World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor Brennánál teljes váratlansággal és alaposan megfontolt egyszerűséggel dezertáltam a feketék seregéből, és egy bokorba rejtettem a császári színeket, fel voltam készülve sok mindenre. Fel voltam készülve a hetekig, sőt, akár hónapokig tartó bujkálásra, az azzal járó éhezésre, pajtákban és a szabad ég alatt töltött éjszakázásból eredeztethető alváshiányra, hogy ismeretlen földön rajtavesztek az utakon, sőt, még arra is, hogy lépten-nyomon meglincselhetnek két okból is – az egyik légyen, hogy tragikus hirtelenséggel dezertáltam, a másik pedig, hogy nilfgaardinak vélnek. Fel voltam készülve az összes viszontagságra és azok következményeire, a nagyobb cél érdekében. Tudtam, hogy ha az ember fia idegen földön, idegen szokások és népek közt keresi az elveszett ikerhúgát – mintha tűt keresnénk a szénakazalban – nem számíthat a mostoha sorstól sokkal több jóindulatra. Egy kis elégtétellel töltött el azonban – miután túltettem magam a borzongató érzésen, hogy ha mégsem dobbantok a hadseregből, egy oldalon küzdöttünk volna - hogy az a kurafi Braibant odaveszett Brennában. Nem telt bele pár hónapba, és sejtéseim, miszerint még így is magasra tettem a lécet, hibátlan precízióval igazolódtak be. Arra azonban egyáltalán nem voltam felkészülve, hogy az egyetlen - egyébként alig 30 főt számláló - faluban, ahol megállok (még csak nem is szállni, csak átutazóban), épp akkor lép be a tavernába az egyetlen – mint utólag megtudtam, szintén átutazóban lévő - akadémikus professzor, amikor azt az egyetlen, nyáridőn különösen frissítő hatású, szerény pohár bort kortyolgatom, amit egyébként tisztességesen és előre megfizettem. Olybá tűnik, hogy a tudós vándorbölcs pusztán a hangképzési és intonációs készségemből teljes bizonyossággal, tömören, és semmiképp sem semleges hangnemben megállapította, hogy a császárság területéről kell, hogy származzak – még hogy a közös egyszerű az idegen ajkúaknak, tanulna meg ő nilfgaardiul! Olybá tűnik, hogy a kezdeti rémületre, majd kialakuló lincshelyzetre az orvosság nem egy klasszikus katonai, mindig hatásos kurvaanyád volt. Így eshetett meg, hogy húsz perccel később már ugyanazon fogadó kezdetben kellemes, később zavaróan hűvös borospincéjébe bezárva találtam magam – a kardom nélkül. Ilyen az én mostoha szerencsém. Érthetetlen, hajnalba nyúló tanácskozás folyt a sorsomról – nem hallottam, de biztos voltam benne. Bizonytalanságban telt az éjszaka, nem tudtam biztosra, csak sejtettem, mit hoz a hajnal. És ha olyan csalfa lesz a szerencsém, mint a jól megszokott átlag, akkor azzal a lehetőséggel is számolnom kellett, hogy rövid és felettébb sikertelen küldetésem, hogy felkutassam és megszabadítsam a valahol északon raboskodó ikerhúgom, ily módon rútul meghiúsul. Kár volna érte. Nem mintha volna mit bánnom ebben a rövidke életben. Tán igazán csak azt, hogy nem látom még egyszer Rin szépséges arcát. Felvirradt a hajnal, az az utálatos, és sejtéseim ismételten gyilkos pontossággal igazolódtak be, amikor nem sokkal a kakasszó után már rám rúgták a borospince ajtaját, egy vén sodronykötéllel szorosan összekötözték a hátam mögött a két csuklómat, és türelmetlen taszigálásokkal lökdöstek az erdő széle felé.
- Micsoda arcátlanság, ilyet én még mióta elöljáró vagyok, nem éltem meg – perlekedett az engem ingerülten noszogató, feltételezhetően elöljáró. – Nilfgaardi kémet, az én falumban… !
- Nem vagyok nilfgaardi – védekeztem jobb ügyhöz méltó makacssággal – Nazair-ból származom, a nevem…
- Tudjuk, tudjuk, nem mulasztottad el a tudtunkra adni már korábban – kontrázott egy másik, feltehetően a hóhér, mielőtt a bitóhoz kísért volna.
Az elöljáró lemaradt, ha érdekelt volna, tisztán látom, hogy azért, mert valaki feltartja, és nagy elánnal magyaráz neki. A falucska apraja-nagyja úgy kezdett el a bitó elé-alá gyülekezni, mintha évek óta nem akasztottak volna még macskát sem, nem hogy köztörvényes bűnözőt. Ráállítottak az ejtőajtóra, a hóhér pedig ráérős nyugalommal elkezdte a nyakam köré hurkolni az első ránézésre is elhasználódott kötelet. Hasznát tudnám venni egy kis isteni – vagy ördögi, ezen a ponton nem számít - szerencsének.

P.S.:583 szóMood: Akasszuk fel!
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Feb. 20 2019, 23:50
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért

RenFricska @

Amikor Bíbic egy Kisbajom nevű községben járva hírét vette, hogy egy onnan alig egy órányi járásra levő faluban elkaptak egy meglepően fiatal nilfgaardi katonát és/vagy kémet - a kocsma előtt tivornyázó két részeg pletykafészek ebben nem jutott maradéktalan egyezségre - meg se várta a két jómadár vitájának végét, mely alighanem néhány baráti pofonban majd könnyes összeölelkezésben merülhetett ki. Azonnal útnak indult, és estére már át is ért a Kisbajomhoz képest feleakkora, valamiért azonban mégis Nagybajomnak nevezett településre - s noha bizonyára rendkívül humorosnak találta volna a két község egymáshoz való viszonyát, mondhatni kisebb baja is nagyobb volt annál, hogy a helyi topográfiával foglalkozzon. Sokkal fontosabb gondolatok keringtek fejében, semhogy a kisebbik vagy a nagyobbik Bajommal törődjön - leginkább ennek a fiatal nilfgaardinak a kiléte volt az, ami nem hagyta nyugodni.
A falu utcácskáit járva és a házak kihaltságát látva hamar arra jutott, hogy az emberek - más közösségi hely nem lévén - a nagybajomi kocsmában gyűlhettek össze, így hamar be is tért a - bizonyára valami magát nagyon viccesnek gondoló tulajdonos által elnevezett - Nincs Semmi Baj nevezetű kocsmába. Senki nem foglalkozott vele, ugyanis minden nagybajomi lakost lefoglalt az, hogy megpróbálják túlüvölteni egymást, így Bíbicnek is elég közel kellett osonnia a tömeg közepéhez, hogy egyáltalán értsen bármit is abból, amit a falusi kupaktanács bőszen igyekezett megtárgyalni - láthatóan nem sok eredménnyel. Aztán ahogy meghallotta, hogy azt a bizonyos nilfgaardi kémet, vagy katonát, vagy dezertőrt - aki saját állítása szerint minden volt, csak nilfgaardi nem - a borospincébe zárva tartják, már ki is osont a kocsmából, hogy kiszabadítsa elveszettnek hitt barátját.
Nem kellett sokáig keresnie a Nincs Semmi Baj borospincéjébe vezető csapóajtót, elég volt egyszer megkerülnie a kocsmát, hogy megtalálja azt a három-négy fagerendával eltorlaszolt ajtót, ami a pincébe vezethetett. Rögtön neki is állt kiráncigálni a hosszú dorongokat a helyükről, de minek okán ez a tevékenység igencsak lefoglalta, nem vette észre, hogy két, különben igen termetes, és a lenti fogoly ottlétéről valószínűleg mit sem sejtő férfi lépett mellé - csak akkor, amikor már mindketten megragadták a grabancát és állásba húzták, minden rúgkapálása és kiáltozása ellenére.
- Nézzed má’, há’ micsoda madarat fogtunk, aranyapám!
- Aztat biza! Mevan, te kis szarka, bort lopkodunk, mi?

- A kurva anyátokat, eresszetek el! - kiabált a kölyök, de bármennyire is igyekezett kiszabadulni, sajnos az egyik férfi még azelőtt lekevert neki egy istenes pofont, hogy ő rúghatta volna oldalba egyik fogvatartóját. Persze azért az a rúgás nem maradt el, de éppen csak arra volt elég, hogy közben a másik illető akkora nyaklevest osszon ki neki, hogy egy pillanatra még a kocsma falán is látni vélte a csillagokat, aztán a következő pillanatban már nem látott semmit.
Kakasszóra tért magához, no meg arra, hogy valaki igen hangosan magyarázott valamit valakinek - az üvöltözésben felismerte a helyi verőlegények hangját, főleg azét, aki tegnap este tarkón vágta. Aztán, amíg a harmatos fűben fekve próbált ficeregni, először is rájött, hogy a feje búbjára a tarkón vágás következtében nőtt egy irdatlan nagy pukli, ami legalább kétszer annyira fájt, mint amekkora volt, másodsorban pedig mindkét keze meg volt bilincselve a háta mögött. Káromkodott egy sort magában, s amíg tekintetével a vitatkozókat kereste, próbált úgy mocorogni, hogy valamennyire be tudjon nyúlni zsebébe a tolvajkulcsért - sajnos azonban a két perlekedő férfi hamarább észrevette, hogy magához tért.
- Na, jó reggelt, jól aludtál? - röhögték, látva a kölyök haragos pillantását. Az egyikük rögtön talpra is rángatta a ruhájánál fogva, míg a másikuk elkezdett kiáltozni valami falusi főfejes után, aki mintha éppen arra ment volna.
- Hallja-e, kend, elkaptuk!
- Mit?! Kit kaptatok el, ti szerencsétlenek!?
- Hát azt a tolvajvezírt, akinek a fejére a vérdíj ki volt tűzve! Azt a Kapucnis Szarkát, vagy kit!
- Ezt itt?!
- nézett végig az elöljáró Bíbicen, aki csak azért nem szállt még be a kiabálásba, mert minden erején azon volt, hogy észrevétlenül el tudja érni a zsebét és benne a tolvajkulcsot.
- Ezt hát! Be akart törni a kocsma pincéjébe az este! A hülye is tudja, hogy ott tartja az a féleszű Béla az összes tallérját egy ládában!
Az elöljáró szemöldökei magasra szaladtak a homlokán, ahogy a beszámolót hallgatva újra végigmérte a rőthajú suhancot, ő ugyanis pontosan tudta, hogy a kocsmáros feltételezett féltett kincse mellett a nilfgaardi dezertőrt őrizték tegnap este a borospincében.
- Először is, nem Kapucnis Szarka, hanem Csuklyás Vörösbegy. Másodszor…
- Hát nem elég vörös ennek a haja, kend? Elmegy ez vörösbegynek!
- Ti meg a Vidám Fiúknak, na, hozzátok ezt a Vörösbegyet, vagy mit, egy-kettő!

Vitték is, Bíbic fogcsikorgatva és káromkodva indult meg az elöljáró után, de egy nagyobb taszajtásnak köszönhetően végre ki tudta pecázni zsebéből a tolvajkulcsot anélkül, hogy bárki észrevette volna. Egyelőre a markába szorította, s csak azután kísérelte meg használni is, hogy feltaszigálták egy bitóra, amin szemmel láthatóan több éve nem lógott még kötél se, nem hogy ember, most pedig nem hogy egyvalakit lökdöstek fel az emelvényre, de kapásból kettőt! Ahogy Bíbic tekintete azonnal megakadt a szőke fiún, s homlokát ráncolva méregette, azon gondolkodva, hogy ha ez az a nilfgaardi, akit ki akart szabadítani, akkor igen csúnyán mellélőtt ezúttal, ugyanis még csak köszönőviszonyban sem volt Karimmal.
Aztán tekintete a lassan gyülekező, de egyre növekvő tömegre tévedt, majd az elöljáróra, a két fogdmegre a bitó felé eső oldalán, majd ezt követően az ismeretlen fiú oldalán álló hóhérra tekintett, aki ráérős nyugalommal hurkolta annak nyakára a kötelet. Erre a látványra egy egészen kicsikét elsápadt, és bár a markában volt szabadulásának záloga, nem merte még megkörnyékezni vele a bilincs zárját, tartva attól, hogy észreveszik, így hát némán, de a tőle telhető legmegvetőbb tekintettel figyelte a kötelező műveletet, majd a felé induló hóhért.


P.S.:928. ^^”Mood: Matrieshka
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 02 2019, 20:57
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Bármennyire is igyekeztem az éjszaka folyamán kihallani a csapóajtó által cinkosul tompított társalgás - bár inkább emlékeztetett heves egymás szavába vágó licitálásra - mely a sorsomat volt hivatott eldönteni és ily módon még ijesztőbb volt a tény, hogy életem (vagy halálom) egy csapat hirtelen összeverbuvált kocsmatölteléken és falurosszán múlik. Bár egy ponton mintha közelebb jött volna - mi több, megfiatalodott volna! - az ingerült hangzavar, aztán csend. Olyan néma csend, hogy azt hittem, örökké tart majd. Nem tartott örökké. Csak reggelig, de az egy örökkévalóságnak tűnt. Felvirratd az az áruló reggel, ércesen, fülsértőn kukorékolt fel az az átkozott hírnök, a kakas. Más esetben, máskor, más nap egyáltalán nem zavart a kakasszó - de ma a halálhírem kürtölte szét a szélrózsa minden irányába. Nem volt mit tenni. Röviddel a tarajos reggeli ébresztője után hallottam, hogy elmozdítanak a csapóajtó túlfelén valami nehezéket - többet, súlyosakat, tán lisztes zsákokat vagy teli hordókat - majd ingerülten felcsapják a borospincébe vezető csapóajtót. A többi már történelem. Lgnagyobb meglepetésemre röviddel azután, hogy vajmi barátságtalanul, már-már egyenesen szenvtelenül feltaszigáltak a bitóra, és a hóhér a nyakam köré kezdte hurkolni az első ránézésre is ipám korú kötelet, a szó legszorosabb értelmezésében felráncigáltak mellém még valakit. Más esetben, máskor, más nap ügyet sem vetettem volna rá, hisz elég nekem a saját balsorsommal foglalkozni olykor, azzal is rendesen tele tud lenni a kezem, nem hogy még más sorsát is hozzácsapjam, de ebben az esetben, most, és ezen a napon valami belső sugallatra mégis csak oldalra pillantottam. Tán éppen azért, mert a szemem sarkából odapillantva úgy véltem látni, hogy az alak, aki oly hevesen, mi több, vehemensen ellenkezik mellettem, egy fél fejjel alacsonyabb nálam. Előbb elkerekedtek, majd elszomorodtak az élénk, paszett szín szemeim. Hisz ez gyermek... Ránézésre sem lehet több, mint tizennégy... Miféle barbárok élnek itt fent északon, hogy különösebb lelkiismeret furdalás nélkül felkötnek  egy kisfiút? Gondolataim egy pillanatra hazáig repültek, és hirtelen nem volt több kérdésem. Érdekes egy madár volt, rőt haja bizonyosan ellátszott a falu másik végéig.
- Első alkalom? - érdeklődtem némi szánalommal a hangomban, de hamar az is feltűnt, hogy ez az akasztófavirág valamit nagy elánnal matat a háta mögött. Azonnal rájöttem, merről fúj a szél, így rögtön el is kaptam a tekintetem, nehogy eláruljam. Remény lobbant a szívemben, de a józan eszem hamar meggyőzött róla, hogy ha időben ki is szabadítja magát bilincse béklyóiból ez a suhanc, semmi garancia nincs rá, hogy rajtam is segít.
- Hát... Rövid barátság volt... - sóhajtottam csak úgy magam elé, ahogy az alattunk lassan összeálló embertömeget szemrevételeztem - Kár érte. Igazán kár. Lehetett volna másképp is.
Nincs mit tenni, igaz? Nincs az a szerencse, az az isteni gondviselés, ami megment ettől. Csak azt bánom igazán, hogy nem nézhettem még egyszer, utoljára Rin, az én legkedvesebb ikerhúgom nap arcába.


P.S.:458 szóMood: White Orchard
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Márc. 04 2019, 17:29
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



RenFricska

A balszerencse áradása @

Amikor Bíbic a bitón állva figyelemmel kísérte a hóhér mozdulatait, ahogy a mellette álló, Karimnak hitt nilfgaardi - aki amúgy nem volt nilfgaardi - nyaka köré hurkolta a kötelet (amely a legjobb indulattal is régebbinek tűnt, mint ahány évet a két akasztófavirág összesen leélt), majd elindult felé, hogy egy hasonló korú kötéllel hajtsa végre ugyanezt a műveletsort az ő nyaka körül, bizony, istenesen lesápadt. Szorosan rámarkolt a tolvajkulcsra, hogy még véletlenül se látszódjon ki a markából, de azért a biztonság kedvéért igyekezte másképp is elterelni a kötelező kötekedő figyelmét, mégpedig:
- Hogy hintáznál a saját kurva kibaszott köteleden, te átkozott kurafi! - kiabálta, és bár próbált elhajolni, a hóhér azonban valószínűleg sok évtizedes gyakorlatot tudhatott a háta mögött, ugyanis egy kezével megragadta a kölyök grabancát, a másikkal pedig alig pár mozdulattal a nyaka köré igazította a kötelező, nem túl szép reményekkel kecsegtető nyakbavalót.
A fiú tán észrevette szeme sarkából, hogy szőke sorstársa - aki nem csak nilfgaardi nem volt, de még Karim se - éppen őt kémlelte, így ennek okán csak azt követően kezdett el motozni a tolvajkulccsal a háta mögött, miután a másik ifjú - mennyi lehetett, tizenhat, tán tizenhét? - tekintete elrévedt más irányba. Akkor viszont lopva végigjáratta pillantását az egész, Nagybajomról, de még talán Kisbajomról is idesereglett csőcseléken, és a tolvajkulccsal óvatosan, észrevétlenül nekiállt jól begyakorlott mozdulatokkal megbuherálni a csuklóit fogvatartó bilincs zárát. Valószínűleg ez pillanatok alatt sikerült volna neki - ha látta volna egyáltalán, mit csinál, de sajnos még sose fordult vele elő olyan, hogy vakon kellett zárat bütykölnie. Szerencsére az ezokból arcára kiülő fintorait nem kellett lepleznie, elvégre, csak egy félnótás idióta állna nevetve és jókedvűen a bitón. Legalább is ezt gondolta Bíbic, egészen addig, amíg szőke sorstársa hangját nem hallotta maga mellől, és úgy megijedt a váratlan megszólítástól, hogy majdnem a tolvajkulcsot is kiejtette a kezéből.
A másik fiúra pillantott, és bár annak hangjából csak némi szánalommal vegyes érdeklődést vélt kihallani, a kérdés maga önmagában elég volt ahhoz, hogy egy meglepett, és meglepően cinikus röhintést kicsaljon belőle.
- Miért, neked hanyadik? - kérdezett vissza, ahogy szemtelen vigyorra húzódtak ajkai. Talán egy pár pillanattal hamarább kezdett újra matatni a háta mögött, mint hogy a fiú másfelé tekintett volna, de bízott benne, hogy amaz, ha látta is, mire készül, nem köpi be… Elvégre, ha neki sikerülne kiszabadulnia, talán amazt is függetlenné tudná tenni. Talán…
Aztán, mikor már vélhetően egész Kisbajom és Nagybajom minden lakosa megjelent a bitó előtt, és a két akasztófavirágot is kikötötték, a helyi elöljáró szintén az emelvényre lépett, mire Bíbic gyorsan abbahagyta a bilinccsel való matatást. Még hallotta ismeretlen sorstársának lemondó sóhajtását és sajnálkozását, tekintete azonban lassan a fiúról a szólni óhajtó elöljáró felé fordult, de csak fintorgott. A férfi felhúzott orral elhaladt a szőke nilfgaardinak hitt fiú előtt, majd egy lefitymáló pillantásra méltatta, csakúgy, mint Bíbicet. Kettejük közt állt meg, az emelvény közepén, és a nép, az istenadta nép felé fordult.
- Figyelmezzetek! - kezdett bele szövegébe, miután megköszörülte torkát, és ahogy végre a tömeg elhalkult, és csak egyen-ketten pusmogtak oda egymásnak, folytatta:
- Khm-khm, mélyen tisztelt egybegyűltek! Nagybajom, Kisbajom, Felső-Bajom és Alsó-Baj--- te neked meg mi bajod, vakarcs?!
Egészen eddig jutott az elöljáró a beszédben, és bár Bíbic még csak halkan, fojtottan kuncibált a Négy Bajom említésekor, a férfi ingerült kérdését követően képtelen volt tovább visszafogni magát, és hangosan felröhögött.
- Hallatlan! Micsoda arcátlanság! Ezek a mai fiatalok!! - vetett egy lesújtó pillantást mindkét fiúra, aztán torkát megköszörülve folytatta ott, ahol abbahagyta: - Tehát, minden bajomi lakos! Azért gyűltetek ma itt össze, hogy ezt a két akasztófára való, fiatalkorú bűnözőt törvényes ítéletet követően lógni lássátok!
- Úgy, úgy! Lógjon a mocskos nilfgaardi szukafattya! Kötélre minden Feketével!
- Lógjon mindkettő!
- De ezek itt gyerekek! Annyi idősek lehetnek, mint az én két fiam!
- szólt közbe egy, feltehetőleg nem nagybajomi, tehát esélyesen vagy kis- vagy alsó- vagy felső-bajomi nő.
- Elhallgass, te némber! Mindkét kurafi nilfgaardi kém, az anyám életére esküszöm, hogy így van!
Az elöljáró nagyot dobbantott lábával, nehezen viselte, ha nem rá figyelt a közönség.
- Csend legyen, emberek! Ez itt - mutatott hátra a szőke fiúra - egy megátalkodott, inkognitóban járó nilfgaardi, aki azt állítja, hogy nem is nilfgaardi, és dezertőr! Kétség sem férhet hozzá, hogy szemrebbenés nélkül hazudik! Ez a szukafattya nilfgaardi kém! Ez a kém, akit… hogy is hívnak, te zsivány? - fordult aztán az elöljáró a nemnilfgaardihoz, Bíbic pedig eközben észrevétlenül tovább bíbelődött a bilincs zárjával, de közben nem vette le pillantását a mellette zajló jelenetről.
Valami isteni szerencse lehetett az, amely folytán a kémnek kikiáltott fiút vették elébb a sorban és nem őt, de ahogy elpillantott a fiú felé újra, ő is érezte, amit vélhetőleg amaz: “Kár érte. Igazán kár.” ...De még lehet másképp. Ha végre valahára kipöccinti azt az istenverte zárat.


P.S.:787 szó.Mood: Lone Digger
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Márc. 24 2019, 18:37
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor balszerencsét kínál az élet, nincsenek tabu témák. A rossz sors nem válogat származás, kor és nem közt, ha arról van szó, hogy kit és milyen módszerességgel küldjenek a túlvilágra. Különösebb lelkiismeret-furdalás nélkül bitóra akasztana két fiatalkorút, szégyenbillogot sütve a homlokunkra, óbégatva, mintha leprások lennénk, csak azért, mert egy olyan területen születtem, amit az érzékeny büszkeségű északiak számára oly gyűlölt nilfgaardi császárság el talált foglalni egy olyan korban, amikor még a szüleim is gyerekek voltak. Nekik is fájt, amikor elvették az otthonukat. Nekem is fáj, pedig harminchat évvel a nazairi felkelés után láttam meg a fekete napvilágot. Lehetnék én is olyan, mint ti. Miben különbözök tőletek? A haláltól való félelem, a reveláció, hogy ez mind megtörténik velünk, ott ült az én arcomon, de még a vörös hajú, szeplőzött arcú, felemás szemű suhanc arcán is, akinek más bűne aligha volt, mint hogy rosszkor lehetett a rossz helyen, ahogyan egy futó pillanatra egymásra néztünk. Hangja viszont volt, azt ide hallottam, bár gyanítom, csak a rémület beszélt belőle ilyen hangosan és ingerülten, reflektálván arra, hogy az én nyakamba felkötött kötélnyaklánc után a hóhér az ismeretlen balsorstársamhoz lépett, és ugyanezt a manővert gyakorlott precízióval őrajta is végrehajtotta. Hogy igazságosak legyünk, semmi esélye nem volt. Egyetlen futó, de annál meglepettebb pillantásra méltattam a feltételezhetően tolvajkulcs és a csuklóit megbéklyózó bilincs különös, erőszakos táncát, de jószándékúan rögtön félre is fordítottam a tekintetem az előttem egyre növekvő, vérszomjas embertömegre. Nem tudom, rájött-e arra, hogy nem azért néztem félre, mert semmi különöset nem véltem látni, hanem épp azért, mert eleget láttam. Bár azt erősen kétlem, hogy ha ki is szabadul, gyorsabban, mint ahogy az ejtőajtó kinyílik alatta, volna benne annyi kompasszió, hogy megszánjon, és megmentse az irhámat így, ismeretlenül. Lelki szemeimmel már látni véltem, ahogy olyan messzire húzza a csíkot, hogy az összes Bajom határáig porzik majd az út.  Láthatóan összerezzent attól, ahogy a legváratlanabb pillanatban mégis csak megszólítottam, mintha épp tetten értem volna – nos, tulajdonképpen így volt – de az nem csak az ő, hanem az én utolsó reményeimet is szertefoszlatta volna, ha itt és most elejti azt a nyomorult tolvajkulcsot. Ami viszont ennél is jobban meglepett, hogy egyszerű kérdésemre már-már szarkazmussal nevetett fel. Arra a pimasz, magabiztos vigyorra, amit a nyurga suhanc arcán véltem látni, engem is rezignált, már-már ravasz mosolyra fakasztott.
- Ha ezt túléljük, egyszer elmondom. A dolgok jelenlegi állása szerint viszont olybá tűnik, hogy sírba viszem.
Visszafordítottam a tekintetem a bitó alatt igencsak sűrű népek tengerére, s most már igencsak úgy láttam, hogy ennél többen aligha lehetnek. Vajon mi lehet az oka, hogy ennyi ember eljött megnézni egy nyilvános kivérzést? Biztosan nem azért, mert nincs jobb dolguk. De azt még ugyanakkor szerettem volna hinni, hogy van bennük annyi emberség, hogy nem szórakozásuk tárgyát teljesítjük meg. A valószínűsíthető elöljáró, akinek az arcát igen jól sikerült kiismernem röpke fél nap alatt, az emelvényre lépett, és nem átallott lenéző pillantást vetni rám, mielőtt kettőnk közt megállt volna. Csúnya pillantással épp én sem maradtam az adósa, összehúztam a szemem, összeráncoltam a szemöldököm. Ezt a kurafit ingyen is kardélre hánynám. Minden további nélkül. Aztán eszembe jutott az én kedves ikerhúgom angyali mosolya, és lemondtam az agresszor szerepéről. Nem szabad. Viszont ha valamit, hát azt elérte ez a rövid kis intermezzó, hogy akut honvágyam támadjon, szúró-fúró jelleggel a vesém magasságában. Vissza akarok menni oda, ahol minden elkezdődött. Aztán zengő baritonon felszólalt az az anyátlan senkiházi, de még így is beletelt egy kis átfutási időbe, míg az összetódult nép elhallgatott. Azonnal észrevettem a csend hiányát, amikor a mellettem szobrozó suhancból olyan istentelen nevetés tört elő, hogy szinte megirigyeltem tőle az örömét. Ez láthatóan az elöljáró figyelmét is megragadta.
- … Nem értem… - sóhajtottam magam elé alig hallhatóan, án élő ember azt meg sem hallotta, ahogy értetlen arckifejezéssel figyeltem a balsorstársam kitörő örömét. Megbolondult. A Nagy Nap elvette a józan eszét itt a bitó alatt. Az elöljáró helytelenítő pillantást küldött mindkettőnknek, abba a biztos tudatban, hogy mindez az én művem is.
- Nem is csináltam semmit… - morogtam az orrom alatt, de úgy voltam vele, hogy ezen a ponton igazán mindegy már, hogy miért akasztanak fel. A rövid, tömör zűrzavar után, amit a még nálam is fiatalabb köztörvényes bűnöző bolondériája szított, az elöljáró tett még egy kísérletet, hogy folytassa a megkezdett szertartást. Láthatóan megtette a hatását, mert innen-onnan a tömegből különböző kommentárok ütötték meg a fülemet.
- Gyerekek, könyörgök, akasszuk fel! – üvöltötte valaki a tömegből.
- Mondtam már, hogy nem vagyok--- - kezdtem jobb ügyhöz méltó makacssággal, amikor a falu vezetője végleg megelégelte, hogy valaki folyton elorozza előle a rivaldafényt, ugyanis olyan elánnal mutogatott felém, mintha legalább is az ő élete függne tőle. Harag lobbant a szemeimben.
- De hiszen nem vagyok! – fakadtam ki, aztán ahogy kiesett a mondandója ritmusából, csak a szemem forgattam – Zsivány sem vagyok. Ren, a nazairi Assengard-ból.
A távolban nagy dörgedelemmel gyülekezni kezdtek a viharfelhők. Ha nálam lenne a kardom… ! Ha nem vették volna el a tőrömet… ! Ha bármi reményem lenne a szabadulásra… ! De képtelenség, hogy rám mosolyogjon a szerencse, igaz? Valamelyik istenverte Bajom jelöletlen bitóján fogom végezni, és még csak annyit sem mondhattam a védelmemre, hogy aʼbaeth me aep arse.


P.S.:847 szóMood: White Orchard
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Márc. 31 2019, 00:46
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



A balszerencse áradása @

Amikor balsorstársa megszólította, Bíbicnek beletelt pár pillanatba, mire túltette magát a kérdést követő sokkon és a balsejtelmen, hogy éppen lelepleződött szabadulási kísérlete, és a szőke suhanc egyenesen arra játszik, hogy leleplezze, saját szabadulását remélve ezzel. De nem így történt. A kérdés, amilyen ártatlannak hangzott, épp annyira volt cinikus, és a felemás szemű kölyökből is hasonlóan szarkasztikus röhintést váltott ki, mielőtt visszakérdezett volna pimaszul. A nilfgaardinak hitt nem nilfgaardi siheder ravasz mosolyát látva azonban úgy érezte, hogy egy pillanatra mintha még a saját nevét is elfelejtette volna - még szerencse, hogy senki sem kérdezte tőle éppen.
A fiú válaszát hallva azonban vigyora lassan lekonyult, s egy jellegzetes alakváltással fintorgásba csapott át.
- Hát, a picsába - summázta végül egy grimasszal, ahogy tekintete újfent a gyülekező tömegre tévedt. Nem volt benne teljesen biztos, hogy ez a kékszemű kurafi látta-e, mivel próbálkozott eleddig a háta mögött, de ha kiszúrta, és mégse köpte be… ...A picsába - gondolta megint. Karim vagy sem, most komolyan hagynia kéne megdögleni…?
Mogorva fintorgással és megvető tekintettel szemlélte a gyűlő embertömeget, akik úgy éheztek a kivégzés borzalmas izgalmára, mintha legalább is öt éve nem akasztottak volna fel senkit a közelben, legfeljebb az emberek a ruháikat egy szögre. Bíbic már majdnem újra megkísérelt volna lopva motozni a tolvajkulccsal a háta mögött, de ezen terve ismét meghiúsult, mikor az elöljáró fellépett az emelvényre. Éppen olyan csúnya pillantással kísérte a tisztviselő lépteit, amilyenben ismeretlen sorstársa részesítette a férfit. Ha szemmel ölni lehetett volna, bizisten képes lett volna a felemás tekintetével felemás módszerekkel véget vetni az életének - de legalább is ájultra verte volna, ha lett volna rá lehetősége. Ezen a lehetőségen egyébként megkísérelt újfent dolgozni, hogy még azelőtt kiszabadulhasson a bilincsek szorításából, hogy kinyílna alatta a csapóajtó - bízott benne, hogy a nézőközönség figyelmét teljesen a nagy nehezen magának szót nyerő elöljáró beszéde fogja lekötni… Arra azonban nem volt felkészülve, hogy a megszólított népség minden lakosa négy Bajomról gyűlt össze - nevezetesen Nagy-, Kis-, Felső-, és Alsó-Bajom területéről. Ekkor még megúszhatta volna az egészet azzal, hogy az orra alatt elkuncibálja magát, de ahogy az elöljáró azt kérdezte üvöltve, hogy “mi bajod?!”, végérvényesen elvesztette az önuralmát, és majdnem a tolvajkulcsot is elejtette, olyan harsány hahotában tört ki. Ezek után már csak annyit kellett volna hozzátennie, hogy “Nincs Semmi Baj.”
Szinte meg se hallotta szomszédja értetlenkedését, de mire az elöljáró újra beszédbe igyekezett kezdeni a tömeg óbégatásával egyszerre, Bíbic nagy nehezen összeszedte magát, és már mozdult volna, hogy letörölje a nevetőkönnyeket, ha… Ah, igen, a bilincs.
Jól jött számára a csürhe üvöltözése, amit a tisztviselő jobb ügyhöz méltó makacssággal kísérelt meg minden remény nélkül túlüvölteni, és még az a tény is az ő malmára hajtotta a vizet, hogy a vádpontok ismertetését - már amennyiben ezt a vásári komédiának beillő faszkodást lehetett “tárgyalásnak” nevezni - nem nála, hanem a szőke suhancnál kezdte. Óvatosan, észrevétlenül kezdett motozni a háta mögött a tolvajkulccsal, figyelte a mellette és az előtte zajló eseményeket, így nem kerülte el a figyelmét az sem, micsoda harag lobbant az ismeretlen ifjonc szemeiben, mikor nevét tudakolta az elöljáró.
Szóval Ren. Assengardi Ren, Nazairból. Azt éppenséggel pont nem tudta, hogy hol a picsában van Nazair, de annyit azért sejtett, hogy Nilfgaardhoz közel. Ahogy ezen töprengett, észrevette a távolban gyülekező, esőtől duzzadó, szürke fellegeket, melyek felől vészjósló morajlás hallatszódott - de a tömeget szemmel láthatóan ez nem érdekelte. Vihar közeledett.
- Nazairi! Azt mondja, nazairi! - kiáltott a tömegnek az elöljáró. - Nem versz át, te spion, mindenki tudja, hogy Nazair már évtizedekkel ezelőtt behódolt annak a nyomorult fűszerkereskedő Emhyrnek, aki császárnak adja ki magát!
A tömegből felmorajlott némi röhögés, legfőképp olyanok felől, akik elég eszesek voltak, hogy értsék az elöljáró viccnek szánt, közepesen humoros szavait. Nem voltak túl sokan, és Bíbic sem nevetett fel, de ő inkább amiatt, mert minden erejével azon volt, hogy végre kinyissa azt a kurva zárat, és senki se vegye észre.
- Elég ebből! Hát jól van, Assengardi Len, Nazairból, ha nem vagy nilfgaard-i kém, akkor mivel magyarázod ezt?! - intett az elöljáró egy nyikhajnak, aki azonnal előlépett, s háta mögül, mint udvari bűvész az ingujjából, elővarázsolt egy kardot. Nem is akármilyen kard volt az: fekete hüvelyén megvillant a Nap fénye, mintha csak üdvözölte volna a markolatba vésett, lángoló Napkorongot.
- Ezen a kardon a Nilfgaardi Császár címere van! - vigyorgott az elöljáró diadalmasan, ahogy a tömegből meghökkent kiáltások és rémült asszonyi sóhajok szálltak fel, hogy hangos hőbörgéssé erősödjenek. - Márpedig ez a te kardod, Assengardi Len! Tagadd le, ha mered!



P.S.:740 szó.Mood: Outta Get Me
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Május 06 2019, 23:13
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor balsorstársam oly szemfülesen kiszúrta, hogy már egy ideje kitartón figyelem kétségbeesett, de annál intenzívebb szabadulási kísérletét, joggal merülhetett fel benne a kérdés, hogy vajon bemószerolom-e a saját kegyelmemet remélve. Tényleg megtehettem volna, ötletnek nem volt utolsó, de ha arra gondoltam, hogy ezzel egészen biztosan halálra ítélem a felemás szemű, csapzott hajú stricit… Nem mintha amúgy nem egy hajszálon függne az élete. Valahogy mégis képtelen voltam rá. Úgyhogy már csak a csoda maradt. Assengardi Ren, egész biztosan a saját jó szíved juttatna bitóra, ha nem volnál már ott. A kócos, vörös hajú nordling épp olyan tömören és lényegre törően foglalta össze a helyzetet, mint azt én korábban tettem az akadémikussal, amikor egy klasszikus katonai, mindig hatásos kurvaanyáddal küldtem el melegebb éghajlatra. Egyetértőn bólintottam a szavaira.
- Ahogy mondod, barátom. A számból vetted ki a szót.
Váltottam vele egy félhosszú pillantást, majd szemet hunyva a tény felett, hogy épp a szabadulásán dolgozik, a lábam előtt gyülekező, gyűlölködő északiak tengerére pillant ottam. Szokatlannak véltem, hogy ilyen korai órán megannyi utálatos ember összesereglett, de volt egy olyan skrupulusom, hogy ez leginkább annak volt köszönhető, hogy a Bajom-közben (sosem fogom megérteni a nordlingokat…) legalább öt éve nem akasztottak fel senkit, maximum macskát, de tán még azt sem. Őszinte értetlenséggel, sőt, lassan ebből fakadó, és leginkább egyre növekvő ingerülettel csóváltam a fejem az egy nagy községként értendő, azonban négy kisebb elemből álló Bajomok ecsetelését hallgatva, és az sem oszlatta el sem a nem-értésemet, se a frusztrációmat, amikor a velem egyidejűleg akasztott szeplős arcú, felemás szemű madárnak karikás jókedve kerekedett. Rajtam, és az össz-Bajomi lakosságon kívül alighanem mindenki hasonlóképpen így végezte volna. Nem mintha bárki foglalkozott volna a ténnyel, hogy egy idegen földön idegen jött-ment nem talál konzisztenciát a nordlingok topográfiai és humorérzékében. Amíg rezignált apátiával hallgattam a bajomi egybegyűltek különböző szitkokból összefonódott, hangzavarrá vadult lármáját, akaratlanul is az jutott eszembe, hogy ha valamit, hát a nilfgaardi – a fővárosét, nem a birodalomét – igazságszolgáltató rendszer egy-két építő jellegű fejlesztését igazán átvehetnének idefent, a zord és szeszélyes északon. A tény, hogy jobban izgatta őket, hogy nilfgaardi vagyok – nem vagyok! Nazair-ban születtem, a Nagy Nap szerelmére! – mint az, hogy dezertőr, épp annyira mulattatott, mint amennyire el is képesztett. Ez az istenverte kabaré még a közeledő, nyári viharról is sikeresen elvonta a figyelmemet. Azt pedig nehéz volt, ugyanis messzi dörgedelmekkel, ijesztően sötét fellegekkel, és szokatlan gyorsasággal közeledett. Többen maradtak néma csendben, például a felemás szemű suhanc is, bár azért voltak páran, akik felröhintettek, vagy épp lustán dörmögve heherésztek az orruk alatt az elöljáró szofisztikáltnak hitt, de valójában csak szerencsésen elsütött tréfájára, magam is szórakoztatónak találtam, olyannyira, hogy még egy heveny, beletörődő „ha”
hangocskát is hallattam. Hamar elillant az a kevés jókedvem is, hála a bajomi elöljáró vádaknak csúfolt méregköpésének. Elpattant bennem valami, egy pillanatra megfeledkezve arról is, hogy az én kötelem is mindjárt elpattanhat. Villám csapott egy távoli jegenyefába, késve jött a hangja.
- A kurva anyád hódolt be annak a kurafi apádnak a nászéjszakáján! De ő is csak azért, mert fizettek neki érte! Elfoglalták, te nyomorult, ahogy Cintrát is elfoglalták! Tán arra is Nilfgaard részeként tekintetek? – Ki gondolta volna, hogy a kiképzőtáborban átkockázott és áttivornyázott estéknek volt valami haszna is? Nem minden katona alkalmas csupán parancsteljesítésre. Adtam magamnak egy lélegzetvételnyi szünetet, hátha az alatt lehűtöm magam, azonban a bajomi elöljáró mintha kísértette volna a sorsát, tovább szította haragom tüzét – A nevem Ren, te szerencsétlen! Te talán elöljáló vagy? Fogadok, hogy van ám neked feleséged is. – itt tartottam egy rövid hatásszünetet. – Foltisszima Fingusz!
Úgy láttam, ez a tréfa már több egybegyűlt tagnál betalált, mint Emhyr var Emreis, fűszerkereskedő hasonlat, és ezt a tényt annak tulajdonítottam, hogy a bajomi elöljáró feleségét bizonyára többen ismerik személyesen, mint a nilfgaardi császárt. Amikor a férfi megint előhozakodni látszott valami ótvar baromsággal, már csak a szemem forgattam, arra azonban nem számítottam, hogy a kardom lesz az. Ugyanannyira töltött el izgalommal ez, melyen feszülten próbáltam eluralkodni, mint amennyire megijesztett. Szép darab volt, fekete bőrhüvelye elegáns volt, és praktikus, a nilfgaardi Napkorong visszafogott éke volt a benne pihenő kardnak. Behunytam a szemeim, nagyot sóhajtottam, bár nehéz volt kihallani a hüledező, megrémült, riadt tömeghangoktól.
- Nem tagadom le, tényleg az én kardom. De nem vagyok kém! – emeltem meg a hangom, kevésé indulatosan, mint az előbb, inkább csak azért, hogy az is értse, aki az utolsó sorba szorult. – Hiszen milyen csapnivaló kém volnék, ha olyan fegyvert és öltözéket hordanék magamnál, ami rögtön elárulja, honnan jöttem? Ennél már csak az volna ostobább húzás, ha a homlokomra tetováltatnám a nevem.


P.S.:739 szóMood: Scoia'tael
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Május 09 2019, 16:36
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



A balszerencse áradása @

Amikor Bíbic végre magához tért a röhögéstől, s az ordítozó tömeg, valamint a tajtékzó elöljáró figyelmének fókuszpontjába is a szerencsétlen, szőke siheder került, észrevétlenül újra nekikezdett a bilincs megbuherálásának, közben lopva szemmel tartva a tömeget is. Ráérős motozása mellett nem kerülte el figyelmét - a csürhével ellentétben - az a láthatáron gyülekező, egyre vészjóslóbban gomolygó viharfelleg, melynek dörgedelmei egyre közelebbről és közelebbről voltak hallhatóak. Felfülelt ugyan a fűszerkereskedővé degradált császárról szóló viccre, de nem igen hatotta meg, ugyanis figyelmét sokkal inkább lekötötte az a villám, mely ezt követően csapott bele egy távoli jegenyefa törzsébe. Bíbic éppen csak ötig tudott elszámolni magában, amikor a villámot követő dörgés hangja megcsapta a fülét - már amennyit hallott belőle a nazairi akasztófavirág szitokáradata, illetve a paprikás hangulatú elöljáró válasza mellett:
- A szádra ne merd venni Cintrát, te szukafattya! Ott voltál te is, mi?! - üvöltött fel a férfi, s rögtön csatlakozott hozzá az egész összbajomi csőcselék.
- Lógjon! Kötélre vele! Kötélre minden Feketével! - skandálták.
Aztán amikor az elöljáró újfent felcsattant, s úgy vélte, hogy végre az övé lesz a csattanó is, újfent tévedni kényszerült, ugyanis a kékszemű kurafi megint elorozta előle a dicsőséget egy sokkal jobban csattanó poénnal. Ezúttal nem csak a tömeg tagjai közül röhintettek fel többen, hanem még Bíbic is, így egy pár pillanatra megint csak kénytelen volt felhagyni a szabadulási kísérleteivel, mielőtt még elejtette volna a tolvajkulcsot a röhögéstől.
Természetesen az elöljárót sem hagyta hidegen a kedves nejére tett megjegyzés, s csak az tartotta vissza attól, hogy lekeverjen egy pofont a szőke szerencsétlennek, hogy már a kezében volt annak kardja, mellyel egyszer s mindenkorra rövidre kívánta nyesni a nazairi spion és/vagy dezertőr ügyét. Arra azonban nem számított, hogy a fiú ilyen kimérten, már majdhogynem közömbösen fog reagálni a tényre, sőt, még ki is kéri magának, hogy kém volna! Arra pedig, hogy mindezt racionálisan megalapozott érvekkel teszi, végképp nem volt felkészülve.
Hosszú pillanatokig tartó, feszült csend ült az egybegyűltekre Ren szavai után, míg mindenki mérlegelte a dolgot, de végül a józan paraszti ész és a nemes egyszerűség felülkerekedett, egyszer s mind győzedelmeskedett a helyzet felett, ahogy az elöljáró felkiáltott:
- Akkor csak szimplán nilfgaardi dezertőr vagy! Egy kutya! Lógni fogsz, kurafi! - ordította a tisztviselő, Ren mellkasának szegezve a kard tokkal fedett hegyét, szavait pedig heves éljenzés követte.
Ez volt az a pillanat, amikor a Bíbic jobb csuklóját körbeölelő bilincs zárja csöndesen kattant egyet. A fiú majdhogynem felsóhajtott a megkönnyebbüléstől, érezte, ahogy a fém szorítása lazult a karján, és még épp időben vette át felszabaduló, de még taktikusan béklyóban tartott jobbjába a tolvajkulcsot, amikor az elöljáró hirtelen felé fordult és ráüvöltött.
- Te pedig, te nyomorult kis hazaáruló, vele együtt fogsz hintázni a kötélen! Valld be, hogy tegnap este ki akartad szabadítani a kocsma pincéjéből ezt a dezertőrt! A társa vagy, mi?!
- ...Most látom először - morogta a kölyök szemeit forgatva, és kivételesen még csak nem is hazudott. Aztán az elöljáró kezében tartott kardra esett a pillantása, onnan pedig lopva Renre, majd a bajomi tisztviselő szemeibe nézett, állva annak dühödt pillantását.
- Hazudsz, te kis taknyos, látom, még a szemed se áll jól! - dördülte, majd diadalmasan felröhintett, mikor Bíbic szúrósan tekintett rá felemás szemeivel.
- Főnök! Nem úgy vót, hogy ez az a tolvaj, akit itt köröznek?! - kiabált be a tömegből az egyik fogdmeg, akivel Bíbic tegnap este óta különösen közeli ismerettséget ápolt - illetve egy puklit a feje búbján, ennek az ismerettségnek következtében. A tömeg e hírre felmorajlott, mint az egyre közelebb érő esőfellegek.
- Csend legyen! - üvöltött az elöljáró, majd Bíbichez fordult. - Szóval letagadod, te, te…! ...Hogy is hívnak, te vakarék?
Bíbic még egy pillantást vetett Ren kardjára, melyet a férfi a kezében tartott, s egyre határozottabban körvonalazódott a fejében egy terv. Feltekintett az elöljáróra, és faarccal felelt:
- Emhyr var Emreis, fűszerkereskedő.


P.S.:630 szó.Mood: Outta Get Me
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Május 24 2019, 12:58
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor belecsapott nagy dörgedelemmel egy nem túl távoli jegenyefába a fenyegető gyorsasággal közeledő vihar egyik kósza villámja, számolnom kellett volna, hogy mennyi idő telik el a kép és a hang között. Akkor meg tudtam volna állapítani, hogy bizony ez a nagy horderejű, nyári förgeteg nincs messzebb három mérföldnél, ellenben szélsebesen közeledik – a szó legszorosabb értelmében. Jéghideg, kék láng lobbant a szememben az elöljáró szavaira, melyet először a Bajom-köz minden pontjáról ide sereglett csőcselékre, majd őrá villantottam.
- Csak tizenkettő voltam akkor. – feleltem vontatott lassúsággal, úgy tetszhetett, minden egyes szót külön tagolok. Nyugodtnak és kimértnek tűnhettem, annak ellenére, hogy belülről emésztett az indulat és a méreg, és ha nem kockáztattam volna, hogy idő előtt megfulladok, még tettem is volna egy, tán két bátor lépést a helyi igazságszolgáltató felé. Az egybegyűlt tömeg mögött ráérős komótossággal kergetőzni kezdtek a földre hullott levelek, baljósan összesúgtak a fák lombkoronái, elsötétült az ég. Ha már józan ésszel képtelenség meggyőzni ezt a mindenbajomi kurafit arról, hogy kéretlen cirkuszt csinál, úgy tűnik, legalább a saját fegyverével ártalmatlanítani lehetett. A Nagy Napra mondom, nem az volt a célom, hogy négy község – Felső-, Alsó-, Kis- és Nagybajom – lakói előtt lejárassam, egyszerűen csak kikívánkozott belőlem egy mindig hatásos, klasszikus katonai kurvaanyád. Bár az tagadhatatlan tény, hogy nem csak a nézőközönséget, de még az akasztás előtt álló akasztófavirágot is megnevettette így az utolsó szó jogán. És ezt, ahogy sejtettem, a sokbajomi címeres ökör nem vette túlságosan jó néven. Mivel az általa választott fegyvernemben képtelen volt felém kerekedni, új módszerhez folyamodott. Sokkal aljasabbhoz, sokkal igazságtalanabbhoz. Egyszerűen elkezdett besározni, befeketíteni a kardom köré szőtt kis meséivel.
- A d'yaebl aép arse – közöltem vele nemes egyszerűséggel, mikor megértettem, hogy itt ugyan mi fejre is állhatnánk, akkor sem kapnánk valós igazságszolgáltatást. Sőt, igazából mindegy, kit, csak fel akartak húzni a bitóra. Erről eszembe jutott egy elfeledettnek hitt történet forró, nyári délutánról, bújócskázó és fogócskázó csipiszekről, sámliról és ugrókötélről, levegőben himbálózó lábakról, de gyorsan kiráztam a fejemből a gondolatot. Mintha valamit visszafogott csendességgel kattanni hallottam volna, de lehet, csak képzelődtem. A néhánybajomi bika olyan orgánummal üvöltött rá a teljes véletlenségből, és alighanem egyszerű pechből velem egy kalap alá vett suhancra, hogy szinte megsajnáltam. Rögtön azután, hogy kihevertem az ijedtséget, ami arra késztetett, hogy összerezzenjek. Egy darabig némán figyeltem az események folyását, aztán, ki tudja, milyen sugallatra – tán csak már a lelkem kínozta ez az egész kabaréa, talán a szívem mélyén tényleg, őszintén együttéreztem a kölyökkel, akinek még csak a nevét sem tudtam – közbevágtam.
- Igazat mond. Tényleg világéletemben nem láttam még. Hidd el, uram, arra emlékeznék.
A fejes helyett azonban inkább a kezében szorongatott kardom elemezgettem, majd egy futó pillantást váltottam a balsorstársammal, mielőtt a dolgok még ennél is szerencsétlenebb fordulatot vettek. Nem voltam benne biztos, hogy az egyre erősödő szél és a felmorajló tömeg zajában bárki is meghallja azt a nem épp női fülre való, cifra nilfgaardi káromszót, amit a fogaim közt szűrtem ki. Ugyan egyelőre névtelen kompániám sem kellett épp félteni, ha a góré idegeinek továbbtépázásáról van szó.
- Pffrht… - bukott ki belőlem. Mondom én, kész Kabaréa! Ha volna mivel, már rég a homlokomra csaptam volna.
- N-na! Rendet! – dobbantott paprikavörös fejjel a tengernyibajomi élenjáró, aki minden bizonnyal sérelmezte, hogy ismét csak elorozták előle a rivaldafényt, és a fejébe még a saját tréfáját is. – Tudom ám, mire megy ki a játék, ki szukafattyak! Azt hiszitek, ha halálra röhögitek magatokat még az ejtőajtó előtt, akkor megússzátok a bitót! De nincs akkora szerencsétek! – ez egyébként egy olyan mondat, amit megszámlálhatatlanul sokat hallottam már eddigi életem során, lassan már el is unom – Te, nilfgaardi, azért fogsz lógni, mert nilfgaardi vagy---
- Nem vagyok nilfgaardi.
- Csendet, ha mondom! Te pedig – mutatott ezen a ponton élesen, de annál fenyegetőbben a fiatalkorú, vörös hajú suhancra – Kapucnis szarka, vagy mi is volt…
- Nem Csuklyás Vörösbegy? – érkezett valahonnan a tömegből ugyanannak a fogdmegnek a hangja, aki korábban felhívta a góré figyelmét a körözött zsebmetszővel való azonosságára.
- Végső soron teljesen mindegy, hogy hívják őket, lógni fognak, akkor meg már a jó Melitele anyácska sem mondja meg róluk, hogy kik voltak! Hovar!
A bajomi elöljáró letámasztotta a földre a kardomat, egyik kezével rátámaszkodott, a másikkal pedig a hóhérnak intett. Újabb nilfgaardi szitok hagyta el az ajkaimat, most már én sem voltam rest a csuklóimat béklyózó kötelet feszegetni – mindhiába. Orkán erejűre gerjedt a szél, metsző, hideg esőcseppeket hozott magával. A hóhér, akit Hovarnak hívtak, faarccal biccentett, majd az ejtőajtókat üzemelő karok mellé lépett, készen arra, hogy megrántsa őket.

P.S.:736 szóMood: The Rains of Castamere
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Május 28 2019, 01:37
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



A Series of

Unfortunate Events @

Amikor Bíbic végre valahára érezte csuklóján csöndesen kattanni a bilincs zárját, s kezei ismét szabaddá váltak, olyan megkönnyebbülés lett úrrá rajta, hogy egy pár pillanatig nem is igen figyelt a bajomi elöljáró és a szőke szerencsétlen ingerült szópárbajára. A közelgő vihar jelei immár teljesen egyértelművé váltak, s tudta, hogy csak pár percük van, míg ide nem ér a villámokkal és mennydörgéssel fenyegető zivatar, de azon se lepődött volna meg, ha jégesőt is hozott volna magával a sötétlő felleg. Vihar hozta, vihar vitte, mi?
Nem igazán maradt ideje eltöprengeni mindezen, ugyanis pár pillanattal később a falubíró már őt tüntette ki figyelmével - és ordibálásával - feltehetőleg azért, mert a nilfgaardi nem nilfgaardi sihederrel nem tudott elbánni szóban. Ám ha azt hitte, hogy Bíbiccel könnyebb dolga lesz, bizony tévedni kényszerült. Bár meglepte, hogy kékszemű balsorstársa úgy tetszett, még fedezte is, noha tény és való, hogy egyikük sem hazudott, hiszen csakugyan ott a bitón látták egymást életükben először. Természetesen az elöljáró ebből egy szót sem hitt el, de ezen Bíbic meg se lepődött, és különben is, jobban lekötötte figyelmét a főbíró kezében Ren kardja, meg a fejében lassan körvonalazódó ötlete. Az elöljáró kérdése tette fel az i-re a pontot, terve teljes egészében testet öltött lelki szemei előtt, így amikor a bajomi bíróra pillantott, halálosan komoly képpel képes volt kijelenteni, hogy ő bizony Emhyr var Emreis, fűszerkereskedő.
A hatás persze nem is maradt el: három hosszú pillanatra mintha még az esőt hozó szél is megállt volna a levegőben, aztán a késsel vágható töménységű csendet a bitón álló, kékszemű kurafi röhintése törte meg, s ez elég volt ahhoz, hogy a tömegből is elröhögjék magukat jópáran, amit az elöljáró igyekezett még csírájában elfojtani - különösebb siker nélkül. Bíbic megengedett magának egy visszafogott, elégedett mosolyt, majd amíg a tisztviselő nem rájuk figyelt, oldalra lesett, s ha elkapta a szőke suhanc kék pillantását, egy féloldalas, pimasz vigyor kíséretében rákacsintott zöld szemével. Ha sikerül a terve, pillanatokon belül megléphetnek mind a ketten, Bajomban meg legfeljebb akasztják a hóhért.
A főbíró persze tovább óbégatott, Bíbicnek pedig semmi más célja sem volt, mint eléggé felbőszíteni ahhoz, hogy közelebb jöjjön hozzá, karnyújtásnyi távolságra. Jó úton haladt efelé, kiváltképp akkor, mikor a tisztviselő és az egyik fogdmeg összeszólalkoztak azon, hogy tulajdonképpen most ő Kapucnis Szarka-e, vagy Csuklyás Vörösbegy - ezt pedig a vöröshajú veszedelem már csak azért sem hagyta szó nélkül.
- Az anyád tetves picsáját! Bíbic! Bóbitás Bíbic! Mi a faszomat nem lehet megjegyezni ezen?! - kiáltotta mérgesen, és bár remélte, hogy az elöljáró majd elkezd felé hadonászni Ren kardjával erre, ez sajnos nem történt meg. Valószínűleg a főbírónál ez lehetett az utolsó csepp, ugyanis ráförmedt a Hovar nevű hóhérra, aki kötelességtudóan lépett a csapóajtók nyitására szolgáló emelő karok felé, míg ő a vöröshajú suhanctól alig két lépésnyire állva támaszkodott Ren kardjára. Bíbic akkor is érezte volna a jeges rémületet végigsuhanni a testén, ha nem hozott volna hideg esőcseppeket az orkánként feltámadó szél, de pontosan tudta, hogy nincs mit veszítenie. Vagy most, vagy soha.
Abban a pillanatban ugrott a főbíró felé és markolta meg a kardot, amint Hovar először az alatta levő csapóajtó karját rántotta meg. Az ajtó kinyílt alatta, s Bíbic, bár csak fél lábbal állt rajta, hátra billent. Érezte nyakán megfeszülni a száraz kenderkötelet, de a kardot nem eresztette, így ahogy hátraborult, kirántotta azt a főbíró alól, s a tisztviselő, támasztékát vesztve, borult utána. A fiú szabad karjával meg akart kapaszkodni az egyre szorosabban feszülő kötélben, ám éppen amikor rámarkolt, a kötél roppant egyet, majd még egyet, aztán az idő és a korhadás közös munkájának eredményeként megadta magát a ránehezedő súlynak, és elszakadt. Mindez nagyjából másfél másodperc alatt történt, s Bíbic arra eszmélt fel, hogy kardostul-kötelestül bepottyant az emelvény alá. ...Nos, nem éppen ez volt a terve, de így se volt rossz.
Meglepetten pislogott kettőt, de nem teketóriázott sokat: lekanyarította nyakáról a kötelet és messzire hajította, majd még mielőtt az emelvényen hasra esett elöljáró utána nyúlhatott volna üvöltve a csapóajtó résén át, oldalra gurult a szűk tákolmányban, és tovább mászott. Másodpercei lehettek csak, míg Hovar meg nem rántja a Ren alatti palló karját is, márpedig ezt nem hagyhatta. Fölötte az emelvényen több pár láb dobogását hallotta, s a fogdmeg és a bíró üvöltözését (“Az anyád, te kis kurafi!”, “Hovar, a pallót!”), de nem foglalkozott velük. Kirántotta a kardot a hüvelyéből, ám a tokot akarta használni. Akkora szerencséje volt, hogy a kard hüvelye kis rásegítéssel éppen befért két gerenda közé, melyek a palló két oldalán futottak végig, és elég szorosan közrefogták a tokot - így gyakorlatilag el tudta reteszelni a csapóajtót a fémhüvellyel. Abban a pillanatban a hóhér meghúzta a kart, s alighanem mindenki várta, hogy a szőke suhanc lezuhanva nyakát törje a kötélen, de legalább is hosszas kínszenvedés közepette megfulladjon - ám ez nem történt meg. A kardhüvely kitartott, Bíbic pedig háromszor nagyot koppantott a kard markolatával a pallón, jelezve Rennek, hogy álljon odébb, amennyire tud.


P.S.:Verj meg bátran, 806 szó lett. Mood: The Chase
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jún. 21 2019, 14:54
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor beért a vihar a határba, akkor ragadta meg ismét a figyelmemet a jelenség. Mert hogy eleddig az elöljáró kérdezősködése és minősíthetetlen viselkedése, illetőleg a mellettem akasztott suhant ténykedése a bilinccsel igencsak megosztotta a figyelmem. Durva szél cibálta a fák lombjait, behatolt a zekém, de még a gyolcsingem alá is.
- Viharidő lenne… ? – morogtam magam elé csak úgy, míg nem én álltam a figyelem középpontjában.
Láthatóan a sokbajomi elöljárót még az a tény sem lágyította meg, hogy a bitón találkoztunk először, én délről, ő északról. A dolgokat csak tetézte az újonnan elsütött tréfa, bár másodjára is ugyanilyen szórakoztatónak találtam, és ezúttal pár bátortalan hang még a nézőközönség soraiból is becsatlakozott a jókedvembe. Úgy tűnt, ezalatt az idő alatt mintha a küszöbünkön tomboló vihar is megszelidült volna. Én már csak a szemem forgattam, mikor a sztratoszta ismét csendre próbált inteni bennünket – ismét csak sikertelenül.
Míg én azzal voltam elfoglalva, hogy kigondoljam, hogyan szerezhetném meg a kardom, és érthető módon ehhez a kastellán által megkaparintott fegyveremet stíröltem, a szemem sarkában teljesen bizarr jelenet bontakozott ki. Egy pillanatra ledermedtem, az arcomra fagyott a megdöbbenés, majd egy tengeri rák pigmentációjához hasonlatos arcszínnel félrekaptam a pillantásom, mindezt gyors egymásutánban. Ennek a kurafinak aztán van bőr a képén! Épp egy hajszálon függ az életünk, ez a vakarcs meg leáll flörtölni! A nagy Napkorongra, gyűlölöm északot!
Különösebben oda sem tudtam figyelni az ezt követő eseményekre, mert még mindig sokkhatás alatt álltam, de azt hiszem, ugyanazt a canossát járta végig, mint velem – elmaradó sikerrel. Egyvalamit viszont megtudtam: ezt a felajzott, mocskosszájú, vörös suhancot Bóbitás Bíbicnek hívják. …Mit ne mondjak, az északiaknak nem csupán a szokásaik és a viselkedésük hagy némi kívánnivalót maga után, de a névválasztási érzékük is.
Aztán minden olyan szörnyen gyorsan történt. Azonnal megfeledkeztem a zavaromról és minden más nyűgömről, amint az elöljáró kiadta a parancsot a hóhérnak az ejtőajtók megnyitására. Én pedig hiába maceráltam a csuklóimat gúzsba kötő kötelet, az az istennek nem engedett! Elébb a vörös alatt nyílt az ejtőajtó, ám mielőtt engedett volna a gravitációnak, a kurva hosszan birizgált, végül kinyitott bilincs végre meghozta gyümölcsét, ugyanis elragadta a kardomat a sztratosztától, és csak azután szándékozott megfulladni.
- Vigyázz! – harsogtam, megpróbálva túlszólni a felajzott csőcselék meglepett gaspjait. Oda sem mertem nézni, biztos voltam benne, hogy a kötél a nyakát töri. Ám ebben a viharos időjárásban, őrjöngő közönségben, és szitkozódó őrségben is hallani véltem, ahogy valami roppan egyszer, kétszer, majd nagyot puffan, alapjaiban rengetve meg az egész bitót. Mivel hogy a tömeg hüledező, izgatott hangjai nem ültek el, felnyitottam az egyik, majd a másik szemem. A bitó helyén nem volt semmi. Csak egy tátongó ejtőajtó, és egy csonk kötél, ami súly híján lengedezett a viharos szélben.
- Hogy az a jó… ! Emberek! Ide hozzám! Megfogni a kurafit! – dörgött a meglopott, megszégyenített várbíró, és ahogy megrogyasztotta a térdét, hogy belelásson a mélybe, istenadta lehetőséget láttam a helyzetben. Ameddig a nyakam köré tekert kötél engedte életveszély nélkül, közelebb húzódtam, csak hogy egy erélyes, hirtelen felindulásból elkövetett rúgással a bitófa alá küldjem a vezetésre teljesen alkalmatlan férfit. Is.
A tömeg teljességgel elszabadult, bőgtek, mint a tehenek, valaki füttyentett, néhányan teli tüdőből kacagtak.
- Az anyád, te kis kurafi!
- Hovar, a pallót! – ez már valamivel alólam jött, feltételezem, a bajomi anyaszomorító lehetett az.
Hovar, a jobb sorsra érdemes, enervált hóhér engedett a parancsnak, én pedig abban a pillanatban kész voltam mindenre, még a halálra is.
Ami nem engedett, az végül az ejtőajtó volt. Hát, helyesbítek, majdnem mindenre kész voltam. Nem csak én, a tömeg is ugyanolyan értetlenül állt a dolog előtt, mint én, dörgött, csattogott az ég, metszettek az esőcseppek, a szélvihar elviselhetetlenre erősödött.
Valahogy, ebben a zűrzavarban mégis csak meghallottam – inkább megéreztem, ahogy alattam hármat döng a palló. Nagyokat pislogva udvariasan arrébb álltam, amennyire lehetett, legnagyobb meglepetésemre azonban nem az elöljáró, nem a fogdmeg, de még csak nem is a többi csendőr bújt elő alóla, hanem a vörös gazember. Elnyílt a szemem a meglepetéstől. Hogyan--- Mit--- M-mindegy ez most, Ren, ha egyszer az életben meglóghatsz – hehe – a saját akasztásodról, az most van!
- Vágd el a kötelet, gyorsan, mielőtt utolérnek! – fordultam neki háttal, hogy hozzáférjen a csuklóimhoz – A többit pedig bízd rám! Megszökünk, ha addig élünk is!
Amint ez megtörtént, villámgyorsan megszabadultam a nyakamba akasztott kötéltől, visszavettem a kardomat, aztán két ujjamat az ajkaim közé véve nagyot, éleset füttyentettem. Az erdő széli bozótosból erélyes lónyerítés hallatszott, a tömeg tombolt és ordított, de helyet adott a paripának, ahogy az a bitóhoz dobogott. Gondolkodás nélkül a nyeregbe ugrottam, szó szerint, és vártam amazra.
- Mire vársz? Ugorj! – Braibant a lovam már türelmetlenül topogott, nyargalt volna, és ezzel én is így voltam, főleg ahogy észrevettem, hogy lassan elő-előbukkannak a fejek azért a nyitott pallók alól, szóval akármilyen pontosan sikerült is az az ugrás, nekiiramodtam a lóval. Meg a szökevénnyel. Nem telt bele sok időbe, nyilak szisszenve repültek utánunk, hogy ezt kivédjem, a lovam nyakára simultam.
- Bukj le! – szóltam hátra, galoppra ösztökélve fekete heréltemet. Aljnövényzet és farönkök közt vesztünk az erdő sűrűjébe, de a csődület őrjöngését még messzi lehetett hallani.

P.S.:832Mood: Invisible Strike
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Aug. 08 2019, 20:10
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért @

Amikor barátian rákacsintott a szőke sihederre, Bíbic majdnem hangosan felnevetett annak reakciója láttán. Ha eleddig nem lett volna benne teljesen biztos, hogy így vagy úgy, de megmenti magukat a bitótól, a kékszemű kurafi, becses nevén Ren var Assengard rákvörös arcának látványa és mérhetetlen zavara pont elég szimpátiát ébresztette benne ahhoz, hogy szándékában teljesen biztossá váljon. Nem hagyhat egy ilyen nyuszimamuszt itt megdögleni!
Mindent el is követett azért, hogy a fejében mostanra teljesen körvonalazódott tervét véghez tudja vinni, azonban az elöljáró türelme hamarább fogyott el, sem hogy az elgondolt módszerrel képes lett volna tőle megszerezni balsorstársa kardját. Kénytelen volt hát rögtönözni, és végső soron, mikor a következő pillanatokban kikötött a bitó emelvénye alatt, immár szabad kezekkel és kötélnyakék nélkül, nem volt oka panaszra.
Hanem miután a tompán áthallatszódó kiáltozások és lábdobogások közepette kiékelte a megkaparintott kard hüvelyével a csapóajtót, észrevette, hogy az állványzat alá is követte őt az elöljáró és egyik pribékje. Bár szemmel láthatóan nem voltak a helyzet magaslatán - már csak azért sem, mert a bitó alá szorultak - ugyanis sikerült valami igen nyakatekert módon összegabalyodniuk. Bíbic pedig, rendkívül segítőkész gyermek lévén, gondolt egyet, a tolvajkulcs segítségével hamar megvált a bilincs bal csuklóját szorító részétől is, majd amíg a két szitkozódó szerencsétlen a kigabalyodással volt elfoglalva, könnyedén hozzábilincselte az elöljáró bal csuklóját a pribék bal bokájához, azok minden szentségelése ellenére.
Ezt követően visszamászott Ren csapóajtaja alá, s a három koppantást követően kirángatta a tokot a két gerenda közül - némi faforgács kíséretében - majd ezt követően lenyitotta a csapóajtót, s diadalmas vigyorral tekintet fel újdonsült bűntársára.
- Sz’asz! - köszöntötte, túlkiabálva a vihart, majd rögvest kimászott a bitó alól, s amint amaz utasította és megfordult, egy mozdulattal elnyisszantotta Ren köteleit - jól meg volt fenve az a szablya, no - majd máris visszacsúsztatta a fegyvert a tokjába.
- Azért remélem, hogy annál kicsit tovább! - cehhente, de féloldalas vigyorral arcán szolgáltatta vissza a kardot jogos tulajdonosának.
A tömeg viszont eddigre már felocsúdott kezdeti döbbenetéből, és az emberek el is kezdték felkapkkodni az első kezük ügyébe kerülő tárgyakat - kosarat, baltát, tojást, virágcsokrot, kalapot, pipát, fisztekszelencét - hogy ezekkel hajigálják meg a két menekülő suhancot. Ren füttyentését követően azonban az erdőszéli bozótosból egy fekete csődör ugrott elő, s azonnal félreugrott a viharral vágtató paripa útjából mindenki. Bíbic is ámulva figyelte, miután elhajolt egy felé repülő törött köcsög elől, s már épp követni akarta bűntársát, aki könnyedén és gyakorlottan pattant fel hátasára, azonban majd felbukott a mozdulat közben. Ugyanis a csapóajtó nyílásán kihajoló pribék diadalmas “Megvagy, te kis szarházi!”-kiáltással kapta el a bokáját, miközben lentebbről egetrengető szitkozódás hallatszódott, ahogy a falusi elöljáró próbált megszabadulni az őt a pribék bokájához kötő béklyótól.
- Kurvanyád!! - kiáltotta Bíbic, majd azzal a lendülettel orrba rúgta a delikvenst, aki szerencsére azonnal el is eresztette, így Ren nógatására végre ő is fel tudott pattani a lóra, bár elsőre majdnem lecsusszant róla. Nagy nehezen visszatornázta magát Ren mögé, úgy kapaszkodva a fiú vállába és derekába, mintha az élete függött volna tőle - ami gyakorlatilag így is volt - s amint hallani vélte a mellettük elsüvítő nyilakat, nem kellett kétszer mondania az idősebbnek, hogy bukjon le.
Ahogy azonban bevették magukat az erdőbe, s az utánuk lőtt nyilak csak a fák törzseibe és az avarba fúródtak mindössze, Bíbic kezdett kissé megnyugodni, noha még mögöttük a vihar hangzavara ellenére is sokáig hallani lehetett a belbőszült kiáltozásokat. Hanem ahogy egyre mélyebbre értek az erdőben, sajnos-szerencsére nem üldözőik, hanem az eső érte utol őket, alaposan eláztatva és megszaggatva a két fiatalt s hátasukat - ennek köszönhetően azonban az összbajomi néphadsereg hamarább lemondott arról, hogy elkapják a szökevényeket.
- Fedezéket kéne keresnünk… - szólalt meg Bíbic a sokadik hátrapillantás után, mikor már egészen biztos volt abban, hogy nem követik őket. - Szerintem letettek rólunk, és inkább az elöljárót akasztják fel… - tette hozzá, majd hehhent egyet. - Vagyis az “elöljálót” - nevetett fel, miután imitálta Ren előadásmódját.


P.S.:644! Ennél csak kevesebb lehet. xD
Mood: Just Punishment
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Aug. 13 2019, 19:16
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor beazonosítottam az ejtőajtó alól érkező kopogtatásokat, és előzékenyen félreálltam az útból, legnagyobb meglepetésemre egy viharvert, vörös üstök bukkant elő alóla. Mi több, vigyorgott, mint a tejbetök! Irdatlan erők megmozgatásával sikerült csak felkaparnom az állam a pallóról, és ebben a szentségelő és szitkozódó elöljáró, illetve a fogdmegje hangja is sürgetett.
- Egy szót sem értek abból, amit mondasz. Mindegy is ez most!
Bóbitás Bíbic – már ha tényleg így hívják, elég mesebelien hangzik – azonnal át is vágja a csukóm béklyózó köteleket, és amíg ő a helyére tolja a kardom, én leakasztom a nyakamból a kötélfüzeret.
- Azért tenni is kell, barátom! – mosolyogtam rá magabiztosan, ahogy átvettem a kardom, és míg az egyik kezemmel az övemre akasztottam, a másikkal a paripám után füttyentettem.
Nagyjából eddigre ocsúdott fel a meglepetésből az összecsődült tömeg is, és kezdtek mindenféle szerves és szervetlen dologgal dobálózni. Az én homlokomon például egyenesen egy tojás csattant, mielőtt a lovam hátára pattanhattam volna. Elégedetlen nyögésekkel és morranásokkal igyekeztem a meg nem született naposcsibe maradványait kitörölni az arcomból, mikor feltűnt, hogy a kompániám mintha nem akarna követni.
- Igyekezz! – rikkantottam, próbálván féken tartani a hátasomat. Egyhelyben kellett maradnia, hogy Bíbic felugorhasson rá, ám a megvadult csőcselék dobálózásában, és a kantárja utáni kapkodásában nem hibáztatom, amiért táncolt azon a talpalatnyi helyen, ami jutott neki. Braibant türelmetlenül horkantott, az ég csattogott, az eső csengett, a csőcselék ordított. De még ebben az eszeveszett hangzavarban is hallani véltem, ahogy roppan egy csont, miután Bíbic kevésbé válogatott szavakkal elküldi melegebb éghajlatra.
Majdnem elvétette magát az ugrást is, és ahogy ezt megéreztem, egyik kezemmel belemarkoltam a hátán az ingbe, és annál fogva segítettem fel a nyeregbe magam mögé, másikkal pedig szorosra vettem a kantárt, és erélyesen megnógattam Braibant-ot.
- Gyí! – a táncoló paripa hálás horkanásokkal nekiiramodott, útjában félve nyílt szét a tömeg. Ettől a ponttól kezdve egészen gyorsan ment minden. Bíbic is megtalálta a helyét a nyeregben, és bár íjakkal és számszeríjakkal lőttek utánunk, mi gyorsabbak voltunk náluk. A nyomunkat akkor vesztették el végleg, amikor bevágtattunk az erdő sűrűjébe, és bár az összbajomi rikoltozásokat még messze lehetett hallani, úgy tűnik, egyelőre leráztuk őket. Amit viszont nem sikerült lerázni, sőt, épp hogy az epicentruma felé haladtunk, az a közelgő vihar volt. Én személy szerint még örültem is neki, az eső lemosta rólam azt a sok mocskot, amit a bitón rám kentek. Volt valami üdítő a vihar utáni esőben.
- Nem lenne hátrány… Viszont nem ismerem ezeket az erdőket. – vallottam meg halkan, hidegen. – Szerintem sem fognak a nyomunkba eredni, de azért legyünk óvatosak, és járjunk nyitott szemmel.
Adtam ki a javaslatot, majd visszafogtam Braibantot, azzal a céllal, hogy valami fedett helyet keressünk. Bíbic szavaira elébb csak cehhentem, végül hangos, megkönnyebbült nevetésben törtem ki.
- El se hiszem! Megcsináltuk! – jókedvem nyarát egy hangos tüsszentés törte meg, ami arra késztetett, hogy fázósan a fejemre húzzam végre a csuklyámat.
Beletelt egy jó fertályórába, mire alkalmas búvóhelyre bukkantunk egy barlang képében.
- Szerinted lakatlan? – állítottam meg a lovamat egy jó yardra az említett üregtől – Elmondani nem tudom, mennyire nincs kedvem megverekedni a lakójával…
Az eső viszont vigasztalhatatlanul esik, ráadásul lassan a napkorong is lebukik az égről.

P.S.:513Mood: The Chase
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Szept. 16 2019, 10:10
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért @

Amikor belemarkolt a kékszemű kurafi a hátán az ingbe, Bíbicnek sikerült némi küzdelem árán Ren lován maradnia, az idősebb pedig máris vágtára ösztökélte a hátast. A vöröshajú veszedelem eközben igyekezett minden erejével kapaszkodni bűn- és balsorstársa derekába, ahogy átugrattak a felbőszült csőcseléken - ettől a ponttól kezdve viszont a szökésük már majdhogynem olyan könnyedén ment, mint egy kisgyerektől elcsenni egy szem cukorkát.
A fekete ló két lovasával bevetette magát az erdő és a vihar szívébe, üldözőik zajai pedig lassan elhaltak a nyomukban, ahogy mögöttük a fák törzsébe és a földbe fúródó nyílvesszők is elfogytak, így egy idő után már csak a zuhogó eső hideg cseppjei verték a két suhanc hátát. Valamelyest rájuk is fért, bár egy idő után Bíbic csak felvetette, hogy okosabb volna valami fedezéket keresniük, Ren válaszát hallva azonban lemondón sóhajtott.
- Én se nagyon… De valami vadászles, vagy barlang, vagy odú csak van errefelé is… - mondta kissé dideregve, ahogy a sűrű csalitost fürkészte, s bár egyetértett Ren megjegyzésével az üldözőiket illetően, nem hagyhatta ki, hogy egy pimasz vigyorral arcán ne gúnyolódjon kicsit az összbajomi csőcselék kontójára. A szőke suhanc cehhenését, majd jóízű nevetését hallva egy pillanatra még a vacogásról is megfeledkezett, s csak szélesebben mosolygott.
- Meg hát! - vigyorogta, és ő is elnevette magát, kiváltképp Ren tüsszentését hallva. Bár neki sem volt épp melege, s hiába hajtotta volna a nem-nilfgaardi nilfgaardihoz hasonlóan fejére a csuklyáját, azzal sem ért volna semmit, ugyanis minden ruhájából facsarni lehetett volna a vizet.
Ahogy az erdő sűrűjébe értek, a fák lombjai ugyan felfogtak valamicskét az esőből, de ez mit sem segített a két bőrig ázott sihederen - bár Bíbic igyekezett szorosan az idősebb fiú hátához bújni, hogy annyival is kevésbé fázzanak. Nem ment vele túl sokra, így hát megpróbálta mással elterelni a figyelmüket a vacogásról:
- Amúgy... Hanyadik kivégzésedről is lógtál meg most? - kérdezte, s nem állta meg somolygás nélkül az érdeklődést, de úgy, hogy még a hangján is hallani lehetett az arcára kiülő, csibészes vigyort. Elvégre, a kékszemű kurafi azt találta mondani még a bitón, hogy ha túlélik ezt a kötelezettséget, akkor egy már kötetlen beszélgetés során Ren lekötelezi azzal, hogy elmeséli a függőben hagyott történetet.
Eközben egy jó fertályóra is beletelt, mire egy sziklafal mellé érve egy nagyobbacska barlang bejáratára bukkantak, s ahogy Ren megállította lovát, Bíbic rögtön leugrott mögüle, és az üreg szája elé lépett.
- Hát, csak egyféleképp tudjuk meg… - sóhajtotta, ugyanis neki sem fűlött volna a foga sem a meneküléshez, sem a barlang feltételezett lakójával való verekedéshez.  - ...Mondjuk, ha levernénk egy medvét, legalább lenne bundánk… - fűzte hozzá, ahogy megborzongott a hidegben, majd hátrapillantott útitársára, aztán végignézett az egyre sötétedő tájon is.  - Mindegy, kibaszott hideg van, zuhog az eső, és mindjárt lemegy a nap, ennél jobb ötletem meg nekem sincs… - morogta, ahogy újra a barlang felé fordult, azzal középső- és mutatóujját a nyelve alá tolta, és akkorát füttyentett, hogy a barlang legalább háromszor visszhangozta a dallamát. Bíbic némán fülelt, hall-e bármilyen motoszkálást a barlangból, de minek okán hosszú-hosszú pillanatokig nem mozdult semmi, a rőthajú hátrapillantott Renre ezután.
- Szerintem lakatlan - jegyezte meg, s amennyiben a szőke siheder is egyetértett ebben, elindult befelé, intve társának, hogy kövesse lovastul.
- Van valami pokrócod a nyereg alatt? Amennyire eláztunk, még egy kurva tüzet sem fogunk tudni gyújtani - fintorgott a fiatalabb, ahogy kicsit beljebb sétálva az üregben amaz felé fordult, jelezve, hogy ott már talán letelepedhetnek reggelig.


P.S.:565! Lesz még kevesebb is. Razz
Mood: Sztoj pa moru
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Szept. 25 2019, 23:32
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor Bíbic töredelmesen megvallotta, hogy tulajdonképpen azzal sem vagyok előrébb, már ami az ezen erdőkben való tájékozódást illeti, csak lemondón ingattam a fejem.
― Veled is csak többen vagyunk… ― jegyeztem meg pimaszul, egy halovány mosolykával a szám sarkában.
Mindenesetre ez nem volt jó hír, az eső egyre csak erősödött, a Nap hamarosan teljesen visszaveszi a fényét, én pedig a nagy felfordulásban észre sem vettem, hogy tulajdonképpen milyen farkaséhes is vagyok valójában. Annak viszont módfelett örültem ― már a saját szabadságomon és életemen túl ― hogy végre volt valami, amin tudtunk egy velőset nevetni, közösen. Még ha egy nátha is lesz az ára. Az ilyen élmények valóban összekötik az embereket.
Aztán amikor Bíbic ― az eső elől, gondolom én ― hozzám simult, nyelnem kellett egy nagyot, hogy legyűrjem galoppba ugrott szívverésem, és az ebből fakadó felgyorsult vérkeringés okozta véredények túlműködését. Megköszörültem a torkom, Braibant pedig toporgott egy sort a kantár játéka alatt. Ne haragudj, lovacskám, engem legalább annyira váratlanul ért, mint téged!
E meghitt, már-már meditatív állapotból végül Bíbic nem annyira váratlan kérdése rángat ki. Tudtam, hogy előbb-utóbb jönni fog, hisz én kötöttem ki, hogy ha túléljük az akasztást, márpedig túléltük, visszatérhetünk rá. De valahol titkon, mélyen legbelül reméltem, hogy megfeledkezett róla. Az emlékekre elhúztam a számat, tekintetem az égre emeltem, mint aki nagyobb érdeklődést mutat az időjárás változása iránt.
― … Csak a másodikról ― vallottam meg végül halkan ― Már nyilvánosról. Azután történt, hogy a húgomat felkarolta egy mágus. Az assengardiak-nak elege lett a balszerencse sorozatból, amit rájuk hoztam. Nem hibáztatom őket érte.
Szörnyű emlékként őrizgetem, nem is szívesen emlékszem vissza rá, de kétségtelen, hogy egészen más lennék, ha nem éltem volna át azt a halálfélelmet. Most is, hogy csak rá gondolok, nagy erőket kell megmozgatnom, hogy ne uralkodjon el rajtam a keserűség, a tehetetlenség, a feneketlen szomorúság. A harag.
― Felhúztak az első bitóra ― vontam vállat, mintha semmiség lenne, holott mindent jelentett nekem ― És ott is hagytak volna veszni, ha a szüleim nem lépnek közbe.
Ha jobban belegondolok, valamikor ezután kezdtem el elfojtani, ha magányos, szomorú vagy mérges voltam, ha féltem. Hogy ne hozzam a tízcsapást az assengardiakra. Hogy ne kelljen újra átélnem mindezt. Pedig--- Nagyot dördült az ég, egész közelről hallottam, vettem is inkább egy nagy levegőt, hogy kiürítsem az elmém. Tulajdonképpen észre sem vettem mindeddig, milyen fárasztó is mindez.
Megállítottam Braibant-ot egy lakatlannak tűnő üreg szájánál, Bíbic pedig vállalkozott rá, hogy felderíti, lakik-e már benne valami. Vagy valaki.
― Rám ne számíts, sokra nem mész velem egy medve ellen.
Úgy döntöttem, egyelőre nyeregben maradok. Már csak azért is, hogy ha menekülni kell, akkor annyival is előrébb legyünk. Onnan figyeltem, és füleltem, ahogy Bíbic nagyot füttyent, készen arra, hogy… Nos, bármire, de legnagyobb meglepetésemre nem történt semmi. A visszhang elült, mintha sosem lett volna.
― Annak tűnik ― ugrottam le végül magam is a nyeregből, paripámat kantáron magam mögött vezetve, hogy ő se ázzon szegény. Hű lovacskám. ― Van, de csak egy. Nem készültem kompániára.
Vontam vállat hanyagul, aztán a nyereg alól elő is húztam az összegöngyölt filcpokrócot. Nem volt nagyon nagy, épp egy főre elég, úgyhogy valaki vagy önzetlen lesz, vagy zavarban.
― Tessék ― odaadtam amaznak az anyagot, én pedig nem messze tőle nekiálltam, hogy annyi vizes réteget fejtsek le magamról, amennyit az etikett még elbír. Fedezékünk már van, ez jó. De ezzel a problémáknak még közel sincs vége. Valami hőforrás csak kéne, én magam pedig személy szerint nem ettem tegnap reggel óta.

P.S.:571Mood: White Orchard
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Okt. 27 2019, 23:41
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért @

- Amikor bezzeg arról volt szó, hogy leszedjem a szép kis kötélnyakékedet, akkor azért jó volt, hogy többen vagy velem, eh? - cehhente Bíbic amazéhoz hasonló pimaszsággal, s éppen ugyanolyan mosolykával szája sarkában, mint ami Ren arcára költözött fel, noha sajnos egyikük sem látta a másik arcát a helyzet miatt. Aztán csakhamar jóízű nevetéssel kísérve lendültek túl mindketten az iménti események izgalmain, s míg a jéghideg eső és a fagyos szél elől kerestek valami fedezéket, Bíbic rákérdezett arra a bizonyos első alkalomra. Már ami az akasztást illeti.
A kékszemű kurafi feleletét hallva eleinte kíváncsian, majd lassan elkomorulva hallgatta Rent, s a végén csak annyit jegyzett meg, hogy:
- Az anyjuk tetves picsáját.
Éppen csak nem köpött egyet utána, de ebben az egy mondatban benne volt minden, amit ezekről az emberekről gondolt, és volt egy sejtése, hogy újdonsül balsorstársa is hasonló véleményen lehetett. Hiszen mindketten a Megvetés Idejének Gyermekei voltak.
- Különben meg, mi ez a te balszerencséd? Egészen szerencsésen lekeveredtünk arról a bitóról--- - kérdezősködött volna tovább, ám ekkor hatalmas mennydörgés szakította félbe mondanivalóját, Bíbic pedig nagyot ugrott a nyeregben ijedtében. Szerencsére szorosan kapaszkodott az idősebb derekába, ezután pedig méginkább. No nem mintha félt volna, vagy ilyesmi… De azért remélte, hogy Ren nem teszi szóvá.
Aztán mikor végre rábukkantak egy egészen alkalmasnak tűnő barlang bejáratára, a vöröshajú veszedelem már le is ugrott a nyeregből, hogy felderítse az üreget, Ren megjegyzésére csak hehhenve egyet.
- Pedig reméltem, hogy tudod is használni azt a kardot, amit visszaszereztem neked - vigyorgott a szőke suhancra incselkedőn, majd kis vizsgálódás után úgy döntött, egy füttyentéssel próbálja ki, vajon felébred-e bármi a barlang mélyén, vagy sem. Ezutóbbi történt, így intett Ren-nek, hogy jöjjön csak a lovával együtt, majd ahogy kiderült, hogy csak egy pokróc van csupán amaznál, ami éppen egy embernek is elég, sóhajtott egy nagyot. Nem neheztelt volna azért a medvebundáért - és mindennek a tetejébe még meg is tudta volna valósítani, hogy a szó legszorosabb értelmében egy medvebocs bőrébe bújjon… Csakhogy.
Nem fedhette fel magát Ren előtt. Egy dolog az, hogy segítettek egymásnak megszökni, egy másik az, hogy együtt is kerestek menedéket - de hogy megbízhatott-e a fiúban annyira, hogy megmutassa neki, mi is ő valójában, az már egy teljesen más kérdés. Nem akarta sem megrémíteni, sem magára haragítani újdonsült ismerősét, márpedig mindkettőre volt esély, legalább is abból kiindulva, amit az emberekről eleddig tapasztalt… Még Petyának is csak azután merte elmondani titkát, hogy biztosra vette, nem fogja bántani.
Ezen töprengett, mikor Ren hirtelen, nemes egyszerűséggel a kezébe nyomta az egyetlen pokrócot, majd pár lépéssel odébb nekiállt lefejteni magáról néhány elázott ruhadarabot, hogy legalább kifacsarja belőlük a vizet. Bíbicnek beletelt vagy jó hat-hét nagy pislogásba, mire szóhoz jutott meglepetését követően.
- ...És te…? - kérdezte tétován. - ...Jó, tényleg nem ez a legnagyobb takaró, amit valaha láttam, de… Elférünk alatta ketten is. Ha összehúzzuk magunkat. Különben is, úgy még egymást is melegen tudjuk tartani - vont vállat, mivel a maga részéről semmi zavarbaejtőt nem talált ebben. Hiszen az Elveszett Fiúkkal is úgy vészelték át a telet Ríviában, egy borospincében, hogy összebújtak és magukra húztak minden létező rongyot és pokrócot, amit csak találtak. Néha egy-egy könyök vagy térd vesén vagy bordán vagy más helyen talált valakit ugyan, de még mindig elviselhetőbb volt ezen vitatkozni, mint halálra fagyni a hidegben. Bíbic pedig ezúttal is így vélte, bár azt el kellett ismernie, hogy a fedezék és a remélhető meleg ellenére sem volt annyira rózsás a helyzet: bármilyen jól is bírta az éhkoppot, azért egy-két falat valamit elrágcsált volna...


P.S.:580! Lesz még kevesebb is. Razz
Mood: Sztoj pa moru
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 01 2020, 17:43
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor Bíbic rávilágított a tényre, hogy tulajdinképpen panaszkodás helyett hálásnak kellene lennem, hirtelen eszembe jutott valami, ami arra késztetett, hogy kitekerve magam a nyeregben hátralessek a vállam felett, amennyire csak tudtam.
― Ami azt illeti, ― kezdtem bele természetes hanglejtéssel ― megköszöntem már?
Hazudnék, ha azt mondanám, emlékszem, az izgalom, illetve az a sok minden más, amin túl vagyunk, teljesen elvette az eszem. Lehet, ha leülnénk alaposan, részletekbe menően átbeszélni a történteket, kiderülne ilyen és ehhez hasonló apróságokról, hogy nem jól, vagy épp egyáltalán nem emlékszem rájuk. Mindenesetre nem szerettem volna, ha Bíbic úgy érzi, nem hálálom meg eléggé, hogy megmentette az életem.
A tény azonban, hogy képesek vagyunk csak így elkacagni a dolgot, jó kilátásokat vetett elénk, a fagyos szél és jéghideg eső ellenére is.
Sóhajtottam csak egyet, réveteg tekintetemmel a messzeséget kémlelve Bíbic minősítő szavaira.  
― Már régi történet. Persze, sosem felejtettem el, de igyekszem magam mögött hagyni. Csak úgy, ahogy magam mögött hagytam Assengard-ot, és vele Nazair-t.
Ha az ember túlságosan rákoncentrál valamire, egészen biztos, hogy az fog vele megtörténni. Különösen igaz ez az én esetemben. Meg a nővéremében.
A ménkűre az égre emeltem a tekintetem, és csak akkor szakítottam el onnan, és emeltem botcsinálta kompániámra, amikor az fázósan hozzám simult.
Megvártam, míg elült a haragos mennydörgés, csak azután feleltem, hogy nem őrjöngött többé.
― Így születtem ― vontam vállat beletörődőn ― Lilith holdja alatt. Amióta csak az eszem tudom, a közvetlen közelemben minden a lehető legszerencsétlenebbül alakult. Mondd csak, ― kérdeztem rá hirtelen, ki tudja, honnan merített bátorságból ― hiszel benne, hogy az ember eredendően gonosz, csak mert szokatlan asztrológiai körülmények között született?
Megfogalmazta ezt a kérdést valóban elég sután, sőt, egyenesen nevetségesnek hangzott, főleg, hogy még senkivel nem nyílt alkalmam igazán mélyen beszélgetni a témában, de megannyi babonától rettegő ember csak nem tévedhetett. Nem igaz?
― Használni tudom ― emeltem meg a hangom Braibant hátáról, már a barlang szájánál ― de barlangi medvék ellen nem sokra megyünk vele. Legfeljebb jó lesz neki fogpiszkálónak, ha már megevett.
Addig jó, amíg Bíbic nem sejti meg, valójában tapasztalatból beszélek.
De nem úgy tűnt, mintha Bíbic füttyszava bármit is felébresztett volna téli álmából, úgyhogy különösebb lelkiismeret-furdalás nélkül bevettük magunkat, igen, a lovammal hármasban.
Miután lefejtegettem magamról annyi réteg vizes ruhát, amennyit még elbírt az etikett, körbetekintettem a barlangon, ameddig a szemem bírta fényviszonyokkal. Végül egy nagy marékra való száraz levelet és gallyacskát össze tudtam kotorni, hogy legalább ideig-óráig melegítsen bennünket. Kimehetnénk fát gyűjteni, de minden csupa víz, és ez sajnos holnap is így lesz.
― … Komolyan nem bánod? ― persze, az én takaróm, nem kellett volna engedélyt kérnem tőle, hogy használhassam, de tulajdonképpen alig ismertük egymást.
Azon kívül, hogy mindketten érdekből segítettünk a másikon, és együtt dobbantottunk a saját kivégzésünkről, semmi okunk nem volt bízni a másikban. De ha valóban nem bánta, akkor kértem tőle egy kis helyet, illetve takarót.
― Kérlek, mondd, hogy tudsz tüzet csiholni. ― én is tudok, nem arról van szó, de inkább nem kockáztattam meg, hogy a fiú megsérüljön az én átkom miatt.
Cserébe magamhoz húztam az utazószütyőmet, és kivettem belőle két tenyér nagyságú, kovászolatlan kenyeret. Kinézetre épp olyan volt, mint bármelyik másik kenyér, leszámítva, hogy nem kelt meg.
― Parancsolj. Ne kérdezd.

P.S.:530Mood: Happy childhoods make for dull company
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 14 2020, 15:51
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért @

Bíbic egészen meglepődött, mikor a szőke suhanc menet közben hátrapillantott válla fölött, s teljes őszinteséggel kérdezett rá, hogy megköszönte-e már balsorstársa segítségét. Két nagyot pislogott, majd vonásai ellágyultak kicsit, ahogy válaszolt.
- ...Meg. Bőségesen megháláltad már - engedett meg magának egy félmosolyt. - Meg amúgy is, ilyen a betyárbecsület - vont vállat aztán.
Valójában a nagy fejetlenségben egyiküknek sem volt érkezése arra, hogy ilyen formaságokkal foglalkozzon, de Bíbic úgy érezte, hogy sok ponton tett róla botcsinálta útitársa, hogy lekötelezze. Ehhez mérten a rőthajú istencsapása nagyon is kíváncsi volt Ren történetének részleteire, noha sejthette volna, hogy a nazairi dezertőrrel sem volt valami kedves a Sors. A boldog gyerekkor csak unalmas társaságot szül, mi? Hát, akkor kapja be a Végzet.
- Azok kergettek el? Vagy magadról mentél? - kérdezte aztán, de hangján érződött, milyen ellenszenvvel viseltetett a számára ismeretlen assengardiak iránt. Aztán beütött a ménkű, Bíbic pedig őszintén hálás volt, amiért Rennek nem jutott eszébe cukkolni azzal, mennyire megrettent az égzengést hallva. A fiú magyarázatát hallgatva csak értőn hümmögött, a váratlan kérdésre azonban felkapta fejét.
Szíven ütötte a kérdés. Hány ilyen emberrel találkozott már…? Hány ilyen aljas, hazug, mocskos és alattomos szukafattya keresztezte már az útját? ...Mind meg lett volna átkozva? Egy frászt.
- ...Hogy hiszek-e ebben? Egy nagy lófaszt. Nem tudom, mi az az asz… asztalológia, de azt tudom, hogy az ember magától lesz gonosz, nem azért, mert rosszul állt a Hold az égen, amikor megszületett. Te meg - folytatta határozottan - ha gonosz lennél, akkor beköptél volna az elöljárónak, amikor nekiálltam megbuherálni a bilincsem, hátha elengednek téged cserébe. ...De nem tetted. Félrenéztél, pedig láttad, mit csináltam… És kurvára nem lehettél biztos abban se, hogy én nem csak a saját bőröm mentem… - tette hozzá.
Aztán mikor megérkeztek a barlanghoz, Bíbic füttyentését követően úgy állt a helyzet, hogy semmilyen állat nem fogja majd fogpiszkálónak használni Ren kardját, miután őket megette, így aztán nem volt kérdés, hogy a páros lovastul bekucorodjon a hűs járatba. Aztán a nazairi dezertőr a kezébe nyomta a pokrócot, hogy használja csak, de nem volt pofája így elfogadni.
- Én aztán nem bánom - vont vállat, majd felnevetett. - Különben is, a tiéd. Na, gyere - intett fejével amaznak, azzal kinyitotta a takarót, s közelebb is lépett amazhoz, hogy letelepedjenek a korábban összekotort maréknyi száraz levél és gallyacska elé.
- Bízd ide - bólintott az idősebbnek, máris tűzszerszám után kutatva zsebeiben, de hiába nyúlt a mélyére, az istennek nem lelte a kovát, így egy fintorral húzta ki kezét, hogy a megmarkolt “kincsek” közül kikotorja a neki kellőt. A tolvajkulcsot, ami a kezébe akadt, gyorsan visszasüllyesztette a zsebébe, majd eldobott egy-két berozsdásodott vasszöget, egy rézkulcsot, visszatett a helyére egy üveggolyót és egy arany fülkarikát, de mivel a csiholót nem találta, mordulva túrt a másik zsebébe, hogy onnan végre előpecázza a vasdarabot és a kovát, s nekiálljon tüzet szítani.
Hamar el is kezdtek pattogni az apró szikrák a szerszámról, Bíbic pedig néha egy-egy szisszenéssel adta csak jelét, hogy esetleg a kezét találta el egyik-másik a kupac helyett. Aztán amint az egyik levélke úgy tűnt, lángra kapott, a fiú két tenyerét a kupac köré vonta, majd közel hajolt a parázshoz, s lágyan fújni kezdte. Beletelt egy kis időbe, de végül csak sikerült egy egész kis helyre tábortüzet csiholnia. Büszkén és elégedetten húzta ki magát, majd kicsit kinyújtóztatta tagjait, s egészen kimelegedett eddire.
- Hát, főzni nem fogunk rajta, de legalább egy ideig melegít - nézte el a lángocskákat, kicsit közelebb húzódva társához, bár ő is tudta, hogy az a kevés ág és levél nem fogja sokáig táplálni a tüzet. Hunyorogva elnézett a barlang mélye felé, amiből a hevenyészett tűzrakásnak köszönhetően kicsit többet láttak immár, s mintha valami különös, nem annyira természetes formákat vélt volna felfedezni a félhomályban, ám ekkor Ren a kezébe nyomott egy adag kovásztalan kenyeret.
- Oh - pislogott meglepetten az ételre, majd amazra, aztán Ren megjegyzését hallva elmosolyodott. - Kösz… - tört egy darabot a kenyérből, s igyekezte nem egy falásra bezabálni az egészet - pedig milyen éhes volt…!


P.S.:661 szó lett, maradhat?
Mood: Happy childhoods make for dull company
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Május 14 2020, 12:54
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
Amikor Bíbic biztosított róla, hogy már bőségesen leróttam a hálámat, megkönnyebbültem. Elvégre az ember nem feledkezhet meg a jómodoráról az életveszély küszöbén sem.
― Akkor jó.
Csak tudnám, miért mosolygott mellé ilyen mindentudón.
És ahogy így Nazairról beszélgettünk, egyre többet és egyre mélyebben, hirtelen, alattomos és hideg meztelencsigaként bekúszott a tudatalattimba a honvágy.
― Magamtól mentem, de nem azért, mert kergettek volna. A húgom nyomát keresem, aki egy északi varázslóhoz szegődött tanoncnak. Még mindig őt keresem, a bitó csak… kéretlen kitérő volt.
Későn vettem csak észre, hogy túl sok ostobaságot fecsegtem össze csillagokról és emberi sorsokról, és mire sűrű bocsánatkérések közepette visszakozhattam volna, Bíbic már beelőzött. Méghozzá olyan hévvel, hogy abból egy leendő bajtársat véltem kihallani. Ettől, és a félremondott kifejezéstől karikás jókedvemben még egy szerény kuncogást is megengedtem magamnak.
― Asztrológia. ― hangsúlyoztam ki neki egy kicsit jobban intonálva, hátha az akcentusom miatt értette csak félre. ― Mindegy, csillagjóslás, azt csak érted!  ―  magyarázkodtam tovább, nem realizálva, hogy az ügy szempontjából tulajdonképpen mi közömbös is ez az információ. El is hallgattam rögvest, de inkább amaz szavaitól, mint a zavartól. ― … Köszönöm.
Végül ez volt minden, amit ki tudtam nyögni. Halk volt, már a vadul zúgó esőhöz és az erdő zajaihoz képest, rövid, és esetlen. De minden benne volt. És csak ha nagyon figyelt, láthatta meg Bíbic, hogy a csuklyám árnyékában mosolygok.
― Jól van, jót fog tenni ― vallottam be végül a megosztott takaróra kissé fázósan.
És ahogy Bíbic elhárította a saját takaróm megosztásával kapcsolatos krízist, az alá közösen beburkolózva foglaltunk helyet egy igen szerény rakás levelecske és gallyacska mellett. Biccentéssel nyugtáztam, hogy rábízhatom a tűz fellobbantását, és igyekeztem minél türelmesebben, minél udvariasabban kivárni a meleget. Gyújtó helyett azonban a legkülönbözőbb tárgyak kerültek elő a rőthajú suhanc zsebéből, ezzel arányosan pedig egyre nagyobbra nyílt a szemem a fülbevalót, az üveggolyót, a rézkulcsot, a szögeket és még miegymást látva. Csodálkozva meredtem a felhozatalra, legalább ugyanilyen értetlen, kíváncsi tekintettel Bíbicre, majd újra a „kincsekre”.
― Hogyan--- …. Nem, nem, inkább nem akarom tudni.
Bíbic végül meglelte a neki kellő tűzcsiholó eszközöket, én pedig óvó tekintettel követtem figyelemmel, hogy lobbantja végre lángra a mi tábortűznek csúfolt kis rakásunkat. Amint megéreztem a meleg első hullámait, jólesőn felsóhajtottam.
― Ne becsüld alá a vándort. ― kacsintottam rá egész pajkosan, majd a kovászolatlan kenyérből törve a tűzrakás szélére helyeztem pár kisebb darabot pirulni. ― … Szívesen.
Magam sem tudom, miért, de most, itt, így, a világ legtermészetesebb dolgának éreztem, hogy Bíbic közelebb húzódott hozzám. Egy kezemen meg tudom számolni, hány embert engedek ilyen közelségbe, köztük a húgomat, de most valamiért melengetett a gesztus. Abban a világban pedig, amelyik a sajátját veti ki magából idő előtt, minden melegséget meg kell ragadni.
Csak egy árnyalatnyit fordítottam arrébb a fejem, hogy kilássak a barlang szája felé. Vettem egy szem pirított kenyeret, szitkozódtam, mert forró volt, végül bekaptam.
― Egy darabig még esni fog, ahogy elnézem. Mihez kezdünk, ha elállt?

P.S.:482Mood: Voice
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jún. 08 2020, 01:01
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren



Akasztják a hóhért @

Bíbic csak hümmögött Ren magyarázatát hallva, ez a megnyilvánulása pedig egyszerre volt mélységesen megvető és elképesztően elismerő. Megvetette azokat a falusiakat, akik miatt Ren így vagy úgy, de távozni kényszerült Nazairból, ugyanakkor úgy vélte, a fiú minden megbecsülését kivívta azzal, hogy egyedül neki mert vágni a Kontinensnek, miközben összesen annyi információ állt a rendelkezésére a húga hollétéről, hogy egy varázsló tanítványa. Felnézett rá emiatt.
Nem volt hát csoda, hogy olyan komolyan és határozottan szögezte le a véleményét is az emberi gonoszságról - vehemenciája azonban sokat csitult, ahogy meghallotta Rent kuncogni.
- Jó, akkor az! Pedig az asztalológiának több értelme lenne - vigyorodott el. - Ha például amolyan istenesen beleverik az ember fejét egy asztallapba, akkor ziher, hogy utána csillagokat fog látni! Na, abból aztán lehet jósolni! - viccelődött maga is nevetve, de igazából amaz kacaját szerette volna még hallani. Valami egészen régről ismerős nyugalom töltötte el ugyanis a szőke suhanc nevetését hallva - ahogy pedig amaz köszönetet mondott neki, Bíbic esküdni mert volna rá, hogy a kölyök a csuklya takarásában igazán mosolygott.

A barlangban hamar megegyeztek az egy szál pokróc sorsáról, s mivel Rennek sikerült egy hevenyészett kis gallyrakást összekotornia, Bíbic rögvest nekilátott, hogy tüzet csiholjon. Azaz hogy látott volna - ha megtalálta volna a kovákat, de ahhoz, hogy ráleljen a kövekre, kénytelen volt előtte kipakolni szinte minden kincsét a zsebeiből. Ren csodálkozó pillantását elcsípve egy pillanatra megszeppent, majd homlokát ráncolva bökött ki annyit:
- Mivan? - kérdezte, a kékszemű kurafi mentegetőzését hallva aztán hehhenve elvigyorodott. - Akkor ne kérdezd.
Ezt követően viszont már igazán nem sok időbe telt, hogy Bíbic ügyködése nyomán lángra kapjon a kis tábortűz, Ren pedig még arról is tett, hogy valami harapnivalójuk is legyen. Ha Bíbic a sanda hátrapillantás során látott is bármi szokatlant, innentől sem ideje sem kedve nem volt foglalkozni vele, ugyanis más kötötte le a figyelmét.
Azt a pajkos kacsintást látva ezúttal a rőthajú istencsapásán volt a sor, hogy zavarba jöjjön, bár maga sem értette, mi zökkentette ki úgy a fiú gesztusában. Mindazonáltal, meglepő módon nem nehezményezte az incselkedést, mi több, még közelebb is húzódott Renhez.
Kinevette amazt, amikor a túl forró kenyérdarabkát kezébe véve elkáromkodta magát, a kérdést követően viszont már némiképp több komolysággal töprengett el.
- Hát, gondolom azt, amit eddig… - mondta aztán, ahogy a fiúra pillantott. - ...Én is keresek valakit. Vagyis, valakiket - vallotta meg csendesen, felemás tekintetével a lángcsóvák táncát fürkészve. - ...Volt… van néhány barátom, akiket… Akiktől elszakadtam. Ríviában. ...A pogrom után - sóhajtotta, s hiába próbálta leplezni, még mindig megborzongott az emlékétől. - Őket próbálom megtalálni. ...Szóval… - vett egy mély lélegzetet, ahogy lopva amazra lesett. - Ha már te is keresel valakit, meg… én is… akkor akár kereshetnénk őket együtt… - vetette fel, tőle szokatlan félszegséggel. Valahogy úrrá lett rajta a zavar és az izgatottság, ahogy arra gondolt, hogy esetleg ketten együtt folytathanák az útjukat.


P.S.:472 szó lett, háh! Razz
Mood: Tomorrow I'll leave Blaviken for good
Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Júl. 07 2020, 17:16
Vendég
avatar

Vendég


A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Fricska x Ren @
― Attól tartok, ez nem így működik. ― feleltem nevető hangon, miután alaposan kikacagtam magam Bíbic tréfájára ― Sajnos. Pedig szórakoztató lenne.
Nem értettem ugyan amaz zavarának okát, de a legkevésbé sem tiltakoztam az ellen, hogy közelebb ficeregjen. Már csak azért sem, mert finom meleg volt.
Akárcsak a kenyérdarab is, de nem bántam, amíg legalább botcsinálta kompániámat jobb kedvre derítette.
Lassú megértéssel bólogattam a kis bíbicfióka szavaira. Ha valaki, hát én aztán értem az attól való elszakadás fájdalmát, akivel igazán törődtünk.
― A pogrom ugyan nem mond nekem semmit… De ha csak negyed olyan vérszomjas volt, amilyennek Nazair lemészárlását mesélik, akkor részvétem… ― susogtam én is halkan, a láng közé pillantva.  Különösen ahogy láttam, hogy még az emléke is megviseli. ― Értem ennyiből is. Nem kell róla mesélned.
Mintha heveny lelkesedés csillant volna a tekintetemben Bíbic felajánlására, hát azonnal rá is bólintottam.
― Végül is, két szem többet lát, mint egy. Menjünk akkor együtt. Legalább amíg lehet. ― mosolyodtam el egész melegen, mielőtt kipillantottam volna a barlangon túli esőfüggönyre ― Álmomban újra és újra egy tornyot látok. Kertjében növények, amiket még soha életemben nem láttam. Körülötte jég és tenger, ameddig a szem ellát. A torony legfelső szobájába csigalépcső vezet fel, a polcokon temérdek könyv, némelyiket ismerem, de a legtöbbről fogalmam sincs, miről szólnak, vagy egyáltalán mi áll a gerincükön. Az ablak mellett állótükör, a szekrények, ládák tömve topánkákkal, drága ruhákkal. Az ágy felett baldachin. A plafon… Emlékezetből is le tudnám rajzolni, annyiszor láttam azokat a freskókat felhőkön pihenő angyalokról. A folyosó végén van egy ajtó, de az ajtó sosem nyílik ki nekem. Mindent ismerek és tudok arról a toronyról. Csak egy gond van ― pillantottam ezen a ponton oldalra ― Fogalmam sincs, hol keressem.  

P.S.:284Mood: Nilfgaard
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Júl. 26 2020, 23:40
Ajánlott tartalom




A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren Empty
Re: A Series of Unfortunate Events ● Fricska x Ren

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Erre csörög a dió (Fricska & Rizz)
» Tilos az á ● Fricska x Elyon
» Tolvajhercegek - Eryl & Fricska
» Alakoskodás - Karméle & Fricska
» Gyerekjáték - Dettlaff & Fricska

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: