gyűlölet.
Csalódás.
Veszteség.
Egy emlékkép villant fel előtte - talán a koldusé? Egy fagyos szoba ajtajában állt, s érezte a nyitott ablakon befújó, hideg szelet, de nem ez dermesztette meg a tagjait, hanem a szeme elé táruló látvány. Alig két lépésre tőle egy kis ágy állt, benne egy szőke kisfiú hevert, talán ha nyolc-tíz éves lehetett. Sápadt arca akár a márvány, résnyire nyitott, jégkék szemei fénytelenül meredtek a semmibe.
Megfagyott.
Gyász.
Gyötrelem.
Kétségbeesés.
Elkeseredés.
Hiány.
Önvád.
“A TE HIBÁD!!!” - üvöltötte egy elkínzott, sírástól rekedtes hang - Holle anyó hangja?!
Épp csak egy pillanatra hallhatta Liliath... De biztosan ő volt!
Aztán éhség tört rá.
Olyan kínzó, mardosó éhség, amihez hasonlót még talán soha nem érzett.
A hullámokban rátörő érzelmek szinte minden mást elmostak a lányban, s hogy mégis hogyan sikerült azt a hatalommal és kényszerítéssel átszőtt parancsot kimondania végül, azt csak Melitele tudhatta - de legnagyobb meglepetésére nem maradt felelet nélkül.
“A MIÉNK, A MIÉNK, A MIÉNK! MEGESSZÜK. FELFALJUK. ELNYELJÜK. A MIÉNK! MI VAGYUNK. EGYEK VAGYUNK.”
Ezzel egyidőben a remete felüvöltött.
- NEEEEEM!! Elveszett!! Elvesztettem!!! Nem, nem, nem lehet, neeeeem…! Gyere vissza!! Minne! Minne, squaess’me, squaess’me, Minne…! Minne…! - zokogta, túlüvöltve a körülötte tomboló harc zaját, s ahogy a földre vetette magát, a markába akadt egy szilánk a ripityára tört szekér fájából. Nagyobb darab fatörmelék volt, elég nagy ahhoz, hogy elsőre azt higgye, a szobrot találta meg, de ahogy rámarkolt, és a fából kiálló szálkák a tenyerébe vájtak, felnyüszített fájdalmában - de nem eresztette.
A szörnyeteg azonban megdermedt - Wilkina újabb kardcsapása épp elérte, ám utána a felhögő lény egy szempillantás alatt köddé vált, s a koldus előtt jelent meg, aki zihálva, hörögve kapkodott levegő után, szájából habos nyál folyt ki, beleragadva a szakállába - de olyan erővel markolta a karónak is beillő fadarabot, hogy a tenyeréből már vér szivárgott.
“Nem érdemled meg, hogy még egyszer a kezedben tartsd… Elvesztetted, nem érdemled meg újra! Nem érdemled meg, hogy bármit is a kezedbe tudj venni még egyszer!” - ezt hallhatta Liliath, ha az előbbiek után még mindig képes volt a szörnyre koncentrálni.
A következő pillanatban pedig, mielőtt bárki bármit is tehetett volna, a koldus a magasba emelte a karót, s teli erőből átdöfte vele a földre feszített kézfejét.
Üvöltve borult előre, ám ahogy elterült, elakadt a hangja. Egész testében reszketett - csupán ennyiből lehetett sejteni, hogy még élt.
A szörnyeteg pedig, bár nem kevés sérülést szenvedett eddig, most újra beleveszett az árnyékokba, s eltűnt a szemük elől, mintha ott sem lett volna. A tombolásának nyomai azonban megmaradtak.
Gyakorlatilag romokban hevert a tér, de az emberek pánikba esett kiáltozásai eddigre teljesen elültek, s mindenki a két vöröshajú lányra meredt, pillantásukban pedig rémülettel vegyes harag lángja égett.


Jegyzet:Egy pici csúszással, de itt is a mesélői! Jól haladtok, ügyesek vagytok! Very Happy A mostani kör 04.24-áig tart, utána várható a mesemondó reagja. ^^ Kérdés-kérés esetén továbbra is keressetek bátran pm-ben vagy chaten! Kérdezni ér!! Very Happy Jó játékot!
Hangulatzene: The Hym
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Ápr. 14 2020, 20:44
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege@
Örült annak, hogy egy újabb vaják csatlakozott kettejükhöz, és csak remélni tudta, hogy jobban szót tud majd érteni vele, mint az ifjú macskával, akire a viselkedése alapján tökéletesen illik a macska jelző. Megy a saját feje után, és nem hallgat másra, türelmetlen, pedig egy kevéske türelemmel sokra vihetné, lehetne belőle még híres és jó vaják, de ha így folytatja, egyszer, csak egyszer kell elkövetnie egy hibát, és hamar életét veszti majd.
- Szépet és jobbat.- nyugalmat erőltetett magára, ráncai is kisimultak, már amennyire lehetséges volt.- Igen, jól gondolta, hogy az én tulajdonomat képezte.- meglepte, hogy ilyen hamar újra látta, bár már maga az a tény is meglepő, hogy egyáltalán látja.- Nem igazán, egy vak koldusnak adtam oda, több hasznát venné, mint én. De a jelek szerint, akkor nem tartott igényt rá. S ha jól értem, akkor csak ez volt ott?- nézett rá az ujjai közt szorongatott köpenyre.- Különös, akkor is valami fura lengte körül azt a szerencsétlent, amikor találkoztunk vele, és a története se mondható átlagosnak.- nem kezd bele az elregélésébe, de ha igényt tartanak rá, hát meg osztja mindazt, amit az idegenvezetőjüktől meg tudtak.
Halkan szívta meg a fogait, van egy olyan sejtése, hogy az öreg Georg nem lesz túl boldog attól, hogy valaki megint meg akarja nézni a testet, pedig egész jó fizetséget kapott érte cserébe, talán pár érme most is segítene a dolgon. Mert, ahogy hallja a szitkokat, tényleg nem nyerte el a tetszését.
- Nem szükséges megnéznie a testet, nem árult el semmit, legalábbis semmi olyat, ami jelenlegi helyzetünkben segíthetne. De ha gondolja csatlakozzon hozzánk, éppen a környékét néznénk meg annak, ahol a testeket megtalálták. Lehetséges, hogy egy troll a tettes. Ha így lenne, hárman több az esélyünk arra, hogy megoldást találjunk, lehetőleg békést.- nem szívesen ontana vért, természetesen he nem tudja elkerülni, megteszi azt, amit kell.
- Mi a…- meglepetten kapta fel a fejét és nézett a hangzavar irányába. Egy kuszább és furább az, ami ebben a városban történik.- Amondó vagyok, hogy a test már nem olyan fontos, és inkább annak járjunk utána, hogy mi is volt ez. Legalábbis én így teszek.- tekintve a körülményeket, már maga az is fura volt, hogy akkor történt ez, mikor itt voltak és ennyi furcsaságot tapasztaltak, de hogy még a medálja is jelzett, még több kérdőjel kezd megjelenni Gabriel szemei előtt. Indult is hát a hang irányába, a testtől meg tudta, amit akart, és ezek az apró jelek, amiket tapasztalt, mind arra mutat, hogy a válaszokat a falakon belül és nem kívül kapják meg.




Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Ápr. 20 2020, 17:46
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Valaki & te/cím@
Miközben a kis tárgyat telekinézissel magamhoz reptettem, befejeztem az őket összekötő kapocs alapos vizsgálatát. Ahogy sejtettem, a lényt és a férfit nem lehet szétválasztani egyedül, szóval tényleg az egyetlen megoldás az volt, hogy megpróbálom mentálisan lerohanni a lényt, és rávenni, hogy hagyja el a férfit – azonban abban a pillanatban, hogy behatoltam a lény elméjébe, rájöttem, hogy ez egy nagyon nagyon rossz ötlet volt. Abban a pillanatban, hogy megérintettem az elméjét, érezte, hogy ez az ötlet ott lesz a „Legrosszabb Ötleteim Valaha” listán.
De másba belegondolni már nem volt időm, mivel lerohantak az érzések és az emlékek. A sötétség… A hideg… és az érzelmek kavalkádja… Aztán jöttek az emlékek…
Nem, én nem csináltam semmit…! Ezek nem az én emlékeim! – próbáltam emlékeztetni magam. Végül az éhség, az a végtelen üresség, ami átjárt, szinte letaglózott, és nem csak a fizikai éhség – mintha kiürültem volna lelkileg és mágikusan is. Végül így is sikerült kinyögnöm a parancsot – aztán magával ragadott az érzelmek és emlékek kakofóniája.
Szinte egy örökkévalóságnak tűnt, mire sikerült valahogy megszakítanom a kapcsolatot. A hideg kövön tértem magamhoz a téren, és a jelek szerint alig pár másodperc telhetett el. Aztán érkezett az újabb érzelmi lökéshullám, de ezúttal nem a szörnyből, hanem az emberekből. Sokan, körülöttünk félelem, megvetés, gyűlölet – és erős. Nem kellett hallanom, hogy miket sikítoznak, mert az, hogy éreztem őket, jelezte, hogy én is a célja vagyok ezeknek az érzelmeknek. Aztán megéreztem valami még rémítőbbet: eltűntek a varázslataim.
Mind a tűzgolyók, mind a pajzsok, amiket Wilkina köré szőttem, mind a lángok, amikkel a teret világítottam be. Rémülten pillantottam magamra, de a rejtőbűbájaim megvoltak még, igaz, mintha azokat is megtépázta volna valami. Gyorsan helyreállítom őket, mielőtt összeomlanának.
- Sikerült? Legyőztük? – teszem fel a kérdést a vajáknak. A hangom még mindig kicsit erőtlen, jobban megviselt ez a kis elmegyakorlat a hym-mal, mint gondoltam. Közben odamegyek a szerencsétlen koldushoz. Egy gondolattal rántom ki a fadarabot a kezéből, majd megpróbálkozok egy gyógyítóbűbájjal, amit az egyik, Francesca vagy Ida által feladott könyvben olvastam. A fejemben formálom meg az igét, és nagyon furcsa érzés, hogy szavakat és nem a végeredményeket formálom meg, de sose gyógyítottam, inkább nem kockáztatom meg, amíg nem értem, hogyan működik pontosan. Érdeklődve figyelem, hogyan lép működésbe a bűbáj, és sajnálattal nézek végig a kolduson, majd végül úgy döntök, azután a sok rossz után, ami érte, megérdemel legalább ennyit…
Magamhoz szólítom a kis szobrocskát és a szekér egy darabját, aztán bűbájba fogok. Érzem, ahogy a testemben tárolt energiák életre kelnek, és érzem, ahogy a fadarab a kezemben alakot vált: nem telik sok időbe, és a kezemben tartom a szobrocska pontos mását. Az eredetit egy gondolattal Holle anyóhoz teleportálom.
„Itt van a szobrod, ahogy megígértem.” – próbálom leplezni az érzelmeimet, amik a szoborhoz társulnak épp, de lehet, némi undor átszűrődött így is. A másolatot pedig odanyújtom a koldusnak.
- Tessék, itt van a szobrocskád. – Hangomban érződik a szánalom és az együttérzés, aztán újra végigvert rajtam a harag és a félelem, ami az emberekből sugárzott.
„Mutáns! Boszorkány!” – a gondolataik olyan hangosak voltak, hogy koncentrálnom kellett, hogy kizárjam őket. Emberek… Valaki megpróbál segíteni nekik, megszabadítani őket egy olyan förmedvénytől, és mi a köszönet? Harag és megvetés. Kezdem megérteni, miért vonult el Holle anyó az erdőbe. Ezek az emberek pont olyan gonoszak, mint a Hym. Megérdemlik egymást.
- Menjünk innen, kérlek. Nem akarok még velük is harcolni. Nem biztos, hogy vissza tudnám fogni magam… - suttogom oda társnőmnek, hangomban félelem és kétségbeesés bújkál. Nem akarok vérfürdőt és lángoló házakat, de épp nem vagyok elég összeszedett ahhoz, hogy finoman célozni tudjak. Ha most esnek nekünk ezek a helyiek, akkor egy módon tudom megvédeni magam és Wilkinát, de lehet, soha többet nem akarok majd utána tükörbe nézni. Közben keresek valami kiutat, ahol el tudjuk hagyni a teret, mielőtt tovább eszkalálódna a helyzet.
- Kérem, nyugodjanak meg, találtunk egy szörnyet, azt próbáltuk legyőzni! – próbálok magyarázkodni a tömeg felé halkan, közben becélzom Gabriel kristályát készen, hogy mindkettőnket elteleportáljam, ha kell.


Jegyzet:*Ide írjZene: *Ide írj
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Ápr. 20 2020, 21:46
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



T
é
l
i

R
e
g
e
Csak egy pillanatra torpantam meg, s a rám csapó karmot láttam, mely el nem érhetett. Mi a...? Liliath? Nincs időm ezen gondolkodni, ugyanis újra támadásba lendülök.Hiába a sebesség, a kimért harag mivela penge gyors táncának ívét készítem a lény gyorsabb s erősebb. Hiábba a szökkelő mozdulat, már későn csaphatok le a lényre, ki a házat összeomlasztotta a jelenlévők közül párakat maga alá temetve. Talán voltak bent, talán nem. Döntések vannak és következmények melyekkel együtt kell élni. A következő vágás célt ért, majd a lény a koldus előtt jelent meg.
-Nem! - morrantam fel majd rugaszkodtam felé, de már későn. Hiába nyújtottam meg lépteimet, hiába igyekeztem meg nem állíthattam, hogy a fadarabot a koldus saját kezébe állítsa.
-Fene esne beléd... - még szúrnék utána megkeseredetten, de már tovatűnt a sötétségben. Minden izmom reszketett a testemet ért sokk miatt, majd letérdeltem, hogy takarjam Liliath-ot és a koldust. Amíg a lány kicsit rendbe szedi magát szomorúan tekintek rá, megrázva fejem tagadón.
-Nem sajnos.., elmenekült. - mondom halkan lehunyva szemeimet. Ahogy kirántja a koldus kezéből a fát, azonnal a táskámban kotorászok egy gyolcsért, amit kezéhez szorítok amíg Lili dolgozik. Ahogy a kezébe veheti a szobrot leülök lábszáramra és Lili-re nézek. Vajákként már viszonlyag hozzászoktam, hogy így bánnak velünk, viszont az igazságérzetem még most is bántja. Összeszorított fogaimon keresztül fújom ki a levegőt, majd a vörös hajú vállára helyezem a kezem.
-Menjünk és ne foglalkozz velük. - ha kell segítem hogy haladjunk, próbálok kiutat találni, hogy eltűnhessünk minél hamarabb.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Ápr. 22 2020, 11:59
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Alig bírta kinyögni az utolsó szavakat. A fájdalom ketté akarta tépni a fejét és neki latba kellett vetnie minden erejét, hogy ezt elnyomja magában. Letérdelt a hóba. Na nem jó kedvéből, hanem mert könnyebben volt úgy. Jobban fázott mint eddig, s szédült, akárha ló rúgta volna homlokon. Sokat dobott a hangulatán, hogy az Angyalfi máris túrni kezdte a zsebeit, meg a csodálat a hangjában.
– Gondoltam vashiányban szenved szegény, azért jártatja a száját. Hát megetettem. – Félmosolyt rajzolt az arcára a rajongás, meg a lába elé szóródó tárgyak, de hazudott, mint a vízfolyás. Abból a szögből ez egy mázlis szúrás volt, semmi más. Pont a szeme mellé sikerült döfnie. Ha egy centit lentebb megy, már nem elég az ereje, hogy áttolja a koponyán. Szemből egy pillanat alatt. De úgy… Pánikolt, mikor a tőrt megérezte a hátában.
A hóba túrt, mert látott ott egy gyűrűt, meg két kockát. Ahogy pedig a szeme elé emelte, elvigyorodott.
– Ezt a gyűrűt, nekem adod? Emlékbe, hogy találkoztunk. Cserébe… – Felszisszent és a vállához kapott. – Cserébe megkapod a szerencsetallérom. – Azt a megkarcolt Temeriai orent még régről őrizgette, kislány korából, de most érezte a hajlandóságot a cserére.
Mikor aztán Tücsi megtalálta a követ, megfordult, hogy az Angyalfi a sebhez férjen, s fogcsikorgatva tűrte ahogy összehúzódnak az izmok és a bőr. Iszonytató fájdalom lepte el az agyát. Próbált a segítője szavaira koncentrálni.
Holle anyó biztos valami helyi boszorkány, gondolta. Saci meg talán Tücsi testvére lehet. Vagy valamelyik játszótársa a városból. Viszont nem időzhetett soká a gondolatai közt, mert máris ígéretet kellett tennie. Esküt, hogy nem adja fel őket. A Geralttól eltanult hümmögéssel pislogott hátra, ahogy érezte múlni a fájdalmat. A fejébe visszaszökött a vér.
– Még úgyabbul. Nem adlak én téged senkinek. – Ezzel megfordult, fél kézzel átkarolta az Angyalfi vállait, megsimogatta a fejét, és nyomott egy puszit az arcára. – Megmondtam, hogy csak szörnyekre vadászok. – Ezzel eleresztette Tücsit, felkelt, és a kezét nyújtotta, mint egy anyuka a gyerekének. Akár megfogta, akár nem, a maga részéről elindult és hallgatta a szónoklatot. A sarokig se jutottak, előbb kuncogni kezdett, majd a történet végére hangos kacagásban tört ki. Mulattatta mennyire ártatlan dologgal, mekkora galibát kevertek. Micsoda feneke lett az egésznek, milyen kis ügyből. Továbbá végtelenül melengette a szívét az a gyermeki hozzáállás a világhoz, amivel ezek hárman rendelkezhettek. Csodálatosan mulatott az egészen.
– Tücsi te egy zseni vagy. – Mosolyogta az ártatlan apróságra. – De azt is tudod, hogy nagyon felbosszantottad a városiakat ezzel. Nem hibáztatlak, mert ez csakugyan jó dolog de mondok én neked valami jobbat. Zsák. – Mielőtt folytatta volna, hagyott egy pár pillanat szünetet. – Gyűjtsétek össze bele az ajándékokat, meg a szenet és Yule éjszakán abból hordjátok ki mindenkinek. Az emberek nem szeretnek fél cipőben menni a hóban. Nem olyan a lábuk, mint a tietek. Fáznak. Szóval ne csencseljetek cipőt. Vigyétek az ajándékot a házhoz zsákban. – Magyarázta, mielőtt meghallották a robajt. Cirilla pedig elengedte a kölyök kezét és felragyogott az arca, még a vállán szivárgó seb ellenére is.
– Menjünk nézzük meg. – Válaszolta Tücsinek, majd futásnak eredt a hang irányába. Könnyű dolga volt, mert akárcsak a kavicsnál, hát most az út közben is rezgett a medálja, s minél veszettebb táncot járt, annál közelebb voltak. Ciri élvezte a vadászatot és most új prédára akadt. Csodásnak élte meg, ahogy átvágott a kis utcákon át, akárha a bajba tartva volna a legboldogabb. Mikor pedig odaértek, kardot rántva fordult ki a sarkon…  




Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Ápr. 24 2020, 18:49
Janka Peterson
Janka Peterson


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
66
Reagok száma :
57
Join date :
2019. Feb. 28.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték

Ti & Janka


Amikor bazdmegolni fogok kezdeni, szerintem elég sokan fogják tudni, hogy a bárd már elfáradt és szíve szerint ágyba bújna és aludna legalább nyolc órán keresztül, természetesen ez nem most lesz, még bőven van idő rá, főleg, hogy egy új kaland, egy új ballada alapanyaga van a láthatáron, és mégis, hány igric mondhatja még el magáról, hány kollégám, hogy személyesen voltak jelen, nem csak másodkézből, vagy csupán pletykák alapján írták meg a történetüket, melyet megénekelnek? Ugye, hogy nagyon kevesen? Éppen ezért, boldogan növelem a láétszámát eme szűk körnek, bízva abban, hogy lesz még ezeken kívül is kalandom, ahol próbálok nem a másik terhére lenni. És, mégis csak az, akinek arcát sebhely borítja és fehérhajú vajáklány mert magamra hagyni két gyermekkel, na meg Arrynnal. Valahogy örülök ennek és bátorsággal, büszkeséggel tölt el.
- Inkább legyen bottal ütve mint kiskoporsók, Irinka – nézek a kölyökre, nem, nem. Mikor Matko megjegyzi a repülést, nem bírom ki, hogy ne nevessek fel. Mennyire kis naiv. Bár, igaza van, legjobb tudomásom szerint a ez nem képes repülni.
- Lehet, hogy ő nem képes, de sose tudhatod, hogy mi igen. Rengeteg lény van mely képes repülni – mikor is volt már, mikor beléptem abba az elhagyatott házba, eszembe jut a dolog most így hirtelen, és tippem sincs miért.
Mi a franc. Ez egy hógolyó? Mármint, igen, Matko! Abban a pillanatban ugrok is hozzá, megnézni, nem-e esett-e valami baja.
- Jól vagy? Minden rendben? Mid fáj? Kérsz rá gyógypuszit? – Kérdezem meg tőle ijedten, nem akarom, hogy baja legyen. Még csak az hiányozna. Nem akarom, hogy baja essen szegény Matkonak.
Rosszak? Szén a csizmába? Felállok és körbenézek, várva, felbukkanjak azok, kik a hangok tulajdonosai.
- De ezek a gyerkőcök legalább bátran elő mernek jönni, ellentétben veletek, sötétben bujkáló orvul támadóktól! - Jelentem ki a kelleténél egy kicsit erősebben, meg is lett a jutalmam egy hógolyó tekintetében, szisszenve nyúlok a tarkómhoz, ez igazán fájt. Dörzsölöm is és szedegetem ki a havat, nem jó, nagyon hideg.
Robbanás. Meglepve nézek körbe, honnan jöhetett eme förtelmes zaj, és nem is kell sokat várnom, mikor megszólal az ifjú. Oké, ez nem jelent semmi jó, viszont nem biztos, hogy jó ötlet most oda menni. Abban a pillanatban, hogy rám néznek döntök, megfogom a kezeiket.
- Menjünk haza, rendben? Arryn, jössz velünk? – Kérdezem meg azért, de akár igen, akár nem a válasz, megindulok a kölykökkel, hogy az útmutatásuk alapján kísérjem őket el oda, ahol laknak, remélve, nem a házuk volt.


Jegyzet:Jegyzet helye Zene: Zenecím



Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Ápr. 24 2020, 21:43
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték


Téli rege

Majdnem ráncba szaladt a szemöldököm, míg az őszülő vaják megköszönte a köpenyét.
-Vak koldus? - nem éreztem még a szagát sem. Pedig, ha ott koldult a szobor környékén, akkor valami nyomának kellett volna lennie. -Beszélne Kegyed erről a vak koldusról, akinek a köpenyét adományozta? - kérdeztem halkan, de érezhető kíváncsisággal. Valahogy nagyon nem állt össze a történet, legalábbis az eddig tapasztaltak. Reméltem, hogy a hallottak kipótolják a hiányosságokat. Különösen ez a „valami fura, ami körbe lengte” érdekelt. De türelmesen vártam, hogy megtudjam a történetből.
A sírásó felé elmondott kérésemre kapott választ rezzenéstelen arccal fogadtam. Nem próbált meg rám támadni, így nem láttam értelmét magam sem, hogy bármiféle ellenségességgel válaszoljak. A vérszomjamat is inkább megfélemlítésre szoktam használni, mint tényleges türelmem elvesztésekor. Tane jobban kitanított ennél. Ha tényleg lecsapok, ne tudja senki, mire készülök, ha viszont csak ijesztgetek, azt jobb, ha nagyon érzékelik. De most egyikre sem volt szükség. Végig pillantottam az emberen. Egyszerű, dolgos alaknak tűnt, látszódott rajta a fizikai munka nyoma. Hálásan biccentettem minden zsörtölődése ellenére. Ám mielőtt indulhattam volna le vele, Gabriel újfent megszólított. Felvont szemöldökkel mérlegeltem a hallottakat. Vaják voltam, egyedül dolgoztam. Ebből kifolyólag szerettem a saját szememmel mindenről meggyőződni, utána járni minden apró információ morzsának, ami segített a nyomozásban. Elvégre szinte minden szörnyvadászat valamilyen szinten nyomozás is volt. Viszont az előttem álló férfi nem tűnt egy kezdő rémjágernek, hogy ne vegyen észre, amit csak észre lehet. A kérdést végül egy indokolatlanul hangos zörej döntötte el. Sóhajtva vettem elő néhány érmét, és adtam oda a sírásónak.
-Köszönöm a kedvességét. Sajnos úgy tűnik, tényleg nincs most idő a halottszemlére, de a hajlandóságért is hálás vagyok! - biccentettem, majd indultam a hang irányába. Kissé megkönnyebbültem, hogy nem a fogadó irányából érkezett a hang. Aggódtam volna Jahe épségéért máskülönben. Így csak rezignáltan vettem tudomásul, hogy akármi is történik, elkezdődött. Sejtettem, hogy a sors nem kis dolgot dobhatott elénk, ahova ennyi vajákot is hozott egyidőben. Az amulettem folyamatosan énekelt, szóval effelől kérdés nem lehetett, nem csak egy rosszul elsült családi perpatvar hangjait hallottuk. A széljárás azonban szerencsétlenül nem arról fújt, nem éreztem semmi különleges szagot, illatfoszlányt, ami segített volna felkészülnöm egy picit is jobban. Fél szemmel a munkatársamra pillantottam. Nem láttam értelmét mindezt elmondani neki, hisz pontosan ugyanúgy rendelkezett a mutációnk minden plusz képességével, mint én. Mielőtt közvetlenül a tetthelyre értünk volna, megtorpantam.
-Kegyed siessen, mindjárt én is megyek! - szóltam még oda a férfinek, mintegy magyarázat gyanánt.
Inkább az ösztöneimre hallgattam, mint bármi másra, amikor a nagy zerrikáni íjamat, és ezüst fejű nyílvesszőket vettem elő, a kardjaimat egyelőre a hüvelyükbe hagyva. Egy mély levegőt vettem. Hagytam, hogy ősanyáim vére és tudása felszínre kerüljön, közben néma imát mormoltam a nagy aranysárkányhoz, majd neki indultam. Két féle kiképzést kaptam. A faithelek ilyenkor hangos csatakiáltással vonultak harcba. Ők védelmezők voltak, már azelőtt hírül adták jelenlétüket, hogy ténylegesen láthatóvá váltak volna. Ezzel is próbálva a védelmezettjükről a veszélyt magukra vonni. Én hangtalanul indultam a csatatérre, ragadozóként, ami ténylegesen voltam. Mielőtt azonban oda értem volna, még egy Fecske és egy Hóvihar főzetet ittam meg. Illetve egy Macska főzetet helyeztem kéz közelbe, ha szükség lenne rá. Ezek olyan alap főzetek voltak, amiket, ha csak volt rá lehetőség, mindig tartottam magamnál készen. Főleg, ha munkára érkeztem. Megvártam, hogy hassanak, majd az szinte levegőben érzékelhető baj elé siettem.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Ápr. 24 2020, 22:22
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege



Miért is ment volna minden gond nélkül, miért is kellett nekem két szarosra vigyáznom, akik alig pár perc leforgása alatt képesek úgy futásnak eredni, mintha az életük múlna rajta. Pedig egy pár cipőért járó verés nem egy annyira nagy dolog. Bár, ha azt nézzük, hogy mennyire értékesek lettek itt ezek, akkor lehet, hogy nem is lenne kicsi verés. Mindenesetre a kis hajsza hamar abba maradt, amikor végre sikerül megfogni az egyik kölyköt.
- S azt tudjátok, hogy mégis mi vagy mik után szaladtok ennyire? Mivel ha tippelnem kéne, akkor nem. Így pedig jobb, ha beletörődtök, hogy elvernek benneteket, vagy valami más módon csillapítjátok a cipész dühét. - szólalok meg, ám túl sokáig nem jutok. Alig pár pillanat elteltével hógolyók kezdenek el záporozni ránk. Biztos vagyok benne, hogy pont azok dobálnak, akiket kergettünk is. De azt már meg nem tudnám mondani, hogy mégis honnét és hányan lehetnek. Ez iszonyat mód dühít és mér azt kezdtem el nézni, hogy mégis hol tudok felmászni a tetőkre. Ezen tervemet egy hirtelen jött hatalmas dörrenés zavarja meg. Pedig már pont megtaláltam az útvonalat. Látom, ahogy a két gyerek a kereszteződéshez szalad és úgy vélik, hogy a házuk felől jöhetett a zaj. A bárd is úgy tűnik, hogy ezen a véleményen van. Nagyon kis balladát fog ebből faragni, abban is biztos vagyok.
- Menjetek, nekem még van itt dolgom. - fordulok azon irányba, ahol mozgást véltem felfedezni. Nem tagadom, hogy kedvem lett volna a falhoz szegezni azokat, akik az előbb megdobáltak. Mindezt úgy, hogy mozogni se nagyon tudjanak, hogy csak sírjanak és az életükért könyörögjenek. De ezzel csak rajtuk tölteném ki azt, ami még a fogadóban felgyülemlett. Így aztán megállok a dobozok előtt, kezeimet összefonva figyelek egy darabig.
- Teljesen fölösleges bújni, mivel tudom, hogy itt vagytok. - szólalok meg.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Ápr. 25 2020, 15:22
Condwiramurs
Condwiramurs


Hozzászólások száma :
80
Reagok száma :
65
Join date :
2019. Mar. 24.
Tartózkodási hely :
Inis Vitre, 1495

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege@

Ciri félmosollyal kísért megjegyzésére az angyalfi felkuncogott, s az előtte térdelő lányra tekintett egy pillanatra a földre szórt kincsecskékről.
- Meg is érdemelte! - tette még hozzá, majd mikor a vajáklány maga elé emelte a hóból kitúrt gyűrűt, Tücsi elgondolkodón hümmögött.
- Nnnnaaa jó, legyen a tiéd! Én meg megtartom a szerencsepénzed. Vigyázni fogok rá, becsszóra! És sose foglak elfelejteni! - ígérte, noha azért még egy elbocsátó szép pillantást vetett a borostyánköves gyűrűre, mielőtt cseréltek volna.
Aztán amint megtalálta a keresett, gyógyító rúnával vésett kavicsot, nekiállt beforrasztani Ciri hátán a sebet vele, s közben csacsogva ecsetelte, hogyan is tett szert a varázskőre. Azonban véletlenül elszólta magát, s mielőtt még folytatta volna a csicsergést, ígéretet kért a vajáklánytól. Cirilla reakciójára viszont elsőre megrökönyödött, ám az arcára kapott puszit érezve menten felocsúdott, és hálás mosollyal megölelte a lányt - s természetesen egyből a felé nyújtott keze után kapott, miután sebtiben visszarámolt mindent a zsebébe.
Ahogy elindultak, az angyalfi tovább csicsergett, és kifejtette a vajáklánynak azt a zseniális tervet, amin már vagy egy hónapja dolgoztak Sacival és Lacival, s amit hallva Ciri először kuncogni, majd kacagni kezdett, ám ahogy a lány is elismerte az ötlet - és főként annak kiötlőjének - géniuszát, Tücsi büszkén húzta ki magát a dicséretre. Hanem a továbbiakra egy egészen cseppnyit bűnbánó “oh” szaladt ki a száján, s érdeklődve hallgatta a vajáklány zsákos ötletét, amire végül komoly szakértelemmel hümmögött.
- ...Ez is egy nagyszerű ötlet végülis…! Hmm, szólok róla Sacinak és Lacinak, és kitalálunk valamit! Visszahozzuk a csizmákat ma este Kőfejtől, és ahogy mondtad, Yule estéjén zsákban kihozzuk az ajándékokat! - lelkendezett mosolyogva. - Annak még biztosan Kőfej is örülne, ha őt öltöztetnénk fel Yule-apónak! - tette hozzá, azt azonban már, hogy ki az a Kőfej, nem volt ideje kifejteni, ugyanis a robajlást hallva Cirilla elengedte a kezét, és felragyogó tekintettel biztatta, hogy nézzék meg maguknak, mi okozta a hangzavart.
Az angyalfi hasonló lelkesedéssel követte, ám ahogy egyre közelebb értek a hang forrásához, s immáron a sikoltások és kiabálások is felerősödtek, egy pillanatra megállította Cirit.
-  Ciri! Engem ott nem láthatnak meg. De még ma este fogunk találkozni, megígérem! - azzal búcsút intett a lánynak, aki tovább rohanhatott arra, amerről a ribillót sejtette.
A vajáklánynak nem is volt nehéz dolga, medálja mind jobban táncolt, ahogy közeledett a célja felé, egyre hangosabbak lettek a rémült és kétségbeesett sikolyok, s egyre fényesebben ragyogott a háztetők fölött a tűz fénye - ám ez az erős fény egyszer csak hirtelen eltűnt. Cirilla kivont karddal fordult be az utolsó sarkon, ám a téren, ahova érkezett, olyan látvány fogadta, amitől biztosan meg kellett, hogy torpanjon egy pillanatra.
A tér közepén hátborzongató, éjsötét rémség állt: emberinek tetsző alakja úgy kavargott, mint a legsűrűbb, koromfekete füst, nyúlánk karjainak végén öt-öt hosszú, pengeszerű karma a földet érte szinte - maga a lény pedig olyan magas volt, hogy gond nélkül elérte volna kinyújtott karral egy emeletes ház tetejét. A szörnyeteg előtt toprongyos, koldusnak tűnő férfi térdelt, teljes önkívületben, szája üvöltésre nyílt és habos nyál folyt ki rajta. Egyik kezét a magasba emelve tartotta, s mintha valami rövid karót szorított volna - a következő pillanatban azonban teli erőből másik, az utca kövére kifeszített kézfejébe döfte a fadarabot.
A férfi hangos üvöltése visszhangot vert a téren, s ahogy előrebukott, az előtte álló árnyszerű rémség egy pillanat alatt beleveszett a sötétségbe - köddé vált, mire a remete reszketve elterült a kövön.
Nem Ciri volt azonban az egyetlen szörnyvadász a téren: az árnyak közé vesző lényt ugyanis már pont nem érte el egy vöröshajú vajáka kardjának éle. Wilkina remegve állt meg egy pillanatra, ahogy a szörnyeteg eltűnt előle, majd lassan egy ájult testhez lépett, s igyekezte feltámogatni a szintén vöröshajú, fiatal lányt, aki a koldustól nem messze hevert eddig eszméletlenül. Most azonban kezdett magához térni lassan, Cirinek háttal ülve fel a földön.
Liliath, amint magához tért, az első, amit észrevett, hogy szinte minden varázslata semmivé foszlott - kivéve azok, amik a valódi alakját rejtették el az emberek szeme elől, de még azok is közel álltak ahhoz, hogy eltűnjenek. Így, miután feleszmélt, s rendbehozta ezeket, a varázslatra pedig Ciri és Wilkina medálja is megremegett, erőtlen hangon kérdezett valamit a Vörös Farkastól, amit Cirilla valószínűleg nem hallott, ahogy Wilkina feleletét sem.
A vajáklány ezután láthatta, ahogy a fiatalabb vöröshajú lassan, tétován felállt, s az ájult koldushoz lépett, majd egy intéssel kirántotta annak kézfejéből a karót, s míg egy gyógyító bűbáj varázsszavait idézte, Wilkina addig is kötszerrel igyekezte csillapítani a férfi kezének vérzését. A koldus még csak fel sem hörrent - magán kívül volt teljesen, csak a remegéséből lehetett biztosra venni, hogy még élt.
Ami a teret illeti, ahova Cirilla megérkezett: romokban állt. Az egyik házfal előtt ripityára tört szekér maradványai hevertek vakolat és faltörmelék társaságában, a vajáklánnyal szembeni épület teteje pedig beomlott, abból a házból elkeseredett segélykiáltások és fájdalmas nyöszörgések hangja szűrődött ki. De nem minden embert temetett maga alá a tető: sokan álltak rémülten és haragosan a téren is, tisztes távolságra természetesen az iménti harc epicentrumától, de ez persze nem akadályozta meg őket abban, hogy dühödt szidalmakat ordibáljanak a vajáka és a varázslólány felé, vagy épp a szeretteik után kiáltozzanak rémülten.
Egy női hang zokogva szólongatta Matko és Irinka nevű gyermekeit, s ekkor érkezett meg a térre egy másik utca sötétjéből kilépve Janka, két kezét a két engedély nélkül kiszökött, cipőtolvaj-vadász kölyök fogta, s ahogy a gyerekek meghallották anyjuk sírását, szinte kórusban kiáltottak fel:
- Anyu!! Anyuuu!! Hol vagy? - kiabálták, mire a tömegben sustorgás támadt, s három pillanat sem telt belé, két haragos képű férfit félrelökve ugrott elő a tömegből egy könnyes arcú nő, aki csemetéit meglátva úgy sóhajtott fel, mint aki magát Melitele anyaistennőt látta alászállni az égből. A két kisgyerek azonnal elengedték a bárd kezeit, és máris futottak az anyjukhoz, aki térdre rogyva tárta szét karjait, hogy magához ölelje őket, s könnyezve összecsókolgassa mindkettőt.
- Édes Melitele…! Azt hittem, benn rekedtetek a házban…! - rebegte.
- Nem, nem, a dalnok néni vigyázott ránk! - mondta gyorsan Matko, ahogy hátrapillantott Jankára, hálás mosollyal, amiért hazahozta őt és a testvérét.
A többi ember azonban korántsem békélt meg ilyen könnyen, hiába nézték végig, ahogy Liliath mágiával begyógyította a koldus sebesülését, illetve azt, hogy valami fafaragványt is lemásolt, amiből az eredetit eltüntette, a másolatot pedig a koldus elé tette. Sajnos a remete semmit nem fogott fel a gesztusból - de más furcsaságot is észlelhetett Liliath, ugyanis Holle anyót mintha nem érte volna el a telepatikus csatornán. Mintha nem lett volna magánál - talán elaludt? Végülis, bőven benne voltak már az estében ahhoz, hogy ez lehetséges legyen.
Liliath halkan odasúgott valamit Wilkinának, közben azonban az emberek haragja nőttön nőtt, hiába próbálta Liliath megmagyarázni a helyzetet.
- És így próbáltátok legyőzni azt a rémséget?! Hogy kis híján porig romboltátok az otthonunkat?! - kiabált vissza egy férfi.
- Az a beste darabokra törte a szekerem! - krákogta egy koros bácsi.
- Beomlott a házunk teteje, és majdnem maga alá temetett mindannyiunkat! - sírta egy nő, aki a földön térdelt, az ölében egy idős asszony feje feküdt, a nő pedig mindent megtett, hogy egy rongycsomóval felfogja az anyó halántékából szivárgó vért.
Az egész tömeg egy emberként kezdett ordítozni ezután, válogatott szitkokat és szidalmakat vágva a két vöröshajú felé, de a “mutáns korcs” és a “máglyára való boszorkány” kiáltások voltak talán a leggyakoribbak.
Ha azonban Liliath ezt követően megkísérelte megtalálni mágiával Gabriel kristályát, azt tapasztalhatta, hogy alig pár méterre maguktól érezte a kőből áradó mágiát, az ősz Griff ugyanis ebben a pillanatban fordult be a térre, hogy lássa és hallja a felbőszült, ordítozó tömeget, és valahol a téren Cirillát, Wilkinát, illetve legnagyobb meglepetésére Liliath-ot is észrevehette. De láthatta a földön továbbra is eszméletlenül fekvő koldust, akinek a kabátját adta, az pedig mindebből is egyértelmű lehetett számára, hogy itt valami hatalmas harc történt - legalább is a beomlott tetejű ház és a téren pozdorjává tört szekér maradványai is erről tanúskodtak. Ahogy Wilkina kiutat keresett a tömegből, könnyen észrevehette ekkor az ősz Griffet, aki úgy tűnt, éppen csak akkor ért oda.
Azonban nem kellett sok ahhoz sem, hogy a Zerrikán Mantikór is feltűnjön Gabriel mögött, leengedett, de bármikor csatára kész íjjal, s annak idegére illesztett nyíllal, s arcán látszott, hogy nem sokkal korábban ihatott meg néhány főzetet. A vajáknő észrevehette a téren Cirit, Wilkinát, Liliath-ot és Jankát is, no meg persze a haragosan kiabáló emberseregletet, arra viszont Jieh sem biztos, hogy számított, hogy mekkora mértékű pusztításra fognak megérkezni, miután Gabriellel a sírásó előtt megbeszélték a vak koldus múltját, majd nekiiramodtak, hogy felderítsék a robajlás okát. Jieh sejthette, hogy a tér közepén ájultan heverő remete az a koldus lehetett, akiről Gabriel mesélt, ez pedig úgy merülhetett fel benne, hogy szinte ugyanazt a szagot érezte felőle áradni, ami korábban Gabriel felöltőjét megszimatolva olyan élesen elütött az ősz Griff szagától. Mindkét újonnan érkezett szörnyvadásznak egészen biztosan lett volna jó pár kérdése arról, hogy mégis mi a pokol történt itt, ám egyelőre a felhergelt tömeggel kell valahogy mindannyiuknak megbírkóznia. Az emberek ugyanis őszinte haraggal és megvetéssel kiáltoztak és fenyegetőztek Liliath és Wilkina felé, de néhányan már egy-két botot és vasvillát is kerítettek, s készen álltak arra, hogy elkergessék legalább ezt a két delikvenst, de bármilyen vajákot vagy varázslót, aki az útjukba kerül.

Arryn mindeközben, miután Janka úgy döntött, hogy kézen fogja a két gyerkőcöt, és elsiet velük a robajlás irányába, az aen seidhe magára maradt a szűkös utca sötétjében, hogy utána járjon a cipőtolvajok kilétének, és esetlegesen el is kapja őket. Ahogy azonban a Vörös Hercegnő megállt a dobozok előtt, mellkasán összefont karokkal, egy pár pillanatig kellet várnia csupán a kijelentését követő, méltó feleletre - ám az valahogy mégsem a várt irányból érkezett, sokkal inkább a tünde mögül.
- Biztos vagy benne, hogy tudod? - kuncogta az egyik hang, ugyanaz, amelyiket már korábban is hallotta a tünde, majd beszállt mellé a másik is.
- És ha mégis inkább itt vagyunk? - érkezett a viháncoló kérdés jobbról.
- Vagy inkább itt? - kontrázott rá a másik balról.
- Vagy fölötted! - nevettek egyszerre, s csakugyan, ezúttal mintha Arryn feje fölül érkezett volna a csibészes csicsergés.
- Féééélsz tőlünk? - vihorászott a lány.
- Persze, hogy fél tőlünk! - nevetett fel a fiú.
- Úúú, az undok, goromba tündenéni féééél az icikepicike Sacitól és Lacitól! - nevetett  fel megint a lány. - Nem is tudod, hol vagyunk, igaaaz?
- De ha azt tudnád is, hogy hol vagyunk, azt nem, hogy mik vagyunk!
- kacagta aztán a fiúsabb hang, mely ezúttal egy fal mellett álló zsák mögül érkezett, és mintha maga a zsák is megmozdult volna, mintha… lett volna benne valami élő. Vagy csak a tünde szeme káprázott?
- Bizoooony! - kuncogott fel a lányhang, amely az utca egy teljesen más pontjáról szólt most, egyenesen egy falnak támasztott kerék mellől. - Mondd meg, mik vagyunk, mondd meg! Ha nem tudod, megátkozunk! - nevetett ismét, majd a kerék hirtelen magától elindult a fal mentén, hogy aztán attól elfordulva pár métert guruljon az úton, míg el nem dőlt, s íves hurkokkat leírva el nem terült a földön a hóban.
A levegőt diadalmas, csibészes, gyermeki kacaj hangja töltötte be.


Jegyzet:Nagyon ügyesek vagytok mind, itt is a mesélői! Very Happy A mostani kör 05.05-éig tart, a következő mesélőire utána lehet számítani! Kérdés esetén továbbra is nyugodt szívvel keressetek pm-ben vagy chaten! Jó játékot!
Hangulatzene: Hunter's Path
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Ápr. 25 2020, 23:36
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege@
- Igen, és egy általa faragott szoborhoz beszélt, amit a vaksága ellenére alkotott. Kifejezetten zavaros történet.- mivel nem eskették meg, hogy hallgasson a történetről, hát megoszt mindent a vaják hölggyel, amit vele is megosztottak, talán ha összeteszik a gondolataikat, akkor még valamire jutni is fognak, és lesznek ötleteik azzal kapcsolatban, hogy mi is lelhette a koldust.
Szerencsére a hölgy hallgatott Gabrielre, és nem foglalkozik a testtel, időpocséklás lenne csupán, nincs semmi érdekes abban a testben, legalábbis a jelenlegi helyzetüket tekintve, nincs köze a cipők eltünéséhez. De mindenesetre nem árt majd kivizsgálni, ha az itteni dolgoknak a végére jártak, ami tényleg fontosabbnak tűnt, már csak a hangok okán is, és felettébb rossz volt az irány, ahonnan jöttek a zajok. Szapora lépésekkel indult hát el felé, hátha megelőzheti a bajt.
- Legyen hát úgy. De vigyázzon magára.- volt róla sejtése, hogy miért is marad hátra, a felkészülése miatt. Okos dolog ez a részéről, vaktában elindulni tapasztalatlanságra vallhat és ezt felróhatná magának is Gabriel, de nem érzi a vér és halál szagát a levegőben, és egyébként is, amire szüksége van az nála van, és Lilitől kapott mágikus tárgy is a bírtokában volt.
- Oh…- nem volt túl bizalomgerjesztő a látvány, túlságosan is rossz volt, amitől ismét arra kényszerült, hogy az orrnyergét dörzsölje. Manapság ritkán alakulnak úgy a dolgok, hogy mindenkinek jó legyen. Progrom illat volt a levegőben, és elnézve, hogy kik felé irányult, még jobban magához ölelte Gabrielt az aggódalom. Ha nem vigyáznak a népek, és Lilinek magát kell védenie, akkor nem csupán a cipők tűnnek el, hanem maga a város is. De fura, hogy itt volt. Mégis mit keresett itt, és mit csinált azzal a szerencsétlen koldussal? Ha sikerült megoldaniuk ezt, akkor lesz pár kérdése az ifjú hölgyhöz.
- Ifjú Mantikór, kérem kövessen. S próbáljuk meg elkerülni a vérontást, senki se járna jól vele.- gyorsan szedte a lábait, hogy a tömeg, és Liliath közzé érjen.- Nyugalom népek, ne kapkodjunk és vonjuk le hírtelen következtetéseket! Csupán egy baleset történt, ha lenyugodnának az nagy segítség lenne mindenkinek! Biztos találunk egy megoldást, aminek nem része a vérontást!- valamiért úgy érzi, hogy nem sok esélye volt arra, hogy békés megoldást találjon, de meg kell próbálnia. De az se annyira hagyja nyugodni, hogy a medálja szinte táncot jár már.





Jegyzet:SzószámZene: "Zenecím"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Május 01 2020, 10:45
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Téli Rege



Annyira könnyű lett volna a dolgom, ha megbolondult embert kellett volna elkapnom és nem valami ördög tudja milyen teremtményt. Ahelyett az igazán egyszerű helyzet helyett belekerültem ebbe, ahol a fene tudja mik, vagy kik gondolják elképesztően viccesnek magukat. Kezdem érezni, ahogy egyre jobban fogy a türelmem, de ez mellett azt is pontosan tudom, hogy mennyire tehetetlen is vagyok. Hiába vagyok tünde, hiába harcoltam annyi éven át arénákban és küzdöttem a túlélésért. A tudásom a misztikus és titokzatos lényekről vajmi kevés a vajákokhoz képest, akikből 5 darab is van most a városban és még sincs egy sem a közelemben. Ilyen az én szerencsém mondhatóm.
Bár a nevüket megtudtam, nem mintha azzal itt és most sokkal többre mennék. Így csak továbbra is összefont karokkal állok a dobozok ellőt és hallgatom a őket. Gúnyosak és biztosak benne, hogy nem tudok semmit sem csinálni velük szemben. A baj az, hogy ezt nagyon is jól tudják és semmi ötletem sincs arra, hogy miképp tudnék ezen változtatni. Igaz, ami igaz, hogy a megátkozásra felszaladt az egyik szemöldököm, de különösebb reakciót nem vált ki belőlem. Kicsit reménykedem, hogy a vajákok segítenének rajtam, hogy valóban képesek lennének rá.
- Én félnék? Véletlenül nem ti bujkáltok annyira, hogy még csak egy hajszálat sem látni egyikőtökből sem? - szólalok még végül figyelmen kívül hagyva az legutolsó mondatot. Remélhetőleg nem is fog bekövetkezni, de ha mégis, akkor nincs mit tenni. Viszont talán fel tudom őket kicsit idegesíteni, hogy kidugják a fejüket.






Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Május 05 2020, 20:15
Vendég
avatar

Vendég


Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték


Téli rege

Noha hallottam a zajokat, szörnyekre számoltam, amikor a térre értem, nem egy felbőszült embertömegre. Ostreverg szerelmére mondom, az emberekkel már megint legalább annyi baj volt, mint a lényekkel. Elnyomtam egy sóhajt, de nem voltam hajlandó teljes mértékben elengedni az íjamat. Épp csak átfutott az eszemen, hogy lassan Tane~től az emberekre is kérek valami határozót. Helyük kéne, hogy legyen a szörnyek nagy könyvében! Bár ha azt vesszük, hogy ”Kopasz Ghouloknak” hívja őket, az már hajaz a saját meglátásomra. Sejtettem, hogy a főzetek után nem én lehettem a kedvence az összegyűlt nagyérdeműnek. Vajákként érkeztem, nem holmi gyerkőcmeséket dúdoló dajkanénjeként, hogy bizalomgerjesztő, és megnyugtató legyen a fizimiskám. Bár a többiek sem lettek a nagyközönség kedvence, ahogy a hangulatot elnéztem.
Ciri egyből feltűnt a megjelentek közül. Ahogy Liliath~ot is mintha megpillantottam volna. A bárd látványára már csak a fejem fogtam volna. Ennek ellenére némán a griff után lépkedtem. Legalább ő próbált tenni valamit. Fejben gyorsan végig vettem, miben tudnék segíteni. Az idős vaják azt kérte, ne ártsak a jelenlévőknek, amennyiben csak ez lehetséges. Nekem sem lett volna kedvem embervérbe fürdeni, még önvédelemből sem. Nem voltam a kis Kopasz Ghoulok mészárlásának a kedvelője. A Király és királynő bomba szülőföldem találmánya, és megfordult az eszembe, hogy esetleg bevethető, ám jó kérdés volt, hogy már egy felbőszült tömeg, ha még meg is félemlítjük őket, miként reagálnak! Azért kezem ügyébe helyeztem, mint végső megoldás. A Samum bomba megint csak kétélű fegyver lett volna, attól tartottam. Nem csak a lázadó tömeg, de minket is elkábítana. Megint csak egy lehetőség végső utáni megoldásnak. Inkább üsse ki őket egy mágikus fegyver, mint hogy kardélre kelljen hányni valamennyit! Lehet úgy helyezkedni, a vaják kívül essen a hatásának vonzáskörzetén. Utána pedig már csak el kell vinni azokat, akiket épp felkoncolnának, vagyis a többi szörnyvadászt, a bárdot, és a varázslónőt. Nem ideális megoldás ez sem, de terv helyett ezt is elraktáraztam.  Bűzbomba? Ez tűnt a leg… barátibb megoldásnak egyelőre. Mindez a pillanat tört része alatt futott végig az agyamon, míg a férfi mellé, inkább kissé mögé léptem. Nem akartam, hogy a küllemem olaj legyen az amúgy is igen csak lobogó dühre. Végül a kézenfekvő megoldások után néztem, legyűrve népem bombák iránti szenvedélyét. Itt is volt választék, ha a vaják jelekkel akartam játszani akkor is. Somnus jel? Sajnos nem tudtam volna mindenkit elaltatni. És az egyszerű városi-falusi népek, ha egyikük eldőlne, akármennyire is hortyogna, ebben a helyzetbe azt hihetnék, hogy megöltem valakit, és vér folyna, szinte biztosan.
Maradt az axii jel. Természetesen azt se mindenkin, túl sokan voltak jelen. Ellenben a szószólók nem voltak olyan rengetegen. És meglepően magas volt az egy főre jutó vaják sűrűség a környéken! Vagyis ha összefognánk, akár csodát is tehetnénk, hiába nem voltunk mágusok!
-Axi? – kérdeztem , vagy inkább mondtam, bízva abba, hogy az egyre hangosodó hangzavavarba csak azok fogják meghallani, akiknek szólt.
Gabriel mögé húzódtam. Kilátszódtam továbbra is valamennyire, de nem volt feltűnő ahogy az axii kézjelét a levegőbe rajzoltam. Ahogy azt sem, hogy megpróbáltam a leginkább felbujtónak kinézőket szép fokozatosan lenyugtatni. Nagyon visszafogtam magam, az lett volna a kívánt hatás, ha ők maguk sem veszik észre csendes ténykedésem. Épp ezért nem is egy pillanat alatt akartam elérni, hogy egyik percben még dühösek, a másikban pedig már a legjobb barátjuknak hisznek. Lassan, szép fokozatosan próbáltam nyugalmat erőltetni rájuk remélve, hogy ettől majd a többiek is lenyugszanak.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Május 05 2020, 21:16
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



Ciri, ha akarta volna, sem lett volna képes leplezni a lelkesedését, és a csodálatát az angyalfi ötlete iránt. Meg kellett vallani, hogy bár a kivitelezés nem volt a legnagyszerűbb, maga az elképzelés végtelenül jámbor, ártatlan de legfőképp gyermekien szeretetre méltó volt. Mikor pedig kézen fogta Tücsit, majd feltárta a gondolkodásuk hibáját, csak mosoly szaladt az arcára.
– Az lesz a legjobb. – Bólintott az ötletre. – Viszont egy levelet hagyhattok a város elöljárójának, amiben bocsánatot kértek a cipőlopásért, megmondjátok, hogy nem tudtátok, hogy ekkora galiba lesz belőle, de a vajákok elmagyarázták, és rettenetesen röstellitek. Csak, mert pénz jár a cipőtolvajok kézre kerítéséért. – Súgta oda bizalmasan Cirilla. – Márpedig abból a pénzből én annyi mézeskalácsot veszek hármótoknak, hogy kipukkadtok, ha mindet egyben megeszitek. – Ebben pedig egy szemernyi hazugság sem volt. Ám mielőtt tovább mehettek volna, feldörrentek a zajok, és az angyalfi kiejtett egy nevet. Kőfej. Fokozta az extázist, hogy igaza volt. – Tudtam, hogy van egy troll a történetben! Háhá! – Kacagott, ahogy futásnak eredtek, de nem kellett sok, hogy Tücsi megtorpanjon mögötte. Elengedte a gyerek kezét és hátra fordult egy pillanatra. Nem értette teljesen, de eleget fogott fel, hogy ne firtassa tovább. – Ha ennek az egésznek vége, kaptok mézeskalácsot és vigyetek el Kőfejhez. Én veletek teázni fogok az hétszentség. – Közölte, ahogy elváltak. Alig pár percet töltött az angyalfival, de máris jobban kedvelte őket, mint a legtöbb embert. A trollok pedig, ha nem haragítja őket magára a vaják, kifejezetten jámbor lények tudnak lenni. Intelligens lények voltak. Az angyalfik mindenképp, ám a trollok is, a maguk együgyű módján. És sosem találkozott egyel sem, aki nem a vadság túloldalán fészkelt már a rengeteg bosszúság miatt, melyet az emberek zúdítottak rá.
Aztán befordult a sarkon, s ami a szeme elé tárult, az maga volt a pokol legmélyebb bugyra. Kivont karddal lépdelt a tér körül, egyre közeledve a két vöröshöz. Az állkapcsa megfeszült és a fogát csikorgatta idegességében. A vajáklányt elöntötte a düh, főleg, amikor ismét megremegett, majd táncra perdült a medálja. Egy cseppet enyhített csupán a Mantikór és a Griff felbukkanása. Cirilla jobbja megfeszült a kardja markolatán, majd ahogy Wilkina és az ismeretlen varázslónő, – mert affelől kétsége sem volt, hogy mágiát forgat a vörös bestia, – kissé összeszedte magát, határozott, már-már öles léptekkel elébük lépett, majd ballal előbb az egyiknek, majd a másiknak kevert le egy pofont. A hangja nagyobb volt, mint az ereje, de az egérszürke hajú lánynak ez elegendő is volt, hogy kikeljen magából.
– Tíz percre hagylak titeket egyedül és romba döntötök egy fél várost? – Zengett a hangja a téren, ám a farkas és az idegen felfedezhette Ciri arcjátékában a düh maszkja mögül előbújó segítő szándékot. Haragudott, de elsősorban el akarta kerülni azt, amit Ríviában egyszer már átélt. Elébe szaladt a bajnak ezzel a kis közjátékkal. – Minek tartalak titeket? Azt áruljátok el nekem, hogy minek tanítom mindkettőt, ha nem vagytok képesek rombolás nélkül megoldani valamit? – Ezzel a mondattal fordult át a feldühödött tömeg felé, és a szeméből kihunyt mindenféle segítő szándék. Egy grogon is megirigyelte volna azt az erőt, mely körüllengte a vajáklányt. – Ti pedig! – Harsogta a téren összegyűltekre. – Démont rejtegettek magatok közt és kizavartok minket az éjszakába a rongyos topánjaitokért? Vagy ami még rosszabb, éveket éltek együtt egy emberrel, akinek a segítségetekre volna szüksége, de csak kikerülitek? Nem hívtok vajákot, hogy elkergesse a szerencsétlen mellől az átkot, ami sújtja? – Cirilla ujjai között a bőr ropogott a bőrön, ahogy egyre jobban megfeszült a keze a pengén. A szabad baljával, azonban leoldotta a ruhát a válláról, hogy közszemlére tegye a sebet, melyet a bot szaggatott a testébe. – Azért jöttünk ebbe a városba, hogy segítsünk nektek. És hogy háláljátok meg? Vasvillát ragadtok és megpróbáltok egyesével lemészárolni minket. – Elkezdett körbefordulni a téren, közelebb lépve a hangadókhoz. – Marcus, Günter és még négy másik szukafattya támadt rám egy sikátorban. Pallossal, karddal, szöges botokkal. Így háláljátok meg a segítséget a vajáknak, aki megvéd titeket az éjjel borzalmaitól? És azt hiszitek elegen vagytok ahhoz, hogy velünk itt szembeszálljatok? Hah! – Húzta vissza a ruhát, majd két kézre fogta a pengét. – Megmutattam az egyetlen sebet, amit hat fajgyűlölő szukafattya ejtett azon a szörnyvadászon, aki a segítségetekre sietett. Négyen vagyunk itt és egy varázslónő. Átgondolnám az esélyeinket. – Cirilla hangja játszi könnyedséggel metszette a teret és az elméket. Olyan csapásokat mért, ami minden valamiben is hitet formáló parasztban felkeltette a félelem szikráit. – A cipőitek még a este visszatérnek az otthonaitokba. Gondoskodtam róla, hogy így legyen. Most pedig megöljük a démont, ami azt az esetlent zabálja, akin ti nem segítetek, de a szörnyvadászok, akiket több ízben megpróbáltatok megölni, majd igen. Utóbbit ingyen, hogy Stuhlweissenburg népe egy életre megjegyezze, mi a vaják becsülete. – Nem eresztette le a fegyverét, mert készen állt arra, hogy minden átkozott kurafit levágjon és a vérükkel fesse ki Fehérvár utcáit. De remélte, nem kell majd megtennie. Gabriel felé lépett, s halkan csak egy szót ejtett ki a száján.
– Hym. – Voltak még homályos foltok az esetben. Név szerint, hogy miként láthatta a ködalakot, hiszen az csakis a fészkében jelenik meg, és azoknak, akiket zabálnak. Viszont kétsége sem volt afelől, hogy amit látott csakis ez a lény lehet. Vesemir elolvastatta vele az összes szörnyhatározó könyvet, s egy életre a memóriájába égett ez a bestia. Nagyon remélte, hogy soha nem kell vele találkoznia, de az élet másképp formálódott.




Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Május 05 2020, 23:57
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték



T
é
l
i

R
e
g
e
Liliath-ot támogatva tekintek körbe a téren, hogy merre is oldhatnánk kereket. Esetleg merre tudna menekülni, ha az emberi gyűlölet a tetőfokára ér és ránk támadnának. Ekkor pillantom meg az idős Griffet és a Mantikórt. Remek... Ahogy az emberek túlordítják egymást rájuk emelem borostyán íriszeimet.
-Ahelyett a vasvilla helyett orvost vagy medikát is kereshettél volna. - válaszoltam az egyik üvöltözőnek. Ha itt kívül hal meg a nő, mind gyilkpsok vagyunk. Egytől egyig. Ekkor lépett mellém kistestvérem, ki egy pofonnal jutalmazta harcom, mely inkább csak hangos volt. Mint mikor a csatalovakat hergelik szemük közötti rész kopogtatásával fújtattatam nagyot. Már csak a zabla csörgése kellett volna, s magam is olyan lennék, mint Ichaer.
Valahol nagyon is martak Ciri szavai, megérdemeltem őket, viszont nem tartom valószínűnek, hogy a kocsiért óbégató úrnak ez elég lesz. De majd kiderül és reméljük a legjobbakat.
Amíg Ciri beszél Lili-re tekintek, mennyire érzi magát jobban és kérdő pillantást vetek felé. Mint mikor az ember nővére kérdez valami fontosat szótlanul.
-Ha neki iramodnának rohanj el. - suttogom. Ő több mindent tud mondani a lényről mint én. Volt alkalma egy rövid időre megéreznie azt a jeges sivárságot, amit nekem szánt a karmaival. Amivel a koldust örli már ki tudja milyen hosszú ideje. Amint Ciri Gabrielhez sétál magam a fekvő és térdelő nőhöz lépek, közben ujjaim köré tekerek a szövetből, majd leguggolok a térdelő nőhöz. Figyelmem ugyan nem lankad, ha bárki is lecsapna rám, időben elugranék, arról viszont nem tudok bizonyságot tenni, hogy a karddal nem nyúlnék e vissza. Ha nem történik semmi leveszem az ujjaimról a szövetet, majd a véres szövet alá helyezem.
-Lassan kezdje el elemelni. - ha így tesz én fokozatosan teszem rá, majd egy másik szövettel átkötöm a fejét, hogy megtartsa. A szekér romjaira tekintek, s ha van két hosszabb deszka, négy legénynek  szólok, hogy hozzák ide. Ha nem, reménykedem a vasvillák erejében, akkor azokat kérem el.
-Ha odaadják, azon könnyebben elvihetik a medikához, ha nem valaki siessen érte. De ahogy gondolják, ennyit tehettem. - hátrébb lépve egyenesedem fel, hogy Lili-hez lépjek. Nem akarom jobban kifárasztani a mágia evőt így csak arra bíztatom, hogy induljunk el.
-Menjünk a többiekhez. - Végülis örülök, hogy Ciri átvette a szót, majd Lili-nek segítve a többi vajákhoz sétálunk. Ha így lett egy pillanatra lehúnytam szemeim. Akkor most jöhet mindenkitől a fejmosás. Amíg sétálunk igyekszem összeszedni a gondolataimat a lényről, de a másik szólgálhat többel. Nagy pusztítás a semmiért.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Május 06 2020, 06:00
Ajánlott tartalom




Téli Rege - Kalandjáték - Page 4 Empty
Re: Téli Rege - Kalandjáték

Vissza az elejére Go downBevésődött:
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Téli Rege - Kalandjáték (felhívás és jelentkezés)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Események-
Ugrás: