World of Witchers ― and other nightmares
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
In Memoriam
A staff
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert MKw1O9zI2fDiLi3zPBjv1 Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert 39oL2yf9oLlO13W9fKCvHR
Tedd Deireadh
Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.

Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.

Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.

Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.

Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.

Temeria
Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.

Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.

Lyria és Rívia
Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.

Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.

Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.

Nilfgaard
Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (46 fő) Hétf. Aug. 14 2023, 17:47-kor volt itt.
Legutóbbi témák

✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Robnean Kedd Ápr. 30 2024, 06:27


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Mirka Divis Kedd Márc. 05 2024, 20:28


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Shani Vas. Márc. 03 2024, 17:04


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Karméle La Valette Vas. Feb. 25 2024, 20:21


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Condwiramurs Szomb. Jan. 27 2024, 23:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Guinevere Kedd Jan. 23 2024, 10:19


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Vendég Hétf. Jan. 01 2024, 23:15


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Vendég Hétf. Dec. 25 2023, 18:43


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Condwiramurs Szer. Dec. 20 2023, 16:10


✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧✧
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Emptyby Ríviai Geralt Szomb. Dec. 16 2023, 11:57

Tagjaink
Top posting users this month
Fél évszázad költészete

Megosztás
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert


Lekaptam a pálinkás üveget a konyha egyik polcáról, majd kihúztam a dugót és kortyoltam belőle egy keveset, hogy megízleljem. Szinte egy másodperc töredéke sem telt el és az egész arcom úgy rándult össze, mintha lapáttal vertek volna képen, azzal a lendülettel már vissza is tettem a sav erősségű valamit a helyére. Pár fájdalmas köhögés kíséretében az öreg, kopott asztalhoz sétáltam. Gondolhattam volna, ha még nem vetették rá magukat a szarkák, akkor valami nem épp kerek azzal a löttyel, de megfizettem az árát a meggondolatlanságomnak.
Az egyik tenyeremmel körbe fogtam a nyakam, mintha ezzel enyhíteném bármennyire is a szinte méregnek mondható folyadék torokra ártó hatásait, míg a másikkal az asztalon támaszkodtam. Kellett egy jó perc nyugodt pihenő amire már nem csak a Nagy Medve csillagképet láttam magam előtt.
LambertA medvéről jut eszembe, valami oknál fogva még nem találkoztam össze Wilkinával, pedig Eskel már beszámolt róla, hogy visszajött és az ajándékról is, amit kapott tőle. Kifejezetten részletesen leírta, hogy hogyan esett be szinte a ló alá, négykézlábra érkezve a Vöröske jól irányzott simogatásától. Nem mintha félnék tőle, hogy kifog rajtam egy kis fruska, de a pokolba is, azért akkorát ütni, hogy Kaer Morhen masszív faltörőkosa is megfeküdjön, még ha alattomosan is tette… tapsot érdemel. Az viszont nem, hogy nekem kellett megfőznöm a vacsorát.
Ha már van nő az erődben, nem értem nekünk mi helyünk van a konyhában. Az Öreg, bármennyire is jó szándékkal kotyvaszt, nem tud főzni, Geralton kifog egy sima rántotta, rólam meg ne is beszéljünk. Örülök, ha a vodkán kívül egy rohadt tésztát ki tudok főzni, nemhogy valami teljes értékű, laktató vacsorát tudjak tálalni a kiéhezett falkának. Eskel is inkább szalonnát meg szárazkenyeret evett, még csak hozzá sem szagolt a szenvedésem gyümölcséhez. Wilkina is hagyná inkább a szörnyeket ránk, ő meg háziaskodhatna, ahogy egy nőnek illik, erre most is vadászik valamit.
Kisétáltam a konyhából és azokhoz a ládákhoz mentem, amikben a bombáimat tartom. Felnyitottam és pár bombát odébb pakolva, mosolyogva nyugtáztam, hogy valamiféle csoda folytán nem találtak rá a piámra. A kandalló előtti asztalhoz ültem és elkezdtem iszogatni. Senki nem volt már fent, mindenki visszavonult lepihenni. Mivel társaságom nem akadt, a tüzet kezdtem el nézni.
Az üvegnek már negyede hiányzott, amikor hallottam hogy nyílik az ajtó. Tudtam, hogy Wilkina fog belépni rajta és úgy is lett. Véresen, ziláltan, de mégis azzal a szokásos nyugodt arckifejezéssel, amit csak Kaer falain belül láttam még előfordulni nála. Mintha ez a hely lenne rá ilyen hatással. Egy régi emlék ugrott be, amikor elmesélt nekem egy történetet még kiskorában. Egy bugyuta kis mese volt egy lovagról és egy hercegnőről… és irtó hosszú, körülbelül az egész életüket lefedte.
~
-Tudod honnan tudom, hogy ennek a fele sem igaz, kölyök? – kérdeztem nevetve.
-M-m… - csóválta meg a fejét, majd vörös tincseit kiseperte az arcából.
-A lovag egy olyan nőért halt meg, akit még csak meg sem kefélt. Senki nem áldozná az életét azért, amit ki sem próbált.
-De Lambert, nem mondja a mese, hogy volt vagy nem volt gyerekük.
-Mi? Ez meg hogy jön ide? – kérdeztem értetlenkedve.
- Hát… tudod… ha valakik, akik nem vajákok…. szeretkeznek, akkor lesz egy gyerekük.
Úgy nevettem, azt hittem megfulladok.
-Drága jó Melitele! Vilkas vagy Vesemir mondta ezt a hülyeséget? -megdörzsöltem a szemeim – Szerencsére ez marha nagy baromság. De ha tényleg így lenne, akkor örülök, hogy vaják vagyok, ha nem lennék az, akkor már szinte egész Skelliget benépesíthetném mini Lambertekkel.
-Hála az égnek, hogy nem! – mondta lesokkolt arccal.
~

Körülbelül húsz éves lehettem amikor először találkoztam vele, félt mindentől. Lesokkolt a szélmalomtól, sírva fakadt az ingától. Ha ordítoztam vele, még jobban elkezdett bőgni. Az első években teljes mértékben lemondtam róla, hogy megpróbáljam tanítani is bármire, így csak esténként boldogított ilyesfajta beszélgetésekkel, mikor épp józan voltam és nem küldtem el aludni. De ahogy egyre jobban megszokta a dolgokat, már hajlandó voltam a kezeim alá venni néha. Talán pont ezért is mertem fogadni Eskellel arra hogy visszajön.
-Meg se kérj, nem fogok begyújtani a fürdőben. – mondtam neki mikor közelebb ért – Igaz, hogy jobban bűzlesz, mint a bomlásnak indult vízi hullák, de ráérsz még holnapig.
Odanyújtottam neki az üveget. Már ismerem annyira hogyha nem is kínálnám, akkor is elvenné tőlem.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 12 2020, 19:20
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Káromkodást tartalmaz!

Miután Eskel társaságában visszatértünk Kaer falai közé, szeretettel üdvözlöm az ott lévőket. Viszont Lambert még nemkapta meg jussát. Még itt sincs. Chh... nem ússza meg, mivel Eskel is megkapta, még ha egy olyan feladat előtt is, amibe bele se gondoltam. legalábbis súlyába és a ránk nehezedő terhektől. Lelki szemeim előtt sajnos felsejlik Gyula égett alakja. Megfogom arcom miközben egy főzet fölött gubbasztok. Köhögve kapom fel fejem.
-Azt a rothadt..! - próbálom nem letüdőzni a furcsa gázt. Kivételesen elrontottam egy főzetet. Milyen régen történt velem ilyen? Nem is tudom felidézni, de ez a vacak kellemetlen szagot áraszt. Remélem egyszer elül innen. Ugyan nyitva hagyom a tetejét, de nem címkéztem fel. Ki olyan őrült hogy beleigyon ismeretlen üvegbe. Végül, mivel élelmünk igen csak olyan alapokból áll, melyet a férfiakra merek bízni, én balga,  megindulok keresni valamit. Meg kéne lepni a falkát valami finom pörkölttel. Így a többieknek azt állítva, hogy valami nagyvadat kívánok leteríteni megindultam a téli világba. A havas földön felfedezett nyomokat követve két őz bika került úgymond az étel ajánlatomba. Talán ha két napomba telt, míg a bikákat feltereltük a gázló elé, ahol Ichaer mögé tudtam kötni a tetemeket. Sajnos nem mértem fel kellően a távot, még odébb van a gázló, viszont a friss áldozatok illata sok mindent vonzhat. Magam is besegítettem a tetemek húzásába. A gázló környékén viszont valami megtámadott. Ichaer-t megindítottam a vár felé, míg a felriadt medvét próbálom visszatraktálni helyére. De ő maga pedig inkább engem gondolt vacsorának. Nagy nehezen, leginkább a hideg miatt, tudtunk dűlőre jutni, minek ára a medve élete. Mivel rosszúl vágtam a medve vére nem csak a havat, de engem is beborított.
-A tetves kurva anyád!! - kurjantom el magam és kitörlöm szememből a lény vérét és köpök a hóba. Visszahelyezem a kardom a tokba és megrázom a fejem. A vér a hajamból kicsapódik.
-Ichaer, remélem már Kaer falain belül pihenget. - morgom és megnyújtom lépteimet. A tetemek vérzése és a húzott nyoma után. Visszatérve leoldom a zsákmányom és kikötöm Ichaer-t. A ló szinte röhög rajtam. A bakokat felhúztam az első udvarba és úgy léptem be a nagy terembe. Lambert háta fogad a tűznél. Oh, hogy drága Freyja légy kegyelmes! De nem, nincs szerencsém. Azonnal kezdi a csipkelődést.
-Ezer hálám bátyám! - huppanok le mellé és beleiszok, majd vissza adom neki az italost.
-Hogy telt a napod? - nézek rá, majd hirtelen ötlettől vezérelve megpróbálom megfogni karját, vállát és az ajtó felé biccentek. Reggelire el akarom készíteni a húsokat.
-Gyere, van meglepetésem! - biztatom és az ajtó felé biccentek.

Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Jan. 13 2020, 22:37
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

A tűz hangosan pattogott a kandallóban, miközben a hanyagul összetákolt spalettát az ablakon gyengéden csapdosta a szél. Ha valami művészi vénával és szépérzékkel megáldott személy jelen lenne most az erődben, ő legalább értékelné ezeket az apró, talán észrevehetetlen dolgokat, nem úgy, mint én. Ez a csend és monotonitás kikészít, mégis minden télen visszatérek ide. Nem kell ehhez semmi akadémiát elvégezni, vagy zseninek lenni, hogy bárki megfejtse miért. Vöröskére néztem, miközben meghúzta az üveget. LambertVisszavettem és miután megtöröltem a butykos száját ittam belőle én is ismét. Próbáltam rájönni, hogy mivel harcolhatott anélkül, hogy túl mély lélegzeteket vettem volna.
-Kicseszettül csodálatosan… - hangomból tisztán sütött a szarkazmus – nem elég, hogy nekem kellett főznöm. Ja igen, ha éhes vagy még van a konyhában belőle, szinte érintetlen. – Megforgattam a szemeim és a konyha felé mutattam. – De nem sokkal ezelőtt meghúztam valami mérget is. Nem tudom melyik gyengeelméjű gondolta úgy, hogy nincs jobb hely a tárolására, mint a konyha. Szóval értékeld, hogy előre figyelmeztetlek…. ne igyál bele! Ha csak nem vagy mazochista…. nekem aztán mindegy.
Még meg sem tudtam kérdezni, miféle lénytől lett ilyen csapzott, máris elkezdett rángatni. Nem értem, hogy tud így működni, jobban pörög, mint a lovaskocsi kereke. Nem mintha én unalmas lennék, de a mizantrópiámmal társulva, kicsit sem ennyire szembetűnő jelenség.  
Felvontam egyik szemöldököm és előredöntöttem a fejem. Egy darabig így néztem rá, tekintetem szavak nélkül is az sugalta; te most szórakozol velem?
Egyetlen pillanatra sem feledkeztem meg a megtorlásra tett ígéretéről. Rohadt hideg van kint, a becsesebb testrészeim, már csak a gondolattól is visszamásztak a hasüregembe. Egy szőrmét levettem a székről és magamra tekertem.
-Mutasd! – felálltam és durrogva elindultam az ajtó felé. Vöröske nem olyan, akitől tartani kellene. Senki nem gondolná róla, hogy azért hív ki a hóra, hogy könnyebben tudjon elásni helyben.
-És… mond csak, történt veled valami érdekes amíg elvoltál? Mert köszönöm kérdésed, velem igen!
Tényleg kíváncsi voltam rá, hogy mit csinált eddig, jó ideje nem láttuk már. Nem kételkedtem a visszatértében, csak abban nem voltam biztos, mikor jön el ez az idő.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 15 2020, 20:02
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina


Belépve, annak ellenére, hogy Lambert alakját látom a tűz előtt arcomra kellemes mosoly ül. Ismerem már fivérem, semmi jót nem sugall, ha ő egymaga iszogat itt lent. A kis melegre jobban érzem, hogy ízületeim nem ezekre az időkre vannak specializálódva. Vajon a medvém hogy viseli? Átért a szigetekre? Miután visszaadtam a butykost rá emelem tekintetem.
-Gondoltam. - felelem némiszínjátékkal. Annak ellenére, hogy nagyon is érdekelt mi van vele, néha egy tuskó modorával képes boldogítani. De így szeretem ezt a morcos farkast. Hálás vagyok neki, hiszen elrúgdalt a kilenc ingáig és sikerült is.
-Hmm... szerintem majd élek vele. - mosolyodom el és hasamra teszem kezem, mire az hangosan felmordúl. A méreg említésére megdöntöm fejem. Nagyon kicsi híjja, hogy ne röhögjek a képébe, és az a gyenge elméjű épp mellette üldögél, de hát... ez van ha valaki felcsap szarkának mikor nem kéne.
Mikor viszont kiinvitálom látom arcán azt a tipikus "Te most szórakozol vagy hülyére akarsz venni?" nézést, amire már mosolyra húzom ajkaimat, miközben leutánzom mozdulatát, tekintetem pedig némi kirívással nyugtatják, nem ez nem vicc.
-Remek! - ugrom fel és gyorsítok lépteimen. Szőrme, gyengülsz bátyus? Vagy csak nem viseled jól a hideget. Ne aggódj, nem fogsz sokáig bundába bugyolálva lenni. Amíg mellette trappoltam feltette kérdését, megvakarom bucómat.
-Velem semmi érdekes. Akkor mesélj, mi minden történt? - nézek rá kérlelően. Nem akarom szóbahozni a történteket apával. Hiszen ott a nyoma arcomon. Nem akarok mesélni a medvémről, így is hiányzik. Amint kiérünk szemben találhatja magát a két vaddal.
-Remélem van bicskád! - hangomban játékosság cseng, mit megfűszerezek egy rövid nyelv öltéssel és egy kacsintással. Várom mikor kíván elküldeni anyám szoknyájához, vagy apámat sértegetni. Netalán melegebb éghajlatra küldene.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 15 2020, 20:36
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Önszántából akart enni a kotyvalékomból, már ez is felettébb meglepő volt számomra, de erre még rátett, hogy azt mondta semmi érdekes. Hogy ennyi idő alatt ne történjen semmi említésre méltó azt nem hiszem el.
-Na meg a bozontos kurvaeget! Két kezem sem elég, hogy megszámoljam, hányszor láttalak a saját gatyádba üríteni kölyökként, még mindig azt hiszed beveszem ezt a szar próbálkozást? Inkább mond, hogy nem akarsz róla beszélni. – mondtam ingerülten – Vagy legalább próbálj meg valami hihető történetet kitalálni, amivel eltereled a figyelmet!
Látszott rajta, hogy nyomasztja valami és kerülni akarja a témát. Ettől függetlenül, akkor sem kellene lódítania, főleg nem magunk között. Ha pedig tényleg ezt az utat akarja járni, akkor azt hiszem elég jól megtanítottuk neki, hogyan is kell élethűen előadni a dolgokat.
LambertVettem egy mély lélegzetet majd hosszan kifújtam. Csalódott voltam. Nem azért, mert nem akart beszélni az elmúlt három év történéseiről. Na jó, talán azért is egy kicsit, de jobban lelombozott, hogy át akart verni.
A két elejtett vadra néztem és leguggoltam melléjük. Szép megtermett jószágok voltak. Végre nem csak szárított meg sózott húst ehetünk egy darabig. Bár ismerve a többieket, két nap alatt be tudnák falni ezeket.
Hiába volt rajtam a szőrme, a fagyos szél a csontomig hatolt. Az egyik kezemben még mindig az üveget fogtam és ismét hosszan kortyoltam belőle, remélve hogy ez legalább felmelegít egy kicsit.
A vajákok hiába ellenállóbbak, szinte mindennel szemben, nekem a hideg egy gyengepontom. Ez nem azt jelenti, hogy erőtlenné válok, csak gyűlölőm. Emlékeztet arra az időre amikor apám eladta a baltánkat, hogy elihassa az árát a kocsmában. Amikor átfagyva kutattuk az erdőt tűzifa után. Amikor az egyetlen hőforrás anyám szoros ölelése volt.
Mindenki másképp írja le a fájdalmat is, amit érzett a füvek próbája alatt. Nekem olyan volt, mintha a vérem jéggé vált volna, az a fajta szörnyű fagyás, mikor már belülről éget. Ezért utálom a hideget és ezért próbálok minél többet inni, hogy tompítsam az érzékeimet.
Felálltam és éppen mondani akartam, nyúzza meg őket gyorsan, mikor finoman utalt rá, hogy ez a feladat rám vár. Meglepettségemet seperc alatt felváltották a szememből pattogó szikrák. Még nyelvet is nyújtogatott rám, a kacsintás pedig csak olaj volt még a tűzre. Egy pillanatig sem gondolkoztam már ki is nyitottam a szám.
-Én meg remélem, hogy beka…!
Villámcsapásként ért a felismerés, hogy mit is mondtam majdnem, ezért rögtön folytattam mintha mi sem történt volna. Istenekre mondom, ez nagyon hülyén jött volna ki. Megszoktam a többnyire csak férfitársaságot az erődben. Karba tettem a kezeim.
-Szóval, királykisasszony! Ezt lehet úgy is – emeltem fel a mutatóujjam felé, továbbra is összefont karokkal - megkérsz és akkor meggondolom hogy segítsek-e, mert már így is be van fagyva a segglyukam. A másik lehetőség, hogy szépen fogom magam, visszasétálok a kandalló mellé. Nyugodtan iszogatom tovább a vodkát és magasról, röptében szarom le a dögöket, amiket iderángattál.
Nem tudom az évek alatt mennyit változott. De a legkevésbé sem hiányozna, ha most sírva fakadna nekem itt. Elgondolkoztam, mit is mondhatnék, amivel megelőzhetném. De minden ami átfutott az agyamon, dicséret helyett inkább csak úgy hallatszott, mintha azt akarnám velük megerősíteni, hogy nem vagyok egy utolsó alak.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 14:50
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

A hírtelen okításra felemelem kezeimet megadóan. Igaza van. Jobban ismernek ezek a férdiak, mint én saját magam.
-Ne haragudj... azt hittem apa volt már itthon. De, hogy igazam álljam, nem vadásztam semmi nagyvadra, nem tettem semmi lovagiasat. Csak éltem fiatalságom és próbáltam nem éhen halni. - sóhajtok végül. Részben igaza van, részben nem. Ő máshogy látja a dolgokat, ahogy én is. Bár az arcomon lévő két heg nem is tudom mióta van meg. Mármint... tudom az okát, szó-szó emlékszem a dologra, de arra nem, hogy haztértem e utána vagy a medvémmel mentem. Fránya idő érzék! Látok rajta némi csalódottságot, így enyhén elhúzom szám. Jogos volt, így inkább éreztem magam iránt dühöt. Noha nem akartam megbántani és valóban semmi nem történt az elmúlt pár évben.
Valahol büszke voltam magamra, ahogy Lambert a két vadat figyeli, nem értem az ivás okát. Talán... Hírtelen kimondani kívánt mondatára megdöntöm fejem. Remek... rossz pacban kaptam el a vicceimre. Pislogva párat megrázom vörös üstököm.
-Reméltem, hogy érted a viccet és gondoltam nem hiszed, hogy egyedül nyúzatnám le veled míg én pancsolok. - kezdem szelíden mosolyogva a morgós kivénedő farkasra. Legközelebb nem rángatom ki akit elsőnek meglátok, hanem egymagam megoldom. Most inkább érzem magam pocsékul, mint vidáman, mondjuk számíthattam volna erre. Ehh... sok minden változott ezek szerint míg távol voltam.
-Ha gondolod menj be, pihenj le. Majd reggelre készítek pörköltet, a többit meg viszem a fagykamrába. - továbbra is mosolygom rá. Megfogom az egyik lábát és elkezdem húzni egy olyan gerendához, ahol majd könnyebben fellógatom, hogy kiürítsem hasüregét. Ám mielőtt nekivágnék, még vállam felett hátra nézek rá.
-Nem tudod véletlen, hogy belső szervekre tart e valaki igényt? - nézek rá borostyán íriszeimmel kérdőn. Ha felel és mond még valamit figyelek rá, ha nem akkor nekikezdek, hogy reggelre a többieknek csak enniük kelljen. Magamban viszont vívódom, miközben rutinosan kötök a pata fölötti hajtatba csomót és lógatom fel a jószágot.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 16:39
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

-Mint a legtöbbünk. -morogtam az orrom alatt miközben megvakartam a tarkómat.
Egyáltalán nem ezt a reakciót vártam. Győztesnek éreztem magam, de milyen áron. Ez olyan volt mintha egy fegyvertelen embert kaszaboltam volna le hideg vérrel.
Ahogy arról beszél, hogy megpróbált viccelni, egy gúnyos nevetés hagyja el ajkaimat. Viccelni? Mi magunk vagyunk egy kész vicc.
LambertBelegondoltam hogy miket is mondtam és tényleg eléggé taplón viselkedtem vele. Pedig milyen régen láttam utoljára… semmi okom nem volt rá, hogy rajta töltsem ki a mérgemet. Valamiért mégis azt reméltem, hogy nekem fog esni. Hogy elhord mindennek amiért így üdvözöltem és az első dolgom az ő kioktatása.
De ő még mindig csak mosolyog rám. Ha valaki így beszélne velem akkor nagyobb összecsapás lett volna, mint Tuzla váránál.
Hátat fordítottam neki és már indultam volna vissza. Ahogy feltette a kérdést megfordultam. Láttam ahogy vonszolja az egyik tetemet. Biztos fázik ő is, végtére mégiscsak most ért vissza. Fújtatok egyet majd odasétálok hozzá.
-Ha jól tudom az Öreg cserzi a beleket. Valami neki szállt az agyának és kabátot akar készíteni belőlük, állítólag jobban melegít, mint a bundás bőr, de nincs az az Isten, hogy én bélkabátot hordjak. – a jobb kezem mutatóujjával körözni kezdtem a halántékomnál.
Mindenki szokott kísérletezni, de azért a hülye ötleteket kapásból ki kellene törölni az agyakból. Én is elvetettem a kikimor savbomba ötletét. Gondolatban működne, de gyakorlatban elég hülyén nézne ki, hogy nem csak az ellenfél, de az én fél arcom is leolvadna.
Pedig rengetem ötletem van és amikor félretudok rakni valamennyi pénzt alapanyagokra, akkor szabadidőmben szívesen kísérletezgetek újabb bombák kifejlesztésével, aminek a többiek is hasznát vehetik, Vesemirt meg az őrületbe kergetik.
-Ha végeztünk lemehetnénk a tóhoz, amúgyis elszaporodtak a fojtólidércek, és megmutatom az új bombáimat.
Levettem magamról a szőrmét és az egyik kőre terítettem mellé pedig leraktam a vodkát. Leráztam a karjaimat és odahúztam a másik tetemet, majd Vöröskéhez hasonlóan én is csomót kötöttem a lábára. Miután fellógatta odafordulok hozzá ölelésre tárt karokkal.
-Gyere ide te vakarcs… hiányoztál. – mosolyodom el végre én is.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 19:22
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Figyeltem ahogy megvakarta tarkóját és bólintottam. Valóban, mindannyian ezt tettük. Mert nem értünk máshoz, mint a szörnyek írtásához. Talán Lambert még az alkohol főzéshez, de nem vennék rá mérget, hogy némelyiknek nem e olyan az íze, mint a kiázott kapca.
Különös kacagására lepetten nézek magam elé, majd rá. Én nem tartom ezt a helyzetet viccesnek, de ízlések és pofonok. Mint ahogy azt is, hogy ennyire eltorzult volna a humorom vagy csak ő éli meg rossz pillanatait. Magam vívódásába temetkezek egy rövid időre. Viszont, tudom, hogy változtam, hiszen most is csak szelíden mosolygom rá. Nem ugrottam a torkának, nem kezdtem el pityeregni. Csak mosolygom, hiszen megértem haragját. Talán csak olaj voltam a tűzre a rossz kedvével kapcsolatban. Mikor hozzám szól felegyenesedtem. Felvonom szemöldököm ahogy Lambert beszél.
-Ömm... rendben. - vakarom meg tarkóm némi tétlenséggel. Ezek szerint fel kell fognom valamibe. Viszont egy hirtelenebb hideg fuvallat felszólít, hogy ne gondolkozzak sokat. Segítségére hálásan mosolygom rá. Kicsit körbenézek.
-Miért ne? De előtte megkóstolnám a főztöd. - felelem mosolyogva miközben a lábat felkötöm. Mikor ölelésre tárja karját és mosolyog, odalépek hozzá és megölelem. Mint annak idején...
-Nekem is te Bátyus! - fejem mellkasára hajtom, majd állam támasztom mellkasára és borostyán íriszeimmel az ő tekintetét keresem.
-Gyújtsak ide egy kisebb tüzet? - kérem ki véleményét. Ha azt mondja nem kell, akkor egy edényért rohanok a belsőségnek, egy külön tálat a májnak, szívnek és tüdőnek. Ha azt mondja kell, csak a tűz gyújtást követően hozok edényeket. Ezt követően veszem elő pengém.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 16 2020, 20:05
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Mi ütött ebbe a lányba, hogy ennyire odáig van a főztömért? El nem tudom képzelni miket ehetett eddig, hogy vágyódik rá. Netán régen is szerette? Sajnos erre már nem emlékszem, bár kimondottan kételkedem benne. Mégis jó hallani, hogy valaki értékeli még ha csak szórakozik is.
-Végül is, belehalni úgysem fogsz, de remélem nem vársz valami kulináris élvezetekkel túlfűtött appetissaintot, messze nem vagyok egy ínyesmester. Legrosszabb esetben a latrinán ülsz egy darabig.
LambertMosolyogva magamhoz szorítom, az sem érdekel, hogy engem is összeken a ruhájára száradt alvadt vérrel. Megsimogattam a hátát, de mikor felnézett már kezdett túl nyálas lenni a szituáció így eltávolodtam tőle. Ekkor tűnt fel, hogy a hegek az arcán még nem voltak ott mikor utoljára láttam. Vagy a memóriám kezd cserbenhagyni? Mindenesetre, ha akarta, elmesélte volna már mikor először kérdeztem.
-Mhm - kérdésére rögtön hevesen bólogatni kezdtem. Figyeltem ahogy meggyújtja a tüzet és amint felcsaptak az első lángok már mellé is álltam a kezeimet fölé tartva. Miután kicsit felmelegedtem a másik vadat is felakasztottam és elővettem az agancsmarkolatú vadásztőrömet a kabátom belsejébe varrt zsebből. Kihúztam a bőr tokból és elkezdtem körbe vágni az általam fellógatott őz lábait. Óvatosan bevágtam a belsőcombok mentén majd, amikor találkozott a két vágás, benyúltam a bőr alá és végig vágtam a hasán is, ügyelve nehogy felhasítsam a húst is. Jó lenne egyben megtartani őket, ha Vöröske is továbbáll, legalább egy kevéske pénzt be tud zsebelni a bőrökből. A kikészítésével nem kell bajlódnia, az öreg úgyis szívesen megcsinálja.
-Visszatérve… - kezdtem bele mikor Wilkina visszaért – Kovirban kaptam egy érdekes megbízást. Sok információval nem tudott szolgálni a megbízom, csak annyival, hogy a dög lassan negyed falut kiirtotta. Álmukban csalta az embereket a barlangjába. – mosolyogva nyúztam a bőrt – Szinte semmit nem tudtam, se hullák… se nyomok, fogalmam nem volt mivel állok szemben, csak annyit, hogy amelyik lény képes az álmokban üzenni az embereknek az egy erős rohadék lehet. Akkora összeget ajánlottak, hogy nem volt szívem visszautasítani, sőt még rádobattam pár százat. Hogy honnan kaparták össze rejtély, nem ez a lényeg. – gesztikuláltam az egyik kezemmel, míg a másikkal húztam le a bőrt.
-Keresem a barlangot, erre a bejáratnál összetalálkozok egy varázslónővel. Nem akart leakadni rólam. „Van bent egy nagyon ritka ereklye, muszáj megszereznem!” – próbáltam a legnyervákolósabb hangon utánozni a nő hangját –Hiába záporoztam folyamatosan gúnyos megjegyzésekkel, jött utánam, mint egy kutya, akit próbálsz elzavarni, de nem tudod mert érzi nálad a füstölt szalonna illatát. – nevettem – Alig jártunk bent öt perce, valami nagyon sértő dolgot mondhattam neki, mert tűzvörös lett a feje. A következő pillanatban már csak azt vettem észre, hogy repülök. Felkészültem a fájdalmas esésre, de egy ágyban értem földet. Mellettem pedig ott feküdt a szörny, ami egy boszorkány volt. Hadd ne részletezzem, hogy nézett ki, legyen elég annyi, hogy egy troll nő is afrodité lehetett volna mellette, mintha egy vizibanyát egy ködárnyat meg egy öreg nekkert kereszteztek volna. Minden férfi rémálma egy ilyen nővel találni magát egy ágyban. Egyik oldalról ez a szépség próbál felkaszabolni a karmaival, miközben a másikról a füstölgő fejű varázslónő tűzgolyókat dobál ránk, nem is törődve az én testi épségemmel. -mosolyogtam – a végét pedig szerintem tudod mi lett.
Megtöröltem a kezemet a nadrágomba és a zsebeim egyikéből előhúztam egy medálszerű, kör alakú díszes szerkezetet, aminek az oldalán egy kristály volt. Leraktam a földre és elfordítottam a jegecet. Abban a pillanatban egy mezítelen női alak jelent meg halványan, eléggé pikáns táncot lejtve.
-Az álmokhoz lehet valami köze – büszkén néztem az előadást – de nem találtam sajnos használati útmutatót. Eladni meg mégsem akarom.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 17 2020, 16:04
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

A gombákhoz é egyebekhez képest a többiek főztje igen is nemesi konyhákba illő. Nem ien értem miért ennyire furcsa, hogy igen is ennék belőle. Na meg alapból mocsok éhes vagyok.
-Nem tartom valószínűnek, de ha így is lenne így jártam. - jegyzem meg.
Örülök, hogy nem finnyáskodik a rám száradt vér miatt. Mikor pedig eltávolodik én is hátrébb lépek egy keveset. Mivel helyeselte a tűz gyújtást, gyorsan tüzet rakok és két vödröt kerítve lefelé fordítva helyezem mellé, meg magam is leülök egy kis időre a tűz mellé. Kicsit felmelegedve hajam összefogom és magam is nekiállok a nyúzásnak.
A fiúktól tanult mozdulatokkal kezdem megszabadítani a bőrétől. Felhasítom a lába belsején, végigszántva a belső combon, majd a hasánál óvatosan felmetszem. Késem másik oldalával kezdem elválasztani a bőrt és a húst, figyelve a hártyára.
Mikor elkezd mesélni, olykor felé nézek, közben óvatosan folytatom a nyúzást. Olykor bólintok jelezve, hogy figyelek. Nyervákolására végigfut a hátamon a hideg. Sosem gondoltam volna, hogy képes ilyen hangot kiadni.
-Van elképzelésem. - kuncogom, bár egy alternatívabb verzió is megfogalmazódott vörös buksimban. Hogy azt elkergessem, megrázom fejem, majd kíváncsi kölyök képemmel figyelem, ahogy Lambert lerakja a medált. Az elém tárulkozó képre meg sem lepődöm, majd rá emelem keskeny pupilláim.
-És ha megkérdezed valamelyik erre bóklászó varázstudónkat? - kuncogom, ahogy elképzelem, hogy is venné rá Triss-t. Zavartan vakarom meg vörös bucóm, majd továbbra is a hússal foglalkozom.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Jan. 18 2020, 16:09
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

A kérdésére a csípőmre tettem az egyik a kezem a másikat pedig lendületesen meglendítettem magam előtt vízszintesen, amolyan tiltakozásképp.
-Mekkora ötlet! Kérjek segítséget Merigold-tól! Zseni vagy… utána meg játszhatom a kerítőt neki Geraltnál. Találkozom elég boszorkánnyal az Út-on, nem fogok egy adósságot a nyakamba szakasztani pont ezzel. – nevettem.
Kikapcsoltam és visszatettem a zsebembe a kis szerkezetet.
LambertVégeztem a bőr lenyúzásával, levágtam a fejet és elkezdtem a zsigerelést. Gyorsan ráeszméltem, hogy akarja a franc kitakarítani a beleket Vesemirnek és már bántam a megemlítését is.
-Tudod mit? Én inkább passzolom a beleket. Szerintem van már neki annyi, hogy összedobja azt a förtelmet amit akar.
Külön pakoltam a szerveket és elkezdtem leválasztani és kiugrasztani az elülső lábakat a helyükről. Végeztem vele és már csak Wii-re vártam.
A kezembe vettem ismét az üveget és a tűz mellé álltam.
-Még ma végzel, vagy segítsek? – kérdeztem gúnyosan, majd kortyoltam egyet.
Nem akartam külön fordulni a húsokkal. Megvárom míg Vöröske is végez és egyszerre leviszünk mindent, amit meg holnapra tervez azt bevisszük a konyhába és ott feldaraboljuk még jobban.
-Na és kicsi Vil… most már te fogsz főzni ránk igaz? – inkább hatott kijelentésképp, mint kérdésnek a mondatom.
Nagyon remélem, hogy megerősít benne. Egy nő mégis otthonosabban mozog a konyhában, mint bármely férfi. A reggeli gondolatától pedig, amit majd készíteni fog, összefut a nyál is a számban.
Ha elindul eltenni a húsokat akkor én is a kezembe fogva őket követem.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 19 2020, 20:39
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Amíg szépen gesztikulál rá emelem tekintetem és hallgatom, majd elkuncogom magam.
-Csak el ne felejtsd, és ne lopjanak meg. - kívánok neki szerencsét. Triss említésére ugrik egyet gyomrom. Apának kellene vele kapcsolatban kerítősdit játszani. Folytatom a bőr lenyúzását, ahogy tőlük tanultam nem szabdaltam fel a bőrt, nem tettem kárt a húsban sem. Pár éves gyakorlat, nekik hála.
Újabb megszólalására kuncogom.
-A dögjeinknek jó lesz csalinak. Vagy etessük meg a bánya lakókat? - nézek rá miközben én is végzek a bőr lehúzásával, megkezdve a hasfal felszegését, kifordítva a belsőséget. Nincs kedvem a fagyott talajban áskálódni, hogy eltakarítsam. A tüdőt és szívet külön választottam, mikor Lambert megszólalt.
-Ne aggódj kedves bátyám, mindjárt végzek. - vigyorgom rá vállam fölött majd beteljesítve ígéretem arréb helyezem a bőrt. Egy kis vízzel kilocsolom a vért és mikor végzek nyújtózva tekintek Lambert-re. Kérdésére megfordulok és elkezdem leoldani a húst.
Fájt amit mondott, noha nem akart megbántani kivételesen. Kicsi Vil... milyen rég nem hallottam. Gyorsan pislogtam párat és megremeg ajkam és állam. Apa említésére elkapott egyfajta sírhatnék. A rothadt életbe már! Kit akarok becsapni? Hallja a légzésem, a szívverésem. Gördül végig egy könnycsepp arcomon, majd nem nézve bátyámra válaszolok.
-Szerintem igen. Már ha nem üldöztök el a fősztjeim miatt. - felelem, majd megvágva két borda közt, egyfajta fogás stabilitásnak, segítek lecipelni a jégverembe a húsokat.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Kedd Jan. 21 2020, 20:29
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Zavarodottan gondolkozom el egy pillanatra mikor azt mondja, hogy el ne felejtsem. Má’ hogy a hét ménküves istennyilába tudnék megfeledkezni egy portabilis táncosnőről aki mindig, alig egy karnyújtásnyira van, és akkor lejt előttem egy párat amikor csak akarom. Méghozzá ingyen és bérmentve. Attól meg hogy meglopjanak, egyáltalán nem félek. Eléggé körültekintő vagyok varázslók környezetében. Soha nem tudni éppen milyen szándék vezérli őket, így mindenre fel kell készülni a társaságukban.
-Ha egy kis méreggel keverjük akkor lentebb vihetjük a populációt… ha még vannak. – Bólogattam elismerően Vöröske ötletére - Bár nem hiszem, hogy akármelyik ebadta szeszkazán is nekiállt volna ezidáig.
Senki nem szívesen vállalja be ezeket a dögöket, de ez is olyan, mint a szarpucolás, inkább ugrálnál az ingán 3 napig egyhuzamban, minthogy azt a négy vagy öt órát rászánd, mégis a végén muszáj megcsinálni valakinek.
LambertElhúztam a számat. Könnyen felismertem, hogy az előbbi ártatlan megszólítással, sebészi pontossággal egy olyan seb kellős közepébe tapostam. Nem is. Inkább ugrottam két lábbal telitalpas szaltót tíz láb magasságból, ami még korántsem forrt be. Sajnos túl jól ismerem az érzést, mégsem én vagyok a legjobb ember, aki ilyenkor megnyugtató szavakkal tud enyhíteni a másik fájdalmán, az Eskel specialitása.
Ennek okán inkább eltekintettem attól egy ideig, hogy bármi megjegyzést is hozzáfűzzek. Pedig nehezen tudtam fékezni magam, de ami késik, nem múlik.
-Ezt örömmel hallom. – Lesétáltunk – Nő vagy, tudsz főzni. Na meg Vesemir vadragu lévénél, aminek az íze inkább hasonlít a vörösboros hányáshoz krumplival, bármi jobb. – mosolyogtam, közben kampókra akasztva fellógattam a húsokat a többi mellé, miután az enyémeimmel végeztem, átvettem Vöröskétől is a többit és azokkal is ugyanígy jártam el és felsétáltam.
-Eszel előbb és majd utána elintézzük a többit, jó?  
Kimondottan örülnék neki, ha beleegyezne, legalább egy kicsit felmelegíthetem magam addigis a kandalló mellett.
-Attól meg nem kell félni, hogy valami kiszagolja itt, hallottam megtisztítottátok az erődöt. Nem is tudom melyik felbukkanása lehetett meglepőbb Kaer Morhenben a nekkereké, vagy a kicsivel sem szebb látványt nyújtó eltévelyedett hivatalnoké a díszkísérettel. Kár hogy nem voltam jelen. Azért remélem trombitáltak is mikor bejelentették, hogy mit akartak.
Szépen elintézték, hogy bérelhessük a helyet, de igazából egy garast sem ér. Minden szar rajta… a tető, a falak. Életveszély az egész, mi meg nem vagyunk kőművesek, hogy rendesen megtudjuk csinálni. Ha az öreg nem ragaszkodna ehhez a helyhez annyira, már rég nézhettünk volna egy másik szállást is télire.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Jan. 24 2020, 08:37
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Bátyámra kacsintok, amint rájön fondorlatos tervemre. Úgy tűnik még sem vagyok annyira hasznavehetetlen itt Kaer falain belül sem.
-Esetleg egy helyre is csalhatjuk őket, hogy az új bombáid nagyobb sikert érjenek. Ha a perifériák nem is halnak bele, nekünk csak könnyebb dolgunk lesz. - mosolygom rá, mivel jól tudom, hogy az idősebbeknek nem igen van kedve ezekkel foglalkozni. Mondjuk... meghagyhatnánk apának, ha nagyon kiakasztom akkor legyen min levezetni a dühét.
Örültem, hogy nem tett semilyen megjegyzést arra, hogy épp pigyergek. Egy síró varázslónőnél talán egy síró vaják a szánalmasabb. Mégis, sikerült olyan mélyre nyúlnia, hogy túlzottan fáj. Szám sarkába harapva próbálom elfedni remegésem, visszatartani könnyeim. Végül még hozzáfűz a főzéshez ezt-azt, mire csak megingatom fejem, és szöget ver valami bucómba.
-Valamin fel kellett nőni a gombákon és mohákon kívűl. Amúgy, tényleg nem volt más nő Kaer falain belül előttem? Mármint, nem csak vajákként. - nem akartam szóvátenni, hogy valahonnan ide is csalogathattak volna egy menyecskét, aki télire ide telepedik, hogy ellássa a vajákok igényeit. Akár a hasukét akár a pár centivel lentebb elhelyezkedő szervükét.
Segítettem a húsok kiakasztásában, majd egy kicsit megnyújtottam magam. Mintha beállt volna a vállam így örömmel hallom, hogy hajlandó nem azonnal nekiesni a húsok darabolásának. Bár van egy sanda gyanúm, hogy inkább a valaga fázik, de nekem ez csak jó.
-Menjünk, mindjárt éhen pusztulok. - vigyorgom és hasam is megerősíti a dolgot, mivel egy hatalmas korgást tesz. Miközben felfele sétálunk hallgatom szavát így egy enyhe mosollyal felelek.
-A nekkerekről tudtunk. Erre nem lehetett felkészülni. Tudom, neked nem sokat jelent ez a hely, nekem viszont igen. Hiába van olyan állapotban, amilyen. - gondolok vissza gyerekkoromra. Szerintem az összes létező apró lyukat ismertem, ahova bemenekülhettem, ha ők hangoskodtak. Hányszor húztam nyúlcipőt amikor a kupáikat az asztalra ejtették ezzel kicsit nagyobb zajt csapva, vagy mikor vívtak.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Jan. 26 2020, 10:50
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Helyeslően bólintok a szavaira. Csak eltanult tőlünk mást is a mértéktelen ivászaton és az élvezetek hajkurászásán kívül, jelen esetben pont a hatékony munkakerülést láthattam tőle.
-Nagyon jó! – mosolygok rá. Nem sokszor szoktam dicsérni másokat, még ha megérdemlik sem. De mivel az én vállaimról is vesz le terhet ezzel, így most kivételt tettem.
Hogy volt-e más nő? A szajhák drágák, főleg, ha egy egész télre bérled őket. Önszántából meg ki lenne az a hülye, aki beleegyezne, hogy itt fagyoskodik ebben a romban? Na meg ha Lambertjobban belegondolunk, legtöbbünknek nincs kapcsolata, egy vagy max pár éjszaka, de érzelmileg nem igen kötjük le magunkat, az ilyeneket pedig nem hordjuk haza. Biztos elpatkolnának tüdőgyulladásban. Ha mégis lekötnénk, kétlem hogy a legjobb ötlet az lenne, hogy elhozni a leánykát, ide, a kanos, kiéhezett kéjencek közé.
-Olyan biztos nem, aki megmaradt volna az emlékezetemben – vontam meg a vállaim – Meg gondolj bele, te elhoznád a kedvesed, ha nők lennénk?
Mivel beleegyezett, így csak annyi kitérőt tettem, hogy ismét magamra terítettem a szőrmét és a kezembe vettem a már szinte üres üveget. Utána már célirányosan mentem a bejárat felé.
-Persze, milyen szép emlékek is köthetnek egy olyan helyhez, ahol majdnem halálra kínoztak. – Megforgattam a szemeim.
Engem egyedül Vesemir köt ide és talán az hogy itt tudok találkozni a többiekkel. Ha nem ez lenne a szokásos találkozási pontunk, akkor egy könnycseppet sem ejtenék érte, még ha a földdel válna egyenlővé, akkor sem.
Bevágtatok az ajtón és rögtön a kandallóhoz sietek.
-Brrr…. – egy kicsit megrázkódok, miközben felmelegítem a kezeimet. – hozom a kaját.
Bementem a konyhába és úgy ahogy volt az egész edénnyel kihoztam. Őszintén, fogalmam sincs mit sikerült csinálnom, valamiféle ragu lehet, van benne minden ehető, amiről úgy gondoltam, hogy finom és a szervezetnek szüksége van. Az már más dolog, hogy hogy néz ki. Na meg az íze sem a legjobb, de Wilkinának úgy tűnik mindegy. Ha éhes az ember akkor nem igazán válogat.
Letettem az asztalra egy kanál és pár szelet kenyér kíséretében, utána pedig magamhoz vettem az ezüstkardomat és egy köszörűkövet majd letelepedtem a tűz mellé.
-Tényleg, visszatérve. Mi van a medvéddel? – kérdeztem miközben a penge oldalán elkezdtem húzni a követ, határozott, de nem túl gyors mozdulatokkal. Mindigis szerettem ezt csinálni. Valahogy megnyugtattak az apró szikrák és a hang, amit a súrlódás adott ki. Szerettem kiélvezni minden húzást, hiszen örökké nem lehet csinálni, még a végén az egész kardot leköszörülném.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szer. Jan. 29 2020, 20:56
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Jól esett, hogy megdicsért. Talán mert ritkán tette és általában dukált mellé valami szidás szerűség is. Vagy valami megjegyzés, hogy nehogy elbízzam magam. De talán pont ezért is szeretem. Mindig a földfelszínen tud tartani, meg ha ezt olykor furcsa módon is teszi.
Feleletére rá emelem kíváncsi szemeimet és hallgatom magyarázatát.
-Jogos... - sóhajtok mivel a másik nembe tartozó kedvesem sem mertem még hazahozni bemutatni. Gyáva lennék, vagy túl elővigyáatos? Vagy csak próbálok elkerülni valami olyat amit sosem fogok tudni. Egyszer úgy is találkozniuk kell majd. Bár tudom Eskel-re számíthatok, ha nem úgy alakulnának a dolgok, de van egy olyan érzésem, ha el is hoznám magam száműzném a bányákba, hogy ne tudjak semmiről ami itt fent folyik.
Mellete lépkedve térek be a nagyterembe és valami szégyenkezős bólintást teszek. Tudom, hogy neki sanyarúbb sorsa volt, mint nekem. Nekem viszont vannak jó emlékeim is, de ezt nem akarom az orrára kötni.
-Köszönöm bátyus! - szólok utána, mikor elmegy az általa összedobott ételért. Helyet foglalok az asztalnál és türelmesen várok. Szemeimmel közben a tüzet figyelem. Mikor pedig leteszi elém azonnal nekilátok. Nem különösebben érdekel, hogy mit tákolt össze, a lényeg, hogy van és meg is lehet enni. Ennek látható jele a két pofazacskómat megtöltő étel és nagy nyeléseim. Fene gondolta volna, hogy ilyen éhes vagyok. Mikor felteszi kérdését letolok egy nagy falatot és szuszogom egy picit. Itt az ideje kicsit nőiesebben ennem, mint eddig.
-Tudtommal most ő is a Medve barlangban van. Úgy váltunk el, hogy hazatérünk erre a télre. Aztán majd találkozunk. - felelem mosolyogva, mivel felmelengeti a lelkem kicsit. Figyelem ahogy kardját élezi, közben apró falatokat eszem. Egy falat viszont mintha a torkomon akadt volna. Nagyot nyelve fordulok felé.
-Apáról tudsz valamit? - elszomorodtam a gondolatra, hogy ők sem. Hogy apa talán tényleg meghalt. Hogy hiába kerestünk nyomokat Björnnel, ott maradt. S mi haragban váltunk el egymástól.


Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Csüt. Jan. 30 2020, 19:42
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Elmosolyodom, amikor megköszöni és örömmel nézem ahogy kétpofára tömi magába az ételt. Még az én étvágyam is meghozta volna, ha nem lennék tele. Két falat közben ahogy elkezd mesélni a medvéről abbahagyom addig az élezést, majd mikor megszólalok már folytatom is.
-Eddig együtt voltatok? – érdeklődöm meg kissé közömbösen, próbálva kihúzni belőle valamit az eddig történtekből.
LambertBár kétlem, hogy ilyen sokáig elviselje egymást két személy. Nem ismerem ezt a medvét, ha esetleg említette is valaha a nevét, már arra sem emlékszem, lehet találkoztam is vele már valaha. Ki tudja… de az biztos, hogy legtöbbjük nem az eszükről híres és nem is azok a kezesbárányok, akik kisállat módjára búvnak a szeretett nő kebleihez. Ki nem nézném Vöröskéből, hogy az agresszív fickók a zsánerei.
Ahogy Vilkasról kérdez elhúzom a szám és leteszem a kardomat magam mellé. Az ezüst hangosan csattan a köveken, majd meggondolom magam és visszacsúsztatom a hüvelyébe. Felállok és az asztalhoz sétálva, helyet foglalok a kis farkassal szemben.
-Lehet már egy fára lógatta magát a szerelmed miatt. – Persze hogy nem gondolom ezt komolyan – Nem, valószínűbb, hogy egy szirén fészek mélyén csücsül. – Főleg, hogy vonzották mindig a furcsa, veszélyes nők.
Próbálom elviccelni, de nem hiszem, hogy sok sikert érek el vele, ha pedig komolyan is venné, biztos vagyok benne, hogy újat ezzel nem mondanék neki. Már rég vissza kellett volna térnie az erődbe, ha életben lenne. Vöröskének is tisztában kell lennie ezzel, vajákok vagyunk. Lehet a következő évben Eskel patkol el, vagy én. Nem vagyunk Geraltok, hogy túléljük a saját halálunkat.
-Láttam kint – a fejemmel biccentettem az ajtó felé – ahogy megkönnyezted. De ezzel jár. – könyökömre támaszkodtam az asztalon – Hülyeség azt tanácsolni, hogy ne is foglalkozz vele. Ugyanaz mintha egy kölyöknek azt mondanád, hogy ne hugyozzon szembeszélben… úgyis fog. Csak azt tudom tanácsolni, hogy fogadd el. Ha véletlen mégsem úgy lenne, legalább még jobban fogsz örülni. De hamis reményeket ne táplálj, sokkal jobban fájnak.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Feb. 02 2020, 21:23
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Kérdésére sután nyelek, így az mellék útra is tér. Kicsit köhögök, majd újra nyelek.
-Igen. Javarészt egymást boldogítottuk. - igaz volt, hogy más-más irányba mentünk, de végén egymásba botlottunk. És ez így volt rendjén. Hiszen ha valós az amit egymás iránt érzünk mindig visszatalálunk a másikhoz.
Egyáltalán nem tetszik az ezüst csengése a köveken. Valahol érzem, hogy ő sem tud több és jobb információval szólgálni. Rá emelem borostyán íriszeimet és figyelem ahogy szembe helyezkedik velem.
Válaszára behúzom nyakam és lelki szemeim előtt felsejlik alakja, ahogy egy fa ágáról csüng. Ahogy fakó bőre még fakóbá vált, a szeme körüli festések pedig nem takarják az elszinezödéseket. Mementóként szólgálva nekem, hogy vannak hibák amelyeket nem lehet megbocsájtani és vannak dolgok amiket nem lehet halogatni. Mert nem lesz később és nem lesz másik alkalom, hogy megtegyem azt amit korábban meg kellett volna. Egy apró mosoly ül arcomra a szirének említésére. Valahol igaza van. Ilyen az én apám és én így szeretem, de lehet csak szerettem.
-Tudom és köszönöm. De ha úgy alakul ugyan úgy megkönnyezem bármelyikőtöket. Mert én ilyen vagyok. Viszont... - nézek kicsit az asztalon pihenő ökleimre. Pont Lambertnek akarok gyónni? Pont neki, ki bizonyára arcon röhögne. Kicsit pulzálok ujjaimmal, hogy némi vér jusson oda is, és ne agyam kattogjon olyan dolgokon amelyeknek talán vége.
-Haragban váltam el tőle. Talán ez az ami annyira bánt. - kezdek bele némi nehézség árán. Arcom kipirul a saját magam iránt érzett dühtől. Sajnos e téren is inkább apára hasonlítok önmarcangoló jellemem miatt.
-Ha meghalt, ezt magammal görgetem addig míg magam nem fogok fecskefűbe harapni. - de vajon miért mondom ezt pont NEKI? Sosem érdekelte filozófia, sosem érdekelte a lélek dolgai. Talán pont ezért? Talán azért, hogy a maga nyers és őszinte hangjával rángasson vissza a földre?

Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 03 2020, 10:25
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Mutató és középsőujjammal megdörzsöltem az egyik karomnyomot a halántékomnál, ezzel próbálva elhessegetni a papnő képét, aki Vöröske utolsó mondatára ismét belopta magát a gondolataimba.
-Ugh, elhányom magam – soha nem volt erősségem a romantika, sőt sokszor taszított is -, mondjuk a pénzzel én is így vagyok. Ha ki is csúszik a kezeim közül, valahogy mindig visszatalál, addig meg szaporodik, ellentétben a te medvéddel. Vagy ő is csak próbálna?
Mosolyogva tereltem más vizekre a témát, hogy azt az édes szerelmes csillogást - amibe már lassan belefájdul a fogam – elkergessem.
Az arca hirtelen elsápadt, valahogy éreztem, hogy fejében lefestette a képet Vil haláláról. LambertBűnbánó szavaiból pedig következtetek, hogy már vagy ezeregy módon elképzelte ezelőtt is. Még hogy mi nem érzünk! Marhaság, itt ül előttem az élő példa rá hogy a vajákokban is van annyi érzelem mint az emberekben.
Összedörzsöltem a tenyereim, de nem szóltam még semmit. Közelebb húztam magamhoz egy korsót és beleszagoltam, hogy mi okból, magam sem tudom, hiszen az alkohol fertőtlenít. Félig megtöltöttem és odatoltam Vöröskének, hátha így már nem fog fuldokolni a kajától. Megköszörültem a torkom.
-Mhm… ez van. - bólintottam és egy darabig csak néztem őt.
Kicsit kezdett már kellemetlen lenni a csend, tehát valami másra várt. Tanácsra… de komolyan tőlem várja? Hát, ha ennyire elkeseredett…
-Most miva’? Pakoljak még ezer mázsa súlyt a vállaidra, hogy igenis a te sarad? Hogy ez a szarság elkerülhető lett volna, ha máshogy alakítod a dolgokat? Vagy azt várod, simogassam a lelked enyhítve a keserveden és mondjam; nem tudhattad előre mi lesz? – tártam szét a karjaim grimaszolva.
Legmélyen kavarogtak bennem az érzelmek, sajnáltam Vöröskét, sajnáltam mert annyira érzékeny és ostoba. Mindenki vesztett el számára fontos személyt, van, aki nem is egyet. Az emlékeiket mindig magunkkal fogjuk cipelni, de azért nem betegszünk bele a hiányukba.
-Ha komolyan érdekel mit gondolok akkor tessék! Az utolsó perceiben inkább igyekezett, hogy ne szarja össze a gatyáját, nem pedig azon kattogott az agya, hogy volt egy kis csetepatétok.
Felálltam és a hátamra vettem a kardjaim majd egy tömör tölgyládához sétáltam, ami faforgáccsal volt bélelve, köztük pedig bombák voltak. Egy bőrzsákot magamhoz vettem és elkezdtem megtölteni különféle fajtákkal.
-Azt mondod életed végéig bánni fogod. Nos hát akkor próbáljuk ki ezeket a prototípusokat, hátha ma jön el az a nap és abbahagyod a siránkozást. – nevettem és az ajtó felé indultam a nagy zsák bombával és út közben felvettem egy üveg mérget is a biztonság kedvéért.

-Nem csak Vilkasnak voltál… vagy fontos. Ne árts nekik azzal, hogy beletemetkezel a bűntudatba. – mondtam halkan, vaják ő is. Ha akarja meghallja, ha nem hát akkor meg ő az egyetlen süket köztünk.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Feb. 07 2020, 23:45
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Lambert & Wilkina

Nem is vártam mást fiatalabb bátyám reakciójára. De őt így szeretem, s ha nem is akarja bevallani, hatalmas szíve van, mely nagyon is érez és gondoskid. Pár tény, olyan mint Skorpió, ha kedvel valakit kötözködik vele.
-De legalább akkor átérzed... - kuncogom és kicsorduló könnyem letörlöm, mi megszökött. Majd a komolyabb téma hatására, mintha elveszítettem amúgy is világos bőröm tónusát, még fakóbb lettem. Mint aki az imént lépett ki sírjából. Elfogadom az elém tolt italt, mit mohón nyelek el. Egyrészt az étel miatt másrészt a gondolataim tompítására, mert nem akarom már látni magam előtt azt  a rém képet, mely oly gyakran zavarta meg álmom. Egy perc nyugadalmat nem hagyva nekem, hiszen mindig ott lappang tudatom legmélyén.
-Ha kell igen. Csak... mond azt amit jónak látsz. - sandítok fel rá, sajá görbe tükrömnek épp ideje összetörnie, s más tükrével látnom magam. S mi a biztosíték, hogy ő nem egy görbe tükröt tart felém? A bizalom, mert tudom, hogy hamarabb vágna a fejemhez bizonyos dolgokat, minthogy hazudjon.
-Nagy valószínűséggel... - egyeztem bele, mivel ki tudja milyen rémmel találkozott még. Már ha elhagyta a helyet. Mert úgy tűnik nekem nem sikerült, ott maradt egy részem.
Szaváa fancsali lesz a vigyorom és megtörölve szám magamhoz veszem kardjaimat, a konyhába lépek, hogy felvegyem azt a mérget amibe sikeresen beleivott és utána indulok.
-Köszönöm. - mert hallottam. Mert érzem a törődésüket. Mert ott vannak nekem ha kellenek. Felzárkózom mögé, kicsit megropogtatva a tagjaimat.

Jegyzet:Remélem megfelel, ha nem szólj és javítom

Zene: Keresek valamit



Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Feb. 08 2020, 21:21
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Alig szólt hozzá valamit a meglátásomhoz. Egyre aggasztóbb a szemlélete, ha ezt sokáig folytatja tovább, akkor nem tud majd koncentrálni a harcra sem. Hiába ügyes egy fehérnép – persze, hiszen én is kivettem a részem a tanításából – de hosszútávon ez csak rosszabbodni fog.
-Nem beszélsz lyukat az ember hasába, mi? – pimasz vigyorral fordítottam arcomat az irányába, mikor utolért.
Miután beleöntöttük a beleket egy zsákba felkaptam a tisztábbat.
Lambert-Stip-stop enyém a bombák zsákja, tiéd a beleké. A szagosabb úgy sem leszel már, tőlük.
Kisétáltunk a kapun és az erődöt megkerülve a tó felé vettük az irányt. A sziklákról leereszkedve ügyeltem, hogy ne nagyon üssem oda a zsákot semminek. Az első nagyobb szirtnél miután leértem, letettem a zsákot és a kezeimet tartottam Vöröskének hogy elkapjam. Pillanatok alatt tudatosult bennem, hogy már nem az a kislány, mint egykoron. Visszahúztam a kezeimet és összefontam őket a mellkasom előtt.
Már nem szorul segítségre, teljesen felnőtt, ha kefélni tud, akkor egy kis ugrás sem tesz benne nagyobb kárt.
Folytattuk az utunkat és elértünk a barlang bejáratához. Letettem a zsákot majd zsigerből nyúltam a Macskáért az övemen, de nem vettem még elő, először fel kell készülnünk. A nullánál is kevesebb alkalmam volt Vöröskével együtt vadászni eddig. A gyakorlásokon kívül még nem láthattam miképp harcol élesben. Őszintén kíváncsi vagyok rá, hogy tényleg jó, vagy csak rohadt szerencsés, hogy még mindig életben van.
-Remélem vannak nálad a fontosabb főzetekből. Kivételesen most nem a fehér sirályra célzok. – mondtam miközben a méregért kutattam a zsákban.
Miután a kezembe akadt Vöröskéhez és az általa cipelt zsákhoz lépek. Alighogy önteném bele a folyadékot, megtorpanok. Hülye ötlet volna már most ráönteni, elég lesz majd bent, miután kihelyeztük.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 10 2020, 17:43
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert


L
a
m
b
e
r
t

&

W
i
l
k
i
n
a
Kihozták belőlem a maximumot. Én pedig mindent elkövettem hogy jobb és jobb legyek. Nem hozhatok szégyent a fejükre, de érzem, nagyon dekoncentrált vagyok. De a legkisebb hiba is végzete lehet a mi szakmánkban.
-Hmm... nem tartom valószínűnek. - mosolygom rá. Mikor segített beleönteni a zsákba a belsőségeket és felkapja a tisztábbat, színpadiasan sóhajtok.
-Egy meleg fürdő sok mindenre orvosság. - s valóban. Ha túl leszünk rajta első dolgom egy kellemes fürdőt venni. Legalábbis, kezd emberibb szagom lenni, mint egyes férfiaknak. Követem ki a kapun, a tó területét vettük célba. Leereszkedve a falon, egy pillanatra le tekintek, így látom, ahogy Lambert kitárja karjait. De aranyos. Úgy tűnik neki, még mindig az a kölyök leszek, aki akkor Vilkas lába mellett belépett. Majd mellkasa előtt keresztezi, nem is ő lenne, ha ne így tenne. Lentebb ereszkedem, de ekkor egy kő kimozdul a lábam alól, így lecsúszom. Megpróbálok megkapaszkodni, de lehet elég alacsonyan voltam, hogy a peremre esve ne essen bajom és ne taroljam le a másikat. Vagy volt olyan jó szívű és elkapott? Ha így tett hálásan tekintek rá és megköszönöm.
Ha nem leporolom magam és úgy folytatjuk utunkat.
Végül is, sose volt alkalmam Lambert-tel dolgoznom, ez jó tapasztalat szerzés lesz. Amint lerakja a zsákot én is leteszem és megnyújtóztatom magam. Kérdésére megdöntöm fejem és értetlenül pislogóm.
-Mit értesz fontosabbak alatt? - közben előre veszem az övem és elkezdem kihúzni a kis üvegcséket.  -Farkas, Fehér Rafard, Macska, Fecske, Sárgarigó, Fehér sirály... - sorolom aktuálisan mi pihen az övemen. Ennyire ismerhetne, hogy egy kapottat nem teszek főzetek nélkül.
Vissza az elejére Go downBevésődött: Hétf. Feb. 24 2020, 18:39
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Mikor kinyújtottam a kezeim felé, megcsapott a felismerés, hogy már nem az a kis hegyesfülű törpe lányka, aki volt annak idején így amikor észrevettem magam, gyorsan pózt váltottam. Ennek köszönhetően nem is számítottam rá, hogy mégis rám veti magát. A leeső nagy kődarabból ítélve, talán ő sem, de mégis így sikerült. Olyan hirtelen történt, nem gondoltam volna, hogy a lány, aki végig ment a 9 ingán egy rohadt sziklaszirttel nem tud megbirkózni, így én lettem az esést csillapító Lambertpárna. Akaratlanul a kezeim pedig ott markolták meg, ahol éppen érték. Nem kellett sok idő, hogy tudatosuljon bennem, mit sikerült megtapogatnom. Gyorsan leszállítottam magamról és morogva felálltam. A másik meg, elég formás nő lett Vöröske, mégis a gondolat, hogy úgy tekintsek rá… nem, nem akarok erre még gondolni se, így is a hányinger kerülget.
-Csúnyábban is végződhetett volna! Hogy a francba tudtál leesni… Innen!? – kérdeztem a szirtre mutatva.
Leporoltam a ruháimat. A barlangnál mikor felsorolja az éppen rendelkezésre álló főzeteit, büszkén mosolygok. Már nem maradtunk sokan, akik előre készítik el a főzeteket, még kevesebben, akik az övükön hordják azokat. Már lelkiekben hallom is Vesemirt hogy ez ostobaság, mert törékenyek az üvegcsék és harc közben ki vannak téve a sérülésnek. De a francot sem érdekli, kényelmesebb és kéznél vannak rögtön. Na meg ki tudja, az évek alatt összetört és a ruhámon keresztül a bőrömbe beivódott főzeteknek, lehet van egy rejtett testápoló hatása is, mert be kell vallanom, sehol máshol nem olyan lágy és selymes a bőröm, mint az övem körül. De ha kell ezt a titkot a sírba viszem.
-Ügyes kislány. – mosolyogva leteszem a mérget és a macskáért nyúlok.
Amint venném ki a dugót, megtorpanok. Elég fura színe van a löttynek, sőt! Kiveszem és beleszagolok.
-Uhh a picsába! – gyorsan visszadugom és megdörzsölöm a szemeim aztán a másikat is előveszem, de abban is ez az ismeretlen folyadék van – Jól sikerülhetett a köszöntő bulim. – morogtam a tarkómat dörzsölve -Esetleg akadna Lambert bácsikádnak is egy fiolányi ciccmicc?
Legszebb mosolyomat húztam elő a megannyi kedvesebbnél kedvesebb mimikám repertoárjából.

Vissza az elejére Go downBevésődött: Pént. Márc. 20 2020, 22:06
Wilkina
Wilkina


Kitüntetések :
Hozzászólások száma :
272
Reagok száma :
213
Join date :
2018. Dec. 09.
Tartózkodási hely :
A kontinensen bárhol

Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert


L
a
m
b
e
r
t

&

W
i
l
k
i
n
a
Annak ellenére, hogy már nem az a kölyök vagyok, így is sikerült rá huppannom. Amint földet, ez esetben Lambert-et, érnem azonnal felpattanok. Mit ne mondjak, kicsit kellemetlen a szituáció. Mikor pedig megdorgál, zavartan vakartam meg tarkóm.
-Most mondjam azt, hogy így? - nézek rá értetlenül, majd sóhajtok.
-Egy fekete macska szerencséjével élek. - ezzel lezártnak gondolom a témát. Magam is leporolom és a barlangnál épp a készleteimet sorolom fel. Tudom, hogy Vesemír egyáltalán nem örül ennek. Szinte fülemben cseng az öreg szava, hogy milyen veszélyes, meg pazarlás. De nem tudok mit tenni. Fele annyira sem lennék értékes, mint bármelyik másik vaják. Én is nyúlok a Macskáért, de még nem ittam meg. Figyeltem, ahogy fivérem megszagolja a löttyöt. Vajon mi lehet az? Vagy jobb ha nem tudom? Kérdésére elmosolyodom és átnyújtom neki, ami épp a kezemben van.
-Családtagnak mindig, mindenből jut. - mosolygom és előveszek egy másikat, amit megszabadítok a dugótól és meghúzok. Érzem ahogy végigmar, ahogy ereim tova szállítják, ahogy pupillám szinte teljesen összeszűkül a kinti világ fényéhez képest. Amint az enyhe émelygés is a múlté, Lambert-re nézek.
-Valamit még adhatok? - ajánlok főzeteimből, hiszen ki tudja, mire lesz szükségünk. Nem tartom bénának, vagy ilyesmi, sokkal inkább féltem az olyan balesetektől, mint ami a szirten is történt. Az is csak egy kavics volt...
Vissza az elejére Go downBevésődött: Szomb. Márc. 21 2020, 20:30
Vendég
avatar

Vendég


Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Bólintva elfogadtam a felém nyújtott főzetet és megittam én is követve a vajáklányka példáját.
Érdekes tény, hogy ahány vaják annyiféle textúrája létezik a dekoktumoknak, mondjuk tény, hogy ebben közrejátszik az alapnak használt alkohol minősége és fajtája is. Azért egy vivernvér spirituszt és egy rozsvodkát nem lehet egy kalap alá venni.
Lambert-Asszem megvagyok.
Gyűlölök másokra szorulni, főleg kéregetni, még ha Vöröske jó szívvel adja is. Éreztem ahogy a harag kiül az arcomra, de nem szóltam inkább semmit, nem akarom a mérgem levezetni rajta. Most ő tényleg nem tehet semmiről, csak magamat húztam fel. Az egyik kezébe a csalis zsákot adtam a másikba meg a bombásat. Persze mindezt csak azért, hogy előre tudjak menni a bányában és közben tudjak figyelni és rögtön levágni, ha valami lesből támadna ránk. Egyáltalán nem azért, mert lusta vagyok cipekedni.
-Mocskos dögök! – undorodva morgok, próbálva kikerülni a tojásokat, amikből egyre több van ahogy bentebb érünk – Most még ne foglalkozzunk ezekkel, majd visszafelé felgyújtjuk őket.
Egy nyitott nagy helyhez értünk. Wiihez lépve elveszem tőle a csalikat és kissé távolabb kitartva magamtól elindulok a középső rész felé.
-Addig keress nekünk egy jó rejtekhelyet, ahonnan könnyen célozhatunk. – mutattam fel a sziklapolcokra – Lehetőleg olyan helyen, ahol nem loccsan ránk semmi visszataszító testnedv.
Remélem nem csúszik le megint a lányka, ha igen, most nem fogok kéznél lenni és eséstompítóként funkcionálni.
Feltűnően csendes és üres a járat, de az is lehet, hogy valami elterelte épp a figyelmüket rólunk. Amint kiöntöttem a zsák tartalmát egy félkörben, ezúttal tényleg elkezdtem leönteni a méreggel és a feromonokat is szétlocsoltam a területen, hogy nagyobb számban gyűljenek össze a szörnyek. Minél több annál jobb. Felvágtam a beleket, a késem pedig a gombákba töröltem, mielőtt visszaraktam a helyére.
-Na ez kész – összedörzsöltem a kezeim és a szemeimmel Vöröske után kezdtem követni – sikerült találni egy jó helyet?

Vissza az elejére Go downBevésődött: Vas. Május 10 2020, 15:00
Ajánlott tartalom




Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert Empty
Re: Old Habits Die Hard - Wilkina & Lambert

Vissza az elejére Go downBevésődött:
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» In vodka veritas - Lambert és Geralt
» Farkasok dala - Vilkas & Lambert
» Where the Cat and Wolf play - Karméle & Lambert
» Az a teliholdas május éj - Lambert & Randgír
» Büszkeség és balítélet - Lambert & Pacsirta

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
World of Witchers ― and other nightmares :: Archívum :: Archivált játékok :: Félbemaradt játékok-
Ugrás: