World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Mondatára szinte bólintok.
-Mindennek ára van. A legapróbb döntés következményével is együtt kell tudni élni. - feltekintek rá felemás szemeimmel kimutatva megértettem mire gondol. Vagyis, mit akar megtanítani. Talán ez az amit a többiekkel is ezt kellene megtanulnunk. Hiszen velük azért valamivel szabadabb életstílusban élünk. Bármelyik Sólyomtollast ha megkérdezik nem fog hátat fordítani a volt négyesnek.
Amint az illúzióm elporladt meg kellett támaszkodnom az asztal szélében. Egy nagyobbat nyelve, mélyeket lélegzem. Majd a feladatát hallgatva felnézek rá. ~Gyerünk... menni fog~  Lehunyom kíváncsi róka szemeimet, penge füleimet szinte kiélezem. Az orromba megannyi illat és szag kavarog. Valami enyhe bizsergést érzek, mi hasonlított a virágból kinyert erőre.  Ennek ellenére egy nagyon minimális valami ha létrejött Dalla előtt. Egy röpke pillanatra.
-Ne haragudj. - nézek rá majd újra próbálom, bár minden izmom megfeszül. Minden inam, az ereimben a vér vadul folyik. Dalla előtt, megjelenik saját alakja, de tova is tűnik. Mikor kinyitom a szemeim szomorúan látom, mármint, hogy nem látom, hogy nincs ott semmi. Viszont gyomrom hangosan kordul, mit próbálok elfojtani a hasam eltakarásával.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 16:59
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Láthatóan elgondolkozik az elmondottakon és igyekszik levonni a következtetéseit, amik hasznosak lehetnek számára. Látom azt is, ahogy megkapaszkodik az asztalon. Kimeríti a varázslat, vagy csak ahhoz nem szokott hozzá, hogy magától csinálja, ezért erősen koncentrált rá. Biztosra megyek, hogy ez így hirtelen eléggé sok lehet számára mindenféle tapasztalat és gyakorlat nélkül. Ám így könnyebben és gyorsabban megtanulja kezelni az erejét és azt, ami vele jár. Enélkül csak bajt hozna a saját fejére és idővel ki tudja, hogy mibe keverné magát. Ezen gondolatoknak hála ismét feljön bennem az az érzés, amit nem tudok hová tenni. Egy ösztön adta inger, ami arra késztet, hogy magamhoz öleljem őt és megnyugtassam. Nem tudom, hogy mit is kéne küzdenem ezzel, de remélem, hogy nem látszik kívülről a vívódásom.
Aztán megpróbálja azt, amit mondtam neki. Látom rajta, hogy nagyon koncentrál és igyekszik megtenni azt, amit mondtam neki. Egy pillanatra meg is jelenik a miniatűr alakom magam előtt ám eltűnik.
- Miért kéne? Nem mondtam, hogy elsőre sikerülnie kell és nem is várom el. Főleg, ha azt nézzük, hogy csak most tanulod meg irányítani az erődet. - szólalok meg szelíden a bocsánat kérésére - Sőt, kifejezetten jól megy. - dicsérem is kicsit. A kialakult pillanatnyi csöndet a gyomra korgása zavarja meg, amire csak mosolygok. Rögtön jelzek is, hogy hozzanak reggelit.
- Egyél mielőtt folytatjuk és összeesel itt nekem. -













Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 19:08
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Noha minden tudásom, mely a mágiával kapcsolatban elég csekély, bevetem, hogy mihamarabb megtanuljam amire tanítani szeretne. Csak a gond az, hogy ez egyáltalán nem könnyű. Legalábbis számomra. Amikor megjelenik a levegőből merített illúzióm úgy éreztem, azonnal kiürítem gyomrom tartalmát. Mintha két napja nem aludtam volna fikarcnyit sem. Pár lapos pislogással tekintek a varázslónőre. Csak remélhetem, hogy tényleg a levegőből sikeeült kinyernem, nem pedig magamból áldoztam.
Mikor megkapom a vissza csatolást fáradtan mosolygom rá. Dalla jó tanár. Ki tudja, lehet valójában az is. De lehet csak jó érzéke van az olyan esetekhez, mint én. Viszont gyomrom hangos korgása visszaránt a valóságba.
-Esetleg te kérsz valamit? - megengedhetem magamnak, hogy meghívjam egy reggelire. Főleg, hogy hajlandó segíteni. Ki tudja mennyit fizetnek egyes tanoncok szülei, hogy tanulhassanak. Ha felel elindulok, hogy kérjek reggelit. Viszont olyan, mintha minden egyes léptem nehéz lenne.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 14 2020, 20:14
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Még emlékszem arra a napra, amikor először jártam úgy, mint ő. Amikor eljutottam arra a szintre, hogy majdnem összeestem a kimerültségtől, annyit gyakoroltam. Elképesztően rosszul éreztem magam, úgy éreztem, hogy a világ forog körülöttem és nem akar megállni. Sosem éreztem még annyira rosszul magam, mint akkor. Miután mindig a korlátjaimat feszegettem, így ez utána még sokszor megesett és a végére már kezdtem megszokni. Ám valahol kétlem, hogy más is úgy csinálta volna, mint én. Legalábbis nem láttam, hogy sokan táncolnának a kimerülés okozta rosszul léttel. S nézve őt, nála is valami hasonló léphetett most fel. Mindössze gyöngébb és kicsit az éhség is mögötte van.
- Én már ettem. - szólalok meg szelíden és közben látom, hogy megpróbál felállni - Meg már kértem neked is reggelit, így ne indulj el sehová. - teszem hozzá egy szelíd mosoly kíséretében. Miközben az ételre várunk elkezdek egy újabb teát készíteni. Ez kicsit megnyugtatja és segít, hogy könnyebben tudjon enni. Főleg, ha úgy reagál, mint én, mert akkor az evés a legutolsó dolog, amire szükséged van ilyenkor.
- Idd meg, segít. - nyújtom felé a bögrét és közben az étel is megérkezik elé. Csak ülök és csendben figyelek, mint egy tanár, aki türelmesen vár a diákjára. Még a végén visszamegyek tanítani... Habár jobban belegondolva, az lenne a legutolsó dolog, amire rászánnám magam. Ahhoz nagyon kéne unatkoznom és még mindig nem találtam meg azt a szemétládát sem. De, ha meglesz és végeztem vele, akkor mihez kezdek? A hirtelen jött szabadságommal mit fogok csinálni és hová megyek? Ezekbe egészen eddig nem gondoltam bele. Elvakított a bosszú, így meg sem próbáltam belegondolni, hogy mi lesz utána.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 15 2020, 11:34
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Még úgy érzem bírom. Még... még ki tudok csikarni magamból valamennyit. A valóságban talán örülnöm kellett volna, hogy nem csúsztam be az asztal alá lábtartónak. Talán sosem éreztem ennyire gyengének magam. Nagyot nyelve próbálok erőt nyerni, hogy ne gyengüljek el. Hogy testem továbbra is kitartson. Bár úgy érzem, ami engem átjár mágia, mintha felhasználtam volna mindet. Mintha egy csepp sem maradt volna. Meglepett a gondoskodásával.
-Rendben. Kö... köszönöm! - kicsit ugyan dadogom, a fáradtság okozta kellemetlen érzet miatt. Mosolyára egy gyermeteg vigyor a válaszom. Mint a gyermek ki eddig fel s alá rohangált, majd kimerülten huppan le anyja ölébe ételt kérni. Remegő kezeimmel nyúlok a teáért. Mintha valami rohamom lenne, vagy nem is tudom. Láttam már emberek össze vissza remegni, rángatózni. Ahogy ujjaik görcsösen próbáltak kapaszkodót lelni. Ahogy az őket segítők karjait eltörték. Megrázom buksim, mire a tea kilötyög kezemre. Azonnal leiszok belőle, hogy ne vesszen kárba. Így is ami kezemen landolt, rózsaszín nyelvemmel vettem magamhoz. Míg fogyasztom a teát, az elméjedt gondolatai miatt nem zavarom. Ha egy kis jelet is látok, hogy rám figyel, és némi hajlandóságot, hogy másról is beszéljünk.
-Nálatok... mármint... embereknél, hogy lesz valakiből varázsló vagy tanonc? -teszem fela  kérdést, amíg várom a reggelim. Úgy érzem, mintha a hasam üres lenne. Mintha magát emésztené.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 16:59
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Ameddig ilyen körülmények közt tapasztalja meg a varázserő kimerülés következményeit, addig még kifejezetten jól jár. Ezt egy éles helyzetben, amikor a túlélés a tét, sokkal rosszabbul járna. Itt viszont nincs egyedül, hiszen vele szemben ülök és segítek neki, ahol csak tudok. Kicsit úgy érzem magam, mint anyám, amikor rám vigyázott és oktatott, hogy miképp kell nyomot olvasni, harcolni. Ezen gondolatra megdöbbenek és úgy nézek a lányra velem szemben. Hirtelen értelmet nyert a bennem kavargó érzés, amit eddig nem tudtam hová tenni. Kezembe temetem a fejem, hogy elrejtsem azt a számomra kínos nevetést, ami feltörni készül belőlem. Bennem ilyen érzések... Bennem? Ezen csak röhögni lehet és semmi mást. De inkább lenyugtatom magam és visszatérek ahhoz, amit eddig csináltam.
- Nem tesz semmit. Elég sokszor tapasztaltam meg azt, hogy milyen, amikor elhasználod a varázserőd. Elhiheted, hogy még egész jól megúsztad. Én többször ájultam, mint azt szerettem volna. -reagálok a kijelentésére, miután remegő kézzel átveszi a bögrét, amiből kicsit magára is löttyint. Halvány mosoly jelenik meg erre az arcomon, ahogy figyelek. Esetlen, akár egy újszülött őzgida. A kérdésre a kezemre támasztom az állam és elgondolkozok.
- Senki nem akar varázsló vagy varázslónő lenni. Esetek döntő többségében a sokadik gyerekeket adják oda a szülők, olykor jó pénzért. Vagy a csúf, csonka, nyomorék gyerekeküket. - kezdek bele a mesélésbe és akaratlanul is végig húzom az ujjam ott, ahol a farkas ejtette heg volt. - Esetemben egy szerencsétlen eseménynek hála megvakultam és egy szép heg került az arcomra. Így aztán amikor jött a lehetőség, hogy varázslónő lehet belőlem, akkor nem is gondolkoztam sokáig. - mesélek neki kicsit magamról - S te hogy kerültél ide? - teszek fel egy kérdést én is.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 17 2020, 22:51
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Örülök, hogy egy tapasztalt varázslónő mellett tapasztalom meg kimerültségem kellemetlen hatását. Ha ez most lent történt volna nagy valószínűséggel az életem vesztettem volna. Feltekintek az eltakart arcára. Nem tudom mire gondolhatott, hogy mit tart ennyire furcsának.
-Elhiszem és örömmel hallom, hogy egész jól viselem. - kortyolok a teámba és megvakarom fülem tövét. Az íze enyhén kesernyés, belenyúlok a növényes táskámba és egy édes gyökér darabjait tördelem bele. Óvatosan össze lötykölöm és bele kortyolok. Már elfogadhatóbb íze van, így könnyebben nyelem le a teát.
Megdöntve fejem hallgatom a történetét. Kicsit elszomorodva hallgatom, hogy az ő világukban ennyire nehéz megélni. Hogy kihasználják azokat a szomorú tulajdonságokat, amik miatt az emberi társadalom kiveti magukból. Olyan szomorú ez a tény. Az emberi gyarlóság. Kérdésére teámba mélyedek, majd elgondolkozom.
-Sajnálom, hogy így alakult a sorsod... Egy csapatot támogattam, itt pedig egy másik munkatársam átvette a dolgot. -felelem könnyeden. Valahol hihető a történet, de nem akarom elárulni a mesterem.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 18 2020, 12:34
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Nagy nehezen visszafogtam a nevetésem, így nem vett észre semmit abból az őrlődésből, ami benne folyik jelen pillanatban. Mert van min gondolkodnom most, ami eddig meg sem fordult a fejemben. Sőt, teljesen le is tettem róla, hiszen elvesztettem és tudom jól, hogy miért is kellett így történnie. Olvastam rémtörténetek és örülök, hogy nem lehetek egyiknek sem az okozója. Belegondolni se merek abba a bűntudatba, amit ez okozhat valakinek. Vagy azt nézni, ahogy rombol és pusztít, tombol és gyilkol. Egy részem örül neki, másik még mindig siratja.
- Ne sajnáld, mert én sem teszem. - mosolygok rá - Most már így alakult az életem és egy percét sem bánom. Ezen élet által nyílt lehetőségem jobban megismerni a világot és bejárni azt. Anélkül még mindig farkasokra vadásznék Skellige szigetén. - gondolkozok el egy kicsit a mondatom végére. Közben azt is látom, hogy azért nem mond el mindent nekem, amit meg is értek. Meg vannak a saját kis titkai, amiket nem szívesen osztana meg egy olyannal, akit alig ismer. Nem mintha én ezt siettetni akarnám, vagy nagyon turkálni akarnék a múltjában. Utóbbit ráadásul a tudta nélkül is könnyedén meg tudnám tenni. Meg vannak a módszereim és kapcsolataim hozzá.
- Egy csapatot.. - esek ismét gondolkozásba, majd elmosolyodok - Csak egy kis tolvaj banda? - kérdezek vissza. Meg vannak a kapcsolataim, hogy sok mindenről tudjak és halljak. Bár jelen esetben csak egy megérzés miatt tettem fel ezt a kérdést.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 18 2020, 17:25
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Fogalmam sincs mi járhat a fejében, ahogy azt sem az enyémben mi kavarog. Jelenleg úgy érzem, mintha teljesen máshova keveredtem volna el. Ami lényegében igaz is. Sosem gondoltam volna, hogy valaha bele fogok merülni a mágia okkult tudományába, erre még mesterem is akadt. Talán örülök is annak, hogy nem vagyok tünde vagy ember. Hogy a lényemben van a mágia és nem kell attól tartanom, hogy elboruljon az agyam. Vagy mégis?
-Úgy tűnik a valamit valamiért alapelv az életre túl nagy kilátással bír. De annak örülök, hogy értelmet találtál az életednek. - fűzöm hozzá mondandóm és újabbat kortyolok az immár édes teából. S bár jól tudom, előtte akár csak egy könyv lennék, melybe tejjel írtak, semmi perc alatt rájön, hogy a lapok alá tartott lánggal kiolvashatja a rejteni kívánt dolgokat. Kérdésére érdeklődve emelem fel fejem és felemás szemeimmel kíváncsian tekintek rá.
-Fogalmam sincs. Felőlem lovakkal kereskedő szirének is lehetnek, ha megfizetik a munkám. - mosolygom rá és kizárok minden gondolatot a buksimból Eryl-ékkel kapcsolatosan. Nem hiányzik, hogy miattam számolják fel őket.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 19 2020, 12:11
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Látom rajta, hogy fején találtam a szöget és valóban egy kis rablóbanda tagja volt, vagy még mindig az. Tagadhatatlan, hogy nagyon hasznos egy illúziót használó egy ilyen csapatban. A lehetséges célpontok száma szinte végtelen, ha egy kis varázslat segítségével észrevétlenül el tudsz lopni akármit. Persze mindez megy a levesbe, ha egy varázsló kerül a képbe, mert akkor könnyen átláthatnak a trükkön és annak nem lesz jó vége. Gondolom a heg is innen lehet az arcán, bár lehet, hogy ebben tévedek.
- Valóban? - kérdezek vissza egy ravasz mosoly kíséretében. Akár egy macska, aki pont játszadozni készül az áldozatával. - Mi volt a legértékesebb? - teszek fel egy kérdést, ám előtte varázsolok egyet, hogy senki ne figyeljen ránk. Figyelem minden rezdülését és közben megpróbálok úgy ülni, hogy ne érezzen semmi kényszert magán. Nincs az arcomon semmilyen érzelem, ami félelmet kelthetne benne. Az igazat megvallva, kicsit olyannak érzem a helyzetet, mint amikor az anya kérdezi a gyerekét, hogy mégis hol volt az éjszaka folyamán. Hogy kicsit oldjam az esetleges feszültséget, egy rókát is idézek elé, ami elkezd játszadozni a miniatűr énemmel.
Egy darabig jó magam is nézem a kis játékot és halvány mosoly kezd el megjelenni az arcomon közben. Annyira békés jelenetnek hat, hogy már-már elképzelhetetlen. Nem az én világom része lenne egy ilyen helyzet, ahol a semmire sem gondolva játszadoznék. Nem érzem úgy, hogy megérdemelnék egy olyan életet, ahol ezt megkapnám. Azon harag és bosszúvágy, ami hajt előre nem engedi, hogy ezt átélhessem. Gyűlöletet, ami volt mesterem felé érzek meggátol minden más érzést benne. Elvakít és a sötétségbe taszít mindaddig, amig be nem teljesül és életellen testét darabokra nem tépem. Ám még azt sem tudom, hogy merre lehet és ez csak jobban felszítja a tüzet. S most mégis itt vagyok Airmiddal, akinek a varázslatról tanítok és azt, hogy miképp kell kezelni. Nem illik a kettő egymáshoz, mégis mindegyik én vagyok. Talán azért is segítek neki, mert megéreztem őt a sötétben és vele akarom kirántani magam ebből? Nem tudom és ez zavar, idegesít.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 19 2020, 19:40
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



The hunt begins@
Van egy sajnálatos módon kellemetlen előérzetem azzal kapcsolatban, hogy nem hitt nekem. Mi több, talán magam rángattam ebbe, talán ő keverte úgy  alapjait, hogy ez kiderüljön. Az ivó alkalmatosság mögé bújtatom arcom és kortyolok újra, közben figyelek kérdésére.
Leteszem magam elé a bögrét és figyelem az előttem játszó rókát és a varázslónőt. holott fejemben csak kong az üresség. Leginkább egy emlék miatt. Az utolsó emlékeim egyike miatt, mik anyámhoz köthetők. Jól tudta merre bóklásztam, mit csináltam az erdő rejtekében, mégis kikérdezte, s akkor nem füllentettem. Ezért megdicsért, de messzire hajtó kíváncsiságomért kikaptam, nem mellesleg jogosan.
-Egy nemes fattyának élete. - felelem tömören. Nehéz visszagondolni, hogy az a nő mit tudott volna tenni a csemetével, ha nem ütöm le. Ha csak tétlenül nézem, hogy mér egy csapást a gyermek lágy fejére. Rémálmaim egyik képe, ahogy a nő kezében már lendül az az izé, és ha hagyom magam hátráltatni, a csecsemő életfonalát elvágja. Mintha élet és halál ura lehetett volna.
Hogy mennyire kikaptam utána Eryl-től, hogy beleavatkoztam nem rám tartozó dologba. S igaza volt, részben. Én is kaptam egy új esélyt hála a rókának. Ő is megérdemelt egyet, még ha nem is egy fajtám bélitől. Egy család ajtaja előtt raktam le, hol nem egyszer nem jött a gyermekáldás, s magam is segíteni próbáltam.
Kezemmel szorosan fogom meg a bögrét, enyhén megremeg kezem, a benne lévő folyadék hullámokat kelt.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 20 2020, 18:16
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Ennél jobban el sem tudtam volna találni, hogy mivel is foglalkozott, mielőtt velem találkozott. Habár nem túlságosan meglepő, ha jobban belegondolok. Egy gyerek, egyedül a világban minden nélkül, hová máshová sodorná az élet, főleg ilyen képességek mellett. A válasza viszont egy kicsit meglep. Mindenre gondoltam, viszont erre azért nem és hirtelen nem is tudom hová tenni. S ahogy az arcát elnézem, nem annyira kellemes emlék. A bögrén fehéredő ujjai is ezt mutatják számomra. Kezem magától mozdul és gyengéden az övére teszem azt, hogy így próbáljam megnyugtatni őt.
- Nem cselekedet, amit valószínűleg senki nem köszönt meg neked. Az emberek ritkán hálásak, ha másfajú segít rajtuk, inkább csak morognak és ott hagynak. Ám attól még jót tettél. - szólalok meg végül egy szelíd mosoly mellett. Hányszor kaptam már ezt én is, pedig csak varázslónő vagyok és nem egy másfajú. Bár sokak szemében ez már bőven elég. Nála ez még rosszabb lehet, hiszen medika, akinek az a dolga, hogy segítsen. Szinte látom a sok lenéző, megvető pillantást ahogy kezel valakit, vagy csak kezelne, ha egyáltalán engedik neki.
- Ne hagyd, hogy ez kedved vegye. Öltsd ki rájuk a nyelved és hagyd ott őket. - adok még neki egy biztatást és villantok egy lágy mosolyt, miközben kezem továbbra is az övén pihen. Kicsit olyannak tűnhet kívülről a helyzet, mint amikor egy anya a lányát vigasztalja. Ami igazából annyira nem is tűnik lehetetlennek, tekintve, hogy még a hajszín is megegyezik. Egészen addig, amíg észre nem veszed a hegyes füleket. Az egyetlen gond ezzel a képpel, hogy lehetetlen ahogy van. Ám attól még lehet kedves és szép emlék.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 21 2020, 18:54
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



The hunt begins@
Mennyire lehet megfejteni egy árva gyermek megélhetését kitalálni? Mennyire evidens, hogy az árváknak kevés esély jut az életben. Hogy fürge lábaikra és kezeikre hagyatkozhatnak, míg el nem kapják őket, törik el lábaikat. Vagy még rosszabb, megölik őket, vagy csak megtörik. Nagyot nyelve felelek.
-Nem köszönetért tettem. Nem is várom el. Ezt láttam helyesnek. - szelíd mosolyára kicsit értetlenül nézek, de hálásan. Hálásan, hogy nem ítélkezik fajom miatt. Nem kérdőjelezi meg a tudásom, nem köt bele e létezésembe. Következő szavára elmosolyodom. Mikor kezét az enyémre teszi, másikkal az övére teszem. S bár annyira lehetetlennek tűnik, mégis lehetséges lehet. A hegyesedő fülem ugyan sok mindenre adhatna magyarázatot, mégsem ad. Annyi problémát szül a penge fül, mint a róka lét. Olykor nagyobbat, mint a mágia mi ereimben folyik.
-Köszönöm Dalla. - akaratom ellenére álltam fel és sétáltam hozzá, hogy megöleljem, már ha hagyja. Mert most erre van szüksége egy kellemetlen emlék felidézése után. Szükségem van arra, hogy megnyugtasson, hogy átsegítsen egy kezdeti állapoton.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 25 2020, 18:59
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Amikor elmondja, hogy azért tette, mert ezt vélte helyesnek, elmosolyodok. Kicsit naivnak és ártatlannak tűnhet a kijelentése, talán az is. Viszont pont ettől kedves és melengető más számára. Ebben a rothadó világban vannak még olyanok, akik így gondolkodnak és még nem rontotta meg őket senki és semmi. Pedig láthatóan nem volt egyszerű múltja, ami miatt ez vele is megtörténhetett volna, de valahogy mégsem így történt. Nem tudom, hogy én miképp cselekedtem volna egy ilyen helyzetben. Bár valószínűsítem, hogy hasonlóképp, elvettem volna a gyermeket és másnak adom. Én, mint egy olyan személy, akinek ez a fajta kiváltság már sosem adathat meg a természetes után, nem tudom megérteni, hogy mégis miért tennél akármit is egy új élettel szemben. Hiába számolom bele azt a lehetőséget, hogy esetleg rosszul élnek, vagy nem várt, esetleg fattyú, akkor sem tudnám megtenni. S ez megint csak egy naiv és ártatlan gondolkodás, ami még él bennem.
- Ugyan, nem kell megköszönni semmit. - szelíd mosolyom továbbra is töretlen felé. Nincs semmiféle különösebb okom, hogy másképp gondoljam. Én nem vagyok olyan, mint az a szemét, akit mesteremnek gondoltam, aki csak kihasznált, hogy saját vágyait kiélje rajtam. Egy mocsok a sok közül, akiket mindenhol meg lehet találni és akikbe akaratlanul is bele fogsz botlani. Így talán annyira nem is rossz, hogy ő már megtanított erre és felkészültem várom ezen találkozásokat.
Gondolataimból egy nem várt ölelés zökkent ki és ekkor veszem észre, hogy már nem ül velem szemben senki. Meglepődve ülök és azt sem tudom, hogy mégis mihez kezdjek. Nem szokták hozzá ezen dolgokhoz, nem szoktam meg, hogy valaki megölel. Anyám volt az egyetlen, aki megtette és már hosszú évek óta nem él. Végül lehunyom a szemem és kezem szinte magától mozdulva húzza közelebb a lányt. Nem is tudnám megmondani, hogy ez most melyikünknek lehet nagyobb vigasz és egy belső alapja, amiből később meríthetünk. Igyekeztem megtartani a komplexusom, hogy továbbra is a megbízható felnőtt képét mutassam neki, akire támaszkodni lehet.
- Mond.. - szólalok meg végül - Nem szeretnél velem tartani egy darabig, hogy többet tudj tanulni. - teszek fel végül egy egész fontos kérdést, amire nem tudom, hogy milyen választ is kéne várnom.  













Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 27 2020, 10:25
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Vajon túl naiv lennék? Vagy csak túl tiszta egy olyan világban ahol a romlottság mindennapos, hol már a gyermekek is magukba szívják ezt a kellemetlen, már-már nyomasztó dolgot. Hol már fiatalkorban követ adnaka  kezébe, hogy dobja meg a koldust, a tündét, törpöt. Mert ő ember, mert azt hiszi magasabban van minden felett. Ha így lenne nem lennének varázslókra szükség, vajákokra. Mert meg tudnák védeni magukat.
Miért csak akkor kapunk észbe, hogy valami fontos volt, mikor már elvesztettük? Mikor már nem kaphatjuk vissza, hiába cimborálnánk az ördöggel vagy akárkivel, mivel, hogy visszakapjuk azt a kis szilánkot mely az életünk részét képezte?
Hatalom gyakorlás egy védtelen, kiszolgáltatott életen? Mennyi ilyennel találkuzunk nap napot követve. Mert a részeg férfi dönt a családja sorsáról.
Jól esett, hogy hozzá bújhattam. Hogy reszkető testem nem lökte el magától. S könnyeimmel küzdve húzom magamhoz lábam, ezzel is jobban emlékeztetve a másikat egy pityergő kölyök rókára. Szelíd érintésére megborzongok és közelebb araszolok hozzá. Milyen különös... egy vörös hajú húsz év körüli árva gyermek bújik az idegenhez, ki gyengéd, símító kezét nyújtotta felé. Mikor felteszi kérdését, állam a vállára helyezem, így láthatja a megszökött könnyeimet, mik felszántják arcom, s a bal oldalon sebembe érve végigfolyik benne. Belső küzdelmemtől kipirult arcom, szemeim fehérjében is megannyi ér vörösödik.
-Ha nem leszek terhedre veled tartanék. - felelem bizakodva. A gyomrom viszont továbbra is élelmet követel. Meg nem mukkan, nehogy megzavarja a kis bensős pillanatunkat, de egyre jobban érzem azt a fajta kellemetlen gyengeséget.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 27 2020, 15:43
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Az ölelés egy nagyon maglepő esemény lett a mai reggelem folyamán. Nem is nagyon tudtam hová rakni ezt a szituációt. Ám egy olyan kellemes melegséget kezdtem el érezni, amit szinte már el is felejtettem, hogy létezik. Így aztán minden gond nélkül öleltem őt vissza és húztam közelebb magamhoz. Érzem, ahogy a fejét a vállamra teszi, ám még előtte meglátom a könnycseppeket legördülni az arcán. Ösztönből nyúlok és törlöm le, amikor az már a sebénél jár és simítom meg az arcát. Ekkor viszont hallok valamit, ami miatt kacagok egy hallkat.
- Úgy hallom, hogy jobb, ha most eszel egy kicsit. - mosolygok rá és engem el, hogy le tudjon ülni. Mire ez meg is történik a felszolgáló lány is lerakja elé az ételt és így neki is kezdhet. Közben magamnak is hozatok egy újabb pohár bort és azt iszogatom, ameddig ő falatozik. Azon kezdek el ismét gondolkozni, hogy miképp tudnák jól elbánni a csatornában megbújó szörnnyel és lehetőleg komolyabb sérülések nélkül.
- Miért lennél a terhemre? Nem vagyok olyan helyzetben, hogy egy útitárs gondot jelentsen számomra. Sőt, kifejezetten jót tesz, ha lesz valaki, akivel el lehet cseverészni. - válaszolok a kijelentésére. Mennyivel jobb lesz nem egyedül járni az utakat, egyedül lenni különböző helyeken. Már előre várom az közös utazásunkkal járó felfrissülést és kalandot, amint letudjuk a mostanit. Amint ő is végez a reggelivel és in is a borral, felállok.
- Pihenj le egy kicsit. - mosolygok rá, majd amikor mellé érek lehajolok és puszit adok a homlokára - Este várj itt és akkor elrendezhetjük a dögöt alattunk. - teszem még hozzá és már libbenek is odébb.
A nap folyamán igyekeztem értékes hozzávalókat keresni, amikből hasznos italokat készítettem. Elsősorban a mérge ellen, mivel az jelentheti a legnagyobb problémát számunkra és nem árt felkészülni ellene. Ezenkívül pár alkímiai főzetet, amikkel el tudjuk csalni, vagy némileg lebénítani. Este időben érkezek meg és ha már vár, akkor odamegyek hozzá, hogy indulhatunk-e. Amennyiben még nincs itt, akkor megvárom és csak azután indulok le vele a csatornába. Ott egyelőre csak feltérképezni szeretnék, lehetőleg elkerülve a lidérceket. Nem kellenek fölösleges akadályok, ám ha megjelennek, elbánok velük, figyelve arra, hogy maradjon elég erőm.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 27 2020, 18:47
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Amint megölel kellemes érzés lesz úrrá rajtam. A valahová tartozás érzete. Milyen régen éreztem ezt.
Ahogy könnyem megered és letörli enyhén megremegem érintésére. Hiszen... nem emlékszem mikor értek nem bántó szándékkal arcomhoz.
-Rendben. - leülök és rá mosolygom a felszolgálóra, hogy meghozta ételem. Egyből nekiülök enni. Mint valami éhenkórász kisróka módjára eszek. Miközben azt figyelem, hogy borozik, az övem kezdem vizsgálni.  Átnyújtom neki kistáskám, mi tömve van növényekkel.
-Remélem találsz olyat ami hasznodra válik! - próbálok beszélni két falat között. Nagyot nyelek és folytatom, hogy minden morzsát elpusztítsak.
-Rendben! Szívesen veled tartok és segítek amiben tudok. - talán jót fog tenni a környezet változás és a más világlátás. A puszira meglepődök de mosolygom és bólintok.
-Este találkozunk Dalla! - köszönök el majd megköszönve az ételt szobámba vonulok, hogy bevackoljam magam a meleg takaró alá.
Kellemesen telt el a napom. Mi több! Egész kiphientnek érzem magam mikor lesétálok megvárni Dalla-t. Amint megérkezik integetek neki. Amint indulásra ad jelet, vele tartok és igyekszem segíteni neki.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 02 2020, 20:00
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Hamar eljött az este és vele az is, hogy ismét megpróbálkozzunk a bestia vadászatban. Remélhetőleg minden probléma nélkül alakul és nem lesz nagyobb gondok. Nap közben össze is gyűjtöttem minden hozzávalót, ami a főzeteimhez kellettek. Nem akartam fölösleges rizikót vállalni azzal, hogy valami nincs nálam. Nem akarom sem magam, sem Airmid-t veszélyeztetni, főleg a reggeli történések után. Nagy kalandokra akarok vele indulni és megélni, nem pedig az elsőnél súlyosan megsérülni. Valahogy nem hagyna jó szájízt a számban utána. Este sem kellett sokat keresnem, mire megleltem a lányt, aki rám várt.
- Látom kipihented magad. - szólok hozzá, amikor közelebb lépek hozzá. Ezt kifejezetten jó látni, mivel problémás lett volna, ha továbbra is kimerült és fáradt. Az csak hibákhoz vezethet és azok nem kellenek. Biztos vagyok benne, hogy ezt már megtapasztalta elég sokszor.
- Akkor indulhatunk? Mivel tapasztalataim szerint jobb az üres gyomor, mint a teli ilyen alkalmak előtt. Persze, ha te másképp gondolod, akkor megvárlak. - teszem még hozzá, ha enni akar akkor megvárom és utána indulok el vele.
Hamar el is érjük a csatornát és jó ideig gyalogolunk is benne, közben figyelek, nehogy meglepjenek. Ám a bejáratnál használt főzet segít, hogy a lidércek kevésbé találjanak vonzónak, még ha nem is feltétlenül jó illatú. Majd megfürdök a vadászat után egy alapos hajmosás kíséretében, ami alapból sem ártana. Végül aztán megtalálom azt, amit kerestem, egy nagyobb elágazást, ahol kényelmesen lehet mozogni. Tény, hogy ez a bestiának is előnyére van, ám közel sem annyira, mint számomra.
- Itt állítunk fel egy csapdát, hogy könnyebben elkapjuk. - szólalok meg - Figyelj kérlek, ameddig felkészülök. - kérem meg a lányt, majd munkához látok.
Jó pár perc ügyködés után el is készültem mindennel, de azért ellenőrzők mindent, amit eddig tettem. Amint ezzel is készen vagyok, elégedetten mérem fel ismét a termet. Tökéletes lesz, ha nem jön egy újabb bátor, ámbár idióta bagázs, akik keresztbe húzzák az egészet. Közelebb lépek Airmid-hez, majd az egyik sarokba vezetem.
- Kérlek csinálj illúziót, hogy elrejts a baziliszkusz elől. - bizok benne, hogy könnyedén megoldja majd és egyben jó gyakorlásnak is számára. Ezekután csak várni kell, azt követően, hogy elmormoltam némi varázsigét, a csapád aktiválása érdekében.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 19:48
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Mellém lépve hatalmas mosollyal fogadom. Megjegyzésére helyeslőn bólintok, majd némi izgalommal várom, mi lesz a terve.
-Nem, de ezt út közben elrágcsálom. - mutatok neki egy gyökeret amit azonnal elkezdek rágni. Édes íze van és egy csepnyi erős utó íze. Gyakran jött jól a bacilusok ellen.
Miután a csatornába visszaereszkedtünk róka alakomat öltöttem magamra. Így jobban látok a sötétbrn, hallom a víz felszínén lévő hullámokat, de sajnos nagyon is jól érzem az emberek bűzét. Tintafoltos farkam megcsóválom és megborzolom, felemás szemeimmel fürkészem a környéket. Egy nagyobb elágazásnál figyelem ahogy felméri a terepet, majd egy nyaffantás után megteszem amit kért. Négy mancsom nem ver zajt a vizes köveken, s fel sem tünik ahogy füleimet mozgatom és tekintetem is körbehordom.
Amint közelebb lép rá emelem kecses kis pofám és követem egy sarokba. Ahogy kéri felállítoma  tökéletes illúziót.
Leülök, farkam magam mellé húzom és koncentrálok, hogy a fal bemélyedését érzékelje bármi más. Kicsit úgy érezheti, hogy a lábán ülök, közben csak farkam éri bokáját. Lassan pislogtam és igyekeztem minél jobban koncentrálni. Ha kell bármikor a róka szörny erejével segítsem a varázslónőt.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Feb. 08 2020, 22:03
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Kicsit meglepődők, amikor alig pár méter után egy róka sétál mellettem egy lány helyett. Viszont egy kis mosolyt is varázsolt az arcomra, még ha tudtam is, hogy mi is valójában, így sejtettem, hogy van egy ilyen alakja is. Azt is látni vélem rajta, hogy a szag egy kicsit erősebben hat nála, mint nálam. Azzal nem igazán akarok foglalkozni, nem kéne ilyennel merítenem magam teljesen fölöslegesen. Nem akarok fölösleges meglepetéseket, amik sokkal veszélyesebbé válhatnak, ha nincs annyi erőm, mint kéne. Sajnos már megtapasztaltam, hogy milyen az, amikor olyan esetekben kell helyt állni. Talán annyi előnyöm van, hogy a származásom révén nem vagyok gyönge fizikálisan, így ezt is ki tudom használni. Nem mintha úgy akarnék harcolni ezzel a döggel, legszívesebben elkerülném és távolról, mágiával végeznék vele.
Miután felállítottam minden csapdám és felkészültem, ellenőriztem mindent, beálltam egy sarokba a kis rókával. Airmid láthatóan nagyon figyelt arra, hogy honnét jöhet a baziliszkusz és az illúzió megtartására. Leguggoltam és elkezdtem simogatni. Talán azért, hogy őt nyugtassam, vagy magamat, nem is tudnám megmondani. Ám tény, hogy jól esett számomra is a puha szőr az ujjaim között, remélem, hogy nincs ellenére ez a mozdulat, ám ha igen, akkor abbahagyom. Mindenesetre túl sokáig nem tudom csinálni, mert súlyos léptek hangját hallom az egyik járatból. Gyorsan felállok és felkészülök. Nem is kellett sokat várni, mire megláttam a baziliszkuszt, amit a róka valószínűleg előbb észrevett, mint én. Viszont türelmesen vártam, ahogy haladt előre egyenes a csapdáig, ami sikeresen aktiválódott is és a semmiből feltörő lángok rövid idő alatt nyelték el a szörnyeteget. Elképesztő hangokat adott ki, miközben próbált menekülni, de sajnos sok esélye nem volt rá. Így rövid vergődés után elnémult és már nem mozdult többé.
Ezután odasétálok, hogy megnézzem az végeredményt, a maradványokat. Egy viszonylag erős égett hús szag terjeng a levegőben, ami minden lépéssel egyre erősebbé válik. Nem éppen egy kellemes aroma, ami meghozza az étvágyat, ezért is mondtam, hogy nem kéne még vacsorázni. Bár nem tudom, hogy ezután marad-e egyáltalán étvágy, miután visszaérünk a fogadóba. Leguggolok megvizsgálni a tetemet, mivel ilyen közelről még nem volt szerencsém látni ezen faj egy példányát sem. Még, ha egy kicsit meg is van szenesedve a szerencsétlenje, attól még vannak dolgok, amiket meg lehet vizsgálni rajta. Viszont a kelleténél kicsit jobban belemerülök ebbe és nem veszem észre az esetleges figyelmeztetéseket a rókától. Így aztán észre se veszem azt a baziliszkuszt, ami mögöttem tűnik fel és nagy sebességgel halad felém.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 09 2020, 13:36
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Lent még viszonylag nyugodt volt minden. Ahhoz képest, hogy tegnap fojtólidércek hadával kellett szembenéznem, most semmi sem volt. Csak a bűz, a cseppenő víz hangja. A fodrok, melyek a falnak ütköznek vagy hullámokká nőnek.
Amíg dolgát intézi füleimet hegyezem és igyekszem biztosítani a helyet. Nem lenne jó ha meglepnének azok az átokverte lidércek. Nyalom meg pofám kelletlenül.
Majd behívott a sarokba illúziót húzni. Leültem, közel a lábához és szabályozva légzésem. Símítására tenyerébe nyomom fejem, hogy kimutassam tetszik és jól esik keze érintése. Neszes füleimet apró rezonálások ütik meg, majd abba az irányba fordulok. Nem sokkal később talán Dalla is hallhatja a lépteket. Azt a  kellemetlen rezgést, ösztöneim pedig arra sarkallnak vicsorítsak és hajtsam hátra füleimet. Viszont valami nem stimmel. Valami van még itt, bá nem tudom megmondani mi az. Feláll a szőr a hátamon. Utána a lény fájdalmas sikolyára összerezzenek. Olyan... kellemetlen érzetem támad. Dalla megtöri az illúzióm így megrázom magam, hogy összeszedjem magam. Viszont még mindig az a furcsa rezgés. Pupilláim kitágulnak a félelemtől és egyből kelezni próbálok Dalla számára.
-Nyaaaf! - nyaffantok és pattanok lábaimra, hogy mellé lépjek, viszont a másik lény már megindult rohamját nem tévezti meg semmilyen fantom kép. Démoni alakom öltöm fel, hatalmas fogaimat összekaffantom és rontok vele szembe, hogy a bolondját járassam vele. Dalla azt mondta gyors... de szűk a folyosó, hogy bármikor megfordulhasson. Szembe rontok neki éles karmaimmal csapkodva, mintha tőrjeim lennének. Igyekszem elkerülni, hogy leköpjön, de meg kell fordítanom, hogy Dalla lángra lobbanthassa. Lángoló tekintetem egy percre sem veszem le a fenevadról és igyekszema  lágy részeibe mélyíteni karmaimat. Emlékszem a képre. Ahol a bőr mozog, csak lágyabb rész lapulhat, érzékenyebb.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 09 2020, 21:07
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









A baziliszkusz vadászat eddig kifejezetten jól halad, hála annak, hogy könnyedén végeztem vele. Összességében nem is nagyon számítottam nehézségekre, hiszen a tűz lenne az a terület, amiben kifejezetten jó vagyok. Ennek a dögnek pedig pont az a gyengéje, így aztán eléggé kellemetlen lett volna, ha nem sikerül ilyen gyorsan elbánnom vele. Valahogy így is terveztem, bár kevesebb sikolyt vártam tőle. Az annyira nem volt kellemes élmény és bőven meglettem volna a megtapasztalása nélkül. Mindenesetre örülök a könnyű és gyors munkának, mivel az hasonlóan könnyű és gyors pénzt jelent számomra. Mondjuk jelen esetben kettőnk számára, hiszen Airmid is segített azért. Apropó a róka, fordulok meg és akkor veszem észre a második baziliszkuszt, ami a hátunk mögül tűnt fel és már a kis társammal viaskodik.
- Hogy a szentsége... - kezdek bele egy káromkodásba, ám nem jutok a végére, mivel kapásból felugrok és közben a mágia szövegét mondom. Gondolkodás nélkül cselekszem és úgy küldök egy tűzgolyót a dög felé. Csak utólag esik le, hogy ott van mellette Airmid is, akit több, mint valószínű, hogy szintén el fogok találni.
- Vigyázz! - ordítom el magam és erősen remélem, hogy nem sikerült őt is megpörkölnöm. Amennyiben mégis, akkor azonnal nekikezdek, hogy ellássam a sebeit. Még csak az hiányzik, hogy fertőzést kapjon emiatt itt nekem ebben a rohadt csatornában. Ám, ha sikeresen elugrik akkor megnyugodva lépek mellé és simítom meg a fejét. Végezetül pedig nekilátok a kettő bestia feldolgozásának, mivel azért eléggé értékes alapanyagokat lehet belőlük kinyerni, ha ügyes vagy.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 10 2020, 15:15
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
Penge éles karmaimmal a vízbe gázolok, hogy így kerüljek közelebb a különös, nem e világi teremtményhez. Morogva csapom össze éles fogaimat, nyakamon a gomolygó füstszerű szöröm megborzolom a nagyobb hatás érdekében. Amint elé érek oldalra térek ki, hogy lesújthassak a lényre.
Csepp...
Morogva ugrom tovább, hogy ne érhessen utól. Hogy esélye se legyen megmérgezni s újra lecsapok karmos mancsommal.
Csepp...
Egy kiálltás mi nem ebbe a környezetbe illik. Elrugaszkodom, hogy a falba kapaszkodjak, de a vörös lángkakasok így is elérték hátam. Amint a lény úgy tűnt kimúlt leereszkedem és a vörös nőre tekintek. Parázsló tekintetem lehunyom és a kis vörös bundás emlős képében tekintek rá. Hátamona  szőr egy sávban hiányzik, mi jobb medence lapátomtól indul majdnem a hátam közepéig.
-Nyaf? - felemás gomb szemeim rá emelem, majd fájdalmasan szúkölök, ahogy jobb hátsó lábammal lépnék. Ahogy hátra tekintek orromba kúszik a perzselt szőr szaga és a kellemetlen égett húsé. Azt hittem... abban a tudatban voltam, hogy az a baziliszkusz. Talán a csípőlapáton túlnyúlik a seb a combon áthaladva, de nem akarok nagyon mocorogni. Fáj, meg hogy néz ki az a róka ami a saját farkát kergeti?

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Feb. 13 2020, 21:13
Vendég
avatar

Vendég


The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla






The hunt begins

Airmid & Dalla









Hogy az a szentséges, magasságos rohanna a falnak, amiért nem vettem észre a második dögöt. Nem is gondoltom rá, hogy egyáltalán kettő lehet belőlük, pedig aztán meglehetősen nagy az esélye. S mégis, még a puszta gondolat vagy gyanú se merült fel bennem. Egy olyan hibát sikerült elkövetnem, amit nagyon könnyen ki lehetett volna küszöbölni. Pusztán figyelnem kellett volna és várni egy kicsit, hogy megjelenjen miután a másik meghalt. Ám helyette úgy tettem, mint egy rohadt újonc, aki a legkézenfekvő dolgokra nem képes gondolni és fejjel fut a falnak, majd csodálkozik, hogy púp nő rajta. S ha ez még nem is lenne elég, akkor a varázslatom eltalálta a szerencsétlen lányt is, hiába reménykedtem azon, hogy ki tudja kerülni.
Nem is kell sok, hogy ezt Airmid is észre vegye, aki láthatóan fájdalmakkal próbált meg járni, de nem jutott túl messze. Nem sokkal később az égett szőr szaga is megcsapja az orromat és egy nem éppen az ő fülének való káromkodás hangzik el. Hogy a fenébe tudtam ennyire béna lenni és abban a gondolatban jönni le ide, hogy csak egy van. Viszont most már teljesen fölösleges ezen gondolkoznom, helyette inkább gyorsan felállok és a rókához sietek. Egész csúnya sebet ejtettem rajta, ami az egész hátán egy része, egészen az egyik lábáig. Újabb káromkodások közepette gyengéden felemelem, vigyázva arra, hogy ne okozzak neki ennél is több fájdalmat. Egy pár varázsszót mondok el még gyorsan, aminek hatására a két baziliszkusz lángra kap. Nem akarom, hogy bármi nemű nyomuk maradjon.
Sietősen értem vissza a fogadóba, ahol senkivel és semmivel nem foglalkozva a szobámba siettem. Leraktam a rókát az ágyamra, majd pár varázslatot használva mentem biztosra, hogy senki ne zavarjon. Odaléptem a táskámhoz és elkezdtem kutakodni benne, majd különféle üvegcséket vettem elő. Leülve az asztalhoz elkezdtem főzetet és kenőcsöt készíteni. Meglehetősen gyorsan dolgoztam és néha egy kis varázslatot csempésztem bele, hogy még gyorsabban haladjak. Nem akarom, hogy heg maradjon ez után, még kevésbé azt, hogy fájdalmak között legyen miattam.
- Ez most kicsit csípni fog elsőre, majd kellemesen hűsít. - figyelmeztetem, ahogy elkezdem felkenni az elkészített gyógyszert. Óvatosan és gyengéd mozdulatokkal. Ezután fogom a főzetet és lassan megitatom vele. - Lehet, hogy kicsit ki fog ütni. - mosolygok rá, majd kezet mosok. Végül aztán leülök az ágyra és az ölembe veszem, hogy megnyugtassam. Bár ez inkább nekem szól, mint neki.













Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 16 2020, 12:55
Airmid
Airmid


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
94
Reagok száma :
89
Join date :
2019. Mar. 22.
Tartózkodási hely :
Úttalan útakon

The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla



Dalla & Airmid
The hunt begins@
A rókák morgása teljesen más, mint a farkasoké, vagy egyéb hasonlatos négylábúé. A miénk, sokkal több mindent képes átadni valami felszínes hang adáson kívül. Félelemből, dühből rezegnek meg hangszálaim. Félelem, hogy Dalla-nak baja eshet, düh, hogy elő mert jönni. Az állkapcsom összeütése sem más célt szolgál.
S különös csatám hevét égett hús és szőr szag kergeti el, majd a látvány, mi saját testem megpillantásával fogad. Félelem, hogy itt hagyna, de nem ezt teszi. Ölébe vesz, óvatosan. Igyekszem minél kevésbé ficánkolni. Viszont a felcsapó lángkakasokra összerezzenek. Inkább próbálok rá figyelni.Behunyom szemem, nyúlt pofám könyöke hajlatába helyezem. Aprókat pillázva, pihegve fekszem karjában, majd orrom megcsapja az alkoholos füst szaga. Nyaffantva tekintek rá és igyekszem vele egybe olvadni. A rókaprém manapság igen drága, az enyém nem eladó. Mikor letett az ágyra, mellső mancsaimat magam alá húzom. Fejem pedig lehajtom. Pislogva figyelem mit kotyvaszt, majd aprót tüsszentek. Mikor oda lép hozzám és figyelmeztetésére bele harapok a plédbe. Amíg beken, módosult fogazatom alatt érzem a szövet különös ízét. Összerezzenek a krém érintésére és olykor megfeszülnek izmaim. Amikor pedig a furcsa löttyöt kell lenyelnem a végén köhögnöm kell. Sikeresen félrenyeltem a furcsa folyadékot, majd az ölébe vesz. Még eszemnél vagyok próbálom mancsom kulcscsontjára helyezem és az orrom arcához érintem, majd aprón megnyalom. Ez után fekszem le kényelmesen ölébe és várok. Egy nagyobb nyelés után ásítok egy nagyot majd mély álomba merülök.

 

Jegyzet:Remélem megfelelZene: "Children of the Night"
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 19 2020, 20:40
Ajánlott tartalom




The hunt begins / Airmid - Dalla - Page 2 Empty
Re: The hunt begins / Airmid - Dalla

Vissza az elejére Go downBevésődött:
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Home, sweet home - Airmid & Dalla
» The long night - Gabriel & Dalla
» This is the hunt...
» Yenna's spells
» Vajákos asszonyok ● Airmid x Elyon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Befejezett játékok-
Ugrás: