Itt olvasható mindenki számára a Kontinens eseményeit befolyásoló szálak összefoglalója.
● Out of time: Yennefer és Geralt magához tér valahol Temeriában, nyomoznak a Tó Úrnőjét követő események után. A tehetséges Corinne Tilly oneiromanta segítségével visszaszerzik megkopott emlékeiket, továbbá tudomást szereznek egy, a Kontinenst elpusztító erejű katasztrófáról.
● Deárme, elaine: Ciri és Braenn újra találkozik a Végzet Kardja óta először, Braenn megtudja, hogy Geralt él.
● Virágnyelven szólva: Francesca Findabair hírét veszi, hogy a Háború Lovasasszonya Kaedwen felé lovagol, és mivel halottnak hiszi a kolleganőjét, feltartóztatja útjában. Mivel a hír igaznak bizonyul, és valóban Vengerbergi Yennefer áll előtte, meghívja magához egy hosszú és velős beszélgetésre. Yennefer még nem tudja, hogy Francesca bizalmasan kezeli-e a visszatértét, avagy rögvest értesíti-e Filippa Eilhart-ot. Beszélgetésükből kiderül, hogy a Kontinenst a Farkasförgeteg pusztítása fenyegetheti.
● Egy házban az ellenséggel: Valdemar meghívja magához Yennefert, hogy Ciri és Geralt sorsáról tárgyalhasson vele. Yennefer tudomást szerez róla, hogy idő- és térközi utazásai egyikén potenciálisan Ciri magával hozott egy nem evilági pandemikus fertőzést, mely az egész Kontinens lakosságát megtizedelheti.
Temeria
● Troubadour! Sing of our valor!: Foltest visszautasíthatatlan ajánlatot tesz Kökörcsinnek, melynek értelmében kémkednie kell Redaniában.
● Temeria, f*ck yeah!: Meve, Lyria és Rívia királynője meglátogatja távoli kuzinját Temeriában, hogy átbeszélhessék, ami a Cintrai Béke óta történt velük.
Lyria és Rívia
● Alakoskodás: Karméle la Valette felszámolja a háború után megerősödött lyriai alvilágot.
● Aprócska szolgálat: Esthyllo, az eltévedt hős pixie hírét veszi, hogy merényletet terveznek Lyria és Rívia királynője ellen, ez pedig arra sarkallja, hogy beleszóljon az események folyásába, megakadályozva egy újabb tragédiát.
● Háborúzzanak mások...: Őfelsége Meve titkos audienciát kér semleges területen Dol Blathanna hercegnőjétől, Francesca Findabair-tól, hogy közös nevezőre jussanak az ősi fajok és az emberek közti békétlenkedés ügyében.
Nilfgaard
● Hercegnői etikett: Stella Congreve, Liddertal grófnője Emhyr var Emreis, nilfgaardi császár parancsára szárnyai alá veszi Cürilla hercegnő nevelését és gondviselését. A grófnő anyai érzéseket kezd el táplálni az árva leány iránt.
Hirdetőtábla
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég
Kovir és Poviss egy a Hét Északi Királyságokból, a Praxeda-öbölben fekszik. Hegyvidékes domborzata okán ásványokban és kőzetekben gazdag, amiket előszeretettel exportálnak is. Jelenleg a Thyssen-házból származó Esterad király kormányozza, aki semlegességet biztosított a Nilfgaard-háború idején. Vallásukat tekintve Burján próféta és a Jó Könyv tanításait követik, de bevette magát az Örök Tűz is.
Redania gazdag országa kereskedelemből és mezőgazdaságból tartja fent magát elsősorban. Fővárosa Tretogor, területén található a hírneves Oxenfurti Akadémia. Bár Novigrad szintén Redania területén helyezkedik el, a város saját jogon létező városállam, így közigazgatásilag nem tartozik a redán államhoz. Pénznemük a korona, vallásuk az Örök Tűzé. Uralkodója II. Vizimir király megmerénylése óta özvegy felesége, Hedvig királyné, de csak névlegesen, míg fia, V. Radovid be nem tölti a nagykorúságot. Addig is az ország kormányzásáért Filippa Eilhart varázslónő felel régensi pozícióban.
Az Északi Királyságok legnagyobbika Kaedwen, melyet terület szempontjából csak Nilfgaard múl felül. Uralkodója Henselt király. Fővárosa Ard Carraigh, de említésre méltó még Ban Ard városa is, mely a híres Varázslóiskolának ad otthont. Kaedwen területén hajdanán tündék éltek, melynek emlékét több, az Ősi Nyelven megőrzött város, de az ország neve is őrzi, mely a Hen Llingén Fehér Erdőt jelent. Ezen hajdani tünde települések közül a leghíresebb Shaerawedd, amelynek már csak a romjai találhatók meg, de a mai napig fontos tünde zarándokhely. Kaedwenben található a Farkas vajákok erődje is, Kaer Morhen, melyet viszont csak azok találhatnak meg az ország északi, nyaktörő hegyvonulatai közt, akik biztosan tudják, merre kell menniük.
A monarchiának nem nevezhető Brokilon egy egybefüggő, erdős terület, tündék és driádok valamint Eithné királynő otthona. Az emberek nagy ívben elkerülik ezt az általuk a Halál Erdejének keresztelt területet, ugyanis az ide visszahúzódott tündék vehemensen védik a határaikat és végeznek bárkivel szemben, akár áthaladó, akár kíváncsiskodó az illető. Központja Duén Canell.
A Pontartól délre fekvő Temeria Foltest király uralma alá tartozik, a fővárosa pedig Vizima. Több fontos nagyváros is található még itt, mint például Ellander, mely a Melitele-kultusz legnagyobb szentélyének és iskolájának ad otthont. Jól ismert városok ezen kívül még Maribor, Mirthe és Gors Velen - ezutóbbi veszi körbe az Aretuzai Varázslóiskolát. Aretuzához tartozik Thanedd szigete is, ami nem másról híres, mint a II. Nilfgaardi Offenzívát megelőző Thanedd-i puccsról. Temeria ugyan minden másból behozatalra szorul, de mezőgazdasága, haszonállat-tenyészete és élelmiszer-termelése a mai napig kiváló. Fizetőeszközként az orent használják.
Aedirn a Cintrai béke óta igencsak faramuci helyzetben van közigazgatási szempontból, ugyanis északi felét Kaedwen foglalta el, déli feléből pedig Dol Blathanna vált ki a II. Nilfgaardi Offenzíva során. Uralkodója III. Demavend király, közte és Henselt között pedig továbbra is adott a konfliktus Észak-Aedirn sorsáról, illetve diplomáciai tárgyalások folynak Aedirn és Dol Blathanna viszonyáról is. Az ország fővárosa, Vengerberg kelméiről, gyapjáról, és textilszínezéséről nevezetes.
Valaha független királyság volt, mielőtt Cintra elfoglalta volna, így vazallus államává téve azt, azonban Calanthe királyné halálával és Cintra elestével az I. Nilfgaardi Offenzíva során Temeria fennhatásóga alá került. Venzlav király uralkodik felette, hűbéri eskü köti Foltest királyhoz. Koronával, illetve annak váltójával, rézzel fizetnek.
A valaha független királyság mára már Temeria vazallusállama. Két fontos csata is zajlott Sodden földjén, az első a Sodden-hegyi ütközet, mely során először ütközött meg Nilfgaard az Északi Királyságokkal, s hősi halált halt tizennégy varázsló Észak győzelméért. Emléküket kőbe faragták, ami most is a hegy tetején áll, s a tizennégy hősi halott neve szerepel rajta - köztük tévesen Triss Merigold-é is. A második híres ütközet pedig a Brennai csata, ami végérvényesen eldöntötte a II. Nilfgaardi Offenzíva eredményét, és Észak győzelmével zárult.
Lyria és Rívia háborús körülmények nyomása nélkül kötöttek egyezséget. Uralkodója Meve királynő. 1267-ben Nilfgaard előzetes hadüzenet nélkül megszállta a királyságot, de a háború végére az ország felszabadult. A hírhedt vaják, Ríviai Geralt, bár a Ríviai nevet használta, nem itt született; csak a Jaruga-hídi csata sikeres végkimenetele után üttetett hivatalosan is Ríviaivá, Meve királynő által.
Dol Blathanna, más néven a Virágok Völgye, a Kék-hegység lábánál elterülő, rendkívül gazdag és a szó legszorosabb értelmében virágzó terület. Az emberek idáig szorították vissza a tündéket, míg végül egy évszázada már innen is elűzték az Aen Seidhe népét a Kék-hegység közé. Száz évig Aedirn fennhatósága alá tartozott, majd a II. Nilfgaardi Offenzívát követően egy paktumnak köszönhetően Emhyr var Emreis császár és Francesca Findabair varázslónő között a háború kitörését követően a szabad tündék országa lett. A háború lezárását követően megtartotta függetlenségét, de királyság helyett hercegség lett. Uralkodója Francesca Findabair hercegnő.
Dol Angra, másnéven az Angra-völgy egy független folyóvölgy a Ríviába és Lyriába, Dol Blathannába, Aedirn-be és Kaedwen-be vezető kereskedelmi úton. Folyón-túlként is szoktak rá hivatkozni. A völgyet átszelő kereskedelmi útvonal a legsekélyebb partjánál keresztezi a Jarugát, és a Pontar, Temeria felé folytatja útját.
Skellige egy hat szigetből álló szigetcsoport a Nagy-tengeren, egy az Északi Királyságokból. Messze földön híresek hadászati praktikáikról, illetve a Hindarsfjall szigetén található Freyja-szentélyről, ahol a hírneves Brisingament is őrzik. Királyuk jelenleg az öreg Bran Tuirseach jarl, kinek zászlaja alatt egységben áll az egész ország, akit hét nagy klán konzultáció után választ meg. Legtöbb esetben Skellige uralkodói ugyanabból a klánból kerülnek ki, de lehet akár nő is. Skellige nem sok vizet zavar világpolitikai szinten, ugyanakkor Cintrával Calanthe és Eist Tuirseach házassága miatt is jó viszonyt ápoltak sokáig. Cintra nilfgaardi kézre kerülése óta viszont ugyanúgy gyászolják a Nőstényoroszlánt, mint a cintrai lakosok.
A Calanthe királynő idejében valaha erős királyságot Nilfgaard elfoglalta az első háború alatt és Emhyr var Emreis birtokába került. A Cintrai békét követően azonban már hivatalos házasság útján is megszilárdította uralkodói jogát Cintra fölött, ugyanis feleségül vette Cirilla Fiona Elen Riannont, akiről a Kontinensen csak nagyon-nagyon kevesen tudják, hogy nem az igazi Ciri, hanem egy hasonmás. Így viszont Cintra trónján továbbra is Emhyr var Emreis császár és Cirilla Fiona Elen Riannon császárné ülnek.
Toussaint egy politikailag kevésbé jelentős hercegség, melynek teljhatalmú úrnője Anna Henrietta hercegnő, aki mellesleg Emhyr var Emreis unokatestvére. Nincs külön hadseregük, helyette királyi lovagok tartják fent a rendet. Híres kiváló borairól, melyeket a térség vulkanikus eredetű hegységei, a megfelelő mennyiségű napos és esős időjárás váltakozása tett lehetővé.
Nilfgaard az ismert világ legnagyobb és legerősebb birodalma, mely a Kontinens déli részét tudhatja magáénak, Emhyr var Emreis császár és szenátusa kormányzása alatt. Hadserege hathatós, gazdasága stabil és egyre fejlődik, versenyképességét viszont leginkább az ellenséges területek meghódítása után az onnan elhurcolt rabszolgáknak köszönheti. Terjeszkedése ezen elfoglalt országokon keresztül volt lehetséges, amiket a birodalom magába olvasztott. Ezeket az elfoglalt területeket helytartók irányítják. Észak népei szenvedélyesen gyűlölik a nilfgaardiakat. Florennel fizetnek, vallásuk a Nagy Nap egyháza.