World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Empty
Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt


Geralt & Aibhne


Habár a fák még zöldelltek, hideg szelek járták át a völgyeket. Még nem kezdődtek meg az őszi aratások, de már mindenki érezte csontjaiban, lassan véget ér a nyár. Ez persze nem tántorította el az embereket attól, hogy dolguk végeztével még egy utolsót a folyóban fürödhessenek, sőt, kihasználták a meleg napsütés minden utolsó percét. Aibhne ismerte már ezen szokásokat, és a folyót követve az emberi területekre úszott. Hajtotta a természete, és habár egyetlen ártó gondolat se ment keresztül fején, sajnos az emberek az utóbbi időben nem szívleltek... nos, önmagukon kívül semmit. Aibhne a régi évek naivitásával közelítette meg a falvat, ahol azonban meglepetésére szolgált, hogy a férfiak meglátva őt kevésbé voltak érdeklődőek, sőt, már-már agresszíven léptek fel ellene. Ismerte már ugyan ezen oldalát is az embereknek, de a fránya természet és az ösztönök gyakran letudják gyűrni a józan észt.
Az első levelek lehullásakor már kétségbe esett volt. Hiába énekelt, tetszelgett. Az emberek kerülni kezdték a folyót. Belátta már, milyen balga volt, mikor kimerészkedett onnan, hogy néhányuk után menjen. Nem igazán értette, miért hessegetik őt, fenyegetik, kiabálnak vele, de végül sikeresen visszaüldözték a vízbe.
Keveset tud ő a vajákokról. Azt még kevésbé tudta, hogy eddigre már rá hívtak egyet. A "folyó démonjára", ahogy ők mondják, pedig Aibhne talán csak hírből hasonlíthat egy succubusra. Estébe hajolt végül a nap, és ő már-már kezdte feladni a reményt, mikor két férfi jelent meg a parton. Az egyik mintha vezette volna a másikat, akit még nem látott a környéken ezelőtt. A sötétlő vízből épp csak kidugva a fejét figyelte, ahogy beszélgetnek. Sokat ugyan nem értett belőle, de azt még ő is megtudta állapítani, hogy az egyik falusi paraszt beszélget valami zsoldossal. Talán eligazítja?

-




Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Nov. 30 2020, 22:55
Ríviai Geralt
Ríviai Geralt


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
59
Reagok száma :
35
Join date :
2020. Jun. 11.
Tartózkodási hely :
Bárhol

Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Empty
Re: Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt




A túlzás nem igazán kenyerem és nem is szeretem túlságosan használni. Mégis úgy érzem, hogy a tretogori találkozásomat Lambert testvérrel szimplán borízűnek titulálni - még az olyan túlzó mércével is mérve, mint amilyen Kökörcsiné -, igazán lekicsinyelné a közös vadászat miatt elfogyasztott rettentes mennyiségű temeriai rozsvodka mennyiségét és hatását.
Nem szokásom összekötni a munkát a zülléssel, most mégis szükséges volt. Az érte kapott tallérok pedig még úgy is tekintélyesnek számítottak, hogy jó falkatagokhoz méltóan megosztoztam rajtuk a Józan ész önjelölt hangjával.
A Vágta lezajlása után mindketten útnak indultunk. Sokat nem kell majd várnunk, hogy viszont láthassuk egymást, de mindkettőnknek voltak még függőnben lévő ügyeink, aminek a végére akartunk járni.
A fogadóban fülembe jutott egy kósza pletyka, hogy Kökörcsint Aedirn keleti határának környékén látták, így úgy döntöttem, hogy ideje a körmére néznem ennek félnótás nótafának, hátha nem azzal kell egybekötnöm a visszatérésem örömére rendezett dorbézolását, hogy egy újabb markos fogású kovácslegény kezei közül kell kimentenem egy meggondolatlan leánykérés után.
Keszeggel több falut is bejártam a környéken, jónéhány fogadóban kérdezősködtem a cimborám után, de a rengeteg ellentmondó pletyka közül nem sikerült kibogoznom a lényeges információkat.
Néha már azt hittem, hogy egy imposztőrrel van dolgom, aki visszaél a barátom hívnevével, annyiszor kellett meghallgatnom egy mogyoróbarna hajú bárd hősies történeteit.
Végül úgy döntöttem, hogy jobb, ha Kaer Morhen felé veszem az utam. Bár még volt idő az első hóig, de Vesemirnek biztos jól jönne egy pár kéz az otthonunkban. Arról nem is beszélve, hogy biztos hasznát venné valakinek, aki jobban szót ért Henselt katonáival, mint ő.
Egy vajákot azonban mindig útol ér a munkája.
Aerdin és Kaedwen határát járva hallottam pletykákat az utazóktól és a fogadók vendégeitől, hogy az egyik folyóba bevette magát valami vízi démon.
Mindenki csak beszélt róla és vadabbnál vadabb történeteket mondtak nekem, hátha felkeltik az érdeklődésemet, de vaják vagyok, nem toussainti lovag.
Amíg valaki meg nem bíz azzal, hogy járjak a dolog végére nem teszek semmit. A népek babonásságát és az emberi természet ismeretlentől való félelmét ismerve pedig elég határozottan merem azt állítani, hogy rémeket látnak. Ha létezik is ez a "démon", az emberek értetetlensége és félelme sokkal nagyobb veszélyt jelent rá, mint ő bárkire, akivel találkozik.
Bár nem akartam belefolyni a dologba, de végül csak sor került rá, hogy megtaláljon valaki, aki hajlandó volt fizetni azért, hogy utána nézzek a dolognak.
Egy kis halászfaluban, Harcsazúgban esett meg, hogy a helyi céh vezetője odaült hozzám a fogadóban.
Jól adta elő magát annyi szent és jól is érvelt. Tudatta velem, hogy a démont még támadott meg senkit, de nem akar kockáztatni.
- Oldd meg vaják uram, hogy ne történjen semmi és busásan megfizetlek! - mondta nekem
Gondolom úgy értette, hogy vigyem el neki a lény fejét, de a megfogalmazás nagyon is tágan értelmezhető volt, ezzel pedig szinte le is mondott arról a szütyőnyi pénzről, amit felajánlott, bárhogy is alakuljon a megbízás.
Még aznap este elvezetett ahhoz a kanyarhoz, ahol legutóbb látták az állítólagos szörnyet és út közben be nem állt a szája.
Olyan rettentően unalmas részletekkel próbálta fenntartani az érdeklődésemet, hogy mennyire fontos a jó vízhozam a halak megfelelő gyorsaságú szaporodásához és pedig próbáltam úgy tenni, mintha lekötne ez az iszonyúan száraz téma.
A Kökörcsin mellett szerzett gyakorlatom éppen kapóra jött, így észre sem vette, hogy még csak követni sem próbálom a társalgást.
- Itt elválnak útjaink. - mondtam neki amikor megállt egy összefolyásnál és kijelentette, hogy utoljára itt látták a szörnyet - Indulj vissza a faluba és ne nézz vissza! Ez a boszorka rafinált egy józság. Megpróbál majd csőbe húzni. Bármit is hallasz vagy látsz, ne törődj vele, csak menj! Csak így kerülheted el, hogy lépre csaljon.
Tudom milyenek az emberek és azt is tudom, hogy mennyire féltik az életüket. Ha ezek a mondatok nem szállítják az inába a bátorságát, akkor semmit sem.
- Ne köszönj el, csak menj! - mondom neki, amikor látom, hogy egy újabb hosszú trillára nyílna a szája
A férfi úgy tűnik megértette a helyzet "komolyságát" és határozott, de gyors léptekkel indult el a visszaúton.
Megeshet, hogy csak az érzékeim és az előzetes benyomásaim játszottak velem, de valahogy tényleg úgy éreztem, hogy valaki figyel a magányomban. Valaki, aki nem a halászcéh vezetője.
Keszeget kantáron vezettem el egy fához és pányváztam ki, majd nekiálltam a part mentén megtalálható nyomok vizsgálatához.
Túl sok használható dolgot nem is reméltem kiolvasni belőllük. A vízfolyások mentén lévő nyomok nehezen olvashatóak.
Eltöltöttem ezzel pár órát mire végeztem, már annyi fény sem volt, ami egy közönséges földművesnek elég lett volna átlátni a túlpartra.
Az én vaják szemem azonban sokkal érzékenyebb, így könnyen gyűjthettem még pár ölnyi rőzsét a környező fák alól.
Apró tüzet raktam belőlük, majd a tűzszerszámaimmal felszítottam a lángokat.
Direkt nem használtam az ignit. Ha ez a lény intelligens, akkor már az gyanús lesz a számára, hogy mennyire jól tájékozódóm a szürkületben.
Lemálháztam Keszeget, hogy pihenhessen kicsit és a csomagomból előhalásztam némi kenyeret és sajtot, majd a nyerget a hátam mögé téve elkezdtem falatozni.




A hozzászólást Ríviai Geralt összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 11 2021, 18:10-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 09 2021, 17:41
Vendég
avatar

Vendég


Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Empty
Re: Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt


Geralt & Aibhne


Csendben figyelt. A víz hullámainak hangja tompították a hangokat, de ha tisztán hallotta volna, akkor sem biztos, hogy érti, miről van szó. Rövid ideig álltak csak ott ketten, úgy tűnt, az egyik elüldözte a másikat. A hó hajú férfi maradt csak. Aibhne már csak az eddig tapasztaltak miatt is vár, hogy marad-e az illető, vagy sem. Végül nem bánta meg, hogy nem ment oda egyből. A férfit érdekesnek, és veszélyesnek tartotta. A kardokat, ha látásból is, de ismerte. Tudja, hogy azt az emberek legtöbbször nem védekezésre használják. Még is, minél többet figyelte az illetőt, annál jobban nyugodott meg inkább. A férfi sétált a parton, fel, s le, és valamit nagyon nézett a homokban, ami rendkívül kíváncsivá tette a nimfát. Míg besötétedett, és a férfi a fák közé sétált, ő maga kimerészkedett a vízből, hogy végig kutassa épp úgy a földet, ahogy a harcos is tette... bár ő nem különösebben látott érdekeset a különböző emberi és állati nyomokon kívül. A saját talpának a nyomát csak ezután hagyta ott, miután visszamerészkedett a vízbe. Tudta, hogy a hó hajú nincs messze: lovát itt hagyta. Ugyan azt is nagyon szívesen megnézte volna, már hallotta a visszatérő lépteket, s így mint félénk halacska húzta vissza fejét a vízbe. Eddigre már besötétedett, s habár ilyenkor már a folyó mélyén szundikálna, a természete nem hagyta nyugodni őt. Várt még egy kicsit, nézte a sötét vízből, miként nyergeli le a férfi a lovat, csihol tüzet, és kényelembe helyezve magát eszik.
Végül, mikor úgy érezte, már a férfi is elég ideje üldögél ahhoz, hogy kényelmes legyen, elindult kifelé a vízből. Lassan, óvatosan, hangját kieresztve fakadt lassú, szívszorítóan gyönyörű dalba, melynek szövege a tündék nyelvén íródott, vagy egy évszázada. A szemét egyszer sem vette le az alakról, és szemből közelítette meg, karjait finoman kitárva, mintha csak ölelésre vágyna, s ezzel jelezve, hogy nem ártani jött, védtelen, törékeny testét kitárva, lassan gázol ki a folyóból. Az emberek folyton azt hiszik, hogy bántani akarja őket. Belefojtani a folyóba. De valójában mást akar ő, nagyon is mást. A tűz körétől kívül áll meg -és láthatóan távolságot tart a lángoktól-, lassan, hívogatóan nyújtja kezét a férfi felé, lágy dallamai mellett kellemes érzéseket is próbál telepatikusan közvetíteni, mint egy fajta ígéretet, melegséget, boldogságot, örömöt.

-




Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 18 2021, 21:47
Ríviai Geralt
Ríviai Geralt


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
59
Reagok száma :
35
Join date :
2020. Jun. 11.
Tartózkodási hely :
Bárhol

Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Empty
Re: Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt




A nyomolvasás és a tűzrakás során továbbra is ott kísértett az elmém egy sötét szegletében az érzet, hogy valaki figyel engem.
Ezzel az érzéssel szinte minden munka során meg kell küzdenem, de a tapasztlataim szerint az esetek többségében ez a benyomás akkor ér, amikor az elhangzó beszámolók alapján számítok is egy lény jelenlétére a vadászt helyén.
Mondhatjuk úgy, hogy az elmém játszik az érzékszerveimmel.
Yen vagy Kökörcsin biztos jobban körül tudná írni ezt a jelenséget.
Az esteledő erdő hangjai sem árulkodtak arról, hogy valami rosszindulatú ólálkodna a fák a közt. Néhány madár még kurjantott párat a nyugovótérés elől, pár mókus felrohant a fára és semmi nyoma nem volt annak a feszült csendnek, ami akkor ül rá a rengetegre, amikor egy vérszomjas ragadozó ver tanyát benne.
Az első jelek arra, hogy nem csak árnyékra akartak ugrasztani, a patak felöl jövő hangok voltak. Egy halnál sokkal nagyobb, egy medvénél sokkal kisebb lénytől származhattak azok az apró kis csobbanások, amit a Füvek próbája során szerzett éles fülemet ütötték meg.
Abban biztos vagyok, hogy nem állattól származnak.
Egy kíváncsi állat nem jönne ilyen közel emberhez, hacsak nem provokálják vagy nem érzi magát túlságosan biztonságban.
Úgy téve, mintha nem vettem volna észre a hangot, nekiláttam a vacsorámnak.
Falatozás közben ütötte meg a fülemet az a lágy, panaszos szoprán, ami egy ősi nyelven dalolt el egy tünde históriát.
Nem kellett sokáig várnom arra, hogy a fülnek kellemes énekhang gazdája is megjelenjen, bár láthatóan nem akaródzik neki bejönni a tűz fénykörébe.
A félhomályban látom kirajzolódni a testének már-már majdnem kacér körvonalát, de még így sem tudom megállapítani, hogy milyen színben játszik a bőre és a haja.
Óvatos egy teremtés, de ezt senki nem vetheti a szemére.
A közeledtével ismerős érzés fogott el, olyan, mint amikor Yen nem próbálja elrejteni, hogy kíváncsi arra, mik kavarognak a fehér haj fedte fejemben.
Kellemes érzetek simogatják meg az elmémet. Az otthon érzetét, kényelmességet, szeretetet, kötődést.
Egy pillanatig azt hittem, hogy ezen érzések a sajátjaim, de nem kellett sok idő ahhoz, hogy rájöjjek kitől erednek ezek a benyomások.
A telepátia ugyan olyan dolog, amihez ritkán füllik a fogam, de vannak olyan lények, akik sokkal könnyebben társalognak ezen az úton, mint szavakkal.
Leengedem a sajtot és a kenyeret az ölembe kiterített vászonra és a karjaimat széttárva nézek rá a törékeny női alakra, miközben barátságosságot próbálok felé sugározni a gondolataimmal.
- Üdvözöllek! - szólok hozzá - Gwynbleiddnek hívnak. Szerény a vacsorám, de szívesen megosztom veled, ha csatlakozol hozzám.


Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Márc. 11 2021, 18:55
Ajánlott tartalom




Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt Empty
Re: Nyár végén is jó a víz! - Iby & Geralt

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Piros fonál két végén I. - Kilian & Nymeria
» Out of time - Yennefer & Geralt
» A primitivitás kultúrája - Axel és Geralt
» Ríviai Geralt
» Geralt megbízásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: