World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)


Ha egy szóval kellene leírnia azt az ügyet, melybe sikerült belekeverednie, hát az undorító lenne a megfelelő kifejezés. Már akkor sejtette a bajt, mikor elhatározta, hogy Tussaint-ba indul. Túl közel repült a naphoz, melynek érzete már akkor perzselését a szárnyain. Ugyanakkor valami vonzotta erre a helyre, s a megérzései ritkán csalták meg. Olybá tűnt itt kell lennie valamiért, habár a háta közepére sem kívánta. Egyrészt még a nagy melegben is el kellett rejtenie a haját, amitől a komfortérzete mélyen zuhanni kezdett. Másfelől a munkakeresést sem tette egyszerűvé.
Mindezek után elvállalt egy megbízást valami rémes hárpiától, akibe szíve szerint belerúgott volna, ám sok pénzt ajánlott egy olyan vadászatért, melyet nem hagyhatott ki. Élőholtakat vadászni mindig is élvezetnek rémlett Ciri előtt. Szerette, mert pontosan tudta, mire számíthat ellenük, s így kevés időt ölelt fel az előkészület. Meg persze a jutalom is szép dallamos összeggel csengett, ami miatt megérte lenyelni a büszkeségét. A grófnő arcára mért súlyos pofon, ráért a koronák megkaparintása után. Amúgy is gyűlölte az ilyen fennhéjázó nemes söpredéket. Biztosra vette, hogy azért nevelték őket királyi, császári és egyéb udvarokban, mert így legalább elszigetelték a normális lényektől ezeket a némbereket.
Amikor viszont először találkozott a vadászott „halottizékkel”, leblokkolt. Amit látott az egyszerre kavart benne mérhetetlen szomorúságot és iszonytató haragot. Mire utóbbi felülkerekedett, az ép esze is visszaszökött a fejébe. Egy a hat ellen, egyáltalán nem volt jó esély, ha ódzkodna a varázslatok használatától. Márpedig minél inkább igyekezett eltüntetni a nyomait Eredin elől, amire csak rátett egy lapáttal, hogy rég el akarta dobni ezt a tudományát. Yennefer nem lenne rá büszke, de megértené, ha tudná miért teszi.
A gyilkolásból megfigyelés lett, s Ciri arra eszmélt, hogy valami nincs rendjén ezekkel az élőholtakkal. Nagyon máshogy mozogtak, mint akikkel eddig találkozott. Ez pedig gyanút ébresztett a szívében. Talán jobb, ha egyelőre visszavonul, tábortüzet gyújt és kieszel egy haditervet. Ebben a munkában ugyanis okosan kellett eljárnia. Esetleg eltűnnie ismét, aminek esélyét sem látta, míg a harag dolgozik az ereiben. Így épp amellett a falu mellett táborozott le, ahol elengedte az űzött vadakat. Egyelőre nem tehetett többet, mint leül arra a kidőlt, korhadó fatörzsre, melyet minden jel szerint szél tépett ki a földből, és a fény mellett igyekezett összekötni a szálakat.
Mert az eddigi támadásokból nagyon úgy tűnt, nem véletlenszerűen csapnak le. Csak arra nem jött rá, mi a közös. Nagy segítségére lett volna, ha körbekérdezősködhet, ám ilyen közel a tűzhöz, inkább kerülte az embereket. Nilfgaard határán járt, ami pengeélen való táncolásra kényszerítette. Inkább térképet zsákmányolt, mikor a tábor felé indult, s hiányos ismereteivel próbálta egybefűzni a térséget. Miért vagytok itt? Ki irányít titeket? Ezek a gondolatok fogantak meg az elméje hátuljában, mert biztosra vette, hogy nekromanta húzódik a háttérben. Más nem volna képes ily undorító tettre.  

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Márc. 06 2019, 15:31
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Meg kellett állapítanom, hogy a halálból való visszatérésem túl sokat nem változtatott azon a kiszámíthatatlan eseményhalmazon, amit az emberek életnek hívnak.
Az az újszerű élmény, hogy hosszú idő után csak annyi dolgom van, hogy kiderítsem mi történt az eltűnésem és az újra felbukkanásom közti időben szült néhány igen belsőséges és tisztán érzelmi pillanatot köztem és Yennefer között, amire úgy vélem mindkettőnknek szüksége volt. A háború és a politika akkora koloncot rakott a nyakunkba, amibe egy átlag ember talán bele is roppant volna.
Talán én is belebolondultam volna a dologba, ha nem lebegett volna előttem határozott célként Ciri megmentése.
Lehet, hogy vénségemre kissé érzelgőssé váltam, de el kell ismernem, hogy ez a hamuszín hajú lány legalább annyi jót hozott az életünkbe, mint amennyire húzódoztam attól, hogy vállaljam a Meglepetés törvényének rám eső részét. Ciri mindenkire jó hatással volt, akivel hosszabb időt töltött el. Csiszolt Vesemír vénségére egyre inkább elhatalmasodó zsémbelésén, sikerült lyukat ütnie azon az erős jégpáncélon, ami mögött a legtöbb ember szerint Yennefernek nincs is szíve és az ő kiszabadítására indított misszió engem is sok dolog átértékelésére vett rá.
A legtöbb ember meg azt mondja, hogy a gyerek felnevelése csak nyűg...
Kellett pár nap ahhoz, hogy visszazökkenjen a minden a rendes kerékvágásba. Miután Yenneferrel kiderítettük, hogy mi történt velünk, még néhány napig élveztük a hírek lassú terjedése miatt megadatott felelősségtől mentes kis időt és egymás társaságát. Ezután mintha csak csak visszalöktek minket volna a valóságba, Yent egy búcsúcsók után elnyelte egy térkapu, én pedig néhány levél kiküldése után elindultam az új Keszegem hátán ülve Kaer Morhenbe.
A viszontlátás nem volt éppen felhőtlen. Eskel és Lambert távol volt egy megbízás miatt, Vesemírt pedig rákvörös fejjel találtam meg, amint éppen üvölt a kaedweni király perjelével az erőd kisajátítása miatt.
Szép dolgokra értem haza mondhatom. Csak a vakszerencse, a vár talapzata alatt húzódó nekkerfészek, néhány jól megválasztott szó és jókor alkalmazott axii mentett meg minket attól, hogy földönfutókká legyünk.
Vesemír is lenyugodott és pedig nekiállhattam, hogy megkeressem a kóbor életet élő Cirit.
Senki nem hallott afelől, hogy merre járhat, így a női vajákokról szóló pletykáknak kezdtem utána járni, nem túl sok sikerrel.
Gyakori vendég voltam a kereskedők és utazók asztalainál a fogadóban és sokuknak már eléggé megáztatta a bor a nyelvét ahhoz, hogy ne lehessen készpénznek venni a szavait, de a Toussaint felől érkező borkupecek közül túl sokan emlegettek egy karcsú leányt a hátán karddal és macska medállal a nyakában, hogy pusztán valami népi fabula legyen, így a híres borvidék felé vettem az utamat.
Az arcomra azért kiült egy aprócska félmosoly, ahogy végiggondoltam mennyire jellemző Cirire az a merész lépés, hogy a rá vadászok orra előtt rejtőzködik el.
Toussaintban tovább kellett kérdezősködnöm, de már nem kellett annyira megerőltetnem magamat, mint az útszéli kocsmák borvirágos orrú kupeceivel.
Ahogy közelebb értem a Nettare Rosso uradalomhoz úgy gazdagodott egyre több részlettel Ciri itteni tevékenységének története.
Élőholt banditákra fogadott el megbízást, akik módszeresen prédálják a környező kisebb falvakat.
Beletelt néhány napba, mire olyan nyomra akadtam, amit lekövetve tényleg rátalálhatok, de a nyomolvasásban szerzett tapasztalatom nem hagyott cserben.
Nettare Rosso közelében léptetek az egyik erdei úton, kötőféken vezetve a Vizimában vásárolt Keszegemet.
Tőlem szokatlan módon köpenyt viselve és a csuklyáját az orromba húzva haladok, mivel nem tudom, hogy Ciri miként reagálna, ha meglátna engem.
Az távolban meglátom az általa rakott tüzet és ahogy közeledek felé macskaíriszű szemeim előtt felsejlik egy köpenybe bugyolált női alak.
Még mindig nem vagyok biztos benne, hogy tényleg ő az, de ránézésre a kor és a testalkat megegyezik. Azonban hiába próbálom kifürkészni a mutagénekkel megtámogatott látásommal a csuklya alá rejtett haja színét, nem sikerül elkapnom semmilyen árnyalatot, a köpeny pedig jótékonyan eltakarja a mellkasát, így a medált meglétét sem tudom kifürkészni.
- Akad egy kis hely egy megfáradt utazónak a tűz körül? - kérdezem lényegre törően miközben beérek a tűz fénykörébe - Van cserébe egy kis temeriai rozsvodkám, meg pár szelet szárított húsom.
Tudom, hogy nem a legjobb kezdés de megeshet, hogy tényleg csak egy magányosan utazó fiatal nőt sodort az élet az utamba.



A hozzászólást Ríviai Geralt összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 26 2019, 13:37-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Márc. 21 2019, 13:00
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)


Rengeteg gondolat húzódott Ciri homloka mögött. Hiánytalan ismereteiből nehezére esett összekötni a szálakat. Annyit mindenképp látott, hogy ennek a hátterében egy személy áll. Minden jel szerint varázsló, akik ellen a dimetrium a legjobb ellenszer. Fájlalta a tényt, hogy egyáltalán eszébe jutott. Az efféle bilincsek és nyakörvek fellobbantottak a lelke mélyén valami zabolázhatatlan haragot, mely mindjobban hergelte a magányba burkolózott vajáklányt. Szívdobbanásonként egyre több kép tört a tudatának vásznára, ahol Yennefert vagy Trisst látta ilyen módon megkötve. Barbár és undorító dolognak vélte. Sosem habozott dimetriummal megkötni egy lidércet, vagy más szellemet. De varázslónőkön ezt látni, felkavarta a gyomrát és az érzelmeit. Még egy-két máguson sem viselte volna el.
Cirilla gondolatai azonban tovább folytak, s azon töprengett, miért épp a boszorkányok ellen elkövetett gaztettek zaklatják fel jobban. Talán azért, mert köztük töltött el több időt? Hiszen a Patkányokkal is oly sokat megélt, sőt, saját maga is vágott le női kardforgatót. Ott mégsem érezte alávaló borzalomnak, ha lecsapta valaki karját, vagy akár rosszabbat tett vele. Ezek szerint nem a nők ellenében elkövetve gondolta barbárságnak. Akkor vajon az készíti ki, hogy maga is varázslónő bizonyos mértékben? Kizártnak tartotta. Sosem vallotta magát másnak, mint vajáklánynak, ha kacérkodott is a mágikus képességeinek tökélyre fejlesztésével. Ha Karméle-t vagy Jieh-t kötözték volna meg, akkor is megszakad a szíve.
Végül belé hasított a felismerés. Nem méltó így legyőzni valakit, aki ilyen hatalmas. Megfosztani a varázslónőt a mágiájától olyan, mintha királynőt adnának bordélyházba. Mocskos és dicstelen. A kegyetlenség olyan foka, mely Ciriben hatalmas haragot gerjesztett. Tudta, hogy a látvány szomorú, de a keserűség volt a fa, melyen a düh lángja pattogott.
Egy vaják nem öl szépen, gondolta. Ha kell ötször, hatszor leszúrsz egy rángatózó ellenséget, hogy megbizonyosodj, hogy meghalt. A francba is, ha kell el is égeted, mielőtt tovább állsz. Vesemir bácsi szavai. Nem foglalkozhatott olyasmivel, mint a dicsőség. Ha pedig nem vadságként jelenik meg Cirillában az elfojtott, vadregényes gondolat, hát cinizmussá edződik, akár Geraltban. Talán egy idő után ez is megtörténik. Talán legyőzi az üldözőit és nem marad számára virág a vérszomj mezején. Akkor pedig elkezd igazán vajákká válni. Olyanná, amelyről a mesék szólnak.
Egyelőre azonban azzal kellett foglalkoznia, ami előtte állt. A feladattal, amiért az a hárpia fizeti. Azzal a munkával, ami olybá tűnt a személyes pokla. Szembe kellett hát vele néznie, mert nem hagyhatta, hogy a barátainak, akár az emlékét is így meggyalázzák. Hát még a testüket, ha ugyan az valóban az. Ha kell dimetrium bombát dug annak a tetűnek a szájába, aki az egész mögött áll. Bár nem tudta használni a jeleket, érezte, hogy sebtében megtanulja az ignit, hogy azzal gyújtsa meg a kanócot.
Hang tört utat magának a fák közül. Pontosabban hangok, mert Ciri mindjárt többre is figyelmes lett. Egy ló patáinak dobogására, mellette emberi léptek. Akihez tartozott nagy lehetett és nehéz, mégis egész hangtalanok voltak a léptei. Talán páncélban, fegyverrel érkezik. Aztán feltűnt a köpenyes alak, s Cirillába valami megmagyarázhatatlan izgalom költözött. Izgult, pedig nem tudta ki lép elő a sötétből. A lovat sem ismerte meg, pedig jó érzékkel állapította meg az ilyesmit.
Aztán megszólalt. Mélyen, már-már rekedtesen szólt az orgánum. Érdes, akár a kovács keze. Ciri pedig megértette. Ülve maradt még, de felkapta a fejét. A zöld szempár kivillanhatott a csuklya alól. Az a hang és amiket mond. Az izgalom úrrá lett a lányon, s hosszú pillanatokig nem tudott kitörni belőle. Csak ült, mint aki szellemmel találkozott. Aztán a térdei remegni kezdtek. Érezte, ahogy a tenyere izzadni kezd a kesztyűben. Nem lehet más. Ez a hang senkiéhez nem hasonlít, s az illúziók nem ilyen élethűek. Kizárt, hogy tévedjen. Ez ő.
– Geralt?  

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Ápr. 10 2019, 19:07
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Nem tudom, hogy mit várjak ettől a találkozástól.
Bárhogy is reagálna a megjelenésemre egy kicsit úgy érezném, hogy nem végeztem túl jó munkát a Kaer Morhenben töltött ideje alatt. Ezt egyszerre jelentené azt, hogy vagy túl alapos voltam és kiöltem belőle az emberséget, vagy túl trehány az olyan készséges
Arra nem számítok, hogy a meglepetés sokkjának múlta után kitörő örömmel ugorna a nyakamba. Egyszerűen már túl sokat látott ahhoz, hogy ennyire óvatlan és felelőtlen legyen.
Nem kell emlékeztetnem magam, hogy ő már rég nem az villámló szemű hercegnőcske, akit a Farkasok ódon várába vittem. Magam is nehezen érem fel ésszel, hogy mennyi mindent kellett megtapasztalnia, míg én azzal a színes kompániával az ismert világ ellen vonultam, hogy megmentsem őt az Emhyr által neki szánt végzettől.
A tapasztalat a legjobb tanítómester és befejezte azt a munkát, amit Vesemirrel, Lamberttel, Eskellel és Coënnel elkezdtünk. Amikor újra találkoztam a lányommal már legalább olyan veszedelmes kardforgatóvá lett, mint egy Füvek próbáján átesett vaják.
Még mindig nehezen áll rá az elmém arra, hogy nem furcsálljam amikor a gyermekemként hivatkozok rá, de ezért inkább a vajákokat érintő előítéleteket okolom, nem pedig az apa szerepre való felkészületlenségemet.
Ha mindenki az ellenkezőjét állítja, akkor az ember nehezen hiszi el, hogy megtörténhet a lehetetlen.
A legnagyobb csoda azonban az volt, ami Yenneferrel történt. Ciri képes volt a mélyen eltemetett, de a felszínt alatt folyamatosan kapirgáló emberségességet és az régen kihaltnak vélt anyai ösztönt előásni az én hollófürtű varázslónőmből. Ennek hatására pedig Yen is sokat változott saját előnyére.
Ilyen csodát meg csak egyszer lehet megélni, legyen az ember vaják, vagy varázslónő.
Most pedig a lányom előtt állok, én a vaják, aki apább volt a vér szerinti apjánál és nem tudom, hogy miben reménykedjek. Hogy kardot ránt-e rám, vagy egy kis gyanakvás után megölel?
Látom a smaragdszín szemét parázslani a csuklya alatt és biztos vagyok benne, hogy pillanatonként váltakozik, hogy a szívére, vagy a józan eszére hallgat-e.
Végül óvatosan a nevemen szólít.
Leemelem a fejemről a csuklyát, megrázom a hófehér sörényemet, majd kibányászom az vászoningem alól a tőle kapott farkas-medált, ami néhány másodpercnyi himbálózás után egykedvűen csüng le a láncáról.
- Én vagyok az. - mondom a lánynak
Nem erőltetek semmiféle jellegzetes hanghordozást. Azzal csak arra játszanék rá, hogy valami imposztor vagyok.
Kihúzom magam és közelebb lépek, hogy jól megnézhessen magának. Mindkét kezemet a legtávolabb tartom a kardjaimtól.
- Neked macska, Yennefernek pedig griff fejet formázó medálja van.


Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Ápr. 30 2019, 00:06
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)



Az elme a szívével harcolt, ahogy a tekintetét a vajákra emelte. Mert kétség sem fért hozzá, ahogy levette a csuklyát. Viszont a józan ész arra sarkallta, hogy kikémlelje a valóságot, mielőtt megteszi, amiért az érzelmei döngetik a mellkasát. Ciri felkelt a tűz mellől, de nem fedte fel az arcát. Még nem szabadott. Még bármi megeshet, s annak az ellenkezője is. A jó vaják alapos. A jó vaják odafigyel a részletekre. A vállra omló szürke hajra. A sárga, macskavágású szempáron játszó, pattogó tűzfényre. A hang semmihez sem fogható érdességére. Messzire kerülte a kétely, de nem volt képes szavakba önteni, mi járja át a lelkét. Mert látta meghalni az apját. Pontosan tudta, hogy nem szabadna élnie, s most mégis itt feszített, hús-vér valójában, nyakában a lánccal, melyet tőle kapott. Ez pedig mérhetetlen boldogsággal öntötte el. A kettősség játszott vele, ezért hallgatott az ész óvó szavaira, s a reflexek bölcsességére. Várakozott, mégis előrébb siklott a lába. Araszolva közeledett Geralt felé, mint aki azt sem tudja, mihez kezdjen. Ugorjon a nyakába? Nem volt már gyerek, s amúgy sem fejezte volna ki az érzéseit. Valami sokkal személyesebb kellett ahhoz.
Majd elhagyták a szavak a férfi torkát, Ciri agyába pedig utat fúrt az igazság. Az apja állt előtte. Tudta milyen medált hordott anya. Pontosan és könnyedén ejtette ki a szavakat, s ettől a lányon keresztülzúgott az érzelmek hada. Csak egy volt bizonyos. Nincs mitől félnie. Nincs mitől tartania. Már nem kell bujkálnia, mert eljött hozzá az, akinek a hamuszín hajú lányka a végzete. Megformálódott köztük a két élű penge. Méghozzá az ezüst.
– Geralt! – Megérintette a férfi mellkasát, baljával pedig lassan leemelte a csuklyát saját fejéről. Nem szellem. Élőbb, mint a legtöbb ember, mégis holtabb a hullafalóknál is. Muszáj volt megérintenie. Levette hát a kesztyűit, az ujjai pedig a férfi arcára siklottak. Borostás, mint aki három napja nem látott pengét. Ez Ő. Cirilla olyat érzett, melyet nagyon régóta nem volt képes. Olyasmi kerítette hatalmába, melyről azt hitte örökre elvesztette. Hazatért.
Nem ugrott, nem ficánkolt, nem tört elő semmi, csupán folyni kezdett, akár a víz maga. A karjai a férfi köré fonódtak, a szeme csillogott, ám a sarkában az öröm könnyei gyűltek fel, ahogy megremegtek ajkai. Megölelte, a fejét a mellkasára hajtva, hallgatózva, hátha elkaphatja a vaják szívének hangját. Sikerült neki. Hosszú ölelésben egyesültek újra, Ciri pedig hangtalanul bár, de zokogott. A keserűséggel átitatott boldogság nem vulkánként, vagy lángokként tört a magasba, csupán sodorta, akár egy vad folyó a vizébe hullott tönköt. S a meglepetésgyerek hal volt ebben a folyamban. Fecske, kit hátára vett a szél is.
Képtelen volt elereszteni. Hosszan szorította, egyre erősebben. Talán tartott attól, ha elereszti újra elveszti majd. Ám a lelke mélyén tudta, hogy ez nem fog bekövetkezni. Immáron bármerre is jár, együtt lesznek. Mert élnek. Csupán ez a tudat elég volt, hogy táncba rántsa a vajáklányt.
– Én vagyok a végzeted? – Suttogta, mintha a mindenség legnagyobb titkát osztaná meg épp. – Mondd meg! – Sóhajtotta, ahogy felemelte végre a fejét, s a kézfejével letörölte a könnyeit, majd belefúrta smaragd tekintetét a macskaszemekbe. Mosolyra húzódott a szája, de még mindig potyogtak a könnyei. – Én vagyok a végzeted? – Ismételte. Pislogni sem mert, nehogy lemaradjon valamiről. Egy rezzenésről is akár az apja arcán.  

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jún. 14 2019, 23:25
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Nem kell látnom Ciri arcát ahhoz, hogy tudjam miféle vihar dúl most benne. Az elme kel birokra a szívvel.
A józan ész a tapasztalattal.
A realitás a reménnyel.
A kiképzés az emberséggel.
Bár csuklya takarja az arcát, de mégis mintha a képzeletem próbálna kisegíteni és a szemem elé idézi a gyanakvóból hitetlenkedőre, majd a hitetlenkedőről örömtelire változó arc vonásait.
Az egész mozgásából visszasugárzik valami természetellenes merevség. Úgy áll fel, mintha a fisztek deliriuma kerítette volna a hatalmába, de a kámzsa alól kivillanó jádeszín szemekben megbúvó bölcsesség mindennél jobban jelzi, hogy olyan tiszta a tudata, mint a hegyi patak a forrásánál.
A tekintetéből meg tudom mondani, hogy jelen pillanatban a személyisége racionálisabb felére bízta a helyzetet. Ezer közül felismerném azokat a gyors szemmozgásokat. Pontosan így mérte fel a ritmusosan mozgó gyakorlóbábukat is Kaer Morhenben. Az első néhány alkalommal még csak a mintázatot próbálta megtalálni, de ahogy kiismerte magát perdülő és forgó szalmafigurák örvényében, már nem volt szüksége vizslatásra.
A testtartása változásából látom, hogy hisz annak, amit lát és nem kételkedik. Ennek ellenére nehezen távozik a mozgásából a hitetlenség ólmos merevsége.
Óvatosan közelít felém, a tapasztalatlan vagy avatatlan szemlélő számára úgy tűnhetne, hogy fél tőlem, de aki ezt mondaná az még nem kapott vissza halottnak hit családtagot.
Lassú, óvatos léptekkel közelítek én is felé, mintha csak egy riadt, orvvadászok csapdájába esett őzgidához próbálnék közelebb menni.
Láthatólag a szavaim, a medál és az az információ, hogy Bonhart trófeái közül melyik kihez került, minden kétséget kisöpörtek a tudatából.
Ciri még mindig egy kétkedő ember óvatosságával helyezte apró, finoman ívelt kezét a mellkasomra és lehúzza a fejéről a csuklyát.
Smaragdszín szemei zöld lidércfényként izzanak a szemgödreiben, ahogy tekintetünk találkozik. Látom a csodálkozást és a kérdést a szemeiben.
- Itt vagyok Ciri. - fogom meg a mellkasomnak támasztott kezét
Megelőz az öleléssel. Talán csak azért, hogy véglegesen eldöntse, hogy nem álmodik-e. Talán azért, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az, aki az egész kontinens ellen ment miatta él és lélegzik, nem pedig csak egy tovatűnő csalfa délibáb.
De biztos nem azért, hogy elrejtse a könnyeit.
Vajáknak neveltük ugyan a többiekkel, de nagy szerencsénkre Triss időben megakadályozta, hogy megtanítsuk neki elnyomni az emberségét, Yen mellett pedig megtanulta, hogy vannak helyzetek, amikor az érzéseket nem szabad elnyomni.
Érzem, ahogy a szemeiből patakzó sós könnyek mindkettőnk bőrét és ruháját megnedvesítik.
Óvatosan kulcsolom össze a karomat a vállaim körül és egy apai ölelésben részesítem.
Úgy követeli tőlem, hogy ismerjem el a minket összekötő kapcsot, mint egy gyermek, aki makacsul szeretne hinni abban, hogy varázsütésre minden rendbe jön.
- Te vagy a végzetem. - dörmögöm a fülébe halkan az egészín haján keresztül - A végzeten, amit se háború, se szörnyek, se a saját konokságom nem tudott elvenni elvenni tőlem.
Ciri kibontakozott annyira az ölelésemből, hogy egymás szemébe tudjunk nézni. Az ő szemeit még áztatták a könnyek, én pedig éreztem, hogy egy árva csepp a szemem tövéből kiindulva végiggördül az arcomon és beleveszik a szakállam.
- Te vagy a végzetem. Te és Yen. - mondom neki olyan lágy hangon, ahogy csak egy szülő beszélhet a gyerekével - Ő is életben van és alig várja, hogy találkozzatok.


Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jún. 21 2019, 22:47
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)



Ciri szilárd felületet érintett, Geralt keze az övé köré fonódott, majd egymás köré a karjaik, s semmi mást nem tudott tenni, mint kiengedni magából a könnyeket. Szóltak örömnek, mert végre itt állt előtte a vaják, mert megtalálták egymást, s nem váltány, nem illúzió. A tény, hogy valóságos volt, a legtöbbet nyújtotta a lány érzéseinek, melyek száz körömmel kapaszkodtak a világmindenségbe, ám ez az egy pont az érzelmek minden hullámát maga felé vonzotta. Geralt olyan hatással volt rá, mint fémszilánkra a mágnes. Ő volt a biztos pont. Ő és Yen. Yen és ő. Cirin pedig mérhetetlen öröm sodort keresztül.
Ám a könnyek szóltak a keserűségnek is, mely épp oly tengermély, mint az érzelmek és valós, mint a vaják maga. A tudat, hogy egyszer elvesztette őket, s a gondolat, hogy ez újra megtörténhet, megtörte az elméjét. Mert pontosan tudta, hogy nem bírná elviselni. Hogy képtelen volna újra átélni a pillanatot, mikor elveszi tőle a világ a szüleit. Lüktetett az elméje, mert szabadulni akart a kínzó gondolatoktól. A látványtól, ahogy mindketten holtan esnek össze. A pogrom képeitől és mindattól, ami ahhoz vezetett. Az ész pedig pontosan tudta, mikor és hogyan kell átadnia a helyét a szívnek. Könnyeket küldött a lány szemébe, s Cirilla csak hangtalan zokogott. Tudván, hogy a hirtelen jött örömmel együtt, távozik majd a keserűség is.
Felpillantott Geraltra. Fürkészte a macskaszemeket. Nem vágyott rá, hogy ismeretlent lásson ott. De látni akart ott valamit, az egyszer biztos. Ahogy pedig a vaják válaszolt, szemernyi kétség sem fért hozzá, hogy apa és lánya végre egyesült. Hosszú idő után. Felfoghatatlan távolságokra sodródtak egymástól, de végre útjuk ismét összeért. Cirillának nehezére esett elengedni, de tudta, hogy megteheti. Nem fog egy pillanat alatt eltűnni. Nem álmodik.
- Mit keresel te itt? – A hangja nem hordozott értetlenséget. Csupán boldogságot és kíváncsiságot. Az elméje elkalandozott a feladatról, de ahogy hátrapillantott a tűz felé, hirtelen átvillant az agyán ismét. – Gyere ülj ide! – Hellyel kínálta a farönkön, melyen az imént a gondolataiba süppedve próbált megoldást találni a bajára. Talán két vaják többet lát majd. Akár a Leshennél a három.
A tűzbe bámulva az ölébe fektette a kardját, majd játékos mosoly szaladt az arcára. Boldog volt. Találkozott Braennel, akivel olyan régóta megszakadt a kapcsolata. Találkozott két vajáklánnyal, amiről sosem gondolta volna, hogy megtörténhet. És most Geralt is megjelent. Úgy érezte, hogy a világ végre az ő pártjára állt, s ezt nem akarta elereszteni. Egyelőre még nem. De pontosan tudta, hogy meg kell tennie egyszer. Nem ringatta magát illúziókba, csupán reményekbe. A reménybe, mely azt sugallta, van még idő míg Eredin felbukkan. Míg eléri a világot a Fehér fagy és a Zord vadászat.
- Azt ne mondd, hogy téged is az a hárpia bérelt fel. – Megcsapta a felismerés, hogy talán eljön egy olyan pillanat, amire régóta várt.  Az első közös vadászatra. Az első alkalom, hogy valóban együtt dolgoznak majd. Ha ilyen mostoha körülmények között is. Talán jobb is így. Talán… A bajban a segítségére sietett az apja. A vajáknak valóban ő volt a végzete. Vagy ahogy egyszer fogalmazott, mikor a lány még gyermek volt csupán „több annál”. Yennefer mesélt neki egy történetet, aminek elharapta a végét. Valamit, ami a végzetről szólt közte és Geralt közt. – Mondd, hogy legalább jobb pénzt ajánlott, mint nekem.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Júl. 26 2019, 13:16
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Cseppet sem lep meg Ciri reakciója, miután megbizonyosodott arról, hogy tényleg nem váltány, illúzió vagy más szemfényvesztés vagyok.
Olyan hévvel karol át, mintha egy meghalni készülő szerettét próbálná meg megóvni a másvilágtól pusztán az akarata erejével.
Sokáig nem gondoltam bele komolyan, hogy a kozmikus értelemben vett Sors, vagy Végzet milyen hatalmas erő és ezért is alkalmaztam olyan könnyelműen a Meglepetés törvényét, amikor nem tudták kifizetni a szörnyek leöléséért járó vérdíjat.
A szegény parasztembereket más is kínozza a nincstelenségen kívül és én pedig bármennyire is érdektelennek tűnök, túl sokszor kaptam már meg a lélektelenség és az érzéketlenség vádját, hogy a kisebbik rosszat válasszam a vitás helyzetekben.
Évekig nem akartam elfogadni, hogy a Sors az szánta életem céljául, hogy egy árva hercegnőt annyira szeressek, mintha tulajdon vér szerinti lányom lenne és miatta átvágjak az egész kontinensen szembemenve azzal, hogy mennyire csekélyke remény látszott csak a sikerre és szinte minden léptemet számító politikusok, ármánykodó varázslónők és parancsra gondolkodás nélkül gyilkoló orgyilkosok szegélyezzék.
A Sors, a Végzet azt a szerepet szánta Yennek és nekem, ami igazán kevés varázslónőnek és vajáknak adatik meg.
Szorosan magamhoz ölelem Cirit és hagyom, hogy néhány örömkönny végig gördüljön az arcomon.
Lehet egyesek most megvádolnának azzal, hogy vénségemre érzelgőssé lettem, de semmi szégyellni valót nem látok ebben. A halálból tértem vissza. Egy ilyen után az ember átértékel bizonyos dolgokat.
A smaragdszín szemek tekintete belefúródik a gyantasárga pupilláimba, de se kérdés, se hitetlenkedés nem ül benne.
Csak az elveszett apját viszontlátó gyermek öröme.
- A te nyomodat követtem. - válaszolok a jól megszokott rekedtes hangomon - Vesemirnek fogalma sem volt, hogy merre járhatsz, de szerencsémre, nem futkos túl sok hamuszín hajú lány zöld szemmel és karddal a hátán a kontinensen. Csak jó embereknél kellett utánajárnom a pletykáknak.
Követem Cirit a tűzhöz és leülök mellé a rönkre.
- Közel rejtőzködsz a tűzhöz. - mondom elismerően miközben belenézek az előttem táncoló tűzbe- Ha nem ismernélek, akkor azt hinném, hogy direkt provokálni akarod Emhyrt.
Hallottam mendemondákat és pletykákat arról, hogy milyen megbízást vállalt el, de mindig is jobban szerettem, amikor a legmegbízhatóbb forrástól hallom az információkat. Bár sokkal jobban érdekel, hogy mivel töltötte az idejét azután, hogy otthagyott Yent és engem Avalon szigetén.
- Nem munkaügyben vagyok itt. - mondom miközben a Cirire sandítok - Bár Toussaintban jó a renomém, de csak azért lovagoltam el ilyen távolra, hogy a nyomodra leljek és lássam jól vagy.
Annak ellenére is rám férne egy tisztességes megbízás, hogy az első dolgom a nekkerölés volt, miután haza érkeztem Kaer Morhenbe. Megtehetném, hogy a Beauclair-i Vivaldi bankba berakott pénzemből csendben visszavonulok, de tudom jól, hogy nem sokáig tartana a nyugalmam, mert valami őrült varázsló, világhódító uralkodó vagy politikába beférkőzött elmebeteg szektavezér törekvései újból akaratom ellenére kevernének bele a dolgok sűrűjébe.
- Meséld el nekem, hogy mi történt amíg mindenki halottnak hitt minket. Nem igazán volt még lehetőségem felvenni a fonalat. Yennel Vizimában és Novigrádban elég sűrű volt a programunk, Vesemirről meg mindketten tudjuk, hogy nem sokat foglalkozik a világ dolgaival.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Aug. 06 2019, 19:50
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)



Cirilla lelkében ott futkosott az örömmel vegyes keserűség, de ahogy a tűzbe bámult, s az apja hangját hallotta, valami más is a felszínre kúszott. Egy olyan elszántság, mely arra sarkallja a vajákot, hogy gondolkodjon. A hamuszín hajú lány eszerint cselekedett. A figyelmét Geralt élvezte, ám az elméje aktív fele egészen máshol járt. Dolgozott és úgy érezte, a szörnyvadászok gyöngye megérti majd. Talán csakis ő képes teljes egészében átérezni, min megy most keresztül.
– Pedig igyekszem eltakarni, amennyire lehet. – Válaszolta a hajára tett megjegyzésre. Persze, hogy tudta, milyen kirívó. Állandóan viszont nem hordhatott csuklyát. Levágatni sem akarta, mert úgy érezte, megöl magában valamit, ha megteszi. Kockáztatott vele, s a dolog pozitív oldalát épp most tapasztalta meg. Mert Geralt megtalálta amiatt, hogy önmaga maradt. Megérte tehát a veszély. Meg aztán. Ha eddig életben maradt, nem lesz erő az univerzumokban, ami megállíthatja. Legalábbis ezzel nyugtatta magát. – Nem vágyok én Nilfgaard közelségére, azt elhiheted. De egy félszerzet egyszer azt mondta, minél közelebb a vész, annál távolabb a baj. Ki gondolta volna, hogy igaza lesz? – Fedje jótékony homály a félszerzet sorsát, gondolta Ciri. Nem idegesítem vele, mert az három könyvet, meg egy kazal függeléket kitenne, ha belefognék. Így aztán csak hallgatta az apja szavait. Megrészegítette az orgánum, s akár egy kislány, akinek a papa mesél lefekvés előtt, odahajtotta a fejét a férfi vállára. Gyereknek érezte magát megint, s ezúttal jól esett ez számára. A kérdéstől azonban forgásnak indultak a szemei.
– Semmit nem hagytál ki. A tündék államot alapítottak Zerrikán területen, a törpökről azt beszélik, hogy már a sziklákból faragják a kölykeiket, mert a törp asszonyokkal házasodni nehezebb, mint hullafalóra zoknit adni. Emhyr visszavonult és druidának tanul. Thaneddre pedig beköltözött egy hatvan emelet magas villásfarkú sárkánygyík, és mivel akkora a bendője, hogy mozogni sem bír miatta, a helyiek Henseltnek becézik. Ha Kökörcsin még nem írt róla balladát, akkor hamarosan fog. Ami azt jelenti, hogy Thanedd felé kell vágtatnunk, mert meg kell mentened. Megint. – Ritkán hordozott a hangja annyi szarkazmust, mint most. Ugyanakkor csak nagy küzdelem árán sikerült Cirinek magában tartani a kuncogást. – Nem tudom mi hír a világban. Annyit tudok, hogy Velen körül már nem él Leshen, és hogy Braenn ép, egészséges, gwentjátékos, még mindig csoda szép, és üdvözletét küldi. – Mosolyogta az apjára. – Utoljára Gros Velentől két falura láttam. Azelőtt viszont nem tudom mi történt. Nem volt időm megnézni a politikai helyzetet futás közben. Te valószínűleg többet tudsz, mint én. – Meg kellett vallania az igazságot, s volt egy olyan élménye, hogy hamarost nem a politika lesz a beszédtéma, hanem egy Leshen, három vajáklány, meg egy vándorló driád.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Okt. 14 2019, 11:49
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Cirivel az oldalamon a tűz mellett üldögélve már éppen úgy érzem magam, mint egy átlagos ember, aki eltölthet néhány szűken mért percet a saját lányával.
Több mint húsz éve nem is gondoltam volna, hogy ilyenben nekem valaha részem lehet. Ha élne, akkor köszönetet mondanék Calanthenak, hogy belekevert a cintra öröklés ügyeibe, de így csak pár hálás gondolattal tudok adózni királynői makacsság előtt.
El kell ismernem, hogy eleinte nem voltam olyan pótapa, amit Ciri megérdemelt. Még a legnagyobb jóindulattal sem lehetett rám mondani, hogy alkalmas lettem volna a szülőségre, egy lányt gondjaimba venni pedig inkább felelőtlenségnek tűnhet, mint jól megfontolt döntésnek.
A sors furcsa fintora, hogy pont miatta lett belőlünk család. Az árva lány csinált anyát a vad varázslónőből és apává formálta a szenvtelennek tűnő vajákot, ezzel pedig rácáfolt szinte mindenre, amit az emberek tudni véltek a mi "fajtánkról".
Jóleső nyugalommal tölt el, ahogy érzem Ciri fejének súlyát a vállamra nehezedni. Válaszul kedvesen átkarolom az ő vállát.
- Annyira azért nem kell aggódnod. - húzódott mosolyra a szakáll keretezte arcom - A császári hírszerzők biztos nem minősítették volna megbízhatónak a forrásaimat.
Talán pont az volt a szerencse, hogy olyan borkupecek szavát követve leltem rá, akik nem vetik meg a saját árujuk gyakori és beható kóstolgatását.
- Sokat láthatott az a félszerzet, ha ő is erre a következtetésre jutott. - bólintok elismerően - Jó stratégiát válaszottál a rejtőzésre. Emhyr helyében én se a tőszomszédságban keresnélek, hanem az északi királyságokban.
Mint egy mesére vágyó kislány, úgy fészkeli be magát egyre jobban a hónom alá és szinte az összes szavamra úgy figyel, mintha Kökörcsint megszégyenítő tehetséggel adnék elő egy ritkán hallható fabulát.
A válasza hallatán nem bírom ki, hangosan felkacagok. Elképesztő, hogy a vérségi hajlandóság mellett mennyi ragadt át rá Yennefer csípős humorából és hogy ez mennyire természetesnek hat tőle.
- A Fehér Fagy pedig Zerrikánia felől fenyegeti a kontinenst ugye? - kontrázok rá a válaszára - Bár a törp asszonyokkal kapcsolatban lehet igazad van. Zoltan biztos jól felvilágosítana minket a témáról.
Braenn említésére tudatosodik bennem, hogy mennyi év szállt el a legutóbbi találkozásunk óta. Ciri még egy szemtelen kislány volt, amikor Brokilonban összehozott minket a sors. Úgy tűnik, hogy végül csak nem tudta megtagadni az emberi emlékeit és elsodorta az élet a driádok birodalmából.
- Azóta nem hallottam felőle, hogy magunk mögött hagytuk Brokilont. - mondom kicsit elmerengve - Azok alapján amit elmondtál úgy tűnik rálelt a saját útjára.
- Azon kívül, hogy Henselt ki akarta sajátítani Kaer Morhent én sem tudok többet mondani. - mondom szándékolt nyugodsággal - Amikor megérkeztem Vesemir rákvörös fejjel üvöltözött egy királyi megbízottal és ha nem derül ki, hogy a pincében a labor mellett egy nekkertanya alagútjai rejtőznek, akkor elvesztettük volna az otthonunkat.


Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Nov. 10 2019, 15:13
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)


Ha valaki azt mondja a vajáklánynak, hogy épp Toussaint mélyén, ilyen körülmények között fog találkozni az apjával, akkor is idejön, ha tudja, hogy a halálba érkezik. Tudta, hogy sehol sem lehet biztonságban, csakis a szülei mellett. Még talán Lambert, Eskel és Vesemir idesorolható, gondolta magában. Cirilla úgy érezte magát, ahogy Geralt karja körbefonta, mintha ismét gyerek lenne, akinek a papa mesél valamit. Épp úgy, mint akkor Brokilonban, az első találkozásuk alkalmával. Kis szemtelen takonypóc volt még akkor. Most nagy szemtelen vajáklány. Vannak dolgok, amit nem cserélt volna senkivel.
Aztán meghallotta a kacajt, s maga is felnevetett. Geralt hangja mindent előhozott belőle, amiről azt hitte rég elnyomta magában. Szeretetet, nyugalmat, gyermeki játékosságot. Egy időben meg akarta tagadni, aztán úgy érezte, hogy kiölték belőle. Az apja mégis képes volt előcsalni belőle, s ez melegséggel öntötte el a szívét. Kellett neki ez is, az is. Ha nem vigyorodott volna el, mikor elmetszette valaki torkát, vagy ha nem volna képes egy harc kellős közepén egy csípőset odaszólni az ellenfelének, nem lenne képes úgy dolgozni, ahogy egy vajáknak kell. Belőle nem ölte ki a füvek próbája az érzelmeket. Nem ment át rajta, így a szakmája érzéktelenségét nem öltötte magára.
– Zerrikánián a tündék laknak, nem most mondom? A fehér fagy természetesen Ofier felől jön hajón. – Dobta hozzá végül. – Oh Zoltan. A jó öreg Zoltan. De hiányzik ő is. – Imádta volna megszorongatni a törpöt, de egyelőre nem volt rá lehetősége. – Biztos vagyok benne, hogy a gatyáját is elnyerném gwenten. – Mosolygott oda Geraltnak, s csak remélte, hogy ismeri a játékot.
Visszapillantott a tűzbe, ahogy Vesemir szóba került. Úgy látta, itt az ideje ellátnia az apját némi információval, hogy mit is keres itt.
– Vesemir bácsi olyan. De megnyugtatlak, nekkertanya ide, vagy oda. Ha bármilyen bolond megpróbálja a vajákokat kirugdosni Kaer Morhenből, úgy fogok leszállni közéjük, mint a zord kaszás. Vérfolyón küldöm vissza a királynak a darabjaikat, ha az otthonunkra fáj a foguk. – Az arca dühös grimaszba húzódott, aztán egy félmosolyba, mielőtt felegyenesedett. – És azzal az szukafattyával is ilyet tervezek, aki itt forgatja fel a vidéket. – Terelte a szót a megbízására. – Viszont előtte kell az eszed apa, mert nem bírom összerakni a kirakóst. Napok óta űzök egy bandát, akik itt felfordulást hagynak maguk után. Élőholtaknak látszanak, de valami nagyon nincs rendben velük. Segítesz nekem, ugye? Kell az eszed, mert én nem látom át a helyzetet.  

Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Dec. 03 2019, 16:19
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Nem nagyon hiszek bennük, de ha az istenek léteznek és az ő befolyásuk alatt van a sors, akkor nem csak költők számára észrevehető fanyar humorérzékkel bírnak.
Ahogy a tűz mellett üldögélünk és Ciri kislányként bújik oda hozzám eszembe jut, hogy mennyire rögös volt az az út, amin ideáig eljutottunk.
Bármennyire is próbáltam elállni az alkutól, amit Calanthéval kötöttem annak idején, nem tudtam elkerülni, hogy megkapjam a Meglepetés törvénye által kiszabott jutalmamat és utólag végig gondolva a dolgokat azt kell mondjam, hogy jobb lett volna megadnom magam a Sors akaratának, ahelyett, hogy foggal körömmel küzdöttem ellene.
Amikor Brokilonban találkoztunk, Ciri egyből ízelítőt kaptam abból, hogy mennyire akaratos és konok tud lenni, néha még a józan észnek ellent mondva is és én sem igazán viseltem túl jól ezeket a tulajdonságait.
Amikor ismét találkoztunk, akkor jöttem rá, hogy bármit is teszek, a Sors őt rendelte mellém. A legtöbb ember nyilván ráfogná ezt arra a tényre, hogy majdnem egy halálos sebből lábadoztam, de amikor valaki másodjára tűnik fel az ember életében és pont azután, hogy ismét a Meglepetés törvényére alkudott, akkor senki nem fogja megvárni a harmadik alkalmat.
Ami ezután jött pedig minden képzeletet felülmúlt. Soha nem gondoltam volna, hogy valaha át fogom szelni az egész kontinenst, hogy egy embert megmentsek és ezzel mindenre rácáfoljak, amit az emberek a vajákokról hisznek, mégis megtörtént és sok dologban kellett átértékelnem a világról alkotott képem emiatt. Mindezt azért, mert megtudtam, hogy milyen érzés apának lenni.
- És emberevő félszerzetekkel hadakoznak a sivatag dűnéi között. - nevetek fel, ahogy Ciri tovább fűzi a tréfát
- Ha elintéztük itt a dolgainkat, akár meg is próbálhatnánk a nyomára bukkanni. Talán kezdhetnénk a menyasszonyánál a keresést. - vetem fel neki az ötletet - Alkalomadtán megmutathatnád majd, hogy kell játszani. A kockapókert már kezdem unni és ahhoz már öreg vagyok, hogy némi aprópénzért verjek laposra néhány ittas legényt egy kocsma söntésében.
Vesemir megemlítésére mintha halovány mosoly sejlene fel a lányom arcán és megmelengeti a szívemet, hogy ennyire merész tettekre ragadtatná az otthonunk védelmében.
- Nem kell aggódnod, túljártam a perjel eszén. - nyugtatom meg Cirit - Megalkudtam vele, hogy jelképes összegért ott maradunk és vigyázunk a várra és Henselt számára olcsóbban számítjuk meg a vaják munkát. Bár állami tulajdonba került az erőd, de így legalább nem a mi erszényünket fogja terhelni a felújítás költsége.
Ciri nem az a fajta lány, aki olyan fába vágja a fejszéjét, amit nem tud kivágni. Megvan a magához való esze és Kaer Morhenben gondoskodtunk róla, hogy ne legyen híján az elméleti tudásnak sem, így ha valami kifog rajta, akkor az nem lehet szokványos dolog.
- Számíthatsz rám. - húzom magamhoz kicsit jobban - Meséld el a részleteket és meglátjuk, hogy mire jutunk a dologgal.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Dec. 08 2019, 21:09
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)


Amikor belemerültek a tréfába, Cirilla biztonságban érezte magát. Olyan módon, ahogy máshol képtelen lett volna. Mélyen, zsigerileg nyugtatta az egész találkozás, s kezdte végre megérteni, mit ad neki az apja, még ha ő maga nem is tudja. A vaják látványa, ölelése, a közelsége békét teremtett mindig felkavart lelkében. Ríviai Geralt, a profi szörnyvadász, aki az ideje felében vértől-, a másikban csatornabűztől mocskos. A férfi, aki negyvenes pulzussal szúrja keresztül egy kikimore agyát. Persze ha belegondol, logikusnak rémlik az érzés. Elvégre ha Geraltot nem zaklatja fel szinte semmi, ha mindig helyén az esze, mi mást árasztana, mint nyugalmat? Akkor is, ha történetesen megöl valakit. Ciri úgy érezte ez az egyik legnagyobb része, amiért kereste az apja társaságát.
– Nem rossz ötlet. A sárkány hajlamú feleségnek már-már vaják szimata van. Bár szerintem ehhez Kökörcsin is elég. Elvégre ahol az egyik, ott hamarosan felbukkan a másik. A törp és a bárd. Erről annak a hétpecsétes költőnek balladát kéne írnia. Nem is! – Kiáltott fel, ahogy egy pillanatra kiegyenesedett az ölelésből. – Valami vidámabbat. Olyat amit a kocsma népe dalol, mikor mulatni akarnak. Mint amit rólad írt. – Belefogott ugyan a dallam dúdolásába, de hamar abba is hagyta. – Amint találkozunk megemlítem neki, hogy igazán megtehetné. – Aztán ahogy a gwentre terelődött a téma, felcsillant a lány szeme. Egyfelől azért, mert végre megtaníthat majd valamit a papának, másfelől eszébe jutott valami nagyon fontos. – Van egy meglepetésem. – Ezzel előkapta az alaposan becsomagolt, végtelen rendben tartott paklikat, aztán kikereste mindet, ami kellett neki. Lambert, Eskel, Vesemir, Zoltan, Kökörcsin mind a kezében sorakoztak, ám ezeket átnyújtotta Geraltnak, mielőtt egy másik csomagocskából előhúzott három lapot. Ezekre minden bizonnyal különlegesen vigyázott, mert még csak karcolás sem esett a felületükön. Ezeket is a vaják kezébe nyomta. – Nézd csak! Ez te vagy, az anya, ez pedig Triss. Bár bevallom Triss nem része a mostani paklimnak, de sokat nyertem már vele. Igazából a szörny paklimban túl sok kártya lenne, ha őt is beleraknám. – Kezdett belemenni a technikai részbe, de hát épp azért szerette meg ilyen szinten a játékot, mert ott voltak vele mindazok, akiket ismert. Ezért tudott hamar olyasmire váltani, amit a játéktól idegenek valószínűleg nem értenek. – De a fontos, hogy ez a te bárd barátod, a poéta primus, a költők költője jóban van azokkal a törpökkel és oxenfurti okostojásokkal, akik az új kártyákat bevezetik. Egy Skellige paklit visszadobtak már. Toussainti fickó festette a lapokat, de ez mindegy. Viszont Kökörcsinnek hála ezeket beletették. Azzal érvelt, hogy Ríviai Geralt, Vengebergi Yennefer, Triss Merigold eléggé ismert és megbecsült hősök a történelemben. A varázslónők Sodden miatt, a vaják pedig azért, mert temérdek ballada őrzi az emlékét és Foltest lányának megmentése is a nevéhez fűződik. Innen már csak egy lépés volt, hogy Vesemir, Lambert, Eskel és Zoltan is bekerüljön. – Magyarázta nagy lelkesedéssel, aztán visszadőlt az ölelésbe. – Ne tudd meg, hogy hány partit nyertem meg csak azért, mert mikor minden veszni látszott leraktam ezt a lapot. – Mutatott a Geraltot ábrázoló kártyára. Aztán visszacsomagolt mindent s csakis azokat hagyta elöl ahogy visszabújt az apjához. Örült, hogy végre megoszthatott valamit vele, aminek őszintén és gyermeki lelkesedéssel volt képes örülni. Kellett ez már, akár eső a sivatagban.
Ahogy pedig ez átsuhant az agyán, újra előbukkant a Patkányok képe. De nem abban a formában, ahogyan akkor találkozott velük, hanem úgy amiképp alig egy órával ezelőtt. Ekkor hozta fel Geraltnak a dolgot. Kiegyenesedett az ölelésből, de megfogta a vaják kezét. Nem akarta eltaszítani magától, de szüksége volt arra, hogy tisztán lásson és a magyarázatához is egyszerűbb volt ez a pozíció.
– Egy Toussainti hárpia felbérelt, hogy állítsam meg az errefelé ólálkodó élőholtakat. Ő úgy fogalmazott, hogy végezzek vaják munkát a halottizéken, mert azok feldúlják a falvakat neki meg nem marad jobbágya akik szüretelik a bornak valót. Elvállaltam, mert a pénz az pénz, akkor is ha ilyen pökhendi nemeskisasszonytól is származik. – A hangja a haragból átment gúnyosba, majd el kezdett oda vissza járni a szavak közt. Ahogy azonban a végére ért, elkomorult. – Csakhogy ezek az… izék, nem egyszerű holtak. Másképpen mozognak, mint egy hullafaló vagy egy rendes élőholt. Sokkal... folyékonyabban. Ekkor kezdtem el gyanakodni, hogy valami áll mögöttük. Vagy valaki. – Pár pillanatra elhallgatott, hogy összeszedje a gondolatait. – Az biztos, hogy nem véletlenszerűen csapnak le falvakra. Nem a legközelebbieket támadják egymás után. Viszont nem ismerem a környéket. Nem tudom mi lehet itt, ami megér ennyit valakinek. Van egy sejtésem, hogy valami varázslófélével állunk szemben. De mit akarhat itt? Pont itt?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 05 2020, 21:37
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Régen nem tapasztalt nyugalom járja át a tagjaimat, ahogy a tűz mellett üldögélek Cirit átölelve.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire és ilyen irányban változtatja majd meg az életemet, amikor gúnyt űzve a hagyományokból, a Meglepetés törvényét érvényesítve kértem a fizetségem azon az emlékezetes eljegyzési vacsorán. Azután az eset után százszor elátkoztam a könnyelműségemet, de majd két évtizeddel később még ha tehetném se cselekednék máshogy, mert végső soron ennek könnyelműségnek köszönhetem azt, hogy vaják létemre családom lett.
Nem hétköznapi egy család, de család.
Ciri egy hízelgő kiscicaként bújik oda hozzám és hangosan kacag a tréfáimon.
- Az a két jómadár mindig könnyen egymásra talál. Nem lepédnék mag, ha valami közös vállalkozásba is belefogtak volna. - engedek meg magamnak én is egy halk nevetést, ami sokkal inkább emlékeztet tényleges kacajra, mint a tőlem megszokott morranásszerű rövid hangokra - Arra a nótára gondolsz, amit a Filavandrellel való találkozásunk után írt? Már simán visszavásároltam volna Henselttől Kaer Morhent, ha minden egyes alkalommal kaptam volna egy érmét, amikor hallottam az a dalt.
Ahogy arra az új kártyajátékra terelődött a szó, a lányom mintha visszavedlett volna azzá a tizenéves gyerekké, akit először csodálkozott rá arra a romos várkastélyra, amit otthonomnak mertem nevezni. Még számomra is nehezen követhető gyorsasággal szedegeti elő a kártyalapokat és olyan lelkesedéssel mutatja meg nekem, mint egy apró kölyök a születésnapjára kapott új játékát.
Egyes kártyákon látszik a használat nyoma, de néhány lap szinte teljesen újnak tűnik.
Cseppet sem lep meg, hogy ezeken a kártyákon kik szerepelnek és ez meg is magyarázza, hogy miért is vannak ilyen nagy becsben tartva.
A díszítő festmények néhol kicsit túlzóak. A női szereplők bájait túlságosan kiemelik, míg a férfiakat (főleg Kökörcsint és engem) nagy általánosságban túlheroizálják.
Érdeklődő tekintettel forgatom a kezeimben a kártyákat, vigyázva rá, hogy ne sérüljenek meg.
- Csak nem belőlünk lettek az aduászok? - vonom fel szemöldököm kérdően, bár a hangomon hallatszik, hogy több évnyi általános elutasítás és megvetés után egy kicsit jól esik, hogy ilyen formában kapok némi elismerést
Alaposabban megnézem a lapokat, hogy értelmezni tudjam az apró betűkkel szedett szöveget az aljukon, valamint a számokat a bal felső és a jobb alsó sarokban.
- Azt látom, hogy több lapnak is van valami egyedi képessége. - értelmezem az információkat félig hangosan, nem titkoltam azzal a szándékkal, hogy Cirit egy kicsit beszéltessem a játékról - Ezekkel a számokkal viszont nem tudok dűlőre jutna. Gondolom az egyik a kártya harci értéke, de a másikról fogalmam sincs.
Annak hallatán, hogy Kökörcsin keze is benne van ebben a játékban meg sem lepődök. Azt a lókötőt ugyan nem a hazárdőrök császáraként ismerem, de majdnem mindenbe beleteszi a mancsát, aminek egy kicsit köze is van a történetmeséléshez és ezt a játékot ő minden bizonnyal tudja úgy értelmezni, mint egyfajta körmönfont módját egy történet előadásának.
- Nem is ő lenne, ha nem ágált volna egy kicsit az érdekemben. - ölelem át újra Cirit, ahogy ismét az oldalamba fúrja magát - De szokatlan éleslátásról tett bizonyságot, hogy Yent és Trisst is beletetette a játékba. Általában nem szokása mások hőstetteinek hírét öregbíteni az enyémeimen kívül.
Ahogy Ciri elkezd beszélni a megbízásáról érzem, hogy megfeszül a teste és a hangjába is befészkeli magát a gondterheltség és az idegesség.
Figyelmesen végig hallgatom a történetet. Nem kérdezek közbe, csak hagyom, hogy elmondjon mindent amit fontosnak gondol.
- Vagy valakinek a nyomában vannak és e szerint csapnak le, vagy pedig több célpontjuk van. - vonom le a következtetést a támadások módját hallva - Esetleg a zsákmányuk szét van szórva és nem elég erősek kisebb csapatokra oszolva megszerezni azt.
Egy részlet viszont nem igazán hagy nyugodni. Ciri állítása szerint ezek élőholtak lehetnek, de Vesemir tett róla annak idején, hogy alaposan elsajátítsa a szörnyek rendszertanát, így tudnia kellene, hogy az élőholtak majdnem kizárólag szellemlényként térnek vissza a halálból. A lányom pedig hozzám hasonlóan alapos, így biztos vagyok benne, hogy alapesetben nem siklana el egy ilyen részlet felett és nem keverné össze az élőholtakat a nekrofágokkal, mint a legtöbb átlagember. Ez pedig azt jelenti, hogy személyes érintettsége is van a dologban.
- Jól gondolom, hogy nem csak a furcsa viselkedésük zavar meg téged? - teszem fel óvatosan a kérdést neki




A hozzászólást Ríviai Geralt összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 02 2020, 19:01-kor.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Márc. 04 2020, 11:01
Ciri
Ciri


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
70
Reagok száma :
64
Join date :
2018. Oct. 14.

Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)



Miután Ciri meghallotta azt a hangot, széles vigyor szaladt az arcára. Kissé talán gúnyos is. Nagyon ritkán hallotta az apját kacagni. Geralt szűkmarkúan bánt a reakciókkal. Egyszerűen ilyen volt, s ezt nem akarta soha, hogy megváltozzon. Így ugyanis minden kacaj, minden őszinte mosoly, minden villanás a szemében, nagyobb kincs volt. Nem arról volt szó, hogy ne lett volna képes a szeretetre. Cirilla a legjobb példája ennek. De ha a világ összeomlott volna sem lett volna képes más lenni, mint a cinikus vaják a történetekből. A lány pedig imádta mindezért.
– Mondhatjuk, hogy tényleg jussát várja a vaják. – Ciri a fejét csóválta. – Az a baj vele, hogy a fejedbe ragad, mint valami agyzabáló bogár. Nagyon jó dal, de egyszer elkezdik valahol és hat napig dalolja a fejem. De azt meg kell vallanom, tényleg rendes tőle, hogy gazdagítja a hírneved. Tudom, hogy nem szereted ha valahol egyből te vagy A Ríviai Geralt, de a maga módján tényleg miattad csinálja az a lökött. – Egyszerűen úgy látta, hogy ennyit megérdemel a bárd. Igaz, hogy többet se nagyon, de ezt mindenképp.
Aztán, amit a kártyákra terelődik a szó, a lány arca felragyog, főleg, mikor elindulnak a kérdések.
– Mondhatjuk így is. Attól függ, mivel játszok. Az Északi paklimban onnan tudod, hogy vesztettél, hogy az asztalra került Ríviai Geralt. A Nilfgaardi lapok technikásabbak. Őszintén szólva azt annyira nem szeretem játszani, mert nagyon elnyújtják a játékot. Mire a végére érsz a paklid háromnegyede a kezedben van, míg a másiknál egy lap marad. Nem annyira jó vele a játék. – Vallotta meg amolyan bizalmasan. A négy frakció közül egyértelműen a feketék voltak, akiket a legkevésbé szeretett. A Mókusok olyan okék voltak. Semmi különleges igazából. Nem nagyon mozgatta meg a fantáziáját. Aztán tovább terelődött a szó. – Oh. Igen. Épp azért nem szeretem a Nilfgaardi lapokat. Soknak az a képessége, hogy lapot húzol a pakliból, ha leteszed, vagy visszaveszed azokat, amik már lekerültek a játéktérről. Egy idő után nehéz megfogni is. – Szúrta közbe, mielőtt Geralt rákérdezett a számokra. – Éles a szemed. Igen, az egyik a harcérték, a másik hogy mennyit ér a paklidban. Versenyszabályokhoz van az a szám. – Kezdte magyarázni. – A legtöbb versenyen úgy lesz fair a játék, ha mindenki hasonlóan építhet paklit. Mondanak a bírák egy számot. Negyven, ötven, hatvan. Ilyesmik. – Rábökött a kérdezett számra. – Tegyük fel, hogy ötvenből építhetsz paklit a versenyre. Ami lapok a paklidban vannak, azoknak ezt az alsó számértékét ha összeadod, az nem lehet nagyobb, mint ötven. Ha nagyobb, akkor nem játszhatsz vele. Ellátmányszámnak hívják. – Magyarázta. – Merthogy a Gwentben elvileg két csatázó sereget játszotok. Lényeg, hogy az versenyekhez van. – Itt abba is hagyta, mert nem akarta eluntatni Geraltot. Ráadásul fontosabb dolguk is volt. Ahogy azonban visszaterelődött a szó Kökörcsin közbenjárására, kuncogni kezdett. – Ha hiszed, ha nem, úgy vélte, hogyha te belekerülsz a játékba, akkor bizony anya is és Triss is pontosan tudni fogja, hogy miatta van. Ha pedig ez kiderül, akkor békává varázsolják, vagy villámot szórnak a fejére, miközben alszik. Esetleg valami ocsmánysággá változtatják, mert ők nem lettek lapok, azt pedig nem akarja. Tehát az a helyes döntés, ha azért is küzd egy kicsit, hogy ők belekerüljenek. És mielőtt megkérdezed, ez a feltételezése onnan jött, hogy én mondtam neki, hogy így lesz. – Ritkán volt olyan büszke magára mint most, ami érezhető volt a hangján és a mozgásán egyaránt.
Ezek után terelődött át a téma a megbízásra, aminek kapcsán, Cirilla végtelenül örült, hogy  Geralt megvárta, míg befejezi. Ezzel ugyanis kiadhatta a szervezetéből a gondjai javát, elindítva a nyomozást egy olyan irányba, amiben még nem járt. Nem csalódott. Valóban olyasmit vetett fel a drága papa, amit helyismeret híján ő nem tudott összekötni. Ám, ahogy a téma a személyes érintettségére terelődött, kissé megfagyott a levegő. Az egérszürke hajú lány felkelt és tett pár kört a tűz körül, mielőtt kinyögte mi a baj. Mi a valódi probléma.
– Legyen tiszta, hogy nem véletlenül mondom őket élőhalottnak. Nem nekrofágok, nem is lidércek vagy egyéb szellemlények. Azokkal boldogulnék, tudnám mit kezdjek velük. Ezek tényleg olyanok, mint a sírból kikelt halottak, akik portyázni indulnak. Eskel szerint vannak ilyenek, bár olyan ritkák, mint a fehér holló, és akkor is valaki mozgatja őket mágiával. – Magyarázta, mintha csak próbálta volna megfoghatóvá tenni azt, amit átélt. – De jól látod. Nem az zavar a legjobban, hogy mik, hanem, hogy kik. Geralt. Ezek a barátaim voltak. – A hangjából zaklatottság tört fel. – Bonhart miatt haltak meg még régen, és most éjszakánként itt mászkálnak. Akárki is áll mögöttük, annak már most tudom, hogy el fogom vágni a torkát. – Ökölbe szorult a keze. – Viszont valami akkor sincs rendjén. Mert ezek nem úgy mászkálnak, mintha mágia rángatná őket. Úgy járnak-kelnek, mint az élők.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Márc. 25 2020, 17:57
Vendég
avatar

Vendég


Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)




Az évek során talán még nem is volt ennyire belsőséges és meleg hangulatú társalgásunk, mint a mostani. Amíg minden nap találkoztunk Kaer Morhenben valahogy sokkal természetesebbnek éreztük egymás jelenlétét és kevésbé értékeltük ezeket a pillanatokat.
A távolság és az idő nagyon sok mindennek próbálja tud lenni, különösképp igaz ez az emberi viszonyokra. Legyen szó barátságról, szerelemről vagy jelen esetben egy apa és a lánya egymás iránt érzett szeretetéről. A gyenge fonál elszakad és nem köti tovább össte a két embert, az erős pedig eltéphetetlen lánccá edződik, ami még az élet legnagyobb viharaiban sem fogja megadni magát a viszontagságokban.
Szerencsének érezhetem magam, hogy engem több emberhez is köt ilyen széttéphetetlen lánc és nem tudok megfelelő kifejezést találni arra, hogy mennyire örülök, hogy Cirivel és Yenneferrel is olyan sok vihart kiállt kapcsolat fűz.
- Csak mondanod kellett és már hallom is a koponyámban a kezdő sorokat. - cirógatom meg a lányom egérszín üstökét - Kökörcsinről sokmindent lehet mondani, de azzal nem vádolhatjuk, hogy kontára lenne a választott szakmájának. A hírnév meg egy kétélű fegyver. Sok kaput és lehetőséget is megnyithat az ember előtt, de sok elvárást is támaszthat.
Valahol a lelkem legmélyén beleborzongok abba, hogy Calanthét mennyire befolyásolhatták azok a dalok, amit az én cimborám költött rólam és próbálom elhessegetni a gondolatot az agyamból, hogy talán neki is köze van ahhoz, hogy ilyen formán alakult a Sorsom.
- Úgy látom, hogy frakciók stílusát a való életbeli párjukhoz igazították. Ahogy elmeséled A Nilfgaard legalább annyira manipulatív és taktikázós a játékban, mint amilyen volt a két invázió alatt néhány éve. A Mókusok meg biztos sok csapdát jelképező lappal játsszanak.
Hallgatom ahogy Ciri beszél a játékról és próbálom feldolgozni azt az információmennyiséget, amit rövid idő alatt rám zúdít. Sosem gondoltam volna, hogy egy egyszerű kártyajáték ennyire aprólékos és sokrétű elmesporttá tud válni, de úgy tűnik, hogy az élet megint rácáfol a feltételezéseimre. Azon már meg sem lepődök, hogy ebbe Kökörcsin is belefolyt és a lányom ismertet meg vele.
Mintha megfordulnának az évekkel ezelőtt kialakult szerepek és Ciri lenne a tapasztal vén róka én meg a kezdő siheder.
Viccelődnék azzal, hogy vén kutya is megtanulhat új trükköt, de Farkas vagyok és nekünk az új kunsztok megtanulása jelenti a túlélést.
Tudó mosoly ül ki az arcomra, ahogy végighallgatom Yennefer, Triss és a többi kártya születésének történetét. Ciri ismer mindenkit ebből a társaságból és tudja miként viszonyulnak egymáshoz. Azt is aláírom, hogy Yen önérzete nagyon aktívan kezdene dolgozni, ha megtudta volna, hogy Kökörcsin azzal jelentéktelenitené el az ő tetteinek súlyát a közelmúlt történelmében, hogy nem állít emléket neki egy Gwent-kártya képében.
- Ezzel pedig rengeteg fejfájástól mentetted meg őt. Meg engem is. - húzódik egy újabb vékonyka mosolyra a szám - Nem tudom mivel tudtam volna lecsillapítani Yent, ha kiderül, hogy rólam van kártya, róla pedig nincs és ennek köze van Kökörcsinhez.
Jól érzékelhetően megváltozik a társalgás hangulata, amikor az elvállalt eset részleteiről kezdünk el beszélgetni. A gondterhelt tekintete és a megkeményedő hangja sok mindent elárul arról, hogy mennyire komoly az ügy.
- Eskel nem mondott hülyeséget. - próbálom a szakmai oldalról megközelíteni a dolgot - Sőt. Akad egy-két olyan élőholt, akik képesek testestül visszatérni és irányítás nélkül cselekedni. Ezek viszont olyan ritkák, hogy már majdnem ötven éve senki nem látott ilyet a Farkasok közül. Hatalmas és kínzóan erős érzelmek kellenek ahhoz, hogy valaki így térjen vissza a túlvilágról.
Amikor közli, hogy mi az, amiért ennyire személyesen érinti az ügy, egy pár másodpercig szólni sem tudok.
Okkal nem firtattam túlságosan, hogy mi történt vele addig, amíg a Hanzával őt kerestük. Persze a történtekről nagy vonalakban tudtam, de jobbnak éreztem kivárni, hogy Ciri magától meséljen a részletekről. Ezek olyan dolgok, amiknek az elmeséléséhez is fel kell készíteni a lelket és nem lehet csak úgy spontán elmondani.
Felállok és Cirihez lépek, karjaimmal egy támaszt nyújtó apai ölelésben vonva őt.
- Akárki is gyalázza meg az emléküket fizetni fog érte. - súgom a fülébe és hagyom, hogy a vállamra borulva kiereszthesse a feszültséget, ha szükségét érzi
Cirinek most az apjára van szüksége első sorban, meg arra, hogy megkönnyítse a lelkét és kitisztítsa a fejét.
Ezen kell előbb segíteni, utána majd nekiállhatunk felgöngyölíteni az ügyet.


Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Május 02 2020, 20:45
Ajánlott tartalom




Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri) Empty
Re: Ismerős szörnyetegek I fejezet: Találkozás. (Geralt & Ciri)

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vizimai találkozás Liliath és Jieh
» Children of Mischief - Ciri & Fricska
» Leshen-lesen ● Ciri, Jieh & Karméle
» Ciri the witcheress
» Több annál. (Yen & Ciri)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: