World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Mirka Divis Hétf. Feb. 12 2024, 22:38


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel



KegyetLenke & a Kamikáze @
Egy hete vándoroltam Bruggéban a déli határvidéki csatlósállam területén és itt, Cordban akadt az első megbízatásom. Kis városka volt ez a Yaruga északi partvidékén, Mahakam közelsége miatt, mint szinte az egész vazallus királyságban, itt is nagy számban éltek törpék. Ezt leszámítva nem véletlenül hívták kis Temeriának, a házak stílusa, az egyenruhák színe, még a nyelvjárás is Foltest király birodalmát idézte. Igaz amennyire tudom bruggei Venslav amúgy is a Foltest asztaláról lehulló morzsákon él.
Cord városkája meglehetősen kellemes kis városkának tűnt, a házak több mint felén nádtető helyett cserepezés is került, kis kovácsműhely, két templom, kikiáltó ácsolat, piactér, tipikus határvidéki városka. Ennek hirdetőtábláján állt a felhívás, hogy vajákot keresnek néhány fojtólidérc miatt. Az elöljáró, hosszú, őszbe csavarodott harcsabajszú, kopaszodó, inas öreg úr eleinte 20 orent kínált én magam 30-ra gondoltam, végül egymás tenyerébe csaptunk 24-nél. Esteebédre le is vágtam a három förmedvényt nagyobb nehézségek nélkül. Egyszerű munka volt, mondhatni rutin. Pénzre éppen nem annyira voltam rászorulva, de legalább a szoba és a fogyasztás kijön majd belőle pár napi itt és máshol is. A sztaroszta áldomás pohárra invitált, amit nem is utasítottam el. Tósztot ürítve Melitelére, a bátorság dicsőségére, a szerencsés utazásra, utána már az se zavart egyikünket se, hogy hajtottunk egyet a tiszteletre oly igen nagyon méltó zatogari érsek egészségére is, akinek a széke ide s tova vagy 50 esztendeje betöltetlen. A sztarosztának ez már nem jutott el a tudatáig, nekem meg nem fájt nem létező papok egészségére üríteni a korsót, főleg amíg jó szívvel adták és ingyen volt.
Békés poharazgatásunkat egy hirtelen nyaktörő sebességgel berohanó fiatal félszerzet betoppanása szakította félbe, aki majd átszaggatta az ajtót.
- Vajááááááák uraaaaaaam!
- Ne visíts már, az istenfádat! - morogtam a halántékomra szorított kézzel. - Mit akarsz?
- Vaják uram! Menjen gyorsan a kricsmibe, mert ottan borzasztóan borzasztó világ van. Démoni szörnyűségesen varázslatosan halottak meg minden.
Másodpercig csak néztem az izgatott kis pulykatojást és próbáltam eldönteni, hogy vajon egyáltalán létezik-e, avagy ilyen jó a sztaroszta uramék házi papramorgója. Végül kénytelen voltam belátni, még csak spicces se vagyok. Felsóhajtottam.
- Az elejétől édes fiam, az elejétől.
- Hát az úgy volt - kezdett azonnal mesélni ragyogó szemekkel, megfeledkezve azonnal a démoni szörnyűségesen varázslatos halottak okozta sürgető kérdésekről. - Na szóval az úgy volt, hogy van ott valami kisasszonyka. Olyan bűbájos féle. Már mint nem amolyan asszonyos módon na, mert bizony nekem nem kellene, olyan nagyon magaska - közölte ajkbiggyesztve a legalább 120 centis legény, - hanem amolyan garabonciálós, na. Én meg gondoltam miután kifújja magát kicsinység és eszik is néhány falatot szerencsét próbálok a munkámmal, mert hogy én cipőpuceváló volnék. Már bizony a dédim is az volt, mielőtt átúszta a Yarugát is és hát...
- Köszönöm a cipőtisztító dinasztiák történetébe nem akartam belerágni magam.
- Jaj bocsánat. Lássa az úr, megint elkalandoztam. Na merthogy a cipőpuceválás az művészet uram, azt tudni kell csinálni kérem. Nem lehet csak ukk-mukk-fukk! Akkorkell odamenni, mikor kicsit derültebb az illető. Hát mint én is ugye. Mikor már evett kicsinység. És hát nem igazam lett? Mindig mondta szegény megboldogult apám is, hogy Tomba, te vagy a legokosabb gyerekem. Na most én ugyan egyedüli gyerek vagyok, de tudom én édesapám hogyan gondolta, hiszen mán egészen kis gyerekként is a cipőkenőcs illatával lehetett csak elaltatni és...
- Előre láthatólag fel foglak pofozni, ha a történet végére érsz Tomba. Előre láthatólag most jársz kettőnél. Minden a felmenőid cipőpucolói szakgyakorlatára tett utalás után le fogok húzni még kettőt..
- No hát no. Csak akartam volt mondani igazam lett. Mert hát először olyan furán nézett rám, de aztán míg evett felrakta az ölembe a sáros cipőit. Azok marhabőrből voltak uram, hármas varrattal a...
- A fejedet fogják három soros varrattal rögzíteni perceken belül...
- Na hát na. Na szóval az eleivel még talán azt hihettem vón, hogy kutyába is alig néz, aztán mire befejeztem és még jól meg is köpködtem, hogy fényes legyen, hát úgy megboldogult nekem...
- A megboldogulni az meghalnit jelent te Melietel átka...
- Na szóval olyannyira örvendett a munkám láttán, hogy felugrott, megölelt és még egy puszit is nyomott a homlokomra. Én meg, pedig hát megmondtam volt vaják uram, nem eseteim nekem az ilyen toronymagas asszonyfélék, de azért hát csak rámarkoltam a  fenekére, ha mán ugye így esett. Erre meg fellökött, valami olyat mondott, hogy ilyen kicsi legény és nagyon elkezdett nevetni. Úgy lehet talán bíz megbomlott neki az agya, hiszen hogy volnék kicsi, már a szörnyű nagy dolgok felett is átlátok. Mint az ebédlő asztal. Higgye meg uram, elég baj is ez, mert míg a félszerzet kicsi, jobban, könnyebben elfér alatta, aztán ha ki kell puceválni pár cipőt...
- Az agyadat kéne végre kipucolni! Mond már tovább a szentségit.
- No hát a kocsmáros, a Thorgest bácsi, öregebb törp uraság ki akart hajítani, mert úgy hitte terhére vagyok a nagyságos és nemzetes asszonyságos kisasszonynak, pedig én ugye csak...
- Ha el mered mondani, hogy te csak a cipőit puceváltad ki visszatöltelek a saját beledbe esküszöm az égre...
- No hát no. Osztán erre meg a kisasszony szörnyű mód elkezdett pörölni Thorgest urasággal és még olyanokat is mondott neki, amiből senki nem értett egy szót se, meg olyanokat is, amikért a papunk negyven oldalt olvastat a gyóntató fülkében, darabáron számolva. És hát akkor megjött Thorgest uram anyósa, oda bele a kocsmába kérem. Na ezért kell a vaják!
Bizonytalanul pislogtam a gyerekre, aki lassan annál is jobban idegelt, mintha fél percenként azt ismételgette volna, hogy "de miért?", valahogy úgy éreztem lemaradtam a logikai láncban valahol a cipős szekrényben.
- Nem vagyok én bérgyilkos, hogy megszabadítsam az anyósától. Ahhoz keressen a kocsmáros valami gégemetszőt - rántottam egyet a vállamon.
- Vaják kell oda, higgye meg nekem jó uram! Én puceváltam már gégemetsző csizmáját, az erre nem való. Mert hát ugye megjött az anyós, de nem nagyon kelleltt volna megjönni, hisz hát három napja halott.
Na erre azért még nekem is felszaladt a szemöldököm. A valódi, testben is megjelenő holtak igen ritka és sohasem természetes jelenség voltak. Kezdett érdekelni az ügy.
- És mit csinált az a halott?
- Elővett egy hatalmas nagy kést és aztán elindult Thorgest uram felé és... és... ó borzalom...
- Leszúrta?
- Dehogy!
- Kibelezte?
- Ugyan már. Az gyerekség! Ez a borzalom, amit tett... ez egészen elmondhatatlan...
- Azért csak próbáld meg. Cipőpucolás nélkül szigorúan!
- Hát kérem... az fogta a kést és... és... fogta és... odament... és... elhiszi-e az úr vagy sem, de igaz lelkemre és a cipőkrémemre esküszöm meg, hogy úgy van ahogy én azt mondom... odament... és...
- Nyögd már ki!
- Megberetválta!
- Hogy mit csinált? - dülledtek ki a szemeim.
- Odament kérem és ott a vendégek, meg mindenki színe előtt elkezdte megberetválni a törpét. Gondolja meg! Egy szakáll nélküli törpe? Ki látott olyat? Én nem tudom milyen lehet az, de borzasztóságosan borzasztó az biztos! Ottan kérem nagy darabokat nyesett a szakállából meg a bajszából, Thorgest uram meg üvölteni méltóztatott és elkezdett menekülni. A holt anyós meg utána! És most ottan futkos a kocsmáros méltóságos gazduram körbe-körbe a saját csehójában, a pokoli borbély meg űzi, hajtja... Nagyon borzalmasságos. Én meg futottam vaják uramért...
Felálltam és megigazítottam a kardszíjamat. Ugyan fogalmam sem volt miféle jutalomra számíthatok ebből az ügyből, de hajtott a kíváncsiság, így hát határozott, sietős léptekkel haladtam át a kocsmához, amit a Vidám Hullamosóhoz címeztek, majd belöktem az ajtót, hogy felmérjem a károkat.

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Ápr. 13 2019, 15:05
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel

Brugge...hajó út és több napos utazás szekéren. Rámegy a pénzem, de sebaj, ha megtalálom, amit keresek. De, ha nem akkor valahonnan pénzt kéne kerítenem, hogy haza jussak egyáltalán. Vagy, ha kihúzza valaki a gyufát akkor ingyen megoldom nekem aztán édes mindegy nem lesz lelkifurdalásom, de akkor az informátorommal is kell, majd beszélnem lehet visszakérem, amit adtam neki, vagy ledolgoztatóm vele. Tudja jól, hogy nem menekülhet előlem én nem az a fajta vagyok, aki hagyja elfutni az embereket. És erről is nagyon sokan tudnának még mesélni...azaz csak egy részük, akik még élnek.
Hajnal volt mikor megérkeztem a város kapujába. Egy kis időt azzal töltöttem el, hogy körbe nézzek a városban és némi több információhoz jussak. Bár kissé megnehezíti a dolgom, hogy egy törpékkel teli városban vagyok és én most először láttok törpét. Látszik mennyire mozdulok ki otthonról, de ez van, ha nem akarok meghalni az első embernél, aki tudván tervem szívesen levadászna. Belegondolva a nekromanciát többször használom, mint magát a voodoo-t. Nem csoda mindenki berezel, ha meglát egy élőholtat. Nem is értem miért félnek nem bántanak és nem is esznek meg. Szegények nem csodálom, hogy magányosnak érzik magukat...feltéve, ha lennének érzéseik.
Mivel a törpök számomra teljesen idegenek, így egy padon meglapulva figyelte, hogy modorúk ne okozzon nekem meglepetést, ha szóba állok velük. Miközben a várost jártam füleltem is. Minden pletyka, minden panasz jól jöhetett nekem.
Pár óra múlva végre kaptam egy hangyányi mondatott, amiből megtudtam merre kéne mennem. Szerintem ide se jövök többet. Inkább maradok otthon és eléldegélek én ott a birtokon csak a külvilág maradjon távol tőlem, hogy mindent olyan nehezen kikell húzni mindenkiből, mintha egy szűz apáca lennék, akinek lehet hajtani a szelet. Mondjuk az egyik igaz is...de mindegy megkeresem, amiért jöttem.
Este van már fáradtan és éhesen esek be az egyik kocsmába. Legbelül dühös vagyok, mert a semmiért rohangáltam egész nap. Nem vágyom másra csak egy jó fűszeres ételre, vízre és egy elviselhető ágyra, amin kipihenhetem magam. Hogy holnap mi lesz azt, majd a reggel eldönti.
Leülök az egyik hátsó asztalhoz és szusszanok egy kicsit. Megrendeltem az egyik legfűszeresebb húst és a szomjoltómat. Egyedül hagyott én meg addig előszedtem a papírjaimat és kicsit tervezni kezdtem merre induljak holnap, ha lesz elég energiám hozzá, hogy folytassam a keresést. Elraktam mikor meghozták az ételem és enni kezdtem. Bevallom kicsit gyorsan ettem, de ez van, ha nem eszek egésznap és a szervezetem már igényli az ételt. De mikor már több, mint a felét elfogyasztottam kezdtem kicsit furán érezni magam. Mintha valami a fejembe szállt volna. Fejem lüktet, fülemben halottam szívem verését, mely egyre gyorsabban vert, éreztem érzéseim tucatjai egyszerre zuhannak rám és alig érezve tagjaimat zsibbadok le. Ezt az állapotot egy fiú zavarta meg, aki csizmámat kezdte tisztítani. Mikor végzett bágyadt vigyorral emeltem fel, öleltem magamhoz és adtam egy puszit a homlokára. Szerintem a legjobb medika sem tudná megmondani mi bajom, de legalább addig nem vágom a szoba falához azt a szerencsétlent.
Nem is kellett több, amint megéreztem kezét a fenekemen és bizony áthajítottam pár asztallal arrébb. Nem halott arról, hogy baráti szándék nem azért öleltem meg, mert akartam tőle valamit szimplán barátkoztam úgy sem ment nekem soha egy kis gyakorlás úgy sem árt. Megjelenve a kocsmáros a fiúhoz fordult, hogy kihajítsa. Én persze oda mentem, hogy ez nem szükséges az, hogy ezt hogy mondtam el neki az már más kérdés, de hamar vita lett belőle. Éreztem, hogy dühös leszek és a minták a testemen és szemem izzani kezd és fáj. Mintha izzó szénnel simogatnák a bőröm és ez csak akkor történt meg mikor még csak kezdtem varázsolgatni és nem ment olyan jól. Amúgy meg fájdalom mentes.
Betoppan egy élőholtam és vészjóslóan elvigyorodom. A nőnek kinéző hulla előránt egy kést és a kocsmárosra ront. Kacagva néztem a műsort és a pultra leülve biztattam kicsi szolgámat. Elkapva a férfit büntetés képen elkezdtem leborotválni a szakállát miközben töltöttem magamnak egy kis italt. Nem érdekelt, hogy a fiú kiszaladva rohan segítségért. Keresztbe tett lábakkal, kezemben egy korsóval figyeltem mosolyogva. Ez egy rögtönzött varázslat nem tart sokáig, de amíg igen jól elszórakozok rajta.
Hallom, hogy kinyílik az ajtó és belép valaki. Felé fordulok és a sebhelyes alakot látva elvigyorodom. Nem vagyok részeg még is úgy viselkedem, mintha az lennék.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Ápr. 14 2019, 20:25
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel



KegyetLenke & a Kamikáze @
Ahogy belöktem a fogadó ajtaját kisebbfajta csatatér tárult kénsárga szemeim elé. Felforgatott asztalok, rapotyára tört székek és az egész hely bűzlött a kiborult italok szagától, amitől az egész padló ragadt. A pult tetején keresztbe tett lábakkal ülő fiatal és szemrevaló lány lehetett a probléma kiinduló pontja. Erről árulkodott három sorosan varrott, bőrből készült, frissen pucevált cipője... az anyád hét szentségit te kis görcs, esküszöm te fertőző vagy! ... meg főleg a tény, hogy egyedüli nő volt itt. Már egyedüli élő. Mert itt volt ugye a pokolból jött anyós. Hát közmondásos, hogy minden értelmes faj szemében milyen mocskosul fene rondák a törpe asszonyok, kivétel ez alól maguk a törpék, akik hét lakat őrzik őket, valamiért meggyőződéssel gondolva? minden más faj el akarja szeretni tőlük feleségeiket. Hát pedig nem... Na most kijelenthetjük: amennyiben a törpe nő három napja halott, az semmit sem javít az összképen. Fennakadt szemek, már felfúvódott test, élettelen arcszín, nincs légzés. Ez tényleg halott... Ellenben a törpe férfi borzasztóan festett, szerintem három napos hullaként is előnyösebb lenne. A bajsza két oldala hiányzott már, csak egy kis pamacs maradt a tekintélyes orra alatt, a szakállából pedig rendszertelenül hiányoztak hosszú sávok. Ez az arcdísz olyan folytonossági hiányokban szenved, mint Yennefer szíve. Festőművészi ambícióival már megfestette a gatyáját elöl sárga hátul barna alapon, ez pedig nekem mint nem kifejezetten komolyabb műértőnek a félelem és elemi rettegés érzetét sugallta. Előhúztam az ezüst kardomat és közéjük léptem.
A zombi esetlenül hadonászott felém a késével, könnyed piruettel kerültem ki a halálon túli lényt, majd a visszakezes vágással felnyitottam a gyomrát. Mögülem, a pult felől fájdalmas szisszenést hallottam, a lény felpüffedt hasából pedig előzuhantak enyhén oszlásnak indult belei. A szagok amik orromat facsarták a legszebb zeugl vadászataim emlékét és a vacsorámat kezdték visszaidézni. Az ellenben meglepett, amikor a kriptaszökevény zavartalanul rontott felém, csak enyhén botladozva a vakeblében, kése fájdalmasan találta meg az alkaromat. Az anyádat! Gyors riposztom átmetszette a nyaki izmokat és a gerincet, a fej messze gördült a padló én meg alig tudtam kiszaltózni a még mindig feltűnően vehemensen rohamozó oszló-foszló néni vad késcsapásait. Ez sosem adja fel? Két marokra kapva a kardot brutális erővel hasítottam ketté hosszában, ez pedig láthatólag megoldotta a kérdést végre.
- Tűnés! - dörrentem rá a csapláros mesterre, akinek ezt láthatólag nem kellett elismételni, négykézláb iszkolt kifelé, magam pedig átgondoltam a helyzetet. Nagyon csúnyán fel van piszkálva a máguslány, ha nekiáll a koporsóból ide szólítani az elhunytakat és kétlem, hogy a teremtménye pusztulása oszlatja el a dühét. Egyáltalán dühös? Vagy valami más? Mindegy, jó lesz a végére járni, mielőtt kimegy a bűnözők tömegsírjához, aztán régi csibészek árasztják el a várost, akik dühösek, mert nem ismerik már őket meg. Letöröltem és a helyére csúsztattam a kardomat.
- Úgy tudtam, a necromancia még mindig tiltottnak számít világ szerte a mágiaágak közül... - jegyeztem meg, majd megfordultam, felmérendő, kivel is állok szemben.

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Ápr. 18 2019, 20:14
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel




Eskel & Nira



Élvezettel néztem ahogy a törp összecsinálva magát reszket a földön előtte a halott asszony, aki épp levágná a maradék szakállát. Kíváncsian várom teremtményem mit hoz össze, de egy férfi nyit be a fogadóba hátán karddal. Egyből szemet szúr nekem a szeme. Oh! Szóval egy vaják. Érdekes!
Fél arcomat eltakarja a kupa, amiben egy kis ital van és úgy nézem az eseményeket. Igaz, hogy én irányítom az élőholtat. Legalább is csak kéne. Mintha nem egészen azt akarná, amit én akarok...mi történik velem? Arról nem is beszélve, hogy mikor megvágja az élőholtat én is érzem. Ilyen eddig nem történt..
Érzem, hogy gondolataim egyre kuszábbak lesznek és elkezd forogni a világ. Légzésem szaporább lesz egészen kellemetlen érzés lesz úrrá rajtam. Addig tart míg le nem vágja a vaják a zombimat és meg nem szabadulok a felesleges energia használattól. Lassan megnyugszom és mélyeket szívok a levegőből.
- Na! Tönkre tetted a szórakozásom. - szólalok meg kissé csalódottan. Bevallom kicsit élveztem ahogy a férfi lereagálta a dolgokat. Nem csalódtam benne.
- Tényleg? Nem is tudtam róla. - vonok vállat és leteszem a korsót. Talán nem kéne innom többet. Pedig szomjas vagyok. Rá pillantok és a kezére, amit az előbbi asszony maradványai okoztak.
- Megvágott.... - mondom halkan és benyúlva táskámba előveszek egy kenőcsőt. Csak mert, miért ne?
Nem szándékozom a bajt keresni, de attól tartok, hogy ő most megfog találni engem, ha ez így halad.
- Mi a neved? - érdeklődöm, ki volta iránt, de ha nem válaszol az se baj legalább nem kell szóba állnom vele és hamarabb elmehetek.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 12 2019, 19:53
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel



KegyetLenke & a Kamikáze @
Elrontottam a szórakozását?! Mi a fene baja van a világnak?! Tisztában van egyáltalán ez a nő azzal, mit is jelent egy törpe szakállának a levágása és mit tud ez maga után vonni?! Lassan megtisztítottam és elraktam az ezüstkardomat és a kocsmapulthoz sétáltam és lekönyököltem az ülő lány mellé, közben alaposan felmértem magamnak. Nőben középmagasnak mondható, tehát nálam kb egy fejjel alacsonyabb és meglehetősen kellemesnek mondható vonásokkal megáldott nő volt. Hollófekete haján csillogni látszott a petróleumlámpa fénye, ez a hajzuhatag egészen a derekáig leért és valamiféle diadém szerű fejék-féleség fogta egyetlen erős korbáccsá. Fakó, szürkés szín szemeinek volt valami különös, veséig hatoló pillantása, amit nem tudtam jobban behatárolni, ennyire még nem ismertem. Arcvonásai szabályosak, nem kezdtek el még mélyülni a mimikai ráncok, sem a nevető, sem a keserűséget sugallók. Összességében csinos kis nő, meg kell hagyni, igaz a nilfgaardiakon kívül a legtöbb mágusnő ad a külsejére, így ezen nincs mit meglepődni. Vaják szemeimet nem kerülték el a hajszálvékony mintázatok sem a bőrén, alig láthatóak voltak, tetoválások vagy apró hegek talán? Mindenesetre gyanúsan mágikus rúnáknak tűntek a laikus szemnek. Bár egy boszorkány korát elég nehéz meghatározni, lévén kortalan szépségek, de valami határozottan azt súgta nekem, főleg a szavai, hogy még valóban elég fiatal lehet, aki talán csak szórakozásból élt most a hatalmával. Mindenesetre egyszerű adepta biztosan nem lehet, Aretuza falai között nem oktatnak nekromanciát, legalábbis hivatalosan, ami annyit tesz, csak a jól megszűrt keveseknek, de biztosan nem a tanítványoknak. Mellé könyököltem tehát és töltöttem egy ott heverő üvegből némi vörösbort egy kupába, miközben hozzá fordultam.
- Ugye tudod, hogy ez a kis szórakozásod nem marad következmények nélkül? - érdeklődtem. - Ez itt Brugge. Határos Mahakammel, sok törpe él itt. Egy magukféle szakállának leborotválása a lehető legnagyobb sértés, csak a klánjukhoz hűtlen kitaszítottakkal teszik meg, ha szó nélkül eltűrné, akkor el is fogadná ezt a tényt. Vagyis hamarosan odakint összegyűlik a város egész törp lakossága, megtámogatva a boszorkányság és a holtak nyugalmának megsértése miatti felpaprikázott papokkal, akik képesek is megtörni a mágikus hatalmad igéit és egy egész szép kis lincselésnek nézel elébe. Gondolom ideje volna portált nyitnod és elszelelni innen, még mielőtt felkötöznek a máglyára - néztem rá komolyan.
Igazat beszéltem, ráadásul ha nagyon hatalmas, a várost akkor sem bírhatja le egymagában. Ugyanakkor valami meggondolatlan ostobaság miatt nem szívesen látnám odaveszni. Végül is lehet, hogy még csak tapasztalatlan és nincs tisztában a korlátaival, mint a legtöbb maga fajta.

P.S.:Ide a jegyzet Mood: Isara
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Május 13 2019, 18:11
Vendég
avatar

Vendég


Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel




Eskel & Nira



Érzem, hogy egyre kevésbé tudom irányítani az erőmet és egyre instabilabb leszek. Az érzéseim még hagyján elvégre sosem tudtam irányítani az érzéseim, így gyakran kimondtam, amit gondolok. De az erőm más tészta. Noha maga a jelek melyek egész testemet körbejárják azért vannak, hogy ne öljön meg a mágiám és kordában tartsa, annak is vannak határai. Tudatomnál vagyok még is nem én irányítom a testem. Hiába nem akarok megszólalni még is megteszem és ez zavar.
A férfira nézek, mélyen a szemébe. Feltűnik nekem a sebhelye és a kíváncsiság fellángol bennem. Mindig is érdekeltek ki milyen sebeket szerzek és hogyan. Valamit mindig leszűrtem a történetekből, amiket feltudtam használni, hogy ne érjen baj és körültekintőbb legyek.
- Ahogy semmi se. - válaszolok kérdésére. Oh, igen. Ebben van már tapasztalatom. Anyám, ki megutált mert megtanultam varázsolni és ezért ellenem uszította az egész Cintra-t és elkergettek. Lucio eltűnésével Rhage is elment egyedül maradve az üres kastélyban.
Végighallgatom mondandóját és a megmaradt józan eszemmel nem is vártam mást.
- Hát...akkor maradnak a lovak. - vallom be nemes egyszerűséggel, hogy nem vagyok képes portált nyitni. Bár mágiát is épphogy csak tanítottak nekem azt is titokban leginkább magamat képeztem.
Mintázatom megint égetni kezdenek és a mögöttem lévő megmaradt dolgok bánják. Az üvegek felrobbannak ezzel a padló üvegszilánkoktól és a tartalmukkal lesz tele. A fa polc összedől pedig nem is volt olyan öreg. Arcomon vegyes érzelmek tükröződnek. Lassan megnyugszik a mintázatom és elhalványul. A vérem is egyre kevésbé éget és legalább nem fáj annyira, hogy ne kaparjam le a bőrt a kezemről.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jún. 19 2019, 23:09
Ajánlott tartalom




Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel Empty
Re: Apokalipszis most! - Cintrai Nira és Eskel

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A Hegy Gyomrában (Grash, Nira és Lucio)
» Nira
» Is this our last meet? Rhage & Nira
» Kettős játszma - Nira & Fricska
» Rock n' Troll - Nira & Mesemondó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: